Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
30 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 30 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:Φωτεινή μου περαστικά στον μεγάλο σου!! Να προσέχετε μην κολλήσει η μικρή.. Καλα να περάσεις με τις φίλες σου!!!
Καλημεεεεερααααα!!!!
Κ εμείς παρόλο που ηπιαμε συμπλήρωμα στις 11.30, ξυπνησαμε στις 1 να φάμε φυσικά.. Φάγαμε κ μετα ξύπνησε στις 4,κ 7.30. Τώρα ξαναφαγε κ κοιμήθηκε.. Να φτιάξω κ εγω κανά φαγητο.. Λέω κεφτεδακια με σάλτσα κ πουρε σήμερα.. Πωπω νυσταααααα
καλημέρα αννούλα μου ευχαριστώ!τον έχω με μάσκα και ευτυχως που είναι μεγάλος και καταλαβαίνει και την φοράει..ασε η νύστα δεν παίζεται..πάλι καλά που έιχα κοιμηθεί λίγο καλύτερα χτες γιατι θα ήμουν για κλάματα σήμερα...εγώ πάλι δεν έχω μαγείρεμα για σήμερα,έφτιαξα χτες βράδυ φακες!το απογευμα θα φτιάξω για άυριο..έφτιαξα ένα cheesecake του παρλιάρου πάρα πολύ γρήγορο χτες και θα το δοκιμάσω σήμερα με τα κορίτσια που θα έρθουν..βγάζει 5 μερίδες σε ποτηράκια..δοκίμασα λίγο απο την κ΄ρεμα και ήταν σούπερ!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γράφω την συνταγή γιατί είμαστε πολλές οι γλυκατζούδες εδώ μέσα χαχαχα.
1 philadelphia
1 γιαούρτι πλήρες
1 κουτ.σούπας άχνη
125 γρ μπισκότα digestive(μισό πακέτο)
μαρμελάδα(ό,τι γέυση θέλουμε)
χτυπάμε τυρί γιαούρτι και άχνη μέχρι να γίνουν ένα συμπαγές μίγμα.τρίβουμε τα μπισκότα στο μούλτι και μοιράζουμε σε ποτηράκια.βάζουμε απο πάνω την κρέμα.βάζουμε στην μαρμελάδα ελάχιστο νεράκι ανακατεύουμε για να αραιώσει και την προσθέτουμε πάνω απο την κ΄ρεμα .ψυγείο και μαμ

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα αυπνες μανουλες!! Αννουλα και Φωτεινη μου ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 911307 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 911307 ακομα μια αυπνουλα εδω. κουτουλαω επανω μου απο τη νυστα. εμενα ξυπνουσε καθε δυο ωρες αλλα ωσπου να την αλλαξω, να φαει και να την ξανα αλλαξω γιατι στο ενδιαμεσο τα εκανε πανω της, περνουσε η αναμιση ωρα και πανω που με επερνε ο υπνος ξαναξυπνουσε το πουλλακι μου!!
Αχχχ ευχομαι να στρωσει ο υπνος τους! ολοι μου λενε οτι στις αρχες ετσι ειναι τα μωρακια και μετα κοιμουνται παραπανω!

Εμη μου εννοειται θα την προσθεσουμε τη μαριεττα χρουσαλα. ρωτα σε παρακαλω βαρος μωρου να μην βαλουμε λαθος στοιχεια γιατι οταν την ειχα παρει ξεχασε να μου πει ποσο ητανε το μικρο της μουαχαχα!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι από μένα!

Είχαμε ένα ήσυχο βραδάκι τελικά, παρόλο που η μπέμπα κοιμήθηκε αρκετές ώρες τη μέρα και φοβόμουν ότι θα έχουμε ξενύχτια. Γενικότερα περνάμε μια ήσυχη φάση τις τελευταίες μέρες, φτου φτου! Το μεσημέρι θα πάμε στην παιδίατρο, ευτυχώς κιόλας, γιατί εχει βουλώσει τελείως το παιδάκι μου, όλη μέρα χθες τραβούσε μυξούλες ο μπαμπάς της.

Φωτεινούλα τελικά δεν το γλίτωσε τον πυρετό ο γιος σου, περαστικά και πάλι. Τη συνταγή την έγραψα και θα την κάνω μόλις χάσω τα 5 κιλά που έμειναν γιατί δεν με παίρνει! Όντως είναι πολύ απλή! Καλό καφεδάκι με τις φίλες σου!

Χριστινάκι μου τελικά με το θέμα του απογαλακτισμού τί έκανες; Ρώτησες το γιατρό; Το βραδάκι της έδινες μπουκάλι ανά 2ωρο;

Αννούλα μου σκεφτόμουν χθες τους πονοκεφάλους σου..ακόμα επιμένουν; παίρνεις κανένα παυσιπονάκι; τραβάς μεγάλο κουπί καλή μου αλλά χαλάλι για τα κουκλάκια σου!

Σας αφήνω να ετοιμάσω την μπέμπα και θα τα πούμε το απόγευμα που θα γυρίσουμε γιατί έξοδος χωρίς να περάσουμε μετά από της πεθεράς δεν νοείται! Φιλιά!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακο μου παλι στις βολτες θα ειστε σημερα!! τυχερη η δικια σου!! εχει κουλ μανουλα που την παιρνει βολτιτσες απο νινι Very Happy
φιλακια καρδια μου και σας ευχομαι μια ομορφη μερα ναχετε και το μωρακι σου ναχει μεγαλωσει πολυ οταν σας μετρησουνε!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινάκι μου! Δυο μέρες έμεινα μέσα κι αυτό γιατί χάλασε ο καιρός και φοβάμαι μην κρυώσει η μπέμπα και κοντεύω να σκάσω! Να δω πως θα ξεχειμωνιάσουμε!
Το μέτρημα που λες δεν με ανησυχεί, με τέτοιο ψηλό πατέρα! Ήδη δεν της κάνουν τα παπουτσάκια 0-3! Από βάρος θέλω να δω πώς πάει! Η γιατρός είπε ότι όντως φταίει το κάπνισμα που γεννήθηκε μόλις 2780 γρ. στην 38η εβδομάδα..Είδες πόση διαφορά έχει τελικά που έφτασες ως το τέλος και η Αντριανούλα πήρε κι άλλο βάρος στην κοιλίτσα;
Πες μου καμάρι μου τί έκανες τελικά με το γάλα γιατί σε έχω έννοια μου. Πήρες χαπάκια;

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακι μου, έχω γενικά θέμα με πονοκεφάλους. Μάλλον είναι απο παλιό τροχαίο που είχα.. Είχα κάνει του κόσμου τις εξετάσεις που δεν δειξαν τιποτα..υπομονή μπορώ να κάνω, τίποτα άλλο. Καλη βολτιτσα σήμερα κ κακά αποτέλεσμα στον παιδιατρο.. Περιμένουμε νεα.

Χριστινακι μου, φυσικά κ θα στρωσουν τα μωρά μας.. Κ θα κοιμούνται συνέχεια μετα!!! Να φιλησεις την κοτσιδου σου!!

Φωτεινη μου, πανέτοιμη φαίνεται, κ εγω θα την φτιάξω όταν χάσω τα 18 κιλά που θέλω.. Σε 5 χρόνια δηλαδή.. Χαχαχα.. Γιατί αυτο το παλιοκεικ που ποσταρε η Χαρα το έχω φτιάξει ήδη 2 φορές, κ είχαν πάθει όλη την πλάκα τους. Τώρα τα δημητριακά θα είναι το μόνο γλυκο που θα τρώω..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι κουκλιτσα μου ξεχασα να σου πω! πηρα τα ντοστινεξ, καθε δωδεκα ωρες μισο χαπακι , ειναι δυο συνολο..

αγαπουλα μ μια χαρουλα ειναι το μωρακι σου.!!! αχχ μοντελα θα την κανεις!! δυμετρη κουκλα! ειναι 2780 που γεννηθηκε; εμενα ητανε 2900 στις 41. σου ειπε οτι φταιει το καπνισμα; αληθεια;;

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANNAST έγραψε:Τινακι μου, έχω γενικά θέμα με πονοκεφάλους. Μάλλον είναι απο παλιό τροχαίο που είχα.. Είχα κάνει του κόσμου τις εξετάσεις που δεν δειξαν τιποτα..υπομονή μπορώ να κάνω, τίποτα άλλο. Καλη βολτιτσα σήμερα κ κακά αποτέλεσμα στον παιδιατρο.. Περιμένουμε νεα.

Χριστινακι μου, φυσικά κ θα στρωσουν τα μωρά μας.. Κ θα κοιμούνται συνέχεια μετα!!! Να φιλησεις την κοτσιδου σου!!

Φωτεινη μου, πανέτοιμη φαίνεται, κ εγω θα την φτιάξω όταν χάσω τα 18 κιλά που θέλω.. Σε 5 χρόνια δηλαδή.. Χαχαχα.. Γιατί αυτο το παλιοκεικ που ποσταρε η Χαρα το έχω φτιάξει ήδη 2 φορές, κ είχαν πάθει όλη την πλάκα τους. Τώρα τα δημητριακά θα είναι το μόνο γλυκο που θα τρώω..


Αννουλα μ θα στρωσουν ναι!!
Διαβαζα τωρα γιατι κλαινε στον υπνο τους. θα σας στειλω ενα λινκ ειναι στα αγγλικα και εξηγα αναλυτικα τις φασεις του υπνου των νεογεννητων. με λιγα λογια λεει οτι τα μωρακια αργουνε να μπουνε στη φαση του βαρετου υπνου και οταν κλαινε σημαινει εχουν αναγκη την παρουσια μας ενα χαδακι ενα φιλακι να νιωσουν καλα...

Λοιπον οσο αφορα κιλα κολλησα στα πλην δεκα και μου μενουν 15. αννουλα εχεις εδω συμμαχο1!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

http://www.askdrsears.com/topics/sleep-problems/8-infant-sleep-facts-every-parent-should-know

αγαπες σας αφηνω για λιγο παω να κανω ενα νες η ξαγρυπνισμενη και να κανω και το τσιγαρο μου χωρις τυψεις!
θα μπω σε λιγακι.. τινακο μου περιμενουμε νεακια χχχχχχχχχ

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όλο φεύγω και όλο εδώ είμαι! Κι εγώ αυτά πήρα Χριστινάκι μου, δεν είχα παρενέργειες καθόλου παρόλο που πήρα 2 μαζί εφάπαξ. Οπότε κι εσένα δεν θα σε πειράξουν αφού τα παίρνεις μισό - μισό. Η μπέμπα τώρα είναι περίπου 3,5 κιλά, βάζω το Μάνο στην ηλεκτρονική ζυγαριά για ακρίβεια χωρίς το μωρό και μετά με το μωρό αγκαλιά για να δούμε τη διαφορά! χαχαχα! Σήμερα θα δούμε επακριβώς. Σίγουρα έχει κάνει δουλειά το κάπνισμα αγάπη μου στο βάρος του μωρού, δεν πειράζει όμως αφού παίρνουν βάρος τώρα..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:Όλο φεύγω και όλο εδώ είμαι! Κι εγώ αυτά πήρα Χριστινάκι μου, δεν είχα παρενέργειες καθόλου παρόλο που πήρα 2 μαζί εφάπαξ. Οπότε κι εσένα δεν θα σε πειράξουν αφού τα παίρνεις μισό - μισό. Η μπέμπα τώρα είναι περίπου 3,5 κιλά, βάζω το Μάνο στην ηλεκτρονική ζυγαριά για ακρίβεια χωρίς το μωρό και μετά με το μωρό αγκαλιά για να δούμε τη διαφορά! χαχαχα! Σήμερα θα δούμε επακριβώς. Σίγουρα έχει κάνει δουλειά το κάπνισμα αγάπη μου στο βάρος του μωρού, δεν πειράζει όμως αφού παίρνουν βάρος τώρα..

αν τα καταφερνεις και τα υπολογιζεις με βαση τον μανο μπραβο σου χεχεχε!!
ναι καλα εκανες και πηρες δυο εφαπαξ γιατι δε θα θηλαζες απο την αρχη και ειναι καλυτερα ετσι! εγω επειδη θηλασα μ ειπε σιγα σιγα. εχει παρει βαρος η μικρουλα σου και θα παρει κιαλλο θα δεις! Very Happy
τα φιλια μου γλυκεια μου!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 379767

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α τώρα που βλέπω οτιγραφετε για το χαπι απογαλακτισμου. Εμένα είχε πει ο γιατρός μου ότι πρέπει να παίρνουμε το χάπι αυτο, γιατί μπορεί το στήθος να βγάζει σταγόνες για χρόνια.. Κ μάλιστα να βγει με θυλαστρο το γάλα πριν πάρουμε το χάπι, γιατί κ εγω νόμιζα ότι δεν είχα γιατί η μικρή δεν θυλαζε γύρω στις 2-3 εβδ κ έβγαλα με θυλαστρο 10 μλ, αυτο μπορούσε να πετρωσει..

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας άυπνες μανουλίτσες!
Ψιλοάυπνη κι εγώ με πολλές μυξούλες το μικράκι μου, ζορίστηκε τη νύχτα.
Το πρωί έκανα ένα σωρό δουλειές που εκκρεμούσαν απο τη προηγούμενη εβδομάδα και το απόγευμα έχω μάθημα.
Πρέπει να βγάλω γάλα για να αφήσω.
Ομελέτα φάγαμε εμείς, ένα μικρό κομματάκι εγώ κι ελπίζω να τα καταφέρω να φάω μόνο ένα γιαούρτι με ένα φρούτο για βράδυ.
-11 κιλά σημερινό ζύγισμα 14 ακόμα να φύγουν

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσαρες...Πολλες αυπνες και ταλαιπωρημενες γυναικες βλεπω...Εμεις το βραδυ ηταν ετσι και ετσι.Καναμε 2 ωρες να κοιμηθουμε μετα το γευμα,τελειωσαμε στις 12,00 και κοιμηθηκαμε μετα στις 3,00...Αλλα μου εκανε και 2 τετραωρα..Εγω ομως αισθανομαι λες και με εχουν πλακωσει στο ξυλο...Ο μικρος παλι κοιμαται,θα παω να ξαπλωσω και εγω.Φαι θα φερει ο αντρουλης απεξω!!!!Ρε κοριτσια ειχαμε ζυγιστει πριν 3 μερες και ημασταν 5245,σημερα τον ξαναζυγισα και ειναι 5150!!Ειναι δυνατον να εχει χασει 100gr σε τρεις μερες???Εντωμεταξυ τρωει κανονικα και κανει τριωρα!!!Αμα δεν χορταινε δεν θα γκρινιαζε???Για δωστε μου τα φωτα σας!!!!

Ελενα τελικα ποιον παιδιατρο πηρατε???Εμεις πηραμε αυτη την Χριστουλιδου αλλα κατι με κολλαει!!!

Τινακο μου,Χριστινακι,Αννουλα,Ελενα,Φωτεινη,Στελλα και οποια αλλη ξεχναω ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 417472

Εμεις σημερα γιναμε ενος μηνα!!!ΚΑι εχθες μιλησαμε με τους κουμπαρους που θα βαφτισουν το παιδακι μας!!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 893968 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 893968 Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι η κουμπαρα μου ειναι αυτη που μας περασε τις βερες στο γαμο και υπαρχει στην ζωη μου 15 χρονια!!!!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλίτσες και εγκυουλίτσες (όσες έμειναν)

Κοιμηθηκαμε 9 - 12 το πρωι γιατι το βραδυ ήταν εφιαλτικό! πολυ γκρινια ρε κορίτσια.. προσπαθουσα το απογευμα να τον ξυπναω να μη κοιμαται ολη μερα αλλα τίποτα αυτος.. και δε το παιρνει και το συμπλήρωμα να φαει εκει πολυ να ηρεμήσει.. με ξεζουμισε όλη νυχτα... και ήθελε και στηθος να πιπιλαει για να κοιμηθει αλλιως γινοταν επανασταση!!

αυτα... κατα τα αλλα καλα! Very Happy

ωχ.. ξυπναει παλι...

http://www.creativebeez.gr

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλά έχουμε πολύ πλάκα, τρέχοντας μπαίνουμε γράφουμε τον πόνο μας και φεύγουμε Laughing Laughing
Νικη μήπως είχε κάνει κακά τη δεύτερη φορά που τον ζύγισες και την πρώτη όχι
Μήπως την πρώτη τον ζύγισες μετά απο γευμα και τη δεύτερη νηστικό?
Όλα παίζουν και τα 100 γρ εύκολα μπορεί να αποδωθεί και σε σφάλμα της ζυγαριάς.
Αν έχει αρκετες βρεγμένες/λερωμένες πάνες είστε οκ

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχα Στελλα οντως! Τι να κανουμε οι μάνες???

Χριστινα ωραιο το λινκ για τον υπνο θα το διαβασω!

Προσπαθω και εγω να καταλαβω τα κουσουρια του δικου μου..

Νικη ωραια για τη νονα! Εμενα μαλλον η αδερφη μου τον βαφτισει.. κ εμεις τα ιδια παντως.. ξυπναμε 11 να φαμε και παει 2 - 3 να κοιμηθει παλι..

Σημερα παντως κοιμηθηκε κανα 2ωρο μαζι μου στο κρεβατι.. εγω τον ειχα τρελο αγχος αλλα η αληθεια ειναι οτι ξυπναγε αμεσως μολις τον εβαζα στη κουνιτσα του..

Φωτεινη τελικα δε τη γλίτωσε ο μεγαλος σου ε? περαστικα...
θα το δοκιμασω το τσιζκεικ! τα κεκακια πορτοκαλιου παντως εκαναν θραυση... τα εφτιαξες?

Αννα περαστικα και εσυ με τους πονοκεφαλους... ειχες χτυπησει αυχενα στο τροχαιο? Θα συμφωνησω με το χαπι του απογαλακτισμου.. και εμενα μια θεια μ τραβιοταν απο λιγο γαλα που ειχε πετρωσει κ το μαθε μετα 20 χρονια!

http://www.creativebeez.gr

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οντως ετσι εχουμε καταντησει!!!Μπαινουμε λεμε το προβλημα μας και τρεχουμε ξανα με τα ζιζια για φαι!!!

Για το ζυγισμα σιγουρα δεν τον ταισα φαγωμενο!!Τωρα οπως ειπες Στελιτσα τα 100gr αποδιδονται και σε λαθος της ζυγαριας!!!Και απο πανες δεν τις προλαβαινουμε!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κ απο μενα!!

κ εμεις χαλια νυχτα ειχαμε!! κοιμοταν ο μπεμπης βεβαια απο της 1,3 μεχρι στις 6, αλλα ηταν βουλωμενη η μυτη του και ειχε συνεχεια ανησυχια και ψιλοπνιγοταν και τον ειχα ολο τα βραδυ στον νου μου... ουτε 5 λεπτα δεν κοιμηθηκα! Στις 6 ξυπνησε ο αντρας μου να παει στην δουλεια, τον εβαλα να ταισει κ να κοιμησει για να κοιμηθω κ εγω καμια ωρα... και τελικα εφυγε για την δουλεια στις 1 το μεσημερι!!!! κοιμηθηκα ομως Very Happy !!

Νικη δεν νομιζω οτι εχασε βαρος το μωρο, μπορει τωρα που τον ξαναζυγισατε να ηταν νηστικος και να ειχε κανει κ τα κακα του!

φιλακια ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 27 417472

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ Νικη στα εγραφε κ η Στελλα... τωρα το ειδα!!! Razz Razz

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλες λίγο πολυ στο ίδιο προγράμμα είμαστε.. που θα παει, ελπίζω να φτιάξει γρήγορα.. Η κόρη μου κοιμήθηκε όλη την νύχτα 3 μηνών πάντως..

Μαριάνθη μου ναι αυχένα.. 2 φορές. Την Τρίτη μου είπαν δεν γλυτωνω.. Θα ξεκολλήσει η κεφαλα.. Χαχαχα!!!
Πεφτω για ύπνο μήπως προλάβω να κοιμηθώ λίγο..

Koutsounaki2810

Koutsounaki2810
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!μου έχετε λείψει πολύ!δεν έχω καθόλου χρόνο να μπω,η μικρή μου ξυπνάει κάθε μία ώρα,δεν προλαβαίνω να ξεκουραστώ καθόλου!
Δεν σας έχω διαβάσει,πάντως πρέπει σιγά σιγά να τελειώνει αυτό το θεματάκι,πάμε στις μανουλίτσες τώρα!!!!Τα φιλιά μου και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ!!!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ταλαιπωρημένες μανούλες μου καλησπέρα σας!ωραία βλέπω οτι περνάμε όλες...που θα πάει θα περάσει και θα στρώσουν..ελπιζω!
κι εγώ την ζύγισα 2 φορές με διαφορά 100 γρ αλλά ήταν ταίσμένη..και μετά το σκέφτηκα..
μαριανθάκο τα μάφινς δεν προλάβα να τα φτιάξω μάλλον αύριο για να πάω σ/μ για πορτοκάλια και κάτι άλλα που θέλω..
ευχαριστώ για τα περαστικά σας..ανεβάζει 39 και πέφτει με το σιρόπι..ελπιζω να μην τραβήξει μέρες!
ήρθαν και οι φίλες μου ευτυχώς και περάσαμε μια χαρά παρεούλα γιατι όλο μόνη μου είμαι κι εγώ!τα φιλιά μου σε όλες

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Μαριανθη μου απλα να σου πω περι του θεματος οτι εχω διαβασει οτι ακομα και αν ''κουρασεις'' το μωρο για να κοιμηθει τη νυκτα, στα βρεφη αυτο δεν ισχυει. δεν λειτουργουν σαν τους μεγαλους τα μωρα. θα κοιμηθει οταν θελει αυτο, ακομα και αν συμφωνα με τις δικες μας αναγκες θα επρεπε να ειναι πτωμα. δοκιμασες το τρικ με τα πιστολακια κτλ; εμενα παλι της αρεσει η μουσικη και εχω παρει ενα παιγνιδακι που βγαζει νανουρισμα και εικομα ψηλα στο ταβανι και της αρεσει.

Νικακι μ να σου ζησει ο μπομπιρας σου να τον χαιρεσαιιιι ειναι τα μπερθντει του σημερα!!

Στελλιτσα μου παρομοιως εχω να χασω ακομη δεκαπεντε. και συ συμμαχος!!

Κοριτσια εμενα η μικρη κλαιει στον υπνο της. οπως σας ειπα πριν το κανουν απο ανασφαλεια τα νεογεννητα αλλα την λυπαμαι ρε κοριτσια δε μπορω συνεχεια να την χαιδευω...

αυτα... κατα τα αλλα καλα! Very Happy

ωχ.. ξυπναει παλι... [/quote]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις