Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολυ σωστα angel για την παραπληροφορηση μιλαω και γω.Οσο για το "κρεμασμα" ενος γιατρου που εχει συμβει απειρες φορες μπορει να τυχει σε ιδιωτικο μα και σε δημοσιο,το γιατι ειναι απλο...ειναι θεμα γιατρου-ανθρωπου! Wink εισαι επαγγελματιας τελειωσε θα εισαι εκει οταν πρεπει!

Τωρα οσο για το συγγενικο σου ατομο που δεν ειχε καμια βοηθεια σε πιστευω δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω,στην δικη μου περιπτωση παντως μιση ωρα ειχα τη μαια μαζι μου και μετα πηγε στην διπλανη μου κοπελα για να μας μαθει σωστα πως να θηλασουμε γιατι κοντευε να εκραγει το στηθος απο την ασχετοσυνη μας Embarassed γαλατα ειχαμε ενα καρο για οποια μανουλα ηθελε και γενικα ολα ηταν δοξα το Θεο μια χαρα.

υγ.αν υπολογισα σωστα το φπα σου βγαινει 710 ευρω οποτε συν 3300=4010!με το καλο να γεννησεις γιατι τωρα το ειδα Embarassed πλησιαζει ο καιρος σου!αντε με ενα πονο!!! Wink

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μη λέτε για Φ.Π.Α. γιατί με τρομοκρατείτε! Λέτε η τιμή που μου είπε ο ντόκτορ να είναι χωρίς κι εγώ να ψάρωσα?
Κι αυτά τα εχτρά (αναισθησιολόγοι και τα ρέστα) ξέρει καμιά να μου πει που γέννησε πρόσφατα στο ΙΑΣΩ?
Thanks.

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τziz εγω γεννησα στο Ιασω τον Ιανουαριο και πληρωσα σε 6κλινο με φυσιολογικο τοκετο και επισκληριδιο 2040 για την ακριβεια μαζι και με τις φωτογραφιες που βγαζουν τα μωρα.Τωρα απ ότι ξερω εχουν καταργηθει τα 6κλινα και εχουν απο 3κλινα και πανω και το 3κλινο το χρεωνουν 2000 ευρω.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki τόσο μου είπε κι ο γιατρός μου. Απλά αυτά που ακούω για πάνες, αναισθησιολόγους, μαίες με τρόμαξαν λίγο...
Και τα 1500 που θα με χρεώσει ο γιατρός για αμοιβή, είναι τα αντίστοιχα του δωματίου και με "μικρή" απόδειξη όπως είπε. Αν δηλαδή διάλεγα πχ μονόκλινο θα έπαιρνε περισσότερα.

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια!!!!!!
εγω γεννησα στο Αλεξανδρα και ομολογω πως δεν περιμενα να ειναι τοσο καλα!!!!!
μαλλον ειναι λιγο υποτιμημενα τα δημοσια νοσοκομια!!!!!!!
εγω ειχα τη μαια μου,τη γιατρο μου που ειναι εκπληκτικη νοσοκομες πολυ ευγενικες που με βοηθησαν με το μικρο μου και ενα υπεροχο δικλινο δωματιο που δεν εχω δει σε κανενα ιδιωτικο μαιευτηριο μεχρι τωρα!!!!!(εχω παει σε αρκετα).
εγω βεβαια επελεξα αυτη τη γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομοειο σκοπιμα γιατι ειχα ακουσει για καναδυο περιστατικα απο ιδιωτικα μαιευτηρια που δεν μπορουσαν να τα αντιμετοπισουν και τα εστελναν σε δημοσιο νοσοκομειο και ειπα πως για δικη μου ασφαλεια και για παν ενδεχομενο θα παω σε αυτη τη γιατρο και σε δημοσιο μαιευτηριο!!!!!!!
οχι οτι δεν πληρωσα.δωσαμε περιπου 800 ευρω στη γιατρο αλλα 200 στη μαια και 300 ευρω στο δικλινο!χρηματα βεβαια που τα πηρα πισω απο το ικα και την ιδιωτικη ασφαλεια μου!
το βασικοτερο ολων ειναι να νοιωθεις ασφαλεις και αυτο στο εμπνεει ο γιατρος και στη συνεχεια το νοσοκομειο!
βρες ενα καλο γιατρο και ολα τα αλλα θα τα δεις στη πορεια!!!!

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tziz η τιμη αυτη ειναι μαζι με τον αναισθησιολογο, τις πανες κ.τ.λ αφου οταν παρεις την αποδειξη απο το μαιευτηριο θα δεις οτι χρεωνουν μεχρι και το σαμπουαν που βαζουν στο μωρο.

Εκτος και αν εχεις τη μαια του γιατρου σου που θα την πληρωσεις εξτρα κανενα 300-400.
Εγω δεν ειχα δικια μου μαια και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το Ιασω γενικοτερα και την ωρα της γεννας οι μαιες του Ιασω ηταν ολη την ωρα απο πανω μου.

Εμενα μου πηρε 2000 ο γιατρος αλλα το ξερω οτι πολλοι γιατροι κανουν χρεωση αναλογα με το δωματιο και το θεωρω πολυ βλακεια

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Γέννησα στο Αρεταίειο... Κατά τη διάρκεια της επέμβασης είχα 2 αναισθησιολόγους δίπλα μου, το γιατρό μου, ειδικευόμενους και φυσικά την προισταμένη αλλά και νοσηλευτές. Δεν ένιωσα ούτε για μια στιγμή κίνδυνο. Πέρασα 5 υπέροχες μέρες στο δημόσιο μαιευτήριο, είχα όση βοήθεια ήθελα, καλό φαγητό και το μωρό δίπλα μου.

Όσο για τα λεφτά που γλίτωσα; Τα επένδυσα στην κορούλα μου!

Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.eimaimama.gr

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:Γέννησα στο Αρεταίειο... Κατά τη διάρκεια της επέμβασης είχα 2 αναισθησιολόγους δίπλα μου, το γιατρό μου, ειδικευόμενους και φυσικά την προισταμένη αλλά και νοσηλευτές. Δεν ένιωσα ούτε για μια στιγμή κίνδυνο. Πέρασα 5 υπέροχες μέρες στο δημόσιο μαιευτήριο, είχα όση βοήθεια ήθελα, καλό φαγητό και το μωρό δίπλα μου.

Όσο για τα λεφτά που γλίτωσα; Τα επένδυσα στην κορούλα μου!

Very Happy Very Happy Very Happy



ποσο πολυ με καλυψες!!!!!!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrysa 1981 έγραψε:καλησπερα κοριτσια!!!!!!
εγω γεννησα στο Αλεξανδρα και ομολογω πως δεν περιμενα να ειναι τοσο καλα!!!!!
μαλλον ειναι λιγο υποτιμημενα τα δημοσια νοσοκομια!!!!!!!
εγω ειχα τη μαια μου,τη γιατρο μου που ειναι εκπληκτικη νοσοκομες πολυ ευγενικες που με βοηθησαν με το μικρο μου και ενα υπεροχο δικλινο δωματιο που δεν εχω δει σε κανενα ιδιωτικο μαιευτηριο μεχρι τωρα!!!!!(εχω παει σε αρκετα).
εγω βεβαια επελεξα αυτη τη γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομοειο σκοπιμα γιατι ειχα ακουσει για καναδυο περιστατικα απο ιδιωτικα μαιευτηρια που δεν μπορουσαν να τα αντιμετοπισουν και τα εστελναν σε δημοσιο νοσοκομειο και ειπα πως για δικη μου ασφαλεια και για παν ενδεχομενο θα παω σε αυτη τη γιατρο και σε δημοσιο μαιευτηριο!!!!!!!
οχι οτι δεν πληρωσα.δωσαμε περιπου 800 ευρω στη γιατρο αλλα 200 στη μαια και 300 ευρω στο δικλινο!χρηματα βεβαια που τα πηρα πισω απο το ικα και την ιδιωτικη ασφαλεια μου!
το βασικοτερο ολων ειναι να νοιωθεις ασφαλεις και αυτο στο εμπνεει ο γιατρος και στη συνεχεια το νοσοκομειο!
βρες ενα καλο γιατρο και ολα τα αλλα θα τα δεις στη πορεια!!!!

ακριβως και γω μια απο τα ιδια με σενα!!!12/11/09 που γεννησα τη Χριστινουλα!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:
Olivia έγραψε:Γέννησα στο Αρεταίειο... Κατά τη διάρκεια της επέμβασης είχα 2 αναισθησιολόγους δίπλα μου, το γιατρό μου, ειδικευόμενους και φυσικά την προισταμένη αλλά και νοσηλευτές. Δεν ένιωσα ούτε για μια στιγμή κίνδυνο. Πέρασα 5 υπέροχες μέρες στο δημόσιο μαιευτήριο, είχα όση βοήθεια ήθελα, καλό φαγητό και το μωρό δίπλα μου.

Όσο για τα λεφτά που γλίτωσα; Τα επένδυσα στην κορούλα μου!

Very Happy Very Happy Very Happy




ποσο πολυ με καλυψες!!!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΞΕΓΕΝΝΟΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ!!!ΣΧΕΔΟΝ 10.000 ΕΥΡΩ ΧΑΜΕΝΑ!!!!ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΤΩΡΑ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΕΚΕΙ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="purple"]
xrysa 1981 έγραψε:καλησπερα κοριτσια!!!!!!
εγω γεννησα στο Αλεξανδρα και ομολογω πως δεν περιμενα να ειναι τοσο καλα!!!!!
μαλλον ειναι λιγο υποτιμημενα τα δημοσια νοσοκομια!!!!!!!
εγω ειχα τη μαια μου,τη γιατρο μου που ειναι εκπληκτικη νοσοκομες πολυ ευγενικες που με βοηθησαν με το μικρο μου και ενα υπεροχο δικλινο δωματιο που δεν εχω δει σε κανενα ιδιωτικο μαιευτηριο μεχρι τωρα!!!!!(εχω παει σε αρκετα).
εγω βεβαια επελεξα αυτη τη γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομοειο σκοπιμα γιατι ειχα ακουσει για καναδυο περιστατικα απο ιδιωτικα μαιευτηρια που δεν μπορουσαν να τα αντιμετοπισουν και τα εστελναν σε δημοσιο νοσοκομειο και ειπα πως για δικη μου ασφαλεια και για παν ενδεχομενο θα παω σε αυτη τη γιατρο και σε δημοσιο μαιευτηριο!!!!!!!
οχι οτι δεν πληρωσα.δωσαμε περιπου 800 ευρω στη γιατρο αλλα 200 στη μαια και 300 ευρω στο δικλινο!χρηματα βεβαια που τα πηρα πισω απο το ικα και την ιδιωτικη ασφαλεια μου!
το βασικοτερο ολων ειναι να νοιωθεις ασφαλεις και αυτο στο εμπνεει ο γιατρος και στη συνεχεια το νοσοκομειο!
βρες ενα καλο γιατρο και ολα τα αλλα θα τα δεις στη πορεια!!!!

ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ.....!!!!!!Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια κι εγώ σε δημόσιο θα πήγαινα, και για να γλιτώσω βέβαια αυτά τα χρήματα αλλά και για να έχω το μωράκι μου όλη την ώρα κοντά μου!
Όμως: Τα πεθερικά είπαν ότι θα "τσοντάρουν" κι αυτοί οπότε εντάξει, κάτι γίνεται... συν ότι
όταν το καλοσκέφτηκα αυτό με το μωρό να είναι μαζί σου είδα ότι έχει και τα αρνητικά του.
Παράδειγμα: Ο κόσμος που μπαινοβγαίνει συνεχώς μέσα στο δωμάτιο. Κι άντε τους δικούς σου τους "ανέχεσαι". Τους ξένους όμως? Πού ξέρω εγώ τι κουβαλάει ο καθένας? Μη με πείτε υστερική αλλά σε μερικά πράγματα είμαι πολύ περίεργη... Ύστερα αν σε ένα θάλαμο είναι πχ τρεις κοπέλες και κάποιο από τα μωράκια είναι "γκρινιάρικο", τι φταίνε οι υπόλοιπες να μην κλείνουν μάτι ή να αναστατώνουν και τα άλλα δυο? Τουλάχιστον την πρώτη μέρα που υποτίθεται ότι είσαι κουρασμένη κι εξαντλημένη...
Τες πα.
Η αδερφούλα μου θα πάει σε δημόσιο - μάλλον στο Έλενα δεν έχει αποφασίσει ακόμα και είναι και σε αναζήτηση γιατρού. Στα δημόσια επιτρέπουν στον πατέρα να είναι παρών στον τοκετό?

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Κορίτσια κι εγώ σε δημόσιο θα πήγαινα, και για να γλιτώσω βέβαια αυτά τα χρήματα αλλά και για να έχω το μωράκι μου όλη την ώρα κοντά μου!
Όμως: Τα πεθερικά είπαν ότι θα "τσοντάρουν" κι αυτοί οπότε εντάξει, κάτι γίνεται... συν ότι
όταν το καλοσκέφτηκα αυτό με το μωρό να είναι μαζί σου είδα ότι έχει και τα αρνητικά του.
Παράδειγμα: Ο κόσμος που μπαινοβγαίνει συνεχώς μέσα στο δωμάτιο. Κι άντε τους δικούς σου τους "ανέχεσαι". Τους ξένους όμως? Πού ξέρω εγώ τι κουβαλάει ο καθένας? Μη με πείτε υστερική αλλά σε μερικά πράγματα είμαι πολύ περίεργη... Ύστερα αν σε ένα θάλαμο είναι πχ τρεις κοπέλες και κάποιο από τα μωράκια είναι "γκρινιάρικο", τι φταίνε οι υπόλοιπες να μην κλείνουν μάτι ή να αναστατώνουν και τα άλλα δυο? Τουλάχιστον την πρώτη μέρα που υποτίθεται ότι είσαι κουρασμένη κι εξαντλημένη...
Τες πα.
Η αδερφούλα μου θα πάει σε δημόσιο - μάλλον στο Έλενα δεν έχει αποφασίσει ακόμα και είναι και σε αναζήτηση γιατρού. Στα δημόσια επιτρέπουν στον πατέρα να είναι παρών στον τοκετό?

Να ξέρεις οτι και στα ιδιωτικά σου φέρνουν το μωρό και την ώρα που έχεις επισκεπτήριο, οπότε δεν το γλιτώνεις αυτό. Δεν ξέρω με πόσα κρεβάτια θα πας στο ιδιωτικό αλλά όλες οι γνωστές μου δεν μπορούσαν να πληρώσουν μονόκλινο. Ενώ στο Ελενα έχεις μονόκλινο-σουίτα με πολύ λιγότερα χρήματα. Στο Αλεξάνδρα (πτέρυγα Κόνσολα) που γέννησα εγώ εχει από 2 κλινο και πάνω.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Tziz έγραψε:Κορίτσια κι εγώ σε δημόσιο θα πήγαινα, και για να γλιτώσω βέβαια αυτά τα χρήματα αλλά και για να έχω το μωράκι μου όλη την ώρα κοντά μου!
Όμως: Τα πεθερικά είπαν ότι θα "τσοντάρουν" κι αυτοί οπότε εντάξει, κάτι γίνεται... συν ότι
όταν το καλοσκέφτηκα αυτό με το μωρό να είναι μαζί σου είδα ότι έχει και τα αρνητικά του.
Παράδειγμα: Ο κόσμος που μπαινοβγαίνει συνεχώς μέσα στο δωμάτιο. Κι άντε τους δικούς σου τους "ανέχεσαι". Τους ξένους όμως? Πού ξέρω εγώ τι κουβαλάει ο καθένας? Μη με πείτε υστερική αλλά σε μερικά πράγματα είμαι πολύ περίεργη... Ύστερα αν σε ένα θάλαμο είναι πχ τρεις κοπέλες και κάποιο από τα μωράκια είναι "γκρινιάρικο", τι φταίνε οι υπόλοιπες να μην κλείνουν μάτι ή να αναστατώνουν και τα άλλα δυο? Τουλάχιστον την πρώτη μέρα που υποτίθεται ότι είσαι κουρασμένη κι εξαντλημένη...
Τες πα.
Η αδερφούλα μου θα πάει σε δημόσιο - μάλλον στο Έλενα δεν έχει αποφασίσει ακόμα και είναι και σε αναζήτηση γιατρού. Στα δημόσια επιτρέπουν στον πατέρα να είναι παρών στον τοκετό?

Να ξέρεις οτι και στα ιδιωτικά σου φέρνουν το μωρό και την ώρα που έχεις επισκεπτήριο, οπότε δεν το γλιτώνεις αυτό. Δεν ξέρω με πόσα κρεβάτια θα πας στο ιδιωτικό αλλά όλες οι γνωστές μου δεν μπορούσαν να πληρώσουν μονόκλινο. Ενώ στο Ελενα έχεις μονόκλινο-σουίτα με πολύ λιγότερα χρήματα. Στο Αλεξάνδρα (πτέρυγα Κόνσολα) που γέννησα εγώ εχει από 2 κλινο και πάνω.


επίσης το επισκεπτήριο στα ιδιωτικά είναι πιο ελαστικό ενώ τουλάχιστον στο Αλεξάνδρα ήταν πολύ αυστηροί.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz εδω ειναι το θεμα σχετικα με αυτο που ρωτησες:

http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f9/topic-t1754.htm



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitroula στις Τετ Σεπ 15, 2010 11:55 pm, 1 φορά

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε τρίκλινο δυστυχώς!
Ας ελπίσουμε ότι θα είναι γεμάτο και θα με βάλουν τουλάχιστον σε δίκλινο...έτσι δε θα πληρώσω και παραπάνω ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 4 215994

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω που θα γεννησω στο Τζανειο μου ειπαν οτι ο γουρουνος μου μπορει να ειναι μαζι μου εαν τον θελω για να με ενθαρυνει απο εκει κ περα εγω δηλωσα στο γιατρο μου κ το ξερει οτι το δωματιο μου θα ειναι το μοναδικο που δεν θα δεχετε επισκεπτες εκτος επισκεπτηριου αλλιως θα μαζευτουν τα καναλια απο αυτους που θα πεταω απο τα παραθυρα ειμαι μονοχνωτη κ οχι πανω απο 2 ατομα μεσα στο δωματιο την φορα οποια θελει σουαρε εξω απο το δωματιο θελω την ησυχια μου να μπορω να μαθω το παιδι μου απο την πρωτη ωρα

http://www.gatospito.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitroula έγραψε:Tziz εδω ειναι το θεμα σχετικα με αυτο που ρωτησες:

http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f9/topic-t1754.htm

Οκ του έριξα μια ματιά.
Πρέπει να έχει παρακολουθήσει τα μαθήματα.
Κάποια άλλο πρόσωπο πχ εγώ, που με την αδερφή μου θα έχω μόλις τρεις μήνες διαφορά στη γέννα, θα μπορώ να είμαι μαζί της ή όχι?
Πρέπει κι εγώ να παρακολουθήσω μαθήματα? Υποτίθεται ότι θα είμαι πιο "έμπειρη" λέμε τώρα...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν πάω ποτέ επίσκεψη σε μαιευτήρια γιατί καταλαβαίνω. Μόνο όταν γεννήθηκε η βαπτιστήρα μου πήγα. Οταν γέννησα εγώ και με ρώταγαν σε ποιο δωματιο είμαι τους έλεγα καλύτερα να τα πούμε όταν θα είμαι στο σπίτι γιατί πονάω από την καισαρική.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
dimitroula έγραψε:Tziz εδω ειναι το θεμα σχετικα με αυτο που ρωτησες:

http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f9/topic-t1754.htm

Οκ του έριξα μια ματιά.
Πρέπει να έχει παρακολουθήσει τα μαθήματα.
Κάποια άλλο πρόσωπο πχ εγώ, που με την αδερφή μου θα έχω μόλις τρεις μήνες διαφορά στη γέννα, θα μπορώ να είμαι μαζί της ή όχι?
Πρέπει κι εγώ να παρακολουθήσω μαθήματα? Υποτίθεται ότι θα είμαι πιο "έμπειρη" λέμε τώρα...

Δεν νομιζω οτι γινεται αυτο. Υποθετω δηλαδη. Παντως καντε μια ερωτηση δεν χανεται τιποτα. Λογικα ομως ο πατερας εχει αυτο το δικαιωμα.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εσύ florentia μου όμως έκανες καισαρική κι είχες τη δικαιολογία. Εμείς ΑΝ γεννήσουμε φυσιολογικά, τι κάνουμε? ε? τι κάνουμε?
Θα μου κουβαληθεί η σάρα και η μάρα...
Είναι το πρώτο της οικογένειας βλέπεις...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitroula έγραψε:Δεν νομιζω οτι γινεται αυτο. Υποθετω δηλαδη. Παντως καντε μια ερωτηση δεν χανεται τιποτα. Λογικα ομως ο πατερας εχει αυτο το δικαιωμα.

Διάβασα ότι μπορείς να επιλέξεις όποιον γουστάρεις να είναι μέσα μαζί σου. Η μητέρα δηλαδή υποδεικνύει το άτομο που θα είναι μαζί της....
Δεν ισχύει? Καλά κουβέντα να γίνεται βέβαια γιατί δεν ξέρουμε ακόμα...
Πάντως η σίστερ θα ήθελε πολύ να είμαι μαζί της ή στην τελική η μαμά μας...γιατί ο "πατερούλης" μας την έκανε... οπότε καταλαβαίνεις τι ψυχολογικό ταράκουλο έχει φάει η καημενούλα. Δε θα ήθελα να το περάσει ΚΑΙ αυτό...τη μοναξιά δηλαδή την ώρα του τοκετού...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tziz στις Πεμ Σεπ 16, 2010 12:08 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ξέχασα τα εισαγωγικά στη λέξη "πατερούλης"....)

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
dimitroula έγραψε:Δεν νομιζω οτι γινεται αυτο. Υποθετω δηλαδη. Παντως καντε μια ερωτηση δεν χανεται τιποτα. Λογικα ομως ο πατερας εχει αυτο το δικαιωμα.

Διάβασα ότι μπορείς να επιλέξεις όποιον γουστάρεις να είναι μέσα μαζί σου. Η μητέρα δηλαδή υποδεικνύει το άτομο που θα είναι μαζί της....
Δεν ισχύει? Καλά κουβέντα να γίνεται βέβαια γιατί δεν ξέρουμε ακόμα...
Πάντως η σίστερ θα ήθελε πολύ να είμαι μαζί της ή στην τελική η μαμά μας...γιατί ο "πατερούλης" μας την έκανε... οπότε καταλαβαίνεις τι ψυχολογικό ταράκουλο έχει φάει η καημενούλα. Δε θα ήθελα να το περάσει ΚΑΙ αυτό...τη μοναξιά δηλαδή την ώρα του τοκετού...

Γι αυτο σου ειπα να ρωτησετε το γιατρο. Μεχρι στιγμης δεν εχω ακουσει τετοια περιπτωση. Ευχομαι να επιτρέπεται και να εισαι διπλα στην αδελφουλα σου!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Εσύ florentia μου όμως έκανες καισαρική κι είχες τη δικαιολογία. Εμείς ΑΝ γεννήσουμε φυσιολογικά, τι κάνουμε? ε? τι κάνουμε?
Θα μου κουβαληθεί η σάρα και η μάρα...
Είναι το πρώτο της οικογένειας βλέπεις...



δεν σε φοβάμαι εσένα. θα βρεις τον τρόπο να τους το ξεκόψεις. Και να τους το ξεκόψεις γιατί και στο ιδιωτικό τα μωρά έρχονται σε επαφή με τους επισκέπτες. Μπορείς να τους λες να βγουν γιατί θέλεις να το θηλάσεις. Εγώ ετσι έκανα και στους δικούς μου επισκέπτες και στους ξένους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις