Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
473 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 473 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoina83 έγραψε:Πηνελόπη εύκολη είναι θα την δοκιμάσω.....
Άννα είπαμε.....σιγά σιγά με τις δουλειές!!!! ¨ολα σε μια μέρα δεν γίνονται....πηγαίνεις και κάθε μερα και στο μαγαζι....

Είπαμε ο εφιάλτης μου είναι να μην γέννησω στο Μαγαζι.. Κατα τα αλλα δεν με νοιάζει..χαχαχα.. Πάντως μάλλον κουράστηκε ο Μπεμπης απο δουλειές κ κοιμάται τώρα..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara64 έγραψε:Αννουλα μου εχει κατι ειδικο για να φυγουν τα αλατα απο τον αποστειρωτη??
εγω νομιζα οτι το κανεις μονο με νερο κ ξυδι!!

Πηνελοπη μου εμενα δεν μου αρεσουν οι κουρτινες με παιδικες παραστασεις τυπου πριγκιπισες ή τουιτι κ τετοια μ΄αρεσει να εχει εντονα χρωματα π.χ για αγορακι μια ριγε με διαφορα χρωματα ή μια με διασπαρτους κυκλους ή ακομα κ μονοχρωμα κομματια υφασματος πχ αν εχεις τοιχους λαχανι κ γαλαζιο μια παρομοια κουρτινα η μια σκετη λαχανι κ η αλλη γαλαζια με σχεδια!!κλπ

Κοιτά κ εγω θυμομουν ότι είχε η συσκευασία κάτι φακελάκια.. Πήγα κ ρώτησα αν πουλάνε έξτρα κ μου είπαν όχι.. Ενω τώρα βλέπω έχει ένα κουτακι κ πάνω γράφει 5.70€ απο το mothercare.μάλλον είχαμε αγοράσει τότε. Δεν θυμάμαι. Πάντως κ εγω αν δεν εβρισκα θα το αφηνα να δουλέψει 2-3 φορές με νερο κ ξύδι κ θα γινόταν καινούργιο..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηνελοπηηηηηηη *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 21!!!* - Σελίδα 14 688264 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 21!!!* - Σελίδα 14 688264 ουουυυυυυυπου εισαι????τρως καριοκες κ δεν μιλας???

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα την κράτησω κ εγω... Ευχαριστωωωωωω!!!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Loipon Anna sou esteila pm thn evdomada 2! Lysakses k esy me tis douleies..den aisthanesai na ksedwses???

Despoinako an to kaneis pes mou na kserw!!

Xara egw edw s ayto to spiti den kserw poso tha meinw k etsi den to ftiaxnw opws tha hthela,mexri na metakomisoume pisteyw to mikro mou na mporei na mou deiksei k ti tou aresei panw-katw.Exw parei k egw apo Ikea kourtines gia to paidiko omws oxi gia to parathyro alla gia ton toixo..xwrisa me raga 1 meros tou paidikou kai evala kourtina apo akrh s akrh etsi wste na mhn vlepei ta organa gymnastikhs kai tromazei o mikros.Gia parathyro exw vrei mia pou ftiaxnei kourtines apo fotografies,kai skeftomai na ftiaksw mia me thn koilia mou kai me fotos tou pou tha vgaloume otan gennhthei.Einai kapou sthn Nikaia ayth k prepei na paw apo kei na synenohthw k na plerwsw gt tha ths steilw tis foto me mail.

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το νερό με το ξύδι για μένα είναι το καλύτερο για τα άλατα....ο αποστειρωτής είναι καινούριος δεν τον έχω ανοίξει ακόμα, αλλα έτσι καθαρίζω τον βραστήρα και γίνεται τέλειος..
Κουρτίνες για το δωμάτιο εγώ πήρα μονόχρωμες...μία πορτοκαλί και μία λαχανί αλλά έχει τόσο χρώμα η ταπετσαρία που φοβάμαι ότι το έχω κάνει τσίρκο το δωμάτιο!!!
Πηνελόπη φοβερή η ιδέα με τις φωτό!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα στην όμορφη παρεα.
αποστειρωτή ακούω.Εγω βάζω ξύδι για κανα τέταρτο και μετά με το σφουγκαρι τρίβω καλά και γίνεται καινούριος.Κανω μια αποστείρωση χωρίς μπιμπερό και είναι μια χαρά το ίδιο και με το θερμό.Μην χαλάτε άδικα λεφτά θα χρειαστούν για άλλα πράγματα

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalhspera Kwnstadina Smile

Exete dikio padws me to ksydi ginetai foverh douleia,etsi kanw ton atmomageira k egw.

K nai Kwnstadina sigoura tha xreiastoun allou ta leftakia mias k apo padou stereyoun!
Pws eiste eseis? vrhkate tous rythmous sas???

Despoinako k emena molis mou to eipe mou fanhke foverh Idea,mou edeikse k kapoies pou exei hdh kanei kai einai teleies k to kalytero einai pou tis kratas gia mia zwh!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου Κωνσταντίνα!!!!
Πηνελόπη θέλουμε φωτό από την κουρτίνα οπωςδήποτε...μου μυρίζει όμως τσιμπημένη τιμούλα καθώς είναι πρωτοτυπη ιδέα!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pepelitsa έγραψε:Kalhspera Kwnstadina Smile

Exete dikio padws me to ksydi ginetai foverh douleia,etsi kanw ton atmomageira k egw.

K nai Kwnstadina sigoura tha xreiastoun allou ta leftakia mias k apo padou stereyoun!
Pws eiste eseis? vrhkate tous rythmous sas???

Despoinako k emena molis mou to eipe mou fanhke foverh Idea,mou edeikse k kapoies pou exei hdh kanei kai einai teleies k to kalytero einai pou tis kratas gia mia zwh!


Είμαστε μια χαρά.Οσο για ρυθμούς δύσκολο με δυο παιδιά, σίγουρα όμως θα τα καταφέρουμε.Τα μωράκια μετά απο ενα με δυο μήνες ισω και περισσότερο στρώνουν στσ ωράρια για μια ακόμα φορα υπομονή.
Καθε μερα σας διαβάζω και αγωνιώ μέχρι να τελειώσουμε ολες και να ανοίξουμε καινούριο θεματακι

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πρωτοτυπη ιδεα Πηνελοπη μου αλλα να πω την αληθεια εμενα προσωπικα δεν θα μου αρεσε!επιμενω στις μονοχρωμες ή με απλα σχεδια κ σε ενα τοιχο του δωματιου μια μεγαλη κορνιζα κ μεσα σαν κολαζ αυτα που λες!!!

Κωνσταντινα μου εμενα μου δωσανε ενα αποστειρωτη severin χωρις οδηγιες φυσικα κ δεν θυματε ουτε η κομπαρα τπτ κ δεν ξερω ποσο νερο να βαζ κ τετοια εχεις καμια ιδεα?

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:πρωτοτυπη ιδεα Πηνελοπη μου αλλα να πω την αληθεια εμενα προσωπικα δεν θα μου αρεσε!επιμενω στις μονοχρωμες ή με απλα σχεδια κ σε ενα τοιχο του δωματιου μια μεγαλη κορνιζα κ μεσα σαν κολαζ αυτα που λες!!!

Κωνσταντινα μου εμενα μου δωσανε ενα αποστειρωτη severin χωρις οδηγιες φυσικα κ δεν θυματε ουτε η κομπαρα τπτ κ δεν ξερω ποσο νερο να βαζ κ τετοια εχεις καμια ιδεα?

Δεν ξέρω για αυτην την μάρκα αλλα εγω βάζω 1 1/1 φλιτζάνι του καφέ,βαλε τοσο και βάλε να δουλέψει θα το καταλάβεις περίπου 5 με 10 λεπτά κάνει αποστείρωση

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Κωνσταντίνα!! Θα μπείτε σε μια σειρά σε λίγο!!!

Πηνελόπη ωραία ιδέα.. Αλλα κ εγω δεν είχα αλλάξει καν την κουρτίνα στο παιδικό. Την έχω ροδακινι χρωμα όπως οι τοίχοι.. Κ μια έντονη ταπετσαρια σε έναν τοίχο μόνο.σκέφτομαι να βάλω μια λαχανί κουρτίνα για να ταιριάζει με την μοκετα. Που είναι κ αυτη λαχανί.

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoinako oxi den einai kai toso tsimphmenh..gia 1 kourtina 2 fyllwn sto ikea edwsa 35 eyrw kai ayth mou eipe tha paei 10-20 euro to metro,analoga me to sxedio,giati vgainei se diafora,egw tha xreiastw peripou 3,5 metra yfasma opote tha mou erthei gyrw sta 60-70 eyrw,den einai liga alla den einai kai polla.

Kwnstadina,oles ayto eyxomaste,na ginoume oles manoules k n anoiksoume to kainourio themataki!!!
Na filiseis kai ta 2 sou ta zouzounia!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κωνσταντινα μου ευχαριστω πολυ!!
ααα το νερο δεν πειραζει να ακουμπαει τα μπιμπερο??γιατι αυτος ο αποστειρωτης κ μια κουταλια νερο να βαλεις ακουμπανε νομιζω!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ πολύ και τις δυο σας

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:Κωνσταντινα μου ευχαριστω πολυ!!
ααα το νερο δεν πειραζει να ακουμπαει τα μπιμπερο??γιατι αυτος ο αποστειρωτης κ μια κουταλια νερο να βαλεις ακουμπανε νομιζω!!

Αν έχεις πάρει μουκαλια δοκιμασετο να δεις αν ακουμπάνε στο νερο. Εμένα δεν ακουμπάνε

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
konstantina έγραψε:
xara64 έγραψε:Κωνσταντινα μου ευχαριστω πολυ!!
ααα το νερο δεν πειραζει να ακουμπαει τα μπιμπερο??γιατι αυτος ο αποστειρωτης κ μια κουταλια νερο να βαλεις ακουμπανε νομιζω!!

Αν έχεις πάρει μουκαλια δοκιμασετο να δεις αν ακουμπάνε στο νερο. Εμένα δεν ακουμπάνε

ναι εχω μου εχει δωσει η αδερφη μου κ chicco k nuk k aveino πως τα λενε Rolling Eyes Rolling Eyes κ πλαστικα κ γυαλινα κ φυσικα δεν ξερω πιο να χρησιμοποιω κ πια οχι confused

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαρά δεν πειράζει να ακουμπανε στο νερο, γιατί εγω έχω αποστειρ. Avent κ ήθελα να πάρω μπιμπερο chicco κ δεν χωραγανε μέσα κ μου είχαν πει να τα βάλω χύμα κάτω χωρίς ´´ραφακί´´.. Εξάλλου σκέψου κάποιες κοπέλες κάνουν αποστειρωση σε κατσαρόλα με νερο με μέθοδο βρασιματος..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α επίσης ξέχασα να σου πω ότι τα μπιμπερο που πήρα είναι πάλι της avent τα πλαστικά. Τα βολευτηκα πολυ κ είχα πάρει κ γυάλινα κ δεν τα χρησιμοποίησα ποτε.ακόμα τα χρησιμοποιώ στην κόρη μου το βράδυ κ πρωι που πίνει γάλα..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι Αννα μου εχεις δικιο με την αποστειρωση με νερο!εχω πελαγωσει γμτ κ δεν θελω να παω να δωσω λεφτα αφου υπαρχει αυτος κ εκτος απο αυτα μπορει κ να θηλασω κ να μην τον χρειαστω καν

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Epishs nomizw akoma kai ston atmomageira mporoume na ta aposteirwnoume,to idio pragma einai.
Re koritsia sto plynth.piatwn den arkei dhladh??Afou ta plenei se 70 vathmous!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας!!!!!!!
ινα τι ευχαριστα νεα 2 διαστολη και καθολου δεν πονας? μπραβο με ενα πονο.

τον αποστειρωτη με ξυδι και νερο κανω μια αποστειρωση και γινετε καινουριος.
χαρα ψωνισατε απο ικεα?

εγω το μωρο θα το βαλω στο λικνο διπλα μας και μετα στο δωματιο που εχω φτιαξει ηδη για την μικρη. το πρωτο δωματιο που ειχα φτιαξει δεν μου χρειαστηκε καθολου γιατι το μωρο κοιμοταν σε μας, τσαμπα λεφτα και τωρα αποθηκη τα εχω.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:
konstantina έγραψε:
xara64 έγραψε:Κωνσταντινα μου ευχαριστω πολυ!!
ααα το νερο δεν πειραζει να ακουμπαει τα μπιμπερο??γιατι αυτος ο αποστειρωτης κ μια κουταλια νερο να βαλεις ακουμπανε νομιζω!!

Αν έχεις πάρει μουκαλια δοκιμασετο να δεις αν ακουμπάνε στο νερο. Εμένα δεν ακουμπάνε

ναι εχω μου εχει δωσει η αδερφη μου κ chicco k nuk k aveino πως τα λενε Rolling Eyes Rolling Eyes κ πλαστικα κ γυαλινα κ φυσικα δεν ξερω πιο να χρησιμοποιω κ πια οχι confused

Εγω πήρα αβεν πλαστικά,αυτα είχα και στο πρώτο εσυ θα δεις τι προτιμάει το μωρό σου.Μην απορρίψεις κανένα πριν τα δοκιμάσεις

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πραγματικά αν έχετε πλυντήριο πιάτων είναι το ίδιο με αποστειροτη μονο που μετα πρέπει να τα βάλεις στο ψυγείο για να μην αναπτυχθούν μικρόβια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις