Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
237 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 237 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 37]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ μάρσιπο δεν παίρνω τώρα ίσως αργότερα αν χρειαστεί...Εγώ Ελένη έτσι όπως πάω θα γεννάω κ θα κάνω ακόμα δουλειές...Σήμερα θα έρθει κ ο υδραυλικός κ θα μου κάνει το μπάνιο ένα μαύρο χάλι!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μανουλιτσες χρησιμες οι συμβουλες σας.εμενα μαρσιπο μου δωσανε θα δουμε αν τον χρησιμοποιησουμε.συσπασεις δεν εχω πολλες μεσα στην ημερα οσο πιο πριν και μου φαινεται περιεργο.μακαρι να φτασω και εγω τις 38 εβδομαδες.γερα να ειναι και οποτε θελουν ας βγουν.παω σε μια δουλεια εξω τωρα.εδω εχει λιακαδα σημερα.πολλα φιλια σε ολες σας!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΗΛΙΑΣ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Elenisig έγραψε:
maria1984 έγραψε:
Jen75 έγραψε:Αλλαγή σχεδίου. Μόλις ήρθε ο μάρσιπος σλινγκ. Είναι τέλειος. Πάω για μελέτη και εξάσκηση με κάνα λούτρινο Very Happy

Μεγιά λοιπόν τον μάρσιπο!!!

Μεγιά κ από μένα! Βολεύει ρε κορίτσια ο μάρσιπος? Είμαι σε δίλλημα, να παραγγείλω ή όχι?

Μαρία, αν τελειώσεις με τις δουλειές κάποια στιγμή, έλα να βοηθήσεις κ μένα!!!!!!!!!!!!!
εγω τον αγορασα αλλα δεν τον χρησιμοποιησα ποτε..κριμα γιατι βλεπω γονεις στον δρομο που τον φορανε και μου αρεσει πολυ.οταν ηταν ο μικρος μου μηνων ισωσ τον χρησιμοποιησα κανα δυο φορες και ηταν οντως πολυ πρακτικος αλλα μετα χειμωνιασε και βολευτηκα με το καροτσι.ισως στο δευτερο να βγαλει τα λεφτα του!!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάρες!!

Για το μάρσιππο ring sling ακούω κι εγώ καλά λόγια, για το άλλο το κλασσικό τετράγωνο που βάζεις το παιδί και κρέμονται τα πόδια του λένε οτι δεν είναι πολύ βολικό κι οτι μας επιβαρύνει.

Βρε σεις Τζενη και Αλίκη, τι είναι η ισπανική κουβερτούλα??? Η φλις ή κάτι άλλο???
Αχ, μη μου λέτε άγνωστες λέξεις, αγχώνομαι!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σας! τι κανετε? περιμενω να ερθει να παρει το χαλι να το καθαρισει απο την αρχη. και ειπε θα μου κανει δωρο ενα βιολογικο στον καναπε. καλα δεν θελω καναπε του ειπα τις καρεκλες τις τραπεζαριας θελω. για να δουμε θα το καθαρισει ομως μετα απο 3 χρονια? ειχα βαλει κατι μοκετες και δεν το ειχα ανοιξει να το δω. τεσπα με το χαλι

κλεοπατρα μου ισπανικη κουβερτα ειναι αυτη η χοντρη σαν βελουτε-πολυ ευχαριστη στην αφη-. ειναι ζεστες αυτες. καιεγω τετοια εχω στην ιωαννα, γιατι το παπλωμα πολυ ζεστη.

ευη μου περαστικα σου. δεν ειναι τιποτα βρε.

γιατι χαθηκε η αναστασια μας? αχ ελπιζω να ειναι καλα η μπεμπα και να μην προλαβαινει να μπει να μας πει.
σημερα η ιωαννα ειναι με χαλια λαιμο και πυρετο....διπλασιαζω τις βιταμινες, καλο γαφητο και ο θεος βοηθος να μην κολησω και εγω.
μαρκελα, μαιρη γουερ αρ γιου?
Very Happy

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Περαστικα στην κορουλα σου αθανασια μου. γεια σου αλικακι,καλα ειμαι.ολο χαιδευω την κοιλιτσα μου και σκεφτομαι...πως να ειναι αραγε;

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία μου περαστικά στην μικρούλα σου...Εύχομαι να αναρρώσει γρήγορα κ να μην ταλαιπωρηθείτε!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εγω καλα ειμαι.πλυναμε με την μαμα μου τα ρουχα του μωρου τα σιδερωσαμε και τα τακτοποιησαμε.πηρα και κατι λιγα φορμακια ακομη για το μωρο γιατι με τον μεγαλο ειναι αντιθετες εποχες γεννημενοι.τωρα περιμενουμε να δουμε ποτε θα μας φερουν το κρεβατι του μεγαλου να το τακτοποιησουμε κι αυτο και να ξεκινησει σιγα σιγα να κοιμαται εκει.

αθανασια περαστικα στην ιωαννα σου.

οσον αφορα τα παλωματα κια τα μαξιλαρια ξερω οτι ουτε παπλωμα ουτε μαξιλαρι επιτρεπεται οταν ειναι τοσο μικρο.σφηνακι εγω δεν ειχα παρει.τον εβαζα στο πλαι και εβαζα μια κουβερτουλα απο πισω.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω για τις ευχες σας κοριτσια. επεσε ο πυρετουλης μας Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 35 215994 , εχουμε και ορεξη να φαμε.μια χαρα προς το παρον. φτου φτου φτου

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!Τι κανετε φουσκοκοιλιτσες μου;Εμενα σιγα σιγα μου φευγει το κρυωμα με την βοηθεια της μανουλας μου.Χθες το βραδυ και σημερα το πρωι ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια,οπως της πριοδου.Λετε να ειναι κατι;Μου ριχνει και κατι δυνατες κλωτσιες ο μπεμπης λες και μου λεει..ειι αντε θελω να βγω απο εδω μεσα...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αδυναμία μου εδώ είμαι!!

Τι κάνετε κορίτσια μου?

εγώ γραφείο. Πάω σπίτι και αφού κάνω δουλειές επειδή πονάω παντού ξεραίνομαι!!

Εμείς δεν έχουμε κάνει τίποτα μόνο δουλευουμε. Ελπίζω το ΣΚ να στήσουμε κούνιες κτλ !!

ΦΙΛΙΑ

Αναστασία ελπίζω να είσαι καλά!!!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Jen75"]Εννοείτε πως η καθεμιά μας θα κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο. Γι'αυτό άλλωστε λέγεται μητρικό ένστικτο. Σάμπως και γω ήξερα; Ότι μου λέγανε, διάβαζα κλπ. Σφηνάκι έιχα βάλει στο πρώτο γιατί είχε βάλει και η αδερφή μου και δεν είχα ακούσει ότι δεν κάνει. Τώρα όμως δε θα βάλω. Ούτε μαλακτικό στα ρουχάκια του μωρού θα βάλω αυτή τη φορά, ούτε τσάι θα δώσω όσο θηλάζω και ποιος ξέρει πόσα ακόμα διαφορετικά πράγματα θα κάνω.
Στελλα, η ζώνη μια χαρά. Την έβαλα και χθες για 2-3 ώρες που είχα και επισκέψεις, τη φοράω και τώρα και μια χαρά άπλωσα και ρούχα. Δεν είναι βέβαια για πολλές ώρες. Σε λίγο θα τη βγάλω και θα την ξαναβάλω το απόγευμα που θα πάω παιδότοπο( κ που να μην είχε πει ο γιατρός να προσέχω...). Ευτυχώς δρόσισε κ άλλο γιατί δε θα την άντεχα λεπτό.
Πάω να ξαπλάρω και να δω τιβι.[/quot


Μπραβο τζενη!Χαιρομαι που σε βολεψε!Γιατι ομως δεν ειναι για πολλες ωρες!Δεν σε ξεκουραζει καθολου?Υποτιθεται πως σου κραταει την κοιλια και δεν ποναει κι η μεση τοσο πολυ!

Αθανασια περαστικα!

Εγ χθες τα χρειαστηκα λιγο.Ειχα συνεχομενες συσπαεις περιπου 20 λεπτα.Ειπα αυτο ειναι γενναω!!!Αφου ημουα σε φαση τι νακανω?να παρω τον γιατρο?Να παω στην κλινικη για καρδιοτοκογραφο?προλαβαινω?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έτσι μου είπαν στα πρενατάλ, όχι όλη μέρα κ όχι στον ύπνο γιατί θα αδυνατίσουν οι μυς. Όταν κάθομαι έτσι κ αλλιώς δε νιώθω το βάρος της κοιλιάς. Όρθια και κάνοντας καμιά δουλίτσα ανακουφίζει.
Πώς είσαι από συσπάσεις; Όλα καλά; Πήρες το ντοκ; Θα προλάβεις να κάνεις το πάρτι ή θα πάρεις τις λιχουδιές να κερνάς στο μαιευτήριο;

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Jen75"]Έτσι μου είπαν στα πρενατάλ, όχι όλη μέρα κ όχι στον ύπνο γιατί θα αδυνατίσουν οι μυς. Όταν κάθομαι έτσι κ αλλιώς δε νιώθω το βάρος της κοιλιάς. Όρθια και κάνοντας καμιά δουλίτσα ανακουφίζει.
Πώς είσαι από συσπάσεις; Όλα καλά; Πήρες το ντοκ; Θα προλάβεις να κάνεις το πάρτι ή θα πάρεις τις λιχουδιές να κερνάς στο μαιευτήριο;[/quote


Μπα απο χθες τιποτα!λες?Το κανω 20 μερες νωριτερα απο τα γεννεθλια του για να ειμαι σιγουρη πως θα προλαβω και να μου την κανει ετσι?φαντασου οταν θα βγει τι θα μας κανει?

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Που ειστε χαμενες ολες βρε;;Μονο οταν δεν μπαινω εγω σας πιανει η παρλα.....

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χασαμε το μωρακι.φευγω απ την παρεα σας δεν ξερω αν θα ξαναμπω ποτε.καλη συνεχεια σε ολες.σας αγαπω φιλια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λυπάμαι πολυ... Δεν έχω λόγια..

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναστασια δεν μπορω να πω κατι για σου απαλυνω τον πονο...Σου στελνω κουραγιο και δυναμη αλλα μην το βαζεις κατω...Πολλα φιλια στο μικρο σου αγγελακι που θα μας βλεπει τωρα απο εκει πανω.. Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 35 534787

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε αναστασια τι εγινε κοριτσι μου? εκει που ολα πηγαιναν καλα?
εχω σοκαριστει....τα λογια ειναι περιτα τωρα.
Sad Sad

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο,τι και να πω ειναι λιγο....
Ο Θεος να σου δινει δυναμη και να προσεχει το αγγελουδι σου!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 35 534787 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 35 534787
Συντομα η Παναγιτσα να σου φερει ενα μωρακι στην αγκαλια σου ...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου είναι πολύ δύσκολο να πω κάτι. Αναστασία το ξέρεις ότι σε θεωρώ φίλη μου κι ας μη σε έχω δει ποτέ. Είμαι κοντά σου με τη σκέψη μου. Σε αγαπώ πολύ! Αλήθεια... Sad

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εχω ξαναμπει σε ομαδα....αλλα νομιζω οτι η δικια μας, σπαει ρεκορ γκαντεμιας ρε γαμωτο.
απο ολα ειχε η ομαδα αυτη. ας ελπισοουμε-οφειλουμε να πιστεψουμε οτι το τελευταιο κακο νεο εδω μεσα ηταν αυτο.
αναστασια μου θα αναψω ενα κερακι για το αγγελουδι σου αυριο. σφιξε τα δοντια και ξανασηκω ορθια κοριτσι μου. ξερω οτι περνας οοοοοοτι δυσκολοτερο μπορει να περασει μια γυναικα στην ζωη της. κανε κουραγιο καλη μου και η ζωη θα σου ξαναχαμογελασει.

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αναστασια λυπαμαι πολυ.Δεν ξερω τι αλλο να πω.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε κορίτσια τι στο διάολο έγινε τρέμουν και τα χε΄ρια μου και τα όλα μου διάβασα καλά??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρεμησε μαιρη. δυστυχως συμβαινουν και αυτα-κακως αλλα δεν ειναι στο ανθρωπινο χερι-.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις