Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα παλι δεν μου ζητησε τιποτα ο γιατρος. Του εδωσα απο μονη μου γυρω στα 200 ευρω αν θυμαμαι καλα. Στο Ελενα παιζει ρολο αν πηγαινεις στα πρωινα ή απογευματινα ραντεβου. Τα πρωινα χρεώνεσαι τα κλασικα 3 ευρω ενω το απογευμα ειναι 60 ευρω. Εγω συνηθως πηγαινα στα απογευματινα μεχρι τον 8ο μηνα. Βεβαια ηταν καθαρα επιλογη μου. Αν του ελεγε οτι δεν εχω τα 60 ευρω θα μου ελεγε να παω το πρωι. Την απόδειξη ομως την πηγαινα στο ΙΚΑ και έπαιρνα 20 ευρω πισω.

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βασικα κοριτσια πας οπου ειναι ο γιατρος σου απ'οτι καταλαβα απο μενα!!στην κορη μου γεννησα στο Ιασω και ο γιατρος μου τοτε πηρε οσα πηρε να νοσοκαμειο ασε που δεν ειμαι ευχαριστημενη απο τον νοσοκομειο εκει σε βλεπουνε σαν ευρο!!!
Στο γιο μου αλλαξα ευτυχως γιατρο και γεννησα στην Γαια του Ερρικος Ντυναν καταρχην ηταν πολυ πιο οικονομικο Laughing Laughing απο εξυπηρετηση δεν το συζητω αψογες ευγενικες εξυπηρετικες σε βοηθανε παρα πολυ,ασε που στο θυλασμο μπορει να ναι απο πανω σου οσο ωρα θυλαζεις για να σου δειξουνε(δυστηχως σε μενα οχι γιατι ο μικρος ηταν θερμοκυτιδα)!!!και ο γιατρος μου δεν πηρε οσο το νοσοκομειο ουτε πηρε πιο λιγα απο αυτα που εδωσα στην κορη !!!μου ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 2 215994

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πηγαινα στα πρωινα οποτε εδινα μονο τα 3 ευρω....εγω εδωσα στο γιατρο...

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΟ,ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ).80 ΕΥΡΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟ Α' ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΑΝΤΑ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ,ΠΛΗΡΩΣΑ 4.000 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΟΥ 1.400 ΕΥΡΩ.

ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΟΚΛΑΔΟΝ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΟΠΟΔΙ!!
ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΩΝ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ.ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ 1.500 ΤΟ ΙΑΤΡΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΓΩ (ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ!!) ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΝ ΔΕ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΣΥ 9 ΜΗΝΕΣ,ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΑΛΛΑ ΗΕΞΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΜΗ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΡΟ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ!

SORRY,ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamaria η κοπελα ψαχνει για γιατρο. Απλα ειπε οτι θα την ενδιεφερε να βρει εναν γιατρο που να ειναι σε δημοσιο ή ιδιωτικο για να μπορει να επιλεξει που θα γεννησει. Κοιτα και εγω ειχα γιατρο σε ιδιωτικο αλλα και στο πιο φτηνο δωματιο να πηγαινα δεν ειχα να το πληρωσω με την καμια. Δεν θεωρω δεσιμο ενα τεστ παπ που μου κανει το χρονο. Αν ειχα καποιο ιστορικο ισως να ηταν διαφορετικα.
Αngel εγω παντως σε τέτοιο γιατρο δεν θα πηγαινα ετσι κι αλλιως. Ασε που μπορει να εκανα και καταγγελια αν μου ζητουσε ταριφα!Wink
Επισης τι εννοεις δεν εχουν εξοπλισμο?

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εξοπλισμο?ξερεις ποσες γυναικες και μωρακια που τους δημιουργηθηκε καποιο προβλημα μετα τη γεννα ειδα να φερνουν απο ιδιωτικα μαιευτηρια?στις 2 γεννες ειδα σιγουρα 4 κοπελες....οποτε για ποιο εξοπλισμο ακριβως μιλαμε?

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria.tst έγραψε:Καλημέρα σε όλους σας.

Ειμαι πολύ καινούρια στο site (μόλις μια ώρα).

Ηθελα να μοιραστώ μαζί σας καποια ανησυχία μου. Μπαινουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου στην διαδικάσια να κάνουμε παιδάκι.

Δεν έχω όμως κάποιον γυναικολόγο που να με παρακολουθει. Ειμαι σε αναζήτηση και σκέφτομαι αν ήταν εφικτό να βρω κάποιον που να ειναι και σε δημόσιο αλλά και σε ιδιωτικο μαιευτήριο (δεν ξέρω αν γίνεται αυτο), ώστε οταν έρθει εκείνη η ώρα να έχω και τις δύο επιλογές για το που θα γεννήσω. Τα οικονομικά μας δεν είναι και στην καλύτερή τους φάση αλλά ελπίζουμε οτι θα βελτιωθούν.

Ξέρω ζητάω πολλά Smile

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν γνωριζεται να μου προτείνεται κάποιον γιατρο με τον οποιο εισαστε ευχαριστημένοι θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστω για το χρόνο σας.
DEN NOMIZW OTI UPARXEI KAPOIOS POU NA EINAI K STA 2 ALLA K PALI DEN EIMAI SIGOURI.EGW APO ATHINA GNWRIZW KAPOION TOU IASW.ALLA DEN EINAI K SE DIMOSIO NOMIZW.EKSARTATAI KAI ME PIOON NIWTHEIS ESU KALA.EGW ST PRWTO HMOUN SE IDIWTIKO ALLA ITAN ISPANIA OPOTE DEN EXEI NOHMA NA SAS PW LEPTOMERIES K STO DEYTERO IMOUN RODO OPOTE PALI DEN SAS KANEI,APO ATHINA PANTWS AYTO POU GNWRIZW APO PALIA EXONTAS PAEI EKEI OXI GIA EPISKEPSI ENNOW, EINAI TO IASW

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια επίσης κάτι έχει πάρει το αυτί μου οτι αν είναι να κάνεις καισαρική στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληρίδιο,μόνο ολική νάρκωση.Ισχύει;Δεν ρωτάω για μένα απλά για να υπάρχει η πληροφορία για όσες ενδιαφέρονται.Μήπως είναι βλακεία αυτό που μου είπαν;

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:Κοριτσάκια επίσης κάτι έχει πάρει το αυτί μου οτι αν είναι να κάνεις καισαρική στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληρίδιο,μόνο ολική νάρκωση.Ισχύει;Δεν ρωτάω για μένα απλά για να υπάρχει η πληροφορία για όσες ενδιαφέρονται.Μήπως είναι βλακεία αυτό που μου είπαν;
PANTWS STO DIMOSIO POU GENNISA TO 2O EPREPE NA KLEISOUME RANTEVOU GIA NA GENNISW FUSIOLOGIKA ME EPISKELIRIDIO GIATI DEN KANOUN OLOI OI ANAISTHISIOLOGOI.TELIKA EKLEISA RANTEVOU ALLA DEN PROLAVA GIATI GENNISA POLU GRIGORA K EYKOLA

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Athin@ έγραψε:Κοριτσάκια επίσης κάτι έχει πάρει το αυτί μου οτι αν είναι να κάνεις καισαρική στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληρίδιο,μόνο ολική νάρκωση.Ισχύει;Δεν ρωτάω για μένα απλά για να υπάρχει η πληροφορία για όσες ενδιαφέρονται.Μήπως είναι βλακεία αυτό που μου είπαν;

Γενικως αποφεύγουν την επισκληριδιο. Τωρα και εγω δεν βαζω το χερι μου στη φωτια. Εμενα παντως ο γιατρος μου ουτε καν μου το ανέφερε ισως επειδη εχω προβλημα στη μεση. Δεν ηξερα καν πως θα γεννησω.

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina24 έγραψε:εξοπλισμο?ξερεις ποσες γυναικες και μωρακια που τους δημιουργηθηκε καποιο προβλημα μετα τη γεννα ειδα να φερνουν απο ιδιωτικα μαιευτηρια?στις 2 γεννες ειδα σιγουρα 4 κοπελες....οποτε για ποιο εξοπλισμο ακριβως μιλαμε?

καλα αυτο με τον εξοπλισμο μην ορκιζεστε κιολας για τα δημοσια μαιευτηρια.....προσφατα δεν υπηρξε περιστατικο μιας 21χρονης που πεθανε κατα την ωρα του τοκετου στο ελενα απο ακαταπαυστη αιμοραγια; αντι να την κρατησουνε μεσα με το ζορι την κοπελα και να της κανουνε καισαρικη την αφησανε και πεθανε ...δεν αντιλεγω οτι μπορει να γινει και σε ιδιωτικο αυτο το σκηνικο αλλα ακουσα οτι δεν ειχανε καν στο δημοσιο ενα μηχανημα που ητανε απαραιτητο οποτε κοριτσια παντου τα ιδια σκατα ειναι απλα στο δημοσιο δνε πληρωνεις οσα πληρωνεις στο ιδιωτικο...αυτη ειναι η διαφορα πιστευω..

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πάντως για την επισκληρίδιο θα πω αυτό που μου είπε ο δικός μου γυναικολόγος- σε φυσιολογικό τοκετό σε νοσοκομείο- δεν προβλέπεται σε καμία περίπτωση να έρθει αναισθησιολόγος να σου κάνει.
Όσο για το ιδιωτικό η δημόσιο νομίζω πως είναι και ανάλογα με την πόλη που μένει ο καθένας. Π.χ. εγώ δεν θα ήθελα με τίποτα εδώ στη Θεσσαλονίκη να γεννήσω στο Ιπποκράτειο αν τύχει να εφημερεύει, οπότε δεν το σκέφτομαι καν. Very Happy

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dimitroula έγραψε:mamamaria η κοπελα ψαχνει για γιατρο. Απλα ειπε οτι θα την ενδιεφερε να βρει εναν γιατρο που να ειναι σε δημοσιο ή ιδιωτικο για να μπορει να επιλεξει που θα γεννησει. Κοιτα και εγω ειχα γιατρο σε ιδιωτικο αλλα και στο πιο φτηνο δωματιο να πηγαινα δεν ειχα να το πληρωσω με την καμια. Δεν θεωρω δεσιμο ενα τεστ παπ που μου κανει το χρονο. Αν ειχα καποιο ιστορικο ισως να ηταν διαφορετικα.
Αngel εγω παντως σε τέτοιο γιατρο δεν θα πηγαινα ετσι κι αλλιως. Ασε που μπορει να εκανα και καταγγελια αν μου ζητουσε ταριφα!Wink
Επισης τι εννοεις δεν εχουν εξοπλισμο?

Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ (ΑΡΕΤΕΕΙΟ)ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ...ΕΧΟΥΝ!ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΔΕΟΥΝ ΣΕ ΜΟΝΙΤΟΡ ΜΕ ΟΘΟΝΗ Η' ΧΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ.ΑΥΤΑ,ΓΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ.ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟ Η' ΤΟ ΠΟΣΟ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ.

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
oneirena έγραψε:πάντως για την επισκληρίδιο θα πω αυτό που μου είπε ο δικός μου γυναικολόγος- σε φυσιολογικό τοκετό σε νοσοκομείο- δεν προβλέπεται σε καμία περίπτωση να έρθει αναισθησιολόγος να σου κάνει.
Όσο για το ιδιωτικό η δημόσιο νομίζω πως είναι και ανάλογα με την πόλη που μένει ο καθένας. Π.χ. εγώ δεν θα ήθελα με τίποτα εδώ στη Θεσσαλονίκη να γεννήσω στο Ιπποκράτειο αν τύχει να εφημερεύει, οπότε δεν το σκέφτομαι καν. Very Happy

ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ, ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΙΑΣ ΝΕΟΓΝΩΝ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ; ΑΝ (ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ) ΠΑΘΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Η ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ. ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΡΙΣΙΜΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ... Crying or Very sad

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ...ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝΕ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΧΟΥΝΕ;;ΞΕΡΟΥΝΕ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ;;
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ.ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ; (ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙWink
ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΜΕ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...

ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ,Η ΔΙΠΛΑΝΗ ΜΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΒΡΗΚΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ,ΕΓΙΝΕ Ο ΧΑΜΟΣ!!ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ.ΚΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΟΧΙ ΥΓΕΙΑΣ.ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;;
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΗΣΥΧΙΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΚΕΙ Η' ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ...

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ANGEL έγραψε:ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ...ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝΕ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΧΟΥΝΕ;;ΞΕΡΟΥΝΕ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ;;
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ.ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ; (ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙWink
ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΜΕ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...



ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΑΠΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΛΑ...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελα μου βρες το γιατρο που σε κανει να νιωθεις εμπιστοσυνη και τα αλλα τα συζητατε!!! μην ακους τις παραφιλολογιες που ακουγονται οτι τα ιδιωτικα ειναι καλυτερα απο τα δημοσια και το αναποδο! οπου και να πας θα γεννησεις μια χαρα!!!!! η προσωπικη μου εμπειρια ητανε σε δημοσιο και οτι ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΕΔΩ (τουλαχιστον εγω που γεννησα στο αρεταιειο) ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!
και προσωπικο υπαρχει και γιατροι και μαιες και νοσοκομες και καθαριστριες και τραπεζοκομοι και καντινα απεξω!!!!!!!! οπως ξαναειπαμε σε ιδιο θεμα "ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΕΝΝΑΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ" για το ιδιωτικο δεν μπορω να σου πω κατι γιατι δεν εχω εμπειρια προσωπικη ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ απο τριτους που εχω ακουσει!!!!! ενα τελευταιο θα σου πω ! οι περισσοτερες μανουλες που γεννανε σε ιδιωτικο συνηθως στο δευτερο πηγαινουν σε δημοσιο για να μη πληρωσουν μια περιουσια τζαμπα!!!! καλη τυχη με το καλο να ερθει το νινακι και να εισαι καλα!!!!!!!

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Angel οτι ακους πολλα τελευταια δεν σημαινει τιποτα. Εχεις δηλαδη την εντυπωση οτι στα ιδιωτικα δεν συμβαινουν. Απλα τα βρισκουν κατω απο το τραπεζι! Επισης εννοειται οτι το πρωτο που κεραυνοβολείται στην Ελλάδα απο τα καναλια ειναι δημοσιο γενικως. Τα ιδια καναν και με την Ολυμπιακή, τον ΟΤΕ και πάει λέγοντας. Εχε υποψην σου οτι δεν κανουνε τα μηχανηματα τον καμβα αλλα ο γιατρος. Το οτι στα ιδιωτικα πλασάρουν οτι εχουν εξοπλισμο δεν λεει κατι γιατι αμα τους τυχει η στραβή τα στελνουν στο δημοσιο για να αποφυγουν την ρετσινιά. Μπορει σε ορισμενες περιπτώσεις το δημοσιο να ειναι ανοργάνωτο. Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα το χαρακτηριζα επικίνδυνο.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΡΟΥ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΕΧΕΟ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ..ΟΠΟΤΕ ΑΔΙΚΑ...
ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΣ..
ΤΩΡΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΑ..ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ...ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ..ΚΑΙ ΟΛΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΑΥΤΟ..ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ..ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΞΟΔΑ,ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ..ΘΑ ΔΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ..
ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ..ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΟ,ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ).80 ΕΥΡΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟ Α' ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΑΝΤΑ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ,ΠΛΗΡΩΣΑ 4.000 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΟΥ 1.400 ΕΥΡΩ.

ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΟΚΛΑΔΟΝ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΟΠΟΔΙ!!
ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΩΝ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ.ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ 1.500 ΤΟ ΙΑΤΡΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΓΩ (ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ!!) ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΝ ΔΕ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΣΥ 9 ΜΗΝΕΣ,ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΑΛΛΑ ΗΕΞΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΜΗ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΡΟ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ!

SORRY,ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ!


σε πολλες περιπτωσεις το αντιθετο ισχυει,ανανεωνουν τον εξοπλισμο πιο τακτικα απο οτι τα ιδιωτικα (στα μικροβιολογικα εργαστηρια για παραδειγμα). Και οπως ειπε κ μια κοπελα πιο πανβ=ω πολλες περιπτωσεις τις στελνουν σε δημοσιο (ελενα κ αλεξανδρα τις μαμαδες και στο παιδων ή στο ελενα τα βρεφη..).Οσο για την καταπληκτικη δουλεια που αναφερεις ANGEL αν γεννησες φυσιολογικα εσυ την εκανες καλη μου κ οχι ο γιατρος Very Happy αν εκανες καισαρικη ναι,ειναι και θεμα γιατρου.
Οτι χρηματιζονται οι γιατροι,ναι αυτο ισχυει δυστυχως,οπως δυστυχως ισχυει οτι δεν πληρωνονται καλα και δουλευουν σκληρα.Αλλα αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα Cool

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια λάθη γίνονται παντού είτε αυτό λέγεται δημόσιο είτε ιδιωτικό!Απλά στον ιδιωτικό τομέα καλύπτονται πολύ πιο εύκολα από ότι στο δημόσιο!Μία επιχείρηση είναι και υπάρχουν αφεντικά που καλύπτουν κάθετι που μπορεί να βλάψει την επιχείρησή τους!

Κι εγώ στο Αρεταίειο γέννησα κι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και όσο αφορά την φροντίδα των παιδιών μου και την δική μου!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω το εχω πει και θα το ξαναπω,ολα ειναι θεμα γιατρου ,εχεις καλο γιατρο ολα θα πανε καλα.Ειδικα αν ειναι και σε δημοσιο νοσοκομειο καθηγητης οπως ειναι ο δικος μου στο Αλεξανδρα....ουτε συζητηση!
Και τα χρηματα που ειχα στην ακρη δεν χρειαστηκε να τα κουμπησω στα γνωστα ¨"ξενοδοχεια μαιευτηρια" και γεννησα σε σουπερ δωματιο με ολα τα καλα,οχι σαν μαμα "δευτερης κατηγοριας¨",επειδη ημουνα σε δημοσιο.
ΔΕΝ με ξεγεννησε με καισαρικη αν και εκανα 10 ωρες να γεννησω,δεν εβαλε καποιο βοηθο να με ραψει μετα και εφυγε ο γιατρος μου λιγο πριν με πανε στο δωματιο λεγοντας μου,αν με χρειαστεις παρε με τηλεφωνο!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια φιλη γεννησε προχτες στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ και επειδη δεν ειχαν κρεβατι στην μαιευτικη την βαλανε στην παθολογικη με τους εγχειρησμενους και δεν μπορουσε να εχει το μωρακι μαζι της.καλοοοο?
παντου κουλα συμβαινουν .ενα χιλιαρικακι ο γιατρος και αναρρωση με τους εγχειρισμενους παππουδες.ειναι να μην σου τυχει..

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Athin@ έγραψε:Κοριτσάκια επίσης κάτι έχει πάρει το αυτί μου οτι αν είναι να κάνεις καισαρική στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληρίδιο,μόνο ολική νάρκωση.Ισχύει;Δεν ρωτάω για μένα απλά για να υπάρχει η πληροφορία για όσες ενδιαφέρονται.Μήπως είναι βλακεία αυτό που μου είπαν;

εμενα παντως με αφησαν να επιλεξω, επισκληριδιο η ολικη. φυσικα επισκληριδιο επελεξα. γεννησα στο νοσοκομειο των χανιων, ολα μα ολα ηταν τελεια κι απο λεφτα δεκαρα τσακιστη δεν πληρωσα, ουτε για τοκετο, ουτε για νοσηλεια, ουτε καν για τις επισκεψεις μου στο απογευματινο ιατρειο του γιατρου μου. δεν ξερω τι γινεται αλλου, αλλα αυτο, εδω δεν ισχυει, οπως μαρτυρουν και τα γεγονοτα...

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ (Η' ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ) ΟΤΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΙΔΙΑ Η' ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ.
ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΑΘΑΣΜΕΝΗ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΨΗ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ (ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΟΩΡΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΕΜΒΡΥΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ!)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΧΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΟ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΛΠ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΚΟΣΤΟΣ-ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ; ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΥΘΕΩΣ "ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΑΤΡΟ".
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις