Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα με παρακολουθούσε μέχρι την τελευταία στιγμή γιατρός που έχει σύμβαση σε ιδιωτικό (Ολύμπιον-Πάτρα αν ξέρετε) αλλά του είχα πει από την αρχή οτι θέλω να γεννήσω στο νοσοκομείο και δεν ειχε κανενα προβλημα!

Είχαμε "προγραμματίσει" για το ΡΙΟ..είχα συναντήσει και τον Δ/ντη της μαιευτικής και όλα βαίναν καλώς...

Να φανταστείτε μέχρι και τις βαλίτσες είχαμε πάει στο σπίτι της κουνιάδας μου για να μην τις κουβαλάμε στο δρόμο από Πύργο..

Τα νερά μου έσπασαν 1:15 τα ξημερώματα και αφού ξύπνησα τον άντρα μου και ετοιμαστήκαμε γυρίζω και του λέω "βαριέμαι να τρέχω στην Πάτρα. Δεν πάμε απέναντι να ξεμπερδεύουμε;" Το νοσοκομείο του Πύργου είναι ένα στενό από το σπίτι μας (αφού από το θάλαμο έβλεπα την βεράντα μας!)

Πήρα όλες τις εξετάσεις μου παραμάσχαλα..χτύπησα το κουδούνακι της μαιευτικής και τους δήλωσα ότι "Γεια σας, ήρθα να γεννήσω!" Κόκκαλο η μαίες...δεν εκανα ουτε επισκληρίδιο, ουτε περινεοτομη...γεννησα σε 9ώρες ακριβώς, φυσιολογικά. και παρόλο που το μωρό ηταν με διπλή περιέλιξη ο γιατρός συμφωνησε μαζι μου και δεν μου έκανε καισαρικη (οπως τον παρακαλουσε ο αντρας μου για να μην ταλαιπωρηθουμε).
Οι μαιες και οι γιατροι απιθανοι!!! κάναμε το χιουμορ μας και τα κουτσομπολια μας και οτι ζητησα το ειχα...
Δεν το μετανιωνω ουτε στιγμη κ ας μην μπορεσα να δω τους γονεις και τα πεθερικα μου πριν μπω γιατί ειχαν ηδη κανει το μισο δρομο για Πατρα οταν θυμηθηκα να τους το πω!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω γεννησα και τα δυο στο αρεταιειο και εμεινα καταευχαριστημενη. τον πρωτο μου γιατρο τον αλλαξα και εχω τον συμπαθεστατο κυριο σαλακο τωρα, που τον ενιωσα απο την πρωτη στιγμη πολυ κοντα μου και στη γεννα δε με αφησε λεπτο μονη μου!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jojo_mama έγραψε:Εμένα με παρακολουθούσε μέχρι την τελευταία στιγμή γιατρός που έχει σύμβαση σε ιδιωτικό (Ολύμπιον-Πάτρα αν ξέρετε) αλλά του είχα πει από την αρχή οτι θέλω να γεννήσω στο νοσοκομείο και δεν ειχε κανενα προβλημα!

Είχαμε "προγραμματίσει" για το ΡΙΟ..είχα συναντήσει και τον Δ/ντη της μαιευτικής και όλα βαίναν καλώς...

Να φανταστείτε μέχρι και τις βαλίτσες είχαμε πάει στο σπίτι της κουνιάδας μου για να μην τις κουβαλάμε στο δρόμο από Πύργο..

Τα νερά μου έσπασαν 1:15 τα ξημερώματα και αφού ξύπνησα τον άντρα μου και ετοιμαστήκαμε γυρίζω και του λέω "βαριέμαι να τρέχω στην Πάτρα. Δεν πάμε απέναντι να ξεμπερδεύουμε;" Το νοσοκομείο του Πύργου είναι ένα στενό από το σπίτι μας (αφού από το θάλαμο έβλεπα την βεράντα μας!)

Πήρα όλες τις εξετάσεις μου παραμάσχαλα..χτύπησα το κουδούνακι της μαιευτικής και τους δήλωσα ότι "Γεια σας, ήρθα να γεννήσω!" Κόκκαλο η μαίες...δεν εκανα ουτε επισκληρίδιο, ουτε περινεοτομη...γεννησα σε 9ώρες ακριβώς, φυσιολογικά. και παρόλο που το μωρό ηταν με διπλή περιέλιξη ο γιατρός συμφωνησε μαζι μου και δεν μου έκανε καισαρικη (οπως τον παρακαλουσε ο αντρας μου για να μην ταλαιπωρηθουμε).
Οι μαιες και οι γιατροι απιθανοι!!! κάναμε το χιουμορ μας και τα κουτσομπολια μας και οτι ζητησα το ειχα...
Δεν το μετανιωνω ουτε στιγμη κ ας μην μπορεσα να δω τους γονεις και τα πεθερικα μου πριν μπω γιατί ειχαν ηδη κανει το μισο δρομο για Πατρα οταν θυμηθηκα να τους το πω!!!!

μ'αρεσεις εσυ Very Happy

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
purple έγραψε:Εγω το εχω πει και θα το ξαναπω,ολα ειναι θεμα γιατρου ,εχεις καλο γιατρο ολα θα πανε καλα.Ειδικα αν ειναι και σε δημοσιο νοσοκομειο ......... γεννησα σε σουπερ δωματιο με ολα τα καλα.......

Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Είναι καθαρά θέμα ιατρού. Εγώ γέννησα στις 27/08 στο Αλεξάνδρα,αν και είχα δύσκολο τοκετό,διότι ο μωρουλίνι ήταν μεγάλο, γιατρός και μαία περίμεναν υπομονετικά 7 ώρες για να γεννήσω φυσιολογικά.Το δωμάτιο ήταν super!!! στην ανακαινισμένη πτέρυγα Κόνσολα με 88€ σε 3κλινο/ανά ημέρα, όσοι με επισκέφθηκαν έμειναν άφωνοι με το δωμάτιο. Το προσωπικό της πτέρυγας ήταν πρόθυμο να σε βοηθήσει ή να σου απαντήσει κάθε σου ερώτημα.


ANGEL έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ (Η' ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ) ΟΤΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΙΔΙΑ Η' ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ.
ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΑΘΑΣΜΕΝΗ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΨΗ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ (ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΟΩΡΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΕΜΒΡΥΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ!)
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΧΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΟ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΛΠ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΚΟΣΤΟΣ-ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ; ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΥΘΕΩΣ "ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΑΤΡΟ".
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ!!

ANGEL sorry αλλά δεν θα συμφωνήσω! Δεν είναι θέμα μηχανημάτων,είναι καθαρά θέμα εμπειρίας ιατρών,επίσης για το ιστορικό, καλό είναι να το γνωρίζουμε, η μοναδική εντατική εγκύων(για πολύ δύσκολες περιπτώσεις τοκετών)- Πτέρυγα Βενιζέλου- σε όλη την Ελλάδα είναι μόνο μία και υπάρχει στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα.

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μετά την συζητησούλα μας, συνειδητοποιω ότι πρέπει κατ΄αρχας να επικεντρωθω στην αναζήτηση-επιλογή γιατρου. Θα κλείσω σιγά σιγά καποια ραντεβου σ΄αυτούς που μου προτείνατε και βλέπουμε.
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Εαν έχετε να μου προτείνετε κάποιον και δεν το έχετε ήδη κάνει ... έμπρος Smile
Φιλιά ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 417472

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="litsakos"]
jojo_mama έγραψε:
μ'αρεσεις εσυ Very Happy

Αχ...ευχαριστώ! Razz

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ EUROMEDICA ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ..Η ΚΕΘΕ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 3,000ΕΥΡΩ,ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ...ΚΛΙΝΙΚΗ,ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ.ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΣΙΧΑΘΕΙΣ....ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ Μ@$%*9Σ....ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ,ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.ΕΜΕΝΑ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 8,000 ΕΥΡΩ...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ...ΤΟΣΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι αυτό είναι, εδώ στην Αθήνα ... το έχουνε παρακάνει!!!!!

ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259
ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 585182 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 585182 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 585182

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνήσω με την ΜαμάΚατερίνα
Εγώ πάντως γέννησα σε δημόσιο στο Αττικόν Χαιδαρίου και δεν είχα πρόβλημα κανένα...Όλα ήταν μια χαρά κ υπήρχαν τα πάντα....Για εμένα είναι κοροιδίστικα λεφτά στα ιδιωτικά, εκτός αν τα έχεις και τότε οκ να το κάνεις....Και η αδερφή μου γέννησε και τα δύο της παιδιά στο "Μητέρα" και τις χρεώναν μέχρι και την ασπιρίνη που ζήταγε, χώρια ότι βρίσκανε ένα σωρό βλακείες για το μωρό για να κάτσουν παραπάνω......
Πάντως όπως είπαν και κάποιες κοπέλες αν τύχει τίποτα σε στέλνουν σε δημόσιο.....Ξεκίνα την αναζήτηση σου πρώτα στον γιατρό σου και έπειτα θα σε καθοδηγήσει και αυτός που θα πας...!!!











[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια δεν έχω παρακολουθήσει από την αρχή τη συζήτηση, αλλά πιστεύω ότι όλα είναι θέμα γιατρού και όχι τόσο νοσοκομείου.
Αν ο γιατρός σου είναι καλός στη δουλειά του, τότε όλα καλά θα πάνε κι ας είσαι και σε χωράφι.
Τώρα όσο για τα χρήματα, κανείς δεν ανάγκασε κανέναν να πληρώσει 8.000€
Εγώ ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο γιατί όντως το θεωρώ κοροϊδία, αλλά αφού το συζήτησα με τον άντρα μου, μου είπε πως, αφού εκεί (στο Ιασώ) είναι ο γιατρός σου εκεί θα πάμε. Βέβαια δε μας είπε και τίποτα εξωφρενικό (γύρω στα 3.500) συν ότι θα "τσοντάρουν" και τα πεθερικά για την όλη φάση...

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:Κορίτσια δεν έχω παρακολουθήσει από την αρχή τη συζήτηση, αλλά πιστεύω ότι όλα είναι θέμα γιατρού και όχι τόσο νοσοκομείου.
Αν ο γιατρός σου είναι καλός στη δουλειά του, τότε όλα καλά θα πάνε κι ας είσαι και σε χωράφι.
Τώρα όσο για τα χρήματα, κανείς δεν ανάγκασε κανέναν να πληρώσει 8.000€
Εγώ ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο γιατί όντως το θεωρώ κοροϊδία, αλλά αφού το συζήτησα με τον άντρα μου, μου είπε πως, αφού εκεί (στο Ιασώ) είναι ο γιατρός σου εκεί θα πάμε. Βέβαια δε μας είπε και τίποτα εξωφρενικό (γύρω στα 3.500) συν ότι θα "τσοντάρουν" και τα πεθερικά για την όλη φάση...

Ποτέ με το καλό;
Με ένα πόνο!!! Smile

Δικαιο έχεις, απλά έχω ακούσει κάτι εξωφρενικά ποσά 7.000, 8.000, 10.000. Ειναι να τρελλαινεσαι!!!
Αμ το άλλο που μερικοι γιατροί σε χρεωνουν αναλογα με το δωματιο που θα διαλέξεις. Λες και αν είσαι σε μονοκλινο θα κάνουν κάτι παραπάνω!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria.tst αν δεις και το τικεράκι μου είμαι ακριβώς 28 εβδομάδων (στον 7ο).
Αρχές Δεκέμβρη είναι η ΠΗΤ μου.
Σε ευχαριστώ πολύ!

Όσο για το ποσά που αναφέρεις, νομίζω πως όντως είναι για μονόκλινο...
Και όντως η αμοιβή του γιατρού είναι αντίστοιχη με του δωματίου, ρώτησα και τον δικό μου το γιατρό.
Η τιμή που είπα πριν είναι για τρίκλινο (οικονομική θέση!) Τώρα, αναισθησιολόγοι, μαίες, φάρμακα, ή ότι άλλο, δεν ξέρω αν χρεώνονται εξτρά.
Θα το δούμε όταν έρθει η ώρα...που μάλλον θα τους πάρει και θα τους σηκώσει, γιατί τον άντρα μου έτοιμο τον βλέπω! Τους περιμένει στη γωνία!

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
vasoula έγραψε: Εγώ πάντως αν έμενα Αθήνα θα γεννούσα σε δημόσιο αλλα εδώ που μένω Καλαμάτα δεν υπάρχει περίπτωση να πάω στο νοσοκομείο κι έτσι αναγκαστικά είμαι σε ιδιωτικό!!!

έχω μια φίλη που μένει Καλαμάτα και έκανε ακριβώς το ίδιο. Παρότι είναι υπέρμαχος των δημόσιων νοσοκομείων στης Καλαμάτας δεν πήγαινε με τίποτα.

Κάτι ήξερε η κοπέλα που δεν πήγαινε στο νοσοκομείο της Καλαμάτας!!! Κρίμα, γιατί έχουν φτιάξει και ωραίο κτίριο...

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ,ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΛΗΡΩΝΩ 3.300 ΣΥΝ ΤΟ ΦΠΑ,ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ 3600.ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.
ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ,ΤΑ ΔΙΝΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΕΓΚΥΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΝΝΟΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ) ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΩΡΑ.
ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ.ΦΥΣΙΚΑ,ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΟ.ΠΟΛΛΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΑΡΓΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ,ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ.Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΟ '40 (ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΝΕ.ΚΙ ΕΤΣΙ ΓΕΝΝΗΣΑ.Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (Ο 1ος) ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ,ΜΕΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ.
ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Η' ΕΛΕΙΠΕ Ο ΙΑΤΡΟΣ,Η' ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η' ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ 4 ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ.

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ειχα ζητησει επισκληριδιο στο δημοσιο και φυσικα μου κανανε,2 δοσεις χρειαστηκα και ολα οκ!

Στην τελικη ας παει να γεννησει η καθε μια εκει που θελει και μπορει!
Επισης θα ηθελα να πω οτι δεν ειναι σωστο να λεγονται τα χειροτερα για τα δημοσια πρωτον γιατι δεν ειναι αληθεια πολλα απο αυτα και δευτερον γιατι διαβαζουν κοπελες που θα γεννησουν πρωτη φορα σε δημοσιο και αυτο τους φρικαρει!
Ειναι σαν να μας λετε οτι εμεις που γεννησαμε στο δημοσιο δεν θελαμε το καλυτερο για το παιδι μας και τον εαυτο μας...δεν κανω επιθεση εννοειται δεν νομιζω να εχω δωσει ποτε τετοια αφορμη αλλα απο την στιγμη που εχουμε επιλογη ας κανει η καθεμια την δικη της. Wink

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia edw stin austria pali ginetai to antitheto...protimane ta dimosia nosokomeio...o logos vevaia einai oxi oti mono oti iparxoun ueroxoi giatroi,giati kai stin ellada iparxoun,alla einai san ksenodoxeia...ola ta dwmatia me mpanio allages kathe mera oti xreiazesai sou ta parexei to nosokomeio-eidi endisis ennow-kai sta fagita exei kai menou Very Happy Very Happy

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχουμε μελλον ακόμα για να γίνουμε "ΕΥΡΩΠΗ"!!! ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria.tst έγραψε:Εχουμε μελλον ακόμα για να γίνουμε "ΕΥΡΩΠΗ"!!! ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259

Όντως. Αν δεν τα έτρωγαν στις μίζες και στα λαδώματα και να τα μασούσαν οι "του συστήματος" κάπως έτσι θα ήταν κι εδώ τα νοσοκομεία.
Αλλά τα χρήματα που διατίθενται βλέπεις από τους φόρους του κοσμάκι, κάπου "χάνονται" στη διαδρομή και μένουν λειψά...

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria.tst έγραψε:Εχουμε μελλον ακόμα για να γίνουμε "ΕΥΡΩΠΗ"!!! ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259

χα χα χα αυτο εννοειται!!!σε πολλαααα επιπεδα!!!!!!!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:
maria.tst έγραψε:Εχουμε μελλον ακόμα για να γίνουμε "ΕΥΡΩΠΗ"!!! ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259

Όντως. Αν δεν τα έτρωγαν στις μίζες και στα λαδώματα και να τα μασούσαν οι "του συστήματος" κάπως έτσι θα ήταν κι εδώ τα νοσοκομεία.
Αλλά τα χρήματα που διατίθενται βλέπεις από τους φόρους του κοσμάκι, κάπου "χάνονται" στη διαδρομή και μένουν λειψά...

αλλη μια μεγαλη αληθεια!!!!

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ax koritsia ti na pw den exete kai adiko...kai gw otan ta vlepw auta xtupaw to kefali mou kai stenaxwriemai pou stin ellada den ginontai auta...parte ta mpogalakia sas kai dromo ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 654316

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
maria.tst έγραψε:Εχουμε μελλον ακόμα για να γίνουμε "ΕΥΡΩΠΗ"!!! ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259 ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 679259

Όντως. Αν δεν τα έτρωγαν στις μίζες και στα λαδώματα και να τα μασούσαν οι "του συστήματος" κάπως έτσι θα ήταν κι εδώ τα νοσοκομεία.
Αλλά τα χρήματα που διατίθενται βλέπεις από τους φόρους του κοσμάκι, κάπου "χάνονται" στη διαδρομή και μένουν λειψά...

αμφιβάλλω αν μένει και κάτι!!! Sad

ΙΔΙΩΤΙΚΟ Η ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ - Σελίδα 3 585182

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
purple έγραψε:Εγω ειχα ζητησει επισκληριδιο στο δημοσιο και φυσικα μου κανανε,2 δοσεις χρειαστηκα και ολα οκ!

Στην τελικη ας παει να γεννησει η καθε μια εκει που θελει και μπορει!
Επισης θα ηθελα να πω οτι δεν ειναι σωστο να λεγονται τα χειροτερα για τα δημοσια πρωτον γιατι δεν ειναι αληθεια πολλα απο αυτα και δευτερον γιατι διαβαζουν κοπελες που θα γεννησουν πρωτη φορα σε δημοσιο και αυτο τους φρικαρει!
Ειναι σαν να μας λετε οτι εμεις που γεννησαμε στο δημοσιο δεν θελαμε το καλυτερο για το παιδι μας και τον εαυτο μας...δεν κανω επιθεση εννοειται δεν νομιζω να εχω δωσει ποτε τετοια αφορμη αλλα απο την στιγμη που εχουμε επιλογη ας κανει η καθεμια την δικη της. Wink

Εννοείται ότι ο καθένας επιλέγει,ούτε έχει να κάνει με "καλύτερη" ή "χειρότερη" επιλογή.Αν και φαντάζομαι ότι υπάρχει μια γενική παραπληροφόρηση,όσον αφορά τις τιμές του ιδιωτικού αλλά και τις δυνατότητες του δημοσίου.
Αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε τι γίνεται,γιατί πολλές φορές μας "προδίδουν" τελικά οι ιατροί στον τοκετό.
Επίσης,όσες κοπέλες προκειται να γεννησουν σε δημοσιο,καλό είναι να ξέρουν τι παρέχουν γιατί στην ξαδερφη μου δεν της ειπαν οι μαιες καν που να βρει μπιμπερο με γαλα για το βρεφος,ουτε πως να το αλλάζει.Από την άλλη,έχουν το μωρό διαρκώς μαζί τους και ύπάρχουν κοπέλες που τασκώνονται γι'αυτο το λόγο στα ιδιωτικά.
Είναι απλή ενημέρωση.

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το εχω πει κ πιο παλια θα παω στο δημοσιο να γεννησω κ ναι ειναι το πρωτο μου παιδι δεν θελω να χαλασω τα 6000 για 4 μερες αλλα θελω να τα διαθεσω στο παιδι μου μετα που θα τα χρειαστει πληρωνα τοσα χρονια εναν Ασφαλιστικοπ φορεα ας τον εκμεταλευτω τωρα κ θα το κανω μεχρι το τελευταιο ευρω που δικαιουμαι το να παω σε ενα ξενοδοχειο κ να μου χρεωσουν κ τις πανες του μωρου δεν με ενδιαφερει σε δημοσιο με εκανε κ εμενα η μανα μου κ στο νησι μαλιστα με μτην μαμη μοναχα γιατι ο γιατρος ελειπε σε σεμιναριο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.gatospito.com

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tinw na simfwnisw...kai gw sto ippokrateio gennisa tin mikri mou..parapona den eixa apo giatro apla apo kathariotita...alla ti na kaneis...toulaxiston ta lefta pigan stin mpempoula...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις