Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως ηρθες!να σου ζησει ο αγοραρος!!!ειμαι η ευα κι εχω 3 παιδακια!
θα μοιραστω μαζι σου τη χαρα της ανακαλυψης μιας που οι υπολοιπες ειναι εκτος!
σημερα ανακαλυψα οτι το καρεκλακι φαγητου που πριν 2μιση χρονια μου καναν δωρο στην κορη μου και που ελαχιστα χρησιμοποιησα γιατι μου επιανε τον χωρο διπλωνει και πιανει ελαχιστο χωρο Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

αργω λιγακι αλλα τα πιανω!!!!!
χαχαχαχαχαχαχα
και πανω που σκεφτομουν να το πουλησω...τωρα δε ξερω τι να κανω... scratch

mickey10


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε ευχαριστω Ευα!! καλως σας βρηκα!! κ εσυ να χαιρεσαι τα 3 θαυματακια σου!! εγω ειμαι η Μινα κ ειναι το πρωτο μου παιδακι..!
χαχαχα, δεν πειραζει καλλιο αργα παρα ποτε δεν λενε;;;!! Laughing

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο τον ενθουσιασμο μου ξυπνησα και τον αντρα μου βεβαια ο οποιος θα προτιμουσε το ποτέ απο το αργα αλλα δε πειραζει!
παω να μαζεψω τις κρεπες στο ψυγειο και νανακια!καληνυχτα!
υγ ζετα μη γελας!σε βλεπω! cyclops cyclops cyclops(αμα ειχες ματια πες θα εβλεπες τις οδηγιες που λενε πως κλεινει το καρεκλακι!χαχαχαχα) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απόψε ο διάολος δοκιμάζει την υπομονή μου και την ψυχραιμία μου. Εχω κοιμηθεί ένα 40 συνολικά μέχρι τώρα με το μωρό να μην κοιμάται και ενώ σας τα έγραψα αναλυτικά έκλεισα κατα λάθος την σελίδα. Δεν την παλεύω καθόλου με την αυπνία.

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμαβι γιατι δν τ συζητας μ τηνπαιδιατρο?

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμαβι γιατι δν τ συζητας μ τηνπαιδιατρο?

καλως ηρθες Μινα!!!ν σου ζησει ειμαι η ελενη μ ενα παιδακι!γεννηθηκε στις 9/7!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KALHMERAAAAAAAAAAAAAA
ΜΗΝΑ ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ
ΕΙΜΑΙ Η ΠΟΠΗ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΙΚΙΑ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΓΙΝΕΤΕ 17 Τ ΜΗΝΑ.Η ΜΙΚΡΗ 13 Τ ΜΗΝΑ

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalhmera!!!!!
τελικα ακομα δε φυγαμε για χωριο,ηταν κουρασμενος ο αντρας μ..
Μινα καλωσορισες!! μαμα μιας ζουζουνας!
Βικυ τι εγινε;;
Ευακι μπραβο!!μπραβο!!!χιχχχιχι Laughing

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες μου. Έχω να μπω να σας διαβάσω από την γιορτή μου την Πέμπτη. Από Πέμπτη βραδάκι είχα τον Γιάννη με πυρετό. Ψηνόταν κάθε τέσσερεις ώρες. Μαράκι για αυτό δεν κατάφερα να σου πάω το δέμα. Ευάκι, ευχαριστώ πολύ πολύ για τις πληροφορίες. Πριν λίγι πήρε η μάνα μου Μαρία κ Γιάννη για να τους πάει εκκλησία να κοινωνήσουν. Δεν ξέρω αν θα προλάβω να μπω πάλι. Μάλλον βράδυ. Έχω να σας γράψω... οοουυυυ. Τουλάχιστον πάω να σας διαβάσω. Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 417472 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 417472 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 417472 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 417472 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 417472

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα....μολις ξυπνησαμε!μετα απο τους πυρετους,τα ξενυχτια, την απεργια θηλασμου και οοοολη αυτη την κουραση κοιμηθηκαμε ενα βραδυ!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]ματινακι περαστικα σας!βγαλατε ακρη?

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elbono έγραψε:μαμαβι γιατι δν τ συζητας μ τηνπαιδιατρο?

Νομίζω οτι τελικά πρέπει να ρωτήσω, μέχρι τώρα έλεγα για άλμα αλλά γίνεται να περνάει άλμα ενάμιση μήνα;

bebek6 έγραψε:kalhmera!!!!!
τελικα ακομα δε φυγαμε για χωριο,ηταν κουρασμενος ο αντρας μ..
Μινα καλωσορισες!! μαμα μιας ζουζουνας!
Βικυ τι εγινε;;
Ευακι μπραβο!!μπραβο!!!χιχχχιχι Laughing

Τα ίδια τα γνωστά μπεμπεκ δεν κοιμάται πάνω από μιάμιση ώρα σερί, χθες ειδικά ξυπνούσε ανα 15, 30 και 40 λεπτο χωρίς γκρίνια αλλά έτρωγε λίγο και ξανά μετά, δεν την πήρα στο κρεβάτι μου και δεν με άφησε να κοιμηθώ.

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!!!!!!!!!!!!
τι κανετε???κ εμεις καλα κοιμηθικαμε!!!!ξεκουραστικα!!!!

Μινα καλος ηρθες!!!!να χαιρεσε το μωρακι σου!!!κ εγω ειμαι η ελενη εχω 2 παιδακια την αναστασια 5 κ το μπεμπη γεννημενο 7/7!!!!!!! φιλια σε ολα τα κοριτσια!!!!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μίκυ, καλώς μας ήρθες.
Ευάκι, ναι. Είναι και εδώ σχετικά κοντά ένα κέντρο που δεν χρειάζεται να πληρώνουμε και μετά να τα κάνει δαπάνη. Έχει σύμβαση και θα κόβει τις εντολές. Θα κάνουμε 1 εργο κ μία λόγο την εβδομάδα και θα κόβει παραπάνω για να πατσίσουμε τα χρήματα.
Άσχετο. Την έχω αρπάξει κι εγώ και η μικρή μου. Έχω μπούκωμα, λαιμό.
Και η μπέμπα ψιλοβήχει και ακούω λαρυγγισμό.
Η Μαρία είχε τσίμπλα. Την ξεκινάω χαμομήλι για να την καθαρίζω κ τομπρέξ και εχθές μετά τον μεσημεριανό ύπνο μου ξυπνάει με κλειστό κ πρισμέμο μάτι!!!!!!!! Ευτυχώς βρίσκω πάντα στο κινητό την παιδίατρο. Μου είπε την ημέρα κολυριο κανονικά κ το βράδυ τοβρεξ αλοιφή μέχρι να ξεπριστεί κ μετά συνεχίζω κολύριο να κλείσουμε εβδομάδα.
Αυτά. Αααααααααα... την Πέμπτη που είχα την γιορτή μου ο Γιώργος ήταν επιφυλακή και 2 η ώρα ήρθε σήμα να πάνε περισυλλογή Εύβοια. Ξεκινάνε κ τους λένε πάτε Κύμη!!!! 10,30 το βράδυ ήρθε ψώφιος!!! Έφαγε κ κοιμήθηκε.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βικυ γιατι δε το παιρνεις κουκλα μου το μωρο μαζισ ου στο κρεβατι?να εισαι κι εσυ πιο ξεκουραστη?κι αυτη θα ειναι πιο ηρεμη και θα κοιμαται πιο πολυ!εγω το μεσημερι για να ειμαι σιγουρη πως θα κοιμηθει οπως την θηλαζω ξαπλωτη την γυριζω τουμπα και την αφηνω μπρουμητη στο κρεβατι μου!

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέεεεεεεεεεεερα κορίτσια
Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια μωράκια και τις μανούλες που κόλλησαν και ΥΠΟΜΟΝΗ. Εμένα πάααααααλι βήχουν και τα δυο. Το βράδυ τα συμπτωματα ειναι σε έξαρση και δεν κοιμάται κανένα. Πάλι κόλλησε ο Σταθης απο τον παιδικό και το μετεδωσε δωράκι στην μπέμπα. Τι να κάνουμε!!!
Μίκυ καλώς μας ήρθες να σου ζήσει το αγόρι σου.
Ευάκι και εγω στο κρεβατι μας την βάζω την μπέμπα πολλές φορές και κοιμάται μια χαρά. Ασε που το ευχαριστιέται έχει άπλα βλέπεις.
Σήμερα και εγω κουτουλάω γιατι εχτες το βραδυ εβηχαν πολυ τα παιδάκια μου. κατα τις 12 θα τα παω μια βολτα εδω γυρω με τα πόδια τωρα που εχει καλές μέρες ακόμα.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία να χαίρεσαι τον Αγγελό σου. πάντα γερός και γεμάτος αγάπη.

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:βικυ γιατι δε το παιρνεις κουκλα μου το μωρο μαζισ ου στο κρεβατι?να εισαι κι εσυ πιο ξεκουραστη?κι αυτη θα ειναι πιο ηρεμη και θα κοιμαται πιο πολυ!εγω το μεσημερι για να ειμαι σιγουρη πως θα κοιμηθει οπως την θηλαζω ξαπλωτη την γυριζω τουμπα και την αφηνω μπρουμητη στο κρεβατι μου!

Εύη αυτό έκανα, την κοίμιζα στην κούνια της το βράδυ ξυπνούσε μια ή δυό φορές την ταιζα την ξανακοίμιζα κ κατά τις 7 την έπαιρνα μαζί μου για να χορτάσω ύπνο όπως και το μεσημέρι. Ξαφνικά απο εκεί που κοιμόταν ένα 4 ή 5ωρο σερί σταδιακά σε μια εβδομάδα άρχισε να ξυπνάει πιο συχνά κ λόγω κούρασης άρχισα να την παίρνω μαζί μου νωρίτερα. Κατέληξα πλέον να την κομίζω μαζί μου με θηλασμό από τις 1 και να με ξυπνάει να φάει κάθε μια ώρα γιατί της φεύγει η ρόγα, θέλει να ρευτεί, αγχώνομαι μην την καλύψει η κουβέρτα, πιάνομαι τόσες ώρες εναλλάξ στο ένα πλευρό κλπ. Προσπαθώ σιγά σιγά να την αφήνω στην κούνια της γιατί δεν αντέχω άλλο έτσι, είχε βρεί το φαί εύκαιρο και δεν τρώει καλά να την πιάσει οπότε ξυπνάει πολύ σύντομα. Νόμιζα οτι ήταν άλμα και θέλει να μου αυξήσει την παραγωγή αλλά πάει 1,5 μήνας. Χθες πάλευα όλο το βράδυ να φάει καλά και κοιμηθεί στην κούνια και ξυπνούσα ανα 15, 30 και 40 λεπτά να με πιπιλήσει λίγο και κοιμόταν πάλι. Έχει καλομάθει αλλά δεν γίνεται άλλο έτσι.

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavi έγραψε:
Ευάκι έγραψε:βικυ γιατι δε το παιρνεις κουκλα μου το μωρο μαζισ ου στο κρεβατι?να εισαι κι εσυ πιο ξεκουραστη?κι αυτη θα ειναι πιο ηρεμη και θα κοιμαται πιο πολυ!εγω το μεσημερι για να ειμαι σιγουρη πως θα κοιμηθει οπως την θηλαζω ξαπλωτη την γυριζω τουμπα και την αφηνω μπρουμητη στο κρεβατι μου!

Εύη αυτό έκανα, την κοίμιζα στην κούνια της το βράδυ ξυπνούσε μια ή δυό φορές την ταιζα την ξανακοίμιζα κ κατά τις 7 την έπαιρνα μαζί μου για να χορτάσω ύπνο όπως και το μεσημέρι. Ξαφνικά απο εκεί που κοιμόταν ένα 4 ή 5ωρο σερί σταδιακά σε μια εβδομάδα άρχισε να ξυπνάει πιο συχνά κ λόγω κούρασης άρχισα να την παίρνω μαζί μου νωρίτερα. Κατέληξα πλέον να την κομίζω μαζί μου με θηλασμό από τις 1 και να με ξυπνάει να φάει κάθε μια ώρα γιατί της φεύγει η ρόγα, θέλει να ρευτεί, αγχώνομαι μην την καλύψει η κουβέρτα, πιάνομαι τόσες ώρες εναλλάξ στο ένα πλευρό κλπ. Προσπαθώ σιγά σιγά να την αφήνω στην κούνια της γιατί δεν αντέχω άλλο έτσι, είχε βρεί το φαί εύκαιρο και δεν τρώει καλά να την πιάσει οπότε ξυπνάει πολύ σύντομα. Νόμιζα οτι ήταν άλμα και θέλει να μου αυξήσει την παραγωγή αλλά πάει 1,5 μήνας. Χθες πάλευα όλο το βράδυ να φάει καλά και κοιμηθεί στην κούνια και ξυπνούσα ανα 15, 30 και 40 λεπτά να με πιπιλήσει λίγο και κοιμόταν πάλι. Έχει καλομάθει αλλά δεν γίνεται άλλο έτσι.
πιπιλα παιρνει?τα φωτα τα εχεις σβηστα?πωπω μαρτυριο αν δεν κοιμασαι το βραδυ,υπομονη αλλα εχω την αισθηση οτι πρεπει να την αφησεις εναβραδυ ν κλαψει κ ν πεινασει

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δειτε τι σας εβαλα!!!
http://forum.eimaimama.gr/t15566-topic#570415

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια μωράκια και τις μανούλες
εμεις κοιμμαστε καλα δοξα το θεο αλα εχουμε γκρινια πολυ η καημενουλα τα ουλα της αντε ν σκασει τ δοντακι ταλαιπωρειται η ζουζουνα μ

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελένη πιπίλα δεν πήρε ποτέ, τα φώτα είναι σβηστά με ένα μικρό φωτάκι ίσα να διακρίνουμε στο σκοτάδι. Το κλάμα δεν είναι επιλογή, μια φορά το επιχείρησα στο τέλος δεν μπορούσα να την ηρεμήσω. Θα δοκιμάσω να την ταίσω με το μπιμπερό σήμερα μπας και την πιάσει το φαί.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βικυ κι εγω αυτο θα σου ελεγα,μηπως να της εδινες μπουκαλι το βραδυ μηπως πιει οσο πρεπει και τουλαχιστον να δεις κλαιει γιατι πειναει ή θελει αγκαλιτσες?μηπως να δοκιμαζες και λιγο ντεπον μηπως την τρωνε τα ουλακια της?

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:βικυ κι εγω αυτο θα σου ελεγα,μηπως να της εδινες μπουκαλι το βραδυ μηπως πιει οσο πρεπει και τουλαχιστον να δεις κλαιει γιατι πειναει ή θελει αγκαλιτσες?μηπως να δοκιμαζες και λιγο ντεπον μηπως την τρωνε τα ουλακια της?

Εύακι αυτό θα κάνω, τα ούλα της σίγουρα την ενοχλούν, μας είπε ο παιδίατρός τα κάτω είναι ερεθισμένα και όλο το πρωί αν και καλοταισμένη δαγκώνει με μανία πράγματα, μπουνίτσες κλπ. Θα τον ρωτήσω από Δευτέρα αν προτείνει κάτι για τα ούλα; Ντεπόν πόσο να της βάλω στο γάλα, για τα δέκατα μου είπε ο γιατρός 3 ml.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα έπεσαν για ύπνο και μπηκα λιγάκι πριν αρχίσω συμμάζεμα κ σίδερο. Βίκυ, πήρα το βιβλίο κοιμήσου παιδί μου των εκδόσεων Πατάκη κ το διαβάζω τώρα. Μόλις το τελειώσω θέλεις να στο στείλω? Μου φαίνεται πολύ χρήσιμο. Απορώ πώς δεν το είχα βρεί νωρίτερα. Ειδικά στην Παρή που ήταν τόσο νευρόσπαστο. Με είχε ξεκάνει. Όσο για το ντεπόν, το μισό του βάρους της ίσως κ 0,3 παραπάνω επειδή θα βγει και λίγο έξω. Με την σύριγγα σιγά σιγά. Όχι στο μπιμπερό γιατί δεν ξέρεις αν θα το πιει όλο.
Φωνάζει ο Γιάννης. Τί θέλει πάλι αυτό το παιδί? Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 679259

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Τώρα έπεσαν για ύπνο και μπηκα λιγάκι πριν αρχίσω συμμάζεμα κ σίδερο. Βίκυ, πήρα το βιβλίο κοιμήσου παιδί μου των εκδόσεων Πατάκη κ το διαβάζω τώρα. Μόλις το τελειώσω θέλεις να στο στείλω? Μου φαίνεται πολύ χρήσιμο. Απορώ πώς δεν το είχα βρεί νωρίτερα. Ειδικά στην Παρή που ήταν τόσο νευρόσπαστο. Με είχε ξεκάνει. Όσο για το ντεπόν, το μισό του βάρους της ίσως κ 0,3 παραπάνω επειδή θα βγει και λίγο έξω. Με την σύριγγα σιγά σιγά. Όχι στο μπιμπερό γιατί δεν ξέρεις αν θα το πιει όλο.
Φωνάζει ο Γιάννης. Τί θέλει πάλι αυτό το παιδί? Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 3 679259

Ματινάκι σ'ευχαριστώ, αν είναι τόσο καλό να τρέξω να το πάρω αλλά το θέμα είναι να εφαρμόζονται αυτά που λέει σε θηλάζοντα βρέφη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις