Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 26]

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 911307 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 911307 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 911307

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kafedaki? έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.....ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΜΠΑΣ Κ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ...Κ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ....ΑΛΛΑ Κ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 587529 Respect

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
kafedaki? έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.....ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΜΠΑΣ Κ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ...Κ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ....ΑΛΛΑ Κ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 587529 Respect
+ εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 587529

bell τάισα τα ψαράκια σου !! εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 875502

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ αληθεια αυτο με τα ψαρακια ... που τα βρήκες bell?ξέρεις ποσες φορες τα εχω ταισει??τελειο ειναι

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα ψαράκια μου κι εγώ σας ευχαριστούμε για τα μεζεδάκια! Very Happy

Το βρήκα εδώ. Έχει κι άλλα ζωάκια!

Για πείτε τώρα... δεν είναι προτιμότερο να ταΐζουμε αυτά παρά τα trolls ;; Rolling Eyes

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εννοειται. θα ψάξω και γω ζωάκια εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 215994 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 215994 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 215994 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 215994

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
που να ειναι η ελενιτσα;;;

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:Αν νομίζετε ότι καποιο μέλος είναι fake, απλά μην απάντάτε!

Το έχουν πει άπειρες φορές οι διαχειριστές!

εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 Trolsfeed


θεονηστικα τα αφησες τα ψαρια! εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 982137

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω την εχω καταβρει!!!!!!
εχω ταισει και τα ψαρια και τις χελωνες σας!!!!!!!πολυ ωραιο ειναι!!!!!
η ελενη που ειναι?

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έβαλα χελωνίτσες (ελπίζω να το πέτυχα)

Ευχαριστώ bell!!!!

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dora74 έγραψε:Εγώ έβαλα χελωνίτσες (ελπίζω να το πέτυχα)

Ευχαριστώ bell!!!!

καλέ!!!!! νηστικές στις έδωσαν;Μόλις τους έδψσα κροκετουλες και όρμησαν και οι 2! Αν θέλεις πατάς setings και βαζεις κι άλλες μέσα, να γίνουν πολλες! Wink

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
bell έγραψε:Αν νομίζετε ότι καποιο μέλος είναι fake, απλά μην απάντάτε!

Το έχουν πει άπειρες φορές οι διαχειριστές!

εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 Trolsfeed


θεονηστικα τα αφησες τα ψαρια! εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 982137

Περιμένω γεννητούρια! όπου να ΄ναι θα γεννησουν!

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γεια σας κοριτσαρες μου.δεν εμπαινα ιντερνετ ,γιατι δεν ημουν πολυ καλα με το θεμα αναγουλας κλπ.πηγα στο γιατρο ,μου εγραψε εξετασεις και βιταμινες.ευτυχως ειναι πολυ φθηνα.πηγα στους συλλογους,υπαρχει μια βοηθεια,και για το αγορι να βρει δουλεια,θελω ομως καποια δικαιολογητικα.
οσον αφορα τον αντωνη,θα ελεγα οτι ειναι ο δικος μου αντωνης αλλα τοση ορθογραφια και τοσο καλη σχεση με το ιντερνετ δεν εχει.φιλε --ο κοσμος ειναι αρρωστος!
το αγορι μου τα εχει χασει.μου λεει θα ερθω να σε ζητησω,του λεω κατσε να το πω στον μπαμπα μου,λεει δε θα σε ρωτησω,και γενικα ενα θα κανεις ο,τι σου πω εγω.τι να πω...

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΩΣΤΟΥ ΜΙΑ ΜΠΟΥΦΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΟΥ Ο ΤΥΠΟΣ ΛΙΓΟ...ΚΑΙ ΠΕΣΤΟΥ ΧΕΛΟΟΟΟΟΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ..!!!!!!!

ellibaloni

ellibaloni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ...ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ...ΠΕΣ ΤΟ ΕΣΥ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ...ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΗ ΠΑΝΤΟΥ ΜΙΑ ΛΥΣΗ???ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ...ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ... εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 334590 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 334590 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 25 334590

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου βρε Ελενίτσα και σε χάσαμε μπράβο Γ την υπομονή σου στις αναγουλες τα πάς πολύ καλά συνέχισε! Γλυκιά μου η ζωή σου θα αλλάξει κοσμογονικα θα προβληματίζεται κ θα ανησυχείς Γ πράγματα κ ανθρώπους... θα απογοητευεσαι κ θα ξανασηκωνεσαι έτσι είναι Γ όλους η ζωή! αλλά κ η ζωουλα που μεγαλώνει μέσα σου δίνει κ αυτή το δικό της αγώνα! Ανησυχώ λίγο που περνάει ο καιρός κ δεν το λέτε στον μπαμπά σου μωρό μου...μην θυμώσει περισσότερο γτ του το κρύβετε καιρό....γτ οι άνθρωποι πολλές φορές Γ άλλο πράγμα ξεκινάνε να θυμώσουν κ Γ άλλο πράγμα θυμώνουν τελικά...λέω απλά μια εκδοχή μέσα από την ανησυχία μου....συγνωμη εσύ κάνε αυτό που ξέρεις...όσο Γ το αγόρι σου σίγουρα η συμπεριφορά του δεν είναι η πιο ώριμη αλλά μήπως θα έπρεπε να αποφασίσεις τι θα κάνεις κ μαζί του;; Εγώ προσωπικά θυμάμαι σου έλεγα βγαλτον από το κάδρο κ πολλές κοπελες να μην τον υπολογίζεις....αλλά αν τον ενημερώνεις Γ την εξέλιξη σου αυτόματα είναι σα να του λες...." οκ! σε παίζω κ σένα στο παιχνίδι" . Δεν είναι έτσι, δυστυχώς Γ σένα πέφτει το βαρύ φορτίο να ρυθμίσεις τους πάντες γύρω σου Γ τι καλό του παιδιού σου,...άρα θα πρέπει να δώσεις ένα σαφή ρόλο κ στη συμμετοχή του φίλου σου, θέλεις να είναι ο πατέρας; απλά φίλος που σε.στηρίζει;; χρηματοδότης;; άγνωστος;; καντου το σαφές...κ να το καταλάβει...αλλά μη το αφήνεις υπονοούμενο γτ θα έχεις αυτά τα αποτελέσματα που σου λέει..

Αλήθεια;; η μαμα σου σε τι φάση είναι Γ την ώρα;;. όλα καλά με τους οργανισμούς συνέχισε να ζητάς βοήθεια....αλλά χωρίς να αφήνεις τον εαυτό σου να πέφτει!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλως ηρθες κοπελα μου...ειναι πολυ ευχαριστο το οτι πηρες οικανοποιητικες απαντησεις...και με να η γνωμη μου ειναι να το πεις στον πατερα σου ετσι ωστε να συνεχησεις την εγκυμοσυνη σου χωρις μυστικα και χωρις κρυφτουλι...πρωτα απο ολα για σενα,,,για να ξερεις που πατας και που βρησκεσαι,ποιος θα σε στηριξει και ποιος οχι...οταν το πεις και στον πατερα σου τοτε θα βαδηζεις πλεον σε ενα πιο ξεκαθαρο σκηνικο...ευχομαι η αντιδραση του να σε εκπληξει ευχαριστα γλυκια μου!!!

οσο για τον αντωνη,παναντωνη,σπαιντερμαν το γυρησε σε αντωνιασοφια και μετα ιωαννα και μετα twinsmother και ισως τωρα να χει αλλο ονομα παλι...τον αγνοουμε απο δω και περα και τελειωσε η υποθεση...

618Σημαντικό! Διαφήμιση του Paraplus Παρ Νοε 02, 2012 6:43 am

yiadimi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν ξέρω εσείς, αλλά τα δικά μου παιδιά δεν μπαίνουν σε forum ώστε να δουν την διαφήμιση του Para Plus. Ούτε πάνε στο φαρμακείο να αγοράσουν το Para Plus. Συνεπώς, αν τους δω να ξυνονται από ψείρες, η διαφήμισή του μάλλον σε εμένα πάει SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενίσα τι κάνεις;;Πως πανε οι αναγούλες;;Ανακοινωσες στο μπαμπά σου την εγκυμοσύνη σου;;;

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γεια σας.τι μου κανετε?εγω τα ιδια και εχω και καποιους ιδιαιτερους πονους εδω και δυο μερες.

stauroulinaa

stauroulinaa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Ελενιτσα!Μερες τωρα παρακολουθω το θεματακι σου αλλα δεν ετυχε να γραψω..Λοιπον αρχικα σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και κοριτσακι μου σιγουρα τα πραγματα στη ζωη σου θα αλλαξουν(αν δεν εχουν αλλαξει ηδη!) και ελπιζω αυτο να ειναι για καλο!!
Οσο για την οικογενεια σου, να σου πω οτι δεν καταλαβαινω τους γονεις σου ψεματα θα πω!Αντιδρουν οπως θα αντιδρουσαμε οι περισσοτεροι!Ευχομαι να το αποδεχτει και ο πατερας σου συντομα και να εισαι σιγουρη οτι θα ειναι διπλα σου!!
Φιλικα.. Wink

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σου ελενιτσα...τι εκανες τελικα;;;το ειπες στον πατερα σου;;;

ellibaloni

ellibaloni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ???ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ???ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΜΗΛΗΣΕΣ??? ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ... Very Happy Very Happy Very Happy

Elenitsa1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα Very Happy το ειπα στον μπαμπα μου κι ακομα ειναι στο σοκ και στα μπινελικια..προσπαθω να ειμαι ηρεμη..

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συνεχισε να εισαι θετικη κι ηρεμη εσυ κι ο μπαμπας σου σιγα σιγα θα το συνηθισει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις