Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ααααααααα επισης σας ειπα οτι το μωρο ειναι τεραστιο? στην 27η βδομαδα ηταν 1512γρ. 3 1/2 βδομαδες μεγαλυτερο δηλαδη. Το θετικο ειναι οτι οι μετρησεις της κοιλιτσας του ειναι καλες προς το παρον. αυτο μας νοιαζει, να μην εχει πολυ φουσκωμενη κοιλια.
και στην 34η βδομαδα θα κανω ντομπλερ.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γι αυτό είμαστε εδώ βρε Αναστασούλα,για να ακούμε κ να στεκόμαστε η μια δίπλα στην άλλη,σ ότι να είναι κ αυτό..όσο για τα πρόωρα που όλες ανησυχούμε,θα φέρω ενα παράδειγμα αγαημένης φίλης μου :Εκλαμψία στην τελευταία εβδομάδα του 8ου μήνα,πίεση στο 22,το μωρό 1,750 μόνο γιατί δεν τρεφόταν από πλακούντα και άρον αρον καισαρική..2 εβδομάδες έκατσε ο μικρούλης θερμοκοιτίδα απλά για να πάρει βάρος και μόνο,χωρίς αναπνευστικά προβλήματα..η κοπέλα πέρασε και επιλόχειο κατάθλιψη,έπαιρνε χάπια να ρυθμίσει την πίεση της,οπότε δεν θήλασε..ο μικρός είναι 2μισι χρονών και υγιέστατος..ότι ξεπερνιέται προσπαθούμε περισσότερο γιατι έχουμε το σοβαρότερο κίνητρο!Κ εγώ χτες έκλαιγα σαν χαζή στον άντρα μου,γιατι φοβόμουν μήπως έχω κανα μικρόβιο που πειράζει το μωρό,ενώ με την λογική σαν επαγγελματίας υγείας ήξερα πως δεν επηρεάζεται κατι..η παράνοια των ορμονών της εγκύου...άρα τα λεέμε να ησυχάσουμε Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 328109 Ειρήνη πολυ όμορφη φώτο..έτσι είναι κ η δική μου κοιλίτσα αλλα σε πιο μεγάλο χεχεχεχε..Τελικά μπορείς να πας για ψώνια ?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρηνη, Ζωη, Δημητρα, Αναστασια τι κανετε κοριτσακια μου? εχω διαβασει ολα τα νεα σας φυσικα.

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:Χαιρεται χαιρεται και απο μενα
Με το ζορι προλαβαινω να διαβαζω πλεον.
Λοιπον, αρχικα να σας πω τα δικα μου?
Πηγα την Τριτη σε ενδοκρινολογο-διαβητολογο στο Μητερα. Αψογη επιστημονας, καλος ανθρωπος.
Πανακριβο το ΜΗΤΕΡΑ. 80 ευρω για μια επισκεψουλα ρε! τι ειναι τουτοι? Τελος παντων. Μου εδωσε μια πολυ αυστηρη διαιτα για τον διαβητη. Αν δεν ρυθμιστει με την διαιτα, που το πιθανοτερο ειναι να μην ρυθμιστει σε λιγες μερες θα ξεκινησω ινσουλινη. επισης σε καμμια 20ρια μερες θα κανω εξετασεις για θυροειδη γιατι πολλες φορες επηρεαζεται και αυτος απο τον διαβητη. Εν τω μεταξυ, οι βελονες και οι ταινιες για την μετρηση του σακχαρου μεχρι 20 Σπτεμβριου ηταν δωρεαν. Τωρα ειναι με συμμετοχη 25%. Ελεος πια!
Σημερα πηγα στο ΙΚΑ για τα χαρτια της αναρρωτικης και μου ειπαν οτι θα μπουν σε 2 μηνες περιπου. Οι απατεωνες!
Επισης ειμαι και κρυωμενη, την αρπαξα για τα καλα.
εχω πολλα νευρα και σκατα ψυχολογια!
αυτα!
κατα τα αλλα καλως ορισαν τα καινουρια κοριτσακια μας.
να ειμαστε ολες καλα και υπομονη!!!!



μαρκελα μου τι κανεις χρονια και ζαμανια.....μμμμ πικρα οσα περιεγραψες ευχομαι ολα να πανε καλα...οσο για την ψυχολογια ...σο ειναι δυνατον προσπαθησε να ανεβεις για σενα οχι για κανεναν αλλο..αντε αντε και εαν ερθω πανω ( αυριο θα κριθουν ολα ) θα παμε για καφε ΕΝΝΟΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΒΟΛΕΣ .και θα σας φτιαξω εγω το κεφι ..... Wink Wink Wink Wink Wink

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι βρε Ζωη μου, να παμε. Βλεπω που γραφεις οτι μαλλον θα ανεβεις και σε περιμενω πως και πως. Το λεγαμε και απο το καλοκαιρι, θυμασαι?

Φωτεινη, καλησπερα και σε σενα. Ειδα σε προηγουμενες μερες οτι ειχες γενεθλεια? ελπιζω να θυμαμαι σωστα.
Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 130627 εστω και καθυστερημενα. οτι καλυτερο σου ευχομαι.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Fotini77"]Γι αυτό είμαστε εδώ βρε Αναστασούλα,για να ακούμε κ να στεκόμαστε η μια δίπλα στην άλλη,σ ότι να είναι κ αυτό..όσο για τα πρόωρα που όλες ανησυχούμε,θα φέρω ενα παράδειγμα αγαημένης φίλης μου :Εκλαμψία στην τελευταία εβδομάδα του 8ου μήνα,πίεση στο 22,το μωρό 1,750 μόνο γιατί δεν τρεφόταν από πλακούντα και άρον αρον καισαρική..2 εβδομάδες έκατσε ο μικρούλης θερμοκοιτίδα απλά για να πάρει βάρος και μόνο,χωρίς αναπνευστικά προβλήματα..η κοπέλα πέρασε και επιλόχειο κατάθλιψη,έπαιρνε χάπια να ρυθμίσει την πίεση της,οπότε δεν θήλασε..ο μικρός είναι 2μισι χρονών και υγιέστατος..ότι ξεπερνιέται προσπαθούμε περισσότερο γιατι έχουμε το σοβαρότερο κίνητρο!Κ εγώ χτες έκλαιγα σαν χαζή στον άντρα μου,γιατι φοβόμουν μήπως έχω κανα μικρόβιο που πειράζει το μωρό,ενώ με την λογική σαν επαγγελματίας υγείας ήξερα πως δεν επηρεάζεται κατι..η παράνοια των ορμονών της εγκύου...άρα τα λεέμε να ησυχάσουμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



σύμφωνα με το γιατρό είμαι καλύτερα,απλα΄δεν πρέπει να το παρακάνω...έτσι θα κάνω ένα μαγαζί κάθε 3 μέρες περίπου...
ναι όλα οκ, έιμαι πολύ πιο ήρεμη!!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:Ναι βρε Ζωη μου, να παμε. Βλεπω που γραφεις οτι μαλλον θα ανεβεις και σε περιμενω πως και πως. Το λεγαμε και απο το καλοκαιρι, θυμασαι?

Φωτεινη, καλησπερα και σε σενα. Ειδα σε προηγουμενες μερες οτι ειχες γενεθλεια? ελπιζω να θυμαμαι σωστα.
Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 130627 εστω και καθυστερημενα. οτι καλυτερο σου ευχομαι.

ναι και ακομα δεν εχω καταφερει να ερθω φαντασου αλλα τωρα δεν περνει αναβολη γιατι οπως λες και εσυ ψυχολογια πολυ χαλια πνιγομαι .....αλλα ...δεν το βαζουμε κατω οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 328109 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 328109 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 328109 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 328109

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρκέλλα υπομονή με το ζάχαρο, φαντάζομια είανι ζόρι πολύ, να τα έχεις όλα και να πρέπει να κάνεις και διατροφή!! αλλά εσύ ως έμπειρη μανούλα έχεις υπομονή και όλα θα πάνε τέλεια!!

όσο για τα λεφτά αναρρωτικής και για τις συμμετοχές στα φάρμακα ένα δράμα!! το μόνο που σκέφτομαι είναι να γεννήσω και σιγά σιγά να τα μαζέυουμε να φεύγουμε!!
δεν παέι άλλο, παντού πληρώνουμε!!

μια φίλη μου στη Γαλλία που γεννάμε ίδια περίοδο πληρώνει 0 ευρώ για τα πάντα: εξετάσεις, μεγάλους υπερήχους, μικρούς, επισκέψεις, γέννα, νοσηλέια!!
κι εμάς πόσο θα μας βγει?? 3000 ή λέω λίγα??

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:Μαρκέλλα υπομονή με το ζάχαρο, φαντάζομια είανι ζόρι πολύ, να τα έχεις όλα και να πρέπει να κάνεις και διατροφή!! αλλά εσύ ως έμπειρη μανούλα έχεις υπομονή και όλα θα πάνε τέλεια!!

όσο για τα λεφτά αναρρωτικής και για τις συμμετοχές στα φάρμακα ένα δράμα!! το μόνο που σκέφτομαι είναι να γεννήσω και σιγά σιγά να τα μαζέυουμε να φεύγουμε!!
δεν παέι άλλο, παντού πληρώνουμε!!

μια φίλη μου στη Γαλλία που γεννάμε ίδια περίοδο πληρώνει 0 ευρώ για τα πάντα: εξετάσεις, μεγάλους υπερήχους, μικρούς, επισκέψεις, γέννα, νοσηλέια!!
κι εμάς πόσο θα μας βγει?? 3000 ή λέω λίγα??

πανω απο 3000 στο συνολο.
το θεμα ειναι οτι η ψυχολογια μου ειναι σκατα γιατι η ιδια η ζωη μας εχει γινει σκατα. και αυτο δεν με βοηθαει καθολου. ουτε στη λογικη της διαιτας δεν εχω διαθεση να μπω, αλλα πρεπει.

renaki...


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια γεια σας και απο μενα.Νεα φουσκωμενη στην παρεα σας!!!!Ευχομαι σε ολες με εναν πονο και με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας...Αυριο μπαινω στις 32 εβδομαδες...Πολλες συσπασεις, πολλα πετρωματα, οσο παει και βαραινω.ουτε τις δουλειες του σπιτιου μου πια δεν μπορω να κανω και δεν εχω και βοηθεια...Η μαμα μου δυστηχος μενει αλλου λογω δουλειας..(πολυ μου λειπει)..αλλα ολα καλα δοξα τον θεο...εχω αγχωθει λιγο γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να γεννησω και νωριτερα απο τις 27/11 λογο συσπασεων...Αντε να δουμε τι τηα γινει...Παντως οπως λετε και εσεις "πολυ ζεστη" χαχαχαχαχαχα!!!!!καλο μεσημερι σε ολες και καλες ξαπλες Very Happy Very Happy Very Happy

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
renaki... έγραψε:Κοριτσια γεια σας και απο μενα.Νεα φουσκωμενη στην παρεα σας!!!!Ευχομαι σε ολες με εναν πονο και με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας...Αυριο μπαινω στις 32 εβδομαδες...Πολλες συσπασεις, πολλα πετρωματα, οσο παει και βαραινω.ουτε τις δουλειες του σπιτιου μου πια δεν μπορω να κανω και δεν εχω και βοηθεια...Η μαμα μου δυστηχος μενει αλλου λογω δουλειας..(πολυ μου λειπει)..αλλα ολα καλα δοξα τον θεο...εχω αγχωθει λιγο γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να γεννησω και νωριτερα απο τις 27/11 λογο συσπασεων...Αντε να δουμε τι τηα γινει...Παντως οπως λετε και εσεις "πολυ ζεστη" χαχαχαχαχαχα!!!!!καλο μεσημερι σε ολες και καλες ξαπλες Very Happy Very Happy Very Happy



καλως μας ηρθες ρενακι με το καλο ολα θα πανε τελεια και να κρατησεις στην αγκαλιτσα μου ενα υγιεστατο νινακι...τι ειναι αγορακι κοριτσακι?απο που μας εισαι....?? Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 215994 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 215994

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Μαρκέλλα μου για τις ευχές,ναι είχα γενέθλια στις 30/9 Very Happy
Δεν είναι κ ότι πιο εύκολο να φιάξεις την ψυχολογία σου,αλλά και μόνο απο εμπειρία,ότι μπορούμε να φτιάξουμε με τον έναν τρόπο ή τον άλλο το παλεύουμε..το λέω και σαν νοσηλεύτρια που έχει δει αρκετά,μη αναστρέψιμα κ επανορθώσιμα..κλασικό μεν αλλά ο άνθρωπος βλέπει συνήθως τα χειρότερα για να πει είμαι καλα..το μονό που δεν βλέπω να επανορθώνεται είναι αυτή η χώρα..του εμπορίου της υγείας,πρόνοια σχεδόν μηδέν,ταλαιπωρία και έξοδα φουλ..πληρώνουμε τόσα χρόνια τι??πατάνε στο ευαίσθητο σημείο,την λαχτάρα της μητρότητας..συχνά σκεφτομαι σε τι κόσμο κ χώρα φέρνω την μικρή μου,ειδικά τώρα που είμαι σε αντιστροφη μέτρηση..τεσπα.. Very Happy

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπον,ζωη τπτ δν κανω υπομονη κ σ αυτο!!!! Μαλλον ειναι απ την σταση στα πλαγια αλλα κ απ το βαρος της κοιλιτσας!!!! Ειρηνη μου καποιες ειναι πολυ εντονες κ μου κοβουν την ανασα για λιγα δευτερολεπτα!!!δν ειναι αισθημα πονου αυτο που νιωθω αλλα παρα πολυ εντονο σφιξιμο που ξεκιναει απ την κοιλια κ φτανει μεχρι την καρδια μου σχεδον!!! Ιδρωνω μουσκεμα εκεινα τα δευτερολεπτα!!! Αλλες φορεις ειναι ρυθμικες κ συνεχεις κ αλλες οχι!!! Στον καρδιοτοκογραφο η μαια που κοιτουσε δν ηταν ρυθμικες ειπε!!!! Τωρα τι να σου πω!!!με συγχαιρω που παροτι ξαπλα σχεδον ολο το διαστημα εχω βαλει μονο 8κιλα κ δν κολλησα με τα τουρκικα!!!!χαχαχα!!! Να στε καλα που με ανεχεστε!!!!!! Ηρωιδες χαχαχα!!! Μαρκελλα μου θα κανεις εναν γλυκο γλυκο γλυκο μπεμπη!!!χιχιχι!!!υπομονη κοριτσακι μου!!!! Αντε δημητρουλα φτανει η ωρα!!! Γιουπι!!!!!!!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλως ηρθες ρενακι κ συ στο κλαμπ των συσπασεων !!!! Μας ματιαξαν δν εξηγειται!!!!! Φωτεινουλα δν θελω σε καμια περιπτωση να βρεθω στη θεση να χω το μωρ μου στη θεσνικη σε θερμοκοιτιδα κ να λιωνω πλαι του!!!! Θαυμαζω οσες το περασαν κ ηταν δυνατες αλλα ουτε που να το σκεφτομαι δν θελω!!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρενάκι καλώς ήρθες κοπέλα μου και με το καλό!! από πού είσαι??
κι εμένα η μαμά μου είναι μακριά αλλά σημασία έχει να έχεις τον άντρα σου κοντά!!

ανασταία μου ευτυχώς με τα τούρκικα ούτε στο ζάπινγκ δεν αντέχω να τα βλέπω!! άσε που η τηλεόραση όλη μέρα είναι κλειστή, μόνο βράδυ την ανοίγω για καμιά ταινία στο star!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η γέννα δεν ξέρω πόσο τελικά θα βγει. Πριν 2,5 χρόνια μου βγήκε περίπου 3200 κ από ικα πήρα επιδόματα περίπου 3500(μου περίσεψαν κ ρέστα, χαχαχα) και από οαεδ 1700. Τώρα κανείς δεν ξέρει. Μόλις σήμερα κατέθεσα χαρτιά για επίδομα μητρότητας το οποίο είναι 1700κάτι. Μόλις γεννήσω θα πάρω λοχείας αλλά δεν ξέρω πόσο κ από οαεδ πα΄λι δεν ξέρω πόσο. Από χαρτούρα πάντως καλά πάμε.
Καλό μεσημέρι

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καμιά δεν το θέλει Αναστασία μου,αλλά στα ζόρια την βρίσκεις την δύναμη κ το κουράγιο,αλλιώς πας και φουντάρεις!!Πλάκα κάνω!! Very Happy Very Happy Απλά σ έφερα παράδειγμα ενός από τα άπειρα πακέτα γυναικών στην εγκυμοσύνη..έτσι για να κάτσεις στα αυγά σου και να κάνουμε τα μωρά μας βόλτα την άνοιξη στην παραλία! Very Happy Very Happy Ρενάκι καλως ήρθες,με το καλο! Very Happy

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Η γέννα δεν ξέρω πόσο τελικά θα βγει. Πριν 2,5 χρόνια μου βγήκε περίπου 3200 κ από ικα πήρα επιδόματα περίπου 3500(μου περίσεψαν κ ρέστα, χαχαχα) και από οαεδ 1700. Τώρα κανείς δεν ξέρει. Μόλις σήμερα κατέθεσα χαρτιά για επίδομα μητρότητας το οποίο είναι 1700κάτι. Μόλις γεννήσω θα πάρω λοχείας αλλά δεν ξέρω πόσο κ από οαεδ πα΄λι δεν ξέρω πόσο. Από χαρτούρα πάντως καλά πάμε.
Καλό μεσημέρι

όταν λες ότι πήρες 3500ευρω επιδόματα από το ΙΚΑ τι εννοείς?? τους 2 μήνες πριν και 2 μήνες μετά τη γέννα που πληρωνόμαστε?? ε αυτά δε μετράνε σαν επίδομα, είναι οι μισθοί που θα παίρναμε αν δουλεύαμε!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επίδομα κύησης, τοκετού, λοχείας και από οαεδ μητρότητας. Έτσι τα βαφτίσανε, έτσι τα λέω Smile

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε ναι έτσι τα βαφτίζουν αλλά δε μας τα χαρίζουν!
επίδομα κύησης και λοχείας αντιστοιχούν στις 56 μέρες πριν τον τοκετό και στις 63 μέρες μετά!! αν δεν ήσουν έγκυος δε θα δούλευες αυτές τις μέρες?? άρα ουσιαστικά είναι ο μισθός μας!!
πλέον επίδομα τοκετού το παίρνουν αυτόματα οι κλινικές ή τα νοσοκομεία μέσω εοππυ, άρα ούτε καν περνάει από τα χέρια μας και το μόνο που θα πα΄ρουμε είναι κάτι από τον οαεδ.

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σε όλες μπήκα κι εγώ στη παρέα, με ΠΗΤ 1/11...έχω πολυ μεγάλο ενθουσιασμό και σχεδόν καθόλου άγχος, είναι το πρώτο μου παιδάκι και αυτές τις μέρες πλενω και σιδερωνω μωρουδιακα..... Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 517142

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
newmum έγραψε:Καλησπέρα σε όλες μπήκα κι εγώ στη παρέα, με ΠΗΤ 1/11...έχω πολυ μεγάλο ενθουσιασμό και σχεδόν καθόλου άγχος, είναι το πρώτο μου παιδάκι και αυτές τις μέρες πλενω και σιδερωνω μωρουδιακα..... Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 517142

Καλωσήρθες..Είμαι η Φωτεινή,απο Θεσ/νικη και περιμένω κ εγώ κοριτσάκι,με Π.Η.Τ. 7/11..με το καλό λοιπόν!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλώς την κι εσένα!!
πώς σε λένε? από που είσαι?? όλα να σου πάνε καλά εύχομαι!!
αφού πλένεις και σιδερώνεις δεν ανήκεις στο club των ξαπλωμένων...γιατί εδώ μέσα είμαστε πολλές ξάπλα!

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Fotini77 έγραψε:
newmum έγραψε:Καλησπέρα σε όλες μπήκα κι εγώ στη παρέα, με ΠΗΤ 1/11...έχω πολυ μεγάλο ενθουσιασμό και σχεδόν καθόλου άγχος, είναι το πρώτο μου παιδάκι και αυτές τις μέρες πλενω και σιδερωνω μωρουδιακα..... Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 23 517142

Καλωσήρθες..Είμαι η Φωτεινή,απο Θεσ/νικη και περιμένω κ εγώ κοριτσάκι,με Π.Η.Τ. 7/11..με το καλό λοιπόν!

Καλώς σας βρήκα,με το καλό η μπεμπουλα σου!

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
REINE έγραψε:καλώς την κι εσένα!!
πώς σε λένε? από που είσαι?? όλα να σου πάνε καλά εύχομαι!!
αφού πλένεις και σιδερώνεις δεν ανήκεις στο club των ξαπλωμένων...γιατί εδώ μέσα είμαστε πολλές ξάπλα!

Με λένε Σοφία και είμαι απο Αθήνα.Καλές ξαπλες σε όλες, φέρτε μου τα μωρουδιακα σας να τα σιδερωσω τωρα που πήρα φοραααα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις