Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
39 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 39 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?
βλεπω ειχατε πιασει κουβεντα για τα κιλα θελετε να χασετε δεν μου τα δινεται εμενα που ειμαι παλι 50 κιλα και δεν μπορω να παρω με τιποτα
εμενα ο μικρουλης μου καθεται και θα αρχισει να μπουσουλαει σιγα σιγα αλλα εχει πολυ πλακα στηριζει τα χερια και τα ποδια και αρχιζει να κουνιεται μπρος πισω το μονο που με στεναχωρει ειναι που εδω και 3 μερες ακουγεται μπουκωμενος και γρυλιζει του βαζω ορους στην μυτουλα αλλα δεν βγαζει τιποτα ειναι πιο κατω τα φλεματακια ακομα λεω δεν μπηκαμε στο φθινοπωρο και κρυωσε .
Για τα μαλλια ξερεται καμια καλη βιταμινη να παρω απο το φαρμακειο γιατι πεφτουν παρα πολυ εκτος ομως απο τις priorin γιατι με πειραζουν στο στομαχι

Chiko

Chiko
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κωνσταντίνα κάτι το ταξίδι κάτι ο πολύς ο κόσμος τρελάθηκε το νινάκι σου. Είναι ακόμα πολύ ευαίσθητα τα καημένα και επηρεάζονται από κάθε αλλαγή περιβάλλοντος. Σε δυο μερούλες θα στρώσει και μετά θα της φαίνεται περίεργο το σπίτι σας.

Γεωργία μου δίκιο έχεις. Υπάρχουν κάποια τρόφιμα που είναι πιο "τοξικά" ας πούμε από άλλα όπως πχ τα καρότα γιατί μαζεύουν τα νιτρικά από το υπέδαφος και προσπαθώ να αγοράζω βιολογικά (είναι πανακριβα τα άτιμα). Εν τω μεταξύ γνώρισα μια κοπέλα Ελληνίδα που ζει στη Γαλλία με μωράκι 6,5 μηνών και εκεί μαγειρεύουν τα φρούτα (πλην της μπανάνας)ή στην κατσαρόλα ή στον ατμό γιατί λέει το εντεράκι τους δεν είναι ακόμα έτοιμο. Τι να πεις;

Chiko

Chiko
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
souzan έγραψε:καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?
βλεπω ειχατε πιασει κουβεντα για τα κιλα θελετε να χασετε δεν μου τα δινεται εμενα που ειμαι παλι 50 κιλα και δεν μπορω να παρω με τιποτα
εμενα ο μικρουλης μου καθεται και θα αρχισει να μπουσουλαει σιγα σιγα αλλα
Για τα μαλλια ξερεται καμια καλη βιταμινη να παρω απο το φαρμακειο γιατι πεφτουν παρα πολυ εκτος ομως απο τις priorin γιατι με πειραζουν στο στομαχι

Αχ βρε souzan μην τα λες έτσι απότομα αυτά. 50 κιλά!!! Εγώ είμαι ακόμα +5 από τα κανονικά μου και δε φεύγουν με τίποτα. Βέβαια πήρα πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη!
Όσο για τα μαλλιά αν δε θηλάζεις μου πρότειναν κάποια σαμπουάν NIOXIN νομίζω από το κομμωτήριο τα οποία λένε κάνουν θαύματα. Δεν ξέρω όμως πόσο κάνουν

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα μλ που γράφει και πάνω το κουτι μου φαίνονται πολλα του είχα βάλει 100 και δεντο εφαγε.το κάνω με το μάτι πια αλλα βάζω τέσσερις μεζουρες το κουτι πάνω λέει απο την Τετάρτη βδομάδα 120 μλ νομίζω και έξι μεζουρες αλλα είναι παρα πολυ δεν μου τρώει τόσο εδω τέσσερις βάζω και πάλι αφήνω αλλα δεν με νοιάζει είναι μικρο ακομα μωρε συμπληρώνουμε με γάλα έτσι κι αλλιώς η βασική τροφή μέχρι ενός το γάλα είναι και τα αλλα συμπληρωματικά ....
Σουζαν να σου δώσουμε ευχαρίστως ποσα θες βρε?περαστικα μωρε είναι ευαίσθητουλης ο μικρός.θα περάσει.εμενα ευτυχώς μέχρι τωρα τίποτα δεν έχει πάθει να δούμε όταν χειμωνιασει...
Χριστίνα στο εξωτερικό είναι διαφορετικά πολυ το έχω ακούσει κι εγω...

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Κ εμείς είχαμε δύσκολη νύχτα, ξύπνησε κατα της 2 μουσκεμα όλη η πλάτη κ το σεντόνι τελικά η λιμπερο αν κ νο4 της κάνουν όλο διαρροές.
Κ Μετα παιδευομασταν μια ώρα να την κοιμισουμε κ ξαναξυπνησε στις 6:30, είναι πολυ πρωινής τύπος η σουρλουλου μας!

Μαρινα εγω την ταιζω η στο ρηλαξ που έχει αρκετά όρθια θέση ή αγκαλια.μην αγχωνεσε πρώτη φορα ήταν λογικό να αντιδράσει έτσι, απλά δοκίμασε διάφορους τρόπους αλεσμενα ή όπως είπε η Γεωργία η ασε να τα πιπιλισει κ θα δεις τι προτιμάει είναι μικρουλια αλλα έχουν προτιμήσεις τα ατιμα, εμένα πχ αλεσμενα με το κουτ δεν τα θέλει!
Ο Παιδιατρος σου μάλλον έχει κέρδος κ προτείνει συγκεκριμένη μάρκα κ γενικά βρε κορίτσια δεν μπορω να το διανοηθω ότι ενας επιστήμονας υγείας που σίγουρα ξέρει το πρόβλημα παιδικής παχυσαρκίας στην Ελλάδα κ ακόμα προτείνουν όλοι τους κρεμες με ζάχαρη παιδικά επθδορπια γιαουρτιού μπισκότα και και και!όλα στο βωμό του χρήματος...
Κ ναι θα συμφωνήσω ότι τίποτα αγνό δεν βρίσκεις πλέον αλλα άλλο να μην ξέρω κ άλλο να δίνω κάτι συνειδητά (προσωπική μου άποψη πάντα).
Δείτε κ αυτο http://www.babyspace.gr/Article/Read.../145-3597.html
Ένα πολυ ωραίο άρθρο του Παπαβέντση.

Χριστινα αυτο με τα καροτα δεν το ήξερα, εγω επειδή ζω στην επαρχία έχω την πολυτέλεια να βρίσκω σχετικά αγνά πράγματα κ έχω διαβάσει κ εγω ότι μπορείς να βραχεία ή στον ατμο φρούτα όπως μήλο κ αχλαδι πχ γίνονται πιο μαλακά κ ευπεπτα κ λέω έτσι να της δώσω το αχλαδι.

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι κούκλα η κόρη σου! Έχει κ ένα βλεμα σαν να είναι μεγαλύτερη! Έχει γαλάζια ματακια ε;

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:Μαρακι κούκλα η κόρη σου! Έχει κ ένα βλεμα σαν να είναι μεγαλύτερη! Έχει γαλάζια ματακια ε;


Σ' ευχαριστώ πολύ Τατιάνα. Τα μάτια της είναι γκριζομπλέ. Έχουμε και από τα 2 σόγια κάποιους με μπλε αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αφού θηλάζω δεν είμαστε ακόμα σίγουροι αν θα τα κρατήσει. Μπορεί να της γυρίσουν σε πράσινα σαν τα δικά μου.
Όσο για το βλέμα, από μωρό-μωρό σε κοιτάζει και σε ζυγίζει κανονικά. Είναι σκεπτική σαν τον πατέρα της Very Happy

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω που θηλαζω στο τρίμηνο γίνανε κάστανα...οποτε εσένα και να αλλάξουν πάλι ανοιχτά θα είναι.
Εμενα ποτε δεν μου έχει κατουρηθει και ειδικα κρεβάτια και τέτοια..εμενα τωρα κοιμήθηκε για να δούμε πόσο....
Τατιανα σε λίγο θα τρώνε και φαγητο τουλαχιστον θα ξέρουμε οτι το μαγειρευουμε εμεις και οτι οτι καλύτερο μπορουμε ψωνιζουμε...αλλα για τα μπισκότα ειδικα που της είπε είναι πολυ νωρίς με το καλημέρα να βάλει μπισκότα ...

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσια εχω αγχοθει λιγο,δνε ξερω τι ειναι σωστο κ τι οχι....γραφτε μου με μεγαλα γραματα τι να παρω απο κρεμα βανιλια κ φαριν λακτε...εγω πειρα βεβαια δυο κουτια νουνου,αλλα μπισκοτο δεν θα βαλω αφου λετε οτι ο δικος σας δεν σας ειπε,εν το μεταξυ ο δικοσ μου ειναι ξενος απο την παλαιστινη ο παιδιατρος κ μν ρωτατε πως τον βρηκα απο φιλος μας που παει τα παιδια του κ τον εχει κ μια 7 χρονια που μενεισ στην πολυκατικοια μας κ μια απο κατω εχει μαγαζη με παπουτσια κ μου το ειπε προχθες πανς στην κουβεντα δουλευει κ στο ικα....τελος παντων βοηθηστε με λιγο,οντος μαρια ειναι θεα η μπουμπουκα σου

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω σας αφησα το πρωι και κατεβασατε σελιδες !!!
Μαρινακη μην αγχωνεσε ολα ετσι ειναι στην αρχη δεν θα σου φαει με το καλημερα πιατο αλλα σιγα σιγα δοκιμασε αυριο παλι .....εγω ελεγα οτι δεν θα φαει ποτε το παιδακι μου αλλα τωρα πια το πιατο ειναι παιχνιδακι !!!!!!!Το μηλο επειδη ειναι αρχη αλεσετο καλα γιατι μπορει οντως να τον πνιγει !!!!!ΣΟυζαν εχω και εγω να σου δωσω μερικα κιλακια !!!!!!Κωννα οντως πιο πολυ αγχωνομαστε εμεις !!!!!!!! Αυτα νομιζω το διασκεδαζουν!!!Μαρακι τι κουκλακι ειναι το κοριτσακι μας φτου φτου !!!!!!!!Τα κακακια αλλαζουν και μαλιστα οταν θα ξεκινησετε σουπα θα μυριζουν κιολας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αφου μερικες φορες λεω ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Τατιάνα γιατί φοράς στην Νατάλια πάνα ν.4; Εμείς είμαστε 8,300 και η ν.3 που είναι για 4-9 κιλά μας κάνει μια χαρά. Δεν έχουμε διαρροή ούτε στα ψιλά, ούτε στα χοντρά!

Γεωργία, μακάρι να μείνουνε ανοιχτά τα ματάκια της γιατί πως να το κάνουμε, έχουν άλλη χάρη Very Happy

Μαρίνα εαν θέλεις κράτα αυτά που σου είπαμε:
1. Μόνο φρουτάκια καλά αλεσμένα για αρχή και ΟΧΙ ΜΠΙΣΚΟΤΑ. Δεν πιέζουμε και δοκιμάζουμε αφού έχει φάει λίγο γαλατάκι. Εαν είναι τελείως νηστικό υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δυσανασχετήσει τώρα που είναι αρχή.
2. Καλό θα ήταν να αποφύγεις τη Νουνού η οποία έχει ατόφια κρυσταλλική ζάχαρη και να δοκιμάσεις π.χ. nestle χωρίς ζάχαρη+γλουτένη ή nutricia. (αν αρχίσεις με νουνού, δε νομίζω μετά να σου φάει τις άλλες)
3. Μη δώσεις φαρίν λακτέ ακόμα. Συνήθως αντικαθιστά την κρέμα βανίλια-ρυζάλευρο στον 7ο μήνα.

Αυτά είναι όσα σου είπαμε παραπάνω μαζεμένα. Εσύ θα κρίνεις βέβαια τι θα κάνεις. Απλά όλες πήραμε ίδιες οδηγίες από τους παιδιάτρους μας εκτός από εσένα.

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια εφαγε το πολυ 3-4κουταλιες κ την μιση την αδειαζε απο εξω.....αχ τι επαθα κανω κατσικακη στην κατσαρολα κ οπως ανακατεβα εφυγε μια κουταλα με την σαλτσα καυτη πανω στο χερη μου κ τσουζει παρα πολυ κ ποναει καικααααα πολυ

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίνα μην αγχωνεσαι θα φάει μέρα με την μέρα και πιο πολυ....η Μαρία σου τα είπε μια χαρα αυτα είναι τα βασικά!!
Φαριν λάκτε κατα τον 7ο μήνα...
Εσένα δλδ ευη πως είναι τα κακακια του??εμενα έκανε δυο τρεις φορές τωρα μια.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια μεχρι ποτε πλενουμε με ειδικο απορυπαντικο τα ρουχα του μωρου....μου εκανε πριν κακακια μετα απο δυο μερες ενα εχω να σασ πω τετοια βρωμα δεν εχω ξαναμυρισει ποποποπο και προυτσ προυτσ κ κακα

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι κάνετε κορίτσια??εμεις πήγαμε βόλτα γυρίσαμε και κοιμήθηκε ο μικρός λίγο πιο νωρίς σήμερα....
Μαρίνα θα σε γελασω...
Κορίτσια έχετε πάρει καρέκλακι φαγητού?απο που και πόσο περίπου για πείτε καμια ιδέα??

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ είχα σταμπάρει αυτό:
http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=2022&ct=1090104&itmid=5034863
Φαίνεται βολικό και είναι και φτηνό.
Μας έδωσε όμως ένα μια ξαδέρφη του άντρα μου που δένει στην καρέκλα, οπότε μάλλον δεν θα πάρω.
Είναι τύπου:
http://www.ebaby.gr/fisher-price-1/fisher-price-rainforest-healthy-care-booster-eaeeoiaouee.html
αλλά χωρίς τα μπιχλιμπίδια. Μόνο με τον δίσκο.
Πάντως σήμερα που την τάισα στο καρεκλάκι της και της είχα δώσει και ένα παιχνίδι στα χέρια, ούτε ξελαιμιάστηκα να προσπαθώ να βρω το στόμα της έχοντάς την αγκαλιά και έφαγε και σε χρόνο dt χωρίς να γκρινιάζει Very Happy

http://www.something-special.gr

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία τώρα άρχισα να της φοραω το 4 γιατί είχα ξεμείνει απο πάνες κ είχα στην άκρη κάτι λιμπερο κ διαπίστωσα ότι το 4 της κάθεται πιο καλα γιατί μπορει να είναι 7150 αλλα είναι μόλις 63 εκ οπότε έχει γεμάτα μπουτακια κ μπόλικο ποπουλη!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:Μαρία τώρα άρχισα να της φοραω το 4 γιατί είχα ξεμείνει απο πάνες κ είχα στην άκρη κάτι λιμπερο κ διαπίστωσα ότι το 4 της κάθεται πιο καλα γιατί μπορει να είναι 7150 αλλα είναι μόλις 63 εκ οπότε έχει γεμάτα μπουτακια κ μπόλικο ποπουλη!

Χμμμμ! Εμένα ήταν 65 πόντους στα κιλά σας και τώρα 68 στα 8.200 αλλά είμαστε μια χαρά με το 3.

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία λογικα αυτο που σου έδωσε δεν είναι πιο βολικό που είναι μικρο??εχουμε γεμίσει πράγματα πια χιχι...
Τωρα έψαχνα στο Ίντερνετ και για κατι τέτοιο λέω στο μέγεθος!!
Εμεις φορα με το τρία πέντε μηνών ήταν 6700 κ 65 πόντους έχουμε καιρο για το 4 νομίζω....

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!
Γεωργια μου τα κακακια μας ειναι μικρογραφια των δικων μας πλεον σφιχτα και ευδωδιαστα χιχιχιχιχιχ!!!!!!!!!!Και κανει και συχνα 3-4 φορες τσανταρακι !!!!!!!!!!Ξερεις τι λενε πολυφαγια πολυχε.....α !!!!!!!
Εμας μας εδωσαν ενα κανονικο καρεκλακι φαγητου της κικο που η πλατουλα μετακινειται σα του καροτσιου γιατι τον πρωτο καιρο δεν καθονται ακομα σε ορθη θεση δεν κανει μετα τον 6ο να τα βαλεται να κωλοκαθισουν !!
Και εχουμε και αυτο που προσαρμοζεται σε καρεκλες ειναι πολυ μικορυλη και το εχουμε για εξοδους και τετοια για να καθεται !!!!!!!Και τα 2 τα εχουμε βολευτει παρα πολυ !!!!Οσο για το παιδικο απορρυπαντικο νομιζω οτι το κρατας τουλαχιστον 1 χρονο !!! Ο νεαρουλης σηκωθηκε μονος του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σταθηκε μας κοιταξε με μια περηφανια και μετα καθισε παλι !!!!!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααα αποτυχια παλι το κανε εμμετο κ πνιγεταιιι με μια σταλιτσα ισα ισα στην ακρη του κουταλιου

Chiko

Chiko
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μαρινάκι θέλει πολύ υπομονή κορίτσι μου το φαγητό. Σιγά σιγά. Στη αρχή του έβαζα το κουταλάκι στην άκρη των χειλιών του για να το γλύφει και να συνηθίσει τη γεύση. Καθήσαμε έτσι δύο μέρες και μετά άρχισε να τρώει μπουκίτσες. Ποια κρέμα πήρες τελικά; Δοκίμασε και κάποια άλλη. Η ζάχαρη να μη σε απασχολεί, όλες την ίδια έχουν πάνω κάτω απλά σε άλλη μορφή που για τον οργανισμό είναι το ίδιο. Είναι καθαρά θέμα marketing.

Για του λόγου το αληθές
http://www.parents.com/kids/nutrition/healthy-eating/sugar-intake/

Απλά βρες μια να σου κάνει σαν γεύση.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειχα αγορασει ποιο πριν την νουνου κ μετα μου ειπαν τα κοριτσια για αλλη,θα του δωσο αυτην κ μετα θα αγορασω αλλη να δω διαφορα..τελικα του εφτιαξα αλλη φρουτοκρεμα με ,μηλο-αχλαδη,νερακη κ μπισκοτο κ εφαγε 3 κουταλιες,εκανε κ γκρινιτσα του τυπο ααααααααααα, κ τετοια μεχρι που εκλαψε κ σταματησα μετα για να δουμε το απογευμα,αυτο ειδα κ εγω οτι εχουν ζαχαρη ολες ,αλλεσ σε τυπου κρυσταλικη αλλες σε σκονη κ αλλεσ σε μυωμενη για να δουμε ευχαριστω χριστινα μου

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα βρτε κουκλες τι κανετε?εγω εχω γεμισει ολη την γειτονια με τις τριχες μου οχι τιποτα αλλο εχω και μακρια μαλλια μου ειπαν να παρω τις φρεζυδερμ κατι καψουλες για να στρωσουν τα μαλλακια μου βεβαια φοβαμαι μηπως ειναι ορμονικο γιατι ουτε περιοδος μου εχει ερθει ακομα απο τις 23 ιουλη ειχα αδιαθετηση για πρωτη φορα μετα την γεννα επισης ο αιματοκριτης εχει πιασει πατο.
α δεν σας ειπα ειπε ο αντωνακης χτες μπαααα αντε λεω μπαμπα θα ειναι η πρωτη του κουβεντα χαρα ο αντρας μου δεν περιγραφεται

απο φρουτα του δινω αχλαδι ροδακινο μπανανα και μηλο μπισκοτα δεν βαζω μεσα και απο κρεμα προτιμω την nytricia δυστυχως ομως επειδη το εχω ψαξει ακομα και αυτα που λενε βιολογικα και τα χρυσοπληρωνουμε δεν ισχυει τιποτα αφηστε που δυστυχως το μοσχαρακι που ξεκιναμε σουπα στα μωρα ειναι ολο αντιβιωσεις ακουω αλλες μαμαδες που λενε οτι τα παιδια τους δεν εχουν παρει αντιβιωση και λεω απο μεσα αχ και να ξερατε τι τρωμε ολα με φαρμακα ειναι τεσπα δεν θελω να σας τρομαξω αλλα μην πιστευεται πλεον οτι υπαρχουν αγνα τροφιμα

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mpempakos7 έγραψε:Μαρία λογικα αυτο που σου έδωσε δεν είναι πιο βολικό που είναι μικρο??εχουμε γεμίσει πράγματα πια χιχι...
Τωρα έψαχνα στο Ίντερνετ και για κατι τέτοιο λέω στο μέγεθος!!
Εμεις φορα με το τρία πέντε μηνών ήταν 6700 κ 65 πόντους έχουμε καιρο για το 4 νομίζω....

Είναι πολύ βολικό Γεωργία. Το έχω δέσει μόνιμα σε μια από τις καρέκλες της κουζίνας και δεν καταλαβαίνεις οτι υπάρχει.

Όσο για το κωλοκάθισμα, η μικρή μου σηκώνεται μόνη της και χοροπηδάει από τους 4,5 μήνες στα πόδια μας. Φοβήθηκα για την μεσούλα της αλλά όταν το είπα στον γιατρό μου είπε ότι από τη στιγμή που το κάνει μόνη της δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Όλο αυτό το διάστημα κάθεται με τον ποπό της στα πόδια μας και παίζει, απλά δεν μπορεί καλά να σταθεροποιηθεί. Το καρεκλάκι όμως έχει ζώνη ασφαλείας που την κρατάει στη θέση της και τέλος σε 1 εβδομάδα κλείνει τους 6 Very Happy

http://www.something-special.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις