Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
Tziz έγραψε:Εσύ florentia μου όμως έκανες καισαρική κι είχες τη δικαιολογία. Εμείς ΑΝ γεννήσουμε φυσιολογικά, τι κάνουμε? ε? τι κάνουμε?
Θα μου κουβαληθεί η σάρα και η μάρα...
Είναι το πρώτο της οικογένειας βλέπεις...



δεν σε φοβάμαι εσένα. θα βρεις τον τρόπο να τους το ξεκόψεις. Και να τους το ξεκόψεις γιατί και στο ιδιωτικό τα μωρά έρχονται σε επαφή με τους επισκέπτες. Μπορείς να τους λες να βγουν γιατί θέλεις να το θηλάσεις. Εγώ ετσι έκανα και στους δικούς μου επισκέπτες και στους ξένους.
pw pw ti mou thimisate twra...to xeirotero pragma...egw na plantazw ap to pono tis kaisarikis kai na xw ton kathe ena apo panw mou!!!eutuxws edw stin vienni den exw siggeneis!1 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 5 654316 vevaia tha thela tous goneis mou

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:

Αυτό όντως είναι μια καλή λύση.
Εγώ δε φοβάμαι τους δικούς μου, φοβάμαι αυτούς που θα κουβαλήσει η πεθερά μου!
Κι άντε πες στο νοσοκομείο την παλεύεις γιατί μπορεί να συνεννοηθώ με τις κοπέλες που θα είμαστε μαζί στο θάλαμο και κάνοντας νόημα να τους διώχνουμε!!

Μέχρι να σαραντίσω?
Τι κάνω?
Ξέφυγα από το θέμα πάλι.

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="purple"][quote="mama katerina"][quote="Olivia"]Γέννησα στο Αρεταίειο... Κατά τη διάρκεια της επέμβασης είχα 2 αναισθησιολόγους δίπλα μου, το γιατρό μου, ειδικευόμενους και φυσικά την προισταμένη αλλά και νοσηλευτές. Δεν ένιωσα ούτε για μια στιγμή κίνδυνο. Πέρασα 5 υπέροχες μέρες στο δημόσιο μαιευτήριο, είχα όση βοήθεια ήθελα, καλό φαγητό και το μωρό δίπλα μου.

Όσο για τα λεφτά που γλίτωσα; Τα επένδυσα στην κορούλα μου!

Very Happy Very Happy Very Happy [/quote]




ποσο πολυ με καλυψες!!!!!![/quote]

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!![/quote]

ειμαι κι εγω μελος του κλαμπ!!!ολοι πολυ καλοι,η συμβουλος θηλασμου εκανε το θηλασμο παιχνιδακι(απο τη δευτερη μερα κι ολας ειχαμε δοκιμασει ολες τις στασεις και θηλαζαμε με ανεση ξαπλα στο κρεββατι),το φαγητο πλουσιο και καλο και πληρωσα 280 ευρω(Φ.Τ χωρις επισκληριδιο σε τρικλινο εισαγωγη σαββατο πρωι και εξιτηριο τριτη μεσημερακι)

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
florentiab έγραψε:

Αυτό όντως είναι μια καλή λύση.
Εγώ δε φοβάμαι τους δικούς μου, φοβάμαι αυτούς που θα κουβαλήσει η πεθερά μου!
Κι άντε πες στο νοσοκομείο την παλεύεις γιατί μπορεί να συνεννοηθώ με τις κοπέλες που θα είμαστε μαζί στο θάλαμο και κάνοντας νόημα να τους διώχνουμε!!

Μέχρι να σαραντίσω?
Τι κάνω?
Ξέφυγα από το θέμα πάλι.



όταν θα έρχεται κάποιος που δεν θες θα κάθεσαι κανα 5λεπτο και μετά θα λες οτι πρέπει να πας να το θηλάσεις. Εννοείται πως θα ξαναεμφανίζεσαι μετά από τουλάχιστον 30 λεπτά.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:

Σούπερ!!
Να το παίζω νυσταγμένη κάνει ή δεν είναι πρέπον???? χιχιχιχι!

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δημόσιο Μαιευτήριο "Ελενα". Τελεία και παύλα. Να σε παρακολουθεί γιατρός εκεί. Και με εξαιρετικη μονάδα εντατικής νεογνών, δηλαδή θερμοκοιτίδες (αχρείαστη νά είναι).

Εχεις το κεφάλι σου ήσυχο και δεν ξεπουλιέσαι για τα αυτονόητα

http://newagemama.wordpress.com

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επανέρχομαι στο θέμα, αν και είναι καθαρά προσωπική επιλογή το δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο, αλλά επειδή διαβάζω και απόψεις που αποτελούν καθαρή παραπληροφόρηση και δε γνωρίζω πού στηρίζονται,παραθέτω ένα απόσπασμα από την ιστοσελίδα του Γαία:
Η ΓΑΙΑ είναι εξοπλισμένη με ό,τι πιο σύγχρονο έχει να επιδείξει η Βιοϊατρική Τεχνολογία, με Μονάδα Εντατικής Θεραπείας Ενηλίκων, Μονάδα Εντατικής Νοσηλείας Νεογνών 30 κλινών.Παρέχει υπηρεσίες υγείας υψηλών προδιαγραφών και συνδυάζει την εξελιγμένη επιστήμη και την πλέον σύγχρονη ιατρική τεχνολογία με την ασφάλεια που προσφέρει ένα σύγχρονο Γενικό Νοσοκομείο.
Τις ημέρες του τοκετού τόσο η μητέρα, όσο και το νεογέννητο μωρό της, θα έχουν την πλήρη υποστήριξη μιας έμπειρης επιστημονικής ομάδας, που μπορεί να καλύψει αποτελεσματικά τις ανάγκες της σε όλα τα επίπεδα.

Δε σκοπέυω να διαφημίσω κάποια κλινική (ο ιατρός μου συνεργάζεται με Ιασώ και Λητώ) αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε τις προοπτικές που δίνει ένα ιδιωτικό.
Τελευταία άκουσα ότι στα κομφόρ-πολυτέλεια που προσφέρει το ιδιωτικό συμπεριλαμβάνονται και τα παυσίπονα!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ολα ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα μιας γυναικας περα απο το οικονομικο παραγοντα . Νοσοκομειο δημοσια υπαρχουν πολλα και μαλιστα εχου φτοιαξει και τις πτερυγες και ειναι πολυ καλα οπως το Αττικο .Το θεμα ειναι αν η καθε γυναικα θελει να εχει μαζι και το μωρο και για αν το θεσω καλυτερα επειδη ολες θα πουμε οτι το θελουμε το θεμα ειναι να μπορει η καθε μια να περιπουθει αμεσως ενα μωρο .Στοδημοσιο το εχεις μαζι σου βαζοντας το στο κινδυνο να του κολλησεις το οτοδηποτε απο τους συγγενεις -φιους που θα ερθουν στο ιδιωτικο απλα στο φερνουν και στις επισκεψεις αν επιθυμεις ζητας να το φερουν αργοτερα .
Ναι στο ιδιωτικο πληρωνεις αλλα εχεις και την περιποιηση καθαρο δωματιο φροτιδα για σενα και το μωρο απο εκει και περα δνε σημαινει οτι αυτο δεν στο παρεχει το δημοσιο αλλα δεν ειναι δυνατο δυο κοπελες να εξυπερετησον 10 δωματια δυστυχως ετσι δουλευειτο δημοσιο .
Επισης στα ιδιωτικα νοσοκομεια εχουν τα παντα ολα α μηχανηματα τολαχιστο στο ΙΑΣΩ που γεννησα εγω το 2004 δνε ελειπε τιποτα ο μοναδικος λογος που μπορει να μεταφερθει γυναικα η παιι σε δημοσιο νοσοκομειο ειναι το κοστος .
Το 2004 που γεννησα με ολικη ναρκωση στο Ιασω εδωσα για τρικλινο δωματιο 1580 ευρω η τιμη αυτη ειχε μεσα και κατι πραγματακια που αγορασα στο μικρο καθως επισης και ενα πακετο εξτρα εξετασεων προεραιτκων οπως την εξεταση ακοης με ωτοακουστικες εκμπομπες ηταν προαιρετικο αν ηθελες την εκανες την χρεωναν τοτε 30 ευρω επισης ειχα παρει τις φωτογραφιες πραγμα που δνε με αναγκασε κανενας .το γυναικολογο μου εδωσα 1400 ευρω και μαλιστα στις επισκεψεις εδεινα 30 ευρω αλλα οχι παντα υπηρχαν φορες που δνε πληρωνα ειδικα με το που μπηκα στο μηνα μου και πηγαινα καθε 3 μερες .
Ολες οι εξετασεις που επρεπε να κανω τις πρωτες με εβαλε και πηγαινα και της εκανα στο Ν.Ν.Α επειδη ειναι στρατιωτικος γιατρος δν επληρωσα τιποτα εκτος τοβ επιπεδου στο Ιασω καθως και το Α τεστ που παλι με εστειλε στο Αλεξανδρας καιτο εκανα .Ειχα τη μαια διπλα μου καικαθε μερα ερχοταν και ο γιατρος μου . Εμεινα ευχαριστημενη και αν ξαναεμενα εγκυος παλι εκει θα πηγαινα αλλωστε χαλαμε τοσα χρητα δεξια καιαριστερα αν ειναι να σκεφτω την ασφαλεια μου και τη βολη μου προτιμω να το κανω εκει που νιωθω εγω πιο σιγουρα αλλα αυτο αλλαζει απο ανθρωπο σε ανθρωπο .

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οι γιατροί στα δημόσια είναι πολύ έμπειροι και τα μηχανηματα τελευταιας τεχνολογιας. Δεν πληρωνεις ενα σκασμό λεφτά για μια τοσο φυσιολογική διαδικασια όπως έιναι η γέννα. Για το Ιασώ και το Μητερα που έχουν γεννήσει φίλες μου εχω ακουσει τα χειρότερα.
το Έλενα που είναι δημόσιο έχει ανακαινιστεί πλήρως είναι πεντακαθαρο και όλο το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό. Πρόσφατα γέννησε μια φίλη με καισαρικη το παιδακι εμεινε τρεισ μερες θερμοκοιτίδα και πληρώσανε για τη γεννα και τη διαμονή σε μονόκλινο --πεντακαθαρο και καλυτερο από σουιτα--6 ημέρες μονο 320 ευρο!!!

Ο γιατρός δεν πήρε μια..Τα ιδιωτικά τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. απλά στηρίζονται στην ανησυχια των γυναικών ειδικά για τις πρωτότοκες.. ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 5 215994

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡ!!!ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΜΕΙΝΕ!!
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ Γ-----Σ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ!!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝΕ ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΦΛΕΒΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΤΟΝ ΟΡΟ!!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 4 ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝΩ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!! ΟΥΤΕ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!!!ΒΙΑΖΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΤΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!
ΜΟΥ ΠΗΡΕ 1400 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 100 ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΤΟΥ Ο ΓΥΦΤΟΣ!!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ 15ΟΟ ΕΥΡΩ!!!!
ΥΠΟΨΙΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ!!! ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ... Shocked Shocked ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 5 606100

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marimag έγραψε:οι γιατροί στα δημόσια είναι πολύ έμπειροι και τα μηχανηματα τελευταιας τεχνολογιας. Δεν πληρωνεις ενα σκασμό λεφτά για μια τοσο φυσιολογική διαδικασια όπως έιναι η γέννα. Για το Ιασώ και το Μητερα που έχουν γεννήσει φίλες μου εχω ακουσει τα χειρότερα.
το Έλενα που είναι δημόσιο έχει ανακαινιστεί πλήρως είναι πεντακαθαρο και όλο το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό. Πρόσφατα γέννησε μια φίλη με καισαρικη το παιδακι εμεινε τρεισ μερες θερμοκοιτίδα και πληρώσανε για τη γεννα και τη διαμονή σε μονόκλινο --πεντακαθαρο και καλυτερο από σουιτα--6 ημέρες μονο 320 ευρο!!!

Ο γιατρός δεν πήρε μια..Τα ιδιωτικά τα θεωρώ πεταμένα λεφτά. απλά στηρίζονται στην ανησυχια των γυναικών ειδικά για τις πρωτότοκες.. ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 5 215994
ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ!!!! ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 5 587529

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="newagemama"]Δημόσιο Μαιευτήριο "Ελενα". Τελεία και παύλα. Να σε παρακολουθεί γιατρός εκεί. Και με εξαιρετικη μονάδα εντατικής νεογνών, δηλαδή θερμοκοιτίδες (αχρείαστη νά είναι).

ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 5 587529
πραγματικα πεντακαθαρο και πολυ εξυπηρετικοι όλοι...νιώθεις ασφάλεια και οχι οτι σε βλεπουν μονο σαν πορτοφολι

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε παιδια δεν ειναι παντα επιλογη του αλλου δημοσιο η ιδιωτικο, αν εχεις ενα γιατρο χρονια και του εχεις εμπιστοσυνη δεν θα αλαξεις στην εγκυμοσυνη σου για να πας σε καποιον που δεν ξερεις απλα για να γεννησεις σε δημοσιο; αν δεν εχεις γιατρο οκ εκει μπορεις να επιλεξεις πιο ανετα τι θελεις

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επειδη διαβασα για προπαγάνδα υπερ του δημοσιου νοσοκομειου εχω να πω τα εξης:
Καλως ή κακως γεννησα σε δημοσιο. Για μενα καλως. Δεν γινεται να μην πω την αποψη μου και να μην την στηριξω. Η προπαγάνδα γινεται τοσα χρονια κατα των δημοσιων και οχι υπερ. Και εγω αν δεν ηταν η κουμπαρα μου η οποια ειχε κανει ηδη ενα παιδι εκει και θα εκανε και το δευτερο δεν υπηρχε περιπτωση να γεννησω σε δημοσιο. Κι αυτο γιατι ολοι στεκονται στα αρνητικα ενος δημοσιου νοσοκομειου και μ αυτα σου πιπιλίζουν τα αυτια. Τα οποια αρνητικα ειναι καθαρα υποκειμενικα για τον καθενα. Επειδη λοιπον διανύουμε και δυσκολους καιρους δεν μπορω να μην καταθεσω την προσωπικη μου αποψη η οποια εννοειται οτι ειναι και υποκειμενικη. Απο κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του.
Οσο αφορα τωρα το γιατρο. Ειχα/Εχω γυναικολογο η οποια ειναι στο Μητερα, Ιασω και δεν ξερω εγω που αλλού και ειναι και πολυ καλη. Ομως δεν θεωρω δεσιμο το οτι πηγαινα καθε χρονο και μου εκανε ενα τεστ παπ. Ετσι λοιπον οταν εμεινα εγκυος της ειπα οτι δεν εχω τα χρηματα για ιδιωτικο και οτι θα παω σε δημοσιο. Με λιγα λογια θελω να σας πω οτι τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Το θεμα ειναι καθαρα τι θελει και τι απαιτήσεις εχει ο καθενας.
Εφοσον λοιπον εμαθα τις τιμες στο Ελενα ενος μονοκλινου θεωρησα ασκοπο για μενα να παω σε ενα ιδιωτικο οπου θα πηγαινα σε ενα δωματιο με 4-5 κρεβάτια και θα μου στοίχιζε και ο κούκος αηδόνι.


Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιαυτο τονισα δημητρα αν εμπιστευεσαι τον γιατρο σου δεν αλλαζεις ευκολα, εγω την ηξερα πριν γινει γιατρος μου μου ειχε φερθει ανθρωπινα σε ενα ζητημα μου με ειχε βοηθησει και μετα εγινε και γιατρος μου της ειχα εμπιστοσυνη και δεν ηξερα καν που ειναι μεχρι να μεινω εγκυος, ε σορυ αλλα δεν την αλαζα και μετα απο δυο γεννες που ηταν και δυσκολες και μου εσωσε και τον γιο μου δεν την αλλαζω με τιποτα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και για να μην παρεξηγηθω ειμαι υπερ των δημοσιων μαιευτηριων αν αρχιζα απο την αρχη θα το επελεγα ειδικα το ελενα εχω ακουσει τα καλυτερα!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια ειναι απλο! Θες να πας σε ιδιωτικο με γεια σου με χαρα σου! Ξαναλεω ο καθενας κανει την επιλογη του.
Πρεπει ομως και εμεις που εχουμε παει σε δημοσιο να ενημερωνουμε ωστε να ξερουν οι μέλλουσες μανουλες και οχι μονο, οτι υπαρχει και κατι αλλο απ το ιδιωτικο και μαλιστα αξιοπρεπες. Μην το βλεπουμε συνεχως σαν κοντρα! Ειπαμε ειναι δυσκολη η περιοδος που διανύουμε και καλο ειναι να υπαρχουν εναλλακτικές λύσεις.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitroula έγραψε:Κοριτσια ειναι απλο! Θες να πας σε ιδιωτικο με γεια σου με χαρα σου! Ξαναλεω ο καθενας κανει την επιλογη του.
Πρεπει ομως και εμεις που εχουμε παει σε δημοσιο να ενημερωνουμε ωστε να ξερουν οι μέλλουσες μανουλες και οχι μονο, οτι υπαρχει και κατι αλλο απ το ιδιωτικο και μαλιστα αξιοπρεπες. Μην το βλεπουμε συνεχως σαν κοντρα! Ειπαμε ειναι δυσκολη η περιοδος που διανύουμε και καλο ειναι να υπαρχουν εναλλακτικές λύσεις.

συμφωνώ απόλυτα. γιατί υπάρχει προκατάληψη για τα δημόσια μαιευτήρια. βλέπω την αδελφή μου που θέλει να βρει γιατρό που να είναι στο Έλενα αλλά έχει τα πεθερικά της που την έχουν φάει να πάει σε ιδιωτικό. οι άνθρωποι το κάνουν γιατί έτσι νομίζουν οτι κάνουν το καλύτερο για τη νύφη τους. νομίζουν οτι στα δημόσια γεννάνε σε στάβλους και οτι μόνο στο ιδιωτικό θα έχει τη φροντίδα που πρέπει.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται τα δημοσια δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που πιστευουν πολλοι, εγω απο την δημητρα ενημερωθηκα στο τι παιζει για τα δημοσια πολυ καιρο πριν ειχα πληρη αγνοια και πρεπει να τα στηριζουμε γιατι ειναι οντως πολυ καλα

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω το πρωτο μου παιδάκι το γεννησα σε ιδιωτικο και συγκεκριμένα στο Ιασω... Απο την γιατρο μου εμεινα απολυτως ευχαριστημένη αλλα απο το νοσοκομειο και το νοσηλευτικο προσωπικό καθολου.. Ετσι όταν ξαναεμεινα εκυος και εχοντας ενημερωθει μεσω του φορουμ απο πολλες κοπελες για την πολυ καλη αντιμετώπιση στα δημοσια νοσοκομεια αποφασισα να γεννησω σε δημοσιο και συγκεκριμενα στο θριασιο που ειναι και διπλα στο σπιτι μου φου ηθελα να ειμαι κοντα στον 1 μηνων γιο μου.... Βρηκα εκει γιατρο και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο δεδομενου και οτι η δευτερη εγκυμοσυνη μου στο τελος της ηταν πολυ δυσκολη... Απο εμπειρια πια λοιπον λεω οτι τα δημοσια δεν υστερούν σε τιποτα!

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vivian έγραψε:Εγω το πρωτο μου παιδάκι το γεννησα σε ιδιωτικο και συγκεκριμένα στο Ιασω... Απο την γιατρο μου εμεινα απολυτως ευχαριστημένη αλλα απο το νοσοκομειο και το νοσηλευτικο προσωπικό καθολου.. Ετσι όταν ξαναεμεινα εκυος και εχοντας ενημερωθει μεσω του φορουμ απο πολλες κοπελες για την πολυ καλη αντιμετώπιση στα δημοσια νοσοκομεια αποφασισα να γεννησω σε δημοσιο και συγκεκριμενα στο θριασιο που ειναι και διπλα στο σπιτι μου φου ηθελα να ειμαι κοντα στον 1 μηνων γιο μου.... Βρηκα εκει γιατρο και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο δεδομενου και οτι η δευτερη εγκυμοσυνη μου στο τελος της ηταν πολυ δυσκολη... Απο εμπειρια πια λοιπον λεω οτι τα δημοσια δεν υστερούν σε τιποτα!

Ο γιατρός σε παρακολουθούσε στο ιατρείο του και σε ξεγέννησε στο νοσοκομείο ή και οι μηνιαίες εξετάσεις γίνονταν εκεί;

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:
Vivian έγραψε:Εγω το πρωτο μου παιδάκι το γεννησα σε ιδιωτικο και συγκεκριμένα στο Ιασω... Απο την γιατρο μου εμεινα απολυτως ευχαριστημένη αλλα απο το νοσοκομειο και το νοσηλευτικο προσωπικό καθολου.. Ετσι όταν ξαναεμεινα εκυος και εχοντας ενημερωθει μεσω του φορουμ απο πολλες κοπελες για την πολυ καλη αντιμετώπιση στα δημοσια νοσοκομεια αποφασισα να γεννησω σε δημοσιο και συγκεκριμενα στο θριασιο που ειναι και διπλα στο σπιτι μου φου ηθελα να ειμαι κοντα στον 1 μηνων γιο μου.... Βρηκα εκει γιατρο και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο δεδομενου και οτι η δευτερη εγκυμοσυνη μου στο τελος της ηταν πολυ δυσκολη... Απο εμπειρια πια λοιπον λεω οτι τα δημοσια δεν υστερούν σε τιποτα!

Ο γιατρός σε παρακολουθούσε στο ιατρείο του και σε ξεγέννησε στο νοσοκομείο ή και οι μηνιαίες εξετάσεις γίνονταν εκεί;


Του τελευταιους 2 περιπου μηνες που με παρακολουθουσα ο γιατρος που τελικα με ξεγγενησε ολα τα εκανα στο νοσοκομειο εκτος απο το doppler που με εστειλε να το κανω στο αττικο.. Επισης επειδη νοσηλεύτηκα και 6 μερες πριν γεννησω λογο αναιμιας ολη ηταν απο πανω μου και με προσεξαν παρα πολυ!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συγνωμη βρε κοριτσια να κανω μια χαζη απορια?
οταν γεννησουμε στο δημοσιο νοσοκομειο με φυσιολογικο τοκετο πληρωνουμε το δωματιο μας κανονικα η το δικαιολογει το ικα? γιατι για την καισσαρικη ξερω οτι ολες τις μερες τις δικαιολογει το ικα μπορει καποια να μου λυση την απορια ευχαριστω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.gatospito.com

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω γεννησα και τα δυο μου μωρα στο ιασω,απλα γιατι ειχα χρονια τον γιατρο μου,του ειχα εμπιστοσυνη και ετυχε να ειναι στο ιασω.γενικα εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη στα δημοσια νοσοκομεια,απο αποψη μηχανηματων και γιατρων.νομιζω οτι εχουν δει περισσοτερα και δυσκολοτερα περιστατικα απ'οτι στα ιδιωτικα.
το κοστος επισης ειναι ενα συν για τα δημοσια.εγω πληρωσα 3.500ευρω για 4κλινο,και μια φιλη μου σε δημοσιο πληρωσε 700 ευρω για μονοκλινο(και τεραστιο μονοκλινο παρακαλω με πριβε μπαλκονι),οχι σαν τα μονοκλινα του ιασω(2*2).αν κανω τριτο μωρο και βρω καποιον καλο γιατρο σιγουρα θα παω σε δημοσιο!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προσωπική εμπειρία δεν έχω από ιδιωτικό,μόνο ότι έχω δει και ακούσει από τις αδελφές μου.Αλλά για το δημόσιο μαιευτήριο που γέννησα πριν 4 μήνες έχω να πω τα καλύτερα.Γέννησα στο "Αττικόν" στο Χαιδάρι και επέλεξα αυτό όταν αποφάσισα ότι θα γεννήσω σε δημόσιο γιατί είναι ολοκαίνουργιο,πεντακάθαρο και δεν γίνεται πανικός.Το σημαντικότερο πάντα είναι να νιώθεις καλά με τον γιατρό σου και να του έχεις εμπιστοσύνη βέβαια και μετά όλα τα άλλα.Πληρώσαμε για τις 4 ημέρες που μείναμε 300ευρώ,σε περίπτωση καισαρικής βέβαια δεν πληρώνεις τίποτα γιατί το ΙΚΑ τα καλύπτει όλα.Με βοήθησαν πάαααρα πολύ με τον θηλασμό,τα μωράκια στα δίνουν με το που γεννάς να τα θηλάσεις και μετά το έχεις μαζί σου στο δωμάτιο,οπότε αρχίζεις να το γνωρίζεις και να μαθαίνεις πώς να κάνεις το καθετί μέσα στο περιβάλλον ασφαλείας του μαιευτηρίου και όχι ξαφνικά μετά από 4 ημέρες να πας σπίτι με ένα μωρό και να μη ξέρεις τι να κάνεις!!Βέβαια μαζεύουν τις μαμάδες και δείχνουν πώς να τα πλένεις κλπ
Από το συγκεκριμένο νοσοκομείο έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένη και δεν πλήρωσα και μια περιουσία!!!Βέβαια αν κάνω και δεύτερο παιδάκι θα προσπαθήσω να γεννήσω σπίτι ή τέλος πάντων κάπως έτσι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις