Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
174 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 174 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 42]

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Exw pesei se skepseis shmera,den eimai sta kala mou.
Emilou k emena to Kanei kamia fora k anarwtiemai ti tou symvainei..h agwnia ths manas pou lene..hremise..mallon exei oreksh na paiksei to zouzouni sou.
Annouli m eisai kalyter ashmera,diavasa exeis radeyou Deytera alla eisai kalytera??

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξερω βρε Αννα εχει παλαβωσει αυτο το παιδι!! καλα θα το πιω παλι το χαμομηλακι μου δεν την γλυτωνει!!

Δεσποινα εδω ειμαστε για να λεμε τα παντα... ασε που μια γρινια επιβαλεται!!! εγκυες ειμαστε... και σιγουρα μπορουμε να σε καταλαβουμε!!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια θα σας καληνυχτισω... παω να δω λιγο και τον πατερα του παιδιου μου, να τον βαλω να πει και 2 λογακια στον γιο του μπας και ηρεμισει!!

καληνυχτα........ *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 417472

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pepelitsa έγραψε:Exw pesei se skepseis shmera,den eimai sta kala mou.
Emilou k emena to Kanei kamia fora k anarwtiemai ti tou symvainei..h agwnia ths manas pou lene..hremise..mallon exei oreksh na paiksei to zouzouni sou.
Annouli m eisai kalyter ashmera,diavasa exeis radeyou Deytera alla eisai kalytera??
Πηνελόπη τι σκέψεις κάνεις και πέφτεις....ελπίζω να μην σου μετέφερα την χαζοδιαθεσή μου...

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καληνύχτα Εμυ! *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 531909 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 17!!!* - Σελίδα 6 531909

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα εμακο!!

Πηνελόπη, τι να σου πω τωρα. Είμαι μεν καλύτερα αλλα ποναω ακόμα. Τελικά μίλησα με τον γιατρο μου το σήκωσε όταν πήρα για Τρίτη φορά για να αλλάξω ώρα στο ραντεβού μου. Τελικά θα πάω 7.45. Με ρώτησε τι αισθάνομαι κ του είπα ότι ποναω κ θέλω να με δει.. Κ να δει κ τραχηλο μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. Γιατί αν μου πει κρεβάτι, την κατσαμε.. Δεν ξέρω πως θα γίνει, η πεθερά μου λείπει ακόμα, η μάνα μου δουλεύει κ ο άντρας μου δεν μπορεί να είναι μόνος του στο Μαγαζι.. Άρα να πάω να με δει να προλάβουμε το τρέξιμο..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όσο για ροχαλητο, ανναgt μην αγχωνεσαι δεν θα σε αφήνουν να κοιμάσαι κ βαριά στο μαιευτήριο.όλο κ κάποιος θα μπαινει, μια για να κάνουν καμία ένεση, μια για να φέρουν τα μωρά, μια για να μετρήσουν την θερμοκρασία.. Αστα... Άρα δεν θα προλαβαινεις να πεφτεις σε βάθη ύπνο για νζ ροχαλιζεις!! Very Happy

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα Εμη μου!!κ εμενα σημερα η μπεμπα εκανε σαν τρελη!!

Δεσποινα να μπαινεις να τα λεμε θα σου κανει σιγουρα καλο κ δεν σε παρεξηγει καμια ολες λιγο πολυ κατι εχουμε αλλα πανω απο ολα βοηθαμε η μια την αλλη!!

Αννα μου κ εμενα ο αντρας μου μου ειπε οτι σε καποιες φασεις ροχαλιζω αλλα ειχα διαβασει οτι ειναι της εγκυμοσυνης κ αυτο οποτε τι να κανω??απο το 1ο τριμηνο εχω βουλωμενη μυτη μεχρι κ τωρα

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalhnyxta Emilou!

Despoina oxi kale kamia sxesh..exw kourastei k egw den to syzhtw alla edaksei..ypomonh mporw na kanw allwste twra an mou poun gennas tha tromokraththw,oso k na me kourazei thelw to xrono mou.
Mwre Mou exei kanei ta neyra mou krossia h mana mou edw k mia vdomada olo kati m leei olo kati kanei,poly mes sta podia mou me thn kakh ennoia k m exei piasei ena eidous yparksiako h kati tetoio,tha mopu exei perasei ayrio,tha to ksanathymithw methayrio k.o.k.

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Annouli me to malako mhn kaneis polla pragmata k oso mporeis na kathesai,ade na se dei ayrio na hremisoume apo ayto,exeis to anxos ap otan efyges diakopoules,egine twra k ayto..na se dei na xalarwseis ligaki.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι πηνελόπη μου,, αυτο θα κάνω.. Τώρα υπομονή μέχρι την Δευτέρα κ μετα αν όλα πανε καλα, θα χαλαρωσω!!!
Όσο για μαμάδες κ πεθερες, μακριά κ αγαπημένοι!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηνελοπη μου κ εγω το ιδιο ειμαι με τη μανα μου,αλλα πιστευω φταινε τα νευρα μας κ οχι αυτες εγω τοσες μερες επανω και σε ενα σπιτι ολα με ενοχλουσαν, οταν γυρνουσαμε μου τα εχωσε ο Γιαννης κ καταλαβα οτι δεν ηταν σωστη η συμπεριφορα μου Embarassed Embarassed

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕλπιΖω οπως λετε να ειναι περαστικο βρε κοριτσια!
Παντως οταν Περνας στην εγκυμοσυνη ενα καλοκαιρι ολοκληρο δεν ειναι κ ευκολο! Εγω θα θελα πολυ να τυχει να γεννησω ανοιξη μεχρι ιουνιο ... Τα χειροτερα παντως περασαν ... Σε λιγο τελειωνουν οι ζεστες .. Τουλαχιστον τα μωρακια μας δε θα ταλαιπωρηθουν με καυσωνες!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φορτιζομαι κ επιστρέφω!!!!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anna μου στην ουσια 3 βδομαδουλες υπομονη θα κανεις.. Μετα ανετα γεννας!!
Αχ τι σας κανουν βρε οι μαμαδες σας; Εχουν κ αυτες πιο πολυ αγχος απο εμας!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι Αννα μου ας ελπισουμε να δροσισει μολις μπει ο Σεπτεμβριος γιατι δεν παλευετε αλλο αυτη η ζεστη!φαντασου να θηλαζαμε κιολας με τετοιο καυσωνα παναγιτσα μου Shocked Shocked

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vre koritsia arxika m eprikse se kati pswnia p kaname mazi..ta eipame ayta paei teleiwse..to ksanaekane omws..to antimetwpisa pio xalara. Mia mera mou eipe..h espresiera p exete spiti ti kafe pernei? den kserw lew giati? egw xwris kafe den mporw m leei pws tha ksypnaw to prwi..me prizei gia na kanw politiko gamo..me prizei pou thelw n allaksw aytokhnito..thelei na erthei ston gynaikologo mazi leei..se kati mathimata me maia p tha paw k ekei thelei na erthei..edometaksy egw pote tetoies sxeseis den eixa k exw meinei afwnh! mexri twra p emeina egkuos zhthma einai na eixe erthei 10 fores se spiti mou edw k 10 xronia..twra ksafnika olo edw einai..ti sas lew vradiatika..mlkies apla exw mathei alliws kai twra kapws m kathontai ola ayta.

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pepelitsa έγραψε:Kalhnyxta Emilou!

Despoina oxi kale kamia sxesh..exw kourastei k egw den to syzhtw alla edaksei..ypomonh mporw na kanw allwste twra an mou poun gennas tha tromokraththw,oso k na me kourazei thelw to xrono mou.
Mwre Mou exei kanei ta neyra mou krossia h mana mou edw k mia vdomada olo kati m leei olo kati kanei,poly mes sta podia mou me thn kakh ennoia k m exei piasei ena eidous yparksiako h kati tetoio,tha mopu exei perasei ayrio,tha to ksanathymithw methayrio k.o.k.
Τουλάχιστον είναι η μαμα σου και μπορείς να της πεις και μια κουβέντα παραπάνω..... όπως είπε και η Άννα με γονείς και πεθερικά μακριά κι αγαπημένοι....για καλό τα κάνουν όλα κι αυτοι μωρέ αλλα είναι κι αυτό το χάσμα γενεών που ποτέ δεν θα μας καταλάβουν και ποτέ δεν θα τους καταλάβουμε! Μπορείς πάντως να ξεκόψεις κάποια πράγματα ειδικά τώρα που είσαι εγκυος και δεν θα σου φέρει και πολύ αντίρρηση.... αν για παραδειγμα δεν θες να κανεις πολιτικο πες εγω κι ο αντρας μου ειπαμε αυτο τελος....ουτως ή άλλως δικη σας απόφαση και μόνο είναι!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πηνελοπη μου αν εχεις συνηθισει ετσι φυσικο ειναι να σπανε τα νευρα σου.. Τωρα με το μωρο βεβαια θα αλλαξουν τα πραγματα ..ηδη εχουν αλλαξει με τη μαμα σου που ερχεται πιο συχνα σπιτι.. Φαντασου μετα με το μωρακι..
Εγω παλι ειμαι πολυ δεμενοι με τους γονεις μου κ την αδερφη μου ισως επειδη με κανα πολυ νεοι.. Αφου την κανω απο το σπιτι γιατι βαριεμαι ολη μερα με τον αντρα μου κ παω καθε μερα στο πατρικο μου..εχω μια εξαρτηση μπορω να πω!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nai re Despoinako kserw gia kalo k oxi gia kako ta kanei alla gia kalo pianou den kserw.
Telospadwn dn exw k kanena sovaro provlhma,mhn lew k mlkies apla me pianei olo ayto mazi k mou tarazei to neyriko mou systhma kamia fora.
Iokasth nai ennoeite pws an eixa allh sxesh apo prin tha mou fainontan ola fysiologika.
Koritsia eyxaristw gia tis apanthseis saskai to endiaferon ,den thelw na sas prizw allwste einai kati pou mou erxetai kai mou feygei.
Tha frontisw na ths milhsw otan tha eimai hremh.

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια μου σας καληνυχτίζω!!! Smile τα λεμε αυριο!!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pepelitsa έγραψε:Nai re Despoinako kserw gia kalo k oxi gia kako ta kanei alla gia kalo pianou den kserw.
χαχαχαχα πετυχημένο!!!! Μπράβο σου πάντως που σκέφτεσαι να της μιλήσεις όταν θα είσαι ήρεμη....εγώ ξεσπάω άμεσα όταν μου πουν κάτι που δεν μου αρέσει και μετά το μετανιώνω.....Μίλησε της πάντως κάποια στιγμή γιατι αν είναι και το πρώτο της εγγόνι από τη χαρά της θα σου λέει κανε αυ΄το κι εκείνο και θα εκνευρίζεσαι περισσότερο!
Καληνύχτα Ιοκάστη!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elena Kalhnyxta..se egrapsa iokasth prin twra to eida Smile kalh ksekourash :**

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις έκανα μπανακι!! Παρατήρησα ότι άρχισα να βγάζω πυαρ.. Το πρωτογαλα δηλαδή.. Είπα κ εγω άργησε, ειδικά για δεύτερη εγκυμοσύνη..
Πηνελόπη μου, αν δεν ξεκοψεις απο τώρα κάποια πράγματα, δύσκολα κόβονται μετα.. Κ εγω με την μάνα μου μια Χαρα σχέση είχαμε κ έχουμε αλλα το κουμάντο ο καθένας στο Σπιτι του.. Απο την στιγμή που έχεις φύγει, δεν έχει δικαίωμα κανένας γονιός να σου κάνει κουμάντο..εγωετσι το βλέπω πια.. Έχω άλλη οικογένεια πια κ δεν αφήνω κανέναν να ανακατευτει. Εγω κόβω φορά στους δικούς μου κ ο αντρουλης μου στους δικούς του για να μην γινόμαστε μπάχαλο..κ όλα πανε ρολόι. Σου είχα ξαναπεί όταν γεννησα την μικρη, την μάνα μου την εδιωξα την δεύτερη μέρα. Τώρα άντε να της πω να μείνει καμία εβδ μέχρι να δέσουν λίγο τα ράμματα γιατί με την κόρη μου ποτε δεν ξέρεις.. Μπορει ξαφνικά να πήδηξει απο τον καναπέ στην αγκαλια μου.. Χαχαχα κ να ανοίξουν..

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια μου ξαγρυπνατε?εμεις βλεπαμε ταινια και τωρα περιμενω να ερθει ο μπαμπας μου απο τις διακοπες,παρεα με τον σκυλο.Εναν μηνα εχω να τον δω,εγινε συνταξιουχος κ εξαφανιστηκε!Λοιπον αποψε πραγματικα δυσανασχετησα με το μπεμπε.Μιλαμε με εχει ταραξει απο το απογευμα.Ειναι τοσο πολλες και εντονες οι κινησεις του που φτανω να ποναω.Οπως και η Εμυ,σκεφτηκα οτι κατι δεν παει καλα,κατι το ενοχλει.Τωρα ψιλοχαλαρωσε αλλα εχουν περασει ωρες πια! Οσο για τα ψυχολογικα και τα διαφορα που μας πιανουν,εδω μεσα λιγο πολυ η καθεμια μας εχει βγαλει τον πονο της,οποιοσδηποτε και να ειναι.Μπορει να ειμαστε τελειως διαφορετικα ατομα,με αλλες ιδιοσυγκρασιες,πολλες φορες αταιριαστες,ομως αν μη τι αλλο μπορουμε καλα να καταλαβουμε η μια τα αγχη και τις αγωνιες της αλλης.Οποτε βουρ,ολη η γκρινια και η μαυριλα να βγει εδω μεσα.Καλυτερα εδω παρα στο σπιτι η στον εαυτο μας!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις