Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω μια αλλη μαρκα παιρνω που ειναι πιο οικονομικη αλλα πολυ καλη αλλα δεν θυμαμαι πως την λενε Razz Razz Razz

Η χαζη αφηρημενη ξεχασα να βαλω και ανηθο και αλατι στο φαι Razz Razz

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω σανιτας επαιρνα, τωρα πηγαινουμε στο ντηλ το σουπερ μαρκετ και βρηκα εκει μια μαρκα και αγορασα. Αλουμινοχαρτο και μεμβρανη βγηκαν καλα, αλλα η λαδοκολλα μαπα!

Ολως τυχαιως εγω σημερα δεν ξεχασα να βαλω τιποτα στο φαι. βεβαια ήταν και γελοιο το φαγητο που εκανα....

να ρωτησω κατι λιγο χαζο.... οταν εχω φουσκωμα αυτες τις μερες, τρωω μανταρινια. Στο μυαλο μου το εχω οτι τα οξεα των φρουτων βοηθανε στην χωνεψη. Καλα κανω ή βλακεια?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χμμμ νομιζω οτι τα οξεα των φρουτων κανουν κακο στην καουρα.....Τωρα για την χονεψη θα σε γελασω....

vicioami

vicioami
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσακια ομορφα με τις κοιλιτσες!
Κλασικα σας ειχα αφησει στη σελιδα 8 του προηγουμενου θεματος και τωρα εχετε μπει σε αλλη.
Εμεις στρωσαμε οοοολο το σπιτι τελικα με εξαιρεση το παιδικο που θελει βαψιμο (ενας τοιχος) και ξανα καθαρισμα.

Πηγαμε τη Δευτερα και στο γιατρο και μας εδωσε την κατα 99% ημερομηνια τοκετου. 11Φεβρουαριου. Λογω καισαρικης και μυωπιας θα το παρει στις 38 βδομαδες μου πε. Δευτερα θα μπω για να μη φαω και το σκ μεσα.
Με το μωρο ολα μια χαρα. Ειμαστε ηδη 803γρ. Ολοκληρη κοπελα.

Εχθες πηγαμε και απο τα τζαμπο και πηραμε και αλλα φανελακια (εχω συνολο 12. Φτανουν; ) και φορμακια και πιπιλες και κουβερτουλες. Τελεια τελεια τελεια.

Σημερα στις 6 θα ειμαστε στα prenatal. Εχει σεμιναριο τοκετου-θηλασμου-και πρωτες μερες με το μωρο.

Η Μιρατζελα ειναι καλα; Μαθατε νεα της;

Φιλιτσα γιορταζεις σημερα; Αν ναι χρονια σου πολλα. Εγω γιορταζα τη Κυριακη. Smile Smile

Τα φιλια μου και σε ολη την υπολοιπη λατρευτη παρεα.

Ειδα και εδω στο φορουμ μια κοπελα που ποσταρε κατι με φωτακια. Beelights τα λεει. Εχει παρει καποια; Ξετρελεθηκα. Ειναι πολυ ωραια. Το σκεφτομαστε να παρουμε.

Οσο για τη βαλιτσα του μαιευτηριου εγω θα ζητησω απο το ΡΕΑ να μου πουν τι πρεπει να χω. Η τουλαχιστον τι παρεχουν εκεινοι για να ξερω τι θα παρω. Τον αλλο μηνα θα παω για το doppler οποτε...

Αυταααα! Τα ειπα ολα μαζι μετα απο τοσες μερες. Χαχαχα! Σας ζαλισα!!!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Μαρια περπαταει το μικρο σου? Εχεις πει ποσο ειναι αλλα δε θυμαμαι... τα εχεις ολα μαζεμενα και δεν εχει κατι να σπασει? Η μαμα μου λεει οτι και σε μενα και στα αδερφια μου δεν μαζεψε τιποτα, αλλα μας εκανε να μην πειραζουμε...λεει θα μου πει πως το εκανε να μαθω και την μπεμπα ετσι...

Το σαββατο οι γονεις μου θα πανε να μας παρουν το κρεβατακι απο το bambino και μου ειπε η μαμα μου θα δει εκει και για πυτζαμες και για σουτιεν θηλσμου κια θα με παρει απο εκει αν ειναι καλυτερα απο εδω οι τιμες.

Μακαρι να μην τυχει τιποτα και να πανε και να βρουν αυτο που διαλεξαμε... και μετα θα εχουμε κρεβατακι!!!!!!!!!!!!

ειναι σχεδον 2 ετων.κ εγω του εχω μαθει να μην πειραζει αλλα οσο να ναι σε αυτες τις ηλικιες την εχουν λιγο την διαολια μεσα τους.τα εχω ολα τα επικινδυνα μαζεμενα οποτε δν ανησυχω.μονο 2 φορες μου εχει σπασει πιατο τπτ αλλο

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εφαγε μια φλασια ο υπολογιστης μου.... Shocked Shocked

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλως τη Βικτωρια κ χρονια πολλα κ σε σενα!Εστω κ καθυστεριμενα!Για τα φανελακια θα ξερεις αφου παρεις το ζουζουνι σου στο σπιτι.Καποια παιδακια βρεχονται συχνα κ θελουν αλλαγμα πολλες φορες τη μερα ενω αλλα οχι.Εννοοω οτι υπαρχουν διαρροες απο την πανα.Αν δεις οτι δε σου φτανουν παιρνεις μετα κ αλλα.Ασε που ολο κ κατι θα σου φερουν για δωρο.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
που να δεις ενα φλας που εφαγα εγω.ηρθε το αμορε με ρουχα της μπεμπας κ τον λογαριασμο του ρευματος στο χερι

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήρθα κι εγώ!!
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!
Τώρα που διάβαζα τι γράφατε συνειδητοποίησα ότι δε φορούσα τα γυαλιά μου! Smile Smile
Έχω λίγη μυωπία, τα φοράω μόνο νύχτα συνήθως! Σήμερα τα έβγαλα όταν με έβαψε η κοπέλα και ξέχασα να τα βάλω πίσω!
Τώρα ξέρετε και πώς μοιάζω και πόσο μεγάλη είναι η κοιλιά μου και πώς είναι η φωνή μου και όλα! Smile
Πάντως αυτή η εμφάνιση ήταν καλύτερη από την προχθεσινή που ήταν τσατ πατ! Γνώρισα και την Τένια Μακρή!

Αυτήν την βαλίτσα κι εγώ άρχισα να την σκέφτομαι!
Ρόμπα μας δίνουν στα νοσοκομεία κορίτσια; Εννοώ, αυτό που φοράς κατά τον τοκετό!
την άλλη βδομάδα θα τ'αγοράσω κι εγώ..

ΠΟιο κοριτσάκι λατρεύει τα μανταρίνια;.. μπορώ να φάω σακούλες στην καθισιά!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βικτωρια μου σε ευχαριστω πολυ και εσυ χρονια σου πολλα!!!!!με γεια τα ψωνια!κοριτσια κουραστηκα...Ζωη εγω δεν σε ειδα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ εγω απο οξινα φρουτα εχω μετα καουρες.Μηπως να τα μειωσεις τα μανταρινια λιγο?Καλυτερα να μην τρως τπτ οταν εισαι φουσκωμενη παρα να τρως φρουτα.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω λατρευω μανταρινια τονους τρελους αλλα τωρα με τις καουρες ουτε για αστειο.φευγει τωρα ο αντρας μου να μου γραψει την καμπυλη να παω να την κανω αυριο...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω φοραω γυαλια αλλα οχι κ πολυ πιο πολυ για να ξεκοραζουν τα ματια μου.μυωπικος αστυγματισμος

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζωη μου καποια νοσοκομεια κ κλινικες σου δινουν ρομπα κ καποια αλλα οχι.Θα πρεπει να ρωτησεις σε αυτο που θα πας εσυ να δεις τι παρεχουν κ τι οχι.

Εγω δε σε ειδα σημερα...Θα το ψαξω μεσω ιντερνετ οταν ανεβει.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οντως κ εγω φοραγα δικο μου νυχτικο

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:εγω λατρευω μανταρινια τονους τρελους αλλα τωρα με τις καουρες ουτε για αστειο.φευγει τωρα ο αντρας μου να μου γραψει την καμπυλη να παω να την κανω αυριο...
καλα αποτελεσματα.μην φας μανταρινια σημερα.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω θελω να βγω στην τηλεοραση για να με δειτε Razz Razz
Θα βγω στο θεμα "εκνευρισμενες εγκυες επειδη δεν μεγαλωνει η κοιλια τους" *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 679259 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 679259 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 654655 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 654655

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εγω λατρευω μανταρινια τονους τρελους αλλα τωρα με τις καουρες ουτε για αστειο.φευγει τωρα ο αντρας μου να μου γραψει την καμπυλη να παω να την κανω αυριο...
καλα αποτελεσματα.μην φας μανταρινια σημερα.

κ να ηθελα δν μπορω γτ μετα μαρακι κλεισει ματι νιετ.καθε μερα σχεδον καουρες λολ(λες να βγει μαλλιαρη η μπεμπα?)

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φιλίτσα ναι, μπορείτε να το δείτε λογικά αύριο στο ίντερνετ. Θα σας στείλω το λινκ.

Δωρα θα γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο.. ξέχασα να ρωτήσω σήμερα!

Μαρία, εννοείς φορούσες το δικό σου την ώρα του τοκετού;
Αυτήν την ρόμπα την βρίσκεις και σε κατάστημα με πυτζάμες ας πούμε;

Σοφία, θα στο ξαναπώ, πρόσεχε τι εύχεσαι!! Τι θα κερδίσεις βρε με μεγάλη κοιλιά; Ούτε ραγάδες ούτε θα προσπαθείς να την χάσεις μετά!

Αχ πόσο χάρηκα κι εγώ που δεν έβαλα από την περασμένη βδομάδα! μεγάλη ανακούφιση!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:Φιλίτσα ναι, μπορείτε να το δείτε λογικά αύριο στο ίντερνετ. Θα σας στείλω το λινκ.

Δωρα θα γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο.. ξέχασα να ρωτήσω σήμερα!

Μαρία, εννοείς φορούσες το δικό σου την ώρα του τοκετού;
Αυτήν την ρόμπα την βρίσκεις και σε κατάστημα με πυτζάμες ας πούμε;

Σοφία, θα στο ξαναπώ, πρόσεχε τι εύχεσαι!! Τι θα κερδίσεις βρε με μεγάλη κοιλιά; Ούτε ραγάδες ούτε θα προσπαθείς να την χάσεις μετά!

Αχ πόσο χάρηκα κι εγώ που δεν έβαλα από την περασμένη βδομάδα! μεγάλη ανακούφιση!


οχι κανονικο δικο μου νυχτικο που μου ειχε δωσει η μαμα μου.τωρα εαν πας σε ιδιοτικο λογικα θα βαλεις για τον τοκετο την ρομπιτσα με τον ποπουδακο εξω κ μετα θα βαλεις τα δικα σου

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="thequeen86"]
ζωάκι έγραψε:
οχι κανονικο δικο μου νυχτικο που μου ειχε δωσει η μαμα μου.τωρα εαν πας σε ιδιοτικο λογικα θα βαλεις για τον τοκετο την ρομπιτσα με τον ποπουδακο εξω κ μετα θα βαλεις τα δικα σου
ΑΚΡΙΒΩς ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΟ ΕΞΩ ΦΟΡΟΥΣΑ ΕΓΩ!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="filitsaki"]
thequeen86 έγραψε:
ζωάκι έγραψε:
οχι κανονικο δικο μου νυχτικο που μου ειχε δωσει η μαμα μου.τωρα εαν πας σε ιδιοτικο λογικα θα βαλεις για τον τοκετο την ρομπιτσα με τον ποπουδακο εξω κ μετα θα βαλεις τα δικα σου
ΑΚΡΙΒΩς ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΠΟΥΔΑΚΟ ΕΞΩ ΦΟΡΟΥΣΑ ΕΓΩ!

ενω εγω φορουσα κανονικη αχααχαχχαχαχαχαχχαχα.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θελω να μου δινουν την σειρα στις υπηρεσιες..κακο ειναι?και να την χαιδευω και να ειναι τσιτωμενη.... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 534787 δεν φτανει που δεν ειχα ουτε ζαλαδες ουτε αναγουλες ουτε τιιιιιιποτα 7 μηνες τωρα να μην εχω ουτε μεγαλη κοιλια?τι εγκυμοσυνη ειναι αυτη?μουφα εντελως....θα μπορουσα να γεννησω και να μην ξερω οτι ειμαι εγκυος..ααααααα Twisted Evil Twisted Evil

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Θελω να μου δινουν την σειρα στις υπηρεσιες..κακο ειναι?και να την χαιδευω και να ειναι τσιτωμενη.... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 Νο6* - Σελίδα 4 534787 δεν φτανει που δεν ειχα ουτε ζαλαδες ουτε αναγουλες ουτε τιιιιιιποτα 7 μηνες τωρα να μην εχω ουτε μεγαλη κοιλια?τι εγκυμοσυνη ειναι αυτη?μουφα εντελως....θα μπορουσα να γεννησω και να μην ξερω οτι ειμαι εγκυος..ααααααα Twisted Evil Twisted Evil

μαρη θα σε δειρωωωωωωωωωω.δν λες παλι καλα που εχεις την πιο νορμαλ εγκυμοσυνη μιλας κιολας?????? κοριτσια βαστατε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα ειναι δυνατον εγκυος γυναικα να μην εχω τιιιιποτα για να γκρινιαξω στον αντρα μου?Ειναι αυτα λογικα πραγματα?????????????? Shocked Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις