Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 41]

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ......
ΜΟΛΗΣ ΗΡΘΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.....
Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 2800 gr και ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΛΑΚΙΑ.....ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΤΕΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΜΕ....
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ....ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙ...ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΤΥΛΗΞΗ ΤΟΥ ΛΟΡΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΞΕΜΠΛΕΧΤΗΚΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΛΕΧΤΙΚΕ ΚΙΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ ...
ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΙΓΥΡΝΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΓΕΛΑΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΩ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕ ΓΕΛΙΑ ... ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΙΘΑΝΗ....
ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ....... ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε ναι γιατι μαζι με το στρωμα σου παει συνολικα ενα 200αρι!! και για 3-4 μηνες ειναι πολλα λεφτα...
Εμενα μου ειχε πει οτι θα μου εδινε το δικο της η κουμπαρα μας (που τους βαφτισαμε το παιδακι)... ειναι παρα πολυ ωραιο... αλλα οταν ηρθε η ωρα ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 4872 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 4872 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 4872 , προτιμα να το εχει στην αποθηκη!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αα μπραβο Νικολετα!!! ολοκληρο αντρακι!!! σουπερ τα νεα... ετοιμος ο μικρος για την μεγαλη εξοδο!!!!!!!!!!!!!! ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emilou έγραψε:αα μπραβο Νικολετα!!! ολοκληρο αντρακι!!! σουπερ τα νεα... ετοιμος ο μικρος για την μεγαλη εξοδο!!!!!!!!!!!!!! ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994
ΑΡΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΕΡΕΣ......ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ +11 Sad Sad Sad Sad

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα λιγοτερο πρεπει να ειναι, αφου την προηγουμενη δευτερα που πηγα στον γιατρο ηταν 2200g... που να προλαβε να βαλει αλλα 600... εγω την δευτερα θα ξαναπαω... για να δουμε

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝΕ 2400 ΣΤΗΣ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2800

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα Εμη στα λόγια όλα ευκολα είναι ασε μπορεί αν θέλει αν στο κάνει δώρο όταν γεννήσεις Razz ας το χει να σκονίζετε..

Νικολέτα τι τέλεια νέα... ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994
πολύ γελασα με τα μαλλάκια να παρεις χτενούλα εγώ πήρα να είμαι προετοιμασμένη!
Τι καλός μωρέ 2800 ολόκληρο παιδι αντε με το καλό γλυκιά μου πλησιάζει η ώρα... μη σε απασχολεί η περιτύλιξη αφού κι αυτός δεν ανχώνετε, από όσο ξέρω πιο επικινδυνο είναι να την εχει στο λαιμό ετσι δεν είναι? από όσο θυμάμαι εσένα την είχε στη σπονδ. στήλη.

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τον ρωτησες αν ο 9ος ξεκινα απο αυριο ή στις 27?

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΗ ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΕΝΝΑΤΟ 27 ΚΑΙ ΕΣΥ 26
ΓΙΩΤΑ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩς ΕΙΠΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΜΠΟΥΚΛΕΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΞΑΝΘΟΙ....ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΤΥΛΗΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΨΑΧΤΩ Η ΚΛΙΝΙΚΗ Η ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ...ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΜΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣ

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:χαχαχα Εμη στα λόγια όλα ευκολα είναι ασε μπορεί αν θέλει αν στο κάνει δώρο όταν γεννήσεις Razz ας το χει να σκονίζετ

Μπα και να μου το πει πλεον... δεν το θελω εγω!!! Very Happy Very Happy Very Happy εχει ποσα πραγματα (αποστειρωτηρες κτλ) κ δεν ρωτησε αν χρειαζομαστε κατι... και το ξερει οτι οι εποχες ειναι δυσκολες!!!
βεβαια οταν της βαφτιζαμε την μικρη απαιτουσε πραγματα που κοστιζαν κοντα 2000€ Shocked , βεβαια δεν της εγινε το χατηρι (δεν τα ειχαμε κιολας τα λεφτα) και το κραταει απο τοτε!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
letitsa έγραψε:ΕΜΗ ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΕΝΝΑΤΟ 27 ΚΑΙ ΕΣΥ 26
ΓΙΩΤΑ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩς ΕΙΠΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΜΠΟΥΚΛΕΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΞΑΝΘΟΙ....ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΤΥΛΗΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΨΑΧΤΩ Η ΚΛΙΝΙΚΗ Η ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ...ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΜΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣ

και το βιαζομουν εγω να μπω απο σημερα Razz Razz Razz Razz

ανα 2 ωρες ε? εμενα πολλες φορες κανει διαστηματα μεγαλυτερα απο 2ωρο για να τον ακουσω!!!
καλα τρελαινομαι για τα μωρακια που εχουν μαλλακια!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω Νικολέτα δε το ήξερα ανατρίχιασα μολις το διαβασα πρεπει να έχεις το νου σου όλη μέρα οπότε, εντάξει τότε το νου σου ε!
Κι εγώ γεννήθηα με πολύ μαλλί... ακι μαυρο.. αλλά είμαστε καστανοί και οι δύο και θα το ήθελα ξανθούλικο... Smile
Κατα παραγγελία... χαχαχα
Δίκιο Έμη.. αστη δε πειράζει καλή καρδιά! Καλύτερα κιολας να λες που δε στα δοσε μη της τα φας κιόλας και τα χάσει...

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:
Δίκιο Έμη.. αστη δε πειράζει καλή καρδιά! Καλύτερα κιολας να λες που δε στα δοσε μη της τα φας κιόλας και τα χάσει...

εχεις απολυτο δικιο... κ εμενα δεν με νοιαζει καθολου... ουτως η αλλως θελω αν καποιος μου δωσει κατι να το κανει με χαρα και οχι απο υποχρεωση, ας τα κανει οτι καταλαβαινει!!!

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΩΝ ΞΑΝΘΑ ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?????ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ....ΤΕΣΠΑ ΤΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?
ΓΙΩΤΑ ΠΛΕΩΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΕ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΟΣ.....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΑΓΚΟΝΕΣ ?????????? ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ----------> ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ Γ.....ΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 215994 ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ.....

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα ομορφιές!
Βλέπω πιάσατε κουβέντα για τα "απαραίτητα". Να σας πω κι εγώ τη γνώμη μου που τα ψώνισα πριν 7 χρόνια. Να σας θυμίσω ότι τότε το ίντερνετ δεν ήταν τόσο διαδεδομένο και παίρναμε τα απολύτως απαραίτητα χωρίς να ψάχνουμε απόψεις τι είναι σωστό τι "πρέπει" και τι όχι.
Τα απολύτως απαραίτητα τότε περιορίζονταν στην κούνια και το καρότσι. Ευτυχώς κανένας δεν ανακατεύτηκε να μου πει αν χρειάζεται το μωρό σκέπασμα ή όχι. Το ένστικτό μου αποφάσισε.
Όταν έφερα το μωρό στο σπίτι και ήρθε παιδίατρος μου είπε τα βασικά. Ότι δηλαδή καλύτερα το μωρό να κοιμάται ανάσκελα ή πλάγια (αν και το δικό μου προτιμούσε μπρούμυτα). Δεν έβαλα σφηνάκι, έπαιρνα μία πάνα την δίπλωνα πολλές φορές και τη στήριζα στην πλάτη του μωρού έτσι ώστε να στηρίζεται πλάγια. Επίσης η παιδίατρος μου είπε ότι τον 1ο χρόνο τα παιδιά δεν τα βάζουμε μαξιλάρι. Αυτό σε μας βέβαια συνεχίστηκε για αρκετά χρόνια (δύσκολα "κόβεται" μία συνήθεια). Είχα μαξιλάρι και το χρησιμοποιούσα ως διακοσμητικό τον πρώτο καιρό που το μωρό δεν κινείται. Μετά το κατάργησα κι αυτό.
Καλαθούνα μου φέρανε μία δώρο και παρόλο που την θεωρούσα περιττή τελικά με βόλεψε. Έχει και βάση και με βόλεψε να την μεταφέρω σε όλο το σπίτι. Στη διάρκεια της ημέρας είχα το μωρό στη καλαθούνα και το βράδυ στη κούνια. Δεν έψαξα ούτε για επιπλέον στρωματάκι ούτε για σεντονάκια κλπ. Έστρωνα τις πάνες που έχω στο στρωματάκι της καλαθούνας.
Πιστεύω ότι οι εταιρίες εκμεταλλεύονται την άγνοια μας και το άγχος μας μην τυχόν και κάνουμε κάτι "λάθος" τον πρώτο καιρό και βγάζουν χίλια δυο προϊόντα και τα παρουσιάζουν ως "απαραίτητα".
Εμπιστευτείτε το ένστικτό σας! Μην ακούτε κανέναν όχι μόνο για αυτά που αγοράζετε αλλά και γι' αυτά που θα ακούσετε όταν θα γεννήσετε και ο καθένας θα σας λέει το μακρύ και το κοντό του. Να εμπιστεύεστε μόνο τον παιδίατρό σας.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ .....
ΕΜΠΕΙΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΜΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ......
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΕΜΠΕΙΡΗ ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συμφωνω κ εγω Δεσποινα... πισω απο αυτον τον ενθουσιασμο μας κρυβεται μια τεραστια βιομηχανια εκμεταλλευσης... δηλαδη οταν γεννηθηκαμε εμεις που δεν υπηρχαν πχ σφηνακια, οι μαναδες μας δεν βρηκαν τροπο να μας στηριξουν?
Εγω δεν πηγα σε κανενα μαγαζι να ρωτησω γιατι φοβηθηκα ακριβως αυτο το πραγμα οτι θα μου πλασαραν 1000 πραγματα σαν απολυτως απαραιτητα και τα περισσοτερα τα παρηγγειλα μεσω ιντερνετ... οχι οτι οτι δεν εχω πεσει στο τριπακι αν αυτο ή το αλλο που εχω ακουσει χρειαζεται...
Δεν την γλυτωνουμε να παρουμε και πραγματα που δεν χρειαζονται καθολου... απλα επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες, ευχομαι να ειναι οσο δυνατον λιγοτερα!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
letitsa έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ .....
ΕΜΠΕΙΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΜΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ......
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΕΜΠΕΙΡΗ ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580
Κι εγώ.... Very Happy
Σε ευχαριστούμε Δεσποινάκο είναι πολύ σωστά όλα όσα λες, να εμπιστευόμαστε το γιατρό και το ένστικτό μας... αν και για το δεύτερο ελπίζω μόλις γεννήσουμε να μας έρθει...
Κι εγώ το σφηνάκι το βλέπω λίγο περιττό κι εγώ που θυμάμαι τη μαμά μου στα αδερφια μου κουβερτούλα τους έβαζε να μη γυρνάνε, θα τα μάθουμε όλα στην πορεία και στο 2ο θα είμαστε εξπέρ!!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα το fb θα με τρελανει... μου βγαζει σημερα διαφημισεις για κατι απιστευτα cupcakes!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την emilou στις Τετ Αυγ 22, 2012 8:23 am, 1 φορά

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
letitsa έγραψε:....
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΕΜΠΕΙΡΗ ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 28 50580

Ναι, πάνω από όλα "ΕΜΠΕΙΡΗ"!!!!!
Χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Laughing Laughing Laughing

Μη νομίζετε φυσικά ότι δεν έπεσα κι εγώ σε παγίδες.
Απλά ίσως με τα χρόνια φεύγει αυτός ο ενθουσιασμός που είχα. Σ΄ αυτό το παιδί φχαριστιέμαι το γεγονός ότι δεν χρειάζεται να αγοράσω τίποτα. Και ότι χρειάστηκα το δανείστηκα.

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άστα Αννούλα, κι εγώ χθες είχα το χειρότερο βράδυ ever, τρελά πετρώματα και δυσφορία..έκοβα βόλτες στη βεράντα ως τις 5..εσείς φαντάζομαι θα κατεβαίνετε στο λιμάνι τώρα..ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!! Χαρήκαμε πολύ που σας γνωρίσαμε, και του χρόνου δριμύτεροι!!!!

Νικολέτα μου, ολόκληρο παιδάκι έχεις στην κοιλίτσα! την Παρασκευή πάω κι εγώ στο γιατρό και θα ρωτήσω βάρος, μια μέρα διαφορά έχουμε, αν και η δικιά μας πριν 3 βδομάδες ήταν 1600 gr, να έφτασε τόσο πολύ δεν υπάρχει περίπτωση..καλύτερα που λες να έχεις γιατρό λιιιιίγο υπερβολικό παρά χαλαρό, έχε το νου σου σε αυτό που σου είπε για τις κινήσεις και όλα θα πάνε καλά..

Δεσποινάκι καλησπέρα! Εγώ μαζί σου για τις περιττές αγορές, διάβαζα κι εγώ σήμερα σχετικά με αυτό το μαξιλαράκι που λέγαν τα κορίτσια, πρώτη φορά το άκουγα, αφού μπήκα να το δω σε φωτογραφία τί είναι και πάλι δεν πολυκατάλαβα τη χρήση του..κι εμείς περιοριστήκαμε σε ό,τι μας έδωσαν πάρκο - πορτ μπεμπέ - σταταρίδα - καρεκλάκι φαγητού - ριλαξ από τα βασικά "χοντρά" κομμάτια και πήραμε μόνο κούνια..καρότσι αργότερα όταν χρειαστεί, άλλωστε σε αυτά εκπτώσεις τραγικές εδώ στο Ηράκλειο δεν είχε, ένα 10% μάξιμουμ.

Με τη ζέστη πώς τα πάτε; αρχίσανε και προς τα πάνω; αύριο πάλι καμίνι λέει, εγώ πάντως βαρέθηκα να ζεσταίνομαι, να βρέχομαι, να μην μπορώ να κοιμηθώ και να ξύνομαι όλη μέρα (τρελή φαγούρα από τη ζέστη)..άντε να προλάβουμε κανένα πρωτοβρόχι πριν γεννήσουμε τουλάχιστον..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Τετ Αυγ 22, 2012 8:38 am, 1 φορά

Elpida Aksiwti

Elpida Aksiwti
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια! Σας ευχαριστω για τις ευχες!
Γεωργια να σου ζησει η μικρη!! Καλοτυχη κ γερη! Δε προλαβα να διαβασω ολες τις σελιδες .. Τωρα πηραν τη μικρουλα. Σημερα το πρωι καταφερα να τη θηλασω για πρωτη φορα!!Smile δεν καθοταν το ατιμο με τιποτα να φαει!Smile η γεωργια αραγε σε ποιο νοσοκομειο να γεννησε; Ιασω;;;αυριο στις 12 πληρωνουμε τη "λυπητερη" και παμε σπιτι μας επιτελους!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σου Ελπιδάκο τι καλά που μπήκες...
Άντε με το καλό να πάτε σπιτάκι σας... τι ωραία που θήλασες πρέπει να είναι πολύ δυνατή εμπειρία ε?
Θα μας τα πεις καποια στιγμή.

Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι η Γεωργία είναι γερμανία/ιταλία (δε θυμάμαι ακριβώς Embarassed ) μάλλον ζω στην κοσμάρα μου μη δίνετε σημασία...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elpida Aksiwti έγραψε:Γεια σας κοριτσια! Σας ευχαριστω για τις ευχες!
Γεωργια να σου ζησει η μικρη!! Καλοτυχη κ γερη! Δε προλαβα να διαβασω ολες τις σελιδες .. Τωρα πηραν τη μικρουλα. Σημερα το πρωι καταφερα να τη θηλασω για πρωτη φορα!!Smile δεν καθοταν το ατιμο με τιποτα να φαει!Smile η γεωργια αραγε σε ποιο νοσοκομειο να γεννησε; Ιασω;;;αυριο στις 12 πληρωνουμε τη "λυπητερη" και παμε σπιτι μας επιτελους!!!!

Όπως έγραψε και κάποια κοπέλα τη μέρα που μάθαμε για τα γεννητούρια, να με συγχωρέσει δεν θυμάμαι ποιά, με Ελπίδα μας μπήκε το ποδαρικό!!! Άντε να πάτε στο σπιτάκι σας, να μπείτε στους ρυθμούς σας και να επανέλθεις γρήγορα! Όταν μπορέσεις να μας πεις λεπτομέρειες για τοκετό, θηλασμό κλπ να παίρνουμε κουράγιο!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις