Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή αρχή Μαρίνα.
Και για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται το ότι κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του. Μπισκοτάκια όμως μαζί με την φρουτόκρεμα γιατί; Rolling Eyes

http://www.something-special.gr

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!

Σήμερα πήγα στα mothercare κ πήρα εσωρουχακια-κοσμάκης για τον χειμώνα είχε τα 7 25€ καλη τιμη κ είναι τοοοσο απαλά, αλήθεια εσείς για χειμώνα εξοπλιστικατε απο ρούχα;

Γεωργία εμένα όταν νευριαζει με το δεξί χέρι σαν να γρατζουναει το πρόσωπο έχει μόνιμος γρατζουνια στην μύτη κ όταν νυσταζει τρίβει τα ματια ή τρίβει την μουσουδιτσα της Πανω μου!

Ευη τώρα που μπουσουλαει ζητάει πάλι αγκαλιές ή είναι πιο εύκολα τώρα;

Μαρινάκη άντε με το καλο να αρχίσατε το φαγακι θα έχει πολυ πλάκα. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί τόση ζάχαρη πριν καλα καλα ξεκινήσει να τρώει, δωστου σκετς τα φρουτάκια άμα μάθει να τα τρώει με μπισκότα δεν θα ταθελει σκετα μετα. Σου πρότεινε συγκεκριμένες μάρκες για κρέμα;

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια...τον κοίμησα τον μπεμπη μου...ο ατιμος αν δεν παει 11.30 δεν κοιμάται κήταν απο τις 5.30 ξυπνιος.
Ναι μωρε μη του βάλεις μπισκότα ακομα είναι νωρίς..μέχρι κ στις έτοιμες η μπισκότα κρέμα λέει απο τον 7ο κ μετα,δωστου τα σκετα έχει καιρο μετα να φάει απο ολα.
Τατιανα και εμενα τριβεται χαχα αλλα αυτο με το αυτι πια...
Εγω του πήρα παζλ πάτωματος κ του αρέσει εκει πολυ να παίζει στο πάρκο πάλι δεν το βλέπω...επισης του αρέσει στο κρεβάτι μου είναι μεγάλο και αλωνίζει ...έχουμε βελτιωθεί πολυ στο θέμα αγκαλια και στην βόλτα όμως κάθεται στο καρότσι και του αρέσει πολυ σε φασαρία...

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ μενα τατιανα ετσι κανει ο δικος μου κανει ααααααααα συνεχεια οχι κλαμα τριβεται συνεχεια κ οταν τον εχω αγκαλια τριβεται πανω μου κ μολλις βαλει την πιπιλα νανι αμεσως λες κ τον μαστουρωνει ενα πραγμα.....μου πριτινε της νουνου,την βανιλια κ της νουνου της φαριν λακτε.....δνε ξερω γτ λετε να δωσο μονο το φρουτακη κ μετα αν ειναι να του βαλω μπισκοτακι να δω αχ φοβαμαι δνε νομιζω να τα καταφερουμε

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε μην αγχωνεσαι...γιατι να μην τα καταφέρεις??τα μπισκότα έχουν πολλα συστατικά και ζάχαρη κριμα είναι απο τόσο νωρίς.επισης οπως μου είπε και η ευη και το διαπίστωσα και εγω η νουνου είναι πιο γλυκές την νουτριτσια δείχνει να του αρέσει και έχει και ωραία υφή.
Βάλε τα φρουτάκια σκετα για αρχη εγω του δίνω εδω και τρεις μερες μήλο αχ λάδι μπανάνα,την πρώτη μέρα δεν του άρεσαν του τα είχα αλεσει,δυο μερες του τα λίωνω την μπανάνα με το πιρουνι και τα αλλα στο ξυστη και τα τρώει.να σου πω καλύτερα να μη μάθει και τελείως αλεσμενα...αλλα οτι βολέψει τον μικρο.οι πρώτες μερες είναι κάπως μέχρι να συνηθίσει.

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα !!!!!!!!!! Σημερα ηταν μια παρα πολυ ησυχη νυχτα ...κοιμηθηκαμε στις 9 και ξυπνησαμε στις 6 με τα χιλια ζορια για να φαμε !!!!!!!!! Αχ τατιανα μου εφυγε απο την αγκαλια δεν θελει τοσο να ειναι μαζι αλλα επειδη θελει να περπαταει τον κραταμε απο το χερι και παμε ......εχουμε ξεμεσιαστει αλλα καμαρωνει λες και εχει κανει το ακατορθωτο!!
Μαρινακη γιατι μπισκοτακι και 2 κιολας?? δοκιμασε στην αρχη σκετα και επειδη οι γευσεις ειναι εντονες μπορει να του αρεσουν ετσι...επισης απο τωρα φαρινλακτε εμεις την φαγαμε στον 7ο ...αχ αυτοι οι παιδιατροι θα μας τρελλανουν!!!!!!!Δοκιμασε εαν του δωσεις την απογευματινη κρεμα τις νουτριτσια ή της νεστλε εχουν πιο ωραια υφη και δεν ειναι τοσο γλυκιες και στο λεω γιατι τις εχω δοκιμασει εγω πρωτα ολες και μετα εδινα στο μπεμπη!!!!!!!!!!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες.
Κι εγώ ξεκίνησα με τη nutricia αλλά είπα να δοκιμάσω και τη nestle που δεν έχει ζάχαρη και γλουτένη. Τελικά όταν της φτιάχνω την κρέμα βάζω και από τις 2 γιατί μου αρέσει περισσότερο η υφή της nestle και το άρωμα της nutricia Very Happy

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια.εμας χάλια η νύχτα ξύπνησε στις μια παρα εκλαιγε ξύπνησε στις δυο παρα ουρλιαζε ξύπνησε στις εφτά μιση τον πήρα δίπλα μου,και τωρα ενω νυσταζει όλο παλεύει εκει πουλά παει να κοιμηθει ξυπναει μια γκρίνιαζει μια γελάει....ποτε θα κοιμηθει καλα πια αυτο το παιδι??αχ ευη εννιά ?τι καλα εμεις ποτε θα κοιμηθούμε τέτοια ώρα?τωρα νευριασα και τον μάλωσα λίγο και τον εβαλα στο πάρκο και παίζει,το καταλαβαίνει όταν τον μαλωνω...και εσάς ε?
Έκανε και κακακια κορίτσια αλλα ήταν σαν να δικα μας αλλα λίγο πιο μαλακά...καταλάβατε εσάς πως είναι μηπως είναι απο τις κρέμες έτσι?την φρουτοκρεμα τν ώρα την δίνεται ?

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσιααα αχ εγω τησ αγορασα χθες της νουνου αλλα αν δω οτι δεν την τρωει θα της αλλαξω κ εννοειτε μετα θα συνεχισω με αυτες που μου ειπατε σε λιγο τρωμε καλη μας αρχη λοιπον,α το μωρο που να τον βαλω ορθιο στο καροτσι λετε

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσιααα αχ εγω τησ αγορασα χθες της νουνου αλλα αν δω οτι δεν την τρωει θα της αλλαξω κ εννοειτε μετα θα συνεχισω με αυτες που μου ειπατε σε λιγο τρωμε καλη μας αρχη λοιπον,α το μωρο που να τον βαλω ορθιο στο καροτσι λετε

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή αρχή Μαρίνα.
Εαν δεν έχεις καρεκλάκι φαγητού μπορείς είτε να τον κρατάς στην αγκαλιά σου καθιστό ή αν δε σε βολεύει, βάλτον στο καρότσι αλλά σήκωσε την πλάτη έτσι ώστε να μην γέρνει πολύ πίσω. Μην τον βάλεις και κάθετα και σου τουμπάρει μέσα στο πιάτο Very Happy

Γεωργία εμάνα με την κρέμα δεν έχουν αλλάξει τα κακάκια της. Μάλλον η φρουτόκρεμα φταίει. Είναι λογικό όμως να αλλάξει και η σύσταση και η μυρωδιά αλλά και το χρώμα.

Εμένα κοιμήθηκε καλά τη νύχτα μόνο που είχαμε εγερτήριο από τις 5,30. Τελικά κατά τις 7,30 την έβαλα στην κούνια της να παίξει και όταν πήγα να τσεκάρω την είχε πάρει ο ύπνος Very Happy Τι καλά όταν γίνεται αυτό!!!

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΟΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑτο ατιμο ξυνησε κ μετα μολις πηγαινα το κουταλη εστιβε το κεφαλη του,κ μετα εριξε κ εναν πνιγμο χαχαχαχα κ ενα κλαμα,οποτε το αφηνουμε για σημερα καμια συμβουλη αν το κανει συνεχεια κ δνε το θελει

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα!!!! Το ταξιδι μας ηταν τελειο η μικρη δεν διαμαρτυρηθηκε καθολου! Τελικα πιο πολυ εμεις αγχωνομαστε παρα αυτα παθαινουν κατι! Αλλα ρε κοριτσια μολις πηγαμε στο σπιτι και την επαιρναν αγκαλια γιαγιαδες παππουδες κλααααμααααα!! Την λυπηθηκε η ψυχη μου,λογικο αφου εχουν να τη δουν απο 2 μηνων!! Δεν τους ηθελε καθολου!! Και μετα τον βραδυνο θηλασμο μου κανει εναν εμετο πρωτη φορα εβγαλε τοσο γαλα! Ε .... μετα αρχισα να κλαιω εγω!!Στις 2 του μηνα ειμαστε για εμβολιο αλλα θα παμε την παρασκευη να το κανουμε μπας και γλυτωσουμε τα 100 ευρω που κανει το εμβολιο γιατι τα φαρμακεια σταματανε την πιστωση με τον εοπυ χαμος! μαρινακι και εγω θα σου ελεγα να μην βαλεις μπισκοτα !! κοριτσια οποτε βρισκω χρονο θα μπαινω να μαθαινω νεα σας! φιλακια!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα Μαρίνα μου είπε ο γιατρός στην αρχή πρώτα να της δίνω λίγο γάλα για να μην είναι τελείως νηστική και μετά να δίνω το φαγητό. Την πρώτη μέρα μην περιμένεις να φάει πάνω από 2-3 κουταλάκια. Δεν ξέρει ούτε να καταπίνει καλά-καλά. Μήπως το μηλαράκι που του έδωσες δεν ήταν αρκετά ώριμο; Εσύ έφαγες; Είναι όντως ξινή η κρέμα; Αν κλαίει όμως μην τον πιέσεις. Δώστου γάλα και αν θες μετά από λίγο προσπάθησε πάλι να δεις πως θα αντιδράσει.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mariameint στις Τρι Αυγ 28, 2012 11:10 pm, 1 φορά

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΟΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑτο ατιμο ξυνησε κ μετα μολις πηγαινα το κουταλη εστιβε το κεφαλη του,κ μετα εριξε κ εναν πνιγμο χαχαχαχα κ ενα κλαμα,οποτε το αφηνουμε για σημερα καμια συμβουλη αν το κανει συνεχεια κ δνε το θελει

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΑΠΟΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑτο ατιμο ξυνησε κ μετα μολις πηγαινα το κουταλη εστιβε το κεφαλη του,κ μετα εριξε κ εναν πνιγμο χαχαχαχα κ ενα κλαμα,οποτε το αφηνουμε για σημερα καμια συμβουλη αν το κανει συνεχεια κ δνε το θελει

Καλέ κόλλησε η βελόνα;
Είδες τι σου γράψαμε;

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο εκανα μαρια του εδωσα λιγο γαλα πριν αλλα τη 2-3 κουταλιεσ ουτε μια εμενα..οχι ειναι καλη δεν ειναι ξυνη

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν παει καλα σημερα το pc μου τα στελνει 2-3 φορεσ συγνωμη

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαλλον Μαρία γιατι τόσο καιρο με την φρουτοκρεμα ήταν οπως πάντα ....τωρα ήταν μια πράσινη μικρή Κούραδουλα....χιχι
Μεγάλωσε η μπουμπούκια κούκλα!!
Μαρίνα μην τον πιέζεις δοκίμασε σε λίγο πάλι...λογικο είναι κατι καινούργιο....
Αγαπη( Κωνσταντίνα είπαμε?) καλα να περάσεις.ε μωρε τους είδε όλους ξαφνικά και τρόμαξε το μωρο....Πάω για την κρέμα του μπεμπη....τα λεμε

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχα αΧ κουραδουλα μου μικρη χιχιχι.....να φανταστο τι θα βλεπω απο εδω κ περα τουλαχιστον δεν θα χ@@#@ τον αντρα μου χαχα ..ξαναδοκιμασα κ πνιγεται δεν την θελει οποτε αυριο ξανα κ βλεπουμε κ αν παλ ι οχι τι κανουμε...θα δουμε κ την βανιλια το απογευμα παμε για shoping του μπεμπη σ ελιγο για χειμωνα στα H/M θα παω μου ειπαν εχει ωραια παιδικα κ φθηνα

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:δεν παει καλα σημερα το pc μου τα στελνει 2-3 φορεσ συγνωμη

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη. Απλά σκέφτηκα μήπως φρίκαρες τόσο πολύ που δεν έφαγε ο μπέμπης και έγραφες συνέχεια το ίδιο μήνυμα Very Happy
Καλή επιτυχία το απόγευμα με την κρέμα και όπως είπαμε. Χωρίς πίεση γιατί θα πεισμώσει. Εμένα την πρώτη βδομάδα έτρωγε μόνο 30 ml. Τώρα ανεβήκαμε σιγά σιγά στα 100.
Καλά ψώνια και ναι, έχει πολύ όμορφα ρουχαλάκια το H&M.

Γεωργία πράσινη ε; Έχουμε να ρίξουμε γέλια!!! Ναι μεγάλωσε το μικρούλη μου. Και μερικές φορές γίνεται όπως στην φωτογραφία γιατί στις τελευταίες κουταλιές θέλει να κρατάει και εκείνη το κουτάλι αλλιώς δεν τρώει. Καλή όρεξη στο ζουζούνι σου Very Happy

Είδες Κωνσταντίνα; Όντως μερικές φορές εμείς αγχωνόμαστε πιο πολύ από τα μικρά μας. Τουλάχιστον είχατε ήρεμο ταξίδι.
Ευτυχώς εμένα μέχρι στιγμής πάει σε όποιον λάχει. Είτε τον έχει δει είτε όχι. Απλά αν είναι κάποιος ξένος για 2 λεπτά τον κοιτάει και τον επεξεργάζεται (από την κορυφή μέχρι τα νύχια μιλάμε) και μετά σκάει κλασσικά χαμόγελο Very Happy
Καλά να περάσετε και με το καλό η βάφτιση.

http://www.something-special.gr

Chiko

Chiko
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια τις καλημέρες μου. Καλή αρχή για την κρεμούλα marinaki. Μην ανησυχείς και ο δικός μου έτσι έκανε στην αρχή, αλλά τώρα το γυαλίζει το πιάτο με την κρέμα βανίλια. Εμείς δοκιμάσαμε διάφορες και καταλήγω στη Νουνού γιατί έχει την καλύτερη σταθερότητα σαν κρέμα (και η Νεστλέ). Οι υπόλοιπες (Frezylac, Γιώτης και Nutricia) στη μέση του γεύματος νερουλώνουν και δεν τις θέλει.
Μη γελιέστε ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΖΑΧΑΡΗ απλά άλλες με την κρυσταλλική της μορφή και άλλες με άλλες μορφές (γλυκόζη κλπ). Πιστέψτε με για τον οργανισμό είναι το ίδιο αφού στα ίδια μόρια μεταβολίζονται. Διάβασα μάλιστα και ένα πρόσφατο άρθρο πάνω στο θέμα στο Αμερικάνικο Parents.
Τελικά κάθε παιδίατρος είναι και λίγο διαφορετικός. Εμείς ξεκινήσαμε πρώτα με βανίλια (άλλες φαρίνες είπε μετά τον 7ο) και φρούτα τη δεύτερη εβδομάδα και χορτόσουπα την τρίτη! και βάλαμε και το κρεατάκι νωρίς... Λογικά λάθος δεν είναι κανένας και εμείς πρέπει να πηγαίνουμε ανάλογα με το παιδί.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι χαχα πράσινη σκούρα...φαγαμε αλλα έχουμε γκρίνια,αμαν πια!δυο τρεις μερες τωρα δεν είμαι καλα έχω νεύρα....ουφ!!εκατο μια χαρα τρώει εγω δεν το έχω μετρήσει το απόγευμα του βάζω τέσσερις μεζουρες ακομα ε αφήνει και λίγο.
Μαρίνα καλ ψώνια!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Χριστίνα καλα οτι έχουν ολες και κατι μέσα εννοείται απλα μετα είναι πια αρέσει στο παιδι και τη συνηθίσει!οπως και οι παιδιάτροι ο καθένας έχει τα δικα του άλλοι είναι πιο μεγάλοι και πανε διαφορετικά άλλοι πιο νέοι έχουν άλλες απόψεις.οπως και όλοι οι γιατροί δλδ εδω εμεις και καμια φορα λέμε να πάρουμε δεύτερη γνώμη απο άλλον γιατρο ...οπως και τα φαγητά σαμπως ξέρουμε τι ταΐζουν τα πουλερικά στα φρουτα βάζουν φάρμακα και γενικώς δεν υπάρχει και τίποτα απολύτως αγνο....δυστυχώς απλα έχουμε συνηθισει

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεωργία δεν μετράς πρώτα πόσα ml νερό θα βάλεις και μετά να ρίξεις την σκόνη για να πήξει η κρέμα; Εγώ τις 2 τελευταίες μέρες βάζω 100 ml νερό και κούτσου κούτσου την τρώει όλη. Πως γίνεται να μην ξέρεις πόσο τρώει;

http://www.something-special.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις