Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
118 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 118 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianthi_m έγραψε:Καλημερα Φωτεινη! Καλημερα Έμυ!
εμεις μετα την κριση που κρατησε μεχρι τη 1 ξυπνησε στις 4 να φαει και μετα παλι το πρωι κατα τις 7.. θελει και να κοιμαται στην αγκαλια μου και τον βαζω παλι στη κουνια του και μετα απο λιγο ξυπναω τρομαγμενη να δω που ειναι! απο τη νυστα μου ξεχνάω! λεω Παναγια μου μη με πηρε ο υπνος με τον μικρο στα χερια...

Μου ηρθε το σλινγκ απο τη Στελλα και εχω στειλει τον αντρα μου να το φερει... ανυπομονω να το δω και να τον βαλω μεσα! πρεπει να το πλυνω όμως πρωτα...
αχ μαριανθάκο μου κι εγώ τα ίδια..σταμάτησα να την θηλάζω στην καρέκλα στο δωμάτιο της γιατί φοβάμαι οτι θα με παρει ο υπνος και θα μου πεσει απο τα χερια και έτσι την παω στο σαλόνι στον καναπε...ποσες φορες παει να με παρει ο υπνος....
μεγεια το sling σου!παράγγειλα κι εγω στην στελλιτσα χτες!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσαρες μου!
Και παλι εδω. Σοφακι ακολουθω τα χναρια σου "δε γενναωωωωω ακομης"!!

Μαριανθη μου, Φωτεινουλα, Μαρια, Εμη, Χαρα καλημερα!!!

Μανουλες μου γλυκες ειναι η ανησυχια που εχετε οτι θα σας πεσει το μωρακι γιατι θα σας παρει ο υπνος. δεν ειναι ευκολο να γινει αυτο, η μανα εχει παντα ενστικτο Very Happy αυτο πιστευω.

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αποτι διαβασα Σοφακι μου κανει το χαμομηλακι για τα ματια. και σκετο νερο δηλαδη ειναι οκ.

Αντε βαλε μια φωτο της ζουζουνας σου να την δω και τη φευγεις μετα αν δε θες να φαινεται. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 40746
πολυ θελω να τη δω τη μικρουλα σου!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα χριστινακι.τωρα θα σου εστελνα μνμ!!!!
τα κοριτσακια μας ειναι ναζιαρικα!!!!
μη στεναχωριεσαι οταν ερθει η ωρα της θα βγει!και ευχομαι αφου ακολουθεις τα χναρια μου να γεννησεις τοσο ευκολα οσο και εγω! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 654316

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα Χριστινακι!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 417472

Σοφία μπορεις να της πλυνεις τα ματια με λιγο γάλα δικό σου... γιατροσόφια! Smile ή κ με ορό

http://www.creativebeez.gr

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα χριστινάκι μου!μωρε για πλάκα μπορει να σου φύγει απο τα χερια αν σε παρει ο ύπνος...το θεμα ειναι να ξύπνησεις πριν γίνει αυτο!έχει ένστικτο η μάνα αλλα και η αυπνία είναι δράμα δεν την παλευεις

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:καλημερα χριστινακι.τωρα θα σου εστελνα μνμ!!!!
τα κοριτσακια μας ειναι ναζιαρικα!!!!
μη στεναχωριεσαι οταν ερθει η ωρα της θα βγει!και ευχομαι αφου ακολουθεις τα χναρια μου να γεννησεις τοσο ευκολα οσο και εγω! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 654316

αγαπηηηη μου ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!! αχ θεε μου ποσο σου μοιαζει η μικρη σου!
ειναι ενα κοπι εσυ σοφακι το ξερεις;; και τι γλυκο χαμογελο ειναι αυτο!!

ΑΑΑ ναι μακαρι ναχω τη γεννα σου! αγχωθηκες πολυ αλλα τελικα σου βγηκε σε καλο ειδες; Very Happy

ως τη δευτερα θα εχω γεννησει και εγω. θυμασαι που μου ειπες οτι εκει δεν κανουν προκληση στο νοσοκομειο αν δε περασουν 5 μερες μετα τη πητ. ε ακριβως το ιδιο και εδω , αρα περιμενω!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
foteini35 έγραψε:καλημέρα χριστινάκι μου!μωρε για πλάκα μπορει να σου φύγει απο τα χερια αν σε παρει ο ύπνος...το θεμα ειναι να ξύπνησεις πριν γίνει αυτο!έχει ένστικτο η μάνα αλλα και η αυπνία είναι δράμα δεν την παλευεις

ναι πολυ σωστο και αυτο! μια μανα ολα πρεπει να τα κανει τελικα και μαλιστα να τα κανει ολα τελεια!!

Μαριανθη μου κοιμησου λιγο τωρα αφου κουραστηκες εκτες με τις αυπνιες του μικρου σου. τωρα τι κανει; κοιμαται;

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σε ολα τα κοριτσακια.. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε:καλημερα σε ολα τα κοριτσακια.. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994

καλημερα Ευακι μου! δε συστηθηκαμε. μας ειπε η πηνελοπη για σενα εισαι η κοπελα που της κανει τα νυχια ε;
εγω ειμαι η Χριστινα και περιμενω κοριτσακι προκτες χεχε. δε βγαινει η μικρη μου ακομα!!
Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και σου ευχομαι οτι καλυτερο!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα και καλορίζικο το νέο θεματάκι!
Επειδή δεν διάβασα τίποτα από το 26, ενημερώστε με παρακαλώ αν γέννησε καμία.
sofouli έγραψε:...
α!τα ματακια της τσιμπλιαζουνε συνεχεια!πηρα τη γιατρο αλλα δε τη βρηκα και της τα καθαριζω με χαμομηλακι!κανει?

Σοφία, για αρχή πλύνε τα ματάκια της με σκέτο νερό που έχεις βράσει και το έχεις αφήσει να κρυώσει. Ενδιάμεσα κάνε αυτό που λέει και η Μαριάνθη. Βάλε σε ένα βαμβακάκι ή αποστειρωμένη γάζα λίγο από το μαμαδογαλατάκι και ξέπλυνε τις τσίμπλες. Η κανονική θεραπεία είναι σταγόνες tobrex τρεις φορές την ημέρα για πέντε μέρες. Και στα δυο ματάκια γιατί μπορεί να είναι και μεταδοτική αυτή η επιπεφυκίτιδα από το ένα μάτι στο άλλο.
Στην φωτό είναι η μπουμπού σου; Είναι γλύκα!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eliwsa ston upno koritsakia mou!!!!Den gennaw-den gennawwwww!!!!!!!!!!!!
Twra ekana ena tsagaki na piw k na sas diavasw k tha sas grapsw se ligaki!!
Smouats!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα υπναρου μου!! ελιωσες στον υπνο τυχερη μου; μια χαρα!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 215994

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστινακι μονο εσυ λες οτι μου μοιαζει!!!!!!!!!!
δεσποινακι,αυτη ειναι η μπεμπουλα μου!!!!!!!!!!!!!θα το κανω αυτο με το ματακι της!επαιρνα τη γιατρο αλλα αφαντη!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σοφακι μου αν εβλεπα αυτο το μωρακι καπου.. στην τβ ασπουμε.. θα ελεγα ειναι το μωρακι της Σοφιας!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 415870

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ τι καλη που εισαι χριστινακι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 40746
μιλησα και με την αθηνα!εχετε πολλα χαιρετησματα!!!!!!!!εχει προβλημα με το δικτυο!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:αχ τι καλη που εισαι χριστινακι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 40746
μιλησα και με την αθηνα!εχετε πολλα χαιρετησματα!!!!!!!!εχει προβλημα με το δικτυο!

επισης πεστης σοφακι μ, χχχχχχ

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Loipon den eixa k polla na diavasw telika!!!

Manoules einai ponemena ta mwrakia sas..ti na pw k egw h gkastrwmenh..denkserw pws einai alla tha mou erthei opou na nai!!Ypomonh!!

Egw shmera opws eipa eliwsa ston upno..ti wraia!!O mikros akoma koimatai,ton skounthksa kounhse podi k ksana-upno..xaxax!!

Emh twra eida p eleges xtes oti k esy skeftesai smart h aygo..egw twra tha thn kanw thn douleia pou tha parw mazemena lefta gia na mhn xrewnomai k na mhn mou leipsoun kiolas.Epishs..les h empneysh sou na piasei????Makari!!!Shmera eimai pio etoimh!!xaxax Padws to xw parei apofash oti tha paw k thn Trith ston giatro!As einai..shmera omws tha vgalw to formaki p exw sthn valitsa k tha valw ena xeimwniatiko gia thn eksodo!

Xristinaki mou pou sympasxeis emena o doc xtes mou eipe pws an perasw thn PHT tha prepei na me vlepei kathe mera gia na mporoume na to afhnoume me asfaleia mesa,den thelw na se anxwsw h otidhpote alla na to koitate k eseis pio syxna twra.Phres xtes tpt kalo filenada?????

Eyaki mou kalhmeraaaa!!!Ksereis mallon tha prepei na ta ksanakanoume ta nyxia wspou na gennhsw!!xaxaxax

Xara egw rooming-in tha kanw 100% k stous episkeptes tha apagoreyw na to pianoun..tha lew etsi m eipe o doc..den me noiazei katholou ma katholou ti tha skeftoun,mou einai padelws adiaforo!!oi goneis mas klp fysika ekserountai!!Den th anteksw mwre na gennhsw k na kathomai na perimenw pote tha to feroun klp.Ase pou nomizw ta dwmatia me rooming-in tha einai pio adeia dioti liges to zhtoun.

Psaraki shmera emeis!A!!k shmera den pona to xeri mou!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηνελοπακι μου καλο! επειδη εχω ενα θεμα με τον γιατρο μου δε μιλαει σχεδον καθολου- ειναι και δημοσιος- σε παρακαλω πεσμου τι σου ειπε ακριβως ο γιατρος για αυτο το θεμα. αν περασεις τη πητ σου... εδω εμενα μ ειπε απλως να παω τη δευτερα να με γεννησει αν δε γεννησω.. αυτο μονο...

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λες πηνελοπη?τι να πω βολευτηκε ο μικρος ε?καλα ειναι εκει μεσα Cool Cool Cool

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Loipon...tou lew giatre an perasw thn PHT ti ginetai???Mhn anhsyxeis mou leei an thn peraseis th ase vlepw kathe mera k oso vlepw pws exeis ygra kaieinai kala o lwros o plakountas kai to mwro tha proxwrame me asfaleia..an dw kati stravo tote tha pame gi aoro kai proklhsh,omws tha se parakolouthw ka8hmerina gia na phgainoume me asfaleia kai gi atous 2 sas.
Ayta akrivws Xristinaki mou eipe.

kiriakits


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα μανούλες και εγκυουλες, και εγώ έλιωσα στον ύπνο σήμερα στης 12 ξύπνησα και μόλις έβαλα φαγητό. Very Happy Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα μα την ίωση τα κόκαλα μου δεν πονανε πλέων μόνο λίγο μπουκωμένη είναι η μύτη μου, ας μην γεννήσω ούτε σήμερα μέχρι να μου περάσει τελίος… το αίμα από την εξέταση εχθές δεν έχει σταματήσει είναι με βλέννα σκούρο καφέ και φαίνεται στο χαρτί. Λέτε να είναι σημάδι τοκετού?
Σοφακι μου τέλια η μικρούλα πολύ χαμογελαστή!!! Φτου φτου !!Αν δεν έχεις βρει γαμπρό βαλε μας και εμάς στη λίστα!!! cheers
Α για τα ματάκια που είπες δεν έχω εμπειρία αλλά μπορώ να σου πω τι λένε τα βιβλία: καθαρίζουμε τα ματάκια με γαζούλι διαφορετική σε κάθε μάτι με μια κίνηση από τον έσω κανθό προς τα έξω (από τη μυτούλα προς το αυτί) με βρασμένο νερό ή με water for injection είναι σαν φυσιολογικός ορός αλλά χωρίς Na (αλάτι). Αυτά ισχύουν γενικότερα αν όμως ο γιατρός διακρίνει κάποια μόλυνση όπως επιπεφυκίτιδα (πράγμα πολύ συνηθισμένο στα νεογνά) δίνει αντιβιοτικό κολλύριο.(Tobrex κα.) ελπίζω να βοήθησα λιγάκι. flower

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kuriakh mou Kalhmera k se sena!!!!To aima k ta kafetia sigoura einai shmadi oti eisai poly koda..ade re paidaki mou gt twra oi teleytaies exoume peismwsei oles k kamia mas den genna!!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 27!!!!!  - Σελίδα 10 315810

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ ευχαριστω πηνελοπη μ... ας ελπισουμε το μωρο μου να ειναι καλα τοτε γιατι δε με παρακολουθει κανενας γιατρος τωρα..

Κυριακη μου πηγαινε για ενα τσεκ απ! δε νομιζω το αιμα απο την εξεταση να ειναι τοσο πολλυ! και μη ξεχνας οτι καμια φορα η εξεταση με το χερι προκαλει τοκετο! παρτον ενα τηλεφωνο εστω τον γιατρο σου καλη μ!

kiriakits


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χριστινάκι μην αγχώνεσαι και εμένα η πητ είναι μέχρι τη δευτέρα αλλά ο γιατρός μου είπε τα ίδια με την Πηνελόπη αλλά ότι θα το αφήσουμε το πολύ +5 μέρες όχι παραπάνω και εφόσον τα αμνιακά είναι καλά. Επειδή τον έπρηξα στις ερωτήσεις για το πότε μου είπε: Δεν χρειάζεται να επισπεύδουμε καταστάσεις εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα ότι έρχεται πιο φυσικά είναι καλύτερα και για τους 2. καθησυχάστηκα αρκετά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις