Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 37]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα πέρασε η πεθερά μου από την κλινική που θα γεννήσω και της έδωσαν λίστα. Δε λέει για επιθέματα. Υποθέτω ότι θα μας δώσουν εκεί. Κορίτσια οι σερβιέτες λοχείας ποιές είναι; Είναι άλλες απο αυτές που παίρνουμε για την περίοδο; Λέει η λίστα σερβιέτες λοχείας ή χαρτοβάμβακο. Αυτό πάλι τι είναι; Θα είναι υπερβολική η αιμοραγία;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stellaef έγραψε:
Jen75 έγραψε:Εγώ δεν κυοφορώ παιδί, γίγαντα έχω. 3324γρ -βέβαια +-485 - και 10 μέρες μεγαλύτερος. Το κεφάλι σταθερά κάτω, δεν φάνηκε τίποτα από πρόσωπο, και τόσο κουλουριασμένος που ακουμπούσε τα πόδια στο κεφάλι. Μου είπε ο ντοκ να πάρω ζώνη εγκυμοσύνης να μου κρατάει λίγο ψηλά την κοιλιά μπας και ισιώσει και το παιδί λίγο. Πρόσοχή μέχρι να φτάσω τις 38 βδομάδες, έχω μια κύστη στον κόλπο που θα τη βγάλει στον τοκετό αλλά δεν είναι τίποτα, τράχηλος σκληρός, πλακούντας οκ με πολύ λίγα άσπρα σημεία. Σε μια βδομάδα πάλι. Πήρε και δείγμα κολπικό για εξετάσεις.
Αυτά τα νέα. Πάω να ψάξω για ζώνη να δω τι λεφτά θα δώσω για 1-2 βδομάδες.
Φιλάκια

ΥΓ Αναστασία, Φωτεινή πώς πάνε τα μωρούλια σας;



εχω ζωνη στηριξης.ειναι αχρησιμοποιητη.την αγορασα τωρα αλλα δεν μου κανει.Ευχαριστως να στην δανεισω.Μην αγοραζεις για τοσο λιγο.

Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά αλλά αν δεν κάνει εσένα λες να κάνει εμένα που έχω τεράαααστια κοιλιά; Σύμφωνα με τη δική μου ζυγαρια(όχι ψηφιακή) έβαλα 17 κιλά μετά την αυχενική, οπότε καταλαβαίνεις. Αυτές οι ζώνες δεν έχουν αυξομείωση; One size fits all είναι;
Ντύνομαι και πάω πρενατάλ για μια αλλαγή κ θα δω και για ζώνη. Αν με προλάβεις και συνεννοηθούμε ίσως να μην πάρω. Σου στέλνω και πμ.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα επιθεματα ίσως χρειαστούν 2-3 μέρες αργότερα.Δεν τα βάζεις αμέσως γιατί το γαλα δεν τρέχει απο την πρώτη πρωωτη μέρα...Τώρα οιβσερβιετες λοχειας είναι ειδικές έχει εκει που έχει πάνες ακρατειας.Γράφει σερβιετες για ειδικές χρήσεις..ενδέχεται η αιμορραγία σου να είναι μεγάλη.Μετα ο λίγες μέρες θα χρεαζεσαι τις κανονικές για μεγάλη ροή και στο τέλος βλέπεις ανάλογα τον οργανισμό σου.εγω πήρα sani lady super για την κλινική.
Επιθεματα δεν νομίζω να σου δίνουν...δεν ξέρω κιόλας..

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!
Μόλις έμαθα οτι η ξαδερφη μου είναι έγκυος!!!
Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Αντωνη με το καλο. ευχομαι ολα να πανε καλα κ να αγκαλιασετε τα μωρακια σας γερα και τυχερα. ρουλα υπομονη.δυστυχως δεν ξερω τι γινεται με αυτα οποτε σου ευχομαι περαστικα.

Kαλημεραα demmy!! Σ' ευχαριστω!!! Να εισαι καλα!!! Μακαρι να ηξερα και εγω!!! Rolling Eyes

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stellaef έγραψε:Αντωνη, με το καλο τα διδυμακια σας!

Η κρεμα της medela για τις θηλες, ειανι καταλληλη και για τον θηλασμο.Μπορεις να την βαλεις και στο καπακι να θηλασεις.
Εγω ξερω πως η ουρολοιμωξη θελει αντιβιωση γιατι να μην στο γυρισει σε πυονεφριτιδα.Η amoxilκαι η ceclor ειναι καταλληλες για εγκυμοσυνη και ειναι συνηθως για ολα τα μικροβια.Μην φοβασαι να παρεις αντιβιωση, πιο επικυνδυνο ειναι στην αρχη.Εδω που φτασαμε δεν μπορουν τα νινακια μας να παθουν κατι.Κι εγω πριν 20μερες πηρα γιατι πονουσε παρα πολυ ο λαιμος μου.

Ναι, και 'γω δεν ειχα προβλημα να παρω αντιβιωση για να μου περασει, αλλα ο γιατρος δε θελει να μου δωσει!!! Sad μου ειπε να πινω νερα και χημους μονο αλλα αυτη η ιστορια ειναι ενα μηνα τωρα κι αρχησα να φοβαμαι!! Μακαρι να περασει μονη της, τι να πω!!! σ' ευχαριστω πολυ Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρούλα γιατί δεν παίρνεις κ από 1 άλλο γιατρό μια δεύτερη γνώμη...Είναι αμαρτία να περνάς όλη αυτή την ταλαιπωρία !

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenisig έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!
Μόλις έμαθα οτι η ξαδερφη μου είναι έγκυος!!!
Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Κι άλλο δηλαδή μωράκι στην οικογένεια...Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη της εύχομαι να έχει κ με το καλό να το υποδεχτεί όταν θα έρθει εκείνη η ώρα!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελένη με το καλο το ανηψακι!
Ρούλα λογικά δεν σου δίνει αντιβιωση για να μην επιβαρύνει το ήπαρ.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερααα εγκυουλες.....σας ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

mamameli λες??? δε το ειχα σκεφτει!!

maria1984 θα του πω να κανουμε παλι εξετασεις ουρων κι ολα τα σχετικα κι αν εχω ακομα προβλημα θα ρωτησω και κανενα αλλο γιατρο να δω!!!

Αυτο το μηνα θα κοψω και την προγεστερονη.... !!! Ωραια Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 328109 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 328109

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίτα γιατρός δεν είμαι αλλα δεν νομίζω να θέλει επιπλοκες στην κατάσταση σου.μόλις γεννήσεις θα μπεις με το γιατρο στο e lactancia αν θηλαζεις και θα βρείτε αντιβιωση συμβατή με το θηλασμο.45 πυοσφαιρια είναι αρκετά και ομονος φυσικός τρόπος να τα αποβαλεις είναι τα πολλα υγρά..με το καλο και περαστικά σου.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα στις τσαχπινοκοιλίτσες!!!!

Βλέπω πολλές παρουσίες, εεε; Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ρούλα μου δεν ξέρω να σου πω, αν υποφέρεις τόσο όμως καλύτερα να έβλεπες κι ένα 2ο γιατρό...

Τζενάκι πωπω πώς μεγάλωσε τόσο καλέ; Εμένα μετρήθηκε πάλι στα 2650, μικρουλάκι!!!

Εύη μου καταρχήν ξέχασα να σχολιάσω για την πεθερά. Απλά αγνόησέ την. Τώρα που ήρθε και η μανούλα σου ακόμα καλύτερα! Επίσης, όπως σου είπαν και τα κορίτσια, η purelan της medela είναι κατάλληλη και για θηλασμό. Εγώ τη χρησιμοποίησα σε κάποια φάση που είχαν γίνει χάλια οι θηλές μου, διαφορετικά δεν είναι και ανάγκη...

Κορίτσια χτες νόμιζα ότι θα γεννήσω. Από το μεσημέρι ξεκίνησαν κάτι συσπάσεις με πονάκια περιόδου και πονούσα αρκετά μπορώ να πω... Το απόγευμα μέτρησα μερικές που ήταν ανά 7-8 λεπτά... Κι εγώ αντί να πάρω το γιατρό η μουρλή πήγαινα στο Mall για κάτι ψώνια, χαχαχα!

Αααα, για το θέμα με τα αδερφάκια... Αχ πραγματικά δεν ξέρω τι θα γίνει... ούτε και πώς θα την παλέψω: Χτες έντυσα το πορτ-μπεμπέ μας με τα υφάσματα που είχα πλύνει και σε κάποια φάση μπήκε μέσα η Δανάη (μόλις γύρισε από τον παιδικό, μαζί με όλα τα μικρόβια) και μάλιστα ενεργήθηκε κιόλας με διαρροή στα ρούχα της!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 679259 Και δεν έβγαινε γιατί έλεγε ότι "είναι μικρούλι η Δανάη" και ότι θα έκανε νάνι στο σπιτάκι της!!!! Αααααααχ, τι έχω να τραβήξω!!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Αλίκη !
μικρούλα είναι μωρε ...όλα δικα της θα τα θέλει τώρα..εδω και τα πιο μεγάλα μωρουδιζουν όταν έρχονται τα αδερφακια τους.Υπομονή..μας περιμένουν πολλα!

Αφού δεν γεννησες χθες μ´αυτα που περιγράψεις εγω δεν φοβάμαι με τα μικροπονακια και το βάρος!
Έχω ψωμιά ακόμα μιας και δεν έχω φυσιολογικό τοκετο στο ιστορικό μου. Laughing

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Καλημέρα Αλίκη !
μικρούλα είναι μωρε ...όλα δικα της θα τα θέλει τώρα..εδω και τα πιο μεγάλα μωρουδιζουν όταν έρχονται τα αδερφακια τους.Υπομονή..μας περιμένουν πολλα!

Αφού δεν γεννησες χθες μ´αυτα που περιγράψεις εγω δεν φοβάμαι με τα μικροπονακια και το βάρος!
Έχω ψωμιά ακόμα μιας και δεν έχω φυσιολογικό τοκετο στο ιστορικό μου. Laughing

Μαρία μου δεν της είπαμε ότι είναι για το μωρό. Το είχα πλύνει και το έντυσα αλλά το άφησα κάπου να το πάρει ο άντρας μου να το φυλάξει. Στο μεταξύ άρχισαν οι συσπάσεις και με πήρε ο ύπνος. Ενώ κοιμόμουν γύρισαν μπαμπάς και κόρη από τον παιδικό και μέχρι να το καταλάβω - η μικρή μουρμούριζε κάτι του στυλ "θα μπω στο σπιτάκι" - είχε τρέξει και είχε χωθεί! Το είδε σαν παιχνίδι μάλλον γιατί τρελαίνεται να χώνεται σε σπιτάκια και κρυψώνες...! Αλλά μετά που της είπα ότι δεν χωράει και είναι για μικρά μωράκια (δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά έπρεπε να τη βγάλω κάπως!) μου απάντησε ότι "είναι μικρούλι η Δανάη". Τελικά την έπεισα να βγει επειδή της είπα ότι θα της ανοίξω το δικό της σπιτάκι... Ααααααχ, τι έχουμε να τραβήξουμε! Πάλι καλά που δεν ήταν και το μωρό μέσα!!!

Εσύ θα πας για καισαρική νομίζω, ε; Εντάξει, φαντάζομαι όμως ότι συσπασούλες και τέτοια θα είναι φυσιολογικό να έχεις που και που... Χτες αλήθεια πονούσα πολύ για 1η φορά, νιώθω ότι είμαστε πολύ κοντά στον τοκετό...!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα, εγκυουλες!
Σε λιγο καιρο θα γραφουμε μανουλες!τι καλα?
Τζενη ελα να μετρηθουμε , να δουμε ποια εχει μεγαλυτερη κοιλια.Σε καλω σε κοιλομαχια!χαχαχα!!
Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 990599
εγω σημερα μπαινω στην 36 εβδομαδα.αρα εχω το πολυ-πολυ 2 εβδομαδες αφου παω για καισαρικη.
Σημερα παλι εχω σιδερο και αλλαγη ντουλαπας παπουτσιων.Ευτυχως θα ερθει η αδελφη μου να με βοηθησει!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Κοίτα γιατρός δεν είμαι αλλα δεν νομίζω να θέλει επιπλοκες στην κατάσταση σου.μόλις γεννήσεις θα μπεις με το γιατρο στο e lactancia αν θηλαζεις και θα βρείτε αντιβιωση συμβατή με το θηλασμο.45 πυοσφαιρια είναι αρκετά και ομονος φυσικός τρόπος να τα αποβαλεις είναι τα πολλα υγρά..με το καλο και περαστικά σου.


Σ' ευχαριστω πολυ πολυ Smile μαλλον γι' αυτο δε μου δίνει τιποτα ακομα!!! Αυτο ειπε κι αυτος, να πινω πολλααααα νερα και χημους!!!! Αυτο κανω και γω!!! ελπιζω να περασει γρηγορα γιατι εχουνε σπασει τα νευρα μου με τον πονο!! Twisted Evil

Ο μπεμπης να ειναι καλα κι ολα τ' αλλα φτιχνουνε!!!! (ελπιζω δλδ) χιχιχι Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472

Να εισαι καλα παντως!!!! Ηρεμισα λιγο!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑΑΑΑΑ ΜΑΣ

Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 379767 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 379767 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 379767

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Laughing Αλίκη μου σε έπιασε στον ύπνο που λένε ε;Τι θα κάνουμε ...ότι όλες οι μαμάδες με πάνω απο ένα παιδι...θα τα καταφέρουμε!
Είσαι στην 37η άρα πολυ φυσικό να κοντευεις!Σου ευχομαι μια πολυ εύκολη γέννα!
Εγω συσπασεις δεν έχω ακόμα.Καλα θυμάσαι καισαρικη αλλα φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά...πριν είχα κάτω χαμηλά σουβλιες και νιώθω πολυ βάρος στον κόλπο;τραχήλο; Δεν ξέρω!για να δούμε!

Στέλλα κι εμένα περίπου τόσο μου έμεινε αν δεν κάνει καμία έκπληξη το μωρο!
Αν κάνετε κοιλιομαχια θα έρθω να ξέρεις Very Happy Very Happy Laughing

Ρούλα μου χαίρομαι που ηρεμισες αν θες για σιγουριά ρωτά κι αλλού εγω απλά με τη λογική σου απάντησα!
Να είσαι καλα.

Σίδερο τρίτος κύκλος τώρα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε: Laughing Αλίκη μου σε έπιασε στον ύπνο που λένε ε;Τι θα κάνουμε ...ότι όλες οι μαμάδες με πάνω απο ένα παιδι...θα τα καταφέρουμε!
Είσαι στην 37η άρα πολυ φυσικό να κοντευεις!Σου ευχομαι μια πολυ εύκολη γέννα!
Εγω συσπασεις δεν έχω ακόμα.Καλα θυμάσαι καισαρικη αλλα φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά...πριν είχα κάτω χαμηλά σουβλιες και νιώθω πολυ βάρος στον κόλπο;τραχήλο; Δεν ξέρω!για να δούμε!

Στέλλα κι εμένα περίπου τόσο μου έμεινε αν δεν κάνει καμία έκπληξη το μωρο!
Αν κάνετε κοιλιομαχια θα έρθω να ξέρεις Very Happy Very Happy Laughing

Ρούλα μου χαίρομαι που ηρεμισες αν θες για σιγουριά ρωτά κι αλλού εγω απλά με τη λογική σου απάντησα!
Να είσαι καλα.

Σίδερο τρίτος κύκλος τώρα!

Εντελώς στον ύπνο όμως! Χαχαχα, έτριβα τα μάτια μου μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι αυτό που έβλεπα ήταν αληθινό!!! Shocked Very Happy Ναι, εμείς οι 2μανούλες έχουμε να αντιμετωπίσουμε νέες δοκιμασίες, ας γεννηθούν γερά τα μπεμπάκια μας και θα την βρούμε τη δύναμη πιστεύω!!!

Γιατί φοβάσαι μήπως σου σπάσουν τα νερά, δεν έχεις κάποιες σοβαρές ενδείξεις! Αφού δεν έχεις και πολλές συσπάσεις νομίζω είσαι καλά! Συνήθως ο οργανισμός δίνει κάποια προειδοποιητικά σήματα ότι πλησιάζει η γέννα (τέτοια έχω κι εγώ και είχα και στην 1η εγκυμοσύνη όταν πλησίαζα) Τη Δανάη τη γέννησα 38,5 εβδομάδων αλλά νιώθω λες και δε θα φτάσω μέχρι εκεί... Τι να πω, θα το μάθουμε σύντομα! Very Happy

Στελλίτσα όλες κοντά είμαστε πλέον! Κοντά στο να αγκαλιάσουμε τα ζουζουνάκια μας επιτέλους!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472

Ααααα, στην κοιλομαχία θα πάρω μέρος κι εγώ! Ειδικά σε κάθε σύσπαση που πετάει όλη μπροστά, γίνεται τεράστιααααααα! (εμένα η κοιλιά δεν έχει απλώσει, βρίσκεται όλη μπροστά και όλοι επιμένουν ότι έχω αγοράκι, χαχαχα)

Ρούλα μου μακάρι να το ξεπεράσεις γρήγορα! Κάνε τότε ο,τι σου λέει ο γιατρός, πίνε πολλά υγρά!!!

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!
ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011!!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σας ευχαριστω πολυ ολεςςςςς
Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472

Οταν εχω νεα θα σας ξαναζαλισω παλι!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 536304

Να ειστε καλαα και με το καλο τα μωρακια μας

Φιλακιααααα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
roulakriti έγραψε:
stellaef έγραψε:Αντωνη, με το καλο τα διδυμακια σας!

Η κρεμα της medela για τις θηλες, ειανι καταλληλη και για τον θηλασμο.Μπορεις να την βαλεις και στο καπακι να θηλασεις.
Εγω ξερω πως η ουρολοιμωξη θελει αντιβιωση γιατι να μην στο γυρισει σε πυονεφριτιδα.Η amoxilκαι η ceclor ειναι καταλληλες για εγκυμοσυνη και ειναι συνηθως για ολα τα μικροβια.Μην φοβασαι να παρεις αντιβιωση, πιο επικυνδυνο ειναι στην αρχη.Εδω που φτασαμε δεν μπορουν τα νινακια μας να παθουν κατι.Κι εγω πριν 20μερες πηρα γιατι πονουσε παρα πολυ ο λαιμος μου.

Ναι, και 'γω δεν ειχα προβλημα να παρω αντιβιωση για να μου περασει, αλλα ο γιατρος δε θελει να μου δωσει!!! Sad μου ειπε να πινω νερα και χημους μονο αλλα αυτη η ιστορια ειναι ενα μηνα τωρα κι αρχησα να φοβαμαι!! Μακαρι να περασει μονη της, τι να πω!!! σ' ευχαριστω πολυ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ρούλα είχα ι εγώ ακριβώς τα ίδια προβλήματα και ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση τη zinadol των 500.
την πήρα για 7 μέρες και σαφώς τώρα είμαι καλύτερα! βέβαια κάθε φορά που έπαιρνα το χάπι ήθελα να βάλω τα κλάματα γιατί αντιβίωση δεν παίρνω σχεδόν ποτέ!! αλλά με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για το μωρό και αν δεν έπαιρνα μου είπε ότι η ουρολοιμωξη προκαλεί πρόωρο τοκετό!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mora έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!
ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011!!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ!!!

Σ' ευχαριστούμε πολύ!!! Κι εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου που λογικά σύντομα θα κλείνει τον 1ο χρόνο ζωής!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 33 215994

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:
roulakriti έγραψε:
stellaef έγραψε:Αντωνη, με το καλο τα διδυμακια σας!

Η κρεμα της medela για τις θηλες, ειανι καταλληλη και για τον θηλασμο.Μπορεις να την βαλεις και στο καπακι να θηλασεις.
Εγω ξερω πως η ουρολοιμωξη θελει αντιβιωση γιατι να μην στο γυρισει σε πυονεφριτιδα.Η amoxilκαι η ceclor ειναι καταλληλες για εγκυμοσυνη και ειναι συνηθως για ολα τα μικροβια.Μην φοβασαι να παρεις αντιβιωση, πιο επικυνδυνο ειναι στην αρχη.Εδω που φτασαμε δεν μπορουν τα νινακια μας να παθουν κατι.Κι εγω πριν 20μερες πηρα γιατι πονουσε παρα πολυ ο λαιμος μου.

Ναι, και 'γω δεν ειχα προβλημα να παρω αντιβιωση για να μου περασει, αλλα ο γιατρος δε θελει να μου δωσει!!! Sad μου ειπε να πινω νερα και χημους μονο αλλα αυτη η ιστορια ειναι ενα μηνα τωρα κι αρχησα να φοβαμαι!! Μακαρι να περασει μονη της, τι να πω!!! σ' ευχαριστω πολυ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ρούλα είχα ι εγώ ακριβώς τα ίδια προβλήματα και ο γιατρός μου έδωσε αντιβίωση τη zinadol των 500.
την πήρα για 7 μέρες και σαφώς τώρα είμαι καλύτερα! βέβαια κάθε φορά που έπαιρνα το χάπι ήθελα να βάλω τα κλάματα γιατί αντιβίωση δεν παίρνω σχεδόν ποτέ!! αλλά με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για το μωρό και αν δεν έπαιρνα μου είπε ότι η ουρολοιμωξη προκαλεί πρόωρο τοκετό!!

Αχ θα κανω υπομονη μεχρι να ξανακανω εξετασεις και θα δουμε... το μονο που μπορω να κανω τωρα ειναι να πινω νερα, χημους και μπουσκοπαν για τον πονο στην κοιλια!!! Μετα βλεπουμε!!! Αν χρειαστει πιστευω πως θα μου γραψει αντιβιωση, ξερω 'γω!! θα δειξει!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Να είσαι καλά Ρούλα.

Ευχαριστούμε πολύ.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα εγκυουλες και μανουλες!Πως ειστε σημερα;Εγω γριπωμενη και κουκουλομενη σε μια κουβερτα,τσαγακι στο χερι και καθησιο.Μονο η γριπη μου ελειπε τωρα.Με την μανουλα μου κοντα ομως νοιωθω προστατευμενη.Χθες το βραδυ ο αντρουλης μου τα πηρε με την μανα του επειδη δεν αφηνε κανενα να μπει στην κρεβατοκαμαρα και την εδιωξε.Τι ωραια που ειναι χωρις αυτη μεσ'το σπιτι!Ονειρο ζω μην με ξυπνατε...!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις