Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
162 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 162 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακια μου,γυρισαμε κ εμεις απο Πειραια απο τις 6 παρα μεχρι τις 9 περπατουσαμε κ ολο σταματουσα γιατι τσιτωνε η κοιλια κ με ενοχλουσε χαμηλα!!σκεφτομαι να γεννησω την Κυριακη στις 14 του μηνα καλα δεν ειναι??? Laughing Laughing Laughing πλακα καλνω θα περιμενω να παω με την Ελευθερια!!

Τινακι μου καλως ηρθες κ παλι εγω νομιζα οτι θα καθοσουν στο χειρουργιο που θα εκανε η μαμα σου αφου σας ειχαν πει να μπει γρηγορα!!

Πηνελοπη μου στο λεω σημερα αυριο θα γεννησεις και οχι τπτ αλλο θα φας και το Χριστινακι μας!!χιχιχιιχ

Ινακι ωραιο τραγουδακι παλι καλα που εισαι κ εσυ και μας διασκεδαζεις!!

Μαριανθακο μου κ εγω στη θεση σου πιστευω το ιδιο θα ημουν μη σου πω οτι θα πηγαινα κ στο σχολειο να πιασω το αλλο κ να το αρχισω στις σφαλιαρες!! Rolling Eyes Rolling Eyes

Αννουλα μου τι ηταν αυτο τωρα??κ εγω χθες κ σημερα βρηκα ενα ψηλο μαμουνακι δεν ξερω πως να το πω ενα μεσα στα καλτσακια της μπεμπας κ ενα στο πατωμα και φρικαρα μιλαμε Mad Mad Mad και ειναι ολα υποτιθεται καθαρα και μοσχοβολανε προδερμ!!

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 667478 αν ξεχασα κατι να σχολιασω!!

αααα ξεχασα να σας πω εχει ανοιξει ενα μαγαζι με παγωτα στον πειραια κ εφαγα ενα με σοκολατα υγειας κοριτσια δεν εχω φαει στη ζωη μου πιο ωραια σοκολατα ηταν πικρη αλλα 100%σοκολατα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 597524

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ !!!

ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ !!! ΣΕ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ !!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσάρες μου καλησπέρα!σήμερα κατάφερε ο γιωργος να γυρίσει νωρίς σπιτι κι αυτο γιατί έπρεπε να δώσει κατι πράγματα σε έναν πελάτη κοντά μας...και έτσι αφησα πατερα και κόρη αγκαλια στον καναπε να κοιμουνται( ο γιος μου ειναι στην μαμά μου με την άδερφη μου) και πηρα το αμαξάκι μου και πηγα σ/μ...έτσι είναι εμάκο παμε χοντο και σ/μ και κάπως μας φαινεται...χααχχα να μην μέινετε κλεισμενες μέσα τον χειμώνα με τιποτα...
διάβασα αλλά και πάλι δεν θυμάμαι τίποτα
χαρουλάκι μου θα σε πάρω το πρωί γιατι τώρα μιλάει ο γιώργος για δουλεια και θα το κλεισει σε κανα 3ωρο έτσι που παει.. πάω να την πεσω γιατι εκτος απο το ξενύχτι με την μικρή που ειναι στανταρ θα ξυπνησω και με τον γιωργο στις 5..αν δεν ειμαι ήδη ξύπνια να ταίζω...φιλιά σε ολες σας καληνυχτουδια αγάπες μου!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ Φωτεινακο παρε οποτε μπορεσεις φυσικα μετα τις 9 Razz Razz Razz Razz
καλο βραδυ και καλη ξεκουραση να εχεις ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Den exw diavasei..eimai adiavasth!!!Sas lew oti den gennaw an anarwtieste apla exw episkepseis!!!
Exw k ponous pali xamhla,diaforetikous apo xtes k tis alles meres alla akanonistous,o Mpamphs m leei na paroume ton giatro egw tou lew paidi mou an ftasei h wra na gennhsw tha to katalavw den tha anarwtiemai..xaxaxa!!!
Ayta ta tyropitakia shmera m exoun katastrepsei!!!!Ayrio tha einai prismena k ta aftia mou!!xaxax

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ετσι Πηνελοπη να δινεις το παρον για να μην αναρωτιομαστε αν γεννας,το Χριστινακι ομως δεν το εδωσε ακομα!! No No

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και γω εχω πονακια σημερα πηνελοπη και η σησπασεις μου κρατανε 40δευτερα ενω χτες 15 με20

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!
ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟΣ........
ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΣΩ.....ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ....ΑΧΤΙ ΝΕΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ;

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου ευη.
παω να ξαπλωσω γιατι δεν την παλευω ζαλιζομαι και ποναει η μεση μου
καληνυχτα.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Ευη μου τρεχεις και δεν φτανεις κ εσυ εε???οπως οι περισσοτερες μανουλες!!

Μαρακι τι επαθες κουραστικες σημερα ή ετοιμαζεσαι?? tongue

αντε καλε που ειστε ολες????

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξεκουράστηκε η Τινομαμά μετά από ώρες ύπνου και επέστρεψε δριμύτερη!!

Απόψε που είπα να σας χαρώ γιατί ο μπαμπάς μας πεθύμησε την μπέμπα και την ανέλαβε εξ ολοκλήρου έπεσε ησυχία!

Πηνελόπη μου εσύ μάλλον απ'ότι διάβασα απόψε θα έχεις τον αδερφό σου με την κοπέλα του, ναι; Δύο μέρες διάβασα το ανέβαλες, δεν ήσουν καλά; Λογικά σου έφεραν το τέλειο ριλάξ του Σωτηράκη και παίζετε monopoly! ααα! που λες δεν έχω κανένα πρόβλημα φυσικά που έχουμε ίδιο γούστο στα σλινγκς! Τέλειο το μπορντωροδοκοκκινοροδί της Μιραράκη με τα λουλουδάκια, έτσι; Λογικά μέσα στο σ/κ θα καταφέρω να βρεθώ με το Στελλάκι να το πάρω και να το δοκιμάσω αμέσως! Ψοφάω για βόλτα! Πηνελόπη μου ευτυχώς που έχουμε και σένα την ιπτάμενη, μου τα'χε γράψει και η Ίνα μας αλλά σώθηκα με τα τιπς για το τάισμα της μπέμπας και πήγαμε - ήρθαμε πολύ καλά, κι ας μας κοιτούσαν λίγο σαν εξωγήινους που ήταν η πιο μικρή επιβάτης η δικιά μου!

Χαρουλίτο μου εσύ είσαι εδώ;; Αύριο επιστρέφει ο γιατρός σου απ'ότι θυμάμαι; Δηλαδή γεννάς ελεύθερα όποτε θέλεις;;

Ινάκο διάβασα για τα γεννητούρια σας, τα είδα και στη λίστα με τις αφίξεις τα νεογέννητα! Να μας ζήσουν τα 12δυμα; 13δυμα; Πόσα ήταν ακριβώς τώρα μου διαφεύγει! Λογικά αν δεν έχουμε τίποτα απρόοπτο με το Στελλάκι και γεννήσει νωρίτερα, μέσα στην εβδομάδα θα σκάσουμε μύτη μαμά - κόρη και εγκυούλα να σας δούμε! Το κανονίζουμε μεταξύ μας αυτό!

Τί άλλο να σχολιάσω..διάβασα ένα σωρό και μπερδεύομαι ποιά έγραψε τί...ααα! τη Νίκη με την παλινδρόμηση του μπέμπη! Ησύχασε καλή μου και μην στενοχωριέσαι, ο παιδίατρος μας είπε ότι ακόμη η βαλβίδα από το στομαχάκι τους δεν λειτουργεί όπως πρέπει και είναι λογικό να γυρίζει πίσω το γαλατάκι, αργεί και το εντεράκι να το απορροφήσει..

Φωτεινούλα μου! σε βρήκα στο φέισμπουκ αλλά ρώτησα τη Στέλλα μας για να είμαι σίγουρη ότι είσαι εσύ το κορίτσι με το θεικό κοντό μαλλάκι, σαν της Ελευθερίας μας, που λατρεύω! Είσαι μια κούκλα ξανθούλα μου!!

Εμάκο μου, Γιωτάκο μου, Μαριάνθη μου, Αννούλα, Κυριακή, Σοφούλι με την μπαλαρινούλα σου, Έλενά μας κουρασμένη μανούλα, Δέσποινα μου, Κωνσταντίνα μας, Ελευθερία μου, Βικάκο και Νικολέτα μου (ελπίζω να μην ξέχασα καμία!) τα φιλιά μου!

Μαρακι μας έτοιμη σε κόβω! Καλέ τι συσπάσεις είναι αυτές?? Εμένα κρατούσαν 1 λεπτό όταν γεννούσα κι εσένα 40 δευτερόλεπτα; Με τι συχνότητα;;; Έρχεται η μεγάλη στιγμή να μάθουμε και τα δικά σου ευχάριστα μου φαίνεται! Με το καλό αγάπη μου!

Ευάκι την καλησπέρα μου!

Εύη - Ευάκι που φτιάχνεις τόσο όμορφα τα νυχάκια της Πηνελόπης μας, σου εύχομαι από την καρδιά μου να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και μακάρι να βρεις εδώ τόσο καλή παρέα όσο εγώ όλους αυτούς τους μήνες!

Χριστινάκι μου γλυκό;;; πού είσαι καρδούλα μου απόψε;; Έχεις μωρό μου αγωνία διάβασα μέχρι την άλλη βδομαδούλα που θα σε ξαναδεί ο γιατρός..κοριτσάκι μου ό,τι προκύψει, πας στο νοσοκομείο και τον ενημερώνουν να έρθει, μην αγχώνεσαι!

Τώρα θα σας γράψω τα δικά μου αφού μονολόγησα αρκετά παραπάνω Smile
To ταξιδάκι μου λοιπόν ήταν πολύ γρήγορο γιατί ο χειρουργός είπε ότι δεν μπορεί να κάνει προς το παρόν τίποτα αν δεν φτιάξει πρώτα η πίεση της μανούλας και σταθεροποιηθεί σε χαμηλά επίπεδα. Καταφέραμε τουλάχιστον με ενίσχυση της αγωγής για την πίεση που ήδη έπαιρνε, σε 2 μέρες το 21 με 10 να το κάνουμε 13 με 7 και τη βραδυκαρδία από 38 παλμούς το λεπτό, στους 60. Σημασία έχει να μείνει σε αυτά τα επίπεδα, θα είναι υπό έλεγχο για ένα μήνα και μετά βλέπουμε..μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί χειρουργείο. Λόγος δεν υπήρχε να μείνω γιατί ούτε τη Θεσσαλονίκη μου μπορούσα να χαρώ έτσι ούτε να σκέφτομαι τον μπαμπά μας χωρίς την κόρη του..

Κάνω ένα διάλειμμα να φάω μια γρανιτούλα και επανέρχομαι!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Παρ Οκτ 12, 2012 3:09 pm, 1 φορά

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Τινακι μου εδω ειμαι ακομα περιμενα μηπως μπει καμια να χαζολογισουμε αλλα τωρα νησταξα κ εγω!1 Sleep Sleep Sleep

χαρηκα που πανε καλυτερα τα πραγματα με την υγεια της μανουλας σου για να σου φυγει κ σενα λιγο το αγχος!!αντε τωρα να σας χαρει κ ο μπαμπακας σας λιγακι!!
παω τωρα να ξαπλωσω και θα τα πουμε αυριο!!
καληνυχτα και φιλακια πολλα στη κοκο-ζουζουνιτσα σου!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 379767

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνεχίζω!

Πήγαμε χθες λοιπόν και την μπέμπα στο γιατρό, για την ακρίβεια στον δικό μου παιδίατρο που είναι ακαθορίστου πλέον ηλικίας αλλά τόσο μα τόσο καλός! Η μπέμπα πήρε μισό κιλάκι, έφτασε περίπου τα 3300, και 5 πόντους, έφτασε τους 51. Με ανησύχησε λίγο γιατί έχει μου είπε πολύ μακριά δάχτυλα για νεογέννητο (κάνουν μπαμ!) και αμέσως πήγε το μυαλό μας μήπως τελικά κληρονόμησε το σύνδρομο Μάρφαν του μπαμπά μας και μου βγει 1,90μ. με προβληματάκια υγείας..αλλά είναι νωρίς για την εξέταση του μοριακού ελέγχου που το ταυτοποιεί γενετικά, ας περιμένουμε 1-2 χρονάκια..Μου είπε επίσης να αποφεύγουμε όταν κάνουμε μπανάκι να γεμίζουμε το μπανιεράκι και να τη βάζουμε να κάθεται μέσα στο νερό, γιατί μεταφέρονται μικροβιάκια από βρωμίτσες στο πιπί της και δεν κάνει (κίνδυνος ουρολοιμώξεων), να πλένουμε τα ματάκια που σχολιάζατε κι εσείς νωρίτερα με ορό ειδικό και βρέφη (χωρίς νάτριο) και γαζούλα, να κάνουμε μπανάκι οπωσδήποτε κάθε μέρα και να της βάζουμε για την ξηροδερμία τη λοσιόν της frezyderm. Και πολλά άλλα που τώρα δεν μου 'ρχονται! ααα! επίσης η μπεμπίτα στο πίσω μέρος ακριβώς του κεφαλιού της έχει ένα σημάδι κόκκινο, μεγαλούτσικο σαν κέρμα, ίσως και λίγο μεγαλύτερο, που αρχικά νομίσαμε ότι είναι επειδή κοιμάται συνέχεια ανάσκελα. Ο γιατρός τελικά που το είδε είπε ότι είναι από τη γέννα και το ζόρι που έφαγε κι αυτή μαζί με μένα για να βγει και ότι θα φύγει με τον καιρό και ευτυχώς που δεν είναι αιμαγγείωμα, δεν θα έφευγε ποτέ, αλλά βέβαια δεν θα φαίνονταν με τα μαλλάκια της αργότερα..

Αυτά! έχω γράψει τόμους και σας κούρασα.. Να σας καληνυχτίσω αν είναι και από αύριο θα τα λέμε όπως και πριν!

Φιλιά πολλά! Πόσο μου λείψατε!!!!!!!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 850933
Να μαστε κι εμεις δε κοιμηθήκαμε ούτε ώρα...

Τινάκο τι καλά που έχουμε νέα σου...
Κι εσύ μας λείπεις...
Κι εμένα έχει σημαδάκι ο μπεμπούλης στο λαιμουδάκι του πίσω κ στα βλεφαράκια του, αλλά εμένα δεν ειναι από τη γέννα μιας κ καισαρική χοχοχο
Μας είπε ο γιατρος πως θα φυγει κάποια στιγμή κ ίσως μείνει κ λίγο. Το χα προσέξει από την πρώτη μέρα, πρόσφατα διάβασα πως λέγεται και "τσιμπημα του πελαργού" και στα ματακια του "φιλί αγγέλου" και το αγάπησα ακόμη πιο πολύ... Smile

Παω λιγο να σας διαβάσω κ τις υπόλοιπες να ενημερωθώ.. Razz

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κι απο μας!
γιωτάκι μου ουτε εμεις κοιμηθήκαμε καλά αποψε..δηλαδή εγώ η αγελαδίτσα της φάγε γιατί η μικρή ξύπναγε κάθε 2-2.5 ώρες για μαμ και κουτουλάω..τι την έπιασε δεν ξέρω...νυστάζω λεμε!!!
τινάκο μου μας έλειψες!πολύ χάρηκα με τα νέα της μανούλας σου ειδες??περαστικά θα είναι!ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τα μαλλιά μου..ειμαι αθεράπευτα κολλημένη με τα κοντά μαλλια κι εγώ ..δεν μου πάνε καθόλου τα μακρια..και περιμένω σαν τρελη να κανονίσω να πάω κομμωτήριο απο βδομάδα να ισιώσω η γυναικα!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maroulo έγραψε:ειδες εμη πως ειναι πας μια βολτα στα χοντος και αισθανεσαι λες και εχεις παει μπουζουκια. αρε κλεισιμο που μας περιμενει το χειμωνα με τα μωρα που θα φοβομαστε μην κρυωσουν.
αχαχαχαχαχα
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 215994 θελω κι εγώ βόλτα στο νέο σχήμα μπουζουκιών hondos center...
χαχαχααχα
Το τι χαρά πήρα προχτές δε λέγεται!!
Μου είχε τελειώσει το make up και η πούδρα είναι στα τελειώματα, και λέω αντε τώρα να μπορέσεις να τα πάρεις κ τα δύο θέλεις 80 έουρος... κι εκεί μ=που έψαχνα τον αφρό να φτιάξω μαλλί βρίσκω ξεχασμένο ένα ολοκαίνουριο κουτάκι με make up! Shocked Λέω μου το στειλε Ο ΘΕΟΣ!!!! χαχαχαχαχα μιλάμε καταχάρηκα λες και κέρδισα τα εκατομήρια! Κάποια στιγμή που ευδοκιμούσαν λεφτά θα το χα πάρει σε πλεόνασμα και μου μεινε δεν εξηγείται!!!

Λοιπόν σας διάβασα κι από ότι βλέπω όλες πολύ καλά.
ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ήρθε το ΣΟΥ/ΚΟΥ αντε να ξεκινάνε τα γεννητούρια.

Που λέτε εμένα ο όμορφος χτες βράδυ λύσαξε δε ξέρω πλέον τι να κάνω, ούτε στην αγκαλιά κοιμόταν, ούτε στο καρότσι, ούτε στο λίκνο, ούτε στο κρεβάτι, ούτε με το στήθος ηρεμούσε τίποτα, απελπισία σκέτη, δίπλωνε στα δύο και σφιγκόταν, δεν ηρεμούσε με τίποτα.
Εμάς αυτό το infacolic είναι σαν να μη το παίρνουμε, τίποτα απολύτως μιλάμε... μήπως να του δώσω όλο το μπουκαλάκι? Razz
Τώρα κοιμάται και γελάει φωναχτα σαν να με δουλεύει... Very Happy
Εγώ από την υπερένταση πλέον δε μπορώ να κοιμηθώ, ίσως το μεσημέρι, τώρα το ριξα στον καφέ κ λέω ας κανω τουλάχιστον καμια δουλειά.

Αννα μου ξέρω το λες για το καλό μας ως πιο έμπειρη, αλλά πως του τις κόβεις αυτές τις συνήθειες δε ξέρω..
Και θέλει τώρα που είναι νωρίς..

Ρε κορίτσια πείτε μου σας παρακαλώ, αν του έδινα χαμομιλάκι λέτε να ηρεμούσε?
Λένε ότι δε χρειάζεται τπτ άλλο αν θηλάζει αλλά λέω αν το δοκιμάσω μήπως κ χαλαρώσει..
Αν ναι πως το κάνω, είναι το ίδιο που πίνουμε εμείς ή υπάρχει ειδικό για μωράκια?

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ γιωτάκι μου..πονεμένη ιστορία με τα ψώνια στον χοντο...κι εμένα μου έχει λειψει...το μόνο που με ΄σωνει ειναι οτι στην εγκυμοσύνη δεν ειχα καμία ορεξη να βαφτώ παρα ελάχιστα και έτσι δεν εχουν τελειωσει τα βαφτικά...μονο οι κρέμες προσώπου και είναι χειρότερο γιατί ειναι ακριβες!αλλά πρεπει να παω να πάρω..βρήκα μια προσφορά σε ένα site με προσφορες για καθαρισμό και ανάπλαση προσώπου με κυτταροθεραπεία με 30 ευρώ και θα το κλεισω να το κάνω γιατι η μουρίτσα μου έγινε χάλια...και μετά μόλις πληρωθω απο το ικα θα πάω στο χοντο και ααυτο ειναι απειλη!!!ΧΑΧΑΧ
δεν ξέρω για το χαμομήλι που ρωτας κουκλα μου δεν της εχω δώσει ουτε στον φίλιππο ειχα δώσει κάποιο κορίτσι θα ξέρει ομως να σου πει σιγουρα..

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου, εγώ είμαι χάλια.
Χθές έμαθα οτι αυτοκτόνησε ένας αδερφικός μας φίλος (εμένα και του άντρα μου)
Εχουμε σαλτάρει..
Ειμάι άυπνη τελείως..

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aurora έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου, εγώ είμαι χάλια.
Χθές έμαθα οτι αυτοκτόνησε ένας αδερφικός μας φίλος (εμένα και του άντρα μου)
Εχουμε σαλτάρει..
Ειμάι άυπνη τελείως..
αχ στελλάκι μου ζωή σε σας!κουράγιο ξέρω πως είναι το έχω περάσει κι εγώ ...αλλά να κοιτάξεις να κοιμηθεις και όσο μπορεις να είσαι καλά για το μωράκι σου..ξέρω δεν έιναι καθόλου ευκολο αλλα να προσέχεις τώρα που είσαι στο τέλος νιώθουν τα πάντα τα μωράκια μας..

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα τι μου κανετε..
Γιωτα δω στου χαμομήλι θα του κάνει καλο.Στα φαρμακεία υπάρχει το κιτερντεν που θα στο πιει ποιο εύκολα γιατι ειναι γλυκό δεν ξερω αν εχει ζάχαρη αλλα είναι για βρεφη. Εγω εχω απο την πεθερά μου που το εχει μαζέψει μονη της αλλα οταν τελειώσει θα της δινω απο τα φακελάκια ιδιο εκανα και στον γιο μου.Να το βράζεις λιγο παραπανω.ΟΙ γιατροι συστήνουν δυο φορες την ημερα αλλα εγω της εβαζα καθε φορα μεσα στο γαλα.Εσυ που θηλάζεις θα δυσκολευτείς λιγο γιατι δεν το πίνουν.
Τινη μια χαρα ειναι το μωράκι σου να μην ανησυχείς ασε να περάσει ο καιρός και θα δεις οτι το μωρο σου δεν θα παρει απο τον μπαμπα συνήθως παίρνουν τα αγορια απο την μαμα και τα κοριτσια απο τον μπαμπα. Χαρηκα πολυ για την μανουλα σου μακάρι να σταθεροποιηθεί.
Δεν θυμάμαι και πολλά αλλά αυτο που θελω να πω ειναι οτι μετα απο τις 40 ημερες η μικρη μου έστρωσε αρα πιστεύω οτι τα μικρούλια εκει γυρω θα αρχίσουν να φτιάχνουν ωράριο κι ετσι θα ειμαστε ποιο ξεκούραστες.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aurora έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου, εγώ είμαι χάλια.
Χθές έμαθα οτι αυτοκτόνησε ένας αδερφικός μας φίλος (εμένα και του άντρα μου)
Εχουμε σαλτάρει..
Ειμάι άυπνη τελείως..

Κρίμα ρε γαμώτο γιατι άραγε έκανε κατι τέτοιο; Είχε οικογένεια η ηταν ελεύθερος.

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια

ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ... ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΕΝΑΣ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΟΣ ΧΑΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ... ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ !!!

Γιωτακι μου ειναι ειδικα για μωρακια ...εχει στο σουπερ μαρκετ ... κανει γυρω στα 4 ευρω και θα το βρεις εκει που εχει τις κρεμουλες και τα ριζαλευρα για μωρακια ...

100 ml νερο βρασμενο - αποστειρωμενο .. και βαζεις ενα κουταλακι του γλυκου απο το χαμομηλι!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ινα καλημέρα τα παιδάκια σου ειναι κουκλια. Τι κάνουν τα νεογέννητα κολμπανε;

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιωτακι για να μην σε μπερδεψουμε ...λεμε το ιδιο με την κωνσταντινα ...

ΚΩΝ/ΝΑ -ΦΩΤΕΙΝΗ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 417472

καλα ειναι αγαπη μου ... κολυμπανε και τρωνε ΠΟΛΥ ... ευτυχως αυτα δεν κλαινε ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 13 604962 ...

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα χα χα χα ελα μωρε υπομονή θα μεγαλώσουν τι να κανουμε. Εγω απο το καρότσι στο ριλαξ κι απο το ριλαξ στην κουνια. Αγκαλιές οσο λιγότερο γίνεται. Πάντως βλέπω οτι εχει αρχίσει και καταλαβαίνει την μερα απο την νυχτα γιατι την νύχτα τρώει και κοιμαται ενω την ημέρα θελει παρεα κοιταει τα παντα και μου χαμογελάει αρκετά τρελαίνομαι η μανά λεωωωωωωωωωωω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις