Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
278 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 278 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα !!!!!!!!!!

Εγώ να με συγχωρείτε αλλά γέλασα...και με εσένα Δήμητρα άκου το μωρό στο ψυγείο αλλά έχεις δίκιο σε όνειρο είναι τρομακτικά αυτά!! Εγώ είχα δει πως με κυνηγούσαν γιγάντια σελοτείπ αχαχαχαχαχ


και με την αδυναμία μου βέβαια και τα γιατροσόφια της!!! χι χι χι !! καμία όρεξη δεν εχω. ΜΑ ΚΑΜΙΑ!!!

Πλησιάζετε ρε κορίτσια τι καλα!!!

Και εγώ δεν κοιμήθηκα αφού ακομα στο κρεβάτι είμαι και σήμερα ΔΕΝ ΘΑ ΚΑ¨ΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ έχω πάρει λαπιτοπι αγκαλιά και θα δω σειρές όλη μέρα μπας και μου περάσει το κρύωμα.
φιλια πολλά σε όλες
και στα μπεμπέ φυσικά

ΑΑΑΑΑΑ και φιλιά στο Λιζάκι Rolling Eyes Rolling Eyes

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!!

(Επισυναπτω κι εδω αυτο που εγραψα στο θεματακι Νο 9 γιατι δεν προσεξα οτι ειχατε ανοιξει καινουργιο....)
Απο χθες ειμαι αρκετα αγχωμενη...
Πήρα τις εξετασεις ουρων και η οξονη μου ειχε +++
Στην αρχη δεν εδωσα και πολυ σημασια αλλα οταν μιλησα με τον διαβητολογο τηλεφωνικα η αληθεια ειναι οτι τα επαιξα!! Μου ειπε οτι αυτο ειναι καταστροφικο για το μωρο και για μενα (εχοντας την εντυπωση οτι οτι εχω διαβητη κυησης). Και παλι ομως μετα απο λιγη ωρα ειχα παψει να το σκεφτομαι και ειπα οτι θα παω πρωτα στην γυναικολογο για τον προγραμματισμενο υπερηχο και θα το συζητησω και μαζι της.
Ελα ομως που το μωρο χθες το απογευμα βγηκε 2.394!!! Μου ειπε οτι ειναι πολυ μεγαλο αν και απ οτι φαινεται στις μετρησεις του ζαχαρου που κανω ειναι ρυθμισμενο. Η πλακα ειναι οτι το ζαχαρο νυστειας απο το μικροβιολογικο ηταν 67 με κατωτερο οριο το 70!!
Εννοειται οτι πηγα και απο τον διαβητολογο μετα την γυναικολογο και μου ειπε οτι αυτο για το καταστροφικο το εννοουσε γιατι "πιστευε" (ισως και να με μπερδεψε με καποια αλλη κοπελα...) οτι εχω διαβητη.... Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 966307 Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 966307
Μιλησε με την γυναικολογο μου τηλεφωνικα η οποια του ισχυριστηκε οτι εχει κοπελες που δεν εχουν κανενα θεμα και το ζαχαρο αλλα κανουν οξονη +++ στην εγκυμοσυνη...
Τελικα δεν μπορω να καταλαβω σε τι οφειλονται τα κιλα του μωρου και η οξονη απο τη στιγμη που το ζαχαρο παραμενει σε χαμηλα επιπεδα... Ο διαβητολογος μου ειπε να τρωω κανονικα ο,τι εχουμε πει για το ζαχαρο προληπτικα, να συνεχισω τις μετρησεις στο σπιτι και να παρακολουθω την οξονη στα ουρα για 4-5 μερες. Και ο Θεος βοηθος!!!!
Αααα και κατι ακομα, το μωρακι ειναι με τα ποδαρακια προς τα κατω και η γυναικολογος μου ειπε για 2 εβδομαδες να περπαταω (αλλα με μετρο γιατι δεν θελουμε να γεννησω στον 8ο) μηπως καταφερουμε και παρει θεση.
Στις 14/11 θα κανω doppler και η Παναγιτσα να με βοηθησει γιατι απο τους γιατρους δεν πηρα καποια σαφη οδηγεια Sad Sad
Ειλικρινα παντως εχω πελαγωσει και ξερω οτι αυτο δεν κανει καλο...

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δημητρουλα μου,
Χρονια σου πολλα και με το καλο να φερεις την μπεμπουλα σου στον κοσμο!!!!
Εχω μια συμφερουσα προσφορα, τι θα ελεγες να σου δωσω μερικα γραμμαρια για το μωρακι σου Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 215994 ?? Ετσι θα ειμαστε ευχαριστημενες και οι δυο Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 654316 Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 654316

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ αυτοι οι γιατροι θα μας τρελαλουν... κυριολεκτικα ομως. ρε συ κοριτσι αλλαξε μικροβιολογικο μηπως και σου δωσαν λαθος τιμες. και μην ξεχναμε οτι ο υπερηχος εχει και μια αποκλιση ε.

μαιρη ναι κατσε ολη μερ στο λαπτοπ, και θα περασει το κρυωμα....μαρη φαε κατι να δυναμωσεις.κατι δυναμωτικο. τραχανα ας πουμε, κρεατοσουπα κατι τεσπα. α και πιες λιγο χαμομηλι με μελι. εσυ κοροιδευε, εγω θα σου δινω συμβουλες να γινεις καλα Wink
εχουμε εδω απο το μεσημερακι την φιλη της ιωαννας την χριστινα-α δημοτικου-. εχουν ανεβει στο 2πλο κρεβατι μαζι με τον ταριφα και παιζουν. περιττο να σας πω οτι τις εχει ακουσει οοοολη η γειτονια. τι ωραιο να πλυμμυριζει το σπιτακι μας απο παιδικες φωνες....μ'αρεσει οσο τιποτα αλλο. περιμενουμε και αλλη μια τσακπινα κατα τις 7.εκει δεν θα κρατηθω θα βγαλω την καμερα χιχιχι

καλοριζικο το κρεβατακι σας, καλους υπνους να εχει!!!!
περπατα αλλο οχι πολυ μαρια.μην μας κανεις την εκπληξη Very Happy

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα και απο μενα.

Πρωτα απ' ολα χρονια πολλα στη Δημητρουλα μας.

Μαρακι, συμφωνω με την Αθανασια. Μηπως να επαναλαβεις την εξεταση και σε αλλο μικροβιολογικο?

Για την Αναστασια πραγματικα δεν μπορω να πω τιποτα απολυτως. Δεν εχω λογια.

Αθανασακι μου, συγνωμη ρε μωρο που δεν σε πηρα. Σιδερωνω ολη μερα σημερα. Εχω τις μαυρες μου πραγματικα.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
που είσαι μωρέ μαρκέλλα μου πως είσαι??


μαρή αθανασία δεν έχω κουράγιο να κάνω σούπα αύριο που δεν δουλευει ο καλός μου θα τον βάλω να μου κάνει. έφαγα πίτσα χαχαχααχαχαχαχαχχα ασε με να κοιμηθώ καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:που είσαι μωρέ μαρκέλλα μου πως είσαι??


μαρή αθανασία δεν έχω κουράγιο να κάνω σούπα αύριο που δεν δουλευει ο καλός μου θα τον βάλω να μου κάνει. έφαγα πίτσα χαχαχααχαχαχαχαχχα ασε με να κοιμηθώ καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ναι φαε λιπαρα να γινεις καλυτερα-αχ σαν την μαμα μου ακουγομαι,φοβαμαι Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 534787 -
σοβαρα φαε κατι σωστο ρε συ.πιες χυμο πορτοκαλι, φαε ροδι, κανε κατι να περασει ανωδυνα. και κοιμησου καλη μου. αλλα φααααααααααααααε

μαρκελα οχι δεν σε συγχωρω....και εγω δεν σε πηρα γιατι επρεπε να κρατησω την κορη μιας φιλης. θα μιλησουμε.
εμεις αυριο πρωι παμε παρελαση στο περιστερι, εσεις θα πατε να τιμησετε τα παιδια μας????

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ψτι κοπελια....ναι σε σενα λεω...δες την αλλιως γιατι εισαι πολυ κοντα μου. περιστερι - σεπολια σε 5 με το σκουποξυλο μου εφτασα ε..... Very Happy Very Happy

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαιρη περαστκα σου κοριτσακι μου.

Αθανασια, ασε με που σου λεω. Θα συνελθω ξανα. Ειναι παροδικο. Να, χθες που μιλησαμε μια χαρα και λαλιστατη δεν ημουν?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι επαθα χθες να σας πω. Περιμενα πως και πως να αρχισω την ινσουλινη το βραδυ. Πηγε ο καλος μου το απογευμα γυριζοντας απο τη γιατρο (αγχωθηκα παλι) και μου πηρε απο το φαρμακειο τις ινσουλινες και τα σχετικα. Μου ειπε λοιπον η γιατρος 22.30 να κανω ινσουλινη και στις 23.30 να παρω το προ υπνου γευματακι μου (ναι, ναι, τωρα με την ινσουλινη με αφηνει να φαω και προ υπνου). Στις 22.30 ακριβως ετοιμαζομαι να τρυπηθω. βγαζω τα σχετικα μου και τι βλεπω? Η ηλιθια η φαρμακοποιος αντι για βελονες ινσουλινης μου εδωσε βελονες για τη συσκευη μετρησης σακχαρου. Ανεβασα πιεση αμεσως. Και Παρασκευη βραδυ μαλιστα ετσι? Με αφηνει η μ@λ@κω χωρις ινσουλινη 3 ολοκληρα βραδυα και 2 μερες. Απο βλακεια της. Στελνω τον Μιχαλη λοιπον να βρει εφημερευον. 2 ωρες γυριζε στους δρομους, βελονες πουθενα. Τελος παντων, ξαναεψαξε σημερα το πρωι και μου βρηκε αλλου. Το θεμα μου ομως ειναι οτι πρωτον, εχασα ενα 24ωρο και δευτερον τις πληρωσα και 18 ευρω. Παω Δευτερα πρωι πρωι να τη σκισω την αλλη η δεν παω? ε?
Ουφ! Τα'πα!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε συ παρε ενα τηλ και πες το προβλημα. εχω φιλη φαρμακοποιο στην καλλιθεα. θα πηγαινε εκει ο μιχαλης θα τα επαιρνε και θα τα πληρωνες οταν τα εγραφες στο ικα....αρε μαρκελλα. τζαμπα τα 18 ευρωπουλακια. οσο για τις ωρες, ενα βραδυ υπομονη φιλεναδα.
παντως ναι η φαρμακοποιος θελει το χεσιματακι της. μα τι ανευθυνοι υπαρχουν? με φαρμακα ασχολειται η μακακω οχι με μηλα και αχλαδια...τι να πω.
μην την αφηνεις να σε χαλαει.
πηγα σουπερ και πηρα σερβιετες λοχειας. σαν την χαζη συγκινηθηκα.λεω του σαραντου, παει ερχεται ο μπεμπης,τελος τα ψεμματα, να δουμε πως θα τα φερουμε βολτα με 2 παιδια....τον αγχωσα και αυτον.
παρηγγειλα να μου φωνισει και η μαμα μου πυτζαμες και παντοφλες για το νοσοκομειο.να ειμαι ετοιμη.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια παω να βαλω τις μικρες για υπνο-εχουμε την φιλη της αποψε εδω-και να την κανω και εγω. φιλακια στις κοιλαρες -πλεον-. καλο ξημερωμα σε ολες.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατί μακάκω Αθανασία μου? Σουτιε΄ν πήγα να πάρω και πάω στα μοδερκεαρ (ρε το Αγγλικό) στο τμήμα με τις κούνιες (να τις δω πήγα γιατί κάτω από 500 ευρά εν έχει) και έκλαιγα κανά μισάωρο. Ρόμπα έγινα...οι πωλήτριες μάλλον θα νομίζανε πως έκλαιγα για τις τιμές...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πυτζαμονυχτικοτετοια να πάρουμε από όπου ναναι ή από μαγαζί για εγκυούλες?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στα εγκυμοσύνης χτυπάνε τις τιμές. Τα δικά μου είναι όλα από άσχετα μαγαζιά. Μέχρι και σουτιέν θηλασμού είχα πάρει στην 1η εγκυμοσύνη με τις εκπτώσεις της τριουμφ, πολύ ωραίο.
Από κλάμα, και γω πήγα πριν καμιά 10ριά μέρες στον ιανό να πάρω κάνα βιβλίο για τον ερχομό του αδερφού και μου'βγαλε 5. Τα διάβασα όλα και πλάνταξα μέσα στο κατάστημα, τελικά όμως δεν πήρα γιατί δε μου'κανε κλικ καμιά από τις ιστορίες. Και μόνο όμως που μιλούσαν για αδερφάκι ήταν υπέρ αρκετό να με πιάσουν τα ζουμια.
Κατά τα άλλα καλά, ανυπομονώ και προσπαθώ να προετοιμάσω τον μεγάλο για τη γέννα, που θα λείψω λίγες μέρες, που θα είμαι στο νοσοκομείο κλπ. Φαίνεται να καταλαβαίνει αλλά όταν έρθει εκείνη η ώρα να δούμε...
Καλό βράδυ.

Panantonis

Panantonis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ έδωσα στη γυναίκα μου που είναι εγκυος, μια πυζάμα του μπαμπά μου που πέθανε το 1994 και της ταιριάζει γάντι.
Και επειδή θα με ρωτήσετε , είναι αφόρετη ,100 % βαμβακιερή και το πιο σημαντικό , ΕΛΛΗΝΙΚΗ.
Δεν βρίσκεις τέτοια ποιότητα σήμερα εκτός και αν τις χρυσοπληρώσεις !

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου θέλω να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας! Εύχομαι με το καλό τα μωράκια μας να έρθουν στις αγκαλίτσες μας γερά! Μαρκέλλα μου... τι μ@λ@κι..η η φαρμακοποιός...! Μαριάρο παιδάκι μου στείλε κανένα γραμμάριο... Φιλάκια πολλά. Περαστικά σου Maryanastasia!

Επικοινώνησα με τη φίλη μας την Αναστασία και μου είπε να σας μεταφέρω τα εξής:
Ζητάει συγγνώμη που σας αναστάτωσε στη φάση αυτή, αλλά δεν ήθελε να την ψάχνετε.Δε θα ξαναμπεί στο φόρουμ. Όλα να σας πάνε τέλεια. Να κρατήσετε τα μωράκια αγκαλίτσα και να μην τ' αφήσετε ποτέ. Σας αγαπάει πολύ.
Αυτά...

Καληνύχτα από μένα κορίτσια!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καληνύχτα Δήμητρα φιλια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα..
Μαριαρο επανέλαβε τις εξετάσεις..μάλλον κάτι τρέχει..
Και αλλού.
Δήμητρα ευχαριστουμε που μας ενημέρωσες.Ευχομαι να της πανε όλα καλα απομεδω και πέρα.

Εμένα τα νεύρα μου είναι πάνω απο το κεφάλι...
Τόσα χρόνια τα πεθερικά μου πλένουν τα χαλιά.
Φέτος μου τα έφεραν και βρωμανε ναφθαλινη...δεν έβαζαν τόσα χρόνια...μη σας πω τι συνδυασμός είναι νεογέννητο με ναφθαλινη..ότι τα κουκιά!
Τι θα κάνω?Να τα ξαναστειλω για πλυσιμο έξω,
;Να τους τα ξαναδωσω και οπότε ξαναβρουμε καλο καιρο να μου τα πλύνουν?Μου την σπασανε άγρια!πάντως δεν τα στρωνω ..εκτός αυτού δεν με ρωτήσανε αν θέλω..δεν την αντέχω τη μυρωδιά και χωρίς μωρο..μου βρωμάει και μου θυμίζει σπίτια γέρων... Mad

Και το αποκορύφωμα...ενώ πλυναμε μέσα έξω το αυτοκίνητο η μικρη πάτησε κακάκια και τώρα αφου επλυνα γαλοτσες πρέπει να βρούμε που Λερωσε το αυτοκίνητο...Και μάλλον έπεσε γιατί και το καλσον της μύριζε....

Σας χαλασα το στομάχι χίλια συγνώμη αλλα δεναντεχω σήμερα Εγκυούλες και Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 - Νο 10 - Σελίδα 2 667478

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και μη ξεχάσουμε να αλλάξουμε την ώρα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα χαλια καλύτερα να τα αφήσεις στο μπαλκόνι αν έχεις κ αν στο επιτρέπει ο καιρός γιατι αν μείνουν λίγο μέσα στο σπιτι θα μυρίσει όλο ναφθαλινη κ θα κάνει μέρες να φύγει...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!
αναστασια το μακακω πηγαινε στην φαρμακοποιο καλη μου. -και λιγα εγραψα, να δεις τι ελεγα απο μεσα μου, καθοτι η ιωαννα ακουει και μιλαει το στοματακι της μετα....

μαμαμελι στειλε το χαλι εξω για πλυσιμο και εξηγησε τους-στο καθαριστηριο- γιατι το στελνεις.θα βαλουν φαρμακα αυτοι και θα ξεμυρισει. ασε και εμενα μου κανουν κατι τετοια-πρωτα η μαμα μου και μετα η πεθερα και τα παιρνω, αλλα .....-. εδω πριν λιγες μερες ηρθε η πεθερα σπιτι και ειδε στο παταρι μια σακουλα με ρουχα ουδετερα της ιωαννας που εχω κρατησει για τον μπεμπη και μου λεει να τα παρει να τα βαλει σπιτι της και της ειπα οοοοοοοχι, δεν περαζει αστα.αληθεια αν καποια στιγμη δεν εχω αλλο χωρο προτιμω να τα δωσω σε αλλο παιδακι εγω παρα αυτη.....
και στο μπαλκονι να το αφησεις το χαλι, θα αργησει να ξεμυρισει απο την ναφθαλινη. εκτος αν εχεις καποιον και κατσει και το περασει με ενα καρπεξ στεγνα. και παλι να το αφησεις στο μπαλκονι. αλλα καλυτερα να το στειλεις εξω-εχουν ριξει τις τιμες τους πλεον.
μαμαμελι να κανονισουν καφεδακι η πεθερα μου μ την μανα μου και την πεθερα μου βρε, μια χαρα θα τα βρουνε .....οοοοοτι τους κατεβει θα κανουν,χωρις εννοειται να ρωτησουν χιχιχιχι

πυτζαμες, νυχτικια και εσωρουχα παρτε φθηνα. μετα δεν θα σας κανουν....αρκει να εχουν κουμπακια απο πανω μεχρι κατω για να μην ταλαιπωρηθειτε στον θηλασμο. Wink

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Ευχαριστ´ω μάλλον θα τα ξαναστειλω για πλύσιμο.
Απο τη μέρα που τα φέρανε τα έχω στο μπαλκόνι για να ξεμυρισουν αλλα τίποτα ..βέβαια τυλιγμένα ..θέλω Τρίτη να στρωσω..ευτυχώς κρεβατοκάμαρα και σαλόνι δεν έβαλαν...χθες όμως έμαθα τι μπορούν να πάθουν τα νεογέννητα και τρελαθηκα..ούτε μια στο εκατομυριο δεν τα στρωνω κι ας μείνω με τα καλοκαιρινά.Και μεχρι 3 χρόνων αναπνευστικά προβλήματα.Και η μαμα μου πως το ήξερε..αυτούς δεν τους το είπαν ποτέ πια...
Αύριο τηλέφωνο το συνεργείο να τα πάρει κι αν παρεξηγηθουν τι να κάνουμε.
Δεν το έχω για πέταμα το παιδι.
Αθανασία θα τους στείλω ευχαρίστως για καφέ!
Θυμάμαι και τα δικα σου με τα ρούχα κι αναβω..

Νυχτικιες δεν φοραω το χειμώνα πήρα δυο λόγω καισαρικης κανονικές φθηνές με κουμπακια.Το .πολυ πολυ τις κάνω σετ με κανένα κολάν αργότερα.
Πυτζαμες πήρα θηλασμου και εγκυμοσύνης 35 ευρω απο το la redoute και τις φοραω απο τώρα.επειδή είναι το δεύτερο μου εγω θα βγω πιο ακριβή απο το μωρο Laughing

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demmy29 έγραψε:Κοριτσάκια μου θέλω να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας! Εύχομαι με το καλό τα μωράκια μας να έρθουν στις αγκαλίτσες μας γερά! Μαρκέλλα μου... τι μ@λ@κι..η η φαρμακοποιός...! Μαριάρο παιδάκι μου στείλε κανένα γραμμάριο... Φιλάκια πολλά. Περαστικά σου Maryanastasia!

Επικοινώνησα με τη φίλη μας την Αναστασία και μου είπε να σας μεταφέρω τα εξής:
Ζητάει συγγνώμη που σας αναστάτωσε στη φάση αυτή, αλλά δεν ήθελε να την ψάχνετε.Δε θα ξαναμπεί στο φόρουμ. Όλα να σας πάνε τέλεια. Να κρατήσετε τα μωράκια αγκαλίτσα και να μην τ' αφήσετε ποτέ. Σας αγαπάει πολύ.
Αυτά...

Καληνύχτα από μένα κορίτσια!
δημητρα σου ανεφερε η αναστασια τι εγινε με το μωρακι ενω ολα πηγαιναν τοσο καλα?σιγα σιγα θα μπορεσει να μην το σκεφτεται τοσο πολυ.ειδικα οταν θα μεινει εγκυος ξανα και θα ερθει ενα τελειομηνο υγιεστατο μωρακι να της δωσει χαρα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοιλίτσες τι κάνετε???Εγώ εχθές κοιμήθηκα μια χαρά αν εξαιρέσω ότι σηκώθηκα 3-4 φορές για τουαλέτα πάλι...Σήμερα όμως ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου όρεξη,βαριέμαι πάρα πολύ....Θα πάτε να δείτε παρέλαση σήμερα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις