Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

951ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 26, 2012 11:00 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τράγος είναι το αρσενικό του κατσικιού ουσιαστικά. Εδώ στην περιοχή μας το τρώμε βραστό κυρίως.
Και έκανα μια χαζομάρα σήμερα... Μου είπε να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο ΄και της έδωσα ένα ολόκληρο μπολ. Ήταν πολύ ανύσηχη και έλεγα μήπως πεινάει κι άλλο. Της δίνω μετά μια ώρα και τρώει 60γρ γάλα. Μετά συνέχιζε να κλαψουρίζει, της δίνω λίγο ντεπόν και τελικά παίρνω τον γιατρό ο οποίος μου έβαλε τις φωνές γιατί του έδωσα τόσο πολύ πρώτη μέρα και ότι το ξεκινάμε σταδιακά. Τελικά το χωνέψαμε κάναμε και λίγο εμετό και πριν λίγο έφαγε λίγο και κοιμήθηκε. Στεναχωρέθηκα πολύ αλλά δεν θυμάμαι να μου το είπε και δεν ήξερα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

952ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 26, 2012 11:31 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δαναη καλα,να περασετεεεεε! Μακαρι να ημουν και εγω σε νησι! Smile

Ντινακι οτι και να πουμε λιγο ειναι...... Ειναι κριμα τα παλικαρια.......αυτο που ειπε και η δαναη...καλο ταξιδι....

Εφη στοχος τωρα στην αρχη ειναι να εκπαιδευσεις το μωρακι να μαθει να τρωει σιγα σιγα, να καταπινει και να γνωρισει νεες γευσεις! Δεν ειναι στοχος να χορτασει με την κρεμα! Σιγα σιγα και ως παιχνιδι περισσοτερο με γελια και χαρες! Μην εχεις αγχος να τη φαει ολη του την κρεμα! Και να τη θελει, παλι σιγα σιγα πρεπει να γινει γιατι το στομαχακι του ειναι τοοοσο ευαισθητο!
Τωρα για τον τραγο τι ναπω.... Εγω δεν το εχω φαει σιγουρα!

953ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 26, 2012 12:04 pm

jerrysofaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΛΛΥΠΗΤΉΡΙΑ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ . ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΑΚΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ tV ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ. ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ!


efi, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ POST ΣΟΥ ΟΛΕΣ ΑΠΟΡΉΣΑΜΕ! ΜΑ ΤΡΑΓΟ??? ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΠΟΤΕ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ! ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ. Smile

PERIMPALOU2( ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣ ΣΟΥ, ΣΟΡΡΥ Rolling Eyes ) ΠΟΙΑ ΚΡΕΜΑ ΔΙΝΕΙΣ?
ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ 3Η ΜΕΡΑ ΕΦΑΓΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 70ML (ΦΡΕΖΙΛΑΚ)ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΚΙΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ! ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΛΙΓΗ ΜΠΑΝΑΝΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΛΥΚΆΝΩ!

ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ !
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΤΕΛΙΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΣΜΕΔΕ! ΕΙΧΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΤΟΙΜΑ, ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΝ, ΑΠΛΑ ΤΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΚΑΤΑΘΕΣη! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΜΑΖΙ Ε? ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΠΙΤΖΑΜΟΥΛΕΣ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΚΑΛΥΜΜΕΝΕΣ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΟΥΝ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑΝ ΕΛΑΦΡΥ ΥΠΝΟΣΑΚΟ, ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΟΙΞΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ, ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ. ΘΑ ΔΩ.

ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ. ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΑΛΛ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ: ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΒΟΥΡΑ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΤΡΕΜΑ! GOLDEN ΚΑΙ πΑΛΙ GOLDEN !!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

954ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 26, 2012 9:53 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια. Διαβασα τα ποστ σας και στεναχωρεθηκα για το παλικαρι γιατι κι εγω εχω ξαδερφο αστυνομικο και ευτυχως εφυγε απο την Κρητη οπου καθε μερα ανησυχουσαμε για την ζωη του (τους πυροβολισαν 3 φορες!)
Τελος παντων ας γυρισουμε στα παιδια μας.
Ο μπεμπης εχτες κοιμηθηκε 10.30 αφου εφαγε και ξυπνησε 4 το πρωι να ξαναφαει και μετα στις 6 και τωρα ακομα κοιμαται και ειναι 9 σχεδον. Λετε να ειναι απο τα εμβολια? Πυρετο δεν εκανε. τωρα θα παμε αρχες Νοεμβρη να κανουμε τα επομενα 2 αντι να παμε και Οτκωβρη και Νοεμβρη.
Εχτες κρεμα του εκανα Μελουπα Βανιλια που ειναι σχεδον αγλυκια 50μλ και ενω την πρωτη μερα εφαγε εχτες δεν ανοιγε το στομα του. Μπορει να μην πεινουσε γιατι δεν του εδωσα ουτε γαλα.

955ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 26, 2012 11:36 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΜΑ ΓΡΑΨΩ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ.ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΒΑΛΑΜΕ 3 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 300 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ,ΕΙΜΑΣΤΕ 6700 ΚΑΙ 65 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΕΕΙ,ΚΡΕΜΑ ΕΔΩΣΑ ΑΝΘΟΣ ΟΡΥΖΗΣ ΓΙΩΤΗΣ ΜΟΥ ΙΕΠΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥ.ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΕΣ ΚΤΛΠ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΘΑ ΦΑΙΕ,ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΗ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΕΣ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ...ΩΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΟΥ,ΝΑ ΑΡΠΑΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ,ΕΦΑΓΕ ΕΓΛΥΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΑΤΟ,ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΧΤΕΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΓΙ ΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΒΟΛΤΕ ΣΝ ΑΞΕΧΑΣΤΕΙ,ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ Ν ΑΦΑΙΕ,ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟ ΒΛΕΜΑ ΤΗΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΗΝ ΚΡςΕΜΑ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΚΙ ΙΣΩΣ ΓΙ ΑΥΘΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΦΑΝΗΚΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΕΙΑ Η ΓΕΥΣΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!

956ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 26, 2012 11:38 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΩΣΩ ΣΤΟΥΣ ΤΡΑΧΑΝΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΡΟΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΕΝΙΝΗΣΩ ΣΕ ΤΡΙΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΦΑΓΗΤΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΥΠΟΘΕΣΗ!

957ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 12:11 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!

Εύη μπράβο στη μπουμπού σου!!!
μιαμ μιαμ φαγητάκι!!!

Δανάη να περάσετε σουπερ Κέρκυρα!

Ντινάκι όντως πολύ κρίμα, να χάνονται νέα παιδιά. ότι να πεις είναι λίγο...

Εμείς χθες περάσαμε σουπερ, πραγματικά το κατευχαριστήθηκα. είμασταν απ τις 5 το απόγευμα έξω κ γυρίσαμε σπίτι 1 και. Καφέδες, βόλτες, φίλοι, φαγητό έξω... η μικρή έκλεψε κ πάλι τη παράσταση. πολύ ήσυχη ήταν. Αφού είχε τη μαμά κ τον μπαμπά μαζί της, τι άλλο θέλει;; τώρα κοιμάται κ περιμένω να ξυπνήσει να πάμε βόλτα με το αυτοκίνητο σε μια φίλη μου που έχει κ αυτή μωράκι 1 μήνα μικρότερο.

άσχετο: τι καιρό έχει στη Θεσ/νίκη κ πως ντύνετε τα μικρά σας;; φεύγουμε αύριο ξημερώματα κ δεν ξέρω τι να της βάλω!!!

958ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 12:16 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
άσχετο: ξέρει καμία τι παίζει με τον ΟΑΕΕ;;

έχω να παίρνω 120 ευρώ σε εμβόλια, αλλά δεν βρίσκω άκρη που να τα καταθέσω.
στο ΙΚΑ (εοππυ) δεν τα δέχονται.

έχω πάρει γύρω στα 10 τηλ, δεν βγάζω άκρη. και δεν θέλω να τους τα χαρίσω σε καμία περίπτωσ...

959ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 2:03 am

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
an ta ecxeis plhrwsei,pas me to koutaki kai thn syntagh tou giatrou sto farmakeio poy ta agorases kai sou ksekollaei to autokollhto apo to koutaki tou emboliou to kollaei sta kitapia tou,afhneis kai thn syntagh kai pairneis ola ta lefta sou pisw...aaa erxeste?8a er8w auth th fora gia kafe.steile akribws odo se pm kai poies wres eisai pio xalarah.filakia!!!!

960ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 4:43 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!!

Αχ αδιαθετησα για πρώτη φορα, η μάνα μου λέει καλο είναι εγω πάλι δεν θα λέγαμε πως χάρηκα!
Εμείς την μπανάνα λίγο με το ζόρι την φάγανε πάλι σε αντίθεση με τα σταφύλια κ την κοτοσουπα που τσακισαμε!!

Σοφια αν θες κάτι σαν υπνοσακο αλλα ανοιχτό απο Κατω έχει στα μοδερκερ τέτοια πυτζαμουλα εμείς έχουμε τέτοια κ μας αρέσει!

Ντίνα ότι κ να πω είναι λίγο, είναι απίστευτα άδικο, ο άντρας μου κάθε φορα που βλέπει ειδήσεις αυτο λέει κοιτά τα παλικάρια που διακινδυνευουν την ζωή τους για τόσο λίγα χρήματα. Δεν ήξερα ότι ο άντρας σου είναι αστυνομικός, ευτυχώς που δεν είναι πια στους δρόμους!!

Κορίτσια τώρα που είπατε εμβόλια ένα ακόμα καλο στον καινούργιο γιατρο είναι ότι τα έχει στο ιατρείο του κ δεν χρειάζεται να τα περνω εγω!
Εμάς μας αναστατωσαν κ δεν κοιμάται πολυ ελπίζω να επανέλθη γρήγορα γιατί όλη Μετα δεν ξέρω πως να την απασχολησω!

Ευακι μπράβο το κορίτσι μας που έφαγε! Αυτο με τον θηλασμο δεν το κατάλαβα.. Τι να μην συνδέσει;
Η δικιά μου πάντως αν δεν θηλασει Μετα το φαΐ (όχι αμέσως πάντα) δεν ηρεμει..

Ψάχνω κ τραχανα σπιτικό. Λέτε αυτο που πουλάνε στην λαϊκή να είναι καλός; Έχω κ μια σούπερ συνταγή για τραχανα λαχανικών αλλα που να βρω χρόνο να φτιάξω;;

961ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 5:06 am

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τατιανα κανε στην μικρούλα κοτόπουλο με τραχανα και θα τρελαθει!!!το δικό μου ειναι πολύ επιλεκτικο δεν τρώει οτιδήποτε αλλα με αυτο το φαγητάκι έχω σωθεί!! Εμάς μας φτιάχνει η γιαγιά μας τραχανα

962ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 6:50 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι το έκανα αυτό αλλά ο φαρμακοποιός δεν δίνει λεφτά πίσω. πρέπει να τα πάρω από οαεε. για το ΙΚΑ ξέρω πως είναι η διαδικασία για ΟΑΕΕ δεν ξέρω!!

θα είμαστε πσκ! παρασκ κ σαββατο θα είμαι μαγαζί! προλαβαίνεις ρε θηρείο;; μη σε βγάζω εκτός από πρόγραμμα. καμιά αλλη φορά που θα ρθούμε για περισσότερες μέρες!!

963ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 7:17 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη 25 έγραψε:Τατιανα κανε στην μικρούλα κοτόπουλο με τραχανα και θα τρελαθει!!!το δικό μου ειναι πολύ επιλεκτικο δεν τρώει οτιδήποτε αλλα με αυτο το φαγητάκι έχω σωθεί!! Εμάς μας φτιάχνει η γιαγιά μας τραχανα

Αγάπη κ μένα η κοτοσουπα της άρεσε (με πατάτα κρεμμύδι καροτο φαγοπυρο) γιαυτο ψάχνω κ τραχανα πιστεύω θα της αρέσει.
Στα φρούτα λίγο το παίζει δύσκολη αλλα εντάξει κάτι τρώει!

964ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 7:56 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τραχανα με λαχανικα αγορασα απο το καπη της γιαγιας μου που τα εφτιαξε με τις φιλες της 2ευρω το σακουλακι αν θες και εχουν να σου στειλω. Εχουν και κανονικο τραχανα αν θελετε. ο τραχανας λαχανικων κοινως νυστισιμος ειναι δυσκολος στο τριψιμο μου εχει πει. και οποια ενδιαφερετε να μαθω πως τον κανει!

965ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 9:27 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δηλαδή η κρέμα και σε λίγο που θα τρώει κρέας, πατάτα κτλ θα είναι στην αρχή για να δοκιμάζει γεύσεις και όχι κανονικό γεύμα με τη μία? ΄Δηλαδή θα τρώει λίγο και μετά γάλα? Και σταδιακά θα ανεβάζουμε την ποσότητα μέχρι να τρώει κανονικό γεύμα? Σήμερα της έδωσα λιγότερη κρέμα και μετά ήπιε όσο γάλα ήθελε, έκανα καλά? Ντρέπομαι λίγο που ρωτάω αλλά ο καθένας μου λέει τα δικά του...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

966ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 10:12 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
momirene έγραψε:τραχανα με λαχανικα αγορασα απο το καπη της γιαγιας μου που τα εφτιαξε με τις φιλες της 2ευρω το σακουλακι αν θες και εχουν να σου στειλω. Εχουν και κανονικο τραχανα αν θελετε. ο τραχανας λαχανικων κοινως νυστισιμος ειναι δυσκολος στο τριψιμο μου εχει πει. και οποια ενδιαφερετε να μαθω πως τον κανει!

Ξέρεις τι λαχανικά βάζουν; Κ ο κανονικός έχει γάλα κ αυγά;(είμαι λίγο άσχετη γιαυτο ρωτώ)
Θα ήθελα πάντως αν δεν είναι κόπος!

967ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 10:59 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έφη θα σου πώ τί μου έχει πει εμένα ο γιατρός για τις στέρεες. ξεκινάς σιγά σιγά με κουταλίτσες γιατί είναι βαρύ για το στομαχάκι του και κάθε φορά μετά την κρέμα δίνεις όσο γαλατάκι θέλει. μέρα με τη μέρα διπλασιάζεις τις κουταλιες που τρώει και μειώνει απο μόνο του την ποσότητα γάλατος. το ίδιο μου είπε και για όταν ξεκινήσουμε χορτόσουπα για μεσημεριανό. εμείς σήμερα της δώσαμε 6 κουτακιές κρέμα και αυριο θα της δώσω 12 περίπου κ.τ.λ. μεχρι να φάει ένα μπολάκι και μετά να μην χρειάζεται να συμπληρώσουμε με γάλα. ελπίζω να σε κατατόπισα λίγο!! Smile

968ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 1:44 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εφη οτι σου ειπε η maria maroui μου ειπε και εμενα. Και αν απο 6 κουταλιες δεν πας 12 αλλα 8, δεν πειραζει, οσο θελει το μωρο, μην το πιεσεις καθολου! Μετα γαλατακι για να χορτασει. Το μπεμπακι θα σου δειξει ποσο χρειαζεται.
Αλλες γευσεις θα του αρεσουν και αλλες οχι!
Ειναι σιγουρο οτι θα τυχει να πεταξουμε και κρεμα και φαγητο! Ολα σιγα σιγα θα γινουν!

Δαναη πως περνααααας;;;;

969ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 2:07 pm

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΛΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ Mad ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΒΛΕΠΩ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΣΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ Ε?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΛΕΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΜΗΛΟ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ Ε ΡΕ ΜΑΝΑ ΦΕΡΕ ΛΙΓΟ ΦΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΕΙ 6 ΜΠΑΜ.ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ!Ε?ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΦΑΤΣΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΤΑΤΙΑΝΑ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ!ΑΤΙΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΗ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ.Α!ΤΑΤΙΑΝΑ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ http://www.who.int/nutrition/topics/complementary_feeding/en/.
ΔΑΝΑΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!
ΕΛΕΝΑ ΔΙΒΑΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ.ΚΟΙΤΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΩΣΤΟ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΜΕ ΚΟΠΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΣΤΟ ΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΑΠΛΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ.
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΤΣΟΥΔΙΑ(ΚΟΡΙΤΣΙΑ)ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ Very Happy ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????

970ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 9:16 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πριν σασ διαβασω να γραψω κατι που θελω να σχολιασω απο χτεσ.ντινα ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει .διαβασα για το παληκαρι και σε καποια αρθρα.συλληπητηρια.ειναι πολυ κριμα να φευγουν νεα παιδα.εχω χασει δυο συμμαθητες.ο ενασ ηταν στην αεροπορια και επεσε το ελικοπτερο του πριν καποια χρονια και ο αλλοσ σε τροχαιο με μηχανη.το πιο τραγικο ηταν οτι καποιοι συμμαθητεσ ξανασυναντηθηκαμε μεσα σε ενα χρονο απο κηδεισ σε κηδεια.και απλα δεν ειχαμε λογια.οι γονεισ του πρωτου ακομη δεν βρηκαν ακρη για το ποιοσ ευθυνεται που χασαν το παιδι του την ωαρ του "καθηκοντοσ"..και φυσικα ουτε προκειται να τιμωρηθει κανεισ ποτε,οπωσ σε ολα σε αυτη την χωρα.ευχομαι καλο κουραγιο στουσ γονειασ και τουσ φιλους.

971ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 9:34 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα καλημερα.λοιπον εμενα να φτιαξει και η μαμα μου και η η πεθερα μου κοινωσ καμια δεκαρια κιλα απο την λυσσα τουσ θα κανουν.ακου η μαμα μου εχει τρελλα με βιολογικα και τα λοιπα και θα παιε στην γιαγι αμου στο χωριο να φτιαξουν με δικα τησ υλικα,πηρε μεχρι και καινουριο τριφτη για να μην εχει τησ γιαγιασ μου υπολειματα απο περασμενα χρονια,παρανοια καταλαβαινεισ,στειλε μου την διευθυνση οσυ και θα σου στειλω εγω να ταισεισ την γλυκουλα μας!!! αν χρειαζεται αυτγο δεν ξερω γιατι η μαμα μου τα υλικα που τισ παρηγγειλε η γιαγια δεν το γραφει αλλα σκεφτομαι μηπωσ εννοει οτι θα βαλει απο τα δικα μασ αυγα ,γιατι εχει και κοτουλεσ,και γαλα η θα παρει απο την γεωργικη σχολη,η μποριε να αγορασουν απο το χωριο απο τα δικα τουσ ζωα,θα σου πωα κροβωσ συστατικα και οταν ειναι ετοιμοσ σου στελνω.

972ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 9:36 pm

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δαναη να περνασ τελεια ευχομαι!!! μην γυισεισ κατσε εκει στο νησι!!!

973ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 9:53 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Με τρελανε η δικιά μου χτες κοιμήθηκε λιγότερο απο 3 ώρες όλη Μέρα κ την υπόλοιπη ώρα ήθελε απασχόληση κ γκρινιαζε ελπίζω να ήταν παρενέργειες εμβολίου κ να επανέλθουμε σήμερα.. Αφήστε που πάλι 6:30 ξύπνησε!

Χρύσα δωστης βρε σιγά σιγά για μια βδομάδα δεν έγινε κ τίποτα!θα δεις τρέξιμο μόλις αρχίσεις το φαγητο που πρέπει να το ετοιμασεις, κ αν τρώει εύκολα εντάξει αν είναι όμως επιλεκτική σαν την δικιά μου που θέλει κάθε νερά κάτι διαφορετικό εκει να δεις...
Αυτο το άρθρο λέει πουθενά ότι κυρία τροφη είναι ο θηλασμος; Γιατί εγω κατάλαβα (δεν ξέρω κ άπταιστα αγγλικά) ότι το συπμληρωματικες το εννοεί πως δεν κόβεις τον θηλασμο αλλα των συμπληρωνεθς με τροφές.
Το λέω γιατί συνέχεια διαβάζω που λένε ότι μην εισαγεις γρήγορα τα 3 γεύματα έτσι κ αλλιώς το γάλα είναι κυρία τροφη κτλ. Το είπα αυτο στον γιατρο κ μου είπε δεν ίσχυει κάτι τέτοιο, φυσικά θηλαζεις κατα απαίτηση του παιδιού αλλα δεν αντικαθιστας φαγητο με γάλα κ να εισαγω 3ο γεύμα κτλ. Μου λέει εσυ το καλύτερο που μπορούσες το έκανες θηλασες 6 μήνες αποκλειστικά τώρα το ζητούμενο είναι το παιδι να μάθει να τρώει απ´ολα κ σωστά. Φυσικά θηλασε όσο θέλεις 2,3 χρόνια αυτο είναι επιλογή σου. Εκει του λέει ο άντρας μου - δηλ το γάλα δεν προσφέρει πλέον τίποτα; Κ λέει αυτο είναι λάθος κ 3 χρόνων προσφέρει πολλα αλλα δεν είναι αρκετό απο μόνο του.

974ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 9:57 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
PERIMPALOU2 έγραψε:τατιανα καλημερα.λοιπον εμενα να φτιαξει και η μαμα μου και η η πεθερα μου κοινωσ καμια δεκαρια κιλα απο την λυσσα τουσ θα κανουν.ακου η μαμα μου εχει τρελλα με βιολογικα και τα λοιπα και θα παιε στην γιαγι αμου στο χωριο να φτιαξουν με δικα τησ υλικα,πηρε μεχρι και καινουριο τριφτη για να μην εχει τησ γιαγιασ μου υπολειματα απο περασμενα χρονια,παρανοια καταλαβαινεισ,στειλε μου την διευθυνση οσυ και θα σου στειλω εγω να ταισεισ την γλυκουλα μας!!! αν χρειαζεται αυτγο δεν ξερω γιατι η μαμα μου τα υλικα που τισ παρηγγειλε η γιαγια δεν το γραφει αλλα σκεφτομαι μηπωσ εννοει οτι θα βαλει απο τα δικα μασ αυγα ,γιατι εχει και κοτουλεσ,και γαλα η θα παρει απο την γεωργικη σχολη,η μποριε να αγορασουν απο το χωριο απο τα δικα τουσ ζωα,θα σου πωα κροβωσ συστατικα και οταν ειναι ετοιμοσ σου στελνω.


Κορίτσια καλημέρα ο τραχανας γίνεται και χωρίς αυγό για τα μωράκια κυρίως!να ξέρετε!!

975ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 39 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Πεμ Σεπ 27, 2012 11:35 pm

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ για τις συνβουλές σας. Ονειρεύτηκα ότι η μικρή έβγαζε το μπροστινό δόντι. Είχε σχιστεί το ούλο της και ήταν κόκκινο. Ξέρει καμία από όνειρα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις