Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
327 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 327 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το ιντερνετ μου ειναι με χρονοκαθυστερηση..... σορρυ
την ειδα την απαντηση για την στεβια...
καλα δεν θα παθεις καρκινο με ενα κεηκ αλλα ας περιμενουμε λιγο πριν χρησιμοποιησουμε την καθε ευρεσιτεχνια...
να ρωτησω, για την παλια καλη φρουκτοζη ζωγραφος τι λενε? αυτο δεν μπορουμε να το χρησιμοποιουμε?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ας παρει τηλεφωνο ο δαιβητολογος...εεεεεεε ρε τι εχει να ακουσει.....αυτο το παστιτσιο μου εγινε εμμονη ιδεα...αυτος θα τα τραβηξει ολα!!!

και η ζαχαρη φυσικη ειναι Μιραντζελακι αλλα η υπερκαταναλωση δεν ειναι και οτι καλυτερο!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ!Μια δουλεια να πει να κανει κανεις κ μετα θελει μιση ωρα να σας διαβασει!

Το φαγητο σχεδον ψηθηκε,προλαβα τραπεζα στο τσακ,πηγα κ μια βολτα απο Μασουτη κ εβαλα κ το πλυντηριο τελικα.Αν το ειχα βαλει μολις σηκωθηκα θα ειχαν μισοστεγνωσει ρε γμτ!

Θα δω κ εγω τις συνταγες σε λιγο Σοφακι κ θα σου πω.Το φακελο της νουτριτσια εγω τον παρελαβα πριν 2 μερες.Ειχε περασει νομιζω πανω απο 1 μηνας!

Εγω για την κλινικη μονο καλτσουλες δεν εχω παρει.Πηρα 1 νυχτικο, 3 πυζαμες με κουμπακια κ 1 ρομπα απο μαγαζι αλλα ακριβοτερα κ αλλα φθηνοτερα κ παντοφλες απο τα τζαμπο.Τα πληρωσε ολα η μαμα αλλα σαν συνολο ηταν πολλα τα λεφτα.Κοντα στα 180€!Βρακακια (τι βρακακια δλδ σαν τις βρακες της γιαγιας ειναι πλεον σε μεγεθος) παιρνω κ εγω 2-3 καθε φορα που παω λαικη.Τα νουμερα ειναι λιγο περιεργα.Καποια μου κανουν κ καποια δεν μπαινουν καν.Οποτε τωρα που μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα σε ενα σχεδιο που με βολευει θα ψαξω να βρω κ αλλα τετοια.Α!Να σας πω οτι προς το τελος της εγκυμοσυνης καλο θα ειναι να φορατε ανοιχτοχρωμα εσωρουχα.Κατα προτιμηση λευκα,εκρου,μπεζ.

Αυτα θυμαμαι προς το παρον...
Α!Οι αντρες τα θελουν σε σουτιεν για να ειναι στητα!Αν δε φτανουν λαιμο δεν τους κανουν.Τα δικα μου αν κ μικρα ειναι...λιγο προς τα κατω τα καημενα!Κ μολις χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης μαλλον θα τα ψαχνω... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 534787

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω Δωρα, πολλες δουλειες εκανες, ωραια!!
Για πες ομως αυτο με τα ανοιχτοχρωμα εσωρουχα, γιατι?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:
και η ζαχαρη φυσικη ειναι Μιραντζελακι αλλα η υπερκαταναλωση δεν ειναι και οτι καλυτερο!!!

Καλα, η υπερκαταναλωση σε τπτ δεν ειναι καλη. Αλλα αν θες γλυκο και δεν μπορεις να φας, οπως πχ η Φιλιτσα, δεν θα παθεις τπτ αν χρησιμοποιησεις καποιο φυσικο γλυκαντικο, με μετρο βεβαια, οπως ολα.

Εγω επινα πριν την εγκυμοσυνη αυτα τα τσαγια με την στεβια που βγηκανε, μια χαρα ειναι.


Δωρα, τα ασπρα εσωρουχα γιατι πρεπει να τα φοραμε???Εξηγηστε και σε μενα την χαζη..

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω Σοφακι θα εκανα ενα συνδυασμο των 2 συνταγων νομιζω.Δεν συμπαθω καθολου τη μαργαρινη(δεν μπαινει σπιτι μου με τπτ) αλλα μου αρεσει πολυ ο συνδυασμος κανελα-γαρυφαλλο.Κ οι σταφιδες δε με χαλανε.Προτιμω τις μαυρες ομως.Οποτε μαλλον θα εκανα την 1η συνταγη αλλα αντι για κακαο θα εβαζα κανελογαρυφαλλο κ σταφιδες!

Στεβια δεν εχω παρει ποτε αλλα τσαι με στεβια που δοκιμασα μια χαρα ηταν σαν γευση.Τωρα οσον αφορα τις επιπτωσεις που μπορει να εχει νομιζω οτι εξαρταται απο την επεξεργασια που υφισταται η στεβια.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Sofki"]Ας παρει τηλεφωνο ο δαιβητολογος...εεεεεεε ρε τι εχει να ακουσει.....αυτο το παστιτσιο μου εγινε εμμονη ιδεα...αυτος θα τα τραβηξει ολα!!!
αχ τα κοριτσια μου!!!!1

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ειστε χαζες ρε κοριτσια!Ειναι πραγματα που αν δε σας τα πει κανεις απλα δε μπορειτε να τα ξερετε...Κ εγω απο μαιες το εμαθα.Λοιπον προς το τελος της εγκυμοσυνης πρεπει να παρακολουθουμε το χρωμα κ την υφη των υγρων.Τα κολπικα υγρα ειναι συνηθως λευκα κ παχιρευστα.Αν "σπασουν τα νερα" κ το χρωμα ειναι σχεδον διαφανο χαλαρα κανουμε το μπανιο μας κ ετοιμαζομαστε για κλινικη.Αν δεν εχουμε κ εντονες συσπασεις εχουμε μπροστα μας 2-3 ωρες τουλαχιστον κ δε χρειαζεται να τρεχουμε πανικοβλιτες ουτε να σκοτωθει να τρεχει στο δρομο ο καλος μας να προλαβει!Αν ομως τα υγρα που θα τρεχουν ειναι πρασινωπα ή καφε δεν καθυστερουμε καθολου.Τρεχουμε στην κλινικη κ με ταξι αν δεν ειναι καποιος να μας παει.Αν λοιπον εχουν τετοιο χρωμα τα υγρα σημαινει οτι το μωρο εκανε κακακια μες στην κοιλια μας κ αυτο δεν ειναι καλο.Πρεπει να βγει αμεσα.Αν φορουσαμε λοιπον μαυρο εσωρουχο (που εγω τα συμπαθω ιδιαιτερα) δε θα ξεραμε το χρωμα των υγρων.Γι'αυτο οσο πλησιαζει ο τοκετος ασπρα εσωρουχακια.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Δεν ειστε χαζες ρε κοριτσια!Ειναι πραγματα που αν δε σας τα πει κανεις απλα δε μπορειτε να τα ξερετε...Κ εγω απο μαιες το εμαθα.Λοιπον προς το τελος της εγκυμοσυνης πρεπει να παρακολουθουμε το χρωμα κ την υφη των υγρων.Τα κολπικα υγρα ειναι συνηθως λευκα κ παχιρευστα.Αν "σπασουν τα νερα" κ το χρωμα ειναι σχεδον διαφανο χαλαρα κανουμε το μπανιο μας κ ετοιμαζομαστε για κλινικη.Αν δεν εχουμε κ εντονες συσπασεις εχουμε μπροστα μας 2-3 ωρες τουλαχιστον κ δε χρειαζεται να τρεχουμε πανικοβλιτες ουτε να σκοτωθει να τρεχει στο δρομο ο καλος μας να προλαβει!Αν ομως τα υγρα που θα τρεχουν ειναι πρασινωπα ή καφε δεν καθυστερουμε καθολου.Τρεχουμε στην κλινικη κ με ταξι αν δεν ειναι καποιος να μας παει.Αν λοιπον εχουν τετοιο χρωμα τα υγρα σημαινει οτι το μωρο εκανε κακακια μες στην κοιλια μας κ αυτο δεν ειναι καλο.Πρεπει να βγει αμεσα.Αν φορουσαμε λοιπον μαυρο εσωρουχο (που εγω τα συμπαθω ιδιαιτερα) δε θα ξεραμε το χρωμα των υγρων.Γι'αυτο οσο πλησιαζει ο τοκετος ασπρα εσωρουχακια.
Respect Respect Respect Respect Respect

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Δεν ειστε χαζες ρε κοριτσια!Ειναι πραγματα που αν δε σας τα πει κανεις απλα δε μπορειτε να τα ξερετε...Κ εγω απο μαιες το εμαθα.Λοιπον προς το τελος της εγκυμοσυνης πρεπει να παρακολουθουμε το χρωμα κ την υφη των υγρων.Τα κολπικα υγρα ειναι συνηθως λευκα κ παχιρευστα.Αν "σπασουν τα νερα" κ το χρωμα ειναι σχεδον διαφανο χαλαρα κανουμε το μπανιο μας κ ετοιμαζομαστε για κλινικη.Αν δεν εχουμε κ εντονες συσπασεις εχουμε μπροστα μας 2-3 ωρες τουλαχιστον κ δε χρειαζεται να τρεχουμε πανικοβλιτες ουτε να σκοτωθει να τρεχει στο δρομο ο καλος μας να προλαβει!Αν ομως τα υγρα που θα τρεχουν ειναι πρασινωπα ή καφε δεν καθυστερουμε καθολου.Τρεχουμε στην κλινικη κ με ταξι αν δεν ειναι καποιος να μας παει.Αν λοιπον εχουν τετοιο χρωμα τα υγρα σημαινει οτι το μωρο εκανε κακακια μες στην κοιλια μας κ αυτο δεν ειναι καλο.Πρεπει να βγει αμεσα.Αν φορουσαμε λοιπον μαυρο εσωρουχο (που εγω τα συμπαθω ιδιαιτερα) δε θα ξεραμε το χρωμα των υγρων.Γι'αυτο οσο πλησιαζει ο τοκετος ασπρα εσωρουχακια.

Ευτυχως που μας το'πες βρε Δωρα! Εγω εχω μεσανυχτα απο τετοια πραγματα...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα που το ειπες Δωρα!!!
Δεν πηγε κα8ολου το μυαλο μου. και ειδικα οταν πλησιαζουν οι μερες και εχεις τοσα στο μυαλο σου, σιγα μην κατσεις να διαλεξεις χρωμα στο κιλοτακι... αλλα τελικα μαλλον πρεπει!!! Και ειναι και σημαντικο...

Ο,τι ξερετε να το λετε.... μεγαλη ευγνωμοσυνη και πολλα πολλα ευχαριστω!!!!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 564595 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 334590 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 334590 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 334590

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το παιδακι με το τηγανι απο μονο του μπηκε....

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να'ναι καλα τα σεμιναρια που κανω!Οταν γυριζω δε θυμαμαι να σας τα πω αλλα σε ασχετες στιγμες μου βγαινουν!Οποτε μην ανησυχειτε!Μεχρι να ερθει εκεινη η ωρα θα σας εχω ετοιμες για ολα! Razz Razz Razz Razz Razz

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα που ειδα τηγανι πεινασα!!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:τωρα που ειδα τηγανι πεινασα!!!!

Αχ κ μολις εκλεισα το φουρνο.Ετοιμο το φαγητακι μου κ μοσχοβολαει!Να σου στειλω με ενα κουριερ?Δε θα σου βαλω πατατουλες για να μην ανεβει το ζαχαρο!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:τωρα που ειδα τηγανι πεινασα!!!!

Αχ κ μολις εκλεισα το φουρνο.Ετοιμο το φαγητακι μου κ μοσχοβολαει!Να σου στειλω με ενα κουριερ?Δε θα σου βαλω πατατουλες για να μην ανεβει το ζαχαρο!
τι εχεις ειπαμε?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω πεινασα!! Περιμενω ομως τον Χρηστο να γυρισει να φαμε μαζι

Αααα δεν σας ειπα!! Το απογευμα θα ερθει στο σπιτι μας μια γειτονισσα με το εγγονακι της που δεν εχει κλεισει ακομη χρονο!!! *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253

Πηρα μια χαρα οταν μου το ειπε η μαμα μου!!Ενθουσιαστηκα!
Για το μωρακι εννοειται! Θα παιξουμεεεεεεε *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mirantzela! έγραψε:Κι εγω πεινασα!! Περιμενω ομως τον Χρηστο να γυρισει να φαμε μαζι

Αααα δεν σας ειπα!! Το απογευμα θα ερθει στο σπιτι μας μια γειτονισσα με το εγγονακι της που δεν εχει κλεισει ακομη χρονο!!! *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253

Πηρα μια χαρα οταν μου το ειπε η μαμα μου!!Ενθουσιαστηκα!
Για το μωρακι εννοειται! Θα παιξουμεεεεεεε *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253

εσυ με προσοχη ε?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τουρλου στο φουρνο!Πατατες,μελιτζανες,πρασινες κ κοκκινες πιπεριες,κρεμμυδακι,ελαχιστο σκορδο.Εκτος απο τις πατατες τα υπολοιπα λαχανικα ειναι απο το χωριο.Κ η τριμενη ντοματα επισης.Μου φτιαχνει σαλτσα η μαμα κ την βαζει σε βαζακια οπως ειναι ζεστη κ σφραγιζει.Εχω σαλτσουλα ολο το χρονο σχεδον.Εβαλα κ λιγα ντοματινια φρεσκα για πιο εντονη γευση.Πεθαινω γι'αυτο το φαι...Κανονικα βαζω κ κολοκυθακια αλλα τωρα δεν ειχα.Ευτυχως ο καλος μου ειναι στο δρομο ερχεται!Αλλιως θα ετρωγα μονη μου!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα ναι μαμα!!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Με προσοχη εννοειται, ολα με προσοχη! Να μην το παιξω ομως λιγο το μικρουλι?? Δεν θα το σηκωσω εννοειται

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:τουρλου στο φουρνο!Πατατες,μελιτζανες,πρασινες κ κοκκινες πιπεριες,κρεμμυδακι,ελαχιστο σκορδο.Εκτος απο τις πατατες τα υπολοιπα λαχανικα ειναι απο το χωριο.Κ η τριμενη ντοματα επισης.Μου φτιαχνει σαλτσα η μαμα κ την βαζει σε βαζακια οπως ειναι ζεστη κ σφραγιζει.Εχω σαλτσουλα ολο το χρονο σχεδον.Εβαλα κ λιγα ντοματινια φρεσκα για πιο εντονη γευση.Πεθαινω γι'αυτο το φαι...Κανονικα βαζω κ κολοκυθακια αλλα τωρα δεν ειχα.Ευτυχως ο καλος μου ειναι στο δρομο ερχεται!Αλλιως θα ετρωγα μονη μου!
τελειο!καλη ορεξη!μου το κοψε τελειως το τουρλου Sad Sad Sad Sad Sad Sad δε πειραζει 75 μερες μεινανε! *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 654316

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
Mirantzela! έγραψε:Κι εγω πεινασα!! Περιμενω ομως τον Χρηστο να γυρισει να φαμε μαζι

Αααα δεν σας ειπα!! Το απογευμα θα ερθει στο σπιτι μας μια γειτονισσα με το εγγονακι της που δεν εχει κλεισει ακομη χρονο!!! *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 49454 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253

Πηρα μια χαρα οταν μου το ειπε η μαμα μου!!Ενθουσιαστηκα!
Για το μωρακι εννοειται! Θα παιξουμεεεεεεε *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 21 186253

εσυ με προσοχη ε?

Εννοειται δε θα το σηκωσεις καθολου αγκαλια!Αν θες αγκαλια θα εισαι καθιστη κ θα σου το δωσουν χωρις να σκιβεις.Κ προσοχη επειδη ειναι μεγαλουτσικο μη σου δωσει καμια κλωτσια...

Αντε να περασουν αυτοι οι 2 μηνες να εσουμε ολες απο ενα μωρακι να παιζουμε!!!Αν κ στην αρχη μονο κοιμουνται... Crying or Very sad Δε μας σκεφτονται κ εμας λιγο που θελουμε να χαρουμε!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω!

Γιατι τελειως??Τα λαχανικα τι πειραζουν?

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας και πάλι!!
Πρέπει να θυμηθώ να σχολιάσω όλα όσα θέλω! Smile
Λοιπόν,
πρώτον, μ'αρεσε αυτό με τα άσπρα εσώρουχα, αν και τα δικά μου εχουν όλα άσπρο υφασματάκι εκει που πάνε τα υγρά! Δε μ'αρεσει το μαύρο εμένα! Δεν είναι χρώμα! Smile

Η στέβια απ' όσο ξέρω κι εγώ είναι φυτό.. δηλαδή, είχα αγοράσει το καλοκαίρι αλλά με τον καύσωνα της Κύπρου μου ξεράθηκε! Τώρα τι του κάνουν για να πάρουν την γλυκάδα δεν ξέρω.. άλλωστε εκεί έγκειται η επικινδυνότητα! Κατά τα άλλα έχω ακόυσει πολύ καλά πράγματα..

Μαύρη - άσπρη ζάχαρη δεν έχουν διαφορά Σοφία. Για δείτε αυτό αν δε βαριέστε! http://www.eatingrules.com/2012/09/unprocessed-faq-sugar/

Κι εγώ αντικαθιστώ πολλές φορές το άσπρο με μαύρο αλεύρι.. (ολικής) απλά μπορεί να μη φουσκώσει τόσο! Οπότε βάλε εκεί την αναλογία που σου είπε κάποιο κοριτσάκι που δε θυμαμαι ποιο ήταν!

Χθες στη διάλεξη μας είπε η μαία ότι όταν μία γυναίκα γεννήσει πρόωρα, το γάλα της έχει 25% περισσότερα αντισώματα από μίας που θα γεννήσει στην ώρα της.. η φύση προνοεί!!

Τι άλλα;;.... ξέχασα!
Α! πάμε στο γιατρό σε 10'!
Πονάω κι εγώ έτσι χαμηλά σα να με πιέζει ώρες ώρες, και άλλες ώρες σα να περιμένω περίοδο! Θα τον ρωτήσω τώρα.. ελπίζω πως είναι φυσιολογικά!

Εγώ δεν αγόρασα τίποτα σε τέτοιες λεπτομέρειες ακόμα! Εννοώ, παντόφλες, πυτζάμες κλπ..
Κανα δυο σουτιεν θηλασμού τα θέλω κι εγώ γιατί με σφίγγουν τα κλασικά!

Αυτά κοριτσάκια!
Σας φιλώ! τα λε΄με σε καμια ώρα!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Ευχαριστω!

Γιατι τελειως??Τα λαχανικα τι πειραζουν?
μαλλον ο συνδιασμος με πειραζε τι να πεις??? γεια σου ζωιτσα σιφουνα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις