Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 12]

226ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:42 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο κόσμος βέβαια δεν ξέρει ότι η εκκλησία αυτή ανήκει σε σχισματικούς και πηγαίνει εν αγνοία του

227ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:42 am

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ πόσο θα ήθελα να σε έχει κάποια στιγμή η κόρη μου στο σχολείο στα θρησκευτικά. Πόλυ χαίρομαι που κάποιοι θεολόγοι και ιερείς με σύγχρονες απόψεις θα μπορούσαν να αλλάξουν τον τρόπο που οι νέοι βλέπουν την εκκλησία. Και εγώ ενώ πιστεύω πολύ στη θρησκεία μας, δε τα πάω καλά με την εκκλησία.

228ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:43 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:
βιολετα3 έγραψε:Μaryz κατι τετοιο μ ειχε τυχη κ εμενα.εβγαινα εξω πριν σαραντησω ενα απογευμα πηγα μεχρι τ φαρμακειο,γυρισα ολα καλα θυλαζω τ μωρο τ ετοιμαζω κ το συμπληρωμα κ εκει που ξαπλωσα αρχιζω να νιωθω μουδιασμα στα ποδια κ σιγα σιγα ανεβαινε προς ολο τ σωμα.περνουμε τ γυναικολογο λεει δεν ξερω τ μπορει ν ειναι δ εχει παρει φαρμακα(για τοιχον παρενεργιες)παραληλα ειχαμε καλεσει εναν γειτονα φιλο τ αντρα μ καρδιολογος ν ερθει ν με δει,μου κανει καρδιογραφιμα κτλ ολα οκ.εξω απο τ δωματιο περιμενε ο πεθερος μου να ντυθω εχετε μεσα κ κρατουσε αγιασμο κ με ξεματιασε..αυτο π ενιωσα οση ωρα με ξεματιαζε ακομα τ θυμαμαι κ ανατριχιαζω .οσο με ξεματιαζε το μουδιασμα υποχωρουσε...κοριτσια απο εκεινη την ημερα πιστευω στο κακο ματι.maryz k lilly περιμενω την αποψει σας

Εγώ μετά από αυτό που έπαθα σαφώς κ το πιστεύω ! άλλωστε κ η Εκκλησία μας δέχεται τη "βασκανία ή μάτιασμα ή κακό μάτι"! Μάλιστα διαβάζουν την ευχή του Αγίου Κυπριανού κ κάπου έξω από την Αθήνα, νομίζω, υπάρχει κ εκκλησία στο όνομα του κ πηγαίνουν! Ας μας διαφωτίσει κ η Λίλα που τα ποιμαντικά τα κατέχει καλύτερα!

Οσο γ αυτό που λες το έχω συζητήσει κ πολλές γνωστές μου που είχαν ανάλογη περίπτωση με τη δική σου κ τη δική μου! Smile Smile

Μαίρη η εκκλησία που λες δεν ανήκει στην κανονική ορθόδοξη εκκλησία. Ανήκει στους ΓΟΧ αυτοί όλους μαγεμένους και δαιμονισμένους τους βγάζουν για να τ' αρπάζουν.

αυτό πραγματικά δε το γνώριζα! Πάντως το καλύτερο που είναι να κάνει κάποιος όπως είπες κ πιο πριν είναι να πάει σε κάποιο πνευματικό να τον διαβάσει ώστε να είναι καλύτερα!

229ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:44 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ σας παραθέτω αυτό και φεύγω,...

Οι πατέρες της εκκλησίας δεν αρνούνται τη βασκανία, την αποδίδουν όμως σε επέμβαση του πονηρού πνεύματος και τη θεωρούν έργο του διαβόλου. Εκκλησιαστικοί συγγραφείς ταυτίζουν τη βασκανία με το φθόνο, θεωρούν δε τη βασκανία κακή για τους άλλους αλλά και για το εαυτό αυτού που την προκαλεί. Ιδιαίτερο λόγο για τη βασκανία έγραψε ο Άγιος Βασίλειος. Με τη σύνθεση ευχών κατά της βασκανίας, αλλά και φυλακτηρίων, η εκκλησία παραδέχτηκε σιωπηλά την ύπαρξή της.
Κύριε ο Θεός ημών, ο Βασιλεύς των αιώνων, Ο Παντοκράτωρ και Παντοδύναμος, ο ποιών πάντα και μετασκευάζων μόνω τω βούλεσθαι, ο εν την επταπλάσιον καμίνον και την φλόγα την εν Βαβυλώνι εις δρόσον μετάβαλων και τους αγίους σου τρείς παίδας σώους διαφύλαξας, ο Ιατρός και Θεραπευτής των ψυχών ημών, η ασφάλεια των εις σε ελπιζόντων, σου δεόμεθα και σε παρακαλούμεν, απόστησον,φυγάδευσον και απέλασον πάσαν διαβολικήν ενέργειαν, πάσαν σατανικήν έφοδο και πάσαν επιβουλήν, περιέργειαν τε πονηράν και βλάβην και οφθαλμών βασκανίαν των κακοποιών και πονηρών ανθρώπων απο του δούλου σου ( τούδε) και ή υπο ωραιότητος ή ανδρείας ή ευτυχίας ή ζήλου και φθόνου ή βασκανίας συνέβη, αυτός, φιλάνθρωπε Δέσποτα, έκτεινον την κραταίαν σου χείρα και τον βραχίονα σου τον ισχυρόν και ύψιστον και επισκόπων επισκόπησον το πλάσμα σου τούτο και κατάπεμψον αυτώ Άγγελον ειρηνικόν, κραταίον, ψυχής και σώματος φύλακα, ός επιτιμήσει και απελάσει απ΄αυτού πάσαν βλάβην, πάσαν πονηράν βούλην, πάσαν φαρμακείαν και βασκανίαν των φθοροποιών και φθονερών ανθρώπων' ίνα ύπο σου ο σός ικέτης φρουρούμενος μετ΄ευχαριστίας ψάλη σοί' Κύριος εμοί βοηθός και ου φοβηθήσομαι τί ποιήσει μοι άνθρωπος' και πάλιν' Ου φοβηθήσομαι κακά, ότι συ μετ΄εμού ει' ότι συ εί ο Θεός, κραταίωμα μου, ισχυρός εξουσιαστής, αρχών ειρήνης, πατήρ του μέλλοντος αιώνος. Ναί Κύριε Ο Θεός ημών, φείσαι του πλάσματός σου και σώσον τον δούλον σου από πάσης βλάβης και επηρείας της εκ βασκανίας γινομένης και ανωτέρον αυτόν παντός κακού διαφύλαξον' πρεσβείαις της υπερευλογημένης ενδόξου Δεσποίνης ημών Θεοτόκου και αειπαρθένου Μαρίας, των φωτοειδών Αρχαγγέλων και παντών σου των αγίων. Αμήν

230ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:45 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
athina24 έγραψε:
Μπουμπουκίτσα γιατί η lia και η κάθε lia που παντρεύτηκε με παπά είναι ανώτερη από μένα που παντρεύτηκα φούρναρη!!!!
και αν αυτά που μας είπαν ιερείς σε εμάς τις απλές "κοινες" στείλε μας ένα φαξ να σου στείλουν γραπτες τις απόψεις τους!!!!αλλά μάλλον όλοι συναναστρεφόμαστε με επικύνδινα άτομα!!!!


athina μου μην αγχωνεσαι!! συγκεκριμενα η λιλα δεν ειναι ΄΄ανώτερη ΄΄ από εσένα , γιατι εχει γνωσεις θεολογίας , αλλά δεν δρα σαν παπαδια...

Οι παπαδιές που σεβονται την ιδιότητα τους ,δεν είπα ότι είναι ΄΄ανώτερες΄΄ , αλλά έχουν άλλες ευθύνες...

Οπως το μεγαλο σου παιδακι που ξερει πιο πολλά , αν παρει το παιχνιδι του αλλου θα του πεις πως δεν ειναι σωστο...αν το κανει ενα μωρό....ε αυτό δεν μπορεί να ξέρει...

έτσι είσαι εσύ και εγώ με μια παπαδια...που θεωρητικά τουλαχιστον θα έπρεπε να γνωρίζει βαθύτερα πράγματα της πίστης, και όχι να εξηγεί με λογικοφανή επιχειρηματα , για να είναι αρεστή..

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ! ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΠΑΛΙ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.

231ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:45 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:Αθηνά μπορεί να μπεί και σε εκκλησία και σε νεκροταφείο. Το μωρό που δεν έχει βαπτισθεί Δεν μπορεί να κοινωνήσει

το ίδιο μου απάντησε και η πελοψηφια ιερεων και θρησκευομενων ατομων που γνωριζω!!!αλλά υπήρχαν και κανα 2 που μου είπαν άλλα!!!
κουβέντα να γίνετε.....
τι είναι η ΓΟΧ?????

232ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:47 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:



athina μου μην αγχωνεσαι!! συγκεκριμενα η λιλα δεν ειναι ΄΄ανώτερη ΄΄ από εσένα , γιατι εχει γνωσεις θεολογίας , αλλά δεν δρα σαν παπαδια...

Οι παπαδιές που σεβονται την ιδιότητα τους ,δεν είπα ότι είναι ΄΄ανώτερες΄΄ , αλλά έχουν άλλες ευθύνες...

Οπως το μεγαλο σου παιδακι που ξερει πιο πολλά , αν παρει το παιχνιδι του αλλου θα του πεις πως δεν ειναι σωστο...αν το κανει ενα μωρό....ε αυτό δεν μπορεί να ξέρει...

έτσι είσαι εσύ και εγώ με μια παπαδια...που θεωρητικά τουλαχιστον θα έπρεπε να γνωρίζει βαθύτερα πράγματα της πίστης, και όχι να εξηγεί με λογικοφανή επιχειρηματα , για να είναι αρεστή..

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ! ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΠΑΛΙ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.

[/quote]

κουκλιτσα σου ε???

τι να κάνουμε?? εσύ και ο Λιακόπουλος ..θα μας ενημερώσετε και για την Λιλιθ...

Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

233ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:48 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AntoniaA. έγραψε:Αχ πόσο θα ήθελα να σε έχει κάποια στιγμή η κόρη μου στο σχολείο στα θρησκευτικά. Πόλυ χαίρομαι που κάποιοι θεολόγοι και ιερείς με σύγχρονες απόψεις θα μπορούσαν να αλλάξουν τον τρόπο που οι νέοι βλέπουν την εκκλησία. Και εγώ ενώ πιστεύω πολύ στη θρησκεία μας, δε τα πάω καλά με την εκκλησία.

προσωπικά πολλοί Θεολόγοι θα το θέλαμε αλλά δυστυχώς το σύστημα είναι τέτοιο που σιγά σιγά προσπαθούν να μας μειώνουν θέσεις Θεολόγων στα σχολεία για τα Δημοτικά δε κάνω συζήτηση από εκεί πρέπει να ξεκινάει η γνώση της Θρησκείας από ειδικούς! Πλέον αν δεν ανοίξει ο ΑΣΕΠ να το πω έτσι λιανά δε γίνεται κάτι! Smile Smile

234ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:48 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Εγώ σας παραθέτω αυτό και φεύγω,...

Οι πατέρες της εκκλησίας δεν αρνούνται τη βασκανία, την αποδίδουν όμως σε επέμβαση του πονηρού πνεύματος και τη θεωρούν έργο του διαβόλου. Εκκλησιαστικοί συγγραφείς ταυτίζουν τη βασκανία με το φθόνο, θεωρούν δε τη βασκανία κακή για τους άλλους αλλά και για το εαυτό αυτού που την προκαλεί. Ιδιαίτερο λόγο για τη βασκανία έγραψε ο Άγιος Βασίλειος. Με τη σύνθεση ευχών κατά της βασκανίας, αλλά και φυλακτηρίων, η εκκλησία παραδέχτηκε σιωπηλά την ύπαρξή της.
Κύριε ο Θεός ημών, ο Βασιλεύς των αιώνων, Ο Παντοκράτωρ και Παντοδύναμος, ο ποιών πάντα και μετασκευάζων μόνω τω βούλεσθαι, ο εν την επταπλάσιον καμίνον και την φλόγα την εν Βαβυλώνι εις δρόσον μετάβαλων και τους αγίους σου τρείς παίδας σώους διαφύλαξας, ο Ιατρός και Θεραπευτής των ψυχών ημών, η ασφάλεια των εις σε ελπιζόντων, σου δεόμεθα και σε παρακαλούμεν, απόστησον,φυγάδευσον και απέλασον πάσαν διαβολικήν ενέργειαν, πάσαν σατανικήν έφοδο και πάσαν επιβουλήν, περιέργειαν τε πονηράν και βλάβην και οφθαλμών βασκανίαν των κακοποιών και πονηρών ανθρώπων απο του δούλου σου ( τούδε) και ή υπο ωραιότητος ή ανδρείας ή ευτυχίας ή ζήλου και φθόνου ή βασκανίας συνέβη, αυτός, φιλάνθρωπε Δέσποτα, έκτεινον την κραταίαν σου χείρα και τον βραχίονα σου τον ισχυρόν και ύψιστον και επισκόπων επισκόπησον το πλάσμα σου τούτο και κατάπεμψον αυτώ Άγγελον ειρηνικόν, κραταίον, ψυχής και σώματος φύλακα, ός επιτιμήσει και απελάσει απ΄αυτού πάσαν βλάβην, πάσαν πονηράν βούλην, πάσαν φαρμακείαν και βασκανίαν των φθοροποιών και φθονερών ανθρώπων' ίνα ύπο σου ο σός ικέτης φρουρούμενος μετ΄ευχαριστίας ψάλη σοί' Κύριος εμοί βοηθός και ου φοβηθήσομαι τί ποιήσει μοι άνθρωπος' και πάλιν' Ου φοβηθήσομαι κακά, ότι συ μετ΄εμού ει' ότι συ εί ο Θεός, κραταίωμα μου, ισχυρός εξουσιαστής, αρχών ειρήνης, πατήρ του μέλλοντος αιώνος. Ναί Κύριε Ο Θεός ημών, φείσαι του πλάσματός σου και σώσον τον δούλον σου από πάσης βλάβης και επηρείας της εκ βασκανίας γινομένης και ανωτέρον αυτόν παντός κακού διαφύλαξον' πρεσβείαις της υπερευλογημένης ενδόξου Δεσποίνης ημών Θεοτόκου και αειπαρθένου Μαρίας, των φωτοειδών Αρχαγγέλων και παντών σου των αγίων. Αμήν

Δεν είπα πως δεν υπάρχει η βασκανία. Είπα ότι η εκκλησία λέει ότι δεν είναι πάντα βασκανία. Κι όταν πρόκειται για βασκανία οι γιαγιάδες δεν μπορουν να επέμβουν, μονο ο ιερεας. Σίγουρα όμως βασκανία δεν είναι ο πονοκέφαλος. Άλλωστε οι πατέρες γράφανε τον 3ο αιώνα, δεν είχαν ανακαλύψει την αυθυποβολή όλα ήταν μάτι

235ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:50 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απλά το παράθεσα Λίλα μετά είδα αυτά που έγραψες δε προλαβαίνω να τα διαβάζω η ενημέρωση τρέχει..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

236ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:51 am

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
lila77 έγραψε:



athina μου μην αγχωνεσαι!! συγκεκριμενα η λιλα δεν ειναι ΄΄ανώτερη ΄΄ από εσένα , γιατι εχει γνωσεις θεολογίας , αλλά δεν δρα σαν παπαδια...

Οι παπαδιές που σεβονται την ιδιότητα τους ,δεν είπα ότι είναι ΄΄ανώτερες΄΄ , αλλά έχουν άλλες ευθύνες...

Οπως το μεγαλο σου παιδακι που ξερει πιο πολλά , αν παρει το παιχνιδι του αλλου θα του πεις πως δεν ειναι σωστο...αν το κανει ενα μωρό....ε αυτό δεν μπορεί να ξέρει...

έτσι είσαι εσύ και εγώ με μια παπαδια...που θεωρητικά τουλαχιστον θα έπρεπε να γνωρίζει βαθύτερα πράγματα της πίστης, και όχι να εξηγεί με λογικοφανή επιχειρηματα , για να είναι αρεστή..

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ! ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΠΑΛΙ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.


κουκλιτσα σου ε???

τι να κάνουμε?? εσύ και ο Λιακόπουλος ..θα μας ενημερώσετε και για την Λιλιθ...

Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!![/quote]

Ε ψιιιττττ κοπελιάααα!!! Τον Χαρδαβέλα ξέχασες!!

Mad Mad Mad Mad Mad Mad ορεξάτη μας ήρθες πάλι σήμερα!!

237ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:52 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νόμισα πως ήταν απάντηση σε αυτά που είπα. Συγνώμη για το άκυρο.

238ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:53 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lila77 έγραψε:Αθηνά μπορεί να μπεί και σε εκκλησία και σε νεκροταφείο. Το μωρό που δεν έχει βαπτισθεί Δεν μπορεί να κοινωνήσει
φυσικα αν δεν μπορουσε να μπει στην εκκλησια στην ευχη του σαραντησμου δεν θα το εβαζαν στην εκκλησια μεσα.θα την διαβαζαν στο σπιτι.

239ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:54 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maryz-iraklio kritis έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
lila77 έγραψε:



athina μου μην αγχωνεσαι!! συγκεκριμενα η λιλα δεν ειναι ΄΄ανώτερη ΄΄ από εσένα , γιατι εχει γνωσεις θεολογίας , αλλά δεν δρα σαν παπαδια...

Οι παπαδιές που σεβονται την ιδιότητα τους ,δεν είπα ότι είναι ΄΄ανώτερες΄΄ , αλλά έχουν άλλες ευθύνες...

Οπως το μεγαλο σου παιδακι που ξερει πιο πολλά , αν παρει το παιχνιδι του αλλου θα του πεις πως δεν ειναι σωστο...αν το κανει ενα μωρό....ε αυτό δεν μπορεί να ξέρει...

έτσι είσαι εσύ και εγώ με μια παπαδια...που θεωρητικά τουλαχιστον θα έπρεπε να γνωρίζει βαθύτερα πράγματα της πίστης, και όχι να εξηγεί με λογικοφανή επιχειρηματα , για να είναι αρεστή..

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ! ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΠΑΛΙ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ.


κουκλιτσα σου ε???

τι να κάνουμε?? εσύ και ο Λιακόπουλος ..θα μας ενημερώσετε και για την Λιλιθ...

Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

Ε ψιιιττττ κοπελιάααα!!! Τον Χαρδαβέλα ξέχασες!!

Mad Mad Mad Mad Mad Mad ορεξάτη μας ήρθες πάλι σήμερα!![/quote]


Μαρία η κοπέλα από την ανάγκη της να της δώσει κάποιος σημασία δεν ξέρει ούτε τι διαβάζει ούτε τι γράφει

240ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:56 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

βρε μπουμπουκιτσα με ολο το θαρρος,διαβασα με προσοχη ολα τα ποστ και αντιλαμβανομαι οτι θεωρεις εαυτον γνωστη καποιων θεματων και εξοργιζεσαι διοτι οσοι δεν ειναι γνωστες βλαπτονται.εσυ ομως πως εισαι γνωστης?εισαι κι εσυ θεολογος?

241ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 5:59 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

βρε μπουμπουκιτσα με ολο το θαρρος,διαβασα με προσοχη ολα τα ποστ και αντιλαμβανομαι οτι θεωρεις εαυτον γνωστη καποιων θεματων και εξοργιζεσαι διοτι οσοι δεν ειναι γνωστες βλαπτονται.εσυ ομως πως εισαι γνωστης?εισαι κι εσυ θεολογος?

Καταρχήν δεν διαβάζει τη γράφω η καλή μου..

Ενώ ξεκαθαρίζω ότι η Λίλιθ είναι μύθος κι έχει περάσει ως δοξασία μέχρι σήμερα πετάει τον Λιακόπουλος ο οποίος θα έλεγε ότι η Λίλιθ θα έρθει να φάει τα παιδιά σας και μετά τα νεφελίμ θα έρθουν να φαν εσάς.

Ε Λ Ε Ο Σ

242ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:03 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

βρε μπουμπουκιτσα με ολο το θαρρος,διαβασα με προσοχη ολα τα ποστ και αντιλαμβανομαι οτι θεωρεις εαυτον γνωστη καποιων θεματων και εξοργιζεσαι διοτι οσοι δεν ειναι γνωστες βλαπτονται.εσυ ομως πως εισαι γνωστης?εισαι κι εσυ θεολογος?


Αν τα διαβασες ολα , σε αυτο το θέμα και το άλλο με τα ονοματα..

μου έχουν κανει αυτη την ερωτηση χιλιες φορές..και εχω απαντησει...

φυσικα συνεχιζουν να την κανουν...

δεν ειμαι θεολόγος, αλλά γνωρίζω αρκετα....η κοπέλα δεν θύγει απλά θεματα θεολογίας...μιλάει με την ισιότητα της παπαδιάς! ) και μαλιστα και της κατηχήτριας όπως δήλωσε..)..θα μπορύσε να ειναι εχει σπουδάσει οτιδηποτε αλλο....δεν εχει σημασια...

οσοι ειναι στους κυκλους της εκκλησιας ενεργα,παρακολουθουνν μυστηρια , εχουν πνευματικό κλπ... όλοι ανεξερέτως έχουν γνωση και άποψη για όλα αυτα που λέει...δεν μιλάει για κατι εξειδικευμένο...

αυτο που αλλάζει ειναι οτι χρησιμοποιεί τις γνώσεις της για να τα εξηγήσει κατα βούληση..

243ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:04 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

βρε μπουμπουκιτσα με ολο το θαρρος,διαβασα με προσοχη ολα τα ποστ και αντιλαμβανομαι οτι θεωρεις εαυτον γνωστη καποιων θεματων και εξοργιζεσαι διοτι οσοι δεν ειναι γνωστες βλαπτονται.εσυ ομως πως εισαι γνωστης?εισαι κι εσυ θεολογος?


Αν τα διαβασες ολα , σε αυτο το θέμα και το άλλο με τα ονοματα..

μου έχουν κανει αυτη την ερωτηση χιλιες φορές..και εχω απαντησει...

φυσικα συνεχιζουν να την κανουν...

δεν ειμαι θεολόγος, αλλά γνωρίζω αρκετα....η κοπέλα δεν θύγει απλά θεματα θεολογίας...μιλάει με την ισιότητα της παπαδιάς! ) και μαλιστα και της κατηχήτριας όπως δήλωσε..)..θα μπορύσε να ειναι εχει σπουδάσει οτιδηποτε αλλο....δεν εχει σημασια...

οσοι ειναι στους κυκλους της εκκλησιας ενεργα,παρακολουθουνν μυστηρια , εχουν πνευματικό κλπ... όλοι ανεξερέτως έχουν γνωση και άποψη για όλα αυτα που λέει...δεν μιλάει για κατι εξειδικευμένο...

αυτο που αλλάζει ειναι οτι χρησιμοποιεί τις γνώσεις της για να τα εξηγήσει κατα βούληση..

Χρειάζεσαι παπά να σε διαβάσει ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΟΜΩΣ

244ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:07 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

βρε μπουμπουκιτσα με ολο το θαρρος,διαβασα με προσοχη ολα τα ποστ και αντιλαμβανομαι οτι θεωρεις εαυτον γνωστη καποιων θεματων και εξοργιζεσαι διοτι οσοι δεν ειναι γνωστες βλαπτονται.εσυ ομως πως εισαι γνωστης?εισαι κι εσυ θεολογος?

Καταρχήν δεν διαβάζει τη γράφω η καλή μου..

Ενώ ξεκαθαρίζω ότι η Λίλιθ είναι μύθος κι έχει περάσει ως δοξασία μέχρι σήμερα πετάει τον Λιακόπουλος ο οποίος θα έλεγε ότι η Λίλιθ θα έρθει να φάει τα παιδιά σας και μετά τα νεφελίμ θα έρθουν να φαν εσάς.

Ε Λ Ε Ο Σ

Κοπέλα μου το διαβασα πως το αποκάλεσες μυθο..όπως και είναι άλλωστε...

αλλά από τα πρώτα πράγματα που λενε στους κατηχητές είναι να μην ΄΄μπλέκουν΄΄ στα λόγια τους , μυθους και δοξασίες, η αλλα πράγματα που μπορούν να παρερμηνευτούν από κάποιον που δεν γνωρίζει...

245ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:09 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν όλοι τα ξέρουν όλα ποιος είναι ο λόγος ύπαρξης της σχολής μας και επίσης γιατί οι μητροπολίτες σπουδάζουν και αναγκάζουν και τους παπάδες τους να κάνουν το ίδιο;

Και δεν εισαι άξια να κρίνεις τη δράση μου ως παπαδιά. Δεν γνωρίζεις ούτε εμένα ούτε τη δράση μου γκε γκε;
Κοριτσάκι μου παραληρείς και χρειάζεσαι βοήθεια είτε από παπά είτε από γιατρό. [b][u]

246ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:10 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπουμπουκτσα εχει πει η καπελα οτι για τα θεματα εκκλησια ρωταει τον αντρα της πρωτα και μετα γραφει.

247ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:14 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εκ μερους της Βιβιαν (ουτε διακοπες δεν μπορει να παει καποιος?)

παρακαλειστε να εκφραζεστε κοσμια...
οποιος δεν ξερει να κανει διαλογο απλα να μην γραφει και να μην ασχολειται..

υ.γ δεν χρειαζεται σωτηρα το φορουμ ας το καταλαβουν καποιοι εδω μεσα τελος παντων, ειναι πραγματικα κουραστικο!

248ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:14 am

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε παιδιά κάνουμε κατηχητικό εδώ μέσα; Συγνώμη δεν το κατάλαβα.

Η κοπέλα δεν μπορεί να την βούρτσα από τη χτένα.

Το κατηχητικό έχει συγκεκριμένη ύλη και συγκεκριμένα πράγματα για να διδάξεις. Δεν ασχολούμαστε ξέρεις με μάτια φρύδια και δαίμονες.

Δόγματα διδάσκουμε. Αυτά είναι στάνταρ. Δεν αλλάζουν

Αφού κοπέλα μου δεν έχεις ιδέα μη συνεχίζεις εκτίθεσαι

249ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:15 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lila77 έγραψε:Θα σου πω τη γνώμη της εκκλησίας, όχι τη δική μου.

Η εκκλησία πιστέυει στη βασκανία όχι στο μάτι πονάει το κεφάλι μου ή πονάει η κοιλιά μου- πρόκειται για εσωτερική αλλαγή, σε φάση δηλ. να λες τώρα χρειαζομαι ψυχίατρο;


καταρχας ευχαριστω για τις πληροφοριες περι της λιλιδιαμονα Razz .το ειχα ακουσει και δε θυμομουν λεπτομεριες..
οσο για το ματι κοριτσια. δε ξερω. και γω το πιστεω. εμενα δε με πιανει πονοκεφαλος αλλα σαν να παταει το σωμα μου ελεφαντας. το νιωθω πολυ βαρυ και δεν μπορω να κουνηθω ευκολα. επισης πιστευω στο ματι ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ...-ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΛΕΞΗ- ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ. κακη ενεργια απο τον ατομο που σε βλεπει η σε μελεταει και αυτο εχει αντιδραση πανω σου.τωρα η γιατρεια του ξεματιασματος δεν ειναι ξεκαθαρη στο μυαλο μου.η εξηγηση της..

250ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ Κυρ Σεπ 09, 2012 6:17 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Πραγματικά να ήξερες πόσο κακό κάνεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν τίποτα!!!

βρε μπουμπουκιτσα με ολο το θαρρος,διαβασα με προσοχη ολα τα ποστ και αντιλαμβανομαι οτι θεωρεις εαυτον γνωστη καποιων θεματων και εξοργιζεσαι διοτι οσοι δεν ειναι γνωστες βλαπτονται.εσυ ομως πως εισαι γνωστης?εισαι κι εσυ θεολογος?


Αν τα διαβασες ολα , σε αυτο το θέμα και το άλλο με τα ονοματα..

μου έχουν κανει αυτη την ερωτηση χιλιες φορές..και εχω απαντησει...

φυσικα συνεχιζουν να την κανουν...

δεν ειμαι θεολόγος, αλλά γνωρίζω αρκετα....η κοπέλα δεν θύγει απλά θεματα θεολογίας...μιλάει με την ισιότητα της παπαδιάς! ) και μαλιστα και της κατηχήτριας όπως δήλωσε..)..θα μπορύσε να ειναι εχει σπουδάσει οτιδηποτε αλλο....δεν εχει σημασια...

οσοι ειναι στους κυκλους της εκκλησιας ενεργα,παρακολουθουνν μυστηρια , εχουν πνευματικό κλπ... όλοι ανεξερέτως έχουν γνωση και άποψη για όλα αυτα που λέει...δεν μιλάει για κατι εξειδικευμένο...

αυτο που αλλάζει ειναι οτι χρησιμοποιεί τις γνώσεις της για να τα εξηγήσει κατα βούληση..

αυτου του θεματος τα ποστ διαβασα,το αλλο θεμα που λες δε το ξερω καν γιατι με το μωρο δε προλαβαινω να μπαινω συχνα,ετυχε και μπηκα αυτες τις μερες και επεσα πανω στο θεμα αυτο.
αν καταλαβα καλα δλδ επειδη εχεις πνευματικο και εκκλησιαζεσαι εχεις καποιες γνωσεις.κι εγω ομως κανω το ιδιο και εχω κι εγω καποιες γνωσεις που συμπιπτουν με αυτες της λιλας.δε βλεπω καπου να λεει κατι διαφορετικο απο τον πνευματικο μου!απο την πρωτη στιγμη διαχωρισε οτι οταν μιλαει για σαραντισμο εννοει τις 40 μερες εγκλεισμου και οχι την ευχη της εκκλησιας η οποια παρεπιπτοντως με κανει να κλαιω καθε φορα απο συγκινηση.δε βλεπω γιατι λοιπον να δεχεται η κοπελα επιθεση...επειδη ειναι παπαδια δε θα μιλαει δλδ?κι αν καποια ειναι μαια και λεει για την επισκληριδιο δε θα πρεπει ουτε αυτη να μιλαει?κι εγω που ειμαι νοσηλευτρια σε καποιο αντιστοιχο θεμα δε θα πρεπει να μιλαω? Rolling Eyes
επιπλεον το να χρησιμοποιεις τοσο συχνα τη φραση "κανεις κακο σε καποιον που δε γνωριζει" ειναι σα να λες οτι ολες ειμαστε ηλιθιες και επισης φοβιζεις καποιες που δεν εχουν πολλα παρε δωσε με την εκκλησια και τους δημιουργεις την ψευδη εντυπωση πως πρεπει να φοβονται να μιλαν για τετοια θεματα...δεν ειναι κακο να μιλαμε για τετοια θεματα οπως και για οποιοδηποτε αλλο θεμα...ανοιγουν οι οριζοντες,γεννουνται ερωτηματα,ψαχνουμε απαντησεις,ενημερωνομαστε,ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ!αυτη ειναι η σειρα που πρεπει να ακολουθει η γνωση για να μην ειναι στειρα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 12]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις