Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επανήλθα κορίτσια !

Ινάκι μου καλημέρα! Καλύτερα είμαι γιατί ο μπαμπάς μας ζήτησε συγγνώμη που ήταν άδικος, ίσως είναι και η πρώτη φορά στη ζωή του ο πεισματάρης μου που το κάνει!

Λοιπόν βρήκα ψάχνοντας στο google, μιας και σιγά σιγά το γκρουπάκι μας μπαίνει στις 56 μέρες πριν, τον πιο εύκολο και ακριβή τρόπο υπολογισμού των επιδομάτων κυοφορίας και λοχείας που δικαιούμαστε και σας τον στέλνω για να ξέρουμε ακριβώς τα ποσά που είναι να περιμένουμε από πριν αλλά και να δούμε μετά που θα πληρωθούμε εάν υπολογίστηκαν από το ΙΚΑ σωστά (που δεν τίθεται τέτοιο θέμα μιας και τα βγάζει το σύστημά τους. (χρειάζεται μόνο να ξέρετε το ΜΙΚΤΟ μισθό που πήρατε τον Δεκέμβριο του 2011) :

" Για να βγαλετε το ημερομισθιο με το οποιο θα υπολογιστουν τα επιδοματα θα διαιρεσετε τα μικτα του μισθου του δεκεμβρη του τελευταιου ετους πριν τον τοκετο με το 25(ημερομισθια).εαν π.χ ο μικτος μισθος σας ειναι 1200 ευρω το μικτο σας ημερομισθιο ειναι

1200 / 25 = 48 ευρω.

το 48 ευρω το διαιρειται με το 2

48 / 2 = 24.

το 24 ειναι το ποσο που θα πολλαπλασιασετε με τις 56 μερες για να υπολογισετε το επιδομα κυοφοριας ,δηλαδη

24 * 56 = 1,344 ευρω επιδομα κυοφοριας

με το ιδιο ποσο θα πολλαπλασιασετε και το επιδομα λοχειας εκτος και αν γραψετε το παιδι στο δικο σας βιβλιαριο οποτε το 24 θα παρει μια προσαυξηση 10% λογω προστατευομενου μελους και θα γινει

26.6 * 63 μερες = 1675 ευρω επιδομα λοχειας "



Iοκάστη - Έλενα ευχαριστώ για την αποδοχή στο facebook!

Νικάκι μου, γνώμη μου, πάνε φτιάξε την μπαταρία άμεσα γιατί εμένα μου κάηκε η οθόνη από πτώση τάσης επειδή μου είχαν πει και καλά να μην έχω την μπαταρία συνέχεια επάνω όταν είναι στο ρεύμα και χαλάσει, με αποτέλεσμα να περάσει ρεύμα κι εγώ να μην έχω την μπαταρία επάνω να το προφυλάξω! Σχετικά με το λόξυγγα, κι η δικιά μου χθες βράδυ μια από τα ίδια, αφού ο γιατρός μου είπε προχθές ότι έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω κι ένιωθα ένα απίστευτα ρυθμικό τακ τακ εκεί κάτω, εε λέω λόξυγγα θα έχει! Κανένα 3λεπτο κράτησε..Συχνοουρίες επίσης ανά 15 λεπτά για 5 σταγονίτσες, αλλά πάω τουαλέτα και νιώθω ότι είχα να πάω ώρες από την ανακούφιση που νιώθω μετά!




sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!!!!!!!!
αχ αυτος ο λοξυγγας!!!!!δε σταματαει και καθολου!!!!2-3 φορες εχουμε σιγουρα!κριμα μωρε!!!!! Razz
εχθες ειχαμε το παρτυ,παει και αυτο...αφησε πολλα νευρα αλλα ειναι μεγαλη ιστορια!μου εφερε και η θεια μου που εχει 4 κοριτσια ενα σωρο πραγματα(σεντονια,κουβερτες,φορμακια κτλ)και ειμαι οκ!για 2 μηνες να μη πλενω εχω πραγματα! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 215994 ευτυχως γιατι με τα οικονομικα μας δε θα μπορουσα να παρω τπτ!και η πεθερα και η θεια με γεμισανε!η μανουλιτσα ξεπατωθηκε να πλενει και να σιδερωνει! Shocked

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τινη κ εγω το ιδιο! Νιωθω οτι θελω να παω επειγόντως τουαλετα, πηγαινω κ δεν εχω παρα λιγες σταγονες...

Το επιδομα κυοφοριας εγω θα το παρω σιγουρα. το επιδομα λοχειας δυστυχως θα το χασω αφου θα αρχισω να δουλευω 1 μηνα μετα τη γεννα..κριμα κ είναι καλα λεφτα!

Σοφουλι ωραιο να παιρνεις πραγματακια για το μωρο. Κ εμενα μου εδωσαν ενα ηλ.θηλαστρο προχθες κ γλιτωσα αρκετα λεφτα κ απο αυτο..

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα,Ελενα!
μα οποιος μπορει να σε βοηθησει να γλυτωσεις χρηματα ειναι σπουδαιο!εγω γλυτωσα πααααρα πολλα αφου θα παρω μονο μπουκαλια και παμπερς!δε χρειαζομαι τπτ αλλο!θηλαστρο θα παρω αργοτερα για να δω πως θα παει η κατασταση!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι ειναι σημαντικο! Αν δινεις 100-200 ευρω για το καθε πραγμα δε βγαινεις..Τι θα κανετε σημερα κοριτσια; Αυριο θα χει 42 β. εμαθα!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω σημερα δε βλεπω να πηγαινω και πουθενα..... Crying or Very sad

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα Σοφακι.Μια χαρα η θεια και η πεθερουλα!!!!Και η καημενη η μανουλα!!!Δεν πειραζει για το εγγονι τους χαλι να τους πατησεις γινοντε!!!

Τινη μου με τα λαπτοπ εχουμε προιστορια!!!Και η αληθεια ειναι οτι δεν περισσευει σαλιο για να φτιαξουμε ουτε 50 ευρω!!!Δεν ξερω τι να κανω!!!Στην δουλεια με δυσκολια ερχομαι μονο και μονο για να παρω εστω και τον τελευταιο μισθο γιατι ειμαστε πολυ στριμωγμενοι!!!Ο Πανος με πιεζει να σταματησω γιατι βλεπει την κατασταση μου αλλα εγω δεν μπορω.Να σε ρωτησω για τα επιδοματα.Ειπες οτι υπολογιζουμε το τελευταιο μικτο μισθο του δεκεμβριου!!!Εγω τελευταιο μισθο πηρα τον Σεπτεμβριο γιατι μετα απολυθηκα και με ξαναπροσελαβαν τον Ιουνιο!!!Αρα εγω υπολογιζω τον μισθο του Σεπτεμβριου???

Ιοκαστη Εγω υπαγομαι στο Ικα Ραφηνας!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε η μπεμπουλα εχει κατεβει πολυ...εχω και ενα πονακι χαμηλα και ολο νομιζω οτι κοντευει η ωρα και ζαλιζω τη μαμα...ουφ!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!! Καιρό είχα να γράψω αλλά σας διαβάζω συνέχεια!!! Μου έφεραν τα πράγματα και φτιάχνω σιγα σιγα το δωμάτιο της μπέμπας!
Χαίρομαι που ακούω καλά πράγματα από όλα τα κορίτσια που πήγαν στο γιατρό και από την Αθηνούλα που είναι καλά μετά την πτώση!
Ελπίδα καλώς όρισες και μην στεναχωριέσαι για τα οικονομικά..οι ανθρώπινες σχέσεις έχουν περισσότερη σημασία κοίτα να είσαι καλά με τον αντρα σου και το μωράκι που θα έρθει θα τα αλλάξει ολα!
Και μεις έχουμε λόξυγγα και τώρα που γράφω!!! ¨όσο για τη συχνοουρία νιώθω ότι τιμωρούμαι για κάθε ποτήρι νερό που πίνω!!!

Σχετικά με το ΙΚΑ και γω πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και παρόλο που είχε όλη την καλη διάθεση η υπάλληλος να μου κάνει τα χαρτιά το σύστημα δεν την άφηνε,της έβγαζε ότι πρέπει να τα κάνω στις 4 Αυγούστου (άρα δε είναι δικό τους θέμα) και θα πάω από Δευτέρα....αν δουλεύεις θέλουν άδεια από εργοδότη, αν παίρνεις επίδομα ανεργίας κάρτα οαεδ, αν δεν δουλεύεις απόλυση ή οικειοθελή αποχώρηση (βασικά θέλουν να διαπιστώσουν ότι δεν δουλεύεις)

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου δεσποινα!!!!!
εγω μωρε συχνοουρια δεν εχω και η μπεμπα ειναι και χαμηλα!πηρε και θεση!ο γιατρος λεει επειδη ιδρωνω...τι να πω....αντε να βγουνε τα μωρακια να μας φυγουνε αγχη και στεναχωριες!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofouli έγραψε:γεια σου δεσποινα!!!!!
εγω μωρε συχνοουρια δεν εχω και η μπεμπα ειναι και χαμηλα!πηρε και θεση!ο γιατρος λεει επειδη ιδρωνω...τι να πω....αντε να βγουνε τα μωρακια να μας φυγουνε αγχη και στεναχωριες!
Σοφάκι τυχερή είσαι με την συχνοουρία, ειδικά το βράδυ δεν παλεύεται....δεν μπορώ που δεν μπορώ να κοιμηθώ με το που κλείσω τα μάτια μου πρέπει να πάω τουαλέτα!!! Εγώ δεν ρώτησα άμα πήρε θέση την τελευταία φορά που πήγα..... Τελικά αποφάσισες αν θα πας σε κλινική ή νοσοκομείο?

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε ξερω μωρε και τα οικονομικα ειναι χαλια.27 εχω παλι γιατρο και θα δουμε παλι....συχνοουρια δεν εχω και τα βραδια κοιμαμαι σα βοδακι.εχω τοοοοοσα στο κεφαλι μου και μονο τοτε ηρεμω.εσυ τελικα που θα γεννησεις?

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofouli έγραψε:δε ξερω μωρε και τα οικονομικα ειναι χαλια.27 εχω παλι γιατρο και θα δουμε παλι....συχνοουρια δεν εχω και τα βραδια κοιμαμαι σα βοδακι.εχω τοοοοοσα στο κεφαλι μου και μονο τοτε ηρεμω.εσυ τελικα που θα γεννησεις?
Μάλλον γενικη κλινική... δεν έχω ακόμα τιμές από διαβαλκανικό αλλά υποθέτω γενική θα είνια πιο οικονομικά!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα ο γιατρος θελει 1200 και η γενικη θελει 1100 σε 3κλινο!
τωρα που ειμαι σαλονικα κανονισε να βρεθουμε κοπελιτσα! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 328109

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofouli έγραψε:εμενα ο γιατρος θελει 1200 και η γενικη θελει 1100 σε 3κλινο!
τωρα που ειμαι σαλονικα κανονισε να βρεθουμε κοπελιτσα! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 328109
Εγώ για γιατρό ακόμα δε ρώτησα...εσύ δεν είσαι και με εοπυυ και βγαίνουν παραπάνω δυστυχώς...αχ αυτή η κρίση!!
Σοφάκι και γω θα ήθελα να βρεθούμε αλλα ειλικρινά δεν έχω πάει να δω ούτε τους γονείς μου στη Χαλκιδική... με το που βγω με πιάνει δύσπνοια, και πρήζονται τα χέρια και τα πόδια μου....οπότε κάθομαι όλη μέρα σπίτι με κλιματιστικό και ευτυχώς έχω να ασχολούμαι με τα πράγματα του μωρού γιατί θα είχα πάθει κατάθλιψη....δεν είναι καλή η ψυχολογία μου βασικά αλλα να με το δωμάτιο ξεχνιέμαι!

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κορίτσια!
Τι καλημέρα δηλ. καλό μεσημέρι, απλά τώρα ξεμπέρδεψα απο τις δουλειές μου.

Κοριτσάκια μου τον πήραν τον μικρό μου στο παιδικό σταθμό!!!
Είμαι ενθουσιασμένη!
Βέβαια εχω αρχίσει να προβληματίζομαι για το πόσο έυκολα θα προσαρμοστεί, αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω..

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aurora έγραψε:Καλημερα κορίτσια!
Τι καλημέρα δηλ. καλό μεσημέρι, απλά τώρα ξεμπέρδεψα απο τις δουλειές μου.

Κοριτσάκια μου τον πήραν τον μικρό μου στο παιδικό σταθμό!!!
Είμαι ενθουσιασμένη!
Βέβαια εχω αρχίσει να προβληματίζομαι για το πόσο έυκολα θα προσαρμοστεί, αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω..
Συγχαρητήρια Στελλίτσα!!!! ¨οσο για το πόσο γρήγορα θα προσαρμοστεί....από φίλη μου που έχω ακούσει....μα΄λλον πιο γρήγορα από εσένα που θα σου λείπει!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ Δεσποινάκι μου, μακάρι!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελεια νεα,στελλιτσα!!!!!!!!!ο ταρζαν στον παιδικο!!!!!!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 215994
δεσποινακι και εγω δε παω πουθενα η αληθεια ειναι.η ζεστη με σκοτωνει.ε θα βρεθουμε με τη δροσια....μετα τη γεννα! Wink εμεις ειμαστε του στρατου!θα δουμε τι θα γινει! Rolling Eyes

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:Καλημέρα σας εγκυούλες μου!!!!

Κορίτσια η δροσιά του σημερινού πρωινού είναι το κάτι άλλο! Το έχω χάσει λίγο με τα ωράρια του ύπνου, ξυπνάω και κοιμάμαι ό,τι ώρα να'ναι τώρα που δεν έχω πλέον να πάω στη δουλειά!!

Καλώς ήρθες Ελπίδα και Λία!! εγώ είμαι η Τίνη με ΠΗΤ 06/10 και περιμένω κοριτσάκι, καλώς να μας έρθουν όλα τα μωράκια!

Χριστινάκι μου η μπέμπα σας με τα γονίδια που έχει όχι απλά κούκλα, κατευθείαν μοντελάκι έτοιμο θα κάνεις! απλά λύσε μου μια απορία : "έβγαλε μαλλάκια"? φαίνεται στον υπέρηχο;;; σχετικά με τις ενεσούλες, εγώ, έγραψα και παραπάνω στη Βίκυ. ίσως και θα προτιμούσα να τις κάνω..θα ήμουν πιο ήσυχη, κακό δεν κάνουν άλλωστε..τέλος πάντων..

Νικάκι μου όλα εντάξει με το λάπτοπ σου τώρα; ήταν η μπαταρία τελικά; γιατί κι εμένα μια μέρα δεν άνοιγε αλλά δυστυχώς ήταν η οθόνη και την έχω καμένη 6 μήνες τώρα, καινούριο λαπτοπ Sad θέλει 300 ευρώ επισκευή και δεν ξέρω τί να κάνω, αξίζει να το φτιάξω ή να πάρω άλλο; μπαίνω από το σταθερό μας υπολογιστή αλλά όλα τα αρχεία μου τα έχω εκεί, οπότε όοοοτααννν μας πληρώσουν με το καλό δεν βλέπω να γλιτώνω την επισκευή του..κατά τ'αλλα όλα καλά;

Ιοκάστη μου είδες κακοί γείτονες;; ούτε ένας να μην μοιράζεται με το συνάνθρωπό του τη σύνδεσή του;; Smile άντε καλώς σε ξαναβρήκαμε λοιπόν! Αλήθεια εσύ facebook έχεις;;

Σας αφήνω να κάνω το νερο-καφεδάκι μου και να κάτσω με το σκυλάκο μας να δροσιστώ στη βεράντα και θα τα πούμε αργότερα όταν ξυπνήσετε σιγά σιγά! όνειρα γλυκά!! Smile




Γλυκεια μου Τινη γεια σου! ευχομαι να ξεκουραστεις πολυ τωρα. και να συνηθισεις να κοιμασαι λιγο παραπανω Very Happy Very Happy Αγαπουλα μου ευχαριστουμε για τα καλα λογακια- εγω και η μπεμπα μου-! Οσο αφορα τις ενεσεις ναι το ξερω, και γω ετσι ενιωθα, οτι μακαρι να μου ελεγε να τις κανουμε, αλλα ισως δεν ειναι καλη ιδεα αν τα νινακια μας ειναι μια χαρα. εγω απο αυτα που ειπε καταλαβα οτι ισως τα βλαψει κιολας αν γινει χωρις λογο. μην ανησυχεις καλη μου απλα προσπαθησε να τα κανεις 5-6 τα τσ.

Μαλλακια ναι εβγαλε η δικια μου!! σποντιτσες! φαινονται γιατι κανω 4d ultrasound στο γιατρο μου.

Και ο δικοσ μου υπολογιστης χαλασε και ηθελε καπου εκει να φτιαχτει και αναγκαστικα τα εδωσα καλη μου γιατι για να παρεις καινουριο θελεις πολλα παραπανω..

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ....
ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ.....
ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΜΕΠΙΕΖΕΙ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ....ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ....ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΤΡΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΑΩ 5 ΦΟΡΕΣ .....ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.....ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΙΣ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ????

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κ απο μενα!!!

Ελπιδα καλωσηρθες... με το καλο το παιδακι σου, ειμαι η Εμη και περιμενω κ εγω αγορακι στις 26/9... οσο για τα οικονομικα προσπαθησε να μην τα αφησεις να σε παιρνουν απο κατω γιατι οι στιγμες που ζουμε ειναι μοναδικες και ειναι κριμα να τις χαλαμε...

Νικη πολυ ωραια η φωτογραφια σου!!! πως τα πας με τα χερια? εμενα καθε μερα και χειροτερα... συνδομο καρπιαιου μου ειπε κ εμενα ο γιατρος που μου εκανε το ντοπλερ την παρασκευη, θα το συζητησω και με τον δικο μου γιατι με πονανε περισσοτερο οι αρθρωσεις απο τα δαχτυλα!!!

κατα τ αλλα... σκ εχουμε λιωσει στις δουλειες του σπιτιου!!!


Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 417472 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 26 417472 σε ολα τα κοριτσια...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Panik11 έγραψε:Εγω τελευταιο μισθο πηρα τον Σεπτεμβριο γιατι μετα απολυθηκα και με ξαναπροσελαβαν τον Ιουνιο!!!Αρα εγω υπολογιζω τον μισθο του Σεπτεμβριου???

Αυτός λοιπόν είναι ο τελευταίος μισθός σου για το 2011, σύμφωνα με αυτόν θα υπολογιστεί το επίδομα! Τον ΜΙΚΤΟ πάντα Νικάκι μου!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aurora έγραψε:
Κοριτσάκια μου τον πήραν τον μικρό μου στο παιδικό σταθμό!!!
Είμαι ενθουσιασμένη!
Βέβαια εχω αρχίσει να προβληματίζομαι για το πόσο έυκολα θα προσαρμοστεί, αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω..

Συγχαρητήρια Στελλιτσα μου! μην αγχώνεσαι που θα τον "αποχωριστείς", δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καλό θα του κάνει ο παιδικός..κάθε αρχή και δύσκολη βέβαια και για γονείς και για τον μικρό αλλά σκέψου πόσοι θα ήθελαν να είναι στη θέση σας!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Κυρ Αυγ 05, 2012 10:01 am, 1 φορά

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[/quote]
Μαλλακια ναι εβγαλε η δικια μου!! σποντιτσες! φαινονται γιατι κανω 4d ultrasound στο γιατρο μου.
[/quote]

4D ultrasound!!!!! oυάου!!! Χριστινάκι μου εσείς τη βλέπετε σαν σε φωτογραφία έτσι την μπέμπα σας!!! όταν γεννηθεί με το καλό θα ξέρετε ήδη πώς θα μοιάζει!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις