Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ολα θα ειναι τελεια μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου....

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:ναι..ευχαριστώ κορίτσια...προσπαθώ γενικά να είμαι ηρεμη να ξεκουράζομαι..κλπ...
αλλα οι ορμόνες μου στην κυριολεξία έχουν τρελαθεί..ακούω ειδήσεις..η βλέπω ταινία και αρχίζω και κλαίω..
θα τα κόψω όλα μάλλον..και τηλεοραση και τα πάντα..πόσο κρατάει το ορμονικό?..θα περάσει ε?

σε 2 εβδομάδες θα πάω για αυχενική διαφάνεια και ελπίζω όλα καλά!

Θα πάνε όλα τέλεια. Σίγουρα. Έχεις τη θετική ενέργεια από τόσες κοπέλες εδώ μέσα.
Με τις ειδήσεις κλαίω και εγώ που έχω γεννήσει εδώ και 14μήνες, αλλά όχι λόγω ορμονών. Λόγω απελπισίας. Γι' αυτό τις έκοψα. Όσο ήμουν έγκυος έβλεπα μόνο ρομαντικές κομεντί και κωμωδίες. Τα "φιλαράκια" τα είχα λιώσει στο dvd. Στο συνιστώ

ευχαριστώ!..και σίγουρα θα ακολουθησω τη συμβουλή σου με τα ''φιλαράκι''και καμια ρομαντική κομεντί..
φιλια

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γουργουριτσας έγραψε:ολα θα ειναι τελεια μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου....

σε ευχαριστω γουργουριτσα....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια! Δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλες τις απαντήσεις απλώς θα ήθελα τι γνώμη σου!Στις 17 έχω κλείσει ραντεβού για αυχενική και ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με τις πιθανότητες..Μου είπε ο γιατρός ότι για πιθανότητα μικρότερη από 1/2000 καλό είναι να κάνω αμνιο για να είμαι ήσυχη. Αυτό θα πρότεινε τουλάχιστον αν ήτανε η γυναίκα του. Εσείς τι λέτε με βάση αυτό? Δεδομένου του ότι είμαι 29 ξεκινάω με πιθανότητα 1/500..

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εκανα ολες μα ολες τις εξετασεις.αιματολογικες κ οτιδηποτε μου ειχε πει ο γιατρος.με αυτα δεν ρισκαρεις.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι και εγώ θα κάνω όσες μου πει ο γιατρός, όμως μου είπε ότι η απόφαση για την άμνιο είναι καθαρά του ζευγαριού και δεν μπορεί εκείνος να προτείνει κάτι ή να προτρέψει λόγω του μικρού (έστω) ποσοστού αποβολής μετά την εξέταση..

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω ξεκινησα με πιθ 1:250 ειμαι 34,5 και τελικα βγηκαν τα αποτελεσματα και με το papa 1:6000 και μου ειπε οτι δεν χρειζεται να κανω.
Εσυ εισαι πολυ μικρη οποτε οι πιθανοτητες σου θα ειναι λογικα με το μερος σου στην προηγουμενη εγκυμοσυνη που ήμουν 31 ήταν 1 :10000 περιπου.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μακάρι!Θα δούμεSmile Απλώς το ερώτημα μου ήτανε αν οι δικοί σας γιατροί σας είχανε δώσει κάποια ένδειξη από ποια πιθανότητα και κάτω πρέπει να το ψάξετε με αμνιο περισσότερο..

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν μου ειχε πει τιποτα απο πριν.Αν όμως μου έλεγε ο εμβρυολόγος ή ο γυναικολόγος μου να κανω την εν λογω εξεταση σιγουρα θα την έκανα.Γιατι εκει φαινονται τα πράγματα πιο καλα και μπορουν να δουν και πολλα άλλα.

Για αυτο μην σκεφτεσαι απο τωρα έτσι.Πηγαινε χαλαρα.Και ολα θα πανε καλα. Smile

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εκανα και τις δυο εξετασεις, δε θυμαμαι αποτελεσματα αλλα καλο ειναι να τα κανεις για να ξερεις τι γινεται...Εμενα δεν μου ειπε κατω απο ποιες πιθανοτητες να κανω τροφοβλαστη αλλα απο την αρχη με αισιοδοξια μου ειπε οτι ειναι πολυ απιθανο να βγαλω χαμηλα ποσοστα. Λογο ηλικια, λογο του οτι δεν υπηρχε κληρονομικο και απο τις μετρησεις που εκανε... Γενικος εγω δεν ημουν φοβισμενη απλα πηγα και ξαναεδωσα αιμα, σαν να ηταν να κανω μια απλη εξεταση.
Πιθανοτητα 1:2000 μου φαινεται ομως πολυ καλη για να μπεις στη διαδικασια της τροφοβλαστης. Δεν ξερω, αλλα καπου διαβασα οτι κατω απο 1:200 σε βαζουν σε αυτη τη διαδικασια.. Αν εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου ακολουθησε τις οδηγιες του...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Μακάρι!Θα δούμεSmile Απλώς το ερώτημα μου ήτανε αν οι δικοί σας γιατροί σας είχανε δώσει κάποια ένδειξη από ποια πιθανότητα και κάτω πρέπει να το ψάξετε με αμνιο περισσότερο..

σορρυ που ρωταω αλλα αμνιο εννοεις την αμιοπαρακεντηση η κατι άλλο???

παντως γενικα το θεμα ειναι τι εχεις σκοπο να κανεις...δηλαδη αν κατι δεν παει καλα..καποια εξεταση εχει αυξημενες πιθανοτητες θα προχωρησεις σε διακοπή??
γιατι αν ναι οκ κανε ολες τις εξετασιες..αλλα αν οχι τοτε μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου με εξαιτασεις...εγω πχ..επειδη ειχα αποφασισει πως θα το κραταγα ετσι και αλλιως δεν εκανα ουτε παπ α ουτε αμνιοπαρακεντηση...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι μπου-μπουκίτσα την αμνιοπαρακέντηση εννοώ.. Δυστυχώς δεν ξέρω τι θα έκανα σε μία περίπτωση όπου κάτι δεν πήγαινε καλά. Νομίζω πως δεν είναι εξ' ολοκλήρου δική μου μία τέτοια απόφαση να την πάρω.. Εύχομαι να μην βρεθώ σε αυτή την θέση..Και εννοώ φυσικά στην θέση του να πρέπει να αποφασίσω αν θα κάνω διακοπή κύησης ή όχι μετά τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Ναι μπου-μπουκίτσα την αμνιοπαρακέντηση εννοώ.. Δυστυχώς δεν ξέρω τι θα έκανα σε μία περίπτωση όπου κάτι δεν πήγαινε καλά. Νομίζω πως δεν είναι εξ' ολοκλήρου δική μου μία τέτοια απόφαση να την πάρω.. Εύχομαι να μην βρεθώ σε αυτή την θέση..Και εννοώ φυσικά στην θέση του να πρέπει να αποφασίσω αν θα κάνω διακοπή κύησης ή όχι μετά τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης..

όλα καλά θα πάνε!! μην αγχώνεσαι!!..εγώ απλά το λέω για να μην ταλαιπωρήσαι άδικα...

DORA_KOUTS


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

παντως γενικα το θεμα ειναι τι εχεις σκοπο να κανεις...δηλαδη αν κατι δεν παει καλα..καποια εξεταση εχει αυξημενες πιθανοτητες θα προχωρησεις σε διακοπή??

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ..Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ.ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΣΙΜΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΘΑ ΖΗΣΕΙ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ DOPPLER.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΣΩΣΕ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DORA_KOUTS έγραψε:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΘΑ ΖΗΣΕΙ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ



συμφωνω ..αν ο θέλει ο Θεός θα ζήσει ..αυτό ειναι σίγουρο..αλλα για να ΄΄επέμβει΄΄ ο Θεός πρέπει εμείς να μην έχουμε επέμβει πιο πριν...δηλαδη αλλα το ντοπλερ που λες..προφανως εσενα ειδε κατι και πηρε το μωρο..και ηταν βιωσιμο..αλλα στο παπ α και την` αμιοπαρακεντιση το παιδι δεν ειναι βιωσιμο..απλα αν δουν κατι σου λενε να το ριξεις,,,γιαυτο ειπα στη κοπελα οτι αν δεν σκοπευει να το κανει αυτο ας μην κανει και τις εξετασεις.....(ασε που η αμιοπαρακεντιση εχει ποσοστα αποβολης η δημιουργιας συσπασεων και προωρο τοκετο...)

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που σου λέει να κάνεις διακοπή κύησης!Απλώς σου παραθέτουν τις πιθανότητες και είναι στο χέρι σου να αποφασίσεις τι θα κάνεις από εκεί και πέρα..

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ! ΑΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΑΝΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ!
ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ειχα κανει και το ΠΑΠ Α και την αυχενικη παρολο που ολες οι εξετασεις ηταν πολυ καλες. Εκμεταλλευσου τις δυνατοτητες της επιστημης γιατι δεν ειναι ολα ασπρο ή μαυρο, το κραταω ή το ριχνω... Πρεπει να ξερεις τι θα προκυψει μελλοντικα, ποιες ειναι οι πιθανοτητες και οι επιλογες σου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις