Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα και ραγαδες στην κοιλια...... τι αλλο θα παθω η γυναικα?????
γελαω για να μην παρει απο κατω.....
σημερα πρωι πρωι εριξα και μια περιποιηση στα κατω διαμερισματα....εκει ανακαλυψα τις ραγαδες.τι σου λεει ενας μεγενθυτικος καθρεφτης ε?????

αναστασια καλως να τον δεχτεις. ε και ηρεμα οχι αεροπλανικα ε Wink

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε;Αναστασια μου ειδες που περασε ο καιρος και θα εχεις τον αντρουλη σου σημερα;;;Αντε καλα να περνατε!Εγω συνεχιζω να μενω σπιτι γιατι συνεχιζονται και οι συσπασεις.Με εχει τρελλανει και το χαπι.Δεν ξερω γιατι αλλα και η ψυχολογια μου ειναι πεσμενη και δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα...

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Διαβάζω τα σχόλια από γυναίκες που έχουν ή που δεν έχουν γεννήσει ακόμα και πραγματικά μου σηκώνεται η τρίχα(ευτυχώς) !
Είτε γεννήσετε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο το αποτέλεσμα είναι ίδιο.Η ξενοδοχειακή κάλυψη αλλάζει που αυτό με τη σειρά του σημαίνει ότι όποιος διαθέτει χρήμα μπορεί να πάει σε ιδιωτικό και όποιος δεν διαθέτει ή όποιος διαθέτει λιγότερο ,πάει σε δημόσιο.
Επίσης δεν γίνεται καμία αναφορά στις τιμές των θερμοκοιτίδων που στα ιδιωτιά κοστίζουν 300 ευρώ + ΦΠΑ η κάθε μία.
Αυτό επίσης σημαίνει ότι αν έχετε δίδυμα όπως εμείς που θα γεννήσουμε τέλος Νοεμβρίου 2012 αν υπάρχει προωρότητα θα πρέπει να διαθέτουμε γύρω στα 1000 την ημέρα επιπλέον της Γέννας με Καισαρική φυσικά εφόσον είναι δίδυμα όπως σας προανέφερα.
Για το ΑΤΤΙΚΟ έχω ακούσει τα καλύτερα,το ίδιο και για το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ αλλά και για το ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.
Απλά τα κανάλια κάνουν το θαύμα τους,υπήρχε ένα πρόβλημα στο ΕΛΕΝΑ με δύο νεκρά βρέφη από μικρόβιο στις θερμοκοιτίδες αλλά να είστε σίγουρες ότι τα μικρόβια υπάρχουν σε όλα τα μαιευτήρια σε ολόκληρο τον πλανήτη Γη.
Απλά στα ιδιωτικά ,τα "θάβουν" τα νέα ενώ στα δημόσια τα κάνουν βούκινο τα κανάλια επειδή έχουν ευκολότερη πρόσβαση.
Σημειώνω ότι θα γεννήσουμε ιδιωτικά άνευ ασφάλειας δημόσιας ή ιδιωτικής, δεν θέλουμε να έχουμε καμία σχέση με το ελληνικό δημόσιο γιατί αυτά που μας προσφέρουν είναι απείρως λιγότερα από αυτά που πληρώνουμε ως ασφάλιστρα,έχουμε ήδη ένα παιδάκι τριών ετών και όλοι είμαστε ασφαλισμένοι εδώ και μερικές μέρες σε αγγλική εταιρία με παγκόσιμα κάλυψη και ιατροφαρμακευτική αλλά και οδοντιατρική περίθαλψη με τα μισά χρήματα αν δίναμε εισφορές για δημόσια ασφάλιση και σύνταξη.ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΥΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ.
Επίσης να σας πω ότι επειδή θα πληρώσουμε από τη τσέπη μας το μαιευτήριο ή αν χρειαστεί και τις θερμοκοιτίδες ,το ψάχνουμε μέχρι αηδίας το θέμα και έχουμε καταλήξει στο εξής:
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ (ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ) ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Ή ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΝΩ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΔΙΔΙΜΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ .
ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε αν και είμαι άντρας και δεν συνηθίζεται να γράφουν άντρες στα παρόμοια με αυτό blogs.

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:
Euxoula έγραψε:Κοριτσια καλησπερα εχω μερες να σας γραψω και βλεπω ανοιξατε κ νεο θεματακι!Εμενα με κρεβατοσαν τελικα χθες βγηκα απ το νοσοκομειο ειχα συσπασεις και αποφυγαμε τον προωρο τοκετο ευτυχως!Περνω κ εγω Γιουτοπαρ αλλα ταχυκαρδια δεν εχω μονο αισθημα τρομου καθε φορα που περνω το χαπι μετα απο μιση ωρα που δρα και για την επομενη μιση ωρα ακομα τρεμουν ελαφρως τα χερια μου κ οι κνημες μου.Πρεπει να μενω ξαπλωμενη συνεχεια και ακομα και το φαγητο τρωω στο κρεβατι με δισκο ευτυχως ξερει να μαγειρευει ο αντρας μου μονο για τουαλετα σηκωνομε.περιτο να σας πω οτι τωρα αρχιζει και ψιλοξεπτρωνει η κοιλια μου δεν ηταν πετρα απο κολικους αλλα απ τις συσπασεις που ηταν υπερβολικα συχνας εχει ανοιξει λιγο και το εξωτερικο στομιο του τραχηλου και τωρα σαν τη κοτα ξαπλα.αλλα εγω ειμαι απ τις τυχερες ειδα ενα σωρο χειροτερα περιστατικα απο μενα στο νοσοκομειο με εγκυους σε μικροτερες εβδομαδες και τοτε καταλαβα ακριβως για πιο λογο ο αντρας μου φωναζε ακομα κ οταν επλενα πιατα γιατι φοβοταν τα χειροτερα τα οποια και παρεπιπτοντως με εκαναν να καταλαβω οτι η κατασταση μου ειναι παιχνιδακι μπροστα στη δικια τους...Την καλησπερα μου στη κλεοπατρα στην αλικη και στη ζωη και στις υπολοιπες κοπελες που δεν εχω γνωρισει ακομα!

δεν σε πονουσαν οι συσπασεις ευχουλα-βιβιαν αν θυμαμαι καλα?-?
κατσε να κλωσησεις και εσυ το μωρακι σου καλη μου. ρε σεις κοριτσια οι γιαγιαδες μας πως πηγαιναν στα χωραφια, ειχαν και μαγειρεμα και αλλα 5 6 κουτσουβελα απο πισω????? τι στο καλο τοοοοοοσο ευαισθητη με εκανε η μανα μου?αρε μανα...
Ειχα ηρεμησει λιγο απ τις συσπασεις αλλα μας την εκανε η μπεμπα που βιαζοταν ακριβως στην πιο καταλληλη στιγμη την ωρα που εκανα καρδιοτοκογραφο αρχισαν συσπασεις συχνες η κοιλια πετρα ξαφνικα και η μπεμπα να κλωτσαει αφου η μαια τρελαθηκε που παρακολουθουσε τις μετρησεις μου!αχ ρε 'σεις εγω ειμαι τυχερη ηταν μια κοπελα στο ιδιο δωματιο με μενα που της εσπασαν τα νερα 30 εβδομαδα και της τα συμπληρωσαν παλι θα την κρατησουν μεσα αρκετο καιρο ακομα ισως και μεχρι να γεννησει.μια αλλη κοπελα ηταν 33 βδομαδα και το μωρο της δε μεγαλωνε δεν επερνε κιλα 1400 ηταν και ενα σωρο αλλα τα οποια δε χρειαζετε να τα γραψω φτανει νομιζω.αλλα γελασα κι ολας πολυ πετυχα μια που γεννουσε το πρωι την εφεραν μετα απο 3 ωρες μονο γεννησε αλλα μεχρι να το γεννησει το μωρο ελεγε δε θελω να γεννησω το μετανοιωσα θελω να παω σπιτι μου η τουλαχιστον αφηστε με να γεννησω βραδυ μ αρεσει πιο πολυ και κατι τετοια κουφα και της ελεγαν οι γιατροι κατσε κατω κοντευεις και σταματα τη γκρινια δε γινετε να μη γεννησεις αλλα ουτε και να περιμενεις μεχρι το βραδυ!!!τελος καλο ολα καλα ομως μετα απο 3 ωρες γεννησε η κοπελα .

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντωνη σας ευχομαι να μην καταληξετε στην καισαρικη με προωρα παιδακια. οπως και να εχει με το καλο.
πως γινεται να μην πληρωνουμε ομως ικα ή τεβε ειναι ακομα υποχρεωτικο ξερεις. μου την ειχε προτεινε αυτη την αφαλιστικη καποιος, αλλα...κριση

και εγω στο αττικο θα γεννησω. συμφωνω με οσα εγραψες,αλλα παλι ο καθενας πραττει οπως νομιζει. παντως η παιδιατρικη τους ειναι αψογη με αριστους γιατρους

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οποια θελει ας μπει τσατ

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές και αντευχόμαστε το ίδο για όλες τις γυναίκες που θα γεννήσουν ή που θέλουν να αποκτήσουμε παιδάκι(α) .
Εμείς δεν εργαζόμαστε στην Ελλάδα,η γυναίκα μου άφησε μια σίγουρη δουλειά για να εστιάσουμε στην οικογένεια μας και στα παιδάκια μας από το 2007,ο πρώτος μικρούλης μας γεννήθηκε το
2009/Ιούνιο και τώρα αναμένουμε την γέννεση των διδύμων το Νοέμβριο(αγόρι-κορίτσι)Με καισαρική έτσι και αλλιώς διότι είναι πολύτιμη κύηση και ο μικρός πάλι με καισαρική είχε γεννηθεί.
Επομένως δεν έχουμε ταμεία ,η σύζυγος που είχε προαιρετική ασφάλιση δεν πλήρωσε στον ΟΑΕΕ και μας πέταξαν εκτός μετά από 22 χρόνια ασφάλισης οι αλήτες.
Εγώ δεν είμαι ασφαλισμένος γιατί απλά δεν εργάζομαι στην Ελλάδα αλλά στο Dubai σε λίγο καιρό.
Η ασφάλεια μας στην Ελλάδα είναι ιδιωτική αλλά δεν προλάβαμε για κάλυψη τοκετού κλπ.
Δεν πειράζει γιατί πληρώνουμε 5166 ευρώ το χρόνο και οι πέντε(πληρώνουμε εγώ,η σύζυγος και ο μκρός ενώ τα άλλα δύο μωρά είναι δωρεάν) και καλύπτονται τα πάντα εκτός ψυχιατρικής !
Έχουμε πλήρη ιατροφαρμακευτική κάλυψη και οδοντιατρική.
Αφου το κράτος μας φέρεται εχθρικά , τπυ φερόμαστε και εμείς με τον ίδιο τρόπο.Στο τέλος θα πάμε όλοι στο Dubai και τελικά στην Ελλάδα θα μένουν μετανάστες και γέροι.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλησπέρα εγκυούλες μου!!!! Μπήκα μια στα γρήγορα να δω τι κάνετε! Very Happy

Λοιπόν, εγώ πρέπει να έχω κάποιες ψιλοσυσπασούλες, αλλά δεν είμαι και σίγουρη πόσες ακριβώς... Πάντα το μπερδεύω (και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου το μπέρδευα) διότι νιώθω ακριβώς το ίδιο όπως όταν σπρώχνει απλά το μωρό... Πφφφφ, τη Δευτέρα έχω την 1η συνάντηση με τη μαία μου και μάλλον θα τη ρωτήσω αν μπορούμε να μετρήσουμε και συσπάσεις...
Το μπανάκι πήγε τέλεια χτες (η θάλασσα ήταν υπέροχη) αλλά σήμερα σκάωωωωωω! Και νιώθω και πολύ κουρασμένη ενώ το απόγευμα έχουμε πάλι δουλίτσες... Μάλλον αύριο θα πάμε να παραγγείλουμε τα έπιπλα της μεγάλης (η μικρή θα πάρει την κούνια της, μόνο προίκα θα ανανεώσω γιατί την ξέσκισε την παλιά η Δανάη!), άντε να προχωράμε γιατί έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα κι ενώ είμαι περίπου στα μέσα του 8ου!!!

Σχετικά με το θηλασμό: θήλασα για 13 μήνες περίπου, χωρίς να δώσω ξένο. Θεωρώ πολύ καλή στιγμή να κόψεις το θηλασμό πάνω στο χρόνο διότι μετά κολλάει υπερβολικά το παιδί και έχεις δράματα. Φυσικά αυτό εξαρτάται και από τις αντοχές της μάνας αλλά και το ίδιο το παιδί. Βασικά η Δανάη ήταν περίπτωση και ήθελε να σταματήσουμε απ' όταν ήταν 10 μηνών, αλλά εγώ η χαζή επέμενα. Και λέω χαζή γιατί νόμιζα ότι έπινε σε αυτό το λίγο που καθόταν στο στήθος, αλλά όταν πήγα να αποθηλάσω διαπίστωσα ότι δεν πρέπει να έπινε σχεδόν τίποτα, αφού δεν έβγαζα γάλα. Και το στήθος όσο και αν το άφηνα χωρίς να βγάλω με θήλαστρο δεν έλεγε να πρηστεί... Τεσπα, κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς, δε χρειάζονται υπερβολές ούτε από τη μία ούτε από την άλλη πλευρά... Και ιδανικά το αφήνεις να κυλήσει μόνο του και να διαπιστώσεις εσύ ποια είναι η καλύτερη στιγμή για να το κόψεις... Αυτά!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
τελικα απο που θα τα παραγγειλετε τα επιπλα αλικη?βρηκατε κατι καλο?

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμείς παραγγείλαμε σήμερα τα έπιπλα από το κατάστημα elephant στη Μεσογείων.Είναι εξαιρετικής ποιότητας και κυρίως είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.
Ο μικρός είναι 3.5 ετών και τα δίδυμα μέχρι τον 6ο μήνα στις καλαθούνες,μετά στα κρεβατάκια με τα κάγκελα ενώ ο μικρός στο νέο του κρεβάτι από το elephant.Πρόβλεψα και για κρεβάτι κουκέτα μαζί με σκάλα-συρταριέρα,γραφείο και στο κρεβάτι από κάτω και συρτάρια.
Είναι πολύ καλή περίπτωση ,μην σας παραμυθιάζουν με φανταχτερά κρεβάτια και άλλες τέτοιες βλακείες.
Εμείς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.
Ελληνκά προϊόντα για να δουλεύουν έλληνες οικογενειάρχες και τα λεφτά να μένουν στη χώρα μας ενώ είναι και πολύ γερά κρεβάτια και συνθέσεις.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αναστασια σε βλεπω να κανεις παρτυ σημερα που ερχεται ο αντρας σου.
μαρκελλα υπομονη θα περασει κι αυτο.
ολες οι υπολοιπες ελπιζω να ειστε καλα.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝΤΩΝΗΣ έγραψε:Εμείς παραγγείλαμε σήμερα τα έπιπλα από το κατάστημα elephant στη Μεσογείων.Είναι εξαιρετικής ποιότητας και κυρίως είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.
Ο μικρός είναι 3.5 ετών και τα δίδυμα μέχρι τον 6ο μήνα στις καλαθούνες,μετά στα κρεβατάκια με τα κάγκελα ενώ ο μικρός στο νέο του κρεβάτι από το elephant.Πρόβλεψα και για κρεβάτι κουκέτα μαζί με σκάλα-συρταριέρα,γραφείο και στο κρεβάτι από κάτω και συρτάρια.
Είναι πολύ καλή περίπτωση ,μην σας παραμυθιάζουν με φανταχτερά κρεβάτια και άλλες τέτοιες βλακείες.
Εμείς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.
Ελληνκά προϊόντα για να δουλεύουν έλληνες οικογενειάρχες και τα λεφτά να μένουν στη χώρα μας ενώ είναι και πολύ γερά κρεβάτια και συνθέσεις.
και οι τιμες τους ειναι προσιτες?ποσο σας βγηκε το κρεβατι του μικρου?εμεις ψαχνουμε για κρεβατι για τον μεγαλο που να γινεται μετα κουκετα και για το 2ο παιδι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας! Κι απο μένα!Σήμερα δεν βγηκα καθόλου..δουλιτσες ,μαγείρεμα κτλ.
Αντώνη με το καλο σας ευχομαι..σε αυτά που λες δεν έχεις άδικο αλλα δεν είναι προσιτό σε όλους..ο καθένας έχει τα δικα του.μη συγκρίνεις με τον εαυτό σου!Όλοι σίγουρα θα προτιμούσαν μια καλύτερη ζωη αλλα δεν είναι σε θέση να τα καταφέρουν χωρίς κάποια εφόδια.
Γνώμη μου βέβαια μην παρεξηγηθώ.Σας αφήνω να παίξω playmobil τώρα.

Φιλακια!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Αρχισε η αντιστροφη μετρηση!!! Κατα τις 10μιση θα ναι στην αγκαλια μου(δν θα χωραει καλα καλα βεβαια αλλα τι να κανεις χαχαχα!!) αν εξαιρεσουμε αυτο το γεγονος κ εμενα η ψυχολογια μου ειναι χαλια,στα πατωματα!!!εχω κουραστει παρα πολυ!!! Φοβαμαι παρα πολυ! Ολο βλεπω εφιαλτες οτι γενναω προωρο μωρακι κ γενικως δν κοιμαμαι κ μετραω ολη μερα συσπασεις!!!! Ευτυχως θα χω την πιο τελεια παρεα σε λιγες ωρες τουλαχιστον θα ξεχνιεμαι!!!! Αδυνατον να πιστεψω οτι θα ρθει μονιμα!!!!! Εν τω μεταξυ οι δικοι μου με συνηθισαν κ στενοχωριουνται που θα παω 3ολοκληρα νουμερα πιο κατω!!!! Χαχα!!! Φιλακια σε ολες!!!! Στις αδειουχους καλη ξεκουραση! Στου ξαπλωπουλου κουραγιο μανες θα περασει!!! Στις κουρασμενες υπομονη !!!στις υπολοιπες καλες βολτουλες!!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας και παλι κοριτσακια.εχω βαρεθει ολη μερα σπιτι αντε να περασουν οι μερες και η ζεστη!τυχερη αναστασια κοιτα να τον απολαυσεις.

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΠΕΡΊΠΟΥ 2600 ΣΥΝΟΛΙΚΆ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ ΜΕ ΔΥΟ ΚΡΕΒΑΤΙΑ,ΓΡΑΦΕΙΟ,ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ-ΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ,ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ,ΟΛΑ ΑΥΤΑ 2600.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ,ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ELEPHANT ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΕ ΜΕΤΑ.
ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ,ΙΤΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΝΑ ΕΠΙΠΛΑ, ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΡΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.
ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ.
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΤΏΝ ΚΑΙ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΗΝΩΝ .ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΙΑ 5-6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ,ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΙΔΙΚΑ-ΕΦΗΒΙΚΑ.
ΑΡΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ , ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΝΩΡΙΖΩ,ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΨΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΧΝΩ ΟΛΑ !

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επέστρεψα κοιλίτσες μου! Έχουμε λίγο τρεχάματα, αύριο έχουμε τα 40 του παππού του άντρα μου και δεν είχα χρόνο να κάτσω στον Η/Υ. Μια στα μνήματα, μια με τη μετακόμιση (ακόμα ΔΕΝ έχει έρθει το κρεβάτι μας, μας είπανε την Δευτέρα μάλλον Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 679259 Mad ) δεν έκατσα και καθόλου! Αφήστε που έχω και τρελές υπνηλίες. Η μικρή είναι μες στη χαρά, κλωτσάει πολύ, χτες τέντωσε και την κοιλιά μου και είδα μια μικρή γροθιά να πετάγεται δίπλα στον αφαλό! Laughing Τρίτη έχουμε γιατρό και ανυπομονώ να δω άμα πήρε βάρος!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella_p έγραψε:ΠΗΤ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2012


Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 05/11/2012 barbie! (Βαρβάρα)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 09/11/2012 maria1984 (Μαρία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 13/11/2012 Elenisig (Ελένη)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 13/11/2012 DORA1 (Μαρία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 15/11/2012 zoekopa (Ζωή)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 17/11/2012 crazymommy (Αλίκη)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 20/11/2012 marilou27 (Μαρία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 22/11/2012 mamameli (Μαρία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 24/11/2012 Hen Hen (Χριστίνα)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 28/11/2012 stellaef (Στέλλα)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 07/12/2012 Markella_p (Μαρκέλλα)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 08/12/2012 evi86 (Εύη)

10/12/2012 kiloumbi (?)

11/12/2012 zooula1985 (Ζωούλα)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 12/12/2012 Μπου (Αναστασία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 13/12/2012 demmy29 (Δήμητρα)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 13/12/2012 REINE (Ειρήνη)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 17/12/2012 μαμακα μου (Αθανασία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 386913 21/12/2012 eirini2 (Ειρηνη)

23/12/2012 Mariaro (Μαρία)

Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 6 337404 27/12/2012 Maryanastasia (Μαίρη)


Φωτεινη, Ευχουλα, Χριστινα καποιες πιο καινουριες τις εχω χασει. Θυμηστε μου αν θελετε να σας προσθεσω. Και οι υπολοιπες αν εχω κανει καποιο λαθος πειτε μου γιατι εχω χασει τη μπαλλα τελευταιως.

εμείς έχουμε ΠΗΤ 26/11!!!

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Προσθέστε και την Ιωάννα. 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2012

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zoekopa έγραψε:Καλημέρα κοριτσια, τι κανετε??? Χαθηκα παλι, αλλα δε προλαβαινω να μπαινω στο ιντερνετ, ετοιμάζω το σπιτι για τη μπουμπου, εχω και το Θανουλη που εχει γίνει σιφουνας, καταλαβαινετε!!
Εμεις παμε καλα, το μόνο που με ενοχλεί είναι ένα κρυωμα με βηχα που εχω πανω απο μια εβδομαδα και το βραδυ που ζοριζομαι λιγακι γιατι μου γίνεται παλινδρομιση. Κατα τ'αλλα καλα! Πηγαμε και στον γιατρο τη δευτερα, ολα προχωρανε καλα, η μπουμπου είναι ήδη 2200!!!
Εσεις πως είστε κοριτσια? ελπιζω όλες καλα!! Καλη μέρα να'χετε όλες!!!

Ζωήήήή!Πότε έχουμε μάθημα ξανά στο Ιπποκράτειο? Πρέπει να έχασα και κανα 2. (έχασα αυτό με την γυμναστική,μετά πόσα κάνατε?αν θες στείλε μου με μνμ το κιν σου να σε έχω σε περίπτωση που πάλι λείψω) Embarassed

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χριστινακι ολα καλα θα ειναι να δεις που θα εχει μεγαλωσει.να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.εγω δεν τη παλευω αλλο ολη μερα μονη!ανυπομονω να ερθει το αυριο να δω και γω τον καλο μου για λιγο Very Happy

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια απ'οτι βλεπω οι περισσοτερες ειμαστε στο σπιτι κλεισμενες και ξαπλα.Θα περασει ο καιρος ομως και θα τρεχουμε μετα οποτε μην μας περνει απο κατω...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι ρε συ ευη οι περισσοτερες ημαστε ξαπλα τι εχει γινει στην ομαδα μας?αντε να περασουν οι μερες γρηγορα..

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οντως η ομαδα μας το εχει ριξει πολυ στην ξαπλα αλλα τι να κανουμε;;;Ανυπομονω να μπω στον μηνα μου και να γεννησω επιτελους..Ποιος να μου το λεγε πως εχει τετοια ταλαιπωρια.Αν με ειχαν συμβουλεψει λιγακι θα το σκεφτομουν παρα πολυ...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και γω αυτο περιμενω να μπω στο μηνα μου και να κανω εστω μια μεγαααααααααλη βολτα εξω πριν γεννησω.υπομονη θα κανουμε υπαρχουν και χειροτερες εγκυμοσυνες αυτο σκεφτομαι και λεω μια χαρα ειμαι εγω.αντε να τα παρουμε αγκαλιτσα επιτελους Very Happy

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marilou27 έγραψε:και γω αυτο περιμενω να μπω στο μηνα μου και να κανω εστω μια μεγαααααααααλη βολτα εξω πριν γεννησω.υπομονη θα κανουμε υπαρχουν και χειροτερες εγκυμοσυνες αυτο σκεφτομαι και λεω μια χαρα ειμαι εγω.αντε να τα παρουμε αγκαλιτσα επιτελους Very Happy

Εσυ εχεις μπει στον 8ο ε;Στην 31η εβδομαδα μπαινουμε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις