Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
285 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 285 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MarialenaK έγραψε:Βυρωνα ειμαι!!

χαχαχαχαχαχα ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!Κ εγώ! Very Happy Σε ποιόν σταθμό τελικά πήρανε το παιδάκι σου?Εμάς αρχικά στον 8ο και τελικά σύμφωνα με τα χθεσινά στον 9ο!!!

Σε ρώτησα γιατί δεν έχω ακούσει καμία άλλη κοπέλα να γράφει ότι της είπαν για έλλειψη προσωπικού!Μόνο ο δήμος μας έχει πρόβλημα??? Rolling Eyes

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν το πιστευω και εγω στον 9ο ειμαι!!!! ΑΑΑΑΑΑ!!!! Τι να σου πω δεν ξερω αν μονο ο δημος μας εχει προβλημα, το σιγουρο ειναι οτι εγω θα τους πιεσω να ξεκινησει...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MarialenaK έγραψε:Δεν το πιστευω και εγω στον 9ο ειμαι!!!! ΑΑΑΑΑΑ!!!! Τι να σου πω δεν ξερω αν μονο ο δημος μας εχει προβλημα, το σιγουρο ειναι οτι εγω θα τους πιεσω να ξεκινησει...

εγω βυρωνα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy και στον 8ο Very Happy Very Happy Very Happy παρεμεινα σαν 1η επιλογη .τωρα θα παρω τηλ να δω τι θα μου πουν

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MarialenaK έγραψε:Δεν το πιστευω και εγω στον 9ο ειμαι!!!! ΑΑΑΑΑΑ!!!! Τι να σου πω δεν ξερω αν μονο ο δημος μας εχει προβλημα, το σιγουρο ειναι οτι εγω θα τους πιεσω να ξεκινησει...

Αααααχχ θα είναι μαζί τα κοριτσάκια μας γιατί εμένα είναι 23 μηνών και θα πάει στο βρεφικό!Χοχοχο
Πάντως η διευθύντρια που μιλήσαμε το πρωί με ρώτησε σε κάποια φάση αν υπάρχει η δυνατότητα για κάποιες εβδομάδες να το καθυστερήσουμε και μετά σε άλλη φάση ήταν κατηγορηματική ότι με το υπάρχον προσωπικό δε μπορούν να εξυπηρετήσουν άλλα παιδιά!Κ έχει δίκαιο...χωρίς προσωπικό τι θα κάνει???Αλλά ας μας πει κάποιος τι θα γίνει τέλος πάντων!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να ,εδω λεει την μερα κ ωρα,
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

δεν εχει λογικη παντως ολο αυτο...1η επιλογη ηταν ο σταθμος που τα ειχαν παρει. Θα δω,θα το ψαξω μηπως ερθουν στον ιδιο με καποιο τροπο.

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:
MarialenaK έγραψε:Δεν το πιστευω και εγω στον 9ο ειμαι!!!! ΑΑΑΑΑΑ!!!! Τι να σου πω δεν ξερω αν μονο ο δημος μας εχει προβλημα, το σιγουρο ειναι οτι εγω θα τους πιεσω να ξεκινησει...

εγω βυρωνα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy και στον 8ο Very Happy Very Happy Very Happy παρεμεινα σαν 1η επιλογη .τωρα θα παρω τηλ να δω τι θα μου πουν

Ααααααα σύμπτωσηηηη!Φοβερό!!!Για πες μας τι θα σου πουν.Πάντως την κοπέλα που είναι διευθύντρια στον 8ο την είχα κατασυμπαθήσει απ'όταν έκανα έρευνα σταθμών τον Ιούνιο και γι'αυτό τον είχα βάλειπρώτη επιλογή στους δημοτικούς

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Να ,εδω λεει την μερα κ ωρα,
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

δεν εχει λογικη παντως ολο αυτο...1η επιλογη ηταν ο σταθμος που τα ειχαν παρει. Θα δω,θα το ψαξω μηπως ερθουν στον ιδιο με καποιο τροπο.

Πάντως η κοινή λογική (η δική τους λογική ανήκει αλλού όμως...)λέει ότι τα αδέρφια ΠΡΕΠΕΙ να πάνε μαζί και για διευκόλυνση των γονέων και για ψυχολογικούς λόγους για τα παιδιά και ίσως κ για άλλους λόγους που δεν ξέρω κ δε φαντάζομαι!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι να πω?! Θα δουμε! Θα παει ο μπαμπας μας αυριο στην εεταα να δει τι μπορει να γινει.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον μιλησα θα μας ενημερωσουν λεει απο παρασκευη τα παιδια ειναι παρα πολλα .Την ρωταω απο το ΕΣΠΑ?μου λεει οχι ολα τα αλλα και κοιτανε να δουν τι θα κανουν .Της ειπα οκ και περιμενω δεν ρωτησα τιποτα αλλο θα δω τι θα πουν την Παρασκευη. Sad

Λιτσακο εμενα δεν ανοιγει ετσι ,δεν γραφει τιποτα απο κατω αλλα οκ .βρες μπας και ανοιγω αλλο link?Mου βαζετε το link το σωστο να δω?Μπορειτε καποιος?

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:Λοιπον μιλησα θα μας ενημερωσουν λεει απο παρασκευη τα παιδια ειναι παρα πολλα .Την ρωταω απο το ΕΣΠΑ?μου λεει οχι ολα τα αλλα και κοιτανε να δουν τι θα κανουν .Της ειπα οκ και περιμενω δεν ρωτησα τιποτα αλλο θα δω τι θα πουν την Παρασκευη. Sad

Λιτσακο εμενα δεν ανοιγει ετσι ,δεν γραφει τιποτα απο κατω αλλα οκ .βρες μπας και ανοιγω αλλο link?Mου βαζετε το link το σωστο να δω?Μπορειτε καποιος?

Στον γενικό πίνακα "Ωφελούμενες γυναίκες"δε βγάζει ημερομηνία.Μόνο στα άλλα λινκ από κάτω που είναι pdf

http://www.eetaa1.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2012/2012-09-07_oristika-gynaikwn/epilex_02.pdf

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion έγραψε:
mamavivo έγραψε:Λοιπον μιλησα θα μας ενημερωσουν λεει απο παρασκευη τα παιδια ειναι παρα πολλα .Την ρωταω απο το ΕΣΠΑ?μου λεει οχι ολα τα αλλα και κοιτανε να δουν τι θα κανουν .Της ειπα οκ και περιμενω δεν ρωτησα τιποτα αλλο θα δω τι θα πουν την Παρασκευη. Sad

Λιτσακο εμενα δεν ανοιγει ετσι ,δεν γραφει τιποτα απο κατω αλλα οκ .βρες μπας και ανοιγω αλλο link?Mου βαζετε το link το σωστο να δω?Μπορειτε καποιος?

Στον γενικό πίνακα "Ωφελούμενες γυναίκες"δε βγάζει ημερομηνία.Μόνο στα άλλα λινκ από κάτω που είναι pdf

http://www.eetaa1.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2012/2012-09-07_oristika-gynaikwn/epilex_02.pdf

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy τωρα ναι το ειδα.. Very Happy Very Happy Very Happy

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν έχω γίνει ντεντέκτιβ Πουαρό και έχω αρχίζει να υποψιάζομαι τι συμβαίνει με τα...δήθεν υπεράριθμα παιδιά του δήμου μας.Υποθέτω λοιπόν ότι όταν η πρώτη απόφαση του εσπα έβαλε τα μισά παιδιά απ'όσα αρχικά είχε προκηρύξει ο κάθε σταθμός...πήγε ο δήμος μας και κάλυψε τις θέσεις που παρέμεναν κενές (αφού το εσπα δεν τις κάλυψε τελικά όλες) με δικά του παιδιά εκτός διαδικασιών.Και τώρα που τελικά το εσπα ενέκρινε και τις υπόλοιπες θέσεις πολύ απλά δεν έχουν τι να τα κάνουν όλα αυτά τα παιδιά κ μας λένε βλακείες για έλλειψη προσωπικού.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion έγραψε:Λοιπόν έχω γίνει ντεντέκτιβ Πουαρό και έχω αρχίζει να υποψιάζομαι τι συμβαίνει με τα...δήθεν υπεράριθμα παιδιά του δήμου μας.Υποθέτω λοιπόν ότι όταν η πρώτη απόφαση του εσπα έβαλε τα μισά παιδιά απ'όσα αρχικά είχε προκηρύξει ο κάθε σταθμός...πήγε ο δήμος μας και κάλυψε τις θέσεις που παρέμεναν κενές (αφού το εσπα δεν τις κάλυψε τελικά όλες) με δικά του παιδιά εκτός διαδικασιών.Και τώρα που τελικά το εσπα ενέκρινε και τις υπόλοιπες θέσεις πολύ απλά δεν έχουν τι να τα κάνουν όλα αυτά τα παιδιά κ μας λένε βλακείες για έλλειψη προσωπικού.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ στην καισαριανη που τον ειχα δηλωσει χωρις εσπα ,γιατι μενω δημο καισαριανης κανονικα για εναν δρομο απο βυρωνα ,μας ειχαν παρει απο την προηγουμενη βδομαδα που δεν ειχαν βγει τα αποτελεσματα και μας ειπαν οτι μας δεχονταν κανονικα εκτος εσπα.και οτι ειμασταν στην λιστα τους.Εγω αρνηθηκα και την ευχαριστησα γιατι ειχα σκεφτει κατι διαφορετικο.Αλλα στο λεω για να καταλαβεις οτι ηδη πηραν παιδια εκτος εσπα παρα πολλα οντως.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμας δεν μας πηραν με το εσπα αλλα ξεκινησαμε κανονικα..απλα πληροφοριακα ρωτησα την δικη μας διευθυντρια τι γινεται με αυτο το μπαχαλο και μου ειπε αυτο που λετε..αλλες θεσεις ειχαν προκυρηξει για το εσπα,αλλες τελικα εγκριθηκαν και βεβαια ηδη ο σταθμος απο τον ιουνιο ειχε κανει νεες εγγραφες και επανεγγραφες..αυτο που μου ειπε ειναι οτι θα παρουν τα παιδια του εσπα πρωτα απ΄ολα,μετα θα δεχτουν τα παιδακια απο επανεγγραφη και μετα θα δουν τι θα γινει με τις νεες εγγραφες..θα κρατησουν καποια παιδια και τα υπολοιπα θα τα απορροφησουν αλλοι σταθμοι της περιοχης,αν βεβαια υπαρχουν κι εκει θεσεις...παντως μου ειπε οτι αν ειναι να μεινουν καποια παιδια εκτος,ο δημος αποφασισε να προσλαβει προσωπικο γιατι οπως τα παιδια του εσπα πρεπει να τακτοποιηθουν ετσι πρεπει να γινει και με τα υπολοιπα που οι γονεις ειναι διαθετειμενοι να πληρωνουν..τι να πω βρε κοριτσια...καλα ξεμπερδεματα..

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:
marion έγραψε:Λοιπόν έχω γίνει ντεντέκτιβ Πουαρό και έχω αρχίζει να υποψιάζομαι τι συμβαίνει με τα...δήθεν υπεράριθμα παιδιά του δήμου μας.Υποθέτω λοιπόν ότι όταν η πρώτη απόφαση του εσπα έβαλε τα μισά παιδιά απ'όσα αρχικά είχε προκηρύξει ο κάθε σταθμός...πήγε ο δήμος μας και κάλυψε τις θέσεις που παρέμεναν κενές (αφού το εσπα δεν τις κάλυψε τελικά όλες) με δικά του παιδιά εκτός διαδικασιών.Και τώρα που τελικά το εσπα ενέκρινε και τις υπόλοιπες θέσεις πολύ απλά δεν έχουν τι να τα κάνουν όλα αυτά τα παιδιά κ μας λένε βλακείες για έλλειψη προσωπικού.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ στην καισαριανη που τον ειχα δηλωσει χωρις εσπα ,γιατι μενω δημο καισαριανης κανονικα για εναν δρομο απο βυρωνα ,μας ειχαν παρει απο την προηγουμενη βδομαδα που δεν ειχαν βγει τα αποτελεσματα και μας ειπαν οτι μας δεχονταν κανονικα εκτος εσπα.και οτι ειμασταν στην λιστα τους.Εγω αρνηθηκα και την ευχαριστησα γιατι ειχα σκεφτει κατι διαφορετικο.Αλλα στο λεω για να καταλαβεις οτι ηδη πηραν παιδια εκτος εσπα παρα πολλα οντως.

Μα ναιαιαι!Διαβάζω εδώ πόσες μαμάδες που τους πήραν τα παιδιά τους και τους είπαν ξεκινήστε και θα έρθει κ η εντολή μέσω εσπα κάποια στιγμή!
Μόνο στον δήμο μας υπάρχει δήθεν πρόβλημα προσωπικού!!!
Κανονικά ,αν ισχύει τελικά αυτό θα πρέπει να πάρουμε όλες τα παιδιά μας κ να τα πάμε απευθείας στον δήμαρχο κ να του πούμε...τώρα που κάλυψες τις θέσεις μας με δικές σου επιλογές πλήρωσέ μας ιδιωτικό σταθμό.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion έγραψε:
mamavivo έγραψε:
marion έγραψε:Λοιπόν έχω γίνει ντεντέκτιβ Πουαρό και έχω αρχίζει να υποψιάζομαι τι συμβαίνει με τα...δήθεν υπεράριθμα παιδιά του δήμου μας.Υποθέτω λοιπόν ότι όταν η πρώτη απόφαση του εσπα έβαλε τα μισά παιδιά απ'όσα αρχικά είχε προκηρύξει ο κάθε σταθμός...πήγε ο δήμος μας και κάλυψε τις θέσεις που παρέμεναν κενές (αφού το εσπα δεν τις κάλυψε τελικά όλες) με δικά του παιδιά εκτός διαδικασιών.Και τώρα που τελικά το εσπα ενέκρινε και τις υπόλοιπες θέσεις πολύ απλά δεν έχουν τι να τα κάνουν όλα αυτά τα παιδιά κ μας λένε βλακείες για έλλειψη προσωπικού.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ στην καισαριανη που τον ειχα δηλωσει χωρις εσπα ,γιατι μενω δημο καισαριανης κανονικα για εναν δρομο απο βυρωνα ,μας ειχαν παρει απο την προηγουμενη βδομαδα που δεν ειχαν βγει τα αποτελεσματα και μας ειπαν οτι μας δεχονταν κανονικα εκτος εσπα.και οτι ειμασταν στην λιστα τους.Εγω αρνηθηκα και την ευχαριστησα γιατι ειχα σκεφτει κατι διαφορετικο.Αλλα στο λεω για να καταλαβεις οτι ηδη πηραν παιδια εκτος εσπα παρα πολλα οντως.

Μα ναιαιαι!Διαβάζω εδώ πόσες μαμάδες που τους πήραν τα παιδιά τους και τους είπαν ξεκινήστε και θα έρθει κ η εντολή μέσω εσπα κάποια στιγμή!
Μόνο στον δήμο μας υπάρχει δήθεν πρόβλημα προσωπικού!!!
Κανονικά ,αν ισχύει τελικά αυτό θα πρέπει να πάρουμε όλες τα παιδιά μας κ να τα πάμε απευθείας στον δήμαρχο κ να του πούμε...τώρα που κάλυψες τις θέσεις μας με δικές σου επιλογές πλήρωσέ μας ιδιωτικό σταθμό.

υπαρχεο ο Προεδρος των παιδικων απο διοικητικο συμβουλιο.Ονομαζετε καρατζας Φιλιππος και ειναι στην πλατεια φατσεα καπου εκει δλδ.Περσι ειχαν και λεωφορεια ,φετος τιποτα.Γιαυτο ειχα διαλεξει και βυρωνα εγω αλλα παπαλα.Καλα ειμαστε και διπλα τωρα εκει που τον πηραν αλλα λεω Very Happy Very Happy
Παντως παιζουν πολλες μαμουνιες στον Δημο Shocked Shocked Shocked

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα παντως κοριτσια η κα μαριαννα απο τον 9ο μου ειπε οτι ουδεμια ενημερωση εχουν απο την διοικητικη υπηρεσια και οτι ουτε καν μπορει να επικοινωνησει μαζι τους λογω του πανικου... Αφηστε το προβλημα τους σημερα ειναι οτι σημερα και αυριο εχουν απεργια και δεν ξερουν αν υπαγονται και οι σταθμοι στην απεργια αυτη... Προβληματα ο κοσμος κοριτσια μου!!!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:
υπαρχεο ο Προεδρος των παιδικων απο διοικητικο συμβουλιο.Ονομαζετε καρατζας Φιλιππος και ειναι στην πλατεια φατσεα καπου εκει δλδ.Περσι ειχαν και λεωφορεια ,φετος τιποτα.Γιαυτο ειχα διαλεξει και βυρωνα εγω αλλα παπαλα.Καλα ειμαστε και διπλα τωρα εκει που τον πηραν αλλα λεω Very Happy Very Happy
Παντως παιζουν πολλες μαμουνιες στον Δημο Shocked Shocked Shocked

Σίιιγουρα παίζει κάτι!!!Δε γίνεται πια μόνο ο δήμος μας να έχει τόοοοσα πολλά παιδάκια και τόοοσο λίγες εκπαιδευτικούς!Η καισαριανή πώς σας κάλεσε?Δεν ξέρω...
Πάντως απ'ότι διαβάζω-δεν ξέρω αν όντως ισχύει-είναι υποχρεωμένοι να πάρουν πρώτα τα παιδάκια που είναι μέσω του εσπα...
Και ο πρόεδρος τι να μας κάνει?Θα μας πει αυτά τα γενικά κ αόριστα που λένε και οι διευθύντριες!Αν κ έχω ακούσει καλά λόγια γι'αυτόν.Δεν ξέρω τι να πω... Shocked

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MarialenaK έγραψε:Εμενα παντως κοριτσια η κα μαριαννα απο τον 9ο μου ειπε οτι ουδεμια ενημερωση εχουν απο την διοικητικη υπηρεσια και οτι ουτε καν μπορει να επικοινωνησει μαζι τους λογω του πανικου... Αφηστε το προβλημα τους σημερα ειναι οτι σημερα και αυριο εχουν απεργια και δεν ξερουν αν υπαγονται και οι σταθμοι στην απεργια αυτη... Προβληματα ο κοσμος κοριτσια μου!!!!

Η κ.Μαριάννα είναι η διευθύντρια?Την ξέρεις?Μου φάνηκε συμπαθητική,καλή κ οριοθετημένη.Πρώτη φορά θα στείλεις τη μικρή σταθμό?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια αυριο κ μεθαυριο οι Δημοι ειναιν κλειστοι.Ετσι μου ειπαν πριν λιγο απο τον δημο που μενω.Εστειλα τωρα τον πατερα μου στην διευθυνση παιδικων εδω σε μας να δει τι μπορει να γινει με εμας και να δει ΤΙ ΣΚ@Τ@ γινεται γενικοτερα!

Με πηρε κ απο τον ιδιωτικο τηλ η διευθυντρια,ειδε τα ονοματα μας στο εσπα και πηρε να δει τι θα κανουμε...τι θα κανοτμε? μηπως ξερουμε?!
Ευτυχως ειναι νορμαλ κ εχει κατανοηση,αλλα ειναι κ αυτη σε δυσκολη θεση κ εμεις φυσικα.
Αυτη μου ειπε οτι τοσα χρονια που μπαινει στο εσπα αυτο δεν της εχει ξανατυχει.
Επισης, εμαθα οτι φετος αλλαξε η διευθυντρια της εεταα. Μηοως ειναι ανικανη να διαχειριστει τετοιο προγραμμα?
Ετσι μου ρχεται να παω αυθριο στα γραφεια να βρισω.

Τι αλλο?Α!ναι Razz σορυ για το μακρυναρι αλλα θα γραψω κι αλλο χαχαχ

στο νηπιαγωγειο της γειτονιας ,εκει που θα πανε τα παιδια μου κ ειχα κανει αιτηση για προνηπιο, σημερα στον αγιασμο εγινε ΤΗΣ ΜΟΥΡΛΗΣ με τους γονεις. Εχουν παρει 75 νηπια (!) -εννοειται προνηπιο δεν πηραν- και ειναι 3 νηπιαγωγοι. Η αυλη τους παιδια ειναι σαν την βεραντα μου!Οχι 75 δεν χωρανε....μιλαμε για βια 20 τμ αυλη!!!! Ενα αυτο,και φυσικα 75 δια 3 ποσο μας κανει? 25 παιδακια με 1 νηπιαγωγο......που θα πανε σχολειο τα παιδια μας... Rolling Eyes

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πω πωωω φαντάζομαι τους γονείς των 75 παιδιών!!!!!!Για τις παιδαγωγούς δε...τι να πω?Φρίκη!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marion έγραψε:Πω πωωω φαντάζομαι τους γονείς των 75 παιδιών!!!!!!Για τις παιδαγωγούς δε...τι να πω?Φρίκη!

Γονεις κ εκπαιδευτικοι πρεπει να παμε στο Υπουργειο Παιδειας. Δε βλεπω αλλη λυση.Να παμε εκει και να μην φυγουμε μεχρι να λυθει.

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marion έγραψε:
MarialenaK έγραψε:Εμενα παντως κοριτσια η κα μαριαννα απο τον 9ο μου ειπε οτι ουδεμια ενημερωση εχουν απο την διοικητικη υπηρεσια και οτι ουτε καν μπορει να επικοινωνησει μαζι τους λογω του πανικου... Αφηστε το προβλημα τους σημερα ειναι οτι σημερα και αυριο εχουν απεργια και δεν ξερουν αν υπαγονται και οι σταθμοι στην απεργια αυτη... Προβληματα ο κοσμος κοριτσια μου!!!!

Η κ.Μαριάννα είναι η διευθύντρια?Την ξέρεις?Μου φάνηκε συμπαθητική,καλή κ οριοθετημένη.Πρώτη φορά θα στείλεις τη μικρή σταθμό?

Μαλλον η διευθυντρια ειναι, ετσι καταλαβα κ χθες κ σημερα που μιλησα μαζι της... Ναι πρωτη φορα θα την στειλω και οπως καταλαβαινεις στην αρχη δυωρα μου ειπε μεχρι να προσαρμοστει... Το θεμα ειναι ποτε θα ειναι αυτη η αρχη!!??

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MarialenaK έγραψε:
marion έγραψε:
MarialenaK έγραψε:Εμενα παντως κοριτσια η κα μαριαννα απο τον 9ο μου ειπε οτι ουδεμια ενημερωση εχουν απο την διοικητικη υπηρεσια και οτι ουτε καν μπορει να επικοινωνησει μαζι τους λογω του πανικου... Αφηστε το προβλημα τους σημερα ειναι οτι σημερα και αυριο εχουν απεργια και δεν ξερουν αν υπαγονται και οι σταθμοι στην απεργια αυτη... Προβληματα ο κοσμος κοριτσια μου!!!!

Η κ.Μαριάννα είναι η διευθύντρια?Την ξέρεις?Μου φάνηκε συμπαθητική,καλή κ οριοθετημένη.Πρώτη φορά θα στείλεις τη μικρή σταθμό?

Μαλλον η διευθυντρια ειναι, ετσι καταλαβα κ χθες κ σημερα που μιλησα μαζι της... Ναι πρωτη φορα θα την στειλω και οπως καταλαβαινεις στην αρχη δυωρα μου ειπε μεχρι να προσαρμοστει... Το θεμα ειναι ποτε θα ειναι αυτη η αρχη!!??

Και εγω αυτο εχω αγχος και δεν μπορω να λειψω και απο την δουλεια .Θα πηγαινει η μαμα μου να τον παιρνει που ειναι κοντα.Αλλα θα ξερει να τσεκαρει?θα της κανω πλυση εγκεφαλου Very Happy


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



καλα 75???ωρε γλεντια........... εκει θα πας λιτσακι???

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ουτε κ εγω μπορω να λειψω απο την δουλεια και ουτε ο πατερας της φυσικα μιας και απο δευτερα την ξεκιναει... Εμενα η μαμα μου μενει μακρια και θα πρεπει να της πω να ερθει εδω για λιγες μερες και εκτος του οτι δεν μπορει εντελως μονη της να την κρατησει γιατι εχει προβλημα με ποδια κ χερια, δεν ηθελα να δει κ το κλιμα που επικρατει σπιτι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις