Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
310 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 310 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 41]

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ είναι όντως πολύ μούτρο ο άτιμος όλη μέρα γελάω με τις γκριμάτσες του θέλω να τον βιντεοσκοπώ να τις κρατήσω ολες μα δε γινεται...
Μόνο που μας βγήκε λίγο φαγανος και ειμαι ολη μερα κ ολη νυχτα με το ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 136747 έξω! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 40746

Ναι αρχίσαν κολικοί μάλλον Άννα μου προσπαθούμε να τους παλέψουμε με πολύ υπομονη, χτες βραδυ πηγαμε καλύτερα δεν κλαιγαμε, μπορούσα να τον ηρεμω αλλα πονάει η καρδιά μου να το βλέπω να σφίγγεται δε με πειράζει το ξενύχτι.

καλά αποτελέσματα στο γιατρο!
Μαριανθη ωραά, να δουμε τι θα πει κ ο δικος σου..

Νικακο να σας ζήσει ο παίδαρος!!!! καλη ανάρρωση τώρα!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580

Τινη μου όμορφη η μπουμπού σας!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472 δωστης φιλάκια κι απο μένα..
Περαστηκά στη μανούλα σου πολύ στεναχωρέθηκα, ευχομαι όλα να πάνε καλά να μπορέσετε να χαρείτε τις πρώτες στιγμές όλοι μαζι...

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι ωραια η λίστα!

Του Σεπτεμβρη φανταζομαι η κοπέλα η πρωτη θα εχει γεννησει δε μπορει... η Λια και η Λίζα μένουν...

Απο τη Κατερίνα είχαμε κανα νεο???

http://www.creativebeez.gr

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΑΧΑΧ Α ΡΕ ΜΑΡΙΑΝΘΗ, ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΖΕΣΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΛΥΝΑ,Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ 4 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ,ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΕΓΩ

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΕΣ ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΕΤΟΙΜΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ
ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟ ΧΑΟΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΕΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΩΡΟ ΣΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΚ....ΤΑ

ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΛΥΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ω ρε Στελλα τι επαθες... ήταν μακριά?

Νυσταξα....

http://www.creativebeez.gr

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νικακι και Σοφακι να σας ζησουν ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580

καλη ανατροφη , καλη λοχεια και με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας !!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:ο παιδιατρος ποτε ερχεται σπιτι για πρωτη φορα; Σου δινουν καμια οδηγια στο μαιευτηριο;;;
Ελενα εμας στο μαιευτήριο μας είπαν στις 10 μέρες,
Πήρα τηλ παιδίατρο που χρειαζόμασταν την επόμενη αφότου βγήκαμε και μου είπε στις 20 Shocked (η ηλίθια.. και το παιδί μου ως τότε αν πάθει κάτι ποιον θα ρωτήσω?) απλά δεν ήθελε αν πάρει την ευθύνη.
Πήρα τηλ άλλον παιδίατρο και ήρθε την ίδια μέρα στο σπίτι και μας ανέλαβε!

Γνώμη μου επικοινώνησε από τώρα με κάποιον παιδίατρο, δεν ξέρω αν έχεις καταλήξει η όχι, απλά να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν χρειαστείς κάτι. εστω μια ερώτηση βρε αδερφέ.
Εμάς μας είπαν από το μαιευτήριο να παρακολοθούμε για λίγο τον ίκτερο, αλλα δεν ήθελα να το τρυπάμε κάθε μέρα το καημένο κ να το τρεχουμε, εδώ στο Βόλο που πήγαμε για να του πάρουν αίμα στο νοσοκ. του μελανιασανε το χεράκι για μία εβδομάδα, κ από εξυπηρέτηση χάλια.

Ετσι πήρα τον παιδίατρο ήρθε το είδε, λέει δεν έχει τπτ ειναι μια χαρά κράτησε το ιστορικό του μας έλυσε τόσες απορίες για όσα μας είχαν πει στο μαιευτήριο, μας ετρησε μας ζυγισε όλα! κ μας έκλεισε ραντεβου για 6 οκτ. πάλι. κι χρειαστούμε κάτι τον παίρνουμε τηλ.

Δε το μετανιώνω με τπτ που ήρθε τόσο νωρίς να δει το μικρό.

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε μεχρι να σας διαβασω πρεπει να φυγω !!! α πα πα πα !!!

Βλεπω καλα κρατειτε ολες , υπομονη και τελειωνετε ... μολις επιστρεψει και ο μεγαλος μου γιος στο σχολειο θα εχω πιο πολυ ωρα να μπαινω ... σας φιλω ολες !!!!

mariel1985

mariel1985
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3-4 ΜΕΡΕΣ!ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:Νικακι και Σοφακι να σας ζησουν ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580

καλη ανατροφη , καλη λοχεια και με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας !!!!

Ινάκο ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472
μας έλειψες....
όλα καλά με το μπεμπούλη? Ζείτε στιγμές ευτυχίας?
Θέλει να γίνουν φίλοι με το γιό μου???? Razz Razz

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως κ εγω οταν ειχα γεννησει ο παιδιατρος ηρθε την ιδια μερα που γυρισα απο το μαιευτηριο να δει το μωρο.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ινα,γιωτακι βλεπω τα μωρα σας κ ειν αι ολα τα λεφτα!τι φατσουλες????

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:
inakriti έγραψε:Νικακι και Σοφακι να σας ζησουν ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 50580

καλη ανατροφη , καλη λοχεια και με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας !!!!

Ινάκο ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 417472
μας έλειψες....
όλα καλά με το μπεμπούλη? Ζείτε στιγμές ευτυχίας?
Θέλει να γίνουν φίλοι με το γιό μου???? Razz Razz

ΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΑΜΕΕΕΕΕΕΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ !!!

Γιωτα μου (& Πηνελοπη μου) περναω τρομερη φαση ... δεν το πιστευω με τον μικρουλη ....ειμαι πανευτυχης ... μεχρι και που γεννησα μαλλον δεν το ειχα πιστεψει ακομα οτι ημουν εγκυος και οτι μετα απο 10 χρονια περιεργα θα με κερνουσε ο θεος τοση χαρα !!!!

Αννουλα μου πολλα φιλια καλα αποτελεσματα σημερα στο γιατρο !!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.tsekouratoi.gr/2012/09/ever_23.html

ινακι μου,ποσο χαιρομαι για σενα!! σου εχουμε ξαναπει,λαμπεις!!
ο μεγαλος πως τον υποδεχτηκε?

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς δεν ήταν μακρία (εδώ δηλαδή όλες οι αποστασεις μικρές είναι,,) και με πήγε ο Στέλιος, δεν περπάτησα.
Θα με φάει η αγωνία μέχρι αύριο.. Rolling Eyes
Κορίτσια έχω ένα σωρό δουλειές και πέρα απο το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα δεν έχω κάνει τίποτα..
Εχω και μια στίβα ρούχα για σίδερο..

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:ινα,γιωτακι βλεπω τα μωρα σας κ ειναι ολα τα λεφτα!τι φατσουλες????

Αννα μου τώρα είδα το τικεράκι σου λοιπόν γλυκιά μου ακου να δεις ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ!!!
Σου δίνω διορία μέχρι και αύριο δεν έχει άλλη αναβολή πρέπει να προστεθεί άλλο ένα κουκλάκι στην παρέα.
38+3 γλυκιά μου αν δε το κατάλαβες ήρθε η ώρα σου!!!! Razz

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aurora έγραψε:Ευτυχώς δεν ήταν μακρία (εδώ δηλαδή όλες οι αποστασεις μικρές είναι,,) και με πήγε ο Στέλιος, δεν περπάτησα.
Θα με φάει η αγωνία μέχρι αύριο.. Rolling Eyes
Κορίτσια έχω ένα σωρό δουλειές και πέρα απο το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα δεν έχω κάνει τίποτα..
Εχω και μια στίβα ρούχα για σίδερο..
Στέλλα μου τι κάνεις? υπομονη με τις δουλειές..
Ακου να δεις χτες που έψαχνα για τους κολικούς βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο που έλεγε ποσο πολύ μπορεί να βοηθησουν τα slings σε αυτούς μισό να το βρώ να στο στείλω.
Δε το πίστευα... Πίσω από όλα είσαι κρυμμένη εσύ λοιπόν...
Τόσο που σκέφτομαι να φτάξω κι εγώ ένα κι ας μη πηγαίνω πουθενα να το έχω για μέσα στο σπίτ να κόβω βόλτες...
Να σου πω μεχρί πόσο μηνώ μπορείς να το χρησιμοποιείς κι αν είναι μεγαλούτσικο το μωρο??? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 24!!!!! - Σελίδα 15 788471

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μια χαρα ειναι πολυ χαρουμενος... το ζητουσε χρονια τωρα ...απλα γυρισαμε σπιτι απτο νοσοκομειο και ηταν με 39.5 πυρετο μεχρι και χθες και δεν τον εχει χαρει ... με μασκουλα μπαινει και τον βλεπει λιγο στην κρεβατοκαμαρα ... σημερα ειναι πολυ καλυτερα ...

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:
Aurora έγραψε:Ευτυχώς δεν ήταν μακρία (εδώ δηλαδή όλες οι αποστασεις μικρές είναι,,) και με πήγε ο Στέλιος, δεν περπάτησα.
Θα με φάει η αγωνία μέχρι αύριο.. Rolling Eyes
Κορίτσια έχω ένα σωρό δουλειές και πέρα απο το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα δεν έχω κάνει τίποτα..
Εχω και μια στίβα ρούχα για σίδερο..
Στέλλα μου τι κάνεις? υπομονη με τις δουλειές..
Ακου να δεις χτες που έψαχνα για τους κολικούς βρήκα ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο που έλεγε ποσο πολύ μπορεί να βοηθησουν τα slings σε αυτούς μισό να το βρώ να στο στείλω.
Δε το πίστευα... Πίσω από όλα είσαι κρυμμένη εσύ λοιπόν...
Τόσο που σκέφτομαι να φτάξω κι εγώ ένα κι ας μη πηγαίνω πουθενα να το έχω για μέσα στο σπίτ να κόβω βόλτες...
Να σου πω μεχρί πόσο μηνώ μπορείς να το χρησιμοποιείς κι αν είναι μεγαλούτσικο το μωρο??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Γιωτάκι μου έχεις πολύ πλακα Laughing
Μέχρι 3ων ετών μπαίνουν μέσα.
Η Άννα να καταλάβεις έβαλε και τη κόρη της όταν της το έφτιαξα

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπορεί αν είναι άκυρο αλλά το στέλνω εδώ Very Happy
Η καλύτερη λύση είναι το baby wearing! Το μωρό σε μάρσιπο αγκαλιάς, στην αγκαλιά της μαμάς του, είναι στο καλύτερο περιβάλλον που θα μπορούσε να είναι. Όταν κουραστεί, μπορεί άνετα να κρύψει το πρόσωπό του στη ζεστή αγκαλιά που το τυλίγει και να «κατεβάσει ρολά» για όσο εκείνο το χρειάζεται.
Μπορεί να κοιμηθεί και να ξυπνήσει με το δικό του ρυθμό, μπορεί να «επιλέξει» αν θέλει να βλέπει και να ακούει γύρω του ή αν θέλει να ηρεμήσει μόνο του.
Και το καλύτερο είναι ότι για όλα αυτά εσείς δεν χρειάζεται να κάνετε και πολλά, απλά φορέστε το!
Στο βιβλίο του «Baby Book», ο Dr. Sears, περιγράφει μία έρευνα που έγινε σε 99 μαμάδες με τα μωρά τους το 1986. Ζητήθηκε από τις μισές μαμάδες να φοράνε τα μωρά τους τουλάχιστον 3 ώρες την ημέρα. Οι υπόλοιπες έβαζαν τα μωράκια τους να βλέπουν ένα μόμπιλο ή μια φωτογραφία προσώπου όταν ήταν στην κούνια τους.
Παρατηρήθηκε ότι τα μωρά που λάμβαναν «πολλή αγκαλιά» έκλαιγαν και γκρίνιαζαν κατά 43% λιγότερο από τα υπόλοιπα.
Το στοιχείο της έρευνας που θεωρήθηκε εξαιρετικό ήταν ότι οι μαμάδες ενθαρρύνονταν να κρατάνε τα μωρά τους αγκαλιά σε όλη τη διάρκεια της ημέρας, ανεξάρτητα από τη διάθεση του μωρού και όχι μόνο σαν ανταπόκριση στο κλάμα του. Στις Δυτικές κοινωνίες, η συνήθης πρακτική είναι να παρίνουμε το μωρό μας αγκαλιά και να προσπαθούμε να το ηρεμήσουμε αφού εκείνο αρχίσει να κλαίει.
Έχω ακούσει κάποιες φορές να μου λέτε: «Το Αστεράκι μου είναι καταπληκτικό, αλλά δεν το έχω φορέσει ακόμα πολύ γιατί το μωρό έχει κολικούς και κλαίει συνέχεια»! Και σκέφτομαι πόσα πράγματα θα μπορούσε ν’ αλλάξει μια διαφορετική σκέψη: ειδικά όταν το μωρό έχει κολικούς, το sling σου θα σε βοηθήσει! Θα σε βοηθήσει να είσαι πιο άνετη και πιο ξεκούραστη όταν προσπαθείς να το παρηγορήσεις κρατώντας το αγκαλιά, αλλά και θα βοηθήσει το μωρό σου να ΜΗΝ έχει κολικούς ή να τους περάσει πολύ ελαφρύτερα, αν το φοράς λίγο περισσότερο, το πρωί, το απόγευμα, ή γενικότερα στη διάρκεια της ημέρας!
Έχοντας δει από κοντά πολλές πολλές μαμάδες με τα μωράκια τους, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όσο περισσότερο φοράει κανείς το μωρό του με σωστό μάρσιπο αγκαλιάς, τόσο λιγότερο εκείνο κλαίει, και τόσο καλύτερα κοιμάται τη νύχτα (στο κρεβάτι του)!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aurora έγραψε:
Γιωτάκι μου έχεις πολύ πλακα Laughing
Μέχρι 3ων ετών μπαίνουν μέσα.
Η Άννα να καταλάβεις έβαλε και τη κόρη της όταν της το έφτιαξα
χαχαχαχα σοβαρα? δε το ηξερα η ασχετη..
Θα ψαξω χρωματάκια κι οταν θα μπορέσεις θα μου φτιάξεις λοιπόν, ετσι κι αλλιώς συντομα δε το κόβω να πηγαίνουμε κάπου.
Α ρε Άννα έγραψες πάλι!!

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όποτε θέλεις κοριτσάκι μου!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ τι ωραια Ινα μου! περιμενουμε και εμεις ξανα να νιώσουμε αυτη τη χαρα που περιγράφεις!

http://www.creativebeez.gr

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχου τοοο...περαστικα,να γινει γρηγορα καλα,αλλα να ξερεις,θα τα εχετε αυτα με τα σχολεια.. δεν πειραζει ομως,εγω κυνηγαω την μικρη,γιατι τρεχει ολη μερα ξυπολητη στο σπιτι κ φοβαμαι μην αρρωστησει τωρα που θα ερθει το μωρο.

αχ γιωτακι μου,απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι..θελω πολυ να γεννησω κ να μην μηδενισει το τικερακι μου,γιατι θα κανει μπαμ! Very Happy σκεφτηκα σημερα να κανω μια απατεωνια με τον γιατρο..θα του πω οτι ειχα οοολη την νυχτα συσπασεις κ πονους,για να με δει απο κατω,γιατι με χαρα θα μεινω μου φαινεται.δεν θα με κοιταξει αλλιως,μην προκαλεσει τοκετο. θα υπερβαλλω λιγο,να παιξω κ λιγο θεατρο,μηπως πιασει.. Razz
ειχα βεβαια πονακια χθες,αλλα οχι ολη την νυχτα. λετε να πιασει??

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στελλίτσα μην εχεις αγωνία! σουπερ θα είναι όλα!

http://www.creativebeez.gr

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχαχαχαχα Αννα αυτο ακριβώς σκεφτομουν να του πω και εγω στο τηλεφωνο!!! μα καλα τι αλλο θα σκεφτούμε για να γεννησουμε??
Καλα πολυ γελιο οι φωτο που εβαλες... που τα βρίσκεις???

http://www.creativebeez.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις