Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 41]

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Bravo sas Xarouli ! 1800 to koritsaki sou,ma den pisteyw poso poly exoun megalwsei ta sporakia mas!
Ypomonh me ta xerakia kai mhn kaneis polles douleies.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι κοριτσακια μου μια χαρα η μπεμπα αλλα τα χερια οσο παει κ χειροτερεουν ουτε πιατα δεν μπορω να πλυνω κ εχω τοσες δουλειες να κανω!! Mad Mad

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως το μαγνησιο θα σε ανακουφισει λιγο... μηπως πρεπει να παρεις κ αυτη την κρεμουλα που βαζει η Νικη...

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα δω αν αλλαξει κατι με το μαγνησιο κ μετα αν ειναι θα την παρω κ αυτην γιατι ειναι κ ακριβουτσικη γμτ!! Mad Mad

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια! τα φώτα σας! φτιάχνω τη βαλιτσούλα μου κι εγώ και μου προέκυψε η εξής απορία : όσον αφορά στα πραγματάκια του μωρού, δεδομένου ότι θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, θα χρειαστεί να πάρω μαζί μου αφρόλουτρο, σφουγγαράκι, ψαλιδάκι, πιπίλα κλπ; μπανάκι ποιός το κάνει άραγε εκεί;;

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:Κορίτσια! τα φώτα σας! φτιάχνω τη βαλιτσούλα μου κι εγώ και μου προέκυψε η εξής απορία : όσον αφορά στα πραγματάκια του μωρού, δεδομένου ότι θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, θα χρειαστεί να πάρω μαζί μου αφρόλουτρο, σφουγγαράκι, ψαλιδάκι, πιπίλα κλπ; μπανάκι ποιός το κάνει άραγε εκεί;;
ναι τινη μου θα τα χρειαστεις μαλλον,γιατι σιγα μην σου δωσουν απο κει..αλλα λογικα θα το κανουν μπανιο οι μαιες εκει.

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Me travologaei pali stis paralies..ti tha ton kanw ayton ton antra Smile feygw paw pali na ton parakolouthw na mou kanei to delfini Smile filakia koritsia,to vradaki pali!

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΩ ΠΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΛΑ
ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ....
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ..... Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 2800 ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΞΥΠΝΑΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ 2 Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΠΙΠΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΤΡΩΩ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΛΑΣΗΗΗΗΗΗ....ΤΕΣΠΑ
ΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΗ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ?????ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗΛΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΧΕΤΕ ΑΥΤΗΝ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΕΙ ΕΝΑ ΑΝΧΟΣ.....
ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΦΡΕΙΖΙΝΤΕΡΜ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΦΙΣΣΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΑ

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:θα δω αν αλλαξει κατι με το μαγνησιο κ μετα αν ειναι θα την παρω κ αυτην γιατι ειναι κ ακριβουτσικη γμτ!! Mad Mad
ΧΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΕΓΩ ΠΑΡΕΝΩ ΤΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΡΑΜΠΕΣ

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tini13 έγραψε:Κορίτσια! τα φώτα σας! φτιάχνω τη βαλιτσούλα μου κι εγώ και μου προέκυψε η εξής απορία : όσον αφορά στα πραγματάκια του μωρού, δεδομένου ότι θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, θα χρειαστεί να πάρω μαζί μου αφρόλουτρο, σφουγγαράκι, ψαλιδάκι, πιπίλα κλπ; μπανάκι ποιός το κάνει άραγε εκεί;;
ΤΙΝΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΠΗΡΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 215994

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξύπνησα και εγώ η γαιδάρα.....είχα τραπεζώματα χθές και σήμερα την αδερφή μου για αυτό και δεν μπήκα καθόλου...διάβασα τα νέα σας βέβαια!!!Δεν θυμάμαι τίποτις.....επιλεκτική μνήμη θα σχολιάσω οτι θυμάμαι αν ξεχάσω κάποια ας με συγχωρέσει!!!

Νικάκι μου καλό.....και μένα το σπίτι είναι χάλια...περιμένω μανούλα ...Σάββατο για γενική....!!

Ινάκι ελπίζω να είσαι καλύτερα διάβασα κάτι για πόνους!!!

Εμάκο και Πηνελοπή Στελλάκο και Αννουλι και Νικολετάκι φιλούνια!!

ΚΑτερινιώ μου.....ντόπλερ όλα οκ????ΜΕ τις συσπάσεις τρόμαξα διότι δεν είχα ξανανιώσει η γυναίκα και ψιλοπόναγα κιόλας η αλήθεια...είναι....

Σοφάκο μου...΄κα΄τι για πεθερικά διάβασα...τελικα΄αν δεν έχεις νύχια να ξυστείς....!!Κοίτα να σαι καλά εσύ και όλα τα άλλα!!



Χαρούλι μια χαρά τα νέα για τη μπεμπούλα κοντεύει το 2κιλο..άντε με το καλό...με τα χέρια υπομονή....και μένα ο πόνος στο αριστερό είναι αβάσταχτος!!

Γιωτάκο μου καλό σας άγχωσα ε???Βαρέθηκα να μπώ χθές μωρέ....και είχα και κόσμο και το παραμέλησα!!!

Η γιατρός με προβλημάτισε με τα υγρά της είπα για την αντιβίωση και τους μύκητες και με ρώταγε αν έχω πολλά υγρά..και της λέω έχω...και μου λέει βρέχεται το σερβιετάκι και της λέω ναι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από υγρά η από τον ιδρώτα οπότε δεν κατάλαβα που ήθελε να καταλήξει κα ιτο αφήσαμε φλού το θέμα από δικιά μου απόψης!!!

Μου γράψε και η Μαριάνθη είναι μια χαρά και γυρνάει Δευτέρα!!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! τα πήρα κι εγώ όλα, η βαλίτσα είναι πάνω από 10 κιλά, στάνταρ! καλύτερα να τα έχω παρά να τα ψάχνουμε! πέφτουμε και σε αλλαγή εποχής που δεν θα ξέρω τί να φορέσω στη μπέμπα..το μόνο που άφησα τελευταίο είναι το νεσεσέρ μου και τα ρούχα μου ανάλογα με τον καιρό..πάει κι αυτό! Smile

Με τη ζέστη πώς τα πάτε σήμερα; εγώ ένα 8ωρο είχα αναμένο το a/c και το βράδυ πάλι έτσι θα κοιμηθώ..

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ 100% ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΚΑΙ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ Η ΑΜΑΝΙΚΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΑΜΕ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΜΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2500 ΚΙΛΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΚΟΥΦΑΚΙ

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Τινάκο μοντέλο!!Καλά έκανες και τσ πήρες όλα στο δημόσιο και εγώ έχω ακούσει πως χρειάζονται όλα για το μπεμπάκι!!!Ε!!ρε μετακόμιση θα κάνει ο άντρας σου όταν έρθει η ώρα!!!!Κάνειμια ΄ζεστη και εδώ ατελειώτη τη τύχη μου...ατελειώτη....και εγώ με αρκουδίσιον είμουνα αλλά το σταμάτησα για να το ξαναβάλω το βράδυ να κοιμηθώ....και στάζω λες και είμαι σε σάουνα!!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρήκες παιδίατρο Νικολέτα ώραια!!!!

Εμείς έχουμε έναν απέναντι από το σπίτι μας χρόοοοονια γείτονα αλλά δεν το γουστάρει ο Μάκης...τον χαιρετάμε και δεν μας απαντάει...ο βλάχος!!!Οπόταν θα δώ αν έχει να μου προτείνει κάποιον η γιατρός από εκεί μέσα ...που σταντάρ θα τον έχει και αυτή για΄το έγγονι της(γένησε πρόσφατα η κόρη της)Όσογια ρούχο εξόδου ...εγώ πήρα και κοντομάνικο και μακρυμάνικο και σκουφάκι και γαντάκια...ε μα δεν ήξερα ...ας μου πούνε εκεί τι είναι καλύτερο!!!

korallenia

korallenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Υπαρχει καπου μια τυποποιημενη λιστα οσων χρειαζομαστε στο μαιευτηριο;
Αν και δευτερη φορα που θα γινω μαμα, νιωθω λες κι εχω κανει delete σχεδον στα παντα. Εχουν περασει και πεντε χρονια.
Για τα κορμακια, χρησιμο αυτο που λετε.
Εγω για γεννα στα τελη Σεπτεμβριου εχω πολλα κοντομανικα απο την κορη μου, και σκεφτομουν αν θα χρειαζοταν και τα μακρυμανικα.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα Koralenia δεν έχουμε συστηθεί καλωσήρθες!!!!Είμαι η Βϊκυ με Πητ 23/09/ και περιμένω αγοράκι!!!!

Κοίτα για τη λίστα που λές θα τη βρείς σίγουρα στο ιντερνετ...αν γεννάς σε δήμοσιο θα χρειαστείς σίγουρα 2 βάλίτσες μια για σένα και μια για το μπεμπάκι σου αν είσαι σε ιδιωτικό στα παρέχουν όλα και στα χρεώνουν όλα..ανεξαρτήτως αν τα χρησιμοποιήσεις ή όχι!!!Για το μπεμπάκι μόνο εσώρουχο και ΄ρούχα εξόδου χρειάζεσαι....πχ εγώ που είμαι σε ιδιωτικό πήρα τα εξής :2 νυχτικά μια ρόμπα ρούχα εξόδου δικά μου ενα ζευγάρι παντόφλες ενα ζευγάρι σαγιονάρες για το μπάνιο ενα νεσεσέρ με σαμπουάν και καλυντικά και του μπέμπη μου μια πανούλα αγκαλιάς σκουφάκι γαντάκια εσώρουχο και 2 φορμάκια ενα μακριμάνικο και ένα κοντομάνικο.....και ο θεός βοηθός τι θα του φορέσω!!!

korallenia

korallenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστω για το καλοσωρισμα σας κοριτσια.
Σε ιδιωτικο θα γεννησω.
Μια βαλιτσα μεσαιου μεγεθους ειχα στην πρωτη μου γεννα, παλι σε ιδιωτικο.
Καπου την ειχα κρατησει την παλια μου εκεινη λιστα, αλλα δεν την βρηκα ακομα.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Καλησπέρα Koralenia δεν έχουμε συστηθεί καλωσήρθες!!!!Είμαι η Βϊκυ με Πητ 23/09/ και περιμένω αγοράκι!!!!

Κοίτα για τη λίστα που λές θα τη βρείς σίγουρα στο ιντερνετ...αν γεννάς σε δήμοσιο θα χρειαστείς σίγουρα 2 βάλίτσες μια για σένα και μια για το μπεμπάκι σου αν είσαι σε ιδιωτικό στα παρέχουν όλα και στα χρεώνουν όλα..ανεξαρτήτως αν τα χρησιμοποιήσεις ή όχι!!!Για το μπεμπάκι μόνο εσώρουχο και ΄ρούχα εξόδου χρειάζεσαι....πχ εγώ που είμαι σε ιδιωτικό πήρα τα εξής :2 νυχτικά μια ρόμπα ρούχα εξόδου δικά μου ενα ζευγάρι παντόφλες ενα ζευγάρι σαγιονάρες για το μπάνιο ενα νεσεσέρ με σαμπουάν και καλυντικά και του μπέμπη μου μια πανούλα αγκαλιάς σκουφάκι γαντάκια εσώρουχο και 2 φορμάκια ενα μακριμάνικο και ένα κοντομάνικο.....και ο θεός βοηθός τι θα του φορέσω!!!
να με συγχωρας βικουλα μου,αλλα μαλλον δεν σου φτανουν 2 νυχτικες..εγω ειχα παρει 3 κ μεσα σε μια μερα λερωσα κ τις 3,δυο φορες με εκανε εμετο το μικρουλη κ μια φορα με αιμα.κ τους ετρεχα ολους να μου παρουν αλλη νυχτικια,γιατι να πληθουν κ να στεγνωσουν δεν προλαβαιναν.καποια στιγμη,\ κυκλοφορουσα μονο με την ρομπα(η ξεφτιλα)μεχρι να ερθει η παραγγελια μου..τωρα θα παρω 4-5 σιγουρα..ας περισσεψουν καλυτερα.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άννα τι να σε συγχώραω ρε λέγε εσύ που ξέρεις να ξέρουμε τι μασ γίνεται...θα πάω να πάρω κανα 2 ακόμης τότε να είμαστε σίγουροι!!!!Εγώ η έξυπνη λέω δεν θα θηλάσω...οπόταν ...δεν θα λερωθώ αλλά τα αίματα και τους εμετούς δεν τα σκέφτηκα...οεο!!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσακια μου βλεπω ειστε ολες καλα και χαιρομαι! Συγχωρεστε με δε θα γραψω για τη καθεμια ξεχωριστα γιατι πολλυναμε κιολας και καποια συγκαστρουλα θα ξεχασω και δε θελω.. οποταν στελλω σε ολες τα φιλια μου. ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 379767 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 379767 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 379767 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 379767 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 379767 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 34 379767

εμεις σημερα πηγαμε κλεισαμε το κρεβατακι και την σιφονιερα Very Happy ασπρο χρωμα με στρασακια! θα ερθουν να μας τη στησουν αυριο. επισης καποια πραγματακια απο τζαμπο.. οσο πλησιαζει ο καιρος νιωθω ολο και πιο μεγαλη αγωνια, αλλα νομιζω ειμαι σε φαση που αγχωνομαι με λεπτομεριες γιατι δε ξερω και που να επικεντρωθω!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Χριστινάκι κούκλαααααααααα!!Με γεια τα πραγματάκια..και με στρασάκια σωστή πριγκίπησα η νύφη μου!!!!

Εγώ κανόνησα επιτέλους κομμωτήριο ίσως να τα σκουρίνω λίγω....τι να κάνω....μπας και κρατήσουνε ....καλό μου κουράγιο 3ώρο στο κομμωτήριο κρίμαααααααααα!!!Αλλά δεν γινότανε είμαι σαν σούργελο...έχω γίνει σαν όρκα ας είμαι μια ωραία όρκα τουλάχιστον!!!!

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσάκια!Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό,από τις 3.30 που ειχα ραντεβου.Γινόταν χαμός,κάναμε και ΝST έξτρα,και μας πήρε ώρα.Τα νέα είναι καλά για το μωράκι,αναπτύσσεται κανονικά πια,έφτασε τα 2.300 το καλό μου!Ο πλακούντας είναι γερασμένος με βαθμό ΙΙ προς ΙΙΙ,αλλά αφού η ανάπτυξη του μπεμπη ειναι φυσιολογική,ο γιατρός δεν ανησυχεί.Αυτό που μας προέκυψε αυτή τη φορά,είναι το αμνιακό υγρό το οποίο το βρήκε στα κατώτερα φυσιολογικά,και το αίμα που έχω,και από οτι είπε μάλλον είναι από τις συσπάσεις και τα δυο.Κάναμε και το nst και φάνηκε οτι κανω συσπάσεις,οπότε η γιατρός μου είπε και πάλι να μείνω ξάπλα μέχρι την άλλη Τετάρτη που θα με δει.Αυτά τα λιγα νέα μας!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μια χαρα τα νεα με το μωρακι Κατερινα, πολυ καλο απο αναπτυξη... ε τωρα υπομονη 2 βδομαδουλες ακομα!! τι σημαινει που το αμνιακο υγρο ειναι στα κατωτερα ορια? μπορεις να κανεις κατι γι αυτο πχ περισσοτερα υγρα?

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emilou έγραψε:μια χαρα τα νεα με το μωρακι Κατερινα, πολυ καλο απο αναπτυξη... ε τωρα υπομονη 2 βδομαδουλες ακομα!! τι σημαινει που το αμνιακο υγρο ειναι στα κατωτερα ορια? μπορεις να κανεις κατι γι αυτο πχ περισσοτερα υγρα?

Μπα από οτι μου είπε δε μπορώ να κάνω κάτι εγώ..Απλά θα το παρακολουθούμε στενα.Από ότι κατάλαβα είναι κ αυτός ένας παράγοντας που επηρεάζει την ανάπτυξη του μωρού.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις