Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
479 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 479 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
'H ο υπολογιστής μου ή το ρούτερ ή και τα 2 θέλουν πέταμα!!! Μα δεν τους είπε κανείς να μην τα βάζουν με την έγκυο!!!!!!
Άσε Φιλίτσα, σήμερα πονάω πιο πολύ από χτες, βέβαια το πρωί που ήμουν καλά,είχα την φαεινή ιδέα να πάω να βγάζω τα χόρτα από το παρτέρι, οπότε δε φταίει κανείς άλλος παρά μόνο η εξυπνάδα μου!
Και αύριο έρχεται η μανούλα μου να κάνουμε μια ωραιότατη γενική στο σπίτι! Να δω πως θα την βοηθήσω!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κουκλιτσα δεν πρεπει να κανεις τετοιες δουλειες...Ασε τα παρτερια για τον καλο σου κ τη γενικη για τη μαμα.Εγω θα παρω γυναικα να μου κανει γενικη παντως.Σιγα μην καθαριζω πατζουρια κ παραθυρα!
Εγω δεν ποναω αλλα παρατηρησα οτι κ το παραμικρο σκηψιμο με κουραζει.Εχει φουσκωσει πολυ η κοιλιτσα κ ζοριζομαι...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασε στη μαμα τις δουλιτσες και πεστης οταν γεννησεις θα τις κανεις εσυ! Razz

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόνη μου τα θέλω και τα παθαίνω! Κανένας δε με αφήνει να κάνω τίποτα αλλά πάω και χώνομαι μόνη μου! Και η βλακεία είναι ότι μετά δεν μπορώ να γκρινιάξω που πονάω γιατί δε με είπε κανείς να κάνω τίποτα.
Και για αύριο θα κάνω τα ελαφριά μόνο.
Σήμερα πρωί πρωί πέρασε ο παλιατζής, εκείνη την ώρα προσπαθούσε να με ξυπνήσει το παλικάρι μου. Και ακούω τον παλιατζή να λέει "πόρτες, παράθυρα, κουφώματα" και πετάγομαι πάνω και λέω "Τα καθαρίζει???" Εφιάλτης μου έχουν γίνει!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εφτιαξα κ εγω μηλοπιτα!Τη συνταγη που εδωσε η Σοφια με καποιες δικες μου προσθηκες...Μολις ψηθηκε κ ειναι....μμμμμμμμμ................κολαση......................

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε: Και ακούω τον παλιατζή να λέει "πόρτες, παράθυρα, κουφώματα" και πετάγομαι πάνω και λέω "Τα καθαρίζει???" Εφιάλτης μου έχουν γίνει!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηγαμε και ειδαμε το ματς εμεις..Ρε κοριτσια μονο εμενα δεν εχει φουσκωσει η κοιλια μου?Παρεπιπτοντως 3 μερες πολυ τσιμπολογισα γλυκακια και νιωθω πρησμενη τωρα...Καλα μην φανταστειτε οτι εφαγα καμια τουρτα απλα μου εδωσε λιγο γλυκο το αγορι μου...Ας κανω υπομονη μεχρι να με ζυγισει ο γιατρος τουλαχιστον Razz

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα φούσκωσε αρκετά η κοιλιά μου!!! Πολύ την χαίρομαι! Και πρέπει να "έδωσε μπόι" ξαφνικα την τελευταία μιάμιση βδομάδα. Οι άλλοι έτσι μου λένε δηλαδή. Εμένα με νοιάζει μόνο να την βλέπω να κουνιέται επειδή χορεύει μέσα η μικρή μας!
Έφαγσ πολυ σήμερα και τώρα κάτι χαζά και τώρα νιώθω μια ανακατωσούρα. Αλλά θέλω να φάω και γιαουρτάκι με μήλο.
Λέω να κάνω την μηλόπιτα αυτήν κορίτσια την Τρίτη, που έχω και γενέθλια. Πετυχαίνει με την πρώτη ή να κάνω και πρόβα αύριο;;;;

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιτα εγω την πρωτη φορα τρομαξα γιατι μεχρι να βαλεις την μαρεγκα ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σφιχτο..υπερβολικα πολυ...Τοσο που ημουν ετοιμη να το πεταξω..Αλλα μολις το ανακατεψεις με την μαρεγκα γινεται ακριβως οπως το κεικ πριν το ψησεις!!!!!
Μωρε εδω και τρεις μερες κλοτσαει ελαχιστα απο εκει που τις πρωτες μερες εκανε παρτυ και στεναχωριεμαι παρα πολυ...Θελω να παρω τον γιατρο αλλα η μαμα λεει αφου το νιωθεις εστω και λιγοτερο δεν υπαρχει προβλημα

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
OOOO θελει και μαρέγκα;;; αποθήκευσα την συνταγή αλλά δεν την διάβασα! Είναι η δική μου μέθοδος....και έχω καμιά 5ο σελίδες συνταγές που ούτε ξέρω τι είναι!!! Μεγάλη μαγείρισσα σου λέω!!!
Εγώ Σοφία μου τον ρώτησα τον γιατρό γι'αυτο που λες. Την Δευτέρα που είχα ραντεβού. Μου είπε το ίδιο που σου λέει η μαμά σου. Όποτε μην ανησυχείς. Εγώ παρατήρησα πως αν έχω γεμάτη και κουραστική μέρα δεν κλωτσάει πολύ. Είναι σαν να κουραζεται κι αυτή. Ενώ αν είμαι από τον καναπέ στο κρεβάτι και τούμπαλιν, τότε τρελαίνεται να κλωτσάει. Την βδομάδα που έρχεται δεν θα πας στον γιατρό? Ε, όταν πας να τον ρωτήσεις κι αυτόν για να σιγουρευτείς και 100% ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Αυτόν πρέπει να εμπιστευόμαστε πάνω απ'όλα!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι την παρασκευη εχω...Θα σκασω μεχρι τοτε....Δεν ξερω τ να κανω για να με κουτουλησει λιγακι να την νιωσω....Βαζω τον αντρουλη μου να της μιλαει γιατι οταν της μιλαει κλοτσαει πιο πολυ

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οντως πριν βαλεις τη μαρεγκα ειναι χαλια.Κ εγω νομιζα οτι κατι παει στραβα.Εγω προσθεσα κ λιγο γαρυφαλλο κ μια χουφτα σταφιδες μαυρες που εβαλα να μουσκεψουν σε λιγο λικερ κρανα.Αρεσε κ στο μαναρι μου.Γυρησε απο την μπαλα κ του μυριζε απο την πορτα...

Μην ανησυχεις για το μπεμπε.Αν κουνιεται εστω κ λιγο τοτε ολα πανε καλα.Τι εννοεις δεν εχεις κοιλια εσυ?Δε μπορει να μην εχεις φουσκωσει καθολου...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελαχιστα...Ειχα και απο πριν κοιλια οποτε δενφαινεται καθολου σχεδον η διαφορα..Στο γηπεδο πηγε?????? Shocked Shocked

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι βεβαια!Δεν τον αφηνω να παει γηπεδο φοβαμαι παρα πολυ.Σε καφετερεια το ειδε με τον κουμπαρο που ειναι Αρης.
Τοσο μεγαλη ηταν η κοιλιτσα σου πριν?Γιατι κ εγω δεν ημουν κ αδυνατη αλλα απο τον τεταρτο μηνα κ μετα φαινοταν.Πλεον καταλαβαινουν ολοι οτι ειμαι εγκυος.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω δεν το αφησα να παει γηπεδο..Να μου παθει και τιποτα....Δεν ξερω παντως για 5 μηνων δεν φαινομαι σιγουρα!!!Κοριτσια μου μηπως ξερετε κανεναν που να θελει να υιοθετησει γατακι?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε δεν πειραζει...Κ εγω που ειμαι σα μπαλιτσα ειναι καλυτερα νομιζεις?

Οσο για το γατακι δεν ξερω καποιον.Μπορεις να απευθυνθεις σε καποιο πετ σοπ η σε κτηνιατρο για να σε βοηθησει.Που το βρηκες?Θελει προσοχη τωρα στην εγκυμοσυνη το ξερεις ε?Μπορει να κολλησεις τοξοπλασμα.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπηκε στο μαγαζι μας και δεν λεει να φυγει...Εγω δεν το πλησιαζω,μονο φαγητο πηγαινω και του αφηνω..Αλλα ειναι μια φατσουλα απιστευτη!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμένα είδε τον αγώνα με ένα φίλο του. Κάποιος φούρνος θα γκρέμισε όμως, γιατι δεν βλεπει μπάλα.

Θα είναι και η μαμα μου εδω οποτε δεν την φοβαμαι την μηλοπιτα. Θα την καταφερουμε. Λικερ κρανα Δώρα ε; ποσο μου αρεσει!!! όποτε παμε στην γιαγια μου, μας βγαζει λικερακι και σοκολατακι νουαζετα. Παίρνω διακριτικα το μπουκαλι μπροστα μου και οσο είμαστε εκει κερνιεμαι μονη μου. τις προαλλες που την ειπα οτι θα παμε με απειλησε οτι θα κρυψει τα λικερ μεχρι να γεννησω.

Ειναι το γατακι που προσπαθουσατε να σωσετε Σοφία?

Κι εγω είχα απο πριν κοιλια. Και μαλιστα τόση που όλοι με ρωτουσαν αν ειμαι εγκυος. Και με μια φιλη μου εγκυο που μετρηθηκα ειχαμε καταληξει πως η κοιλια μου ηταν σαν 4-4,5 μηνων εγκύου. Στην αρχη στεναχωριομουν που με ελεγαν ετσι, μετα εσπαγα πλακα.
Και νομιζα οτι θα φουσκωνα ολοκληρη τωρα που οντως ειμαι εγκυος και παλι δε θα φαινοταν διαφορετικα, αλλα η υπολοιπη μενω ιδια, μονο η κοιλια μου μεγαλωνει τελικα.

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Ελαχιστα...Ειχα και απο πριν κοιλια οποτε δενφαινεται καθολου σχεδον η διαφορα..Στο γηπεδο πηγε?????? Shocked Shocked

Σοφακι και εγω ετσι ημουν σανκαι σενα ....ειχα την κοιλιαμου απο πριν κ δε φαινοταν τιποτα ...εχει τωρα ομως 2-3 βδομαδες που πεταχτηκε η κοιλια μου και φαινεται πλεον οτι ειμαι εγκυος ....αστα ....μην αγχωνεσαι θα φανει και σε σενα

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι το ατιμο εχει φαει ενα μπουκαλι γαλα σε 2 μερες...Και εκλεψε και απο την σακουλα με τα σκουπιδια ενα κομματι ψωμι Razz
Τελικα τα μωρακια ολων των "ειδων" τρωνε πολυ μεχρι να μεγαλωσουν

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν μπορειτε κρατηστε το αλλιως πατε σε κτηνιατρο.Αυτοι μπορουν πιο ευκολα να του βρουν μια οικογενεια.

Ναι κρανα...Το λατρευω!Εφτιαχνε η γιαγια μου κ το ειχε κατι σαν γιατρικο αν πονουσε η κοιλια μου μου εδινε μια γουλιτσα.Οποτε σαν παιδι κ εγω καθε τρεις κ λιγο πονοκοιλο ειχα!
Wink Τωρα εχω ενα μπουκαλι που εκανε μια ξαδερφη της γιαγιας (αυτη εχω τωρα για γιαγια αφου η γιαγια μου μας αφησε εδω κ χρονια...).Εχω κ βυσσινο κ φραουλα απο την πεθερουλα αλλα δεν συγκρινονται με τα κρανα!

Φευγω...Ηρθε η ωρα για νανι...Θα τα πουμε αυριο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κρανο εφτιαξα και περσυ και φετος..ΑΠλα τελειο λικερακι!!!!Το πιο νοστιμο!!!!!!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όταν εμενα μόνη μου ημουν μια μερα στο μπαλκονι με τον σκυλο μου και βλεπω ενα αμαξι σταματαει λιγο πιο κατω, ανοιγει η πορτα του συνοδηγου, βγαινει ενα χερι με σια σακουλα, τιναζει την σακουλα, πεφτει ενα γατακι μια σταλια, πεταει και την σακουλα και εξαφανιζεται. Και εμεινε το καλο μου εκει να κοιταει το δρομο και να κανει μιαου μιαου. Πηγα και το πηρα, αλλα δεν μπορουσα να το ανεβασω σπιτι λογω του σκυλου μου. Στο ισογειο, απο την πισω μερια της πολυκατοικιας ειχε ενα σαν μπαλκονι που ηταν για το ενα απο τα δυο διαμερισματα του ισογειου που ηταν αδειο και του εφτιαξα σπιτι εκει. Μεχρι και κουτι με αμμο του πηγα, φαι νερο παιχνιδια. Καθομασταν μαζι του και το προσεχαμε εναλλαξ με μια αλλη κοπελα που εμενε στην πολυκατοικια. Και το σκασμενο εφυγε μετα απο μια βδομαδα. Πληγωθηκαμε πολυ και απο τοτε φροντιζαμε μονο αδεσποτα σκυλακια, που ξαναγυρνουσαν σε μας!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καληνυχτα Δωρα! Καλη ξεκουραση!

Δεν εχω δοκιμασει να φτιαξω λικερ. Μου δινει η γιαγια μου απο ολες τις γευσεις. Τα δοκιμαζω και κραταω τα πιο νοστιμα για μενα! Τα αλλα τα κερναω στον κοσμο. Χεχε

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπα αυτο δεν λεει να φυγει...Δυο μερες εχουμε το μαγαζι ορθανοιχτο και καθεται και κοιταει την πορτα και μετα πηγαινει για υπνο σε μια καρεκλα που μαλλον την εκανε ιδιοκτησια της πλεον.... Razz Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις