Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

276ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Αυγ 09, 2012 10:49 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΡΘΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΤΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ.Ε ΕΚΣΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΧΑΡΗΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ,ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ(ΕΠΕΣΕ Η ΠΙΠΙΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΕ-ΣΟΟΥ ΜΙΛΑΜΕ)
ΔΡΟΣΙΣΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
Ω ΡΕ ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ?ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ
ΕΝΚΕΛ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ,ΚΑΝΕ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΕΣΗ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.

277ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Αυγ 09, 2012 11:15 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria maroui έγραψε:καλησπέρα κορίτσια!!!!

έχω φρικάρει τελείως. καναμε το εμβόλιο την προηγουμενη εβδομαδα και εδώ και 4 μέρες η μικρή μου έχει διαρροια. πήρα το γιατρό και μου είπε οτι οφείλεται στο εμβολιο και θα πρέπει να κάνουμε υπομονή. έχει αρχίσει και το συγκαμα και να δώ τί θα την κανω. εν τω μεταξύ ήταν αυριο να φύγουμε για διακοπες αλλά δεν πάμε πουθενα μεχρι να ηρεμίσει λιγο. έχουμε κλειστεί μέσα και εχω φρικάρει!!!! Sad

αυτά τα νέα μας... μια ομορφή καληνύχτα σε ολες!!!

ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ,ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΣΟΥΝΤΟΚΡΕΜ?ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝΠΛΕΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΣΑΠΟΥΝΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ 3ΜΙΣΗ ΜΗΝΕ ΣΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΣΙΣΑ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΚΑΙΤΩΡ ΑΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΓΚΑΕΙ.

278ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Αυγ 09, 2012 11:36 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!
Και εμεις εχουμε κλειστει λιγο μεσα λογω ζεστης αλλα ελπιζω τα μπουρινια απο βορεια ελλαδα να κατεβουν και σε μας!
Οφειλω να ομολογησω οτι εχω ξεκουραστει! Στο εξοχικο τα κανει ολα η μαααααανα, και εγω ασχολουμαι με τον μπεμπουλη! Χτυπαει και κατι δωδεκαωρα υπνου και ειμαστε σουπερ! Το απογευμα θα τον παμε βολτα στο ναυπλιο να αγναντευει το μπουρτζι!

Απο συγκαμα ουτε εγω εχω θεμα. Αυτο που κανω ειναι να του βαζω εναλλαξ φρεζιντερμ και σουντοκριμ και δεν σφιγγω το παμπερ πολυ να αεριζεται λιγο!

Μαρια περαστικουλια σας, θα περασει!

279ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 12:26 am

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elenathens έγραψε:Καλημερα μανουλες!
Και εμεις εχουμε κλειστει λιγο μεσα λογω ζεστης αλλα ελπιζω τα μπουρινια απο βορεια ελλαδα να κατεβουν και σε μας!
Οφειλω να ομολογησω οτι εχω ξεκουραστει! Στο εξοχικο τα κανει ολα η μαααααανα, και εγω ασχολουμαι με τον μπεμπουλη! Χτυπαει και κατι δωδεκαωρα υπνου και ειμαστε σουπερ! Το απογευμα θα τον παμε βολτα στο ναυπλιο να αγναντευει το μπουρτζι!

Απο συγκαμα ουτε εγω εχω θεμα. Αυτο που κανω ειναι να του βαζω εναλλαξ φρεζιντερμ και σουντοκριμ και δεν σφιγγω το παμπερ πολυ να αεριζεται λιγο!

Μαρια περαστικουλια σας, θα περασει!

AX AX LATREMENO NAYPLIO!!! ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΕΛΕΝΑ!!!

280ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 2:58 am

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κατερινα με λενε..
μαλλον κατι μπορει να εκανα λαθος αν και το προσπαθησα αρκετα.. να σας κανω μια ερωτηση?? στον μικρο βαζω σουντοκριμ και μου εχουν πει οτι δεν ειναι καλη, αν και ο παιδιατρος μου την προτεινε.εχετε ακουσει κατι? εσεις τι βαζετε??

281ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 3:10 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markaaa έγραψε:κατερινα με λενε..
μαλλον κατι μπορει να εκανα λαθος αν και το προσπαθησα αρκετα.. να σας κανω μια ερωτηση?? στον μικρο βαζω σουντοκριμ και μου εχουν πει οτι δεν ειναι καλη, αν και ο παιδιατρος μου την προτεινε.εχετε ακουσει κατι? εσεις τι βαζετε??

Για την σουντοκρημ έχω ακούσει ότι είναι δυνατή κ δεν πρέπει να χρησιμοποιείται συχνά.
Εγω προσωπικά βάζω κεραλοιφη κ χω σωθεί κ είναι κ Αγνή κ όχι τιγκα στα χημικά!

282ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 3:21 am

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markaaa έγραψε:κατερινα με λενε..
μαλλον κατι μπορει να εκανα λαθος αν και το προσπαθησα αρκετα.. να σας κανω μια ερωτηση?? στον μικρο βαζω σουντοκριμ και μου εχουν πει οτι δεν ειναι καλη, αν και ο παιδιατρος μου την προτεινε.εχετε ακουσει κατι? εσεις τι βαζετε??

EGW APO THN PRWTH MERA AYTHN BAZW KAI DEN EXW KANENA PROBLHMA,ALLA 8ELEI POLU LIGH POSOTHTA KAI EPISHS KA8E FORA THN PLENW OPWS EGRAPSA KAI PIO PANW.

283ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 3:39 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω τον πλενω καθε φορα μωρομαντηλα μονο οταν ειμαι εξω χρησιμοποιω και κρεμα δεν βαζω καμια εβαζα στην αρχη sudocream αλλα δεν εχουμε προβλημα οποτε δεν βαζω.εχω και κεραλοιφη σε περιπτωση που συγκαει.να ξερετε εκ πειρας τα μωρομαντηλα ειναι οτι χειροτερο φουντωνουν το συγκαμα και ειδικα στα κοριτσια οτι καλυτερο το νερακι!

284ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 3:48 am

enkel

enkel
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
markaaa έγραψε:κατερινα με λενε..
μαλλον κατι μπορει να εκανα λαθος αν και το προσπαθησα αρκετα.. να σας κανω μια ερωτηση?? στον μικρο βαζω σουντοκριμ και μου εχουν πει οτι δεν ειναι καλη, αν και ο παιδιατρος μου την προτεινε.εχετε ακουσει κατι? εσεις τι βαζετε??
Κατερινάκη μου να σου ζείσει το νινάκη σου.Εγώ δεν βάζω απόλυτος τπτ,όπως είπε και η elenathens τη πλένω σε κάθε αλαγη πάνας.Ο γιατρός μου είπε να μην βάζω κρέμες γιατί δημιουργούνε περισοτερη υγρασία. Επειδή εμένα υδρώνει υπερβολικά,στάζει μιλάμε 5 φορές τη κάνω βανάκι την αφήνω αρκετή ώρα χωρίς πάνα.Στρώνω τα σεδονάκια με το ναύλων από κάτω,κάποιες φορές της φοράω βαμβακερό βρακάκι. Άρχισα της πάνες από το LIDL και έχω μινει πολύ ευχαριστημένη.Στο μεγάλο μου της δοκίμασα όταν είταν 14 μηνών.στην αρχή έβαλα στη μικρή PAMPERS από αυτά που μας έδωσαν στο μαιευτήριο και συγκαηκε. Βολεύτηκα παρά πολύ με το BEBELINO όμως του LIDL είναι μισή τιμή και είναι πολύ καλά piotika.Για την sudokrem έχω ακούσει τα καλύτερα τόσα χρόνια.

285ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 3:50 am

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω τον πλενω σε καθε αλλαγμα. δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα αλλα κ εγω εχω ακουσει οτι ειναι δυνατη. καλη ιδεα για την κεραλοιφη..

286ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 4:04 am

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΜΑΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΑΛΑ?ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΛΑ ΜΟΝΟ 60 ΜΛ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΛΛΑ 6Ο ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΕΓΕΛΑΣΕ

287ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 4:07 am

enkel

enkel
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Σήμερα έχουμε ωραία δροσούλα.Να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ύπνο?Τα ζουζούνια σας πόσες ώρες κοιμούνται το βραδύ?Η δικιά μου κοιμάται 8 με 8. Ρώτησα τι παιδίατρο αν πρέπει να την ξυπνήσω και μου είπε όχι. Ανησυχώ λίγο γιατί κάνει μονό 4 γεύματα την ημέρα από 210 ml. Την ημέρα είναι ξύπνια κανένα 2όρο συνολικά.

288ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 5:03 am

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
enkel έγραψε:Κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Σήμερα έχουμε ωραία δροσούλα.Να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ύπνο?Τα ζουζούνια σας πόσες ώρες κοιμούνται το βραδύ?Η δικιά μου κοιμάται 8 με 8. Ρώτησα τι παιδίατρο αν πρέπει να την ξυπνήσω και μου είπε όχι. Ανησυχώ λίγο γιατί κάνει μονό 4 γεύματα την ημέρα από 210 ml. Την ημέρα είναι ξύπνια κανένα 2όρο συνολικά.

μια χαρα κοιματε!! εμενα κοιματε κατα τις 10 και ξυπναει περιπου στις 8.. κανει 5 γευματα των 150ml..την μερα κοιματε 2-3 φορες απο μισαωρα..κι εγω ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε ειναι μια χαρα!!!

289ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 5:15 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατερινα η σουντοκριμ ειναι δυνατη κρεμα. Να φανταστεις η παιδικη μου φιλη που ειναι νοσηλευτρια στο σισμανογλειο μου λεει οτι τη βαζουν στις κατακλισεις. Γι αυτο λενε να μην μπαινει συχνα, η εστω να μπαινει λιγη ποσοτητα. Εγω θα σου ελεγα να βαλεις λιγη σουντοκριμ τωρα που εχει συγκαει τομωρο, γιατι θα ποναει το καημενο, και οταν περασει παρε κατι ποιο ελαφρυ!
Να προσεχεις οταν πλενεις το μπεμπακι να μην μενει καθολου υγρασια πριν βαλεις την κρεμα μεσα στην πανα, και κυριως στις πτυχωσεις!
Θα φτιαξει, ολα τα μωρακια καποια στιγμη θα συγκαουν!

Enkel και εμενα τοσο κοιμαται, και η παιδιατρος μου ειπε να μην τον ξυπναω, αν και εγω συχνα πυκνα το κανω, γιατι και μενα χανει γευματα.
Perimpalou δυστυχως δεν ξερω να βοηθησω....

290ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 5:44 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια ευχαριστω πολύ για τις συμβουλες σας. τελικα είχα ενα δειγματακι sudocream και της εβαλα λίγο και ηρεμησε. σήμερα ευτυχώς παμε καλήτερα.

κι εμένα η μικρή κοιμαται απο τις 10 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρώι εδώ και κανένα 2μηνο και ο γιατρός μου ειπε να μην την ξυπναω. της δίνω ένα γευμα γύρω στις 12 το βράδυ κι ετσί την κραταει μέχρι το πρωι.

αντε να γινει καλα να φύγουμε κι εμεις λιγο. καλο απογευμα σε ολες!!!! Smile

291ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 8:47 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια. χάθηκα λίγο από το site αλλά μετακομίσαμε και δεν έχω μεταφέρει ακόμα το internet. Εμένα έχει 3-4 μέρες τρώει 10.30 το βράδυ και ξυπνάει στις 4.00 και μετά πάλι στις 8.00. Νυστάζω... Και άμα είμαι τυχερή κοιμάτε το μεσημέρι για μιάμιση ώρα και κοιμάμαι και εγώ. Βοήθεια δεν έχω. Εσείς που δεν έχετε βοήθεια πώς τα καταφέρνετε μόνες σας?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

292ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 10:09 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ...ΧΕΣΤΗΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ.ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑΜΕ.ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΥΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ.
ΚΕΡΑΛΟΙΦΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΑΜΑ!!!!!!
ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ Κ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κ Ω ΓΓΓΨ
(ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΜΟΝΗ ΤΙ ΝΑ ΕΝΝΟΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?)

293ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 10:10 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ.ΕΜΕΙΣΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Very Happy

294ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 11:43 am

Mamma_Mia!

Mamma_Mia!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια!
χρυσα μπραβο που καταφερες μονη σου μετακομοιση ειμαστε σουπερμαμαδες εμεις..

τατιανα εφτιαξα κ εγω κηραλοιφη αλλα πιο πολυ με ελαιολαδο μου μοιαζει παρα με αλοιφη, τοσο υγρο πρεπει να ειναι ή εγω εκανα γκαφα??ευτυχως δεν μου εχει συγκαει ακομα .τον πλενω συχνα κ χρησιμοποιω σουντοκρεμ αλλα δεν θελω να του βαζω κ πολυ

αχχχ τι ωραια που δροσισε αρχισε να μου λειπει ο χειμωνας με τετοια ζεστη που εκανε τελευταια

το μωρο μου κοιμαται απο τις 8 πρωτη φορα τοσο νωρις δεν υπαρχει περιπτωση να μην ξυπνησει αντε να ερθει ο χειμωνας να μπουμε κ εμεις σε μια ρουτινα

295ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Παρ Αυγ 10, 2012 1:42 pm

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="explorerefi"]Γεια σας κορίτσια. χάθηκα λίγο από το site αλλά μετακομίσαμε και δεν έχω μεταφέρει ακόμα το internet. Εμένα έχει 3-4 μέρες τρώει 10.30 το βράδυ και ξυπνάει στις 4.00 και μετά πάλι στις 8.00. Νυστάζω... Και άμα είμαι τυχερή κοιμάτε το μεσημέρι για μιάμιση ώρα και κοιμάμαι και εγώ. Βοήθεια δεν έχω. Εσείς που δεν έχετε βοήθεια πώς τα καταφέρνετε μόνες σας?

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΣΥΜΠΑΣΧΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ.ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΔΙΝΩ ΑΓΩΝΑ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ( Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ) ΜΕ ΝΕΥΡΑ ΤΡΕΛΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ....... ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ??? Crying or Very sad

296ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Σαβ Αυγ 11, 2012 2:00 am

jerrysofaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!

ΠΟΟΟΟΣΟ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΣΑΣ ΣΕΡΙ...
ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΑΝΑ 2ΩΡΟ-3ΩΡΟ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 20ΛΕΠΤΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 4 ΜΗΝΩΝ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΡΗΓΟΡΑ Η'OXI...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ!

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΛΙ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΖΕΜΑ. ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!! ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ....


ΚΗΡΑΛΟΙΦΉ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΗΡΑΛΟΙΦΗ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

297ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Σαβ Αυγ 11, 2012 8:46 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια μου τι κάνετε;
είμαστε διακοπές, γυρνάμε αύριο κ είχα καιρό να μπω. είδα τις φώτο των μπεμπέ σας κ ξετρελλάθηκα. Τατιάνα κ Χρύσα τι φατσούλες φοβερές είναι αυτές;;;;
εμείς βάζουμε τις weleda στην αλλαγή, κ εγώ τη πλένω κάθε φορά.
Σήμερα μια φίλη μου που έχει μπέμπα ένα μήνα μικρότερη μου είπε οτι γύρισε στον ύπνο της μπρούμητα. εμάς ακόμα τίποτα να γυρίσει! εσάς;
όμως ξεκαρδίστηκε στα γέλια κ τώρα πιάνει τα πάντα κ τα βάζει στο στώμα της!!! είναι αφασία!
καλά Χρύσα η παιδίατρός σου είναι άσχετη όπως και πολλές. εδώ γνώρισα μια παιδίατρο γύρω στα 50 κ μου είπε να δώσω από τώρα ριζάλευρο γιατί το παιδί πεινάει... εντωμεταξύ στρουμπουλώτατη η δικιά μου!!
φιλάκια πολλά σε όλες!!!

298ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Σαβ Αυγ 11, 2012 11:16 am

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα μανουλες!!!
σημερα ειμαι ενα πτωμα...εκανα γενικη καθαριοτητα, ευτυχως ηρθαν η μανουλα μου και η γιαγιακα μου και βοηθησαν (η μαμα εκανε και ενα ταψι παστιτσιο να βρισκετε!!)
εγω ευτυχως εχω πολυ βοηθεια και απο μαμα αλλα και απο πεθερα..και ο αντρας μου βοηθαει πολυ αν και δουλευει 12ωρα..την πρωτη βδομαδα που θυλαζα ανα 2ωρα ερχοταν η μαμα μου και κοιμομουν κανανε 5ωρο σερι, μου τον εφερνε να θυλασω και τον επερνε για να ρευτει...
ο δικος μου εχει καμια βδομαδα γυρναει στο πλαι οταν κοιματε..μπρουμιτα δεν γυρισε ακομα..

299ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Σαβ Αυγ 11, 2012 5:33 pm

enkel

enkel
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
jerrysofaki έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!

ΠΟΟΟΟΣΟ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΣΑΣ ΣΕΡΙ...
ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΑΝΑ 2ΩΡΟ-3ΩΡΟ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 20ΛΕΠΤΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 4 ΜΗΝΩΝ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΡΗΓΟΡΑ Η'OXI...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ!

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΛΙ ΑΘΗΝΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΖΕΜΑ. ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!! ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ....


ΚΗΡΑΛΟΙΦΉ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΗΡΑΛΟΙΦΗ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

jerrysofaki μου πριν 7 χρόνια θα ζήλευα εγώ εσένα.Ο γιος μου μέχρι να γίνει 4μηνών ξυπνούσε ανά 1 ώρα την νύχτα και όλη μέρα δεν έκλεινε ούτε μάτι ούτε στόμα. Είχα φτάσει σε σημείο που ήθελα να πηδήξω από το μπαλκόνι Twisted Evil . Μέτα ωμός έγινε το καλύτερο και το πιο ήσυχο παιδί. Τώρα με τι μπέμπα με βοηθάει πάρα πολύ. Σίγουρα στη κατάστασή που είμαι αν ήτανε και ι μπέμπα τόσο γκρινιάρα οπός ο μεγάλως θα ανέβαινα στη ταράτσα για να πηδήξω. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 585182 Στο πρώτο παιδί είναι πιο δύσκολα,σου δίνουνε ένα μικρο πλασματακι και το περνεις σπίτι χωρίς να σου δώσει κάποιος οδηγίες χρήσεις και λειτουργίας(εγώ δεν είχα καθόλου βοήθεια ήμουν εντελώς μονή μου στο μεγάλο,ο συζυγούς έλειπε όλη μέρα).Με το παραμικρό αγχώνεσαι γιατί κλαίει γιατί δεν κοιμάται χόρτασε, πεινάει,και άλλα πολλά.Στο δεύτερο όλα είναι παιχνιδάκι πλέον, ξέρεις τι σε περιμένει(ξενύχτια, γρίνια κλπ) ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 4872

300ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 12 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Σαβ Αυγ 11, 2012 6:56 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχχχ ποτε θα ξανακοιμηθω σαν άνθρωπος;;; Σήμερα πάλι αποφάσισε να ξυπνήσει 4 παρα κ τώρα την γυρνοβολαει ο Μπαμπας της γιατί επιτέλους νυσταξε!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις