Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
320 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 320 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 18]

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σου ζησει η μπεμπουλα μαρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειναι κουκλακι!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 215994 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 215994 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 215994

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΡΑΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΕΠΙΛΟΧΕΙΑ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ!!
ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ!ΠΩΣ ΖΗΛΕΥΩ ΤΟΥΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!ΑΧ ΤΙ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!

Basiliki

Basiliki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κορίτσια! Με το φαι να ψήνεται στον φούρνο και να μου έχει σπάσει τη μύτη (μπριάμ)είπα να μπω. MARIA TR,τι ζουζούνα είναι αυτή! Να την χαίρεστε!!!! DORELA εγώ μέσα Ιουνίου ξεκίνησα τα μαθήματα, 9 στο σύνολο και όταν γεννήσω με το καλό θα έρθει η μαία στο σπίτι να δεί την τομή και να με βοηθήσει αν χρειάζομαι κάτι. Πέρασα πολύ καλά γιατί μιλήσαμε για διάφορα θέματα, όπως, θηλασμό, κάναμε αναπνοές σε περίπτωση τοκετού,περιποίηση μωρού, επιλόχειο κατάθλιψη(την οποία εμφανίζουν 8 στις 10 γυναίκες), τρόποι έναρξης τοκετού,κάναμε ασκήσεις χαλάρωσης, στο τελευταίο μάθημα χορέψαμε και τσιφτετέλι Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 604962 κάνοντας κυκλικές κινήσεις γιατί αυτό βοηθάει στο να πάρει τη σωστή θέση το μωρό!

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαράκι τι κουκλί είναι αυτό;;;;; Να είναι πάντα καλά, να την χαίρεστε!!!!! Μια ομορφιά!!!! Ψυχούλα μου! Μη μου πέφτετε ψυχολογικά τώρα που κοντεύουμε κορίτσια μου... Very Happy

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου βασιλικη!!!!!!!
για την επιλοχειο σε συμβουλεψε κατι?υπαρχει κολπακι να μην ερθει σε εμας? scratch

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας, ξέρετε τι άσχημη που ήταν όταν γεννήθηκε;κακομούτσουνη, αλλά ευτυχώς έστρωσε και γλύκινε.
Κορίτσια μην αγχώνεστε για την επιλόχειο, πρέπει να είμαστε δυνατές για τα παιδάκια μας! Άμα καταρεύσουμε εμείς τι θα απογίνουν αυτά τα μικρά τα πλασματάκια που εξαρτώντε απολύτως απο εμάς; Θέλει πολύ υπομονή και δύναμη. Εγώ την πρώτη μέρα που ήρθα σπίτι όλη μέρα έκλαιγα και δεν ήξερα γιατί, να σημειώσω οτι δεν έχω βοήθεια απο κανέναν, αλλά λέω άμα κλαίω εγώ ποιός θα προστατεύσει τα παιδάκια μου στους φόβους τους. Τα παιδιά μας μας δίνουν όλη τη δύναμη που χρειαζόμαστε για να συνεχίζουμε δυνατές και ατρόμητες!!!!!
Επίσης ένα ακόμη κολπάκι είναι να κλείνουμε καμιά φορά και την πόρτα στα άτομα που μας ρίχνουν ψυχολογικά, για λίγο μέχρι να συνέλθουμε, μην δημιουργούμε και παρεξηγήσεις.
Πολλά είπα; Συγνώμη έφαγα γλυστρίδες.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΡΑΠΑΤΣΑΡΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ!!ΧΙΧΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ!!ΠΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!!
ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΗ Η ΕΠΙΛΟΧΕΙΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΧΟΝΤΡΗ ΕΠΙΛΟΧΕΙΑ!!ΕΙΧΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΑΣΕ ΤΡΑΓΙΚΟ!!ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ Π@@@@ΡΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑΝΑΝΑΝΑ!!

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
danik έγραψε:ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΡΑΠΑΤΣΑΡΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ!!ΧΙΧΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ!!ΠΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ!!
ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΗ Η ΕΠΙΛΟΧΕΙΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΧΟΝΤΡΗ ΕΠΙΛΟΧΕΙΑ!!ΕΙΧΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΑΣΕ ΤΡΑΓΙΚΟ!!ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ Π@@@@ΡΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑΝΑΝΑΝΑ!!

εεεεετσι...... Respect Respect

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mαρία να σου ζήσει! Είναι μια γλύκα! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 334590

Τί κάνετε οι υπόλοιπες τσούπρες;
Ειρήνη μου μέχρι να με εξετάσει ο γιατρός την ένοιωθα πολύ χαμηλά, πρέπει να γύρισε εκείνη την ώρα το τζαναμπέτικο!!! Απο τότε δεν λέει να κατέβει! Απο εκεί που είχε πάει η κοιλιά μου στο πάτωμα τώρα σκαρφαλώνει προς τα πάνω!
Κορίτσια μου μην πέφτετε, λίγο μας έμεινε! Κουράγιο!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Hello hello hello my loves...

Maria ti fatsoulla einai ayti vre na s zisei k pali...

Pies einai mesa???

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μπηκα να σας ευχηθω καλη λευτερια!
Μου θυμησατε τα δικα μου! Ημουν στις εγκουλες απριλιου και τωρα αισιως μανουλα απριλιου! Ο μπεμπουλης μου ειναι 3 Μηνων!
Σας ευχομαι τα καλυτερα!

Ολα θα πανε καλα! Μην εχετε αγχος!

Ηθελα επισης να σας πω οτι τα πραγματα με το νεογεννητο, δεν ειναι τοσο δυσκολα οσο λενε!
Ακουγα, ακουγα και εγω και αγχωνομουν!
Ολα ειναι υπεροχα! Θα νιωσετε ολοκληρωμενες!
Και για καταθλιψεις και τετοια μην ακουτε, πρεπει να υπαρχει υποβαθρο για να εμφανιστει μετα τη γεννα. Θα εβγαινε ουτως η αλλως.
Θετικη ενεργεια γιατι τα μπεμπακια σας θα σας εχουν ποοοοοοοοολυ αναγκη! Να δωσετε πολυ αγαπη!
Αααα και να κανετε roooming in!
Με το καλο μανουλες!!!! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 654316

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elenathens έγραψε:Κοριτσια μπηκα να σας ευχηθω καλη λευτερια!
Μου θυμησατε τα δικα μου! Ημουν στις εγκουλες απριλιου και τωρα αισιως μανουλα απριλιου! Ο μπεμπουλης μου ειναι 3 Μηνων!
Σας ευχομαι τα καλυτερα!

Ολα θα πανε καλα! Μην εχετε αγχος!

Ηθελα επισης να σας πω οτι τα πραγματα με το νεογεννητο, δεν ειναι τοσο δυσκολα οσο λενε!
Ακουγα, ακουγα και εγω και αγχωνομουν!
Ολα ειναι υπεροχα! Θα νιωσετε ολοκληρωμενες!
Και για καταθλιψεις και τετοια μην ακουτε, πρεπει να υπαρχει υποβαθρο για να εμφανιστει μετα τη γεννα. Θα εβγαινε ουτως η αλλως.
Θετικη ενεργεια γιατι τα μπεμπακια σας θα σας εχουν ποοοοοοοοολυ αναγκη! Να δωσετε πολυ αγαπη!
Αααα και να κανετε roooming in!
Με το καλο μανουλες!!!! Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 654316

Euxaristoume kali m na se kala...
K na s zisei to mikroulliko s...
Tpt den einai duskolo me ena neogennito siga ta pragmata p zitoune...
Ta exw perasei ki egw 2 fores k tora se liges meres g triti fora...
Wmos yparxoune k gunaikes p einai adunates k fovitsaries an einai to prwto ts mwraki...
Egw apla exw na pw na eiste dunates k siga siga tha mpite se programma agapes m...

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να' μαι κι εγώ κορίτσια!
Για μία μέρα στο σπίτι μου στην Κομοτηνή. Άφησα τα παιδιά στην γιαγιά και στον παππού στην θάλασσα και ήρθα σήμερα γιατί αύριο πρέπει να πάω στον ενδοκρινολόγο. Οι τελευταίες εξετάσεις που έκανα πριν φύγω για παραθέριση έδειξαν λίγο ανεβασμένη την θυροτρόπο και πρέπει γι' αυτό να ελέγξω το θυροειδή μου.
Κατά τα άλλα... πολύ ζέστη. Δεν ξέρω αν φταίει η εγκυμοσύνη ή όχι αλλά πολύ ζεσταίνομαι. Αυτή τη στιγμή έχω ανάψει το κλιματιστικό σπίτι και απολαμβάνω δροσιά. Και στη θάλασσα έχουμε κλιματιστικό αλλά οι παππούδες και τα παιδιά δεν μου επιτρέπουν να το καίω... όσο θέλω. Συνεχίζω απτόητη τα μπάνια μου. Η μόνη μου παρηγοριά στη ζέστη της θάλασσας. Την άλλη εβδομάδα θα πάω και για την πρώτη μου κορδέλα. Να δούμε τι θα μας πει η γιατρός.
Το μαγνήσιο το έκοψα από μόνη μου. Δεν ξέρω αν έκανα καλά ή όχι αλλά αισθανόμουν καλύτερα από θέμα πόνου από κάτω και γι' αυτό το έκοψα. Έπαθα όμως και μία κράμπα εχθές το πρωί και ακόμα δεν μπορώ να περπατήσω καλά. Πολύ πόνος. Ξέρετε κανέναν τρόπο να χαλαρώσω το πόδι μου; Περπατούσα σαν τη βάρκα, τώρα κουτσαίνω κιόλας.
Μαράκι, τι κούκλα είναι αυτή; Ειλικρινά! Να την χαίρεστε!!!! Όντως άλλο πράγμα τα κοριτσάκια με τις κορδελίτσες τους και τα φιογκάκια τους. Θυμάμαι κι εγώ από την κόρη μου. Αλλά είμαι σίγουρη ότι δε διαφωνήσεις αν πω ότι ο έρωτας των μαμάδων με τ' αγόρια είναι μοναδικός. Ίσως γι' αυτό και να επιθυμούσα ξανά κοριτσάκι. Για να μη χρειαστεί να μοιράσω τον έρωτά μου με τον γιο μου και με ένα άλλο αγόρι.
Η Κορίνα, από όσο διάβασα έχει να μπει από εχθές (αν δεν κάνω λάθος). Λέτε να γέννησε; Το αίμα στο σκούπισμα συνήθως δηλώνει ότι έχει ξεκινήσει η διαστολή του τραχήλου.
Ιωάννα, τι θα γίνει με την περίπτωσή σου; Την άλλη εβδομάδα κλείνεις τον ένατο. Άντε για να παίρνουμε κι εμείς σειρά.
Αφροδίτη, μη χάνεις τις ελπίδες σου για φυσιολογικό τοκετό. Όπως γύρισε ανάποδα έτσι μπορεί και να ξαναγυρίσει.
Νίκη, για την επιλόχεια πιστεύω ότι το κυριότερο είναι να δούμε τα σημάδια και να ζητήσουμε εγκαίρως βοήθεια. Για όλα υπάρχουν λύσεις και τώρα πια οι γυναίκες είναι για όλα ενημερωμένες. Κρίμα είναι να μη μπορούμε να διακρίνουμε την επιλόχεια και να ταλαιπωρούμαστε. Αρκεί να μην μπερδέψουμε την επιλόχεια με τα σκαμπανεβάσματα της διάθεσής μας λίγο μετά τον τοκετό. Η επιλόχειος κατάθλιψη είναι μία κατάσταση που διαρκεί.
Βασιλική, Τζοάν, Σοφία, Ειρήνη και τα άλλα κορίτσια που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή σας στέλνω τα φιλιά μου. Ελπίζω να μπορέσω να μπω και το βραδάκι ίσως και αύριο και να σας πω τα νέα μου από τον γιατρό. Αλλιώς την άλλη εβδομάδα που θα κατέβω στην πόλη για την κορδέλα στον γυν/λογο.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Ιωάννα!
Εγώ είμαι μέσα.
Τι κάνεις κοπελιά; Αντέχεις;

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Geia s re dest m me tin wraia kilitsa s...

Antexw den antexw ti na kanw kali m...
Ligo m emeine...
Ypomoni k o theoullis mazi mas...

Pernas kala eee???
Mpravw kali m...
Etsi na pernoun k oi meres s pio grigora...


Kopelles where are you???

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια!!! Ολο νυχτερινη νυχτερινη μπαινω!!!!!! η μαλλον οπως ελεγε και ο καπουτζιδης...νυχτεριδινη!!!!!!!!!! Razz
κοιμηθηκα νωρις το βραδακι και ξυπνησα τωρα...θα ξαναπεσω γιατι εχω αυριο εξετασεις...
Μαρακι μου τι γλυκια φατσουλα τι ζουζουνακι ειναι αυτο?Να το χαιρεστε!!!!!!!! να ειναι παντα καλα και ευτυχισμενο!!!! <3
Dest τελεια η κοιλιτσα σου!!!!Αχ πως σε ζηλευω που κανεις μπανια! τυχερη!!!!!
Joannoua μου οντως ρε αγαπη εσυ κοντευεις... σε 1 εβδομαδα εισαι στην ΠΗΤ σου.!!!
Παντως σχετικα με επιλοχειο..αν ειναι και εμφανιζεται εκει που υπαρχει υποβαθρο.... θα εμφανισω μαλλον..!!! αν και πιστευω ετσι οπως γνωριζω προσωπικα τον εαυτο μου πως με το μωρο ειναι αλλη η κατασταση...αμα δεν ειμαι εγω να το φροντισω..τοτε ποιος???? ο θεος να δωσει καμια κοπελα να μην το περασει αυτο,κι αν καποιες τον περνουν η το περασουν,να ειναι συντομο να εχουν αντοχη δυναμη στηριξη και κουραγιο και να το ξεπερασουν.δεν υπαρχουν μεγαλυτεροι και χειροτεροι πονοι απο τους ψυχικους.και η καταθλιψη ειναι βασανισμος.μακρια απο ολες μας.Νομιζω πως και το παρεακι που εχουμε εδω θα βοηθησει.και οποια απο μας αισθανεται καπως να μιλαμε εδω ολες μαζι να εχουμε κουραγιο!!!!! αυτα ! και γω γλιστριδα εφαγα!χαχαχαχ!
Νικη...ολη μερα νηστικη ειχες φαει πεπονι πως να μην ποναει το στομαχι!!!!!!! γεμισε οξεα!!!! αυτο με το ρακουν θα το δοκιμασω και γω! χιχιχ! εγω παλι τελευταια εχω μια ταση στα γλυκα... μου χει κατσει εδω και 1 εβδομαδα να φαω σουφλε σοκολατας..! μπορει να παω αυριο πρωι μετα τις εξετασεις Very Happy! ονειρα γλυκα σε σας και τα μωρακια σας! τα λεμε αυριο!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalimera k ta filia m se OLES...

Mpika na kseretai eimai kala...
Wpos sas exw pei tha mpenw esto g ena kalimera... Very Happy

Wmos den tha mpw simera g kouventoulla erxetai i katharistria...
Otan fugei me to kalo ki exw wra tha mpw...

Love you all... Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 417472

joan_55

joan_55
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!
ΙΩΑΝΝΙΤΣΑ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΟ...
ΜΑΡΑΚΙ ΤΙ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??ΑΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΕΣ..ΧΑΧΑΧΑ!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!
ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΑΚΙΑ..ΖΗΛΕΥΩ!!!
ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ?ΒΓΗΚΑΝΕ?ΤΟ ΣΟΥΦΛΕ ΤΟ ΕΦΑΓΕΣ??ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!
ΝΙΚΗ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Η ΕΙΡΗΝΗ..ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΕΠΟΝΑΚΙ????
ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΜΙΑ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ!!
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΒΑΛΕ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΠΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΣΑΣ...
ΒΑΣΙΛΙΚΗΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 604962 ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΥΛΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΑ!!!

joan_55

joan_55
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΑΓΑΠΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!2700 Ο ΖΟΥΖΟΥΝΟΣ ΜΟΥ!ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 20/8 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ,ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΠΤ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΒΕΙ..ΩΧΧΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΦΑΩ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ!ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΔΡΩΜΕΝΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!!!!

joan_55

joan_55
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΟ ΚΟΡΙΝΑΚΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ!!!
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΝΑ ΜΑΘΑΝΑΜΕ ΤΠΤ?

veny


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia sas koritsia ..mporei na mhn grafw syxna alla mpainw k sas diavazw k pairnw k gw kouragio!!! ante exoume mpei sthn telikh eu8eia oles pia etsi?? me exei piasei trelo agxos gia th genna alla eilikrina den thn paleuw allo ..8elw na teleiwnw. shmera exw giatro pali k exw trelh agwnia ti 8a mou pei.an k hmeromhnia exw ews 24/8 thn prohgoumenh fora kleisame r/v gia 10/8 - an den er8ei akoma nwritera giati eixa ponakia k genikws eimai etoimh xa xa..yparxei kamia na genaei 10/8 sto rea??? na ta poume k apo konta xa xa..ante kalo kouragio se oles mas!!!

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας και από εμένααααα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Τι μου κάνετε; Έφαγα καμιά ώρα να προλάβω τα νέα σας! Μαράκι κούκλα η μπουμπού, να σου ζήσει! Εγώ κορίτσια μου έχω πάρα πολλή δουλειά, αντικαθιστώ μια κοπέλα που είναι με άδεια 2 βδομάδες κι έπεσαν πολλά πάνω μου. Δεν πειράζει, μετά θα λείπω εγώ 4 μήνες και θα δυσκολευτεί εκείνη.

Πήγα την Δευτέρα στον γιατρό, όλα καλά. 2,5 κιλά ο μικρούλης, ακόμα είναι προς τα κάτω, ελπίζω να μη γυρίσει και παραμένουμε στην αρχική εκτίμηση του γιατρού, να γεννήσω με πρόκληση 15 μέρες πριν την Πητ 04/09, άρα γύρω στις 20-22/08. Σταμάτησα ήδη την ασπιρίνη και 1-2 μέρες πριν τη γέννα θα σταματήσω και την ένεση. Θα ξαναπάω να με δει στις 03/08. Η βαλίτσα του μωρού είναι πανέτοιμη, ας είναι καλά η μαμά μου που τα σιδέρωσε, τα δίπλωσε και τα έβαλε στη βαλίτσα. Η δική μου είναι σχεδόν έτοιμη, λείπουν τα σουτιέν και τα εσώρουχα.

Πλησίασε πολύ η μέρα κι εγώ δεν έχω αγχωθεί καθόλου γιατί δεν το έχω συνειδητοποιήσει! Ούτε έκατσα να σκεφτώ και να συνειδητοποιήσω ότι μετά κομμένες οι ξάπλες στον καναπέ και όλα τα σχετικά, μια και θα έχω μια συνεχή ευθύνη πλέον! Πήραμε και το καρότσι προχθές, θα μας φέρουν και το κρεβάτι εντός των ημερών....απίστευτο μου φαίνεται! Αυτά από μένα, φιλάκια πολλά, σας αφήνω να τελειώσω τις δουλίτσες και μόλις σχολάσω θα πάω για μπάνιο!
Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 417472 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 417472 Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 6  - Σελίδα 3 417472

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!Δεν με διαβαζετε στο θεματακι γιατι δυστηχως δεν προλαβαινω να απανταω,αλλα εγω σας παρακολουθω!Ειλικρινα σερνομαι ολη μερα εχω και τον γιοκα μου που μου ρουφαει ολη την ενεργεια,δουλειες μαγειρεματα μπανιο και μετα πεφτω σε κωμα και μιση ωρα να προλαβω θα κλεισω τα ματια!Η αληθεια ειιναι οτι κουραζομαι πολυ ειναι και βαρυς ο μικρουλης....εχω αγχος νομιζω οτι θα γεννησω νωριτερα με ολα τα βαρη και την κουραση?Τι λετε οι εμπειροτερες?
Σημερα ειπα να σας γραψω γιατι η μανουλα μου πηρε τον μικρουλη στο χωριο για μια εβδομαδα για να τακτοποιησω και τιποτα για το νινακι που ερχεται.
Τα βραδια δυσκολα...ολο τουαλετα γυριζω πλευρο και ψιλοποναω...ουφ χαμος...μαλλον ειμαι λιγακι αγχωμενη και δεν ξερω γιατι...

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! Χθες πήγαμε στο γιατρό και μας είπε οτι όλα είναι πολύ καλά! 2080 gr ο μικρός, με το κεφάλι προς τα κάτω και κινητικότατος! Είναι ακόμη ψηλά (λογικό, γιατί είναι ακόμη νωρίς), οπότε ξανά ραντεβού σε 2 εβδομάδες και βλέπουμε...Τελειώσαμε και με το δωμάτιο και τα ρούχα και αξεσουάρ του μωρού. Ελπίζω να αρέσει στον μικρό μου το δωματιάκι του!!!! Το ετοιμάσαμε με πολύ μεράκι και όρεξη με τον μπαμπά του!

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/27/2920122642.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/109/24201212.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/696/24201210.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/440/2420128.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/850/1520123327.jpg/

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
geia sas koritsia mou gennisame kai emeis piga sth giatro kai mou espasan ta nera sto iatrio piga sthn kliniki mou evalan ponous tis 12 kai gennisa 6kai 5 me kaisariki telika stamatista me diastoli sto 7 itan megalo to moro 3700 kai exasa ta nera noris den peirazei tora exo ton kouklo mou agalia sikothika amesos den ponao katholou ola na sas pane kala me to kalo na parete kai eseis ta morakia sas agalia.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 18]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις