Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
152 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 152 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα σε ολες !!!

Κριστιν ουτε εγω ιδρωσα παρ'ολη την μαχη που εδωσα !!!

Νερο δεν με αφηναν να πιω ... μονο μου εβρεχαν τα χειλη !!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xara64 έγραψε:
Μαρακι μου το ξερω ρε γμτ αλλα ελα που ακομα κ που με ρωταει που το εχεις αυτο εκνευριζομαι κ της απανταω αποτομα!!πηγαμε σ/μ κ της φωναξα μεσα στον κοσμο κ βουρκωσε ρε γμτ!!ειμαι για κλωτσιες το ξερω αλλα δεν ξερω τι με πιανει δεν μπορω να ελενξω καθολου τα νευρα μου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Xαρουλίτα μου!!! τα ίδια έκανα κι εγώ με τη μαμά μου 2 μέρες πριν γεννήσω..και να σου πω και το χειρότερο..την προτελευταία μέρα της γέννας λοιπόν κάναμε έναν τόσο μεγάλο καυγά που κατάλαβα ότι η μπέμπα ταράχτηκε και άρχισε τις βόλτες! και την άλλη μέρα ήταν η Παρασκευή, πριν το Σάββατο που γέννησα, που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι το μωρό γύρισε προς τα κάτω κι ενώ 2 μήνες ήταν με το κεφαλάκι σε σωστή θέση, το βρήκε όπως να'ναι με επακόλουθο ο υπέροχος τοκετός που είχα και κατέβαινε με τον αγκώνα! τυχαίο λες;; εγώ το είπα του γιατρού και μου είπε ότι όντως μπορεί να επηρεαστεί το μπεμπάκι από τη δική μας αναστάτωση!!!!! Μετά έγινε και αυτό με τη μαμά μου, που εκεί ΟΡΚΙΣΤΗΚΑ να μην την ξαναστενοχωρήσω με τις φωνές μου και τα νεύρα μου..

Kristinaki έγραψε:

ΑΑΑ δε σας ειπα. εκλεισα ραντεβου κομμωτηριο να κτενιστω αυριο το μεσημερι. χαχαχα.

Εντωμεταξυ το εχω απορια. οσες γεννησατε στον τοκετο ιδρωνεις; πως ειναι η θερμοκρασια μεσα εκει; και κατι αλλο που θα θεωρησετε χαζο αλλα χωρις αυτο δεν αντεχω! δικαιουσαι να πινεις νερο;!!!!

Λοιπόν αγάπη μου, σε λίγο θα ανεβάσω την πρώτη φώτο μου με την μπέμπα αμέσως μόλις γεννήθηκε να με λυπηθείτε Sad ! κατ'αρχήν φαίνονται τα σπασμένα αγγεία μου σε όλο το πρόσωπο από τις εξωθήσεις, που σας είχα πει ότι βγήκα ολομελάνιαστη από την αίθουσα τοκετού, και μούσκεμα στον ιδρώτα! Νερό δεν με άφησαν να πιω, ήταν ο Μάνος στο προσκέφαλό μου και του είχαν δώσει μια βρεγμένη γαζούλα απλά για να μου βρέχει τα χείλη! Προς το τέλος βέβαια είχα αφυδατωθεί τόσο πολύ που πήρα τη γάζα από τα χέρια του και την έβαλα ολόκληρη μέσα στο στόμα μου! Τώρα κρύο εγώ εκεί δεν ένιωσα, ήταν και πολύ ζεστή μέρα, τί να πω..

Ελευθερία μου καλησπέρα κουκλίτσα μου! εμένα πάλι με πήγαν σε ένα τεταρτάκι στο δωμάτιο μετά που τελείωσε ο γιατρός με τα ράμματα. Ήρθε μια μαία με καθάρισε καλά, καλά, μου φόρεσε το σέξι βρακάκι μιας χρήσης με την τεράαααστια σερβιέτα και με πήγαν στο θάλαμο..

Τί μου θυμήσατε τώρα! Αναμνήσεις προ 21 ημερών!! Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Σαβ Οκτ 13, 2012 7:58 am, 1 φορά

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ινάκο μου καλησπέρα!! τί μου κάνετε αγάπη μου!! από βδομάδα, πρώτα ο Θεός, θα σου σκάσουμε μύτη με τη Στελλίτσα!!

Ανέβασα τη φώτο-μαύρα-χάλια-μόλις-γέννησα να γελάσει κάθε πικραμένου το χειλάκι με τα μούτρα μου! τρομαγμένη τελείως είμαι!!

ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑ ...

Γελάστε άφοβα! δεν παρεξηγώ! εδώ η ίδια αυτοσαρκάζομαι με τα χάλια μου!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Σαβ Οκτ 13, 2012 10:28 am, 1 φορά

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ συγκινηθηκα με την ΦΩΤΟ !!!

ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ...

ΚΑΙ ΕΔΩ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ... ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ !!!

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ !!!

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΙΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?????????? ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΜΑΙ!! ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ, Η ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ! ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ!

Razz Razz Razz Razz

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΙΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?????????? ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΜΑΙ!! ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ, Η ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ! ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ!

Razz Razz Razz Razz


ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 654655 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 654655 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 654655

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια παρεπιπτόντως σας στέλνω και εδώ το μύνημα που έγραψα και στο θέμα με τις μανούλες, εάν μπορεί κάποια ίσως να με διαφωτίσει επί του θέματος :


Μανούλες!! τη βοήθειά σας παρακαλώ! (δεν βρίσκω σαββατιάτικα το γιατρό!)
Η μπέμπα ενώ κοιμάται βγάζει κάτι περίεργους ήχους σαν αλογάκι που χλιμιντρίζει να το πω, σαν χουρχουρητό, δεν μπορώ να το περιγράψω..προέρχονται από τη μυτούλα, όχι ευτυχώς από το στήθος. Όσο μπορώ να δω η μυτούλα της είναι καθαρή, δεν φαίνεται τουλάχιστον εξωτερικά για βουλωμένη..διάβασα διάφορα στο γιατρο-google και άλλα με άγχωσαν (πχ υπνικές άπνοιες, βρογχιολίτιδα) και άλλα με καθησύχασαν (ότι ακόμη δεν έχει καθαρίσει από το αμνιακό, ότι δεν άνοιξαν καλά ακόμη οι ρινικές κόγχες, ή ότι είναι απλά μυξούλες που θέλουν ορό και ρούφηγμα με το ρύγχος).Καμιά παρόμοια περίπτωση έχετε ζήσει ή ακούσει;;; Ευχαριστώ!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακι μου εχεις δικιο οταν διαβασα αυτο που εγινε εκεινη την ημερα με την μαμα σου εβαλα τα κλαματα κ ελεγα μεσα μου οτι οταν θα ερθει δεν πρεπει να την στεναχωρω κ οτι να μην την θεωρω δεδομενη,μετα κ απο τα λογια της Χριστινας και της Φωτεινουλας που τις εχουν χασει ειπα παλι το ιδιο μεσα μου κ τωρα εχει ερθει κ την κανω σκουπιδι,δεν μπορω να καταλαβω τι με πιανει γμτ!!
τεσπα η φωτο σου ειναι πολυ πολυ γκυκια ενταξει εισαι ταλαιπωρημενη δεν περασες λιγα εκεινη την ημερα,επισης κ αυτη στο προφιλ η κοκοοικογενεια δηλαδη θεικη κ αυτη!!

Ινακι τα ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 417472 μου!!

κοριτσακια σας αφηνω κ τα λεμε το βραδυ ελπιζω να πετυχω καμια μεσα!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ινάκο,τίνη μου ελευθερίτσα και χριστινακι χαρουλάκι μου τα φιλιά μου κοριτσάρες μου!
εγώ πάντως και στις 2 γέννες έσκασα η γυναικα,απο τη ανάνηψη με ανέβασαν στο δωμάτιο σε μιάμιση ώρα περιπου και νερό μου έδωσαν κανονικά να πιω όταν τους ζήτησα!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινούλα καλησπέρα! σε δημόσιο νοσοκομείο γέννησα, σίγουρα απέχουν μακράν του ιδιωτικού..εδώ καλέ ούτε ρόμπα με φόρεσαν, με το νυχτικάκι μου γέννησα! και δεν ξέρω πόσα μάτια παίζει και να με είδαν από το διάδρομο όταν ανοιγόκλειναν μπες - βγες οι μαίες τις πόρτες!!!! τελείως χύμα όσον αφορά στον τοκετό. Κατά τ'άλλα πρόθυμες μαίες, δίκλινο πεντακάθαρο δωμάτιο, γνωστός μας σεκιουριτάς να μην βγάζει έξω τους δικούς μου αμέσως στη λήξη του επισκεπτηρίου, φαγητό καλούτσικο, μια χαρά!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tινακο τι να σου πω για το γουργουρητο.. δε νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο παντως.. αφου προερχεται απο τη μυτη.. δοκιμασες να της ξεβουλώσεις τη μύτη με αυτο που ρουφαμε τις μυξούλες? εγω ακομα μονο φυσιολογικο ορό του βάζω αλλα ο παιδίατρος ειπε να κανουμε και αυτο προληπτικα με το σωληνακι...

η φωτο σου ειναι καταπληκτικη...

http://www.creativebeez.gr

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΙΝΗ ΕΓΩ ΕΔΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΤΟ ΣΟΥ....ΤΟ ΚΕΝΟΟ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ - ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 417472

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουκλες μου παω να ετοιμασω πράγματα για να πάμε αποψε να μεινουμε στην μαμα μου,μάνα,γιος και κόρη γιατί ο γιωργος πήγε ανδρο να επιβλεψει μια δουλεια που ξεκινησε σήμερα και θα έρθει αυριο και φοβάμαι να μεινω μόνη μου με τα 2 παιδιά στην κηφισια..είμαστε πολύ ησυχα εδώ και δεν έχει κόσμο και αυτοκίνητα να περνάνε και με παέι ...αν τα καταφέρω να μπω απο κει θα σας γράψω τα φιλιά μου σε όλες

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:Κορίτσια παρεπιπτόντως σας στέλνω και εδώ το μύνημα που έγραψα και στο θέμα με τις μανούλες, εάν μπορεί κάποια ίσως να με διαφωτίσει επί του θέματος :


Μανούλες!! τη βοήθειά σας παρακαλώ! (δεν βρίσκω σαββατιάτικα το γιατρό!)
Η μπέμπα ενώ κοιμάται βγάζει κάτι περίεργους ήχους σαν αλογάκι που χλιμιντρίζει να το πω, σαν χουρχουρητό, δεν μπορώ να το περιγράψω..προέρχονται από τη μυτούλα, όχι ευτυχώς από το στήθος. Όσο μπορώ να δω η μυτούλα της είναι καθαρή, δεν φαίνεται τουλάχιστον εξωτερικά για βουλωμένη..διάβασα διάφορα στο γιατρο-google και άλλα με άγχωσαν (πχ υπνικές άπνοιες, βρογχιολίτιδα) και άλλα με καθησύχασαν (ότι ακόμη δεν έχει καθαρίσει από το αμνιακό, ότι δεν άνοιξαν καλά ακόμη οι ρινικές κόγχες, ή ότι είναι απλά μυξούλες που θέλουν ορό και ρούφηγμα με το ρύγχος).Καμιά παρόμοια περίπτωση έχετε ζήσει ή ακούσει;;; Ευχαριστώ!


Τινααααααακιιιιιιιιι.... για τον ιδιο λογω καλουσα κ εγω την παιδιατρο σημερα κ δεν απαντουσε!!!!!!!!!!!!!
τελικα υα παιδια μας ειναι φτιαγμενα το ενα για το αλλο... τελος!!!!!!!!!1

εγω ευτυχως διαβασα μονο τα καθησυχαστικα... υπαρχει κ θεμα στο δικομας φορουμ
http://forum.eimaimama.gr/t795-topic

εγω ορο βαζω 3 φορες την ημερα απο χτες... μου το ειχε πει η παιδιατρος αλλα εγω τον ειχα περιορισει γαιτι μου ειπαν προκαλει ωτιτιδες! και τωρα ξανα 3 φορες την ημερα!!!!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ εγω στον τοκετο δεν θυμαμαι να ιδρωσα αν κ ειχε ζεστη μεσα... νερο επινα κανονικα, πρεπει να ηπια πανω απο μισο λιτρο (ειχα παρει κ δικο μου) κ μενα μου εφερναν παπια και μετα την επισκληριδιο καθετηρα! κ η μαια μου οταν γεμιζε εδειχνε με χαρα στον αντρα μου ποσο γεμισα το σακουλακι!!! (μπλιαχ!!!!!)

αλλα κ σε μας ψιλοχυμα ηταν, το ρομπακι που φορουσα ηταν πολυ κοντο κ ανοιχτο πισω...
Στην ανανηψη 2 ωρες με κρατησαν... καλα ηταν γιατι κοιμηθηκα λιγο!!!

αλλα κομμωτηριο που ελεγα κ εγω να παω στο μαιευτηριο, δεν προλαβα! μαλιστα ειχα ξεχασει να παρω σαμπουαν κ λουστηκα με το υγρο το απολυμαντικο που μου εφεραν για να πλενομαι απο κατω.... Razz Razz Razz Razz σουπερ εγιναν τα μαλλια!!!! Razz Razz Razz Razz

Τινη συμφωνω κ εγω με την Ινα για την ομορφια της φωτο... η ευτυχια κ η ηρεμια φαινεται στα ματια σου

παλι με ημικρανια ειμαι σημερα... ουτε ξερω ποσες συνεχομενες μερες ειμαι ετσι!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναμαι και παλι εδω!!!!

Λοιπον κοριτσια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τη διαφωτιση! πηρα μια ιδεα. θα παρω και εγω δικο μου νερο οπως την Εμη!!
Και θα παω κομμωτηριο απο πριν γιατι το μαλλι μου δε στρωνει απο μονο του. θα παω αυριο βασικα. αν ειναι να ιδρωσουμε, ας ιδρωσουμε Very Happy

Ηρθε ο θειος μου απο Αγγλια και συζητουσα μαζι του που ειναι γιατρος και με τη θεια μου που ειναι νοσοκομα για το συστημα υγειας. Αυτο που μου εκανε εντυπωση μεγαλη ειναι πως στην αγγλια ειναι ολα στην εντελεια και φροντιζουν πανω απολα για την καλη ενημερωση της μητερας καθως και για τις αναγκες της ολες. τι να σας λεω.. καταρχην καθε εγκυουλα εχει τη δικη της προσωπικη μαια, η οποια εκτος απο τον γιατρο, την ενημερωνει για τα παντα, συζητανε για τα παντα , ειναι σε επικοινωνια για τη ψυχολογικη στηριξη της νεας μανουλας και αναλυουν μαζι ολες τις εναλλακτικες που εχουν για τον τοκετο. σε αντιθεση με εδω που ο γιατρος μου δε μου εξηγησε καν τι ειναι η προκληση και δε μου εδωσε αλλες εναλλακτικες πχ. παραλληλα σε περιπτωση που υπαρχει αναγκη να προχωρησεις σε καισαρικη , σου κανουν πρωτα κατι που το ονομαζουν δοκιμαστικο φ/τ για να δουνε αν πετυχει, γιατι πιστευουν οτι καθε μανουλα εχει το δικαιωμα να δοκιμασει για φ/τ.. και αλλα πολλα..
Τους ειπα οτι το επομενο μου παιδι θα εχει αγγλικη υπηκοοτητα τελος Very Happy

Εδω να προσθεσω οτι η θεια μου γεννησε το τριτο της παιδι ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕς μετα την πητ της και ηταν ολα μια χαρα!! δεν πιστευουν εκει οτι με το να επισπευσεις μια διαδικασια που θα ερθει απο μονη της ουτως η αλλως, κερδιζεις κατι. Ο χρονος που δινουν στην αγγλια ομως μετα τη πητ ειναι δυο βδομαδες.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kristinaki στις Σαβ Οκτ 13, 2012 10:19 am, 1 φορά

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακο μου ειναι πολυ ομορφη η φωτο για δυο λογους..
Ενα: το προσωπο σου ειναι μεν ταλαιπωρημενο αλλα παραλληλα φαινεσαι ανακουφισμενη που τελειωσε αυτο που περασες. Ειναι ομως ζωγραφισμενη ολη η χαρα σου επανω..

Δυο: το μικρο σου αγγελουδι αυτο που κρατας , το οποιο πριν λιγα λεπτα ηταν στην κοιλιτσα σου, δειχνει ποσο σε εχει αναγκη στη φωτογραφια.. εσενα τη γλυκεια του μανουλα.

Δεν ειναι αυτο ενα θαυμα απο μονο του;; Δε σε δουλευω μαρεσε πολυ η φωτο σου καλη μου!
αααα και εισαι κουκλα και αβαφτη ακομα και ταλαιπωρημενη!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να'μαι πάλι! έφτιαξα μάφινς της Χαράς (για πολλοστή φορά!), πατατούλες γιαχνί και μια σπιτική πιτσούλα (πάλι της Χαράς!)!!

Καλέ, πού πήγαν οι φωτογραφίες των προφίλ μας κάτω από τα ονόματά μας;;;


Εμάκο μου!! λες να σε αποκαλώ και εγώ συμπεθεράκο όπως η Βίκη μας το Χριστινάκι? χαχαχα! συμπάσχουν τα παιδάκια μας! Ευτυχώς τότε με τα ψώνια της βαλιτσούλας, μου κοψε και πήρα τη συσκευή της chicco με το ρύγχος για τις μυξούλες, με διαφώτισε και η Ίνα μας και της κάναμε αναρρόφηση με τον ορό, ηρέμησε κάπως και κοιμήθηκε, προς το παρόν χωρίς θορύβους! Περιγραφή όμως κι εγώ! Το παιδάκι μου κάνει σαν αλογάκι που χλιμιντρίζει, τώρα που το σκέφτομαι και σαν γουρουνάκι κάνει, το καημένο μου! Διάβασα το θεματάκι με τα χουρχουρητά, ευτυχώς! Ευχαριστώ πολύ και περαστικούλια για τον πονοκέφαλο..καμιά βολτίτσα ίσως σε βοηθούσε; Ο γαμπρός μας είναι καλό παιδάκι σήμερα;

Χριστινάκι μου!!! Είδες διαφορά έξω απ' ότι Ελλάδα και Κύπρο (τελικά). Κράτη πρόνοιας, όχι αστεία! Τουλάχιστον πλέον μην ανησυχείς για ΤΙΠΟΤΑ, τώρα που ήρθε ο θείος σου ό,τι χρειαστείς θα είναι κοντά σου!!! Αγάπη μου να σε ρωτήσω κάτι; Πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα είσαι εσύ; υπάρχουν και κακοί άνθρωποι μωρό μου!! και σε βλέπω τόσο καλή για αυτόν τον κόσμο γλυκιά μου..

Φωτεινούλα μου καλό βραδάκι με την μανούλα και τα παιδάκια σου καλή μου, αφού νιώθεις πιο ασφαλής εκεί, καλά κάνεις και πας.

Ινάκο μου πάνε οι φώτος μας..

ΠΗΝΕΛΟΠΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!! Πού είσαι;;;;;;;;;;

(μιλάμε έχω τρελά κέφια σήμερα!)

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακο μου εχεις τρελλα κεφια ε;;; Very Happy
Αξιοποιησε τα αγαπη μου! ισως αυριο που ειναι και κυριακη πατε καμια βολτιτσα παλι με την μπεμπα. γουρουνακι; ωχου το τι γλυκοοοο!!!
χμμ οσο αφορα αυτο που με ρωτησες, δεν ειμαι παντα καλη με ολους.. εξαρταται απο το ποιο ατομο εχω απεναντι μου. βεβαια δεν ειμαι ουτε αγενης, ποτε ομως.. η διαφορα ειναι οτι σε αυτους που δε με σεβονται δεν εχω τιποτε να δωσω.. μια παθητικη σταση και τελος.
Εσυ ομως κουκλα μου εισαι τοσο γλυκεια που δε νομιζω να υπαρχει ατομο στον κοσμο που να μη σε συμπαθησει!
Εκτος αυτοι που σε ζηλευουν βεβαια τους οποιους αστους να σκασουν απτο κακο τους, αν υπαρχουν! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 669659 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 669659 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 17 669659

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kristinaki έγραψε:Ναμαι και παλι εδω!!!!

Λοιπον κοριτσια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τη διαφωτιση! πηρα μια ιδεα. θα παρω και εγω δικο μου νερο οπως την Εμη!!
Και θα παω κομμωτηριο απο πριν γιατι το μαλλι μου δε στρωνει απο μονο του. θα παω αυριο βασικα. αν ειναι να ιδρωσουμε, ας ιδρωσουμε Very Happy

Ηρθε ο θειος μου απο Αγγλια και συζητουσα μαζι του που ειναι γιατρος και με τη θεια μου που ειναι νοσοκομα για το συστημα υγειας. Αυτο που μου εκανε εντυπωση μεγαλη ειναι πως στην αγγλια ειναι ολα στην εντελεια και φροντιζουν πανω απολα για την καλη ενημερωση της μητερας καθως και για τις αναγκες της ολες. τι να σας λεω.. καταρχην καθε εγκυουλα εχει τη δικη της προσωπικη μαια, η οποια εκτος απο τον γιατρο, την ενημερωνει για τα παντα, συζητανε για τα παντα , ειναι σε επικοινωνια για τη ψυχολογικη στηριξη της νεας μανουλας και αναλυουν μαζι ολες τις εναλλακτικες που εχουν για τον τοκετο. σε αντιθεση με εδω που ο γιατρος μου δε μου εξηγησε καν τι ειναι η προκληση και δε μου εδωσε αλλες εναλλακτικες πχ. παραλληλα σε περιπτωση που υπαρχει αναγκη να προχωρησεις σε καισαρικη , σου κανουν πρωτα κατι που το ονομαζουν δοκιμαστικο φ/τ για να δουνε αν πετυχει, γιατι πιστευουν οτι καθε μανουλα εχει το δικαιωμα να δοκιμασει για φ/τ.. και αλλα πολλα..
Τους ειπα οτι το επομενο μου παιδι θα εχει αγγλικη υπηκοοτητα τελος Very Happy

Εδω να προσθεσω οτι η θεια μου γεννησε το τριτο της παιδι ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕς μετα την πητ της και ηταν ολα μια χαρα!! δεν πιστευουν εκει οτι με το να επισπευσεις μια διαδικασια που θα ερθει απο μονη της ουτως η αλλως, κερδιζεις κατι. Ο χρονος που δινουν στην αγγλια ομως μετα τη πητ ειναι δυο βδομαδες.
sorry που μπαινω ετσι στο θεματακι σας αλλα ετυχε να σας διαβασω... λοιπον κ εμενα η μπεμπα δεν ηθελε να βγει, οταν πηγα 40 + 4 ειπα στο γιατρο δεν αντεχω αλλο βαλε με με προκληση.... μεγα λαθος , ταλαιπωρηθηκα (το παιδι ηταν ακομα ψιλα) και μετα απο 12 ωρες εκανα καισαρικη γιατι δεν εκανα διαστολη... ο γιατρος μου ο οποιος εχει σπουδασει αγγλια μου ελεγε να περιμενω κ οτι στην αγγλια δινουν 2 εβδομαδες + αλλα εγω δεν ειχα υπομονη, anyway κανε λιγο υπομονη ακομα αν κ ξερω οτι ειναι δυσκολο. με το καλο.... και στα αλλα κοριτσια να σας ζησουν!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eυχαριστω Ελπιδα μου για την απαντηση σου! θα τη λαβω υποψη εννοειται! ναι αυτο ακριβως μου ειπε και εμενα ο θειος μου. οταν παω τη δευτερα θα ρωτησω ξανα και για τη θεση του μωρου τωρα και για ολα γιατι ειναι κριμα να ταλαιπωρηθω και εγω και το μωρακι.
Να σου ζησει εντωμεταξυ το μικρο σου να το χαιρεσαι!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Agaphmenes mou saa diavazw alla shmera den eimai sta kala mou,m exei pethanei o mikros,exei kollhsei ta podia tou sta pleyra mou k piezei,nomizw tha mou kanei zhmia k ap thn allh me to kefali tou me piezei xamhla k ponaw k ston kolpo..exei lyssaksei k den stamata edw k wres!

Xristinako mou sthn Agglia einai ola teleia,ola omws!Exw zhsei k ekei mou etyxe na kanw thn skoulikoeid. Opou mexri k psyxologo m eferan se efhmereyon nosokomeio epeidh den eixa kanenan k hmoun monh mou,den plhrwsa apolytws tipota apo eksetaseis,epemvash,dwmatio,farmaka gia meta,gazes k parakolouthish gia 1 mhna se idiwtikh klinikh ths perioxhs mou..epishs m kanan k plastikh apo panw xwris na to zhthsw kai etsi to shmadaki mou to exw alla kamia sxesh me to na to ekana edw se sfageio!An enas ksenos pathaine to idio sthn Ellada mas tha ton eixan gdarei oikonomika kai kuriolektika!Anyway...

Tinako mou ontws h fotografia sou einai poly omorfh apo kathe apopsh xwris kamia ypervolh!!Epishs..protimw thn foto pou hsasan oloi mazi gia to forum,poly-poly glukia!!!

Se ola ta koritsia filia..eimai sthn Tv kai ponaw siwphla shmera dioti opws sas eipa o mikros mou exei apofasisei shmera na kanei epanastash!

Sas filw.

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Πηνελοπακι μου μολις σε σκεφτομουν καλη μου!
Οντως ακουεται να σου καναν καλη δουλεια στην Αγγλια με ολα οσα λες! δεν ταλαιπωρηθηκες καθολου και εξτρα πλαστικη; αυτο εννοειται δεν υπαρχει εδω. εγω εχω τεραστιο σημαδι..
Κανει επανασταση ο μπομπιρας ε; σου λεει η μαμα χαλαρωσε, ας της θυμησω την υπαρξη μου! να ξαπλωσεις καλη μου οσο μπορεις να εισαι πιο ανετα και αν εχεις πονους δεν ειναι κακο να παρεις ενα ντεπον. εμενα παντα με βοηθαει..
ααα και φαε κατι μη ξεχασεις..

Εγω παω για μπανακι να χαλαρωσω γιατι μεσα μου ειμαι μπερδεμενη και εγω και αρκετα αγχωμενη. χχχχχ

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xristinaki mou kalo mpanaki k na xalarwseis..se katalavainw k egw mperdemenh tha hmoun..alliws ta skeftomaste k alliws mas erxontai!
An adexeis k to mwro sou einai kala apo ygra klp mhn to kaneis,einai kathara dikh sou h epilogh kai prepei na einai sevasth ap olous.An den adexeis k theleis na to kaneis,na to kaneis me sigouria k kalh diathesh giati tha se vohthisei poly,se ola mas voh8a h kalh diathesh,na mhn pas tromagmenh re koritsaki mou,na skeftesai mono to kalo ths istorias pou einai h mikroula sto eksw kosmo kai sthn agkalia sou Smile.
Na kaneis ta mallakia sou teleia ayrio k na ta eyxaristh8eis poly-poly!!!
Tha eperna farmako depon h kati alla oi ponoi einai ap tis kinhseis tou opote askopa tha ta parw,ena krasi isws voh8hsei na xalarwsw k egw k ayto alla oute gi ayto exw oreksh..pou tha paei tha koimhthei kapoia stigmh!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πηνελοπάκι μου πώς να σε κάνουμε να νιώσεις καλύτερα; Sad εσύ μας ανεβάζεις όλες! δεν θέλω να μην είσαι καλά..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις