Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
633 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 633 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σε όλες!Έχω να μπω μια μέρα,γιατί προχτές το βράδυ μας άγχωσε πολύ η μικρή!Απο εκεί που ξεκίνησε να κοιμάται 3ωρα και να τρώει και από το στήθος μου πολύ,το βράδυ άρχισε να βγάζει κραυγούλες σαν να ζορίζεται και να της έχει κάτσει κάτι στο λαιμό,μετά σφιγγότανε, ψευτοέκλαιγε και ήτανε πολύ ανήσυχη στο κρεβάτι της.Αναγκαστικά την είχα ΟΛΗ νύχτα αγκαλιά,δεν έκλεισα μάτι,αυτή συνέχιζε τα αγκομαχητά και πρωί πρωί πήρα την παιδίατρο.Την εξέτασε και ΔΕ βρήκε τίποτα.Οπότε ή την πείραξε κάτι από τις μακακίες που έφαγα (σε μια μέρα πλακώθηκα στα σοκολατάκια,ήπια φρέντο, έφαγα και σάντουιτς με μπιφτέκι γεμιστό) και ζοριζότανε με το εντεράκι της ή ξεκινήσαμε τους κολικούς.Χτες βράδυ πάλι είχαμε λίγο ιστορίες,αλλά σε πολύ πιο ήπια κατάσταση,αφού κοιμηθήκαμε και τα δύο μας τρίωρα μεταξύ των θηλασμών.Δεν ξέρω τι είχε πάθει.Πάντως πολύ με τρόμαξε.Κατα τ άλλα,μας έπεσε ο λώρος,κατουρήσαμε την παιδίατρο,κάναμε κακά πάνω στη μαμά και βάλαμε 240 γραμμάρια!!!!! Very Happy Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 401147 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 612298

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κ ο δικός μου ξεκίνησε στις 10 περίπου μέρες τα πονάκια κ εκεί που έτρωγε κ κοιμόταν μέχρι κ 3,5 ώρες άρχισε να κοιμάται 2-2,5. Τρώει συνέχεια κ πολλές φορές πνίγεται στην κυριολεξία. Πλέον κ γω κουράζπμαι πολύ να τον έχω αγκαλιά συνέχεια αλλά γκρινοιάζει κ δεν έχω άλλη επιλογή. Σε κάνα μήνα θα στρώσει κ αυτός πού θα πάει; Κ Χριστινάκι, με τόσα που έφαγες τι να σου κάνει η μπουμπού; Αφού δε μίλησε να σου πει φτάνει ρε μάνα, με ξετίναξες, πάλι καλά.
Μια χαρά κουκλίτσα η μικρή σου Δήμητρα. Είδες που όλα πήγαν τέλεια;
Καλημέρα δεν είπα, είπα;

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κάνουν οι μανουλες, οι εγκυουλες κ τα μωράκια;;; Εμείς όλη μέρα μαμ κ νάνι είμαστε... Δήμητρα μου κουκλιτσα κ εσένα η μπεμπουλα σου να σου ζήσει ... Τι έγινε τελικά με την Μαρκελλα γέννησε ποια έμαθε να μας πει ...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα- σε όλες!!

Δήμητρα να χαίρεσαι το πανέμορφο αυτό πλάσμα να είναι πάντα υγιές και χαρούμενο!!!!!!!!!!!!

Μαρκέλλα μου αγάπη μου με το καλό!!!!!

Αθανασία νομίζω πως εσύ με περιμένεις να κάνουμε τα μπεμπέ μας μαζί !!! χαχαχ!!!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:Κ ο δικός μου ξεκίνησε στις 10 περίπου μέρες τα πονάκια κ εκεί που έτρωγε κ κοιμόταν μέχρι κ 3,5 ώρες άρχισε να κοιμάται 2-2,5. Τρώει συνέχεια κ πολλές φορές πνίγεται στην κυριολεξία. Πλέον κ γω κουράζπμαι πολύ να τον έχω αγκαλιά συνέχεια αλλά γκρινοιάζει κ δεν έχω άλλη επιλογή. Σε κάνα μήνα θα στρώσει κ αυτός πού θα πάει; Κ Χριστινάκι, με τόσα που έφαγες τι να σου κάνει η μπουμπού; Αφού δε μίλησε να σου πει φτάνει ρε μάνα, με ξετίναξες, πάλι καλά.
Μια χαρά κουκλίτσα η μικρή σου Δήμητρα. Είδες που όλα πήγαν τέλεια;
Καλημέρα δεν είπα, είπα;

Χαλάλι μωρεεεεε!Ας μείνω ανάπηρη (γιατί ήδη η μέση μου και η ωμοπλάτη βγήκανε οφφ)κι ας μεγαλώνει η ζουμπουρλού μου!Καλά δεν ξανατρώω χαζά.Χτες όλη μέρα σούπα έφαγα!Να τρώει να μεγαλώνει κι ο δικός σου,τον θέλουμε άντρακλα!!!! Laughing Laughing Laughing

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία Ειρήνη και εγκυούλες (ακόμα) και μέχρι το μπάνιο να πάω πονάνε τα πόδια μου και κουράζομαι. Νορμάλ είναι αυτό???

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.
δημητρα κουκλιτσα η μπεμπουλα.να την χαιρεσαι.
χριστινα ειναι μια φατσουλα κι η δικια σου.
η μαρκελλα τι εγινε?μαθαμε κανενα νεο?

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:Αθανασία Ειρήνη και εγκυούλες (ακόμα) και μέχρι το μπάνιο να πάω πονάνε τα πόδια μου και κουράζομαι. Νορμάλ είναι αυτό???
εγω να δεις πως ειμαι μαιρη.ολο το σωμα μου ποναει.βαραινεις οποτε ειναι φυσιολογικο.με την καμπυλη τι εγινε?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πήγα να πάρω μπανάνες το μαγαζί είναι δίπλα και στον γυρισμό καλέ έκανα 2 ώρες...

περιμένω να με πάρει ο γιατρός μου είπε θα τα πάρει αυτός τα αποτελέσματα. Τώρα ή με έχει ξεχάσει ή δεν τα έχει πάρει ακόμα...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι κάνετε αγάπες μου?
Χάθηκα αλλά δεν προλαβαίνωωωωω!!!!!!
Είδα γέννησαν αρκετά κορίτσια!Αλίκη, Ζωή, Ρούλα,Δήμητρα, Ειρήνη...ωχ ποια ξεχνάω πάλι...
Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!!!
Εριξα μια γρήγορη ματιά κ ελπίζω να προλάβω να σας γράψω πριν ξυπνήσει η μπέμπα μου.Πάνω κάτω βλέπω περνάμε τα ίδια.
Εμάς μας την έκανε κ βγήκε λίγο πιο νωρίς, θα σας γράψω σε λίγο γιατί ξυπνήσαμε........
Τρέχω για μαμ!!!!!!!!!!!!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα Χριστινάκι,Ελένη,και σε όλα τα κορίτσια..γράφει πα΄λι η τρε4χάτη μάνα,αν και το κορίτσι μου τρώει και κοιμάται καλά κ αρκετά,ειδικά με το φαι έχουμε λατρεία Very Happy Βλέπω πως μέρα με την μέρα μεγαλώνει,της τεντώνονται τα πρώτα φορμάκια,αρχίσαμε να γεμίζουμε τα επόμενα Very Happy Και κυρίως άρχισε να παρατηερει πιο έντονα τον κόσμο γύρω της,να παρατηρεί κ να εστιάζει περισσότερο..η χαζομαμά εδώ καταλαβαίνετε.. Very Happy Ελπίζω να πήγαν όλα καλά κ στην Μαρκέλλα κ να ήρθε το μπεμπάκι της..Τζένη κ εμένα μια στο τόσο πνίγεται απο την λαιμαργία της μια κ δεν κοντρολαρει μερικές φορές την ροή του γάλακτος..Χριστινάκι πολυ φατσούλα η μπουμπου,Ελένη το ίδιο!Ολα τα μωράκια ειναι σουπερ,φευγω να φάω,φιλιααα Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παναγία μου γέμισε ο τόπος κουκλάκια !
Χριστίνα τι τσαχπινα μπουμπού είναι αυτη;τι φάτσα είναι αυτη..καλα τα κορίτσια δεν παίζονται!
Τι ζουζουνακι τοσοδουλικο είναι αυτο;Να σου ζήσει Δήμητρα θα μας περάσει όλους αυτη..τα. Μικροσωμα μωρα τρώνε περισσότερο!Πάρε θέση και ταιζε!
Ελένη ο μπομπιρας κουκλος !
Τζένη και μένα α ιδια!
Πνίγεται και ρουφάει .αλλα δεν έχει ωράριο μπορει και σε μια ώρα μπορει και σε τρεις.
Άρχισα να δίνω και πιπιλα (5 λεπτα)στην ανάγκη όταν ξέρω ότι χορτασε και φαίνεται αν την απορρίπτει τον ξαναθηλαζω αν μόλις τη δώσω κοιμάται ξέρω ότι θέλει πιπιλα!σήμερα 10 μερών να δω απο αύριο κι εγω..Χριστίνα αυτο που είπες και μένα αγκομαχαει απο την ώρα που γεννήθηκε!
Αλλα μου είπαν υγιέστατο !
Περιμένουμε νέα απο τη Μαρκελλα..
η Μελινουλα μου έχει ξεφύγει ..πολυ αντίδραση και είναι και γλωσσοκοπάνα και αυτα που λέει ξεφεύγουν τα όρια τηςωφαντασιας.. Έφηβη!

Φιλακια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να επισημάνω ότι σε οποία δεν έχει ξαναθηλασει δεν συστηνω την πιπιλα μεχρι να εδραιωθεί ο θηλασμος!Όχι εγω δηλαδή οι συμβούλοι θηλασμου!
Ούτε εμένα έχει εδραιωθεί ακόμα αλλα το κοντρολαρω νομίζω επειδή έχω 2,5 χρόνια προϋπηρεσία!
Αν δεν είστε σίγουρες μη δίνετε πιπιλιτσα ακόμα!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε τι τσαχπινικα μωρακια που εχουμε;Ολα τους κουκλια!Μην αρχισω να λεω τωρα στην καθε μια ξεχωριστα για τα μπεμπουλινια γιατι θα μου ερθει ορεξη να φαω κανενα παλι και θα τα τραβαει ο δικος μου Razz .Μαρια κι εγω αυτο κανω με την πιπιλα και καταλαβαινω αν θελει να φαει κι αλλο η οχι.Αλλα εμενα δεν τρωει και πολυ λαιμαργα βρε κοριτσια.Αλλα οταν θελει διαταζει τους παντες(με το κλαμα του βεβαια,μολις το ακουμε τρεχουμε...).Αχχχ ανεβηκα σημερα στην ζυγαρια και απο τα 14+ που ειχα παρει σε ολη την εγκυμοσυνη απ'το μαιευτηριο εφυγα με -5 και τωρα ειμαι -3.Ουφφ επιστρεφω στα κιλακια μου αν και με τον θηλασμο δεν το βλεπω σαν να ειμαι εγκυος τρωω παλι χιχι εκτος απο καποια που δεν πρεπει να τρωω

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η μόμνη εγκυούλα εγώ είμαι μέσα χι χι χι

Εχουμε νέα από την Μαρκέλλα????

Αθανασία που είσαι???

Κορίτσια η Μαριλού που χάθηκε? εχει καμιά σας νέα?

Φιλια στα μπεμπέ σας.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάκια!!!

Δήμητρα, κουκλίτσα είναι, να σου ζήσει!!!

Αμεεε, βγήκα χθες και μάλιστα πήγα και σε cocktail bar και ήπια κοκτέιλ μαστίχα-ρόδι. Αμ πως!!
Eντάξει σε όλη την εγκυμοσύνη έπινα ένα ποτηράκι κρασί ή μπύρα μια φορά στις 10 μέρες. Τώρα λέω είμαστε στην τελική ευθεία, ας πιω ένα κοκτειλάκι να το ευχαριστηθώ!!

Βασικά με έχει πιάσει ένα άγχος οτι πάει, τελειώνει η εργένικη ζωή και πάνε τα μπαράκια κι οι εκδρομές κλπ. και κοιτάζω να κάνω τώρα ότι προλαβαίνω!! Haahahah!!! Wink

Κι εγώ πάντως πλέον κουράζομαι πολύ με το περπάτημα... Σαν να μην έχω δυνάμεις ένα πράγμα.

Α, σήμερα πήγαμε στους γονείς και λέει ο πατέρας μου: Τελικά αποφάσισες οτι δε θα έρθεις να μείνεις εδώ τις πρώτες μέρες ε? Όχι του λέω, νιώθω πιο καλά να είμαι στο χώρο μου κλπ.
Απάντηση: OK, όπως θες, αν και νομίζω οτι κάνεις λάθος. Αλλά μη μας πεις μετά από 3 μέρες δεν μπορώ και άλλαξα γνώμη και θέλω να έρθω να μείνω, γιατί θέλω να ξέρω κι εγώ το πρόγραμμά μου.
Καλό ε?

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπαινω δεν διαβαζω τι γραψατε γιατι μολις μπηκαμε σπιτι και φευγουμε παλι. η μαρκελλα μας γεννησε μια χαρα τον μπεμπη της. Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 215994
δεν πονουσε σχεδον καθολου-εκτος αν μου ελεγε ψεμματα ο αντρας της χιχιχι για να μην με φοβησει.

λεω να παω αυριο αν ειμαι καλα να την δω. μαιρη τι λες να παμε μαζι? τι εγινε με καμουλη?

φευγω και τα λεμε το βραδυ. περιμενουν στην πορτα. φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Christina_Kandi έγραψε:
Jen75 έγραψε:Κ ο δικός μου ξεκίνησε στις 10 περίπου μέρες τα πονάκια κ εκεί που έτρωγε κ κοιμόταν μέχρι κ 3,5 ώρες άρχισε να κοιμάται 2-2,5. Τρώει συνέχεια κ πολλές φορές πνίγεται στην κυριολεξία. Πλέον κ γω κουράζπμαι πολύ να τον έχω αγκαλιά συνέχεια αλλά γκρινοιάζει κ δεν έχω άλλη επιλογή. Σε κάνα μήνα θα στρώσει κ αυτός πού θα πάει; Κ Χριστινάκι, με τόσα που έφαγες τι να σου κάνει η μπουμπού; Αφού δε μίλησε να σου πει φτάνει ρε μάνα, με ξετίναξες, πάλι καλά.
Μια χαρά κουκλίτσα η μικρή σου Δήμητρα. Είδες που όλα πήγαν τέλεια;
Καλημέρα δεν είπα, είπα;

Χαλάλι μωρεεεεε!Ας μείνω ανάπηρη (γιατί ήδη η μέση μου και η ωμοπλάτη βγήκανε οφφ)κι ας μεγαλώνει η ζουμπουρλού μου!Καλά δεν ξανατρώω χαζά.Χτες όλη μέρα σούπα έφαγα!Να τρώει να μεγαλώνει κι ο δικός σου,τον θέλουμε άντρακλα!!!! Laughing Laughing Laughing

Ένα θα σου πω, έχει ήδη ψηλώσει πολύ, έβγαλε ήδη οφ καμιά 5-6 φορμάκια, δεν του κάνουν, κ πλέον πάμε για πάνες Νο2!!! Το μαμαδογαλατάκι κάνει καλή δουλειά Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 401147 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 401147 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 401147 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 9 401147

marianthisa

marianthisa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas,,, Cool eimai kainourgia sthn parea sas k elpizw na mhn kanw kati la8os,,,diavasa tosa pragmata edw mesa pou eilikrina mou lusate apories pou den hksera an pote 8a mporousa na parw apanthseis....anhkw s'authn thn omada ka8ws exw πητ 12-12-12...kai to agxos mou einai aperigrapto...na eiste oles kala kai na xairestai ta plasmatakia sas.... Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ax τι καλά και η Μαρκέλλα μας!!!!!!!


Δεν έχω διαβήτη Αθανασία μου υψηλό λέει μεν αλλά δεν έχω απλά είναι μεγάλο μωρό. Τι να πω......

ΑΜΕ ΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ!!!!!!!!!!!! Είχαμε πει να πάμε Πορτο Ράφτη στους γονείς μου αύριο αλλά αν δεν πάμε ναι θέλω !!!

Βρε Αθανασία να σε ρωτήσω και κάτι α΄λλο θα κάνεις τις 40 μέρες? πχ να μην βλέπει κανει΄ς το μωρό και τέτοια??

επίσης ήθελα να σου πω αν δεν έχεις γεννήσει την άλλη παρασκευή (θα έχω ρεπό) πως κερνάω καφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κορίτσια!!!!
Δήμητρα μου να σου ζήσει η μπέμπα!!!!
Μαρκέλλα μου να σου ζήσει ο κούκλος!!!!
τι ωραία, έχουμε κι άλλα μωράκια στη παρέα μας!!!!
Σήμερα όλη την ημερα είμαστε μόνες μας εγω και η μπέμπα, ο άντρας μου έχει μια δουλειά στη θεσσαλονίκη και άφησε στη πεθερα μου τον Θανούλη, οπότε ξεκουραζομαι λιγακι και εγω.... Είναι λιγο δύσκολο να βρεις τις ισορροπίες με το καινούργιο μωρό και είχα ανάγκη για λίγη ξεκούραση!!! Το πρωί ήρθαν και οι φιλες μου για καφε και περασαμε πολύ ωραια.
Ελπίζω να είστε όλες καλα, σας σκεφτομαι όλες πολύ και όποτε μπορω διαβαζω τα νέα σας. φιλάκια!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκελλα μου να σου ζήσει ο μπεμπης σου... Του εύχομαι να ειναι γερος καλοτυχος κ ευτυχισμένος πάντα ... Καλή λοχεια κ σε σένα κοπέλα μου!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Καταρχήν να ξεκινήσω με τα νέα μωράκια! Δήμητρα (επειδή λόγω αλτσχάιμερ) δε θυμάμαι αν σου ευχήθηκα και Μαρκέλλα μου να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!! Γερά και καλότυχα να είναι, να τα χαίρεστε!!!! Δημητρούλα μου είναι μια κουκλίτσα η μικρή!!! Μαρκέλλα μου μπράβο αν όντως δεν πόνεσες!!!

Μαριάνθη καλώς ήρθες στην ομάδα μας, με το καλό να έρθει και το μωράκι σου! Ορίστε βρε εγκυούλες που γκρίνιαζετέ ότι μείνατε μόνες σας, να άλλη μία εγκυούλα! Αλήθεια, τι περιμένεις, αγοράκι ή κοριτσάκι;

Αθανασία το υγρό στο στήθος είναι λογικά γάλα και είναι φυσιολογικό προς το τέλος της εγκυμοσύνης! Κι εγώ είχα τότε! Και τα πονάκια δείχνουν ότι προετοιμάζεσαι! Άντε κι εσύ με το καλό!

Φωτεινή μου πώς μεγαλώνουν τόσο γρήγορα, είδες;

Εύη μου κι εμείς θα έχουμε παιδίατρο μέσα στην εβδομάδα, άντε να δούμε πώς θα τα βρούνε οι γιατροί!

Μαίρη μου εμείς ήδη σήμερα κάναμε την πρώτη μας έξοδο βολτίτσα στο πάρκο! Οπότε δεν το τηρήσαμε το 40σμα. Δεν είναι κι εύκολο όταν έχεις κι άλλο παιδάκι να μείνεις κλεισμένος. Τουλάχιστον αποφεύγεις τους κλειστούς χώρους και το συνωστισμό. Εμείς την ντύσαμε πολύ καλά και με τα καλύμματα του πορτ-μπεμπέ τελικά δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Ήταν η πρώτη μας έξοδος ως 4μελής οικογένεια και το ευχαριστηθήκαμε αν και για να βγούμε μας πήρε πολλή ώρα (ώσπου να ετοιμάσουμε τη μια μας ξαναέχεζε η άλλη, χαχαχα!) τελικά!

Ζωή μου μια χαρά τα πέρασες κι εσύ σήμερα!

Μελινομαρία μου σου κάνει πολλές ζήλιες τελικά η μικρή; Δες τουλάχιστον το θετικό, ότι είναι λένε πολύ καλό που εξωτερικεύει τα συναισθήματά της! Η Δανάη πάλι να μην το ματιάσω 2 μέρες τώρα είναι πιο ήρεμη, σα να συνήθισε λιγάκι μου φαίνεται! Αλλά ο χρόνος θα δείξει φυσικά!

Μαρία μου (κρητικιά) εσύ έγραψες για κολικούς; Κουράγιο κοπέλα μου, κι εύχομαι να υποχωρήσουν σύντομα! Το λέω ως πάθούσα με τη Δανάη. Προς το παρόν η μπέμπα δεν έχει αλλά είναι και νωρίς ακόμη!

Ελένη μας πού χάθηκες βρε;

Χριστινάκι κουκλίτσα η μπουμπού!!!

Ειρήνη, Μαίρη, Κλεοπάτρα, Αθανασία μου (ποια άλλη ξεχνάωWink κουράγιο, λίγο έμεινε!!!

Όσο για τα δικά μας, συνεχίζουμε ακάθεκτοι με τους θηλασμούς, τα χεσίματα και το νάνι και έχω προσέξει ότι η μικρή σηκώνει άνετα το κεφαλάκι της!

Πάλι έγραψα κατεβατό αλλά σόρρυ, είστε και πολλές! Σας φιλώ, καληνύχτα!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έγραψα εγώ για κολικους , είχα γράψει μόνο ότι για 1-2 βραδια ήταν ανήσυχη η μπεμπα μου κ δεν κοιμόταν κ το είχαμε ξενυχτισει αλλα τώρα δόξα το Θεό μόνο για μαμ ξυπνάει μέσα στη νύχτα ...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Maryanastasia"]Ax τι καλά και η Μαρκέλλα μας!!!!!!!


Δεν έχω διαβήτη Αθανασία μου υψηλό λέει μεν αλλά δεν έχω απλά είναι μεγάλο μωρό. Τι να πω......

ΑΜΕ ΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ!!!!!!!!!!!! Είχαμε πει να πάμε Πορτο Ράφτη στους γονείς μου αύριο αλλά αν δεν πάμε ναι θέλω !!!

Βρε Αθανασία να σε ρωτήσω και κάτι α΄λλο θα κάνεις τις 40 μέρες? πχ να μην βλέπει κανει΄ς το μωρό και τέτοια??

επίσης ήθελα να σου πω αν δεν έχεις γεννήσει την άλλη παρασκευή (θα έχω ρεπό) πως κερνάω καφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/q

ναι αν δεν εχω γεννησει παμε μαιρη. -μην ακουσει βολτα ο κ@λος μου-. επειδη γενναμε καταχειμωνο καλο ειναι να μην δεχομαστε επισκεψεις στο σπιτι μας.θελουμε και την ησυχια μας να βρουμε ρυθμους κτλ κτλ.το μωρο ομως μπορουμε να το βγαζουμε εξω. εξω ομως οχι σε κλειστους χωρους. εγω θα πω οτι δεν δεχομαι αλλα 2 φιλες μου τις θελω να πιουμε καφεδακι, ανθρωπος ειμαι και εγω. τους εξω δεν θελω ρε γαμωτο. εχουν να μας δουν 30 χρονια και ξαφνικα θυμουνται να ερθουν να δουν το μωρο. ασε ευχαριστω δεν θελω....δεν σαραντισαμε, να σαραντισουμε με το καλο και μετα βλεπουμε χιχιχιχι

ελενη μην χανεσαι ρε συ. φιλακια στο μωρο Very Happy Very Happy



Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις