Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΤΟ Α-ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΙΣ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...

Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΙς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΗΜΕΝΗ ΝΑ ''ΡΙΞΩ'' ΤΟ ΠΑΙΔΙ ,ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ..

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ?? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ....ΤΙ ΛΕΤΕ??

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω το εκαωνα για να ειμαι σιγουρη οτι το μωτρο ειναι καλα

http://www.gatospito.com

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω το εκαωνα για να ειμαι σιγουρη οτι το μωτρο ειναι καλα

http://www.gatospito.com

ΝΑΣΙΑ

ΝΑΣΙΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγω το εκανα.Ουτως ή αλλως ο γιατρος μου δεν θα μου επετρεπε να μην το κανω!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω προσωπικα το εκανα και δεν υπαρχει περιπτωση να αποφασιζα κατι αλλο.
Μαλλον ειναι δικη σου αποφαση.
Με το καλο! Smile

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ.ΘΕΩΡΗΣΕ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΕΣΥ!

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ έκανα το τεστ Α , αλλά την αυχενική διαφάνεια δεν την πρόλαβα... βλέπεις έμαθα πως είμαι έγκυος στην 15 βδομάδα της κύησης Shocked Shocked
Είχα μια αιμοραγία στο ενδιάμεσο που την εξέλαβα ως περίοδο... γι'αυτό! Embarassed Embarassed

Και όταν ρώτησα το γιατρό μου αν θα κάνουμε αυχενική μου λέει :είσαι μεγάλη πια.
Εγώ απαντάω :όχι γιατρέ μόνο 29 είμαι....
και μου λέει οτι η ηλικία κύησης είναι μεγάλη, συνήθως γίνεται στις 12 βδομάδες... jocolor jocolor

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα αν ομιγεννετο εχει κατι το μωρο που χρειαζεται να το παρακολουθουνε και ισως να το προλαβουνε στη συνεχεια, γιατι να μην την εχεις κανει; εγω νομιζω καλο ειναι να γινονται οι εξετασεις

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:κοιτα αν ομιγεννετο εχει κατι το μωρο που χρειαζεται να το παρακολουθουνε και ισως να το προλαβουνε στη συνεχεια, γιατι να μην την εχεις κανει; εγω νομιζω καλο ειναι να γινονται οι εξετασεις

Το ρωτησα αυτο και μου ειπε πως ειναι μονο για το συνδρομο dwn...για αυτο δεν μπορεις να κανεις κατι μονο να σταματησεις την εγκυμοσυνη...αλλα προβληματα που θελουν παρακολουθηση τα βλεπει λεει στην αυχενικη και το β επιπεδου..

αλλα και το συνδρομο δεν ειναι σιγουρο..με πιθανοτητες δουλευει..και αν πει λαθος και το παιδακι ειναι μια χαρα..εχει τυχει πολλες φορες..γιατι να το ''ρηξεις''..απο την αλλη αν ειναι να σου συμβει κατι μπορει να συμβει και μετα..παιδια που γεννιουνται κανονικα μπορει να παθουν κατι μετα...αν ειναι να σου τυχει...ετσι δεν ειναι??

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα δεν το ριχνεις ετσι απλα, εμενα ας πουμε στο γιο μου μου εβγαινε μια εξεταση στο αιμα στην pappA υψηλη ξανακαναμε και αλλες αιματολογικες και ολα ηταν καλα τελικα, οπως αν βγει προβλημα θα το τσεκαρεις ξανα και θα κανεις και αμνιοπαρακεντηση αν χρειαστει δεν παει να πει αν σου πει προβλημα το ριχνουμε αμεσως, επισης αν το παιδι μπορει να ζησει και δεν θες να το ριξεις γιατι να μην εισαι προετοιμασμενη και ενημερωμενη για το πως θα μεγαλωσεις καλυτερα ενα παιδι με δυσκολιες, και στην τελικη μια χαρα θα ειναι το παιδακι καλε ξεκολα

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ έκανα το τέστ Α και αυχενική, απλά δεν έκανα το τριπλό γιατί όλα τα υπόλοιπα ήταν ''καθαρά''. Νομίζω ότι πιο μεγάλη σημασία έχει να το κάνεις για να ηρεμήσεις και να νιώσεις όμορφα που όλα είναι καλά, παρά να δεις κάτι άλλο. Έτσι κι αλλιώς αν είναι να υπάρχει κάτι, θα το δεις και μετά. Εγώ πάντως ένιωσα πολύ όμορφα που πήρα καλά αποτελέσματα.

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα ήθελα κι εγώ να υποβαλλω ένα ερωτημα σχετικά με το Ατεστ.
Απο οσο ξερω γινεται στις 16 εως 18 εβδομάδες.
Ο γιατρός λοιπόν μου είπε σήμερα πως εφόσον η αυχενική και το papA μας βγήκαν άριστα δεν χρειάζεται να κανουμε το Ατεστ, αφού λοιπόν επέμενα μου είπε πάλι το ίδιο και πως το Ατεστ εχει αντικαταστατήσει την αυχενική διαφάνεια!!
Γνωρίζεται κάτι σχετικά με αυτό;;;;

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouboukitsa μήπως εννοείς για το papA;
επειδη αναφέρεις για 12 εβδομάδα ενω το Ατεστ δεν γινεται τότε.

Marilia's mom

Marilia's mom
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΤΟ Α-ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΙΣ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...

Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΙς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΗΜΕΝΗ ΝΑ ''ΡΙΞΩ'' ΤΟ ΠΑΙΔΙ ,ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ..

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ?? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ....ΤΙ ΛΕΤΕ??



KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...
ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ Α-ΤΕΣΤ ΚΑΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΟΝΟ, ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΙΝ ΤΟ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ,Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ,Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΤΗΧΗ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΡΜΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΟΥ ,ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Η ΟΧΙ.
Η ΜΟΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΕΒΑΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗΣ ΚΑΙ Η ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.

http://www.mysweetMarilia.blogspot.com

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoleta έγραψε:Εγώ έκανα το τέστ Α και αυχενική, απλά δεν έκανα το τριπλό γιατί όλα τα υπόλοιπα ήταν ''καθαρά''. Νομίζω ότι πιο μεγάλη σημασία έχει να το κάνεις για να ηρεμήσεις και να νιώσεις όμορφα που όλα είναι καλά, παρά να δεις κάτι άλλο. Έτσι κι αλλιώς αν είναι να υπάρχει κάτι, θα το δεις και μετά. Εγώ πάντως ένιωσα πολύ όμορφα που πήρα καλά αποτελέσματα.
κι εγω δεν θα αντεχα 9 μηνες!!!!!και ξεαγχωθηκα τοοοοοσο πολυ μετα!!!!!

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:κοιτα αν ομιγεννετο εχει κατι το μωρο που χρειαζεται να το παρακολουθουνε και ισως να το προλαβουνε στη συνεχεια, γιατι να μην την εχεις κανει; εγω νομιζω καλο ειναι να γινονται οι εξετασεις

Το ρωτησα αυτο και μου ειπε πως ειναι μονο για το συνδρομο dwn...για αυτο δεν μπορεις να κανεις κατι μονο να σταματησεις την εγκυμοσυνη...αλλα προβληματα που θελουν παρακολουθηση τα βλεπει λεει στην αυχενικη και το β επιπεδου..

αλλα και το συνδρομο δεν ειναι σιγουρο..με πιθανοτητες δουλευει..και αν πει λαθος και το παιδακι ειναι μια χαρα..εχει τυχει πολλες φορες..γιατι να το ''ρηξεις''..απο την αλλη αν ειναι να σου συμβει κατι μπορει να συμβει και μετα..παιδια που γεννιουνται κανονικα μπορει να παθουν κατι μετα...αν ειναι να σου τυχει...ετσι δεν ειναι??
να ολα αυτα σκεφτομουν πριν την εξεταση...μετα που την εκανα απλα απολαμβανα την εγγυμοσυνη μου Laughing Laughingκαντην και θα ηρεμισεις γιατι ολα θα ναι καλα Α-ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ..ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ?? 654316 Α-ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ..ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ?? 654316

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο έθεσε έτσι ο γιατρός σου. Εγώ τα έκανα και τα δύο γιατί το θέωρησα αυτονόητο. Δεν μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ τι θα κάνω αν το μωρό δεν ήταν καλά. Ακόμα και αν ένα μωρό έχει πρόβλημα και οι γονείς δεν θέλουν να το "ρίξουν" δεν είναι καλύτερα να είναι προετοιμασμένοι? Εστω και από αυτή την σκοπιά να το δεις είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις.

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο έθεσε έτσι ο γιατρός σου. Εγώ τα έκανα και τα δύο γιατί το θέωρησα αυτονόητο. Δεν μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ τι θα κάνω αν το μωρό δεν ήταν καλά. Ακόμα και αν ένα μωρό έχει πρόβλημα και οι γονείς δεν θέλουν να το "ρίξουν" δεν είναι καλύτερα να είναι προετοιμασμένοι? Εστω και από αυτή την σκοπιά να το δεις είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις.

πολυ πιθανον να μην εχει το μηχανημα να κανει τον υπερηχο στο ιατρειο του οποτε εχει και καποιο κοστος...γυρω στα 120 ευρω νομιζω...μηπως στο εθεσε ετσι για να μην σε επιβαρυνει οικονιμικα?
καλο ειναι να το κανεις για να δεις και το μωρο σου που θα εχει αρχισει να σχηματίζεται...θα ακουσεις και την καρδουλα του...θα δεις και το προφιλ του...εγω ειχα χεστει απο την χαρα μου.....και στην β'επιπεδου .....που ειναι αργοτερα.....σου δινουν και φωτογραφια....εκει πεθανα!!!!
οτι και να αποφασισεις μαζι σου!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsourekaki έγραψε:
florentiab έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο έθεσε έτσι ο γιατρός σου. Εγώ τα έκανα και τα δύο γιατί το θέωρησα αυτονόητο. Δεν μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ τι θα κάνω αν το μωρό δεν ήταν καλά. Ακόμα και αν ένα μωρό έχει πρόβλημα και οι γονείς δεν θέλουν να το "ρίξουν" δεν είναι καλύτερα να είναι προετοιμασμένοι? Εστω και από αυτή την σκοπιά να το δεις είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις.

πολυ πιθανον να μην εχει το μηχανημα να κανει τον υπερηχο στο ιατρειο του οποτε εχει και καποιο κοστος...γυρω στα 120 ευρω νομιζω...μηπως στο εθεσε ετσι για να μην σε επιβαρυνει οικονιμικα?
καλο ειναι να το κανεις για να δεις και το μωρο σου που θα εχει αρχισει να σχηματίζεται...θα ακουσεις και την καρδουλα του...θα δεις και το προφιλ του...εγω ειχα χεστει απο την χαρα μου.....και στην β'επιπεδου .....που ειναι αργοτερα.....σου δινουν και φωτογραφια....εκει πεθανα!!!!
οτι και να αποφασισεις μαζι σου!

Το κάνουν και στο ΙΚΑ δωρεάν αλλά και στο Αλεξάνδρα με λιγότερα χρήματα.

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
tsourekaki έγραψε:
florentiab έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο έθεσε έτσι ο γιατρός σου. Εγώ τα έκανα και τα δύο γιατί το θέωρησα αυτονόητο. Δεν μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ τι θα κάνω αν το μωρό δεν ήταν καλά. Ακόμα και αν ένα μωρό έχει πρόβλημα και οι γονείς δεν θέλουν να το "ρίξουν" δεν είναι καλύτερα να είναι προετοιμασμένοι? Εστω και από αυτή την σκοπιά να το δεις είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις.

πολυ πιθανον να μην εχει το μηχανημα να κανει τον υπερηχο στο ιατρειο του οποτε εχει και καποιο κοστος...γυρω στα 120 ευρω νομιζω...μηπως στο εθεσε ετσι για να μην σε επιβαρυνει οικονιμικα?
καλο ειναι να το κανεις για να δεις και το μωρο σου που θα εχει αρχισει να σχηματίζεται...θα ακουσεις και την καρδουλα του...θα δεις και το προφιλ του...εγω ειχα χεστει απο την χαρα μου.....και στην β'επιπεδου .....που ειναι αργοτερα.....σου δινουν και φωτογραφια....εκει πεθανα!!!!
οτι και να αποφασισεις μαζι σου!

Το κάνουν και στο ΙΚΑ δωρεάν αλλά και στο Αλεξάνδρα με λιγότερα χρήματα.
ναι εγω στο λητω πηγα για ολους τους μεγαλους υπερηχους

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω κοριτσακια μου εκανα και αυχενικη και PAP-A και αλφα τεστ και β επιπεδου και τα παντε .....ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας σε αυτα και με εβαλε να τα κανω ολα ...επισης δεν πιστευω οτι παιζει και τοσο σημαντικο ρολο η ηλικια της εγκυου για να κανεις καποιες εξετασεις πχ εγω ειμαι 35 αλλα αμνιοπαρακεντηση δεν με εβαλε να κανω γιατι ολα στις προηγουμενες εξετασεις δειξανε ΤΕΛΕΙΑ...
επισης ναι μεν ειναι πολυ ακριβες οι εξετασεις αυτες αλλα σκεφτειτε οτι κουβαλατε μια ψυχουλα μεσα σας...εδω τα χαλαμε αλλου κι αλλου τ αλεφτα αυτο θα σκεφτουμ ετωρα;
εγω της εκανα ολες στο ιασω που ειναι φωτια στις τιμες Twisted Evil Twisted Evil

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="vasoula"]bouboukitsa μήπως εννοείς για το papA;
επειδη αναφέρεις για 12 εβδομάδα ενω το Ατεστ δεν γινεται τότε.[/quo

τι να σου πω...εννοω την εξεταση αιματοσ που δειχνει το συνδρομο νταουν..αυτο μου ειπε

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γουργουριτσας έγραψε:εγω κοριτσακια μου εκανα και αυχενικη και PAP-A και αλφα τεστ και β επιπεδου και τα παντε .....ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας σε αυτα και με εβαλε να τα κανω ολα ...επισης δεν πιστευω οτι παιζει και τοσο σημαντικο ρολο η ηλικια της εγκυου για να κανεις καποιες εξετασεις πχ εγω ειμαι 35 αλλα αμνιοπαρακεντηση δεν με εβαλε να κανω γιατι ολα στις προηγουμενες εξετασεις δειξανε ΤΕΛΕΙΑ...
επισης ναι μεν ειναι πολυ ακριβες οι εξετασεις αυτες αλλα σκεφτειτε οτι κουβαλατε μια ψυχουλα μεσα σας...εδω τα χαλαμε αλλου κι αλλου τ αλεφτα αυτο θα σκεφτουμ ετωρα;
εγω της εκανα ολες στο ιασω που ειναι φωτια στις τιμες Twisted Evil Twisted Evil


Κοιτα επειδη εγω ανοιξα αρχικα το θεμα θελω απλα να πω πως δεν σκεφτηκα καθολου το οικονομικο, αλλα το αν θα ημουν διατεθημενη να ΄΄ρηξω΄΄ το παιδι αν υπηρχαν πιθανοτητες για κατι ασχημο...και επειδη σκεφτηκα πωσ δεν θα το εκανα λεω ,και μου ειπε και ο γιατρος , να μην το κανω...αυτη ηταν η αρχικη σκεψη...οχι τα λεφτα..

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
γουργουριτσας έγραψε:εγω κοριτσακια μου εκανα και αυχενικη και PAP-A και αλφα τεστ και β επιπεδου και τα παντε .....ο γιατρος μου ειναι πολυ ψειρας σε αυτα και με εβαλε να τα κανω ολα ...επισης δεν πιστευω οτι παιζει και τοσο σημαντικο ρολο η ηλικια της εγκυου για να κανεις καποιες εξετασεις πχ εγω ειμαι 35 αλλα αμνιοπαρακεντηση δεν με εβαλε να κανω γιατι ολα στις προηγουμενες εξετασεις δειξανε ΤΕΛΕΙΑ...
επισης ναι μεν ειναι πολυ ακριβες οι εξετασεις αυτες αλλα σκεφτειτε οτι κουβαλατε μια ψυχουλα μεσα σας...εδω τα χαλαμε αλλου κι αλλου τ αλεφτα αυτο θα σκεφτουμ ετωρα;
εγω της εκανα ολες στο ιασω που ειναι φωτια στις τιμες Twisted Evil Twisted Evil

ναι κοριτσακι μου ...το καταλαβα οτι δεν εθιξες το θεμα οικονομικο ....
εγωδεν το ειπα για σενα γενικα μιλησα γιατι εχω ακουσει τα απιστευτα απο κοπελες οχι απο δω μεσα αλλα στον κυκλο μου να λενε διαφορα καιειδικα για το οικονομικο ...
με την καμια δεν τ γραψα για σενα προς θεου....







Κοιτα επειδη εγω ανοιξα αρχικα το θεμα θελω απλα να πω πως δεν σκεφτηκα καθολου το οικονομικο, αλλα το αν θα ημουν διατεθημενη να ΄΄ρηξω΄΄ το παιδι αν υπηρχαν πιθανοτητες για κατι ασχημο...και επειδη σκεφτηκα πωσ δεν θα το εκανα λεω ,και μου ειπε και ο γιατρος , να μην το κανω...αυτη ηταν η αρχικη σκεψη...οχι τα λεφτα..

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τα βγαλε λιγο οπως να ναι αλλα καταλαβες πιστευω Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις