Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 12]

251ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:27 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:


Αν τα διαβασες ολα , σε αυτο το θέμα και το άλλο με τα ονοματα..

μου έχουν κανει αυτη την ερωτηση χιλιες φορές..και εχω απαντησει...

φυσικα συνεχιζουν να την κανουν...

δεν ειμαι θεολόγος, αλλά γνωρίζω αρκετα....η κοπέλα δεν θύγει απλά θεματα θεολογίας...μιλάει με την ισιότητα της παπαδιάς! ) και μαλιστα και της κατηχήτριας όπως δήλωσε..)..θα μπορύσε να ειναι εχει σπουδάσει οτιδηποτε αλλο....δεν εχει σημασια...

οσοι ειναι στους κυκλους της εκκλησιας ενεργα,παρακολουθουνν μυστηρια , εχουν πνευματικό κλπ... όλοι ανεξερέτως έχουν γνωση και άποψη για όλα αυτα που λέει...δεν μιλάει για κατι εξειδικευμένο...

αυτο που αλλάζει ειναι οτι χρησιμοποιεί τις γνώσεις της για να τα εξηγήσει κατα βούληση..

καλα κανει!!!!!!
εχουμε ελευθερια να λεμε τη γνωμη μας! εκεινη ανοιξε ενα θεμα και παραθετει την αποψη της, σε οποιον δεν αρεσει απλα δεν απανταει..

το να μπαινεις και να την χαρακτηριζεις και να αφηνεις υπονοιες οτι ειμαστε προβατα που θα κανουμε οτι μας πει, ειναι απαραδεκτο!

χαλαρωσε επιτελους και μαθε να συζητας..

252ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:31 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:


Αν τα διαβασες ολα , σε αυτο το θέμα και το άλλο με τα ονοματα..

μου έχουν κανει αυτη την ερωτηση χιλιες φορές..και εχω απαντησει...

φυσικα συνεχιζουν να την κανουν...

δεν ειμαι θεολόγος, αλλά γνωρίζω αρκετα....η κοπέλα δεν θύγει απλά θεματα θεολογίας...μιλάει με την ισιότητα της παπαδιάς! ) και μαλιστα και της κατηχήτριας όπως δήλωσε..)..θα μπορύσε να ειναι εχει σπουδάσει οτιδηποτε αλλο....δεν εχει σημασια...

οσοι ειναι στους κυκλους της εκκλησιας ενεργα,παρακολουθουνν μυστηρια , εχουν πνευματικό κλπ... όλοι ανεξερέτως έχουν γνωση και άποψη για όλα αυτα που λέει...δεν μιλάει για κατι εξειδικευμένο...

αυτο που αλλάζει ειναι οτι χρησιμοποιεί τις γνώσεις της για να τα εξηγήσει κατα βούληση..

καλα κανει!!!!!!
εχουμε ελευθερια να λεμε τη γνωμη μας! εκεινη ανοιξε ενα θεμα και παραθετει την αποψη της, σε οποιον δεν αρεσει απλα δεν απανταει..

το να μπαινεις και να την χαρακτηριζεις και να αφηνεις υπονοιες οτι ειμαστε προβατα που θα κανουμε οτι μας πει, ειναι απαραδεκτο!

χαλαρωσε επιτελους και μαθε να συζητας..

Αυτό θα έλεγα.. Παραθέτω γνώσεις και δεν ΕΠΙΒΑΛΛΩ

Κι αν για κάτι δεν γνωρίζω απλά το βουλώνω

253ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 7:07 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:

το να μπαινεις και να την χαρακτηριζεις και να αφηνεις υπονοιες οτι ειμαστε προβατα που θα κανουμε οτι μας πει, ειναι απαραδεκτο!

χαλαρωσε επιτελους και μαθε να συζητας..


....εσύ εχεις να μπεις 100 χρόνια και γραφεις σε ένα θέμα μόνο για να ΄΄΄μου την πεις΄΄...

ειναι γνωστό ότι έχεις θέμα μαζί μου ...οπότε εσύ πρέπει να χαλαρώσεις...

και μη βάζεις λόγια στο στόμα μου....
..
..και λόγια γενικά ...

εσυ ,μολις χαρακτήρισες ολες πρόβατα.....
. και όχι εγώ..!!!.

254ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 7:15 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:

το να μπαινεις και να την χαρακτηριζεις και να αφηνεις υπονοιες οτι ειμαστε προβατα που θα κανουμε οτι μας πει, ειναι απαραδεκτο!

χαλαρωσε επιτελους και μαθε να συζητας..


....εσύ εχεις να μπεις 100 χρόνια και γραφεις σε ένα θέμα μόνο για να ΄΄΄μου την πεις΄΄...

ειναι γνωστό ότι έχεις θέμα μαζί μου ...οπότε εσύ πρέπει να χαλαρώσεις...

και μη βάζεις λόγια στο στόμα μου....
..
..και λόγια γενικά ...

εσυ ,μολις χαρακτήρισες ολες πρόβατα.....
. και όχι εγώ..!!!.


και 100 και 200 χρονια να κανω να μπω δεν ειναι δουλεια σου...οπως δεν ειναι δουλεια σου το τι ειναι και το τι κανει η Λιλα και η καθε Λιλα!!! μου ζητησε να γραψω κατι η Βιβιαν και το εκανα αλλα εσυ προφανως δεν το ειδες γιατι δεν σε συμφερει!

ωχου Μπουμπουκιτσα σταματα πια εχεις καταντησει γραφικη δεν το βλεπεις?
σε εχουμε μαθει πια, κανεις δεν εχει κατι μαζι σου απεναντιας εσυ τα βαζεις με ολους!!!!
χρειαζεσαι βοηθεια κοπελα μου..

255ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 8:37 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:
lila77 έγραψε:Θα σου πω τη γνώμη της εκκλησίας, όχι τη δική μου.

Η εκκλησία πιστέυει στη βασκανία όχι στο μάτι πονάει το κεφάλι μου ή πονάει η κοιλιά μου- πρόκειται για εσωτερική αλλαγή, σε φάση δηλ. να λες τώρα χρειαζομαι ψυχίατρο;


καταρχας ευχαριστω για τις πληροφοριες περι της λιλιδιαμονα Razz .το ειχα ακουσει και δε θυμομουν λεπτομεριες..
οσο για το ματι κοριτσια. δε ξερω. και γω το πιστεω. εμενα δε με πιανει πονοκεφαλος αλλα σαν να παταει το σωμα μου ελεφαντας. το νιωθω πολυ βαρυ και δεν μπορω να κουνηθω ευκολα. επισης πιστευω στο ματι ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ...-ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΛΕΞΗ- ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ. κακη ενεργια απο τον ατομο που σε βλεπει η σε μελεταει και αυτο εχει αντιδραση πανω σου.τωρα η γιατρεια του ξεματιασματος δεν ειναι ξεκαθαρη στο μυαλο μου.η εξηγηση της..

Θα σου πω την περίπτωση μου για να καταλάβεις τί λέω..

Σε κάποια φάση της ζωής μου- πριν γίνω παπάδια, ενώ ήμουν ακόμα φοιτήτρια Ενώ δεν είχα λόγο για να έχω κατάθλιψη- είχα περάσει στη σχολή που ήθελα, όλα πηγαίνανε καλά,είχα τελειώσει με επιτυχία την εξεταστική μου, δεν ένιωθα άδεια ρε παιδί μου ή ό,τι κάτι πάει στραβά- σηκωνόμουν το πρωί με νεύρα απίστευτα. Ήθελα να δείρω όλον τον κόσμο, όλοι με ενοχλούσαν και ήθελα να τους αρχίσω στα μπουκέτα. Κι επειδή δεν μπορούσα να ξεσπάσω στον άμαχο πληθυσμό, έκλαιγα όλη μέρα από τα νεύρα μου.

Ήμουν σίγουρη ότι χρειάζομαι ψυχολόγο ή ψυχίατρο. Αλλά επειδή δεν είχα δυνατότητα να πληρώσω και είχα εμπιστοσύνη στον πνευματικό μου, διότι δεν είναι ούτε κολλημένος ούτε γιδοβοσκός- είναι ένας άνθρωπος καλλιεργημένος, δάσκαλος, θεολόγος και ψυχολόγος και ήξερα ότι δε θα με κοροιδέψει πήγα και του μίλησα. Του είπα δηλαδη τα συμπτώματα που παρουσίαζα. Και του λέω: να πάω σε κανα ψυχίατρο ή θα μου διαβάσετε καμία ευχή. Μου εξήγησε ο άνθρωπος τι θεωρούν βασκανία στην εκκλησία και μου είπε και για την αυθυποβολή.
ΙΕΡΕΑΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ
.

Εγώ λέει θα σου διαβάσω ευχή, θα έρθεις και την άλλη βδομάδα να σου ξαναδιαβάσω, αλλά αν νιώσεις ότι δεν καλυτερεύει η κατάσταση, τότε θα πρέπει να πας σε έναν ψυχολόγο. Αν πάλι καλυτερεύσει θα έρχεσαι μία φορά την εβδομάδα να σε διαβάζω μέχρι να μου πεις ότι όλα είναι καλά. Εγώ θα κάνω αυτό που πρέπει σαν παπάς, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν είναι βασκανία ή αυθυποβολή ή ψυχιατρικό θέμα. Αν είναι βασκανία ή αυθυποβολή θα σε βοηθήσει η ευχή της βασκανίας (το πώς θα με βοηθήσει στην αυθυποβολή η ευχή το καταλαβαίνετε)αν όμως είναι ψυχιατρικό το πρόβλημά σου εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μέτα μου εξήγησε ότι τους αιώνες που γράφηκαν οι ευχές για τη βασκανία, δεν υπήρχε ψυχιατρική και όλα τα θεωρούσαν ως βασκανία.

ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΚΟΥΤΟΥΡΟΥ


Μου διάβασε ευχή, - αμέσως ένιωσα καλύτερα, - ξαναπήγα και τη δεύτερη εβδομάδα και μόλις του είπα ότι είμαι καλά, απλά μου είπε θα έρχεσαι μέχρι εσύ να νιώσεις ότι είσαι όπως ήσουν πριν σου συμβεί αυτό.

Θέλω να πω ότι η περίπτωσή μου σίγουρα δεν χρειαζόταν ειδικό, όμως και ο ίδιος ο πνευματικός μου δεν ήταν απόλυτος ότι ήταν βασκανία, σου λέει μπορεί να ήταν ψυχολογικό με την έννοια της αυθυποβολής.


Ε όταν γνώρισα τον άντρα μου και τον ρώτησα για τη βασκανία μου είπε αυτό ακριβώς που μου είπε και ο πνευματικός μου. Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν είναι βασκανία ή αυθυποβολή. Είτε στο ένα είτε στο άλλο η ευχή θα κάνει τη δουλειά της, αν όμως μία περίπτωση είναι ψυχιατρική δεν μπορούμε να τη βαφτίσουμε βασκανία. Όπότε αν αυτός που έρθει δεν βελτιωθεί σε λίγες μέρες, θα τον στείλουμε σε ειδικό.

Τα ξέρω από παπάδες, ένας εκ των οποίων είναι ο πνευματικός μου, δεν είναι οι δικές μου λογικές εξηγήσεις.

Στη θεολογική δεν ασχουλούμαστε με βασκανίες, ούτε τις αναλύουμε, ούτε τις διδαχτήκαμε έχουμε να
ασχοληθούμε με άλλα θέματα.

Τώρα ακριβώς το ίδιο θα κάνεις κι εσύ. Αφού πιστεύεις στη βασκανία. Θα πας σε έναν παπά, θα του πεις τι νιώθεις και αυτός θα σου διαβάσει ευχή. Αν δεις ότι δε βελτιώνεσαι θα πας σε έναν παθολόγο

Η λέξη μάτι είναι δική μας, ο ιερέας δεν την χρησιμοποιεί βασκανία λέει. Αν λοιπόν όντως η βασκανία είναι βασκανία δε " θεραπεύεται" από το ξεμάτιασμα της γιαγιάς παρά μόνο από την ευχή του ιερέα. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΥΠΟΒΟΛΗ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΕΡΕΑ. Αν είναι ψυχιατρικό από τον ψυχίατρο, αν είναι παθολογικό από τον παθολόγο

Κάποιος που δεν πιστεύει στη βασκανία εννοείται ότι θα πάει κατευθείαν στον γιατρό.

256ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 9:19 am

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το άλλο κακό με το να είσαι άθεος,
είναι ότι δεν έχεις κανέναν να επικαλεστείς
στη διάρκεια της αποκορύφωσης ενός οργασμού...!!
να τα λέμε αυτά...


Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

257ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 9:28 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είναι πολλά και τα βλέπω ένα- ένα.. Συγνώμη που σας αναγκάζω να βλέπετε συνέχεια δημοσιεύσεις μου, αλλά δε γίνεται και να μην απαντάω σε αυτά που μου προσάπτουν

Ειπώθηκε πως δε μιλάω με βάση την πίστη μας..

Άλλο η πίστη - το δόγμα δηλ. τη εκκλησίας- και άλλο αυτά τα θέματα βασκανίες, σαραντισμός, δαιμονισμοί κτλ. Η ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.

Η πίστη μας περιέχεται στο "πιστεύω", στο σύμβολο της πίστεως.Και ολόκληρη η δογματική διδασκαλία της εκκλησίας, επιγραμματικά περιέχεται στην εξόδιο ακολουθία. Βρείτε την, διαβάστε την και θα δείτε ποια είναι η πίστη μας.

Το σύμβολο της πίστης μας λεει: Πιστεύω σε έναν Θεό κτλ και εις έναν Κύριο Ιησούκτλ και εις το Πνεύμα το άγιο κτλ, και εις μίαν αγίαν καθολικήν και αποστολικήν εκκλησίαν κτλ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ και δεν αλλάζει. Επίσης, και η ερμηνεία των μυστηρίων δεν αλλάζει ο κόσμος να χαλάσει.

Δε λέει το " πιστεύω" μας, πιστέυω εις μίαν βασκανίαν και εις έναν εξορκισμό και εις ενα όνομα χριστινικό και εις το ότι ο ιερέας δεν παίρνει διαζύγιο κι ας τρώει το κέρατο της ζωής του κτλ. ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΙΜΑΝΤΙΚΗ. Αυτά αλλάζουν ανάλογα με τις ποιμαντικές ανάγκες ή την εξέλιξη των επιστημών αν αφορούν θέματα της επίστημης.

Στα κατηχητικά διδάσκουμε ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΜΑΣ και όχι ποιμαντική που αφορά του παπάδες και τις παπαδιές.

Όταν ερμηνεύουμε την πίστη μας, και διδάσκουμε τις αρχές της όλοι τα ίδια λέμε, γιατί τα πράγματα είναι συγκεκριμένα. Τι θα πει τριαδικός θεός, τι θα πει δύο φύσεις μία υπόσταση, τι θα πει εκπορεύεται εκ του Πατρός, τι θα πει άκτιστη ενέργεια, τι θα πει τρεις υποστάσεις μία ουσία και άλλα πολλά τα οποία δεν έχουν σχέση ούτε με την εποχή ούτε με την εξέλιξη των επιστημών.

Εδώ συζητάμε θέματα που αφορούν τον ποιμαντικό τομέα: τους κανόνες τις εκκλησίας ή τις παραδόσεις της εκκλησίας. Δεν αναλύουμε τη δογματική διδασκαλία της εκκλησίας.


258ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:11 am

mama tereza

mama tereza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΔΩ?ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ! ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 654316 ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 654316 ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 654316

259ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:24 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:

....εσύ εχεις να μπεις 100 χρόνια και γραφεις σε ένα θέμα μόνο για να ΄΄΄μου την πεις΄΄...

ειναι γνωστό ότι έχεις θέμα μαζί μου ...οπότε εσύ πρέπει να χαλαρώσεις...

και μη βάζεις λόγια στο στόμα μου....
..
..και λόγια γενικά ...

εσυ ,μολις χαρακτήρισες ολες πρόβατα.....
. και όχι εγώ..!!!.


και 100 και 200 χρονια να κανω να μπω δεν ειναι δουλεια σου...οπως δεν ειναι δουλεια σου το τι ειναι και το τι κανει η Λιλα και η καθε Λιλα!!! μου ζητησε να γραψω κατι η Βιβιαν και το εκανα αλλα εσυ προφανως δεν το ειδες γιατι δεν σε συμφερει!

ωχου Μπουμπουκιτσα σταματα πια εχεις καταντησει γραφικη δεν το βλεπεις?
σε εχουμε μαθει πια, κανεις δεν εχει κατι μαζι σου απεναντιας εσυ τα βαζεις με ολους!!!!
χρειαζεσαι βοηθεια κοπελα μου..[/quote]

Εγω δεν συμφωνώ μαζι σου ..σχεδον πουθενά απο οτι εχουμε καταλαβει...αλλά σου μιλάω ηρεμα και ευγενικα...

Αλλο να διαφωνεις ..και αλλο να χρησιμοποιεις λόγια του τύπου ΄΄χρειάζεσαι βοήθεια΄΄

Καλό θα ήταν να υπάρχει αντικειμενικότητα...

Εγω ειπα την γνωμη μου μονο στην κοπέλα..απεφυγε να μου απαντησει κατα πρόσωπο...αμεσως ειπα πως θα αποχωρησει κλπ...
μετα οτι δεν εχει διαβασει τιποτα απο οσα λεω και δεν θα το κανει...

μετα διαβσε μερικα, απαντησε, της εξηγησα πως ειχε καταλαβει λαθος, αλλα δεν μπηκε στον κοπο να ξανααπαντησει..

και στην συνεχεια αρχισαν οι ειρωνειες ..γλυκια μου και καλή μου ..κλπ

και τα πιο χοντρα του τυπου ΄΄εισαι γκα γκα΄΄ να πας να σε διαβασουν, θελεια βοηθεια ..κλπ..κλπ...

ποιος δεν ξερει να συζητησει (, οπως εγραψες εκ μερουσ της βιβιαν..)και ποιος χαλαει το κλιμα λόιπόν???? αντικειμενικά όμως...γιατι και γραφική να ειμαι που λες, δεν εριξα εγω το επιπεδο της κουβεντας...

260ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:31 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali-maria έγραψε:Το άλλο κακό με το να είσαι άθεος,
είναι ότι δεν έχεις κανέναν να επικαλεστείς
στη διάρκεια της αποκορύφωσης ενός οργασμού...!!
να τα λέμε αυτά...


Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! τελειο! αν και ουτε εγω δεν επικαλουμε τετοια πραγματα εκεινη την ωρα! Razz


MAMATERZA ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ! Very Happy

261ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:33 am

mama tereza

mama tereza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
supermama έγραψε:
natali-maria έγραψε:Το άλλο κακό με το να είσαι άθεος,
είναι ότι δεν έχεις κανέναν να επικαλεστείς
στη διάρκεια της αποκορύφωσης ενός οργασμού...!!
να τα λέμε αυτά...


Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! τελειο! αν και ουτε εγω δεν επικαλουμε τετοια πραγματα εκεινη την ωρα! Razz


MAMATERZA ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ! Very Happy

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ!!!ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΟ?

262ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:38 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γ Κ Ε Γ Κ Ε Σημαίνει "κατάλαβες" και είναι αρβανίτικο. Όχι γκα γκα. Και η απάντηση που έπρεπε να μου δώσεις ήταν κούκου γκέγκε=κατάλαβα.

263ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:40 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:

....εσύ εχεις να μπεις 100 χρόνια και γραφεις σε ένα θέμα μόνο για να ΄΄΄μου την πεις΄΄...

ειναι γνωστό ότι έχεις θέμα μαζί μου ...οπότε εσύ πρέπει να χαλαρώσεις...

και μη βάζεις λόγια στο στόμα μου....
..
..και λόγια γενικά ...

εσυ ,μολις χαρακτήρισες ολες πρόβατα.....
. και όχι εγώ..!!!.


και 100 και 200 χρονια να κανω να μπω δεν ειναι δουλεια σου...οπως δεν ειναι δουλεια σου το τι ειναι και το τι κανει η Λιλα και η καθε Λιλα!!! μου ζητησε να γραψω κατι η Βιβιαν και το εκανα αλλα εσυ προφανως δεν το ειδες γιατι δεν σε συμφερει!

ωχου Μπουμπουκιτσα σταματα πια εχεις καταντησει γραφικη δεν το βλεπεις?
σε εχουμε μαθει πια, κανεις δεν εχει κατι μαζι σου απεναντιας εσυ τα βαζεις με ολους!!!!
χρειαζεσαι βοηθεια κοπελα μου..

Εγω δεν συμφωνώ μαζι σου ..σχεδον πουθενά απο οτι εχουμε καταλαβει...αλλά σου μιλάω ηρεμα και ευγενικα...

Αλλο να διαφωνεις ..και αλλο να χρησιμοποιεις λόγια του τύπου ΄΄χρειάζεσαι βοήθεια΄΄

Καλό θα ήταν να υπάρχει αντικειμενικότητα...

Εγω ειπα την γνωμη μου μονο στην κοπέλα..απεφυγε να μου απαντησει κατα πρόσωπο...αμεσως ειπα πως θα αποχωρησει κλπ...
μετα οτι δεν εχει διαβασει τιποτα απο οσα λεω και δεν θα το κανει...

μετα διαβσε μερικα, απαντησε, της εξηγησα πως ειχε καταλαβει λαθος, αλλα δεν μπηκε στον κοπο να ξανααπαντησει..

και στην συνεχεια αρχισαν οι ειρωνειες ..γλυκια μου και καλή μου ..κλπ

και τα πιο χοντρα του τυπου ΄΄εισαι γκα γκα΄΄ να πας να σε διαβασουν, θελεια βοηθεια ..κλπ..κλπ...

ποιος δεν ξερει να συζητησει (, οπως εγραψες εκ μερουσ της βιβιαν..)και ποιος χαλαει το κλιμα λόιπόν???? αντικειμενικά όμως...γιατι και γραφική να ειμαι που λες, δεν εριξα εγω το επιπεδο της κουβεντας...

[/quote]

κι εγω ηρεμα σου μιλαω.. και κανεις λαθος..εχουμε συμφωνησει σε παααρα πολλα θεματα και μη με κανεις να ψαξω να τα βρω.. το θεμα δεν ειναι οτι διαφωνεις.. το θεμα ειναι ο τροπος που διαφωνεις..
θα μπορουσες να πεις στην κοπελα οτι δεν συμφωνεις γιατι οι δικες σου οι γνωσεις ειναι διαφορετικες και τελος..
εσυ αυτο που εκανες ειναι μια αναιτια επιθεση χαρακτηριζοντας την κοπελα επικινδυνη και αιρετικη..
δηλαδη ελεος μπηκες και σε αλλο θεμα και παλι της την ειπες, μαλιστα ειπες πως ηταν σωστοι οι χαρακτηρισμοι σου επειδη καπνιζει(!)
δεν σεβεσαι καν τις κοπελες που ενδιαφερθηκαν για το θεμα και σου το ειπανε.. αν αυτο δεν ειναι εμμονη τοτε τι ειναι;;;
εγω ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ για να εχω κατι μαζι σου! ξεκολλα πια!!!!!

edit ας μην το συνεχισουμε αλλο και χαλαμε το θεμα! πραγματικα ειναι πολυ ενδιαφερον!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mama katerina στις Κυρ Σεπ 09, 2012 11:45 am, 1 φορά

264ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 11:42 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλος ανθρωπος??? εε εγω δε σε βρισα!!! Very Happy
λοιπον.......δυσκολη ερωτηση πραγματικα! πιστευω! απλα επιλεγω τι πιστευω και πως.. δε ξερω αν μπορω να στο εξηγησω σωστα τωρα γραπτα. πιστευω γενικα σε μια ''ανωτερη δυναμη'' οπως ειχα πει γενικα πιστευω σε πνευματα κοκ οποτε δε θα ηταν λογικο να ελεγα οχι ποσο μαλλον στον θεο. μου εχουν τυχει στιγμες δυσκολες που ενιωθα οτι μονο απο αυτον κρεμομουν. παρακαλουσα με ολη μου τη δυναμη και μαλλον μακουσε..
καποιοι λενε οτι ο ανθρωπος εχει αναγκη να πιστευει καπου ακριβως για αυτον τον σκοπο. οταν κατι ξεπερνα τις δικες του δυναμεις και πρεπει να ακουμπαει καπου αλλου. υπαρχουν πραγματα ομως περα της υλης μας -που ας πουμε εχουμε ολες τις επιστημονικες απαντησεις-που δεν μπορουμε να λυσουμε. εκει ξεκιναει για μενα το μυστηριο και γυριζω στον θεο. προσπαθω να ειμαι ρεαλιστρια και να πηγαινω πιο πολυ με την λογικη. αλλα ναι. πιστευω κατι υπαρχει. ειτε λεγετε θεος ειτε οτιδηποτε. πηαγινω στην εκκλησια οταν νιωσω οτι θελω να παω. ανατριχιαζω στα μυστηρια του γαμου της βαφτισης κτλ. στην προσκληση του γαμου μου εγραψα στην αρχη ''την ημερα που θα ευλογησει ο θεος τη σχεση μας''... δε ξερω... υπαρχουν αναπαντητα πραγματα αλλα αυτο ακριβως νομιζω πρεπει να γινετε. αυτη ειναι η μαγεια του ετσι δεν ειναι?
(σορυ για το κατεβατο αλλα δε γινονταν αλλιως να απαντησω)

265ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:06 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:Γ Κ Ε Γ Κ Ε Σημαίνει "κατάλαβες" και είναι αρβανίτικο. Όχι γκα γκα. Και η απάντηση που έπρεπε να μου δώσεις ήταν κούκου γκέγκε=κατάλαβα.

Παλι απαντας μόνο σε ότι σε βολευει,


τα να πας να κοιταχτεις , να σε διαβασουν κλπ απλα τα προσπερνας

...πραγματικά επρεπε να γινεις
δικηγόρος....

καλή συνέχεια....στο ΄΄εργο΄΄ σου...


266ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:15 pm

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πας να σε διαβάσουν είναι κακό; Κι εμένα με διαβάζουν. Το ότι πρέπει να πας σε ειδικό προκύπτει από το παραλήρημά σου και την εμμονή σου να με κυνηγάς σε όλα τα θέματα από πίσω. Είναι φυσιολογικό αυτό;

267ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:19 pm

????????


Επισκέπτης
Σας διαβαζω απ την αρχη με προσοχη και μεγαλο ενδιαφερον, δεν ηθελα να ανακατευτω καθως τα θεματα περι θρησκειας παντα ξεσηκωνουν εριδες και η κουβεντα φερνει αλλη κουβεντα και μετα πεφτει και το επιπεδο αθελα μας.

Ηθελα μονο να πω οτι η λιλα λεει πολλα και καινουρια πραγματα που ειναι πολυ ενδιαφεροντα για μενα...

Μακαρι ολοι οι εκπροσωποι της εκκλησιας μας να ειχαν τοσο ανοιχτα μυαλα και τοσες εξηγησεις για το καθετι, πολυ περισσοτεροι ανθρωποι θα ερχονταν κοντα στην εκκλησια, το πιστευω αυτο

Καταλαβαινω ομως και τη μπουμπουκιτσα, που εχει μαθει τα πραγματα με εναν συγκεκριμενο τροπο οπως και οι περισσοτερες απο εμας και οτιδηποτε νεοφερμενο η ανεκδοτο(που δεν εχει ακουστει νωριτερα) της μοιαζει υποπτο...

Επειδη ομως η θρησκεια την οποια ολες μας σ αυτη την κουβεντα πιστευουμε δεν επιτρεπει να μιλαμε ετσι ο ενας στον αλλο, καντε αυτο που διδαξε ο Χριστος μας "αγαπατε αλληλους" και ας ληξει εδω αυτη η ατυπη μαχη του πληκτρολογιου

Με καλη πιστη τα λεω μην παρεξηγηθω.....

268ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:34 pm

mama tereza

mama tereza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ..ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΟΥΤΕ ΤΗΣ ΛΙΛΑΣ ΟΥΤΕ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΤΣΑΣ..ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ ΕΥΚΟΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.. ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΝΝΟΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΕΙ..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΔΕ ΤΟΥΣ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΧΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

269ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:38 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ρε κοριτσια φτανει πια! διαβαζουμε απανταμε και η καθεμια ας βγαλει τα συμπερασματα της τι θα κανει.. ειναι απλο!

270ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:38 pm

mama tereza

mama tereza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΑΠΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΩΣΤΟΣ ΠΑΠΑΣ..ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΕΚΣΤΟΜΙΖΟΥΝ ΛΕΞΕΙΣ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΟΘΥΜΟΙ,ΤΑΠΕΙΝΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ..ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΤΟΥΣ..

271ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:40 pm

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η κοπέλα ζητάει τα προσωπικά στοιχεία του αντρός μου, ενορία μητρόπολη κτλ. ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΔΩΣΩ γιατί άφησε υπόνοιες ότι είναι σε οργάνωση, και είναι γνωστό πως οι οργανώσεις καταστρέφουν παπάδες που δεν έχουν σχέσεις μαζί τους.

Είπε λοιπόν ο άντρας μου ότι ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΩ ΔΕ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

Και η κυρία από πάνω μας χαρακτήρισε Ιεχωβάδες.

Πρόβλημά της.
Ξέρει πολλούς ιεχωβάδες να σπουδάζουν στη θεολογική.

272ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:40 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα αυτο με τα στοιχεια ισως καλητερα να μην το πουν. γενικα λεω οχι μονο σε αυτο το θεμα.. ποτε δε ξερεις...

273ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:43 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιεχωβαδες και......... ασχετο αλλα θυμαμαι παντα τημαμα μου οταν ηθελαν να μας αφησουν ενμερωτικα.χαχαχα ουτε καν το χαρτακι εβαζε σπιτι λες και θα εμπαινε ο σατανας! χαχαχα εμενα μαρεσει να ενημερωνομαι για διαφορετικες αντιληψεις παντως.

274ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:44 pm

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο παπάς δεν μπήκε σε κανένα φόρουμ. Η παπαδιά μπήκε γιατί προσπαθεί να κάνει παιδί. Και προέκυψε το θέμα του σαραντισμού.

Πραγματικά λυπάμαι..

275ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 11 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 12:49 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελα καλε που ζητας συγγνωμη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 12]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις