Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
306 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 306 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 24 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 37]

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eλένη μου γινόμαστε μανούλες κ τρελαινόμαστε!! Very Happy Very Happy Λες να πάρουμε με την μπέμπα μου το χάλκινο μετάλλιο στους μωρουδιακούς της ομάδας?? Smile Smile Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 328109
Μαρία μου είμαστε στον μήνα μας,οπότε είναι όλα πιθανά.. Very Happy Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ πάντως δεν το έχω συνειδητοποιήσει πως γινόμαστε μαμάδες εδώ..........εχω πάθει σοκ..........είμαι χαζό το ξέρω!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Κάθομαι για λίγο γιατί είμαι πτώμα (το πρωί εξετάσεις αίματος και μετά στα μαγαζιά για διάφορα ψώνια, μεταξύ των οποίων και τα πρώτα εσωρουχάκια του μωρού! Very Happy ) Και τώρα βρήκα ευκαιρία επειδή κοιμάται η μεγάλη, αλλά όχι για πολύ...!

Αναστασία μου γέννησες!!!!!!!! Τι υπέροχα νέα, συγχαρητήρια και να σου ζήσει!!!!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 50580 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 50580 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 50580 Συγκινήθηκα απίστευτα, συνειδητοποιείτε κορίτσια ότι φτάσαμε στο τέλος; Αναστασία μου καλό κουράγιο από εδώ και πέρα - στο είχα πει ότι το άγχος δεν τελειώνει με τη γέννα! - και εύχομαι να την πάρετε γρήγορα στο σπίτι τη μικρούλα να την απολαύσετε!!!!!

Ειρήνη μου με ρώτησες κάπου για υπόστρωμα. Θα βρεις σίγουρα σε καταστήματα με λευκά είδη. Εκτός από τον κλασικό σελτέ που βρίσκεις και στα καταστήματα βρεφικών, υπάρχουν και αυτά που τυλίγουν το στρώμα, όπως αυτό:

http://www.newhome.com.gr/gr/sentonia-paplwmatothikes/kallyma-strwmatos/epistroma-petsete.asp?c_id=179&thisPage=1&order=1&pr_no=16

Ελπίζω να βοήθησα κάπως! Smile

Μαρία μου αυτά τα πονάκια αν όντως δεν είναι πολύ συχνά δεν είναι ανησυχητικά. Τα είχα κι εγώ πριν 2 εβδομάδες αλλά και που με είδε μετά ο γιατρός, ο τράχηλος ήταν κλειστός και μακρύς, οπότε οφείλονται στην προετοιμασία της μήτρας για τον τοκετό. Βέβαια, το ίδιο πονάκι με είχε πιάσει και όταν ξεκίνησε ο τοκετός της Δανάης, αλλά τότε είδα και ροζ βλέννα ταυτόχρονα και λίγο μετά ξεκίνησαν και οι συσπάσεις με κάποια περιοδικότητα... Δεν είναι τίποτα, απλώς το παρακολουθείς! Wink

Αυτά, γλυκά μου κοριτσάκια, σας χαιρετώ με μια προσωπική συμβουλή που θυμήθηκα τώρα που αγόρασα και πάλι εσωρουχάκια: Εμάς μας βόλεψαν απίστευτα τα εσωρουχάκια που κουμπώνουν από μπροστά σταυρωτά (σε σχέση με τα άλλα που φοριούνται από το κεφάλι) για τον πρώτο καιρό που το κεφαλάκι δε στηρίζεται ακόμα... Αν τα βρείτε θα σας πρότεινα να τα προτιμήσετε! Θα ντύνετε το μωράκι σας πολύ πιο εύκολα, ειδικά αν σας τύχει ζόρικο, όπως ήταν η Δανάη... Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 417472

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια καλησπέρα!Ο πελαργός άρχισε τις διανομές, άντε να μας φέρει και το δικό μας σε λίγο καιρό! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 337404 Very Happy Αχ,εγώ πάλι αγχώνομαι με την ασχετοσύνη που με δέρνει και έχασα και τα μαθήματα του τοκετού που θα μας έλεγαν διάφορα σχετικά με το μωρό και νομίζω ότι θα είμαι τραγική μητέρα. Το μωράκι το σκεπάζουμε με κουβερτούλα?Μου χαρίσανε μία σαν πλεκτή κάπως,σχετικά ελαφριά είναι,κάνει αυτή?Ή να πάρω υπνόσακο?Ντιπ για ντιπ είμαι σε αυτά.Στο μαιευτήριο άμα είναι να το ντύσω εγώ, πρώτα θα του βάλω φανελάκι που είναι κοντομάνικο και από κάτω έχει τρουκ και μετά από πάνω βάζω ολόσωμη φόρμα;η μόνο καλτσάκια; Όλο κάτι τέτοια σκέφτομαι και αναρωτιέμαι άμα είμαι η μόνη άσχετη! Embarassed Embarassed pale

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Christina_Kandi έγραψε:Κοριτσάκια καλησπέρα!Ο πελαργός άρχισε τις διανομές, άντε να μας φέρει και το δικό μας σε λίγο καιρό! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 337404 Very Happy Αχ,εγώ πάλι αγχώνομαι με την ασχετοσύνη που με δέρνει και έχασα και τα μαθήματα του τοκετού που θα μας έλεγαν διάφορα σχετικά με το μωρό και νομίζω ότι θα είμαι τραγική μητέρα. Το μωράκι το σκεπάζουμε με κουβερτούλα?Μου χαρίσανε μία σαν πλεκτή κάπως,σχετικά ελαφριά είναι,κάνει αυτή?Ή να πάρω υπνόσακο?Ντιπ για ντιπ είμαι σε αυτά.Στο μαιευτήριο άμα είναι να το ντύσω εγώ, πρώτα θα του βάλω φανελάκι που είναι κοντομάνικο και από κάτω έχει τρουκ και μετά από πάνω βάζω ολόσωμη φόρμα;η μόνο καλτσάκια; Όλο κάτι τέτοια σκέφτομαι και αναρωτιέμαι άμα είμαι η μόνη άσχετη! Embarassed Embarassed pale

Χριστινάκι δες αυτό, το βρήκα στο you tube

https://youtu.be/FiDUkCqYzw4

Oλες τις υπόλοιπες απορίες τις έχω κ εγώ.
Χθες μου είπαν 2 διαφορετικά άτομα, ο ένας να τρώω όσπρια στον θηλασμό για να κατεβάσω γάλα, κ ένας άλλος να μην τρώω γιατί θα έχει ποναλάκια το μωρό !!!!!! Οτι να ναι! Επίσης να μην πίνω αναψυκτικά γιατί θα συγκάψει το μωρό Shocked Shocked Shocked



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elenisig στις Σαβ Οκτ 13, 2012 9:05 am, 1 φορά

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Χριστίνα μου.

Ελπίζω να νιωσεις καλύτερα αν σε ρωτησω π΄ρωτα από όλα τι είναι το τρουκ?

Δευτερον ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ και δεν υπερβάλλω καθόλου
Ο γατρός μου μου είπε πως δεν χρεια΄ζεται να κάνω κανένα μάθημα και να μην αγχώνομαι. Εγώ δεν ξέρω τι είναι η πιπίλα αλλά τέλοςπαντων!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν έχω ροζ υγρα ακόμα ευτυχώς , το έχω στο μυαλο μου κ το παρακολουθω κάθε φορα που πηγαίνω τουαλέτα , σήμερα παρατήρησα κιόλας ότι έχει κατέβει λίγο η κοιλια μου .... Χριστίνα αυτη την πλάτη κουβέρτα που λες ειναι συνήθως για να το έχεις σκεπασμενο όλη τη μέρα στο σπιτι , εγω για τον ύπνο του πήρα μια φλις αλλα όχι την λεπτή κανονική χοντρή κουβέρτα ειναι αλλα πολυ μαλακή ...Αλλα τώρα αυτο εξαρτάται κ απο τη θερμοκρασία θα έχεις μέσα στο σπιτι ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kορίτσια,αν και πρωτομανούλα,σ αυτα που μπορώ να βοηθήσω να σας πω :Το μωράκι αν ειναι τελειομηνο πρέπει να διατηρειται θερμοκρασια 18-23 το πολυ βαθμων στο δωμάτιο του..22-24 αν είναι πρόωρο..κουβερτούλες είναι πολλών ειδών..πικέ,φλισ,ακρυλικες,κουβέρτες αγκαλιάς..γνωμη πολλών είναι να υπάρχουν διαφορα είδη κουβερτούλας για να ρυθμίζεις όπως θες την θερμοκρασία..αναλόγως πως βλέπεις να νιώθει το μωράκι..ο υπνοσακος βολεέυι για να μην ξεσκεπάζονται,ειδικα τον χειμώνα..τρουκς ειναι οι κοπιτσες που ειναι στα φορμάκια των μωρών,τα κουμπώματα κ βολεύει ειδικά στην αρχή να είναι απο μπροστά,για να μην ζορίζεται το κεφαλακι του παιδιού,μια κ δεν μπορεί να το στηριξει κ ειναι πιο ευπαθές..για θηλασμο έχει τοσα videos και ενημέρωση στο ιντερνετ..που κ σεμινάρια να μην πας,φτάνει να έχεις γενικά επιμονή,υπομονή και αγάπη.. Very Happy Very Happy

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσακαι και παλι και γω ασχετη ειμαι και ρωταω και μαθαινω αλλα πιστευω οτι θα τα μαθουμε ολα σιγα σιγα και στην πραξη.αντε περναει ο καιρος και εχουμε αφιξεις σιγα σιγα.κοριτσια τελικα ριλαξ πρεπει να χρησιμοποιουμε απο την αρχη η οχι?εχω μπερδευτει και δεν ξερω τι να κανω Embarassed

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω έχω μπερδευτεί με τα ριλαξ... Μάλλον για να το βάλουμε μέσα πρέπει να είναι το ριλαξ απο 0 μηνών κ να τα βάζουμε για λίγη ώρα απο ότι έχω ακούσει ...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Κι εγω έχω μπερδευτεί με τα ριλαξ... Μάλλον για να το βάλουμε μέσα πρέπει να είναι το ριλαξ απο 0 μηνών κ να τα βάζουμε για λίγη ώρα απο ότι έχω ακούσει ...

λεω να μην αγορασω ακομα να γεννησω με το καλο και μετα βλεπουμε.εχω και το πορτ μπεμπε που πιστευω οτι μπορω να την εχω εκει μεσα και στο σπιτι οταν θα ειναι η αρχη

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα εγκυουλες!!!
Έχω χαθει τον τελευταιο καιρο (...πολυ καιρο...) αλλα δυσκολευομαι αρκετα να καθομαι στο γραφειο, σε καρεκλα (που εχουμε τον σταθερο υπολογιστη) γιατι εχω κατι ενοχλησεις απο κατω, να το πω σαν μπουκωματα και καποιες φορες λερωνω το εσωρουχο μου με λιγο σκουρο υγρο (δεν ειναι αιμα, ειναι κατι σαν ανοιχτο καφε).
Ετσι ο καλος μου ο αντρουλης εχει συνδεσει το laptop με την τηλεοραση για να μπορω τουλαχιστον να διαβαζω τα νεα σας...

Αναστασια μου!!!!! Εγινες μανουλα!!!!! Ευχομαι να βγειτε απο το νοσοκομειο και να ειστε και οι δυο σας καλα!!! Να ειναι γερη και δυνατη η μπουμπουκα σου αλλα το ιδιο κι εσυ για να την μεγαλωσεις!!
Περιμενουμε νεα σου, για το πως εγινε, οταν με το καλο γυρισεις στο σπιτι.

Εγω κατα τ'αλλα ειμαι καλα...μονο που μετραω το ζαχαρο και κανω ειδικη διατροφη γιατι η καμπυλη ζαχαρου βγηκε λιγο τσιμπημενη...
Μαρκελλα ακους??? Θα γινουμε και οι δυο κορμαρες για τα μωρακια μας!!!
Η γυναικολογος μου ηταν σιγουρη οτι θα κανω διαβητη λογω των πλυκυστικων ωοθηκων που εχω.
Αθανασια μου κι εσυ μετριεσαι ή με απατα η μνημη μου??
Ο διαβητολογος βεβαια ειναι αρκετα ευχαριστημενος τουλαχιστον για την εβδομαδα στην οποια βρισκομαι. Κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μου αλλαξε τα ορια που ειχε το μικροβιολογικο για την 3ωρη καμπυλη. Κατ'αυτον ειναι πιο ευρυ το φασμα. Τι να πω...???

Αυτα τα νεα μου!! Ευχομαι να ειστε ολες καλα και με το καλο να παρουμε ολες σειρα για να φερουμε τα αγγελουδια μας στον κοσμο!!!

Ελπιζω απο δω και περα να μπαινω πιο συχνα και να γραφω, γιατι σιγουρα να μαθαινω τα νεα σας εστω και αραχτη απο τον καναπε!!!


marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariaro έγραψε:Καλησπέρα εγκυουλες!!!
Έχω χαθει τον τελευταιο καιρο (...πολυ καιρο...) αλλα δυσκολευομαι αρκετα να καθομαι στο γραφειο, σε καρεκλα (που εχουμε τον σταθερο υπολογιστη) γιατι εχω κατι ενοχλησεις απο κατω, να το πω σαν μπουκωματα και καποιες φορες λερωνω το εσωρουχο μου με λιγο σκουρο υγρο (δεν ειναι αιμα, ειναι κατι σαν ανοιχτο καφε).
Ετσι ο καλος μου ο αντρουλης εχει συνδεσει το laptop με την τηλεοραση για να μπορω τουλαχιστον να διαβαζω τα νεα σας...

Αναστασια μου!!!!! Εγινες μανουλα!!!!! Ευχομαι να βγειτε απο το νοσοκομειο και να ειστε και οι δυο σας καλα!!! Να ειναι γερη και δυνατη η μπουμπουκα σου αλλα το ιδιο κι εσυ για να την μεγαλωσεις!!
Περιμενουμε νεα σου, για το πως εγινε, οταν με το καλο γυρισεις στο σπιτι.

Εγω κατα τ'αλλα ειμαι καλα...μονο που μετραω το ζαχαρο και κανω ειδικη διατροφη γιατι η καμπυλη ζαχαρου βγηκε λιγο τσιμπημενη...
Μαρκελλα ακους??? Θα γινουμε και οι δυο κορμαρες για τα μωρακια μας!!!
Η γυναικολογος μου ηταν σιγουρη οτι θα κανω διαβητη λογω των πλυκυστικων ωοθηκων που εχω.
Αθανασια μου κι εσυ μετριεσαι ή με απατα η μνημη μου??
Ο διαβητολογος βεβαια ειναι αρκετα ευχαριστημενος τουλαχιστον για την εβδομαδα στην οποια βρισκομαι. Κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μου αλλαξε τα ορια που ειχε το μικροβιολογικο για την 3ωρη καμπυλη. Κατ'αυτον ειναι πιο ευρυ το φασμα. Τι να πω...???

Αυτα τα νεα μου!! Ευχομαι να ειστε ολες καλα και με το καλο να παρουμε ολες σειρα για να φερουμε τα αγγελουδια μας στον κοσμο!!!

Ελπιζω απο δω και περα να μπαινω πιο συχνα και να γραφω, γιατι σιγουρα να μαθαινω τα νεα σας εστω και αραχτη απο τον καναπε!!!



mariaro επιτελους!!!!μπραβο που εισαι μια χαρα αν μπορεις απο δω και περα να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σου.πολλα φιλακια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα το ριλαξ θα μου το πάρουν δώρο αλλα ευτυχώς μου πήραν κ ένα λίκνο κ θα το βάζω εκει μέσα τον πρώτο καιρο... Πορτ μπεμπε έχει το καρότσι αλλα αφου έχω κ το λίκνο δεν ξέρω αν το βάλω καθόλου εκει αλλα εκει είχα κ εγω σκοπό να το βάλω πριν μου πάρουν το λίκνο .... Μαριαρο μου χαίρομαι που είσαι καλα , είχες χαθεί το τελευταίο καιρο κ σκεφτόμουν τι έγινες κ αν είσαι καλα...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαριαρο,μαρκελα,αθανασια πολυ γλυκες μανουλες, τοσο που εχουμε σακχαρο χιχιχιχι. τι κανεις βρε κοριτσι? χαιρομαι που εισαι καλα.

ριλαξ οχι απο την αρχη, μετα τους 4 μηνες-μην πω και 5-. εκτος αν ξαπλωνει εντελως.ευθεια.
κοριτσια τα μωρακια στην αρχη-μεχρι τον 6 περιπου μηνα- κοιμουνται συνεεεεεεεχεια. μαμ κακα και νανι ειναι. δεν χρειαζεστε αλλο απο κουνια ή λικνο-καλαθουνα.θελουν την ησυχια τους και τον υπνο τους. το βραδυ μπανακι απαραιτητα-ξεπιανονται με το ζεστο νερο τα μικρουλικα και μετα μασαζακι της μαμας.
τα φορμακια τα σταυρωτα, εμενα δεν με βολεψαν. ειναι στον ανθρωπο τελικα.
αυταααα παω για νανι.
αναστασια καλη μου, προσευχομαι για το κοριτσακι μας να ειναι γερο και καλοτυχο. καλο ξημερωμα σε ολες!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ!Να σας ζησει!Ειμαι σιγουρη πως θα ειναι γερη!Τα πονακια θα σου φυγουν μολις την δεις!Ολα μαγικα θα σου περασουν!!!!!!!

Σ΄ολα τα υπολοιπα κοριτσια πολλα φιλια!Δαβασα τα νεα σας αλλα σοκαριτηκα τοσο πολυ με τα νεα της Αναστασιας που δεν θυμαμαι να σχολιασω τιποτα!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια μου,δν μπορω να σας διαβασω ολες δυστυχως!!! Εχθες με πηγε ο καλος μου κ ειδα τη μπεμπα μου! Μια σταλιτσα ειναι μωρε κ εχει οξυγονο κ καρδιαογραφημα!!!! Μου ηρθε να κλαψω με λυγμους απο χαρα κ λυπη μαζι!!!! Ειναι σιγουρα το πιο ομορφο μωρο του κοσμου!!!! Ευχαριστω κ παλι για τις ευχες! Εγω ειμαι καλα αλλα ποναει παρα πολυ η τομη μου!!! Βασικα τσουζει! Αρκετα ευγενικα τα κοριτσια στο παπαγεωργιου!!!! Φιλια

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Αναστασία μου πολύ χάρηκα που την είδες και που είναι καλα!! φιλια!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Μπου"]Κοριτσια μου,δν μπορω να σας διαβασω ολες δυστυχως!!! Εχθες με πηγε ο καλος μου κ ειδα τη μπεμπα μου! Μια σταλιτσα ειναι μωρε κ εχει οξυγονο κ καρδιαογραφημα!!!! Μου ηρθε να κλαψω με λυγμους απο χαρα κ λυπη μαζι!!!! Ειναι σιγουρα το πιο ομορφο μωρο του κοσμου!!!! Ευχαριστω κ παλι για τις ευχες! Εγω ειμαι καλα αλλα ποναει παρα πολυ η τομη μου!!! Βασικα τσουζει! Αρκετα ευγενικα τα κοριτσια στο παπαγεωργιου!!!! Φιλια[/quote

αναστασια μου χαιρομαι που ειναι καλα η μικρουλα σου!!!!!θα δεις θα πανε ολα τελεια μονο λιγο υπομονη θα κανεις.συνεχεια σε εχω στο μυαλο μου προσευχομαστε ολες να ειναι παντα γερη.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοιλιτσες πως είστε ;;; Εγω ξυπνησα σήμερα πάλι απο τις 7 κ δεν κοιμήθηκα κ πολυ καλα εχθές ... Τώρα θα σηκωθω να πάω στην εκκλησία να κοινωνησω κ αν νυσταζω όταν θα γυρίσω θα ξανακοιμηθω ...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια κοιμηθηκα λιγο αποψε απλα σημερα με ποναει λιγο η κοιλια μου και η μεση μου.καλη κυριακη να εχουμε Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Ήρθα κι εγω στην Ξάνθη στη θεία μου και δεν μπορούσα όλη μέρα να μπω στο φόρουμ.τώρα τα κατάφερα..διάβασα γρήγορα τα νέα σας...

Ααναστασία τελευταία φορα που σου λέμε κουραγιο και υπομονή..σε λίγες μέρες θα περάσει η τομή θα πάρεις και τη μπουμπουκιτσα σου αγκαλιτσα..και όλα θα πανε καλα..
Να είναι καλα η τοσοδουλα σου!

Θα τα πόυμε απο Θεσσαλονικη!φιλακια!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από μένα!!!!

Μαριαρο χαίρομαι που είσαι καλά!!!!! Αντε, να εχουμε πιο συχνα νέα σου!
Αναστασία σας είπαν πόσο καιρό θα μείνετε στο νοσοκομείο μέχρι να βγει η ζουζούνα σου?

Εγώ δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ γιατί είχαν γάμο κόντα στο σπίτι μου κ έπεζε η λύρα μέχρι τις 6 το πρωί. Τώρα θα ετοιμαστώ, εχω να πάω σε μια βάφτιση. Θα τα πούμε ξανά το απόγευμα!

Φιλιά κ στις υπόλοιπες κοιλίτσες!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή σας μέρα κοριτσάκια μου, κοιλίτσες και μωράκι! Σαν ψέμα μου φαίνεται ότι έχουμε ήδη ένα μωράκι!
Αναστασία μου, όλα καλά θα πάνε, θα μεγαλώσει το πιο όμορφο μωράκι του κόσμου και θα γίνει κοπελάρα! Υπομονή και περαστικά για τα πονάκια σου! Σας σκέφτομαι συνέχεια!
Μαριάρο μας έλειψες!
Μαμαμέλι να περάσετε σούπερ!
Φιλάκια σε όλες!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σ όλα τα κορίτσια..Μπράβο βρε Αναστασία.χαίρομαι πολύ που είστε μαμα και κόρη καλά..δεν ξαναλέω υπομονή κτλ,μια και σύντομα θα έχεις την αγάπη της ζωής σου στα χέρια σου! Very Happy Από ύπνο πολύ καλά θα έλεγα για την κατάσταση μου..η μπεμπούλα είναι ήσυχη γενικά,όταν ανησυχώ την πειράζω κ ξυπνά λίγο..χτές 2 φορές λόξυγκα είχε η μπουμπου μου,μια σταλιά ανθρωπάκια κ εχουν λόξυγκα μωρέεε.. Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 11 328109 Εχω τρελή ανυπομονησία για την εβδομάδα που έρχεται.. Smile Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 24 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις