Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
244 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 244 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 37]

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:ελα ρε μαριλου που την ειδες την ζεστη???? εγω παντως ειμαι με κλιματιστικο.δεν την παλευω λεμε την ζεστη αλλο.......
μαρκελιτσα μου καλη, μην ανησυχεις για το μπεμπη.απλα θα στο παρουν πιο νωρις-οπως και εμενα αλλωστε- εκει που ελεγα για 17 δεκ παμε για 20 νοεμβ.
κανε υπομονη με την διαιτα καλη μου.λιγος καιρος εμεινε τωρα. και ασε τη γενικη μωρε, σε τρωει ο κ@λ@ς σου?????

Αθανασια μου γιατι τοσο νωρις θα γεννησεις?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια ... Μαρκελλα υπομονη με τις ενέσεις θα περάσει κ αυτο που θα παει ... Ευη μου κι εγω θέλω να γεννησω δεν αντέχω αλλο, ξέρω ότι θα μου λείψει η κοιλια μου αλλα δεν θα υπάρχει καλύτερο απο το να έχω στην αγκαλια μου την μπεμπα μου... Τυχεροί είστε εσείς εκει που κάνει κρύο γιατι εδω σ εμάς σήμερα έχει 29 βαθμούς αυτη τη στιγμή ... Εγω τώρα είμαι στο γιατρο κ περιμένω σε κανένα 5 λεπτό να μπω... Άντε να δούμε τι κάνει το κοριτσάκι μας ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenisig έγραψε:Καλησπέρα κ από μένα!!!!!
Κορίτσια, δεν παλεύεται η ζέστη που έχουμε στην Κρήτη!!! Κ σήμερα το χω ρίξει στο Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 517142 οπότε καταλαβαίνετε! Εχω χύσει τόνους ιδρώτα!!!!!

Jen, από που παραγγειλες τόσο φθηνά τις πάνες?
Κ αυτό το βιβλιάριο που λέτε, είναι αυτό που θα το ασφαλίσουμε? Το ασφαλίζει ένας από τους 2 γονείς?
Λίγο τα φώτα σας με τα διαδικαστικά.

Αλίκη, ρώτησα στο Μητέρα για τη ληξιαρχική πράξη κ μου είπαν οτι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να φαίνεται η ημερομηνία του γάμου, κ τι επίθετο θα πάρει το παιδί. Οπότε θα πάω αυτά τα παλιά που έχω κ ελπίζω να μην μου πουν κάτι τελευταία στιγμή.

Ελένη αυτο το βιβλιάριο νομίζω ότι ειναι αυτο που γράφει μέσα ο παιδιατρος τι αρρώστιες περνάει το παιδι κ τα εμβόλια που κάνει αλλα κ εγω δεν ξέρω, μετα το γιατρο θα πάω κ εγω να το αγοράσω να υπάρχει για καλο κ για κακο ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα κοιλίτσες..Συννεφιά με λίγη δροσιά,κάτι γίνεται..Εμείς το Σάββατο μάλλον λέμε να κάνουμε την ηρωική έξοδο,πρώτα ο Θεός κ με την σύμφωνη γνώμη της μπέμπας Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 328109 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 328109 Ελένη μου,αυτό που αναφέρουν τα κορίτσια,είναι το βιβλιάριο υγείας του παιδιού,που γράφει πόσο γεννήθηκε,όλα τα σχετικά στοιχεία κ τα εμβόλια του σε βρεφική και παιδικ΄λη ηλικία,στοιχεία απο ιατρικες επισκέψεις κτλ..Εγω είχα παραγγείλει Chicco πάνες,23,80 ευρω τα 156 κομμάτια,κατηγορία mini 3-6 kg,όχι newborn 2-5kg- αυτες 168 κομματια ιδια τιμή,για να έχω καβαντζα.Η διεύθυνση ειναι www,paneschicco.gr,όπως και στο www.babylikes.com έχει αρκετά..Κορίτσια κ εγώ νίωθω πως κρατα αρκετά η κύηση,αλλα δεν θέλω να βαρυγκομώ μια και σύντομα θα ακούσω ουυααααα!! Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stellaef έγραψε:καλησπερα!!!!!!
Εγω επιτελους ξεκινησ ν πλενω!Αχ αυτο το ματι μου!ολο λε τιποτα δεν πηρα και μιλαμε γαι πανω απο 20 πλυντηρια ρουχακια.Κι αντε τα πλενεις πως τα σιδερωνεις?Εγω πλενω τα ασπρα π.χ εωρουχα, σεντονια, πανες ,πανακια στους 60 με εξτρα ξεβγαμα και τα υπολοιπα στους 40 με εξτρα ξεβγαλμα.ακομη ετσι πλενω και του γιου μου που ειναι σχεδον 2!
Σημερα ηρθε και το κρεβατακι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Απλο αλλα πολυ ωραιο!


Μαρκελα υπομονη λιγο εμεινε!Εγω παλι κανω βλακειες ουτε που μετριεμαι.Εχεις και νηστικη υψηλες τιμες?

Ευη κατσε ακομη!ειναι νωρις!εμενα ο γιατρος μου λεει για καισαρικη στις 37,5 εβδομαδες και νομιζω ειναι πολυ νωρις

Το βιβλιαριο το πουλανε παντου?
το βθβλιαριο το βρηκα στο βιβλιοπωλειο.φανταζομαι θα εχει σε ολα τα βιβλιοπωλεια

Elenisig έγραψε:Καλησπέρα κ από μένα!!!!!
Κορίτσια, δεν παλεύεται η ζέστη που έχουμε στην Κρήτη!!! Κ σήμερα το χω ρίξει στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] οπότε καταλαβαίνετε! Εχω χύσει τόνους ιδρώτα!!!!!

Jen, από που παραγγειλες τόσο φθηνά τις πάνες?
Κ αυτό το βιβλιάριο που λέτε, είναι αυτό που θα το ασφαλίσουμε? Το ασφαλίζει ένας από τους 2 γονείς?
Λίγο τα φώτα σας με τα διαδικαστικά.

Αλίκη, ρώτησα στο Μητέρα για τη ληξιαρχική πράξη κ μου είπαν οτι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να φαίνεται η ημερομηνία του γάμου, κ τι επίθετο θα πάρει το παιδί. Οπότε θα πάω αυτά τα παλιά που έχω κ ελπίζω να μην μου πουν κάτι τελευταία στιγμή.
αυτο το βιβλιαριο ειναι για τα εμβολια του παιδιου που κανονικα το δινανε στα νοσοκομεια και στα μαιευτηρια αλλα τωρα λογω ελλειψης χρηματων δεν υπαρχει και πρεπει να το παρεις απο το βιβλιοπωλειο.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ πολύ!!!!
Αρα, άλλο αυτό το βιβλιάριο κ άλλο της ασφάλειας,ε?
Εγώ π.χ. που έχω ΙΚΑ θα πάω εκεί να ασφαλίσω τη μπέμπα κ θα μου δώσουν εκεί άλλο?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι περιμένουμε νέα!

Στέλλα 20 πλυντήρια!!!
Εγω ένα τα ρούχα και 2-3 τα λοιπά.

Σιδερωνω με ατμό και απο τις δυο πλευρές αν και νομίζω άχρηστο όταν είναι πρεσσοσιδερο.

Πάνες κι εγω chicco θα παραγγειλω!

Φωτεινή το Σάββατο θα είσαι μανούλα!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα βγήκα απο το γιατρο , η μπεμπα πήγε 2900 ειναι ακόμα ψηλά θα με ξαναδεί την άλλη Τρίτη κ μου είπε ότι έχω περίπου ακόμα 10 μέρες περίπου για να γεννησω ... Δεν το πιστεύω όπου να ναι έρχεται το μωρο μου ....εγω πάλι εκει σταθερή στα 8 μιση κιλα ...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν, το βιβλιάριο που πήρα είναι σαν αυτό που μου δώσαν απ'την κλινική στο π΄ρωτο παιδί. Είναι ασφαλισμένος και σε μένα στο ικα και από το ικα έχω άλλο βιβλιάριο, το οικογενειακό με τα προστατευόμενα μέλη( χρειάζεται πχ στον οαεδ για το επίδομα παιδιού). Εμείς παιδίατρο μέχρι τώρα είχαμε ιδιώτη στο σπίτι ο οποίος χρησιμοποιούσε της κλινικής για να γράψει ανάπτυξη, εμβόλια. Μετά πήγαινα στο ικα και έγραφα τα εμβόλια(όχι όλα, κάποια πρέπει να τα κάνεις εκεί για να τα κάνεις δωρεάν), τα έπαιρνα από το φαρμακείο κ στην επόμενη επίσκεψη του τα έκανε. Τώρα με 2 παιδιά μάλλον θα αναθεωρήσω το θέμα παιδίατρος...
Τις πάνες τις πήρα από amazon. Τη διεύθυνση με την προσφορά τη βρήκα εδώ στο φόρουμ . Πήρα Νο3 για 4-9 κιλά γιατί αν μου βγει 3,5 όπως ο πρώτος σε 2-3 βδομάδες δε θα μου κάνουν τα Νο1 ή 2. Για αρχή θα πάρω το 2 babylino από μασούτη που τα έχει -30% μεχρι 29/9 και μαζί με κουπόνι που θα μου στείλουν από την εταιρία θα είναι πολύ οικονιμικά και αυτά. Γενικά για να συγκρίνω τιμές υπολογίζω πόσο κάνει το κομμάτι. Τα πάμπερς που πήρα βγαίνουν 19,9 λεπτά το κομμάτι.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις πληροφορίες!!!!!

Μαράκι μια χαρά είναι η μπέμπα σου!!!! Με το καλό κοπέλα μου!!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία(mamameli)ναι!!Ο γιατρός σκέφτεται,Σάββατο να με βάλει,Κυριακή να την πάρουμε,αλλά θα μ άρεζε να είναι Σαββατογεννημένη!Ποιος ξέρει,αν δεν μας την κάνει από μόνη της!Μαρια (maria1984)σχεδόν μαζί πάνε οι μπεμπούλες μας!Τόση ήταν και η δικιά μου περίπου την Παρασκεύη που την είδαμε και μου έδωσε το πολύ 2 εβδομάδες ο ντοκ!20 πλυντήρια,γκαρνταρόμπα για πασαρέλα! Very Happy Very Happy

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ασε με τα ρουχα εχω θεμα.ειμαι υπερκαταναλωτικη.ολο ελεγα γεν πηρα τιποτα και τωρα που τα εβγαλα τρομαξα!Τα πηρα σιγα-σιγα και αρκετα με τις εκπτωσεις και δεν μου φανηκαν.
Αντε να δουμε με τ δωρα τι θα γινει.

Κι εγω εχω ενα προαισθημα πως θα γεννησω νωρις.Κουραζομαι αρκετα και σηκωνω συνεχεια αγκαλια τον Δημητρη που μερικες φορες νοιωθω αρκετη πιεση απο κατω.εμεις ειπαμε για καισαρικη απο 12-11 εως 16-11 αποκλειοντας την 15-11 που εχει γεννεθλια το αστερακι μου!Ωραια ημερομηνια δεν ειναι 12/11/12?εαν 17/11 δεν ηταν Σαββατο χαλαρα θα εκλεινα για τοτε!Εχω ενα θεμα και με τις ημερομηνιες!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια εχετε συνηδητοποιησει πως σε λιγο καιρο θα εχουμε τα μπεμπακια μας;Εγω ακομα δεν το πιστευω.Περιμεναμε πολυ καιρο γι'αυτη την στιγμη.....

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω ενώ μπήκα στο μήνα μου μέχρι σήμερα δεν το είχα συνηδητοποιησει κ όταν μου είπε ο γιατρός ότι σε 10 μέρες περίπου γενναω μου ήρθε σαν έκπληξη λες κ τόσο καιρο δεν το περίμενα ...

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Κι εγω ενώ μπήκα στο μήνα μου μέχρι σήμερα δεν το είχα συνηδητοποιησει κ όταν μου είπε ο γιατρός ότι σε 10 μέρες περίπου γενναω μου ήρθε σαν έκπληξη λες κ τόσο καιρο δεν το περίμενα ...


Μαρακι μου περιμενω να μου το πει κι εμενα αυτο ο γιατρος.Το περιμεναμε τοσο καιρο αλλα τωρα θα γινει πραγματικοτητα!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όταν θα σου πει κ εσένα ότι έρχεται εκείνη η ώρα θα συγκινηθεις πολυ κ εσυ .... Εγω απο την ώρα που μου το είπε άρχισα να νιώθω εντελώς διαφορετικά ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Από την στιγμή που είπε ο γιατρός "πέρασε ο καιρός Φωτεινή,έφτασε η ώρα να την φέρουμε"τα συναισθήματα ήταν τρελά έντονα,χαρα,ανυπομονησία,αγωνία,άγχος και φόβος αν θα γίνω καλή μαμά,αλλά κυρίως ένα χαμόγελο και από τους 2 μας ώς τα αυτιάααααααααα Very Happy Very Happy Τρέλα και κορδέλα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 328109 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 328109

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φωτεινουλα με το καλο.......και σε σενα μαρακι το ιδιο!!εγω οσο περναει ο καιρος και πλησιαζει αυτη η στιγμη αγχωνομαι για το αν τα καταφερω ειδικα τον πρωτο καιρο μεχρι να μαθω.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marilou27 έγραψε:φωτεινουλα με το καλο.......και σε σενα μαρακι το ιδιο!!εγω οσο περναει ο καιρος και πλησιαζει αυτη η στιγμη αγχωνομαι για το αν τα καταφερω ειδικα τον πρωτο καιρο μεχρι να μαθω.

Σ ευχαριστώ marilou μου..ανταποδίδω Smile Δεν το λεώ συγκαταβατικά πως μια χαρά θα τα πάς,αλλα ναι θα τα καταφέρεις άψογα αφού αγαπάς το νινί σου,θα προσπαθήσεις γι'αυτο Very Happy Very Happy

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πολλές καούρες ρε παιδιά κ ναυτίες...τώρα στο τέλος πάλι ναυτίες?!!!
Με το ζόρι έφαγα για βραδυνό ενα σκέτο αγγουράκι...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μακαρι φωτεινουλα μου! σκεψου οτι σε μια εβδομαδα απο τωρα θα την εχεις αγκαλια εσυ!ειναι φοβερο ε? Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 215994

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenisig έγραψε:πολλές καούρες ρε παιδιά κ ναυτίες...τώρα στο τέλος πάλι ναυτίες?!!!
Με το ζόρι έφαγα για βραδυνό ενα σκέτο αγγουράκι...

ελενη μου εχω ακουσει οτι οταν εχουμε καουρες βγαζει μαλλακια το μωρο!εγω παλι δεν εχω καθολου μαλλον καραφλη θα μου βγει Razz

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aγκαλίτσα με την μικρή μου,απίστευτο κ όμως σε λίγο αληθινό marilou μου ναι!Σύντομα κ το δικό σου μωράκι!Ελένη καούρες έιχα κ εγώ αρκετές κ ανακατωσούρα το πρωί,τα μωρούλια μεγάλωσανε κ πάιζουν με το στομάχι μας,χαλάαααλι!Αυτό με τα μαλλάκια κ τις ναυτίες είναι μύθος Smile

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AAAAAa ρε κοριτσια!Στην δευτερη εγκυμοσυνη εχει τα ιδια συναισθηματα αλλα για αλλους λογους.Εγω ας πουμε γχωνομαι τρελα για τον μικρουλη μου!πς θα το παρει?ΑΝ θα ζηλευει?Πως θα φυγω για 4 μερες?ΤΕτοια πραγματα.Βεβαια εννοειται μεγαλη χαρα και συγκινηση για τον ερχομο της μπεμπουλας και να μην σας πω ακομη μεγαλυτερη χαρα γιατι ξερω πως θα νοιωσω μολις την δω.Ειναι ενας ερωτας μεγαλος!

Οσο αφορα τις καουρες μυθος!Εγω στον γιο μου εκλαιγα απο το καψιμο και γεννηθηκε τελειως φαλακρος.Η μαμα μου λεει δεν ειχε ουτε μια φορα καουρα και εγω γεννηθηκα με μακρια και πολλα μαλλια!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariaro έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ελα ρε μαριλου που την ειδες την ζεστη???? εγω παντως ειμαι με κλιματιστικο.δεν την παλευω λεμε την ζεστη αλλο.......
μαρκελιτσα μου καλη, μην ανησυχεις για το μπεμπη.απλα θα στο παρουν πιο νωρις-οπως και εμενα αλλωστε- εκει που ελεγα για 17 δεκ παμε για 20 νοεμβ.
κανε υπομονη με την διαιτα καλη μου.λιγος καιρος εμεινε τωρα. και ασε τη γενικη μωρε, σε τρωει ο κ@λ@ς σου?????

Αθανασια μου γιατι τοσο νωρις θα γεννησεις?
ειναι μεγαλος ο μπεμπης μου ειπε και σε συνδυασμο με το σακχαρο, και εφοσον παμε για καισαρικη θα με αφησει να μπω στον 9στις 17/11 και μετα απο λιγες μερες θα τον παρουμε...

Elenisig έγραψε:Ευχαριστώ πολύ!!!!
Αρα, άλλο αυτό το βιβλιάριο κ άλλο της ασφάλειας,ε?
Εγώ π.χ. που έχω ΙΚΑ θα πάω εκεί να ασφαλίσω τη μπέμπα κ θα μου δώσουν εκεί άλλο?

αλλο το βιβλιαριο υγειας και αλλο το βιβλιαριο ασθενειας.μην μπερδευεσαι. το ενα το εχουμε για εμβολια και το αλλο για τον ασφαλιστικο φορεα που ανηκουμε.

Elenisig έγραψε:πολλές καούρες ρε παιδιά κ ναυτίες...τώρα στο τέλος πάλι ναυτίες?!!!
Με το ζόρι έφαγα για βραδυνό ενα σκέτο αγγουράκι...
αστα και εγω καπως ετσι ειμαι.μου φαινεται οπως ξεκινησε θα τελειωσει

stellaef έγραψε:AAAAAa ρε κοριτσια!Στην δευτερη εγκυμοσυνη εχει τα ιδια συναισθηματα αλλα για αλλους λογους.Εγω ας πουμε γχωνομαι τρελα για τον μικρουλη μου!πς θα το παρει?ΑΝ θα ζηλευει?Πως θα φυγω για 4 μερες?ΤΕτοια πραγματα.Βεβαια εννοειται μεγαλη χαρα και συγκινηση για τον ερχομο της μπεμπουλας και να μην σας πω ακομη μεγαλυτερη χαρα γιατι ξερω πως θα νοιωσω μολις την δω.Ειναι ενας ερωτας μεγαλος!

και εγω εχω την ιδια αγωνια. 5 μερες μακρια η μια απο την αλλη.... τους ειπα να μην τολμησουν και την φερουν στο νοσοκομειο, θα τους φαω ολους. ειδα μια μερα ενα αγορακι που το ειχαν φερει στην μαμα του.πως εκανε οταν εφευγε, εκλαιγα και εγω μαζι του.


Οσο αφορα τις καουρες μυθος!Εγω στον γιο μου εκλαιγα απο το καψιμο και γεννηθηκε τελειως φαλακρος.Η μαμα μου λεει δεν ειχε ουτε μια φορα καουρα και εγω γεννηθηκα με μακρια και πολλα μαλλια!

μυθος οι καουρες και τα μαλλια....ανεβαινουν πολυ ψηλα τα μωρα λογο του οτι δεν χωρανε, και μας ΄πειραζουν΄μια βαλβιδα στο στομαχι που ελευθευρωνει αερια. τι καουρα ειχα στην ιωαννα δεν λεγεται, εκλαιγα απο την καουρα. και μετα ηρθε η καραφλιτσα μου....

ελα ρε φωτεινη γεννας την κυριακη? αντε με το καλο να ερθει η μπεμπουλα σας! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 19 215994

αντε να παιρνετε σειρα παρακαλω....

ας αλλαξει ο τιτλος μας....
μανουλες πλεον! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις