Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εεεε αν κατεβεις να πιουμε κανενα καφε γιατι μετα ποτε θα ξαναρθεις?

Ο πονος ειναι μαλλον λογω στασης σωματος.Εμενα με ποναει συνηθως αριστερα.Εκτος κ αν ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα σου.Οπως κ να'χει αν δεν ειναι εντονος κ συνεχης ο πονος μην ανησυχεις!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακια φευγω.Παω πεθερουλα για φαγητο.Θα τα πουμε το απογευμα. *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο 2* - Σελίδα 16 417472

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερααααααα.τι ωραια νεα εουμε σημερα Laughing Laughing .
μιρατζελακι μην ανχωνεσαι εξαλου οι περισσοτερες πιστευω ανχωνομαστε για τα μωρακια,οποτε δεν εισαι μονη,εχεις κ παρεα κ πρωτη πρωτη εμενα Wink .

Λενακι ειδες που πηγαν ολα καλα;ελα ασε κ εσυ το ανχος τωρα,περασαν ολα Laughing Laughing Laughing

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα ξανακατεβουμε και το επομενο σκ..Θα δω πως θα προγραμματισουμε το σκ και θα σας πω αν μπορειτε!!

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Sofki έγραψε:Μεγαο απωθημενο.....Τεσπααααααααααα
Μωρε κοριτσια να σας πω τον προβληματισμο μου τον χαζο....ποιο πολυ δεν φοβαμαι την γεννα αλλα το οτι θα χρειαστει να με ραψουν μετα κατω...ανατριχιαζω οποτε το σκεφτομαι

Σοφακι εγω το κλυσμα κ τον καθετηρα( αν χρειαστεικαθετηρας)φοβαμαι,τα ραμματα πιστευω οτι αφου θα εχουμε περασει τους πονους της γεννας κ θα εχουμε αγκαλια τα ζουζουνακια δε θα τα καταλαβουμε τοσο εκεινη τη στιγμη Wink

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω φοβαμαι μην με πετσοκοψουν και στο ξυρισμα..Γιατι να το κανω μονη μου δυσκολο..ηδη μου ερχεται πιο δυσκολο να το κανω τωρα...

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


αχ αυτο που το πας;;εγω ειπα στον αντρα μ οτι θα χρειαστει κ αυτο κ οτι θα πρεπει αυτος να μ το κανει κ δεν αρνηθηκε Embarassed Laughing .ειπε για τη κορουλα του ολα θα τα κανει Laughing .επομενως το τελευταιο μηνα θα πιασει δουλεια Embarassed Embarassed

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!


κοριτσια θελω να αγορασω ροζ βαλιτσουλα να βαλω τα ρουχαλακια της μπεμπουλας μ για το νοσοκομειο Embarassed δε θα ειναι πιο ωραια σε ροζ βαλιτσουλα παρα σε μαυρη που εχω;;;;;

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια πως ειστε?? διαβαζα τα νεα σας και πολυ χαρηκα και με την μιρατζελα και με το λενακι... μην στεναχωριεστε ολα καλα θα πανε με τα μωρακια σας... εχετε την θετικη μας σκεψη... να σκεφτεστε οτι τον μαρτιο θα ειμαστε παλι ολες εδω και θα λεμε για τα κατορθωματα τους και θα γελαμε...εγω ετοιμαζω μια φακη για μεσημερι και μετα παλι ο αντρουλης μου θα φυγει και θα περασω μοναχουλα μου το απογευμα.. Crying or Very sad

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mimaaa88 έγραψε:

κοριτσια θελω να αγορασω ροζ βαλιτσουλα να βαλω τα ρουχαλακια της μπεμπουλας μ για το νοσοκομειο Embarassed δε θα ειναι πιο ωραια σε ροζ βαλιτσουλα παρα σε μαυρη που εχω;;;;;
σιγουρα η ροζ βαλιτσουλα θα ξεχωριζει... εγω λεω να τα βαλω ολα μεσα στην τσαντουλα που ειχα παρει με το καροτσι και το πορτ μπεμπε και οταν ερθει ο μπαμπας μας να μας παρει να τη φερει τοτε...

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

τη τσαντα-αλλαξιερα εννοεις;αυτη που κρεμαμε στο καροτσι ε;δεν ειχε τετοια εμενα μαζι με το καροτσι Sad .στα τζαμπο που κοιταξα εχει σε ροζ κ σε μπλε σε κοκκινο που ειναι το καροτσι δεν εχει κ θελω κοκκινη Sad Sad

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mimaaa88 έγραψε:
τη τσαντα-αλλαξιερα εννοεις;αυτη που κρεμαμε στο καροτσι ε;δεν ειχε τετοια εμενα μαζι με το καροτσι Sad .στα τζαμπο που κοιταξα εχει σε ροζ κ σε μπλε σε κοκκινο που ειναι το καροτσι δεν εχει κ θελω κοκκινη Sad Sad
εμενα που ειναι κοκκκινο το καροτσι την πηρα απο τα prenatal πηγαινε και εκει εχει σιγουρα...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα το καροτσι ειχε αλλαξιερα αλλα οταν πηγαμε να το παρουμε ειχαν τελειωσει αλλα μας ειπε η κοπελα οτι φερνπυν συνεχεια και το σημειωσε στο τιμολογιο,το οποιο παρεπιπτοοοοντως δεν ξερω που ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γκαστρουλες μου γεια σας!ημουν για φαι στη πεθερα ...λοιπον απαντω σε οτι θυμαμαι΅....δωρα δεν πηρα τετοιο μαξιλαρι δεν το θεωρω απαραιτητο αλλωστε παλια δεν ειχαν τατοια πραγματα.η αδερφη μου γεννησε φυσιολογικα χωρις κανενα φαρμακο για τους πονους και το τελευταιο που καταλαβε ηταν τα ραμματα.νομιζω οτι την καισαρικη δεν την ζητατε βρε λοριτσια γινετε σε ειδικες περιπτωσεις τι αλλο δεν μου ερχεται ρωτηστε με εσεις!!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας συνεγκυουλες μου γλυκιες!!!

Βασικα, θελω εδω και πολυ καιρο να σας πω οτι χαιρομαι παρα πολυ που ανηκω σ'αυτην την ομαδα, και σας νιωθω σαν δικους μου ανθρωπους, παρα το οτι δεν σας ξερω!! Ευχαριστω πολυ για την στηριξη και την παρεα!!

Δωρακι, βλακεια αυτο που ειπα για την προκληση, εχω μπλεξει στο μυαλο μου ολα αυτα που εχω ακουσει τις τελευταιες μερες. Καισαρικη θα κανουμε, οποτε κι αν γινει αυτο( Ελπιζω τον Ιανουαριο).

Μαξιλαρι εγω εχω, για τον υπνο με εχει σωσει, γτ αλλιως χρειαζομαι 100 μαξιλαρια περιπου. Τωρα στον θηλασμο θα δουμμε αν θα το χρησιμοποιησω.

Κοριτσια, νομιζω οτι απο χθες δεν νιωθω το μωρακι μου παρα πολυ.. Πολυ λιγοτερο απο πριν. Παιζει να γινεται επειδη ειμαι στενοχωρημενη?? Επηρρεαζει αυτο λετε?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γυρισα!Φεραμε κ καποια πραγματα της μπουμπους σημερα.Πορτ μπεμπε,ριλαξ,μπανακι κ αποστηρωτη.Τα υπολοιπα την αλλη βδομαδα!

Φιλιτσα μου υπαρχουν κοπελες που επιλεγουν εξ'αρχης να κανουν καισαρικη!(για να μην ταλαιπωρηθουν κ να μην "ξεχειλωσει" το...)Διαφωνω απολυτα αν δεν συντρεχει σοβαρος ιατρικος λογος, αλλα δυστυχως υπαρχουν.Κ αν το ζητησεις ο γιατρος δε θα σου πει οχι.

Το ξυρισμα ειναι ενα θεμα.Κ εγω ειπα στο δικο μου χθες οτι τον τελευταιο μηνα θα πρεπει να με ξυριζει αυτος κ ειπε οτι φοβαται μη με κοψει κ ισως να ειναι καλυτερα να με ξυρισουν στην κλινικη.Μεχρι τοτε ομως μπορει να του περασει.
Το κλισμα ειναι το πιο ευκολο στην ολη διαδικασια.Δεν ηξερα πως ειναι κ φοβομουν.Ρωτησα την ξαδερφη που γεννησε Ιουλιο κ ειπε οτι δεν ειναι τπτ.Ενα μικρο υποθετακι ειναι κ καθαριζεις αμεσα!Για τον καθετηρα δεν ξερω.Ακομη κ αν ποναει γενικα οταν θα μπει θα ειμαστε μουδιασμενες κ δε θα νιωθουμε.Αυτο σε περιπτωση καισαρικης.Αλλιως δε σου βαζουν.

Τι αλλο...

Α!Ναι...Η ροζ βαλιτσα...Αν ετσι νιωθεις καλα μπορεις να παρεις μια Μαρινα μου.(Εσυ δεν ειπες για ροζ βαλιτσα για το μωρο?)Εγω επειδη θα γεννησω σε κλινικη κ χρειαζομαι μονο μια αλλαξια ρουχακια για να βγει η μπουμπου απο την κλινικη θα τα εχω μεσα στη δικη μου βαλιτσα που ειναι γαλαζια.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλως το Μιραντζελακι μας.
Κουκλα μου μη στεναχωριεσαι αλλο.Ολα καλα θα πανε.Μπορει οντως να μη νιωθεις το μπεμπη επειδη ειχες τοσο ασχημη διαθεση 2 μερες τωρα.Χαλαρωσε κ μιλα του γλυκα.Καποια στιγμη θα σου δειξει οτι ειναι εκει κ ειναι καλα!

mimaaa88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σου Φιλιτσα με τις φατσουλες σου που τις παρατησες τωραLaughing Laughing Laughing
αχ κοριτσια δεν εχει prenatal εδω,θα ψαξω να βρω καπου αλλου κοκκινη τσαντα.Σοφακι ξερεις ποσο εχει;αν γραφει στο τιμολογιο πες μ λιγο,να εχω μια ιδεα στο περιπου

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι μαγαζια εχει εκει?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Του μιλαω συνεχεια ρε γαμωτο,κι ο Χρηστος επισης. Βασικα νιωθω τις κινησεις του, αλλα πολυ πιο αδυναμα απο τις αλλες μερες.. Μαλλον αυτο θα φταιει, τι να κανω, προσπαθω να το αποβαλλω οσο μπορω.

Εγω για το ξυρισμα δεν ανησυχω, γιατι θα μου κανει αποτριχωση η κολλητη μου, ειναι αισθητικος. Μου κανει σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης αυτη.

Αυριο θα παει ο Χρηστος να ρωτησει αν γινεται να αναβαλουμε τον πολιτικο για καποια αλλαη στιγμη, γτ τωρα ειναι αδυνατον να γινει, ετσιοπως ηρθαν τα πραγματα. Φανταζομαι δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα ηταν στο πακετο αλλα νομιζω γυρω στα 25-30 ξεκιναν....
Μιραντζελακι μου δεν κλοτσανε συνεχεια το ιδιο και σκεψου οτι και αυτο τρομαζει γιατι τρομαζεις και εσυ!!!!Αμα ηρεμησεις θα αρχισει τον χορο παλι!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειδα κ τσαντα-αλλαξιερα να κανει 169€!!!Δε το πιστευα!!!Στο ιντερνετ εχει κ με 20 αλλα δεν ξερω ποιοτικα πως ειναι κ αν εχουν τους ιδιους χωρους με μια των πχ 40€.Παντως πανω απο 50 μου φαινεται υπερβολικο!

Μιραντζελα φυσικα κ μπορειτε να αναβαλετε τον πολιτικο.Προεχει η υγεια σου κ του παιδιου αυτη τη στιγμη.Θα ζωηρεψει σιγα σιγα μην ανησυχεις.Αφου κουνιεται εστω κ λιγο αρα ειναι καλα.Ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Ειδα κ τσαντα-αλλαξιερα να κανει 169€!!!Δε το πιστευα!!!Στο ιντερνετ εχει κ με 20 αλλα δεν ξερω ποιοτικα πως ειναι κ αν εχουν τους ιδιους χωρους με μια των πχ 40€.Παντως πανω απο 50 μου φαινεται υπερβολικο!

Μιραντζελα φυσικα κ μπορειτε να αναβαλετε τον πολιτικο.Προεχει η υγεια σου κ του παιδιου αυτη τη στιγμη.Θα ζωηρεψει σιγα σιγα μην ανησυχεις.Αφου κουνιεται εστω κ λιγο αρα ειναι καλα.Ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος?


Την πεμπτη θα παμε. Εκτος απροοπτου. Εχει βαρεθει να με βλεπει ο ανθρωπος. Ευτυχως που ειναι γνωστος μας οικογενειακα και με βαζει σε προτεραιοτητα, γιατι εχει πολυ φουλ προγραμμα..Τυχερη ειμαι σ'αυτο Very Happy

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν θα εχεις απροοπτο ολα καλα θα πανε.

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ μακαρι, μακαρι!!! Δεν ειμαι εγω για ταραχες ρε γαμωτο, δεν ειμαι και ο πιο ψυχραιμος ανθρωπος.. Δυσκολευομαι να τις διαχειριστω, και δεν ειναι καλο για το μωρο μου..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις