Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
256 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 256 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα ινα μου ηταν κανονικες ωδινες, ανα 2,5λεπτα 100αρες κ τις ειχα ολο το απόγευμα! Εννοείται οτι δεν το αφησαμε ετσι κ πηγαμε στο μαιευτηριο, αλλα απο την περιγραφη μου ο γιατρος δεν πιστευε οτι γενναω! Οταν εμαθε για το nst επαθε το σοκ!!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emilou έγραψε:Εμενα ινα μου ηταν κανονικες ωδινες, ανα 2,5λεπτα 100αρες κ τις ειχα ολο το απόγευμα! Εννοείται οτι δεν το αφησαμε ετσι κ πηγαμε στο μαιευτηριο, αλλα απο την περιγραφη μου ο γιατρος δεν πιστευε οτι γενναω! Οταν εμαθε για το nst επαθε το σοκ!!!!

σιγουρα ρε αγαπη μου αλλα εγω λεω το εξης : εσυ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΝΟΙΩΘΕΣ ... ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ... σε εκανε να πας στο νοσοκομειο .... δεν ειναι οτι ησουν μια χαρα και στην διαστολη 8-9 πονεσες και δεν προλαβενες να πας νοσοκομειο !!!ασε τι ελεγε ο γιατρος ... αυτοι οντως τα θελουν γραπτα για να πιστεψουν Very Happy

επειδη τα κοριτσια φοβουνται μηπως γεννανε και δεν το καταλαβουν Very Happy

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουτε εγω νομιζω ινακι και εμη μου να μην το καταλαβουμε!!! χεχεχε ειναι φως φαναρι τα συμπτωματα. υποθεσεις κανουμε τωρα που ειναι πονακια δεξια αριστερα ακανονιστα κτλ..
Παντως εσεις εχετε τωρα τα μπεμπακια σας εξω απο την κοιλιτσα και τα χαιρεστε! τελειωσε η εννια του τοκετου! ινα μου τι κανει το παλληκαρακι σου το ομορφο;
Εμη μου εσενα;  ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 25!!!!! - Σελίδα 7 215994

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι μια χαρουλα ...κοιμαται ... τωρα 3 μερες θηλαζουμε αποκλειστικα !!! προς το παρον ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ δεν εχουμε κανει κολικους !!! ειμαστε πολυ καλα ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ (ειμαι και γκαντεμο)!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι καλος που ειναι!!! σκεττη γλυκα! ειχες γαλα απο την αρχη ινακι;

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εννοειτε πως οχι Κριστιν μου και εμενα ξενο επινε!!!

καθολου αλλα ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ: παντα πριν του δωσω ξενο τον εβαζα στο στηθος ... κι ας μην ειχα !!! ΜΕ αυτον τον τροπο ομως κατεβηκε !!!!
μετα του εδινα ξενο ... στην τριτη μερα ... απλα συμπληρωναμε με ξενο και τωρα κοψαμε το ξενο !!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι οντως πολυ δυσκολο... θελει οντως καλη ψυχολογια πολυ ηρεμια πολυ ησυχια ... και πολλα πολλα αλλα που πολλες φορες ουτε εγω εχω !!! θελει πολυ προσπαθεια ... οσο μπορουμε ομως μια βδομαδα-ενα μηνα - 6 μηνες οσο μπορεσουμε θα θηλασουμε ΕΙΔΑΛΛΩΣ : οπως ειπαν κ οι αλλες μαναδες και με το ξενο μια χαρα θα μεγαλωσει ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ !!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ινα μου,εδω κ εγω που το εχω ξαναπερασει,φοβαμαι μηπως δεν καταλαβω οτι γενναω..χαχαχα.η ασχετη.

καλα ο ναθαν ειναι ολα τα λεφτα.ειχε πει μια φορα σε μια εκπομπη οτι παιρνρι γυρω στα 300 για εναν τοιχο.κ εμεις θελαμε να τον παρουμε,ειναι τελειος,αλλα καναμε τελικα ταπετσαρια,κ οταν με το καλο τα χωρισουμε τα μικρα σε διαφορετικα δωματια,κ θα ειναι κ πιο μεγαλα,να διαλεξουν μονα τους τι τους αρεσει.
κοριτσια,σχολαω,παω σ/μ κ μετα εχω ψωνια δωρα για την μικρη κ να παρουμε τουρτα κ να ερθει ο κοσμος.ουφ,χαμος παλι θα γινει.θα τρεχω μεχρι τις 8 που θα ερθουν οι δικοι μας.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπεραααααααααααααα κοριτσακια μου...
τη κανετε?????να σας πω κατι βλεπω της κοιλιτσες σας και νοσταλγω την δικια μου.... Sad Sad  Sad  μετα κοιταω στην κουνια και λεω οκ Very Happy Very Happy  Very Happy  χριστινακι τελεια εισαι μαρεσεις..... εμη μου κακως στεναχωρεθηκες για αντιβιωση γιατι εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι οτι και να γινει το παιδι θα πινει γαλα απο εμενα εκτος αμα κανω κανενα αποστημα στο στηθος επομενως θα μηλαμε στο τηλεφωνο....
οσο για της επισκεψεις τελος της κοψαμε δεν ητανε δουλεια αυτο το πραγμα.....ερχοτανε  11 το βραδυ...ελεος....εκεινη την ωρα ετοιμαζομασταν  για ναννυ ...ετσι και εγω ειπα οτι δεν θελω κανενα θα τα καταφερω μονη μου και να σας πω την αληθεια ειναι καλυτερα ετσι γιατι συμετεχουν και οι μπαμπαδες.....οχι μονο οι μανουλες...οσο για τους κολοικους εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αμα τον πιασουνε χαμομιλακι...τωρα τη και πως παλι μετα απο επικοινωνια γιατι ο παιδιατρος μας ειναι λαρισα και οχι ελασσονα...
φωτεινη εμενα η γεννα μου βγηκε 1770 η κλινικη (καισαρικη) (επισκληριδιος ναρκωση) ημασταν σε δυκλινι μονοι μας για να εχει και ο μπαμπας μας κρεββατι να κοιματε και  αυτο θεωρειτε μονοκληνο γιατι δεν θελαμε κανενα μεσα και μας το χρεωσαν τρικλινο.....200 ο παιδιατρος και 1100 ο γιατρουλης μου αλλα χαλαλι αφου δεν πονεσα χαχαχαχα δηλαδη 3070



Έχει επεξεργασθεί από τον/την letitsa στις Τετ Ιουν 19, 2013 6:04 am, 1 φορά

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Agapes mouououou Smile Denexw diavasei ta pada tha to kanw omws se ligaki!!!
Xtes telika apofasisamestis 4 na doume tainia,to koritsi me to tatouaz..koimhthikame stis 8 alla..egw twra anoiksa ta matakia mou!!!! Mmmmm ti wraia p einai na koimasai xwris na exeis sto myalo sou oti kati prepei na kaneis!
Edwmetaksy eixa k ponous alla kai h mesh mou m exei piasei kapws k olo paw sthn toualeta k koitaw mhpws adiathetisa!!xaxaxaxaxxa

Eleytheritsa kalo malli..tha paw k egw Deytera.
Emo-mama polla filia!!!

Ina mou me tous paidarous sou !!!!

Annako twra kati katalava oti se kanan alla den katalava ti mesa sthn nysta mou,tha ksanadiavasw k tha s pw!!

Xristinaki pws htan to psaraki xtes???

Xara ap oti katalava esy pali kourazesai???Vre tha thn vgaleis kourasmenh thn kahmenoula..arakse ligo twra sto telos k paixto egkuos!!

Mmmm...den thymamai k polla,paw na vgalw thn ypnhlia ap thn mourh mou m ena ntouz k erxomai na sas melethsw k na piw ton xymo mou :******

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ινακι μου πολυ χρησιμα αυτα που εγραψες.. εννοειται οτι θελει πολληηη προσπαθεια και επιμονη. ειδικα στο να πιασει το μωρο τη θηλη και επισης να κατεβει το γαλα..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νικολετα μου γεια σου και σενα και στο μπεμπη σου τον ομορφο!!!

Πηνελοπηηηη αγαπημενη μου πολυ καλη επιλογη η ταινια που ειδατε.
πολυ ωραιο ηταν το ψαρακι αλλα εσκασα και πονουσα και αναρωτιομουν αν ηταν το μωρο η το οτι εφαα σα γουρουνι. σημερα χωνεψα!!
αχ αυτοι οι πονοι περιοδου!!! εγω ειμαι με τη σερβιετα στανταρτ να μη λερωσω το ασπρο παντελονι χαχαχαχα

παω να στρωσω την κουνια του μωρου!! επλυνα και σιδερωσα τα σεντονακια και τωρα εμεινε να τα βαλω στην κουνια μαζι με το μαξιλαρακι στηριξης και τα αλλα τα γυρω γυρω δε ξερω πως τα λενε!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πραγματικα ο Ναθαν ειναι θεος πολυ ζωντανες τοιχογραφιες κ αν παιρνει 300 δεν ειναι πολλα γιατι εγω μια απλη πουα ταπετσαρια πηρα κ ειχε 120 ευρω τα 2 ρολλα!!

Νικολετα μου ελασσωνα εισαι??ο κουμπαρος μου ειναι απο Στεφανοβουνο αν δεν κανω λαθος λες να βγουμε κ γνωστες στο τελος??

Πηνελοπακι μου δεν εκανα τπτ σημερα μονο φαγητο γιατι κ που ηθελα να κανω δεν μπορουσα με τπτ!αισθανομαι μια ατονια,αδυναμια,σερνομαι γενικα αφου καποιες στιγμες λεω τελειωσε θα τωρα θα πεσω κατω,τωρα ομως που εφαγα ειμαι λιγο καλυτερα τσιμπισα κ λιγο το αλατακι μπας κ μου επεσε καμια πιεση αν κ χθες που με μετρησε ηταν νορμαλ 10 με 7

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Διαβάζω τα σχόλια από γυναίκες που έχουν ή που δεν έχουν γεννήσει ακόμα και πραγματικά μου σηκώνεται η τρίχα(ευτυχώς) !
Είτε γεννήσετε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο το αποτέλεσμα είναι ίδιο.Η ξενοδοχειακή κάλυψη αλλάζει που αυτό με τη σειρά του σημαίνει ότι όποιος διαθέτει χρήμα μπορεί να πάει σε ιδιωτικό και όποιος δεν διαθέτει ή όποιος διαθέτει λιγότερο ,πάει σε δημόσιο.
Επίσης δεν γίνεται καμία αναφορά στις τιμές των θερμοκοιτίδων που στα ιδιωτιά κοστίζουν 300 ευρώ + ΦΠΑ η κάθε μία.
Αυτό επίσης σημαίνει ότι αν έχετε δίδυμα όπως εμείς που θα γεννήσουμε τέλος Νοεμβρίου 2012 αν υπάρχει προωρότητα θα πρέπει να διαθέτουμε γύρω στα 1000 την ημέρα επιπλέον της Γέννας με Καισαρική φυσικά εφόσον είναι δίδυμα όπως σας προανέφερα.
Για το ΑΤΤΙΚΟ έχω ακούσει τα καλύτερα,το ίδιο και για το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ αλλά και για το ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.
Απλά τα κανάλια κάνουν το θαύμα τους,υπήρχε ένα πρόβλημα στο ΕΛΕΝΑ με δύο νεκρά βρέφη από μικρόβιο στις θερμοκοιτίδες αλλά να είστε σίγουρες ότι τα μικρόβια υπάρχουν σε όλα τα μαιευτήρια σε ολόκληρο τον πλανήτη Γη.
Απλά στα ιδιωτικά ,τα "θάβουν" τα νέα ενώ στα δημόσια τα κάνουν βούκινο τα κανάλια επειδή έχουν ευκολότερη πρόσβαση.
Σημειώνω ότι θα γεννήσουμε ιδιωτικά άνευ ασφάλειας δημόσιας ή ιδιωτικής, δεν θέλουμε να έχουμε καμία σχέση με το ελληνικό δημόσιο γιατί αυτά που μας προσφέρουν είναι απείρως λιγότερα από αυτά που πληρώνουμε ως ασφάλιστρα,έχουμε ήδη ένα παιδάκι τριών ετών και όλοι είμαστε ασφαλισμένοι εδώ και μερικές μέρες σε αγγλική εταιρία με παγκόσιμα κάλυψη και ιατροφαρμακευτική αλλά και οδοντιατρική περίθαλψη με τα μισά χρήματα αν δίναμε εισφορές για δημόσια ασφάλιση και σύνταξη.ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΥΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ.
Επίσης να σας πω ότι επειδή θα πληρώσουμε από τη τσέπη μας το μαιευτήριο ή αν χρειαστεί και τις θερμοκοιτίδες ,το ψάχνουμε μέχρι αηδίας το θέμα και έχουμε καταλήξει στο εξής:
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ (ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ) ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Ή ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΝΩ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΔΙΔΙΜΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ .
ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε αν και είμαι άντρας και δεν συνηθίζεται να γράφουν άντρες στα παρόμοια με αυτό blogs.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara πως τον λενε τον κουμπαρο????απο ελασσωνα ειμαι ναι

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντωνη καταρχην με το καλο να ερθουν τα διδυμακια σας κ ευχομαι στην ωρα τους αλλα δεν καταλαβα τελικα τι εννοεις οτι ειναι καλο να παμε σε δημοσιο ή σε ιδιοτικο μαιευτηριο??γιατι ενω λες για τις χρεωσεις στα ιδιοτικα κ εσεις θα γεννησετε εκει!δεν ξερω που θελεις απλα να καταληξεις που ειναι καλυτερο να γεννησουμε δηλαδη??

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝΤΩΝΗΣ έγραψε:Διαβάζω τα σχόλια από γυναίκες που έχουν ή που δεν έχουν γεννήσει ακόμα και πραγματικά μου σηκώνεται η τρίχα(ευτυχώς) !
Είτε γεννήσετε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο το αποτέλεσμα είναι ίδιο.Η ξενοδοχειακή κάλυψη αλλάζει που αυτό με τη σειρά του σημαίνει ότι όποιος διαθέτει χρήμα μπορεί να πάει σε ιδιωτικό και όποιος δεν διαθέτει ή όποιος διαθέτει λιγότερο ,πάει σε δημόσιο.
Επίσης δεν γίνεται καμία αναφορά στις τιμές των θερμοκοιτίδων που στα ιδιωτιά κοστίζουν 300 ευρώ + ΦΠΑ η κάθε μία.
Αυτό επίσης σημαίνει ότι αν έχετε δίδυμα όπως εμείς που θα γεννήσουμε τέλος Νοεμβρίου 2012 αν υπάρχει προωρότητα θα πρέπει να διαθέτουμε γύρω στα 1000 την ημέρα επιπλέον της Γέννας με Καισαρική φυσικά εφόσον είναι δίδυμα όπως σας προανέφερα.
Για το ΑΤΤΙΚΟ έχω ακούσει τα καλύτερα,το ίδιο και για το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ αλλά και για το ΕΛΕΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.
Απλά τα κανάλια κάνουν το θαύμα τους,υπήρχε ένα πρόβλημα στο ΕΛΕΝΑ με δύο νεκρά βρέφη από μικρόβιο στις θερμοκοιτίδες αλλά να είστε σίγουρες ότι τα μικρόβια υπάρχουν σε όλα τα μαιευτήρια σε ολόκληρο τον πλανήτη Γη.
Απλά στα ιδιωτικά ,τα "θάβουν" τα νέα ενώ στα δημόσια τα κάνουν βούκινο τα κανάλια επειδή έχουν ευκολότερη πρόσβαση.
Σημειώνω ότι θα γεννήσουμε ιδιωτικά άνευ ασφάλειας δημόσιας ή ιδιωτικής, δεν θέλουμε να έχουμε καμία σχέση με το ελληνικό δημόσιο γιατί αυτά που μας προσφέρουν είναι απείρως λιγότερα από αυτά που πληρώνουμε ως ασφάλιστρα,έχουμε ήδη ένα παιδάκι τριών ετών και όλοι είμαστε ασφαλισμένοι εδώ και μερικές μέρες σε αγγλική εταιρία με παγκόσιμα κάλυψη και ιατροφαρμακευτική αλλά και οδοντιατρική περίθαλψη με τα μισά χρήματα αν δίναμε εισφορές για δημόσια ασφάλιση και σύνταξη.ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΥΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ.
Επίσης να σας πω ότι επειδή θα πληρώσουμε από τη τσέπη μας το μαιευτήριο ή αν χρειαστεί και τις θερμοκοιτίδες ,το ψάχνουμε μέχρι αηδίας το θέμα και έχουμε καταλήξει στο εξής:
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ (ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ) ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Ή ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΝΩ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΟΓΩ ΔΙΔΙΜΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ .
ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε αν και είμαι άντρας και δεν συνηθίζεται να γράφουν άντρες στα παρόμοια με αυτό blogs.

κυριε Αντωνη πρωτα απ ολα να σας ευχηθω να πανε ολα κατ ευχην !!! η συζυγος να γεννησει στην ωρα της δυο υγιεστατα μωρακια ... και να χαιρεστε το παιδακι που εχετε !!! πολλα μπραβο σε εσας που ασχολειστε και ψαχνετε το καλυτερο και το συμφερον για την οικογενεια σας !!! σε οτι αναφερατε εχετε δικιο ... δεν θα κρινω την επιλογη σας για δημοσιο και ιδιωτικο ... εφοσον μπορειτε να ανταπεξελθετε σε οτι προκυψει τοτε καλως πραττετε !!!η εκμεταλλευση ομως καλα κρατει ειτε σε ιδιωτικα ειτε σε δημοσια !!!

αν θελετε πειτε μας παραπανω για την ασφαλεια που κανατε και τι σας παρεχει ... με ενδιαφερει !!!!


inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xara64 έγραψε:δεν ξερω που θελεις απλα να καταληξεις που ειναι καλυτερο να γεννησουμε δηλαδη??

ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΛΑ ΧΡΟΝΙΑ Very Happy

(ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ... ΓΕΝΝΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΤΣΙ ... )

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια γεια σας! Εχω ταλαιπωρηθει λιγακι γιατι ποναω πολυ! Ουτε πλαι στο κρεβατι μπορω να γυρισω κ με δυσκολια σηκωνομαι! Εσεις που κανατε καισαρικη ποτε καλυτερευσατε;
Επισης με θηλασμο εχω προβλημα. Η μικρη πιανει τη θηλη
Κ κοιμαται. Εχασε 50 γρ. Εχω αγχωθειι
Φωτο σας χρωστω οταν παω σπιτι!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ινα μου η αληθεια ειναι οτι στο εξωτερικο τον προτιμουν πολλες γυναικες εδω ομως ειμαστε τοσο πισω που δυσκολα θα γινοταν !

Ελενακι μου ξερω κ απο αλλη κοπελα που εκανε καισαρικη οτι πονουσε παρα πολυ τις 2 πρωτες μερες αλλα μετα ηταν μια χαρα!οσο για το θηλασμο μην αγχωνεσαι κ εσυ σιγα σιγα ολα θα γινουν διαβασες τι εγραψε κ η Ινα πιο πανω??

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:Κοριτσια γεια σας! Εχω ταλαιπωρηθει λιγακι γιατι ποναω πολυ! Ουτε πλαι στο κρεβατι μπορω να γυρισω κ με δυσκολια σηκωνομαι! Εσεις που κανατε καισαρικη ποτε καλυτερευσατε;
Επισης με θηλασμο εχω προβλημα. Η μικρη πιανει τη θηλη
Κ κοιμαται. Εχασε 50 γρ. Εχω αγχωθειι
Φωτο σας χρωστω οταν παω σπιτι!

Ελενα τα μωρακια που θηλαζουν στην αρχη χανουν...μην σε ανησυχει αυτο...εχεις κατεβασει δλδ γαλα για να καταλαβω? πινει και κοιματε?

η γιατρος μου ειπε εμενα ανα 2.5 με 3 ωρες να τον ξυπναω να μπαινει παντα στο στηθος για να εδραιωθει ο θηλασμος και για να μην παθει υπογλυκαιμια το μωρο ....

τι σου λενε οι μαιες ?

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Egw twra den katalava kala..mporeite na exete kapoioes paroxes apo to dhmosio alla den tis epilegete?
An einai etsi egw den tha symfwnhsw katholou,edw zw edw douleyw edw plhrwnw forous,oti m dwsoun gia thn genna mou kalodexoumeno.
Oso gia ta dhmosia..nai einai ola kala alla k pali an den exeis asfaleia ta plhrwneis,den einai tsampa.Oso gia to Elena epeidh ekei htan o arxikos giatros p phga,einai vrwmiko,oi upalhloi einai athlioi kai eksyphrethsh 0..Na pw edw oti h kouniada mou p exei gennhsei ekei 2 paidia einai poly eyxaristimenh..alla o giatros htan filos ths kai einai dhladh..kai eixe monoklino kai o filos giatros einai k dieythynths se kapoio tmhma ekei..giati k ayta sthn Ellada ginontai..etsi nai phgaina k egw me xamogelo!!Perimena na kanw enan yperhxo kai evlepa mono allodapous,tha m peis kapou prepei na pane k aytoi..nai sigoura den lew alla k egw 1 fora sthn zwh mou tha gennhsw,tha hthela kati diaforetiko,isws pio xamogelastous ypallhlous,pio ypomonetikous..mia aithousa anamonhs taktopoihmenh kai genika mia taksh.
To Attikon einai k konta mou,einai kalytero,ap to Elena sigoura alla giana gennhseis ekei prepei na pas me olh sou thn periousia k na paraakalas na mhn peseis se eidikeyomeno..giati k ayta symvainoun!
Eimai yper tou na pas opou einai o giatros sou k opou aisthanesai kalytera kai oso adexei h tseph sou..shmasia exei na vgoun mama k paidi ygeihs.
Den pisteyw pws ta kanalia thavoun ta dhmosia..oles oi dhmosies yphresies sthn Ellada mas einai koinws gnwsto oti pasxoun..ola ta dhmosia nosokomeia mas,an kai diathetoun labra myala, einai athlia,ths talaipwrias..ayto den einai neo k oxi sta idiwtika den thaboun ta mikrovia alla throun perisotero tous kanones ygeihnhs dioti fobounte mhn xasoun thn douleia tous..einai pio aysthra opws k na to kanoume..sto dhmosio den einai etsi..parakalas o allos na exei epignwsh ths theshs tou kai na kanei swsta ayto p prepei na kanei.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iokasti27 έγραψε:Κοριτσια γεια σας! Εχω ταλαιπωρηθει λιγακι γιατι ποναω πολυ! Ουτε πλαι στο κρεβατι μπορω να γυρισω κ με δυσκολια σηκωνομαι! Εσεις που κανατε καισαρικη ποτε καλυτερευσατε;
Επισης με θηλασμο εχω προβλημα. Η μικρη πιανει τη θηλη
Κ κοιμαται. Εχασε 50 γρ. Εχω αγχωθειι
Φωτο σας χρωστω οταν παω σπιτι!


ιοκαστη μου πρωτα απο ολα να χαιρεσε το παιδακι σου......εμενα με σηκωσαν την επομενη μερα ...ενταξει πονουσα αλλα οχι τραγικα γιατι πρωι απογευμα εκανα βολταρεν ενεσεις και δεν πονουσα οσο για το πλαι εγω γεννησα στις 20 του μηνα και τωρα γυρναω στο πλαι....
τωρα το μωρο εχει δικαιωμα να χασει το 10 % του συνολικου βαρους του
αλλη απορια?

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταλαβα κοριτσια! Οχι ινα μονο πρωτογαλα εχω λιγες σταγονιτσες!! Αλλα κοιμαται με μια ρουφηξια! Θα το παλεψω!!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!
Έλενα, μην μπαίνεις στο τρυπάκι να τον ζυγίζεις καθημερινά. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αγχωθείς. Μην ξεχνάς ότι όλα τα μωράκια τις πρώτες μέρες της ζωής τους χάνουν μέχρι και 10% του βάρους τους. Μην πέσεις στην παγίδα και δώσεις μπουκάλι γιατί το έχασες το παιχνίδι. Κοιμάται γιατί είναι μικρό ακόμα. Όταν θα πεινάσει θα μιλήσει το ένστικτό του και θα σε φωνάξει. Και μένα τον πρώτο καιρό έτσι θήλαζε. Ένα λεπτό ή δύο μέχρι που άρχισε να ζητάει από μόνη της παραπάνω. Κάθε φορά που θα ξυπνάει η δικιά σου, όποτε και να είναι ακόμα και στο 5λεπτο που λέει ο λόγος, να την βάζεις στο βυζί. Έτσι θα κατεβάσεις γάλα ανάλογα με την ζήτηση.
Ίνα, δεν είναι πολύ μικρός ακόμα ο δικός σου για να τον βάλεις πρόγραμμα; Αυτό με το 3ωρο μου το είχε πει και μένα η παιδίατρός μου στο πρώτο παιδί αλλά μετά τις 40 μέρες με 2 μήνες αφού πρώτα έχει εδραιωθεί ο αποκλειστικός θηλασμός.
Αντώνη, τα λες κάπως διφορούμενα τα πράγματα. Από τη μια στηρίζεις τη γέννα στο δημόσιο από την άλλη στο ιδιωτικό και τέλος λες πως έκανες ασφάλιση σε ιδιωτική εταιρία και όχι στο δημόσιο πράγμα που μου φαίνεται περίεργο μιας και αν εργάζεσαι νόμιμα στην Ελλάδα είσαι υποχρεωμένος να έχεις μια "δημόσια" ασφάλεια (ΙΚΑ, ΤΕΒΕ κτλ.). Πως μπορείς δηλαδή να αποποιηθείς της σύνταξής σου;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις