Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
492 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 492 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι αλλα εμεις καταγομαστε απο τον Σωκρατη και τον Περικλη και δεν εχει κανενας δικαιωμα να μας μιλαει και πρεπει να μας δινουν και λεφτα ετσι να τα τρωνε οι πολιτικοι μας..Αυτα μα εφαγαν....Εχουμε γινει ρεζιλι σε ολη την υφηλιο...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι να ντραπουν οταν τοσα εκατομυρια ζωα πανε κ τους ξαναψηφιζουν!?!?!(Συγνωμη για το χαρακτηρισμο αλλα με βγαζουν απο τα ρουχα μου ολα αυτα τα κολλημενα με το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ μυαλα!!!)Κ οταν οι νομοι ισχυουν για ολους τους αλλους εκτος απο τον κωλο τους?????? Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 36 679259 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 36 679259 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 36 679259 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 36 679259 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 36 679259

Με 160τμ μαλλον θα πρεπει να πληρωσεις πολλα...Κ να πουλησεις λιγο δυσκολο...Δε θα παρεις ουτε τα μισα αποτι αξιζει...

Α!Εγω ακουσα το αλλο...Οσοι εχουν σπιτια τα "νοικιαζουν" χωρις ενοικιο!!!Τα παραχωρουν δλδ σε καποιον αρκει να πληρωνει χαρατσι, δεη κ κοινοχρηστα!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Εγω πλεον το σκεφτομαι σοβαρα...Σε ενα μιση χρονο τελειωνω και με την πρακτικη και ορκιζομαι και ολα..Θα παρω την οικογενεια μου και θα φυγουμε μακρυα..Αυστραλια,Νεα Ζηλανδια,Καναδα...Οπου βρουμε..Το πολυ πολυ εκει να μας φαει κανενα ντινγκο...Κατα τ'αλλα καθολου δεν κινδυνευουμε
εγω σας συμβουλευω να μην φυγετε απο εδω.σε λιγο καιρο αν υσχιουν καποια πραγματα που διαβασα η ελλαδα θα ειναι η γη της επαγγελιας.θα ζοριστουμε κιαλλο μετα ομως θα ειναι τελεια.μακαρι να γινουν!δεν θα τους περασει αυτη η ανωμαλη κατασταση!
Η Ελλαδα δεν προκειται ΠΟΤΕ να γινει γη της επαγγελιας γιατι απλα δεν μας αξιζει..Το μονο που θελουμε ειναι να βγαλουμε ο ενας το ματι του αλλου και να φαινεται οτι εχουμε παραπανω απο αυτα που εχει ο αλλος γιατι μονο ετσι ειμαστε μαγκες....

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γη της επαγγελιας η Ελλαδα?Χλωμο το κοβω...Αλλα αν γινει δεν τους απαγορευει κανεις να γυρησουν...Γιατι να μεινουν εδω να ψωμολυσανε αν εχουν μια καλυτερη επιλογη?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Ναι αλλα εμεις καταγομαστε απο τον Σωκρατη και τον Περικλη και δεν εχει κανενας δικαιωμα να μας μιλαει και πρεπει να μας δινουν και λεφτα ετσι να τα τρωνε οι πολιτικοι μας..Αυτα μα εφαγαν....Εχουμε γινει ρεζιλι σε ολη την υφηλιο...
αστους αυτους!σαφως η ξεφτιλα μας δεν εχει προηγουμενο απλα γιατι ειμασταν το τελειο θυμα για να εχουν το νου τους και οι αλλες χωρες της εε.μην στεναχωριεστε φετος κανεις δε θα πληρωνει γιατι απλα δεν εχει.τι θα κανουν?ας μας βαλουν μεσα δε χωραμε ολοι.εμεις λεμε να μη δωσουμε το χαρατσι.και ξερω πολλους που δεν θα το δωσουν.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Γη της επαγγελιας η Ελλαδα?Χλωμο το κοβω...Αλλα αν γινει δεν τους απαγορευει κανεις να γυρησουν...Γιατι να μεινουν εδω να ψωμολυσανε αν εχουν μια καλυτερη επιλογη?
ετσι διαβασα.ας ελπισουμε να βγει συντομα πριν μας πεθανουν αυτοι.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομιζω οτι ειμαστε το ευκολο θυμα...Απλα ειχαμε λαμογια που μας ξεπουλησαν για δικο τους συμφερον..Με τις δικες μας ευλογιες παντα...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Δεν νομιζω οτι ειμαστε το ευκολο θυμα...Απλα ειχαμε λαμογια που μας ξεπουλησαν για δικο τους συμφερον..Με τις δικες μας ευλογιες παντα...
το εθεσες πιο σωστα απο μενα με καλυψες!ποιος το ξεκηνισε αυτο το θεμα?δε μ'αρεσει πεστε τιποτα αλλο!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σημερα εχω φασολακια..Αυριο ομως εχω στραπατσαδα και στην συνταγη εχει και να βαλω λιγο ανθοτυρο μεσα..Αν βαλω σε λιγο πιο μικρη ποσοτητα φετα λαιτ πειραζει?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Δεν νομιζω οτι ειμαστε το ευκολο θυμα...Απλα ειχαμε λαμογια που μας ξεπουλησαν για δικο τους συμφερον..Με τις δικες μας ευλογιες παντα...
το εθεσες πιο σωστα απο μενα με καλυψες!ποιος το ξεκηνισε αυτο το θεμα?δε μ'αρεσει πεστε τιποτα αλλο!

Τι θες να πουμε?Πες εσυ κατι ευχαριστο...Γιατι εγω πριν αρχισει αυτο το θεμα θα ελεγα οτι μ'αρεσει που εχει ακομη ζεστη γιατι δεν αναγκαζομαι να δινω 2€ το λιτρο σε πετρελαιο θερμανσης!Αλλα κ αυτο να ελεγα στην ιδια συζητηση θα μας εβγαζε κ θα εκνευριζομουν!

monchichi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλό είναι να μην αγχωνεστε με το ρινικό οστο.Ειναι ένδειξη ή μια απο τις ενδείξεις συνδρόμου down, αν κάτι δεν πάει καλά στο λένε αμέσως όταν κάνεις την αυχενική.
Οσο για κάποιες κοπέλες που με ρώτησαν περιοχή μένω Χαϊδάρι. Οπότε αν έχετε στο νου σας κανα καλό γιατρό ευχαρίστως να τον μάθω.Δεν με νοιάζει κ ας είναι και καρακέντρο Αθήνα.Μόνο που θα ηθελα δημόσιο νοσοκομείο...η κρίση μας χτύπησε και εμας..

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Δεν νομιζω οτι ειμαστε το ευκολο θυμα...Απλα ειχαμε λαμογια που μας ξεπουλησαν για δικο τους συμφερον..Με τις δικες μας ευλογιες παντα...
το εθεσες πιο σωστα απο μενα με καλυψες!ποιος το ξεκηνισε αυτο το θεμα?δε μ'αρεσει πεστε τιποτα αλλο!

Τι θες να πουμε?Πες εσυ κατι ευχαριστο...Γιατι εγω πριν αρχισει αυτο το θεμα θα ελεγα οτι μ'αρεσει που εχει ακομη ζεστη γιατι δεν αναγκαζομαι να δινω 2€ το λιτρο σε πετρελαιο θερμανσης!Αλλα κ αυτο να ελεγα στην ιδια συζητηση θα μας εβγαζε κ θα εκνευριζομουν!
exeiς δικιο.αι να χαθουν πια.εγω λεω να παρω τη σομπα της γιαγιας.μαγειρευει κιολας!ΣΟΦΑΚΙ οχι δε πειραζει αφου ειναι το ελαφρυ!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
monchichi έγραψε:Καλό είναι να μην αγχωνεστε με το ρινικό οστο.Ειναι ένδειξη ή μια απο τις ενδείξεις συνδρόμου down, αν κάτι δεν πάει καλά στο λένε αμέσως όταν κάνεις την αυχενική.
Οσο για κάποιες κοπέλες που με ρώτησαν περιοχή μένω Χαϊδάρι. Οπότε αν έχετε στο νου σας κανα καλό γιατρό ευχαρίστως να τον μάθω.Δεν με νοιάζει κ ας είναι και καρακέντρο Αθήνα.Μόνο που θα ηθελα δημόσιο νοσοκομείο...η κρίση μας χτύπησε και εμας..
δε ξερω να σε βοηθησω! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 36 667478

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω το ξεκινησα. Σορυ! Απλα ηθελα να το πω.

Εμεις φαγαμε κ τωρα εχουμε αραξει στον καναπε κ χαζολογαμε απο τα κινητα.
Για να κοιμηθουμε ουτε κουβεντα διοτι εψουμε μια γειτονια τρελων. Ουτε πρωι (7.30) καταλαβαινουν, ουτε μεσημερι, ουτε βραδυ (01.00). Ελπιζω του χρονου που θα χω το μωρο να μη γινεται αυτος ο χαμος γιατι θα γινω κολλητη με το αστυνομικο τμημα. Δε θα χαλαω τον υπνο του μωρου μου για τους βλαμμενους.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vicioami στις Δευ Οκτ 01, 2012 4:38 am, 1 φορά

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ σομπα..Εμεις τοσα χρονια στο παλιο το σπιτι σομπα ειχαμε...Και ο παππους μου εχει τωρα σομπα και πολυ μ'αρεσει..Αχ ξερετε τ μου εκανε η γιαγιακα μου?Επερνε ενα ψωμι εκοβε μι μεγαλη γωνια την ανοιγε στην μεση,απλωνε μια γενναιαααααα ποσοτητα βιταμ εβαζε μορταδελα και κασερι παραδοσιακο και το τυλιγε με αλουμινοχαρτο και το εβαζε πανω στην σομπα.Εβαζε απο πανω μια κατσαρολα και το πατουσε με δυναμη και γινοταν τοστ...Πιο νοστιμο δεν υπαρχει..Γινοταν και τραγανο τραγανο..Πωπω τι μου κανατε τωρα Sad Sad

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμεις με τζακι κατω στη κουζινα που εχω κ στη κρεβατοκαμαρα ενα καλοριφερακι ρευματος που εχουμε. Κανει φουρνο το δωματιο. Δεν γινεται να πει πετρελαιο. Κ αν μπει για το μπεμπακι αργοτερα θα απομονωθουν σωματα απο το σπιτι γιατι καιει τρελα.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Αχ σομπα..Εμεις τοσα χρονια στο παλιο το σπιτι σομπα ειχαμε...Και ο παππους μου εχει τωρα σομπα και πολυ μ'αρεσει..Αχ ξερετε τ μου εκανε η γιαγιακα μου?Επερνε ενα ψωμι εκοβε μι μεγαλη γωνια την ανοιγε στην μεση,απλωνε μια γενναιαααααα ποσοτητα βιταμ εβαζε μορταδελα και κασερι παραδοσιακο και το τυλιγε με αλουμινοχαρτο και το εβαζε πανω στην σομπα.Εβαζε απο πανω μια κατσαρολα και το πατουσε με δυναμη και γινοταν τοστ...Πιο νοστιμο δεν υπαρχει..Γινοταν και τραγανο τραγανο..Πωπω τι μου κανατε τωρα Sad Sad
Βικτωριακι μου δε πειραζει μη μου ζητας συγνωμη!αλλωστε ειμαστε εδω για να λεμε αυτα που σκευτομαστε!Σοφακι ετσι λεμε να κανουμε,και πολοι αλλοι ακομη.υο αεριο θα το εχω για τις παγωνιες!

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ασχετο λιγο τωρα για να αλλαξουμε κλιμα εντελως. Μπιμπερο εχετε παρει; Τι θα παρετε; Εμενα μου αρεσουν της chicco τα καινουρια που ειναι χοντρουλικα κ μετα τα dr. Brown που λενε ειναι αντικωλικο.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vicioami έγραψε:Ασχετο λιγο τωρα για να αλλαξουμε κλιμα εντελως. Μπιμπερο εχετε παρει; Τι θα παρετε; Εμενα μου αρεσουν της chicco τα καινουρια που ειναι χοντρουλικα κ μετα τα dr. Brown που λενε ειναι αντικωλικο.
εγω εχω 3-4 απο τα παιδια μου αλλα παρακαλω το θεο να μην ξανααρχισω το τσιγαρο.αν τα καταφερω θα θηλασω αποκλειστικα.τις κικο ειναι νομιζω τα καλυτερα!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξαναήρθα κορίτσια!
Μαγείρεψα μπριζολιτσες στο φούρνο και ρυζότο μα καλαμπόκι και αρακά. Η μαμα μου εχει πιάσει δουλειά, καθαρίζει, προς το παρον τον επάνω όροφο. Εμενα δε με αφηνει να κανω τιποτα. Καλα ο μπαμπας μου ουτε να μαγειρεψω δεν ηθελε, ελεγε να κατσω εγω και θα μαγειρεψει η μαμα. Ε, μα ποσα να κανει πια κι αυτη η γυναικα ομως. Στειλαμε τον μπαμπα μου στην δουλεια και ετσι μαγειρεψα.
Τωρα λεω να κατσω λιγο εδω να τα πουμε!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vicioami έγραψε:Εμεις με τζακι κατω στη κουζινα που εχω κ στη κρεβατοκαμαρα ενα καλοριφερακι ρευματος που εχουμε. Κανει φουρνο το δωματιο. Δεν γινεται να πει πετρελαιο. Κ αν μπει για το μπεμπακι αργοτερα θα απομονωθουν σωματα απο το σπιτι γιατι καιει τρελα.

Βικτώρια κι εμεις έτσι οπως τα λες για την θερμανση. Κάτω τζάκι, όπου έχουμε πάρει κ ενα αεροθερμο για να διαχεεται η ζεστη γρηγοροτερα (http://www.mathios.gr/436/article/greek/436/159/index.htm για οποιον ενδιαφερεται...) περυσι το δουλεψαμε λιγο γιατι το πηραμε αργα. Ζεσταινει σογουρα πιο γρηγορα απο το αν περιμενες να ζεσταθει πρωτα ολη η εστια για να αρχισει να βγαζει ζεστη.
και στην κρεβατοκαμαρα ενας φορητος θερμοπομπος. Ηθελα μολις γεννηθει το μωρο να παει κατευθειαν στο δικο του δωματιο, αλλα δεν το βλεπω αφου λεω να την γλιτωσουμε ζεσταινοντας μονο ενα δωματιο επανω και το καλοριφερ να δουλεψει οσο το δυνατον λιγοτερο.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:
vicioami έγραψε:Εμεις με τζακι κατω στη κουζινα που εχω κ στη κρεβατοκαμαρα ενα καλοριφερακι ρευματος που εχουμε. Κανει φουρνο το δωματιο. Δεν γινεται να πει πετρελαιο. Κ αν μπει για το μπεμπακι αργοτερα θα απομονωθουν σωματα απο το σπιτι γιατι καιει τρελα.

Βικτώρια κι εμεις έτσι οπως τα λες για την θερμανση. Κάτω τζάκι, όπου έχουμε πάρει κ ενα αεροθερμο για να διαχεεται η ζεστη γρηγοροτερα (http://www.mathios.gr/436/article/greek/436/159/index.htm για οποιον ενδιαφερεται...) περυσι το δουλεψαμε λιγο γιατι το πηραμε αργα. Ζεσταινει σογουρα πιο γρηγορα απο το αν περιμενες να ζεσταθει πρωτα ολη η εστια για να αρχισει να βγαζει ζεστη.
και στην κρεβατοκαμαρα ενας φορητος θερμοπομπος. Ηθελα μολις γεννηθει το μωρο να παει κατευθειαν στο δικο του δωματιο, αλλα δεν το βλεπω αφου λεω να την γλιτωσουμε ζεσταινοντας μονο ενα δωματιο επανω και το καλοριφερ να δουλεψει οσο το δυνατον λιγοτερο.
γεια σου Σμαρω!τι λεει κανει καλη δουλεια η μανουλα?εγω περιμενω να χειμωνιασει λιγο να μου κανει κουρτινες που δε φτανω!

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
discordia έγραψε:
vicioami έγραψε:Εμεις με τζακι κατω στη κουζινα που εχω κ στη κρεβατοκαμαρα ενα καλοριφερακι ρευματος που εχουμε. Κανει φουρνο το δωματιο. Δεν γινεται να πει πετρελαιο. Κ αν μπει για το μπεμπακι αργοτερα θα απομονωθουν σωματα απο το σπιτι γιατι καιει τρελα.

Βικτώρια κι εμεις έτσι οπως τα λες για την θερμανση. Κάτω τζάκι, όπου έχουμε πάρει κ ενα αεροθερμο για να διαχεεται η ζεστη γρηγοροτερα (http://www.mathios.gr/436/article/greek/436/159/index.htm για οποιον ενδιαφερεται...) περυσι το δουλεψαμε λιγο γιατι το πηραμε αργα. Ζεσταινει σογουρα πιο γρηγορα απο το αν περιμενες να ζεσταθει πρωτα ολη η εστια για να αρχισει να βγαζει ζεστη.
και στην κρεβατοκαμαρα ενας φορητος θερμοπομπος. Ηθελα μολις γεννηθει το μωρο να παει κατευθειαν στο δικο του δωματιο, αλλα δεν το βλεπω αφου λεω να την γλιτωσουμε ζεσταινοντας μονο ενα δωματιο επανω και το καλοριφερ να δουλεψει οσο το δυνατον λιγοτερο.


Ετσι κ εμεις. Κ που λενε αν κανει η δε κανει το τζακι. Ειναι μεγαλη η κουζινα μου. Δε θα το χω κοντα. Κ θα εχω κ ενα σκαστο παραθυρακι ή αεροθερμο. Τοσα παιδια μεγαλωσαν κ μεγαλωνουν στα χωρια με τζακι. Κ εξ αλλου απο μαιο πιανουν πια οι ζεστες. Οποτε μιλαμε για δυο με τρεις μηνες.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποιος ειπε οτι δεν κανει?εμεις μεγαλωσαμε με σομπες δε παθαμε κατι.αντε βρε.

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Discordia ποσο το πηρες; Πολυ καλο φαινεται.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις