Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
283 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 283 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 37]

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειναι οτι χειροτερο μπορουσα να διαβασω κοριτσι μου λυπαμαι πολυ καλη δυναμη απο εδω και περα

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:καλησπερα..

ηθελα κι εγω να πω αλλη μια φορα ποσο μεγαλος ειναι ο πονος μιας μητερας να χανει το παιδι της..δεν υπαρχει χειροτερος και δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας...
Συνεβη κι αυτο μεσα σε μια ομαδα κοριτσιων που ολες επιθυμουμε να φερουμε γερα μωρακια και να τα μεγαλωσουμε με αγαπη!
Ειναι σκληρη η πραγματικοτητα ομως και μας λυπει αλλα και ο χρονος ο καλυτερος γιατρος.
Εγω χαιρομαι που ειμαι σάυτην την ομαδα ,θα συνεχισω να γραφω οσο κι αν με λυπουν τα κακα..δυστυχως ειναι μεσα στη ζωη κι αυτα.Νομιζω ομως πως τα ευχαριστα εχουν θεση απο εδω και περα..καθε βδομαδα θα ερχονται τα νεα μωρακια..θα βαζουμε φωτογραφιες ,θα συγκινουμαστε και θα χαιρομαστε.
Οσο και αν στεναχωρεθηκαμε πρεπει να σκεφτουμε θετικα και να προχωρησουμε για τα μωρακια που εχουμε στις κοιλιτσες μας.
Προτεινω αν θελετε να ανοιξουμε πριν τις 50 σελιδες το νουμερο 10 παρόλο που ειχαμε και ευχαριστα στο 9.Εχουμε ενα ακομα μωρακι στην παρεα.
Ολα θα πανε καλα..
Αν αφηναν οι ανθρωποι οσα ασχημα συνεβησαν σε ολη την ιστορια του ανθρωπου να τον επιρρεαζουν αρνητικα δεν θα προχωρουσε η ανθρωποτητα..Αισιοδοξες κανετε ονειρα και σχεδια με τα μωρακια σας..
Ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει ..δεν ειναι ομως ζωη να ζεις με αυτο το φοβο!

Συγνωμη που με επιασε το φιλοσοφικο και το υπαρξιακο και σας ζαλισα..το εχει η μερα...

Κι εγω σας αγαπαω ,ειστε η καθημερινη μου παρεουλα!

Φιλακια!

Συμφωνώ κι εγω με όλα αυτα που είπες, είστε κ εμένα η καθημερινή μου παρέα κ θα συνεχίσω να γράφω κ εγω γιατι απο εδω κ πέρα πιστεύω ότι θα έχουμε μόνο ευχάριστα γεγονότα ... Συμφωνώ επίσης να ανοίξουμε το θέμα νούμερο αν θέλουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια ...

903Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 37 Empty sti zoi prepei na eimaste proetoimasmenoi gia ola Παρ Οκτ 26, 2012 5:32 am

Panantonis

Panantonis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ego eimai kypro simera gia douleia kai den mporw na to vgalw apo to myalo mou ayto poy egine.exthes to eipa kai sti gynaika mou pou einai eguos se didima pou ta perimenoume Noemvrio kai kontepse na apovalei etsi opws tis to eipa psixra .Isws den eprepe toso apotoma na tis to pw.
O Theos na ti parei konta toy proseyxomai,akoma kai sto aytokinito pou pigaina ksimervmata sto el.venizelos to skeftomoun kai den mporousa oute cd na valw oyte radio oyte tipota. Ouf !

----------------------------------
Antoni's Samsung Xoom Tablet pc 2

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσια! μπηκα στη δικια μου ομαδα ''μανουλες Νοεμβ.2011'' και διαβασα για την κοπελα. μπηκα εδω να διαβασω και ανατριχιασα. χωρις καν να ξερω ολη την ιστορια. μονο στην ιδεα να χανεις ενα μωρο. εγω εχω 3 και λιγακι καταλαβαινω τη μανουλα αν και αν δε σου συμβει δεν το νιωθεις 100%. μετα παω να βγω και ξαναδιαβαζω το ονομα.. ''Μπου''. κουναω το κεφαλι μου συνηδητοποιω πως μιλουσα με αυτην την κοπελα στο τσατ. γελαγαμε και ρωτουσε διαφορα να μαθει απο μενα. λυπηθηκα παααρα πολυ! αν υπαρχει καποια απο σας που επικοινωνει και αλλου μαζι της να της δωσετε τα θερμα συλληπητηρια απο τη σουπερμαμα....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστινα περιμενουμε φωτο της μπεμπας της φωτεινης μπας και αλλαξουμε λιγο την διαθεση μας...
ποια ειχε γιατρο εχθες?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια δεν είναι καμία εδώ να πούμε καμιά κουβέντα?

Εγώ γιατρό έχω την άλλη εβδομάδα. Μου παίρνει και επισκέψεις και με έχει εκνευρίσει!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέλος πάντων καλά να είναι το μωρό!!!

Αδυναμία μου πως είναι η μικρή σου??

Η Μαρκέλλα καλέ που είναι???

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μόλις διάβασα τι έγινε κ ....έχω πάθει σοκ.
Αναστασία μου...δεν έχω λόγια. Δεν ξέρω τι να πω. Μετά από τόσο καιρό στο κρεβάτι, τοσα χάπια...γαμώ το είναι άδικο!!!!!

Αθανασία, εγώ είχα γιατρό χθες...όλα καλά, η μπέμπα έπιασε τα 3 κιλά....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελενη μπραβο 3 κιλακια....μια χαρα ετοιμη η μπεμπουλιτσα.μην με παρεξηγεις που ξεχναω, ημουν που ημουν χαζη τωρα απεγινα.....

μαιρη μου καλα ειναι η ιωαννιτσα.
και η μαρκελλα καλα ειναι. Wink
της λεω της ιωαννας παμε αυριο για καφε, χυμο,πορτοκαλαδα ή σοκολατα στο αλσος με την παρασκευουλα? και τι μου λεει? μονες μας μαμα, εσυ να πας σπιτι και εμεις θα ερθουμε.....ακομα δεν βγηκε απο τον κ@λ@ το αυγο θελει και εξοδο μονη της....

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχετε όλες απόλυτο δίκιο και όλες το ίδιο νιώθουμε!!
η ζωή συνεχίζεται και κα΄θε μέρα που μας χαρίζεται είανι πραγματικά ένα δώρο για τον καθένα ξεχωριστά!!
ανοίγω το νούμερο 10 και απαιτώ να μπει οπωσδήποτε στην 1η σελίδα η φωτο της μπεμπούλας της Φωτεινής!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια κι από μένα. Εγώ είμαι η Τίνη και γέννησα την πρώτη μου κορούλα μου στις 22/09, είμαι από τις εγκυούλες Σεπτ - Οκτ που τέλος του μήνα μεταφερόμαστε στις μανούλες Αυγ - Σεπτ - Οκτ. Εύχομαι να νιώθετε το ίδιο τυχερές όσο και οι κοπέλες της δικής μας ομαδούλας που γνωριστήκατε και έχετε η μια την άλλη! Με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας και να τα καμαρώσετε όπως επιθυμεί η καθεμιά σας!

Ήθελα να γράψω και δυο λόγια για τη φίλη σας την Αναστασία (μπου) γιατί έχω στενοχωρεθεί τόσο πολύ για την απώλεια του μωρού της έτσι ξαφνικά ενώ πήγαιναν προς το καλύτερο τα πράγματα, όπως διάβασα. Αλλά καμιά κουβέντα δεν μπορεί να απαλύνει τον πόνο της τεράστιας απώλειάς της, εύχομαι μόνο να είναι γερή και να αποκτήσει γρήγορα ό,τι στερήθηκε τόσο απότομα και άδικα από το μωράκι της.

Με το καλό και τα γεννητούρια! Είναι πραγματικά ένα θαύμα η γέννηση! Και τα μικρά σας να είναι πλημμυρισμένα από αγάπη!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Τινυ τι ωραία φώτο που έχεις!!!

Ευχαριστούμε πολύ!!
Μεταφερθήκαμε και εμείς σε μανούλες!! φιλια!!!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!!
Απο χθες ειμαι αρκετα αγχωμενη...
Πήρα τις εξετασεις ουρων και η οξονη μου ειχε +++
Στην αρχη δεν εδωσα και πολυ σημασια αλλα οταν μιλησα με τον διαβητολογο τηλεφωνικα η αληθεια ειναι οτι τα επαιξα!! Μου ειπε οτι αυτο ειναι καταστροφικο για το μωρο και για μενα (εχοντας την εντυπωση οτι οτι εχω διαβητη κυησης). Και παλι ομως μετα απο λιγη ωρα ειχα παψει να το σκεφτομαι και ειπα οτι θα παω πρωτα στην γυναικολογο για τον προγραμματισμενο υπερηχο και θα το συζητησω και μαζι της.
Ελα ομως που το μωρο χθες το απογευμα βγηκε 2.394!!! Μου ειπε οτι ειναι πολυ μεγαλο αν και απ οτι φαινεται στις μετρησεις του ζαχαρου που κανω ειναι ρυθμισμενο. Η πλακα ειναι οτι το ζαχαρο νυστειας απο το μικροβιολογικο ηταν 67 με κατωτερο οριο το 70!!
Εννοειται οτι πηγα και απο τον διαβητολογο μετα την γυναικολογο και μου ειπε οτι αυτο για το καταστροφικο το εννοουσε γιατι "πιστευε" (ισως και να με μπερδεψε με καποια αλλη κοπελα...) οτι εχω διαβητη.... Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 37 966307 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 37 966307
Μιλησε με την γυναικολογο μου τηλεφωνικα η οποια του ισχυριστηκε οτι εχει κοπελες που δεν εχουν κανενα θεμα και το ζαχαρο αλλα κανουν οξονη +++ στην εγκυμοσυνη...
Τελικα δεν μπορω να καταλαβω σε τι οφειλονται τα κιλα του μωρου και η οξονη απο τη στιγμη που το ζαχαρο παραμενει σε χαμηλα επιπεδα... Ο διαβητολογος μου ειπε να τρωω κανονικα ο,τι εχουμε πει για το ζαχαρο προληπτικα, να συνεχισω τις μετρησεις στο σπιτι και να παρακολουθω την οξονη στα ουρα για 4-5 μερες. Και ο Θεος βοηθος!!!!
Αααα και κατι ακομα, το μωρακι ειναι με τα ποδαρακια προς τα κατω και η γυναικολογος μου ειπε για 2 εβδομαδες να περπαταω (αλλα με μετρο γιατι δεν θελουμε να γεννησω στον 8ο) μηπως καταφερουμε και παρει θεση.
Στις 14/11 θα κανω doppler και η Παναγιτσα να με βοηθησει γιατι απο τους γιατρους δεν πηρα καποια σαφη οδηγεια Sad Sad
Ειλικρινα παντως εχω πελαγωσει και ξερω οτι αυτο δεν κανει καλο...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:Γεια σου Τινυ τι ωραία φώτο που έχεις!!!

Ευχαριστούμε πολύ!!
Μεταφερθήκαμε και εμείς σε μανούλες!! φιλια!!!

Kαλώς ήρθε το μωράκι σου λοιπόν καλή μου!! Πότε γέννησες; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

Στη φώτο είμαστε οι 3 εγκυούλες της ομάδας μας που μένουμε στο Ηράκλειο Κρήτης με τα μωράκια μας, γνωριστήκαμε από το φόρουμ και είμαστε πολύ αγαπημένες! Αρχίσαμε τα πάνε έλα τώρα στα σπίτια οικογενειακώς! Ευχαριστώ για το σχόλιο!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια μου..τι κανετε??
εμαθα τα νεα απο την αγαπημενη μου φιλη αναστασια μου δεν ξερω εαν θα ξανα μπεις αλλα να ξερεις οτι εδω γιναμε οικογενεια ολες μοιραστηκαμε και μοιραζομαστε πολλα πραγματα προβληματισμους να ξερεις οτι θα ειμαστε διπλα σου οσο μακρια και εαν ειμαστε χιλιομετρικα το αγγελουδι σας ειναι εκει ψηλα και σας προσεχει ευχομαι ο θεος να απαλυνει συντομα τον πονο σας και να κρατας στην αγκαλια σου συντομα εαν μωρακι .....δεν μπορω δεν εχω αλλα λογια ηταν πραγματικα βομβα......
κατα τα αλλα κοριτσια μου τρεχωωωωωωωω μετα απο 15 μερες διακοπες στην αθηνα χαχαχα να μαζεψω το σπιτι και σιγα σιγα σε ροη για στρωσουμε και να πλυνουμε οτι μας εχει μεινει μας ηρθε και το καροτσι ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοο κοριτσια μου καθομαστε με τον αντρα μου και το χαζοκοιταμε συνεχεια χαχαχαχα θελω να ευχαριστησω και απο εδω την αγαπημενη μου φιλη ΑΘΑΝΑΣΙΑ για ολα ξερει εκεινη και να θυμαται οτι απεκτησε αλλη μια καλη πολυ καλη φιλη ...σε ευχαριστω συμπεθερα μου!!!! φιλια σε ολες!!!! Razz Razz Razz

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zooula1985 έγραψε:καλησπερα κοριτσια μου..τι κανετε??
εμαθα τα νεα απο την αγαπημενη μου φιλη αναστασια μου δεν ξερω εαν θα ξανα μπεις αλλα να ξερεις οτι εδω γιναμε οικογενεια ολες μοιραστηκαμε και μοιραζομαστε πολλα πραγματα προβληματισμους να ξερεις οτι θα ειμαστε διπλα σου οσο μακρια και εαν ειμαστε χιλιομετρικα το αγγελουδι σας ειναι εκει ψηλα και σας προσεχει ευχομαι ο θεος να απαλυνει συντομα τον πονο σας και να κρατας στην αγκαλια σου συντομα εαν μωρακι .....δεν μπορω δεν εχω αλλα λογια ηταν πραγματικα βομβα......
κατα τα αλλα κοριτσια μου τρεχωωωωωωωω μετα απο 15 μερες διακοπες στην αθηνα χαχαχα να μαζεψω το σπιτι και σιγα σιγα σε ροη για στρωσουμε και να πλυνουμε οτι μας εχει μεινει μας ηρθε και το καροτσι ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοο κοριτσια μου καθομαστε με τον αντρα μου και το χαζοκοιταμε συνεχεια χαχαχαχα θελω να ευχαριστησω και απο εδω την αγαπημενη μου φιλη ΑΘΑΝΑΣΙΑ για ολα ξερει εκεινη και να θυμαται οτι απεκτησε αλλη μια καλη πολυ καλη φιλη ...σε ευχαριστω συμπεθερα μου!!!! φιλια σε ολες!!!! Razz Razz Razz

ρε κοπελια δεν εκανα ΤΙΠΟΤΑ. και εσυ απεκτησες μια καλη φιλη. ολες σας εδω μεσα σας νιωθω ρε γαμωτο.ακομα και εκεινη που τρωει πιτσα και ειναι κρυωμενη χιχιχι, οοοολες σας. Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 37 534787
ζωη εχουμε ανοιξει αλλο θεμα ,αιντεεεεεεε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις