Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
204 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 204 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 37]

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάρες καλησπερούδια!Περιμένω από στιγμή σε στιγμή το κρεβατάκι και το καρότσι να μας έρθει! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 34 328109 Χτες βράδυ η Φωτεινούλα μου έστειλε φωτό από την μπέμπα της και είναι πανέμορφη και στρουμπουλούλα για φίλημα!Έχετε χαιρετίσματα όλες!Θα σας ανεβάσω τη φωτό μόλις ξεμπερδέψω με τα έπιπλα.

Εύη μου καλή ανάρρωση και καλή ξεκούραση τώρα που λείπει η κακίστρω! Razz Και εγώ θέλω να πάω για ψώνια ρε κορίτσια αλλά μαζεύω λεφτά για τον αντρούλη μου που γιορτάζει 26/10 και στα καπάκια έχει και γενέθλια!Οπότε θα δουλέψω άλλη μια βδομάδα σίγουρα!Η μικρή δε με αφήνει να ανασάνω,νομίζω συνεχίζει πυρετωδώς τις προσπάθειες να βγει μόνη της από τον αφαλό μου! Laughing Τι παιδί θα βγάλω,Θεέ μου.Και για κρέμα θα πάρω και εγώ της Μεντελα από το άμαζον πολύ φ8ηνά την έχει, μαζί με επιθέματα στήθους.Για την προίκα ακόμα δεν έχω βρει άκρη,μου φαίνονται ακριβές αυτές που μου αρέσουνε, 160 ευρώ για Πάντα-Πάπλωμα και Κουνουπιέρα σετ. Shocked Πάπλωμα λογικά δεν βάζουνε στα νεογέννητα,έτσι;Να της πάρω της μπέμπας κουβερτούλα πικέ η φλις;

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!!

Ναι βρε, για πείτε για κουβερτούλα, μια και θα είμαστε όλες "χειμωνιάτικες", πώς το σκεπάζουμε το μωράκι τώρα τον πρώτο καιρό? Θέλει χοντρό κουβερτάκι fleece ή κάτι πιο λεπτό?

Κι απο μέσα πώς το ντύνεις για τον ύπνο?
Κορμάκι-εσωρουχάκι, κι απο πάνω φορμάκι ολόσωμο?

Μαξιλάρι που ρώτησε κάποια απο σας πριν, εννοείται πως όχι, αυτό το έχω μάθει for sure. Καθόλου μαξιλάρι τον πρώτο χρόνο.

Α, να σας πω και μια πληροφορία που διάβασα προχθές, επειδή ανησυχούσατε για βιβλιάρια υγείας μωρού που δεν έδιναν πια και θα πηγαίνατε σε βιβλιοπωλείο να πάρετε... Διάβασα οτι είπαν απο το υπουργείο οτι ξεκίνησαν να εκτυπώνουν κάπου 300.000 κομμάτια απο τα νέα βιβλιάρια και οτι θα είναι διαθέσιμα στα μαιευτήρια απο Νοέμβριο.

Επίσης κορίτσια μου που ανησυχείτε για τα έξοδα, γιατί δεν κάνετε και μια άτυπη "λίστα" για τους πολύ δικούς σας που έτσι κι αλλιώς θα διέθεταν παραπάνω χρήματα, ώστε κάποια πράγματα να σας τα φέρουν δωράκια. Θέλω να πω, αμα αρχίσουν θείες, κολλητές κλπ. "τι να σου πάρουμε", έχετε έτοιμη μια λίστα με πραγματάκια κάπως πιο ακριβούτσικα (προίκα, ρηλάξκλπ.)και πείτε τους να σας πάρουν κάτι απο αυτά... Εγώ π.χ. έχω μια παρέα απο 4 κολλητές που μπορούν να μου πάρουν κάτι όλες μαζί, οπότε να μη μου φέρουν 4 φορμάκια και μπουρνουζάκια, αλλά κάτι πιο μεγάλο και χρήσιμο.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α, ξέχασα να πω τα νέα μου! Πήγα σήμερα για Doppler, όλα καλά, ο μπέμπης είναι 1.700, λιγο πιο αδυνατούλης απο το μέσο όρο. Τον πήραμε και 3d φωτο, τη μία χαμογελάει και στην άλλη χασμουριέται.. Hahaah!!

Δυστυχώς ο πλακούντας μου παραμένει επιχείλιος, ακουμπάει τον τράχηλο... Έτσι κι αλλιώς πηγαίναμε προς καισαρική και για άλλους λόγους, τώρα ένας λόγος παραπάνω, οπότε στις 37-38 εβδομάδες θα το πάρουμε μάλλον.

Αρα πάω για τέλος Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου (ενώ έχω ΠΗΤ 19 Δεκεμβρίου). Ευτυχώς σταματάω δουλειά μεθαύριο, να μου μείνει ένας μήνας για ψώνια και σχετικά. Αυτά τα νέα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν κοριτσάκια μου, θα απαντήσω σε όσα μπορώ:

Το πώς ντύνεις το μωρό στο σπίτι εξαρτάται φυσικά και από τη θερμοκρασία! Καλό είναι να μην είναι πολύ ζεστό το περιβάλλον (και φυσικά θα φροντίζετε να αερίζετε τακτικά το χώρο). Εφόσον λοιπόν βρίσκεται σε δροσερό περιβάλλον, τότε θα είναι καλύτερα φλις κουβερτούλα. Οι πικέ ή βαμβακερές είναι κυρίως για πιο ζεστές εποχές. Επίσης, όχι πάπλωμα σε τόσο μικρά μωράκια. Τα σκεπάζετε με κουβερτούλα (εμείς έχουμε και κάποιες που κουμπώνουν γύρω από το μωρό και γίνονται κάπως σαν υπνόσακοι) και φυσικά όχι μαξιλάρι.

Όσο για το ντύσιμο, αυτή την εποχή λογικά θα είναι όπως είπες Κλεοπάτρα μου, εσωρουχάκι-κορμάκι από μέσα και φορμάκι απ' έξω. Θεωρώ ότι τα απλά βαμβακερά φορμάκια είναι μια χαρά για μέσα στο σπίτι και δε χρειάζεται να είναι καν βελουτέ, εκτός κι αν έχει πολύ κρύο. Εξάλλου το σκεπάζετε το μωράκι και σε τόσο μικρή ηλικία δεν ξεσκεπάζονται!

Βιβλιάριο δεν πήγα να πάρω, το ξέχασα! Μάλλον θα μπω να γεννήσω και αν δεν έχουν θα πω στον άντρα μου να πεταχτεί στο βιβλιοπωλείο να αγοράσει. Δεν θα του πάρει και πολύ χρόνο, οπότε και δεν το βιάζομαι.

Χριστίνα μου έχει γιορτούλες ο αντρούλης σου, να τον χαίρεσαι από τώρα! 160 ευρώπουλα μου φαίνονται πολλά!!!!! Νομίζω μπορείς να βρεις και πολύ πιο φθηνά όμορφα σχεδιάκια... Για γκούγκλαρε λιγάκι! Wink Όσο για τη μπεμπούλα της Φωτεινής, εννοείται θα χαρούμε να τη θαυμάσουμε! Very Happy Ελπίζω να είναι καλά η Φωτεινούλα μας!

Εύη μου επωφελήσου τώρα που λείπει η μανούλα του! Wink Απόλαυσέ το όσο διαρκεί! Περαστικάκια βρε, πώς την πάτησες με τη γρίπη τώρα στο τέλος;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Patsie έγραψε:Α, ξέχασα να πω τα νέα μου! Πήγα σήμερα για Doppler, όλα καλά, ο μπέμπης είναι 1.700, λιγο πιο αδυνατούλης απο το μέσο όρο. Τον πήραμε και 3d φωτο, τη μία χαμογελάει και στην άλλη χασμουριέται.. Hahaah!!

Δυστυχώς ο πλακούντας μου παραμένει επιχείλιος, ακουμπάει τον τράχηλο... Έτσι κι αλλιώς πηγαίναμε προς καισαρική και για άλλους λόγους, τώρα ένας λόγος παραπάνω, οπότε στις 37-38 εβδομάδες θα το πάρουμε μάλλον.

Αρα πάω για τέλος Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου (ενώ έχω ΠΗΤ 19 Δεκεμβρίου). Ευτυχώς σταματάω δουλειά μεθαύριο, να μου μείνει ένας μήνας για ψώνια και σχετικά. Αυτά τα νέα!


Όλα ήταν καλά κοριτσάκι μου, αυτό μετράει! Αν δεν αλλάξει κάτι με τον πλακούντα, δε χάλασε κι ο κόσμος αν κάνεις καισαρική! Το σημαντικό είναι να είστε και οι 2 σας υγιείς!!! Smile Άντε και καλά ψώνια τώρα!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ, ευχαριστώ!!!
Και για τις χρήσιμες πληφορορίες και για τη συμπαράσταση!!

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμας ο μικρός μας όταν γεννληθηκε το 2009 / ιούνιο ήταν 2850 γρμ
Τα δίδυμα έχει πλάκα που στη 32η βδομάδα το μεν κορίτσι είναι 1970 γμρ και το αγόρι 1825 γμρ κατά προσέγγιση.
Στην 36 που αισίως θα γεννλησουμε προ απροόπτου θα είναι γύρω στα 2800 το καθένα η δε κοιλιά της γυναίκας μου είναι σαν 38η εβδομάδα .
Καλή επιτυχία σε όλες ευχόμαστε, εμεις γεννάμε μέχρι 21 Νοεμβρίου,πρώτα ο Θεός.

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακια μου γεια σας!εγω εδω σπιτι καναμε με τον αντρα μου το πρωι δουλιτσες και τωρα ξαπλα.crazymammy ευχαριστουμε για τις πληροφοριες ευτυχως εχουμε και εσας τις ηδη μανουλες και μας ενημερωνετε.βρε κοριτσια περιεργο με μενα αλλα δεν εχω τοσες συσπασεις οσο μεχρι πριν κατι μερες.εκοψα και τα yotupar προχθες και περιμενα οτι θα γεννουσα αμεσως Razz

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα μαριλου σε βλεπω να πηγαινεις 40+ για να γεννησεις αν δεν εχεις συσπασεις.....
αχ ξεχασα τι ηθελα να σας γραψω.... Embarassed
αντωνη με το καλο τα διδυμακια σας. τελικα σε ποιο νοσοκομειο καταληξατε?

εγω κοριτσια στην ιωαννα ειχα βαλει μαξιλαρι-στοπ μην βαρατε- ειναι μαξιλαρι σε σχημα σφηνας απο το μοδερκμπειμπι. ειναι κατα του πνιγμου-μην τρομαζετε πρωτομανουλες-. μιληστε με τον παιδιατρο για το θεματακι.
και παπλωμα ειχα βαλει.για λιγο αλλα ειχα βαλει. ειναι ελαφρυ τυπου . και θα ξαναβαλω νομιζω γενναμε καταχειμωνο. θα δω βεβαια ποσο κινητικος θα ειναι.
καναμε γενικη σημερα με την πεθερα. πτωμα ειμαι....σιδερωσα και τις κουτρινες, τις κρεμασα τελειωσα.
αλλα....στρωσανε το καλο μου χαλι και εχει ενα λεκε τεραααααστιο. μου αρεσει που το ειχα στειλει εξω για πλυσιμο. θα τον παρω αυριο τηλ.ποιος ειδε εγκυο με ορμονες να κανουν παρτυ και δεν φοβηθηκε!
παλι πολλα ειπα..... φιλακια!!!!

Panantonis

Panantonis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΙΑΣΩ φυσικά αν όλα πάνε καλά αλλιώς αν έχουμε προωρότητα στο Αττικό Νοσοκομείο που είναι εξαιρετικό αλλά δυστυχώς δεν είναι η γυναικολόγος μας εκεί.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Panantonis έγραψε:ΙΑΣΩ φυσικά αν όλα πάνε καλά αλλιώς αν έχουμε προωρότητα στο Αττικό Νοσοκομείο που είναι εξαιρετικό αλλά δυστυχώς δεν είναι η γυναικολόγος μας εκεί.

αλλος ο αντωνης αλλος ο παπαντονις???? κατι συμβαινει με την παρτυ σου η ειναι ιδεα μου?
...δεν σε παιρνει σε αυτο το θεμα. τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Laughing Laughing μπράβο Αθανασία!
Απο την αρχη κάτι δεν μου αρέσει... Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 34 50580

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και για να ξεκαθαρίσω την θέση μου με το προηγούμενο μήνυμα κι αφού το εψαξα λίγο δεν καταλαβαίνω γιατί ένας τόσο ανώτερος ισχυρογνωμων,σοφός μπαμπάς ,που τα κάνει όλα τέλεια ,που έχει μια άνεση οικονομική, εμπεριστατωμένη άποψη για όλα..και συμφωνω με πολλα αλλα δεν μπορω να τα εφαρμοσω όπως καιοι περισσότερες φαντάζομαι να μπει σε ένα φόρουμ με μαμάδες να μοιραστεί τις σκέψεις του ...?
Το μόνο που δέχομαι είναι ότι προσεχώς θα αποκτήσει 2 μωρακια και θέλει να του ευχηθούμε να πανε όλα καλα!

Το ευχομαι μέσα αποντην ψυχή μου ειλικρινά ,με το καλο και να χαίρεστε το αγοράκι σας!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Τετ Οκτ 24, 2012 12:41 pm, 1 φορά

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου αύριο θα πει ποίημα η νεραϊδούλα μου αλλα μεταξύ τους...λυπάμαι που δεν θα είμαι εκει να τη δω!
Να ρωτήσω..την απόφαση απο το. ΙΚΑ για το επιδομα εγκυμοσυνης την πηγαίνω στον εργοδότη;
Δικαιουμαιχρηματα και απο τη δουλειά;

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου Very Happy mamameli κριμα που δεν θα εισαι εκει να την καμαρωσεις την μικρουλα σου.αθανασια μου μια χαρα την εχεις στρωσει την πεθερα ε?μπραβο καλα κανεις Razz εγω κοιμηθηκα λιγο παραπανω σημερα.η αναστασια μας εχει μερες να μπει να μας πει νεα για την μπεμπουλα της.ελπιζω να ειναι ολα καλα.καλημερα σε ολες φιλια πολλλα.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοιλουμπίτσες!!! Τι μου κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια;;;

Εγώ χτες είχα μια πιο ήρεμη μέρα ευτυχώς. Συνάντησα όμως τη μαία μου και μου είπε και αυτή ότι αφού έχω όλα αυτά τα "προειδοποιητικά σηματάκια" με βλέπει για πολύ σύντομα. Τι να πω, ελπίζω να κρατήσω λίγο ακόμη!

Αθανασία μου σου έφεραν το χαλί με λεκέ; Αχαχαχ, ποιος την ακούει τώρα!!! Όσο για το σφηνάκι, κι εγώ είχα αγοράσει για τη Δανάη και μου έχει μείνει, αλλά μου είπαν ότι δεν το χρησιμοποιούμε πλέον στα μωράκια. Τα βάζουμε ανάσκελα και τους γυρνάμε το κεφαλάκι στο πλάι, τίποτα άλλο. Τώρα, δεν ξέρω τι να σου πω... Σε ο,τι αφορά στο πάπλωμα, επίσης μας το είχαν απαγορεύσει, εμείς μια χαρά τη βγάλαμε με ισπανική κουβερτούλα στις πιο κρύες μέρες. Η Δανάη όλο τον 1ο χρόνο δεν αρρώστησε ούτε μία φορά πάντως. Ούτε καν συναχάκι, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο! Φυσικά αν το σπίτι σας είναι πιο κρύο, τότε θα χρειάζεστε και αντίστοιχα κάτι πιο ζεστό...

Μαρία μου (Mamameli) θα πάρεις το χαρτί του ΙΚΑ πάνω στο οποίο φαίνεται το ποσό που αναμένεται να εισπράξεις (με την ευκαιρία να σας πω ότι εγώ τα πήρα τα λεφτά τελικά στα μέσα του μήνα! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 34 328109 ) και θα το πας στον εργοδότη σου. Αν έχεις συμπληρώσει λιγότερο από 1 χρόνο στον εργοδότη θα σου πληρώσει 1/2 μισθό, διαφορετικά θα σου δώσει 1 μισθό. Αν όμως έχεις πάρει αναρρωτικές από το ΙΚΑ, τότε θα σου αφαιρέσει τα λεφτά από τις μέρες αυτές. Ελπίζω να έγινα κατανοητή... Πάντως ναι, θα πάρεις λεφτά και από τον εργοδότη! Όσο για το ποιηματάκι όντως είναι κρίμα... Αλλά τι να κάνεις; Βάλε το Μελινάκι να σου το ξαναπέι!!! Wink

Κοριτσάκια μου πολύ χαίρομαι αν σας βοήθησα έστω και λιγάκι! Αλλά μη φοβάστε, θα τη βγάλετε την άκρη μόνες σας, σιγά-σιγά όλα θα τα μάθετε και θα τα κάνετε με τον καλύτερο τρόπο για το μωράκι σας!

Με την ευκαιρία, για όσες έχετε απορία, ΑΝΤΩΝΗΣ=Papantonis, επειδή προφανώς οι admin τον μπλόκαραν. Αυτό έγινε εξαιτίας του τρόπου με τον οποίο διατύπωσε ορισμένες απόψεις του σε κάποια άλλα θεματάκια του φόρουμ. Αυτά!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου! Διάβασα διάφορα, αλλά λίγα συγκράτησα! Εύη μου μέσα έξω στα μπαλκόνια, μακρυμάνικα - κοντομάνικα, πούντιασες καλό μου με αυτές τις εξάψεις... Περαστικά!
Μανούλες πολύ χρήσιμες οι συμβουλές...
Μαριλού μου χαλάρωσε... Θα έρθει όποτε θέλει εκείνο!
Αθανασία να τους κράξεις τους βλάκες. Δε φτάνει που θέλουν ένα σωρό λεφτά, να μην κάνουν και καλά τη δουλειά τους; Έλεοςςςςςςςςςς!!!
Αναστασία μας ναι, μας έλειψες! Μπες, πες μας ένα γειά και βγες! Κάθε μέρα σκεφτόμαστε εσένα και την κορούλα σου!
Χριστίνα, βάλε τη φωτόοοοοοοοοοοοοο!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και από μένα.
Επανάληψη και οδηγίες προς ναυτιλομένους : πάπλωμα όχι, σφηνάκι όχι, μαξιλάρι όχι. Για σκέπασμα ισπανική κουβερτούλα κ ίσως και καμιά πάνα ή σεντονάκι, ανάλογα βέβαια με τη θερμοκρασία του σπιτιού. Στην καλαθούνα θα βάλω το λαδόπανο/σεντονάκι του μεγάλου και αν λερωθεί θα βάλω πάνες αγκαλιάς. Κρέμα για θηλές είχα κ γω πουρελάν και λανσινόχ, έβαζα στα μεγάλα ζόρια και θήλαζα κανονικά. Και το γαλατάκι μας κάνει. Επιθέματα στήθους στην αρχή καλό είναι να μη φοράμε, ούτε καν σουτιέν για να παίρνουν αέρα οι θηλές και με την τριβή στο φανελάκι να 'σκληραγωγηθούν'.
Αυτά θυμάμαι από απορίες που εκφράστηκαν. Πάω να απλώσω και τα λέμε μετά.
Φιλάκια

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από το βροχερό Ηράκλειο!!!
Τι μου κάνετε?

Κορίτσια, το σπίτι μου είναι σαν βομβαρδισμένο. Χθες πήρε ο άντρας μου ρεπό μετά από 3 μήνες κ έβαψε το παιδικό κ είναι τώρα όλα στη μέση. Είχα κ κόσμο σπίτι σχεδόν όλη μέρα κ δεν προλάβαμε να τα μαζέψουμε. Ευτυχώς μου είπε η αδερφή μου θα έρθει αύριο να με βοηθήσει.
Εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Κουράζομαι κ οταν κάθομαι. Εχω συνέχεια ενοχλήσεις, βλέπω κ το σπίτι έτσι...κ κάτι με πιάνει.

Αλικάκι, βλέπω ετοίμαζεσαι κ εσύ σιγά σιγά! Λες να είσαι η επόμενη?
Εγώ έχω πάλι το απόγευμα γιατρό, για να δω τι θα μου πει.

Εύα μου, περαστικά σου!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elenisig έγραψε:Καλημέρα κ από το βροχερό Ηράκλειο!!!
Τι μου κάνετε?

Κορίτσια, το σπίτι μου είναι σαν βομβαρδισμένο. Χθες πήρε ο άντρας μου ρεπό μετά από 3 μήνες κ έβαψε το παιδικό κ είναι τώρα όλα στη μέση. Είχα κ κόσμο σπίτι σχεδόν όλη μέρα κ δεν προλάβαμε να τα μαζέψουμε. Ευτυχώς μου είπε η αδερφή μου θα έρθει αύριο να με βοηθήσει.
Εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Κουράζομαι κ οταν κάθομαι. Εχω συνέχεια ενοχλήσεις, βλέπω κ το σπίτι έτσι...κ κάτι με πιάνει.

Αλικάκι, βλέπω ετοίμαζεσαι κ εσύ σιγά σιγά! Λες να είσαι η επόμενη?
Εγώ έχω πάλι το απόγευμα γιατρό, για να δω τι θα μου πει.

Εύα μου, περαστικά σου!!!!

Καλημέρα Ελένη!!! Πωπω, έχετε βαψίματα, εεε; Κουράγιο! Εμείς ευτυχώς τελειώσαμε από αυτά! Αλλά περιμένουμε τα έπιπλα κανονικά σήμερα και αύριο και αφού δεν έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο τους βλέπω να καθυστερούν. Θα τους κράξω λέμε!!!

Δεν ξέρω αν θα είμαι η επόμενη και ελπίζω πως όχι ακόμα! Θα ήθελα να φτάσω τις 38 βασικά, αλλά δεν ξέρω τι σχέδια έχει το μωράκι! Ποτέ δεν ξέρεις, χιχιχι! Το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαστε κοντά, αλλά όλες στην ομάδα είμαστε πλέον κοντά!!!

Περιμένουμε νεάκια από ντοκτ!!!

Τζενάκι όπως τα λες κι εσύ τα ξέρω κι εγώ! Αλλά σίγουρα δε θα μπορούσα να κρίνω όποια μανούλα κάνει κάτι διαφορετικό. Άλλωστε αυτά είναι απόψεις που αλλάζουν με τον καιρό (πχ κάποτε τα μωράκια τα έβαζαν μόνο μπρούμυτα, τώρα απαγορεύεται το μπρούμυτα!)...

Δημητρούλα ελπίζω να είσαι καλά!

Μαριλού μου όλα θα γίνουν στην ώρα τους!!!

Κοριτσάκια μου σας αφήνω γιατί θα πάω επίσκεψη στην κουμπάρα μου να δω το βαφτιστήρι. Θα έχει τα 1α του γενέθλια στις 16 Νοέμβρη κι επειδή προβλέπω να έχω γεννήσει μέχρι τότε θα του δώσω από τώρα το δωράκι του!!! Σας φιλώ!!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 34 417472

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εννοείτε πως η καθεμιά μας θα κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο. Γι'αυτό άλλωστε λέγεται μητρικό ένστικτο. Σάμπως και γω ήξερα; Ότι μου λέγανε, διάβαζα κλπ. Σφηνάκι έιχα βάλει στο πρώτο γιατί είχε βάλει και η αδερφή μου και δεν είχα ακούσει ότι δεν κάνει. Τώρα όμως δε θα βάλω. Ούτε μαλακτικό στα ρουχάκια του μωρού θα βάλω αυτή τη φορά, ούτε τσάι θα δώσω όσο θηλάζω και ποιος ξέρει πόσα ακόμα διαφορετικά πράγματα θα κάνω.
Στελλα, η ζώνη μια χαρά. Την έβαλα και χθες για 2-3 ώρες που είχα και επισκέψεις, τη φοράω και τώρα και μια χαρά άπλωσα και ρούχα. Δεν είναι βέβαια για πολλές ώρες. Σε λίγο θα τη βγάλω και θα την ξαναβάλω το απόγευμα που θα πάω παιδότοπο( κ που να μην είχε πει ο γιατρός να προσέχω...). Ευτυχώς δρόσισε κ άλλο γιατί δε θα την άντεχα λεπτό.
Πάω να ξαπλάρω και να δω τιβι.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλλαγή σχεδίου. Μόλις ήρθε ο μάρσιπος σλινγκ. Είναι τέλειος. Πάω για μελέτη και εξάσκηση με κάνα λούτρινο Very Happy

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια κ από μενα... Κ εμείς από την μέρα που ήρθανε τα έπιπλα δεν έχουμε κάτσει καθόλου,όλο φτιάχνουμε - φτιάχνουμε το σπίτι κ όλο κάτι θέλει ακόμα...Πφφφφ κουράστηκα!!! Ανυπομονώ να τελειώνουμε κ να έρθει η μπέμπα αλλά έτσι όπως το κόβω θα τον φάει όλο τον 9ο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:Αλλαγή σχεδίου. Μόλις ήρθε ο μάρσιπος σλινγκ. Είναι τέλειος. Πάω για μελέτη και εξάσκηση με κάνα λούτρινο Very Happy

Μεγιά λοιπόν τον μάρσιπο!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:
Jen75 έγραψε:Αλλαγή σχεδίου. Μόλις ήρθε ο μάρσιπος σλινγκ. Είναι τέλειος. Πάω για μελέτη και εξάσκηση με κάνα λούτρινο Very Happy

Μεγιά λοιπόν τον μάρσιπο!!!

Μεγιά κ από μένα! Βολεύει ρε κορίτσια ο μάρσιπος? Είμαι σε δίλλημα, να παραγγείλω ή όχι?

Μαρία, αν τελειώσεις με τις δουλειές κάποια στιγμή, έλα να βοηθήσεις κ μένα!!!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις