Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

576ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 22, 2012 11:38 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κοριτσακια μου.αγοροχρονια μου φαινεται παλι .οσο για το γαλα και εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει θελω τουλαχιστον μεχρι 18 μηνων να πινει σκονη γαλα που εχει περισσοτερα θρεπτικα συστατικα.οποτε καταφερα και της το κρατησα μεχρι 18 μηνων .μετα μεχρι και τωρα της δινω γαλα σε τετραπακ συσκευασια.οχι φρεσκο αλλα οχι και εβαπορε

577ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 22, 2012 11:45 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζω οτι δεν εχω ξαναδει ομαδα με τοσα αγορακια! Στην ομαδα μου την παλια τα αγορακια ηταν μετρημενα 3-4 αν θυμαμαι καλα... μπορει να λεω και πολλα.. Στο μαιευτηριο που γεννησα στο δωματιο μονο κοριτσια και οι 3 μας, και γενικοτερα στα 10 ροζ κουβερτακια που εβλεπες αντε να εβλεπες κι 1 γαλαζιο...

Εγω θα της το κρατησω το γαλα σε σκονη για οσο το πινει.

578ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 22, 2012 11:48 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Νομιζω οτι δεν εχω ξαναδει ομαδα με τοσα αγορακια! Στην ομαδα μου την παλια τα αγορακια ηταν μετρημενα 3-4 αν θυμαμαι καλα... μπορει να λεω και πολλα.. Στο μαιευτηριο που γεννησα στο δωματιο μονο κοριτσια και οι 3 μας, και γενικοτερα στα 10 ροζ κουβερτακια που εβλεπες αντε να εβλεπες κι 1 γαλαζιο...

Εγω θα της το κρατησω το γαλα σε σκονη για οσο το πινει.


καλα θα κανεις και εγω υπερ της σκονης ειμαι.απλα μην αφησεις να μεγαλωσει και πολυ η μικρη σου γιατι ετσι εκανε η ξαδερφη μου το εκοψε το γαλα σκονη μετα τα 2 οπου καταλαβαινε η ανιψια μου και απο τοτε δεν την ξαναεπεισε να πιει αλλο γαλα.

579ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 22, 2012 11:56 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:Νομιζω οτι δεν εχω ξαναδει ομαδα με τοσα αγορακια! Στην ομαδα μου την παλια τα αγορακια ηταν μετρημενα 3-4 αν θυμαμαι καλα... μπορει να λεω και πολλα.. Στο μαιευτηριο που γεννησα στο δωματιο μονο κοριτσια και οι 3 μας, και γενικοτερα στα 10 ροζ κουβερτακια που εβλεπες αντε να εβλεπες κι 1 γαλαζιο...

Εγω θα της το κρατησω το γαλα σε σκονη για οσο το πινει.


καλα θα κανεις και εγω υπερ της σκονης ειμαι.απλα μην αφησεις να μεγαλωσει και πολυ η μικρη σου γιατι ετσι εκανε η ξαδερφη μου το εκοψε το γαλα σκονη μετα τα 2 οπου καταλαβαινε η ανιψια μου και απο τοτε δεν την ξαναεπεισε να πιει αλλο γαλα.
Εγω σκεφτομουν να της το αφησω για οοοοοσο της αρεσει... και μετα φανταζομαι θα αρχιζω να της δοκιμαζω σοκολατουχα... Καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου. Πιστευω οτι αν ξενερωσει με το γαλα σε σκονη γενικοτερα μετα δεν θα θελει ασπρο γαλα.

580ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 12:29 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι θελει το παιδι μου ειχε πει η παιδιατρος.οποτε καντο ετσι ναι και βλεπεις

581ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 1:04 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια μου!
Εχω διαφορά στο μυαλό μου σημέρα που με αγχωνουν και με στεναχωρουν αλλά μόλις σας διάβασα ένιωσα καλύτερα. Μέρα είναι θα περάσει...
Γραμματική μπράβο κοριτσι μου! Κι άλλος παιδαρος λοιπόν!
Στεφυ και Βούλα να χαίρεστε τα κοριτσακια σας αλλά εδώ θα μαστε και την Δευτέρα!

582ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 1:06 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Καλημερα κοριτσια μου!
Εχω διαφορά στο μυαλό μου σημέρα που με αγχωνουν και με στεναχωρουν αλλά μόλις σας διάβασα ένιωσα καλύτερα. Μέρα είναι θα περάσει...
Γραμματική μπράβο κοριτσι μου! Κι άλλος παιδαρος λοιπόν!
Στεφυ και Βούλα να χαίρεστε τα κοριτσακια σας αλλά εδώ θα μαστε και την Δευτέρα!

γιατι κοριτσακι μου εισαι ετσι σημερα;εσυ που εισαι η ζωντανια της ομαδας μας;ελα θα σε μαλωσω τωρα.

583ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 1:22 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι από μένα,Δεσποινούλα όλα καλά εύχομαι σήμερα να σου πάνε..
Στεφη μου ναι έχουν την ίδια μέρα γιορτη κι γενέθλια οι κόρες μας ,μάλιστα λένε ότι ο Αγ.Στυλλιανος έιναι προστάτης των μικρών παιδιών..Να τα έχει καλά όλα τα παιδιά του κόσμου..

Ρε κορίτσια με προβληματισατε γιατί είστε τόσο κατά του φρέσκου;;Εμένα η παιδιατρός μου που είναι υπερ του θηλασμου τα γαλατα σε σκόνη τα λεέι βρωμογάλατα,γιατί τα θεωρείτε πιο θρεπτικά,απλά μου είπε αν δεν της αρεσει να της συνεχισω το σκονογαλο.Το aptamil της milupa της δίνω κοιμισμένη γιατι το μπιμπερο δεν το δεχεται άλλιως μιας κι την θήλαζα μέχρι κι τον περασμένο μήνα..Απο φρέσκα μου είπε να πάρω η τo ΕΒΟΛ ή ΤΟ Τρικη;; Να το βράζω καλά να το αφήνω να κρυώσει κι να της το δίνω πρωι βράδυ...

584ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 1:26 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν ειμαι κατα απλα το φρεσκο λεω να της το ξεκινησω σιγα σιγα προς το καλοκαιρι που θα κλεισει τα 3.ετσι μου ειχε πει η παιδιατρος περι σκονης μεχρι 18 μηνων τουλαχιστον και ετσι επραξα.και εγω το απταμιλ της εδινα της μιλουπα και μετα της το γυρισα στο step up 1+ της milupa

585ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 1:27 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:Καλημέρα κι από μένα,Δεσποινούλα όλα καλά εύχομαι σήμερα να σου πάνε..
Στεφη μου ναι έχουν την ίδια μέρα γιορτη κι γενέθλια οι κόρες μας ,μάλιστα λένε ότι ο Αγ.Στυλλιανος έιναι προστάτης των μικρών παιδιών..Να τα έχει καλά όλα τα παιδιά του κόσμου..

Ρε κορίτσια με προβληματισατε γιατί είστε τόσο κατά του φρέσκου;;Εμένα η παιδιατρός μου που είναι υπερ του θηλασμου τα γαλατα σε σκόνη τα λεέι βρωμογάλατα,γιατί τα θεωρείτε πιο θρεπτικά,απλά μου είπε αν δεν της αρεσει να της συνεχισω το σκονογαλο.Το aptamil της milupa της δίνω κοιμισμένη γιατι το μπιμπερο δεν το δεχεται άλλιως μιας κι την θήλαζα μέχρι κι τον περασμένο μήνα..Απο φρέσκα μου είπε να πάρω η τo ΕΒΟΛ ή ΤΟ Τρικη;; Να το βράζω καλά να το αφήνω να κρυώσει κι να της το δίνω πρωι βράδυ...

Γι αυτο δεν πρεπει να ακουμε πολλες γνωμες γιατι μπερδευομαστε. Εφοσον εμπιστευεσαι την παιδιατρο σου θα ακους αυτην και μονο αυτην. 100 παιδιατρους να ρωτησεις ο καθε ενας θα εχει αλλη αποψη. Ο παιδιατρος της κουμπαρας μου θεωρει τις κονσερβες καλυτερες !!!! Σχετικα με το φρεσκο δεν ξερω καθολου... δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε για να σου πω πως να της το δωσεις...

586ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 1:29 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω με τη στεφυ ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του.οποτε οτι σου πει η παιδιατρος σου θα κανεις

587ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 4:03 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γραμματικη μου θα επανέλθω μην ανησυχείς! Απλά όταν πρόκειται για την υγεία πολύ δικών μου ανθρώπων αγχώνομαι πολύ! Αυτό το σπορακι-kinder έκπληξη στην κοιλία μου όμως ξερω ότι φέρνει γούρι σε όλους μας!
Κοριτσια μιας που λέτε για γαλατά και παιδιατρους, εμείς που είναι το πρώτο μας πως βρίσκουμε παιδίατρο? το νινι φαντάζομαι ως ασφαλισμένο προστατευομενο μέλος δεν πληρώνει επισκεψεις ε?

588ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 4:08 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Γραμματικη μου θα επανέλθω μην ανησυχείς! Απλά όταν πρόκειται για την υγεία πολύ δικών μου ανθρώπων αγχώνομαι πολύ! Αυτό το σπορακι-kinder έκπληξη στην κοιλία μου όμως ξερω ότι φέρνει γούρι σε όλους μας!
Κοριτσια μιας που λέτε για γαλατά και παιδιατρους, εμείς που είναι το πρώτο μας πως βρίσκουμε παιδίατρο? το νινι φαντάζομαι ως ασφαλισμένο προστατευομενο μέλος δεν πληρώνει επισκεψεις ε?

που εννοεις δεν πληρωνει;εμενα μου την συστησε αλλη μαμα την παιδιατρο

589ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 4:16 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ακριβως. Θα πρεπει αρχικα να βρεις να ειναι συμβεβλημενη με το ταμειο σας και μετα θα παρεις συστασεις απο ατομα που εμπιστευεσαι. Εμεις δεν πληρωνουμε επισκεψη γιατι η κορη μου εχει την ασφαλεια του αντρα μου που ειναι των ενοπλων δυναμεων. Βρικαμε γιατρο συμβεβλημενη με το ταμειο αυτο ομως. Μας την συστησαν συναδερφοι του αντρα μου και για καλη μας τυχη ειναι 5 λεπτα με τα ποδια απο το σπιτι μας!!

590ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 4:44 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είμαστε ικα και οι 2 οπότε παιδίατρο ικα πρέπει να βρω! Συστάσεις από γνωτους ε? μχμμμμ... μάλιστα! Στην κλινική δεν σου συστήνουν κανέναν?

591ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 4:49 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Είμαστε ικα και οι 2 οπότε παιδίατρο ικα πρέπει να βρω! Συστάσεις από γνωτους ε? μχμμμμ... μάλιστα! Στην κλινική δεν σου συστήνουν κανέναν?

Αυτος ο γιατρος που εξετασε στο μαιευτηριο τη Στελλα μας εδωσε και την καρτα του. Πιστευω οτι αν ρωτησετε στις πληρφοριες του μαιευτηριου ομως θα σας πουν. Αληθεια που θα γεννησετε? Εγω στο Μητερα! Σε 3 κλινο...

592ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 4:52 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αμα θέλεις γιατρο του ΊΚΑ όταν θα πάς στο ΙΚΑ να πάρεις την βεβαίωση για την αδεια εγκυμοσυνης για τη δουλειά ,αυτο γίνεται στον έβδομο ,εκεί μπορείς να ρωτήσεις για παιδίατρο,εμένα μου είχε αυτοσυστηθεί μόνος του ένας ,αλλά ρώτησα γι αυτον κι επειδη δεν τον ξέρανε πήγα στη δική μου ,την πληρώνω είναι 5 λεπτά κι εμένα από το σπίτι,βεβαια εγώ έψαχνα κι παιδιατρο υπερ του θηλασμου,όλα είναι σχετικά για τη παιδίατρο είναι τι θέλεις για το παιδι σου κι επίσης κι στην κλινική σίγουρα θα σου προτείνουν,μπορεί κι ο γυναικολογος σου,μπορεις να το ψαξεις κι μονη σου μεσω ιντερνετ...

593ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 5:08 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Είμαστε ικα και οι 2 οπότε παιδίατρο ικα πρέπει να βρω! Συστάσεις από γνωτους ε? μχμμμμ... μάλιστα! Στην κλινική δεν σου συστήνουν κανέναν?

Αυτος ο γιατρος που εξετασε στο μαιευτηριο τη Στελλα μας εδωσε και την καρτα του. Πιστευω οτι αν ρωτησετε στις πληρφοριες του μαιευτηριου ομως θα σας πουν. Αληθεια που θα γεννησετε? Εγω στο Μητερα! Σε 3 κλινο...
Εγω στο ΙΑΣΩ σε 3 κλινο superior

594ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 5:30 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:
Αληθεια που θα γεννησετε? Εγω στο Μητερα! Σε 3 κλινο...

Εγώ στο ΡΕΑ κορίτσια!

595ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 5:32 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν θέλω έναν τυχαίο του ικα! Θέλω κάποιον υπέρ του θηλασμού σίγουρα και σχετικά κοντά στο σπίτι αλλά να είναι και του ικα για να μην πληρώνω. Πολλά θέλω??? χαχαχαχα. Κι εγώ σε 3κλινο στο γενεσις θεσσαλονίκη.
Α ρε κοριτσια είστε και μακριά να παω στους δικούς σας παιδιατρους! χαχαχα
Στεφυ πάνω που χαζοκοιτουσα τις φωτογραφίες της κόρης σου και τα τελεια ρουχοπαππουτσακια της ήρθε τ αφεντικό μου και τσουπ τι μου λέει???
Θα κανείς αγόρι εγώ τα ξερω αυτα!!!
Είναι ο μόνος που μου το χει πει βέβαια αλλά λέτε να ναι κι ο σωστός???

596ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 5:41 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Δεν θέλω έναν τυχαίο του ικα! Θέλω κάποιον υπέρ του θηλασμού σίγουρα και σχετικά κοντά στο σπίτι αλλά να είναι και του ικα για να μην πληρώνω. Πολλά θέλω??? χαχαχαχα. Κι εγώ σε 3κλινο στο γενεσις θεσσαλονίκη.
Α ρε κοριτσια είστε και μακριά να παω στους δικούς σας παιδιατρους! χαχαχα
Στεφυ πάνω που χαζοκοιτουσα τις φωτογραφίες της κόρης σου και τα τελεια ρουχοπαππουτσακια της ήρθε τ αφεντικό μου και τσουπ τι μου λέει???
Θα κανείς αγόρι εγώ τα ξερω αυτα!!!
Είναι ο μόνος που μου το χει πει βέβαια αλλά λέτε να ναι κι ο σωστός???

Αντρες!!!! Δεν ξερουν τι τους γινεται!!! Κοριτσαρο θα κανει! Ασ τον να λεει!

597ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 5:44 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Δεν θέλω έναν τυχαίο του ικα! Θέλω κάποιον υπέρ του θηλασμού σίγουρα και σχετικά κοντά στο σπίτι αλλά να είναι και του ικα για να μην πληρώνω. Πολλά θέλω??? χαχαχαχα. Κι εγώ σε 3κλινο στο γενεσις θεσσαλονίκη.
Α ρε κοριτσια είστε και μακριά να παω στους δικούς σας παιδιατρους! χαχαχα
Στεφυ πάνω που χαζοκοιτουσα τις φωτογραφίες της κόρης σου και τα τελεια ρουχοπαππουτσακια της ήρθε τ αφεντικό μου και τσουπ τι μου λέει???
Θα κανείς αγόρι εγώ τα ξερω αυτα!!!
Είναι ο μόνος που μου το χει πει βέβαια αλλά λέτε να ναι κι ο σωστός???
Όχι δεν θέλεις πολλά ,πρέπει να είσαι απαιτητική με τον παιδιατρο σου γιατι αφορά το παιδί σου,αμα το ψάξεις κι ρωτήσεις θα βρεις μην αγχωνεσαι,αν κι σε βλέπω ότι είσαι πολυ οργανωτική θα είναι όλα έτοιμα στην ώρα τους..
ά!αυτο με τον παιδίατρο υπερ του θηλασμου δεν θα ακούσεις κανέναν να σου λεει ότι είναι κατά αλλά αμα προκύψει κάτι στην πορεία σου δίνουν ξένο με το καλημερα,για παράδειγμα η κουμπαρα μου θηλαζε είδε αιματάκι στα κακά του μωρού της πήρε τηλ.τον παιδιατρο της κι της είπε πάρα αμέσων ξένο,κόφτο θηλασμο,το παιδάκι ούτε 40 ημερων,ευτυχώς κράτησε την ψυχραιμία της πήρε τηλεφωνο συμβουλο θηλασμου της προτεινε παιδιατρο υπερ του θηλασμου κι τελικά της έκοψε τα γαλακτοκομικά κι το παιδάκι της τώρα είναι 4 μηνών κι θηλάζει κανονικά χωρις κανένα προβλημα...

598ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 7:08 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στεφυ μου λες???? Για να δούμε.. Ο άντρας μου σίγουρα χαίρεται με την άποψη σου πάντως!!! χαχαχαχαχαχαχα
Βούλα θέλω πολύ να μπορέσω να θηλασω και μακάρι να τα καταφέρω! Από οργάνωση το προσπαθώ αλλά δεν πετυχαίνει πάντα! Οργάνωση επιχειρήσεων εχω σπουδασει πάντως!! χαχα! Για τους συμβούλους θηλασμού εχω ακούσει τα καλύτερα αλλά από τιμές τι λένε? ξέρουμε?

599ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 8:10 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας βρε κοριτσια! Μολις μπηκα σπιτι κατακοπη..!! Εκανα μια μικρη αναδρομη σε αυτα που εχετε συζητησει! Γραμματικη μου μπραβο, χαιρομαι πολυ για σενα ημουν σιγουρη!! Μου αρεσε το θεμα για την εξευρεση παιδιατρου γιατι εγω ειμαι και λιγο δυσκολος ανθρωπος! Για να εμπιστευτω καποιον.. Βεβαια οπως εγινε και με τον γυναικολογο μου και τουμπες να μου πει να κανω, θα τις κανω! Οποτε απλα πρεπει να βρω τον 'καταλληλο'! Ειναι δυσκολο παντως,ειδικα να δεν εχεις πολλους σε μικρα παιδακια στον αμεσο περιβαλλον! Τι να κανω, ημουν η πρωτη!!

600ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 24 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Παρ Νοε 23, 2012 9:14 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Στεφυ μου λες???? Για να δούμε.. Ο άντρας μου σίγουρα χαίρεται με την άποψη σου πάντως!!! χαχαχαχαχαχαχα
Βούλα θέλω πολύ να μπορέσω να θηλασω και μακάρι να τα καταφέρω! Από οργάνωση το προσπαθώ αλλά δεν πετυχαίνει πάντα! Οργάνωση επιχειρήσεων εχω σπουδασει πάντως!! χαχα! Για τους συμβούλους θηλασμού εχω ακούσει τα καλύτερα αλλά από τιμές τι λένε? ξέρουμε?
Φαινεται παιδί μου ο άνθρωπος δεν έπεσα έξω λοιπόν,ειμαι σιγουρη ότι τα καταφέρνεις μια χαρά με την οργάνωση ,
όσο για τους συμβουλους θηλασμού εμένα δεν χρειαστηκε με βοήθησε πολύ η παιδίατρος κυρίως ψυχολογικά γιατι στην αρχή μου ξύπναγε κάθε μία ώρα κι δεν κοιμόμουν σχεδόν καθόλου,μετά βρήκαμε τους ρυθμούς μας..Η κουμπάρα μου που χρειάστηκε όντως βοήθεια ήρθε σύμβουλος θηλασμόυ ,της πήρε 80 ευρώ για 4 ώρες που έκατσε εκεί αλλά μετά ότι προβλημα είχε της σήκωνε το τηλέφωνο κι της έστελνε μην.γενικά εμεινε ευχαριστημένη,βέβαια το καλύτερο που της έκανε είναι που της σύστησε τον παιδιατρο υπέρ του θηλασμού που κι αυτώς τη βοήθησε πάρα πολύ...Εύχομαι να βοηθησα τις νέες μανούλε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις