Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
312 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 312 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζωούλα να σας ζήσει! Να είναι γερό και τυχερό το μωράκι σου! Είναι κουκλί! Το καλοκαίρι θα ερχόμαστε προς τα μέρη σας και θα τα πλατσουρίζουμε παρέα... Καλή λοχεία καμάρι!
Μαμαμέλι περαστικά κορίτσι μου! Συμβαίνουν κι αυτά ρε γαμώτο. Κι εμένα ο άντρας μου για καμιά δεκαριά μέρες φορούσε μάσκα. Είχε αρρωστήσει πριν γεννήσω... Υπομονή!
Μαρκέλλα φιλάκια πολλά!!!
Ειρηνάκι τα δεύτερα λένε έρχονται πιο γρήγορα!
Μαιρούλα, Αθανασία σας περιμένουμε με λαχτάρα! Να σας ζήσουν και να είναι γερά και τυχερά!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demmy29 έγραψε:Ζωούλα να σας ζήσει! Να είναι γερό και τυχερό το μωράκι σου! Είναι κουκλί! Το καλοκαίρι θα ερχόμαστε προς τα μέρη σας και θα τα πλατσουρίζουμε παρέα... Καλή λοχεία καμάρι!
Μαμαμέλι περαστικά κορίτσι μου! Συμβαίνουν κι αυτά ρε γαμώτο. Κι εμένα ο άντρας μου για καμιά δεκαριά μέρες φορούσε μάσκα. Είχε αρρωστήσει πριν γεννήσω... Υπομονή!
Μαρκέλλα φιλάκια πολλά!!!
Ειρηνάκι τα δεύτερα λένε έρχονται πιο γρήγορα!
Μαιρούλα, Αθανασία σας περιμένουμε με λαχτάρα! Να σας ζήσουν και να είναι γερά και τυχερά!
αντε να δουμε ποσο γρηγορα ερχονται δημητρα.10 μερες εχουν μεινει.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Μαρια μου, και γω με μασκα κυκλοφορω ολη μερα. Τι να κανουμε? Παλι υπομονη.

Δημητρουλα φιλακια καμαρι μου!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκέλλα μου κι εσύ την άρπαξες; Τα διαβάζω λίγο γρήγορα για να προλάβω παν ενδεχόμενο!!! Περαστικούλια!
Ειρηνάκι σε κόβω μέσα στην εβδομάδα... Κούκου τσα θα σου κάνει το μωράκι σου!!!Έρχεται σου λέωωωωωωω!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσόπουλα!!! Πώς είστε;

Μελινομαρία και Μαρκέλλα περαστικά σας! Μαρία μου να πας αν μπορείς αλλά με πολλή προσοχή! Κλείσατε τον 1ο σας μήνα, αύριο κι εμείς!!!

Μαρία μου (κρητικιά) σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Προς το παρόν η κατάσταση είναι υπό έλεγχο, αλλά αν χρειαστεί θα το πάρω το μαζί. Κατά τ' αλλά βάζω ελαιόλαδο στη διατροφή μου, γιατί κι εμένα μου είπαν ότι κάνει καλό.

Ζωίτσα μου πολύ όμορφες στιγμές, μια χαρά! Να σου ζήσει το μπεμπάκι λοιπόν!!!

Ειρήνη μου όντως ο 2ος τοκετός είναι πιο εύκολος και εγώ είχα ταχύτατη ανάρρωση αυτή τη φορά. Αν δεν είχα το θέμα από την 1η γέννα πιστεύω τώρα θα την είχα γλιτώσει. Οπότε μην ανησυχείς!

Εμείς αυτό το βράδυ ήμαστε πολύ καλύτερα. Δεν είχε ιδιαίτερη δυσκολία να ενεργηθεί, μόνο να ρευτεί δυσκολεύτηκε λιγάκι στο μεταμεσονύκτιο ξύπνημα αλλά το καταφέραμε κι αυτό! Αρχίζω να βεβαιώνομαι ότι έφταιγε ο σίδηρος! Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξαναπάρω!
Επίσης σήμερα το πρωί μας εμφανίστηκε και η νινίδα. Άντε τώρα να βάζουμε λαδάκια κι ελπίζω να ξεμπερδέψουμε πιο γρήγορα απ' ότι στη Δανάη που μας κράτησε μήνες(!) γιατί τη βαριέμαι πολύ τη διαδικασία! Αυτά..

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλησπέρα κοριτσόπουλα!!! Πώς είστε;

Μελινομαρία και Μαρκέλλα περαστικά σας! Μαρία μου να πας αν μπορείς αλλά με πολλή προσοχή! Κλείσατε τον 1ο σας μήνα, αύριο κι εμείς!!!

Μαρία μου (κρητικιά) σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Προς το παρόν η κατάσταση είναι υπό έλεγχο, αλλά αν χρειαστεί θα το πάρω το μαζί. Κατά τ' αλλά βάζω ελαιόλαδο στη διατροφή μου, γιατί κι εμένα μου είπαν ότι κάνει καλό.

Ζωίτσα μου πολύ όμορφες στιγμές, μια χαρά! Να σου ζήσει το μπεμπάκι λοιπόν!!!

Ειρήνη μου όντως ο 2ος τοκετός είναι πιο εύκολος και εγώ είχα ταχύτατη ανάρρωση αυτή τη φορά. Αν δεν είχα το θέμα από την 1η γέννα πιστεύω τώρα θα την είχα γλιτώσει. Οπότε μην ανησυχείς!

Εμείς αυτό το βράδυ ήμαστε πολύ καλύτερα. Δεν είχε ιδιαίτερη δυσκολία να ενεργηθεί, μόνο να ρευτεί δυσκολεύτηκε λιγάκι στο μεταμεσονύκτιο ξύπνημα αλλά το καταφέραμε κι αυτό! Αρχίζω να βεβαιώνομαι ότι έφταιγε ο σίδηρος! Ελπίζω να μη χρειαστεί να ξαναπάρω!
Επίσης σήμερα το πρωί μας εμφανίστηκε και η νινίδα. Άντε τώρα να βάζουμε λαδάκια κι ελπίζω να ξεμπερδέψουμε πιο γρήγορα απ' ότι στη Δανάη που μας κράτησε μήνες(!) γιατί τη βαριέμαι πολύ τη διαδικασία! Αυτά..
αλικη μου αναρρωσα γρηγορα και στον 1ο τοκετο.απλα με πειραζε που δεν μπορουσα να φαω κατι αλλο μεσα στο νοσοκομειο και μονο σουπες.μπορουσα και καθομουν κανονικα απο την ωρα που πηγα στο δωματιο.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εν τω μεταξυ, ενα περιεργο πραγμα, οταν ειμαι αρρωστη μου ανοιγει η ορεξη. Θελω να φαω τα παντα. Και με μια εντονη κλιση στα γλυκα που γενικοτερα δεν την εχω ποτε αλλοτε.

Πρεπει να ψαξω, να τρεξω, χωρις να ξερω πως και που, να δω τι γινεται με τη δουλεια μου. Πολυ φοβαμαι πλεον εκτος απο τα λεφτα που τα θεωρω ηδη χαμενα (θα το κυνηγησω βεβαια αλλα...) οτι θα χασω και αλλα πραγματα. Ενσημα, χαρτια, δικαιωματα)

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:Εν τω μεταξυ, ενα περιεργο πραγμα, οταν ειμαι αρρωστη μου ανοιγει η ορεξη. Θελω να φαω τα παντα. Και με μια εντονη κλιση στα γλυκα που γενικοτερα δεν την εχω ποτε αλλοτε.

Πρεπει να ψαξω, να τρεξω, χωρις να ξερω πως και που, να δω τι γινεται με τη δουλεια μου. Πολυ φοβαμαι πλεον εκτος απο τα λεφτα που τα θεωρω ηδη χαμενα (θα το κυνηγησω βεβαια αλλα...) οτι θα χασω και αλλα πραγματα. Ενσημα, χαρτια, δικαιωματα)
ψαξτο μαρκελλα.μην το αφηνεις.και τα λεφτα σου να διεκδικησεις.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είμαστε αγκαλίτσα πάλι :-)

Ειρήνη μου έκανες καισαρική; Σόρρυ, τα έχω μπλέξει! Αν ναι, τότε λογικό που έτρωγες σούπες, όντως σπαστικό. Αλλά θα είναι ακόμα πιο σπαστικό να σου συμβαίνει αυτό κι ενώ είχες διαβήτη κύησης, σωστά; Υπομονή λίγες μέρες είναι και μετά πάλι θα τρως κανονικά! Εγώ να σου πω με το που γέννησα μου ψιλοκόπηκε η όρεξη και έτρωγα με το ζόρι γιατί έπρεπε. Το ίδιο είχα πάθει και μετά την 1η γέννα..

Μαρκέλλα μου εύχομαι να πάρεις αυτά που δικαιούσαι! Και φυσικά να τα διεκδικήσεις! Τι μακακία και αυτή να έχεις τώρα τα δικά σου και να πρέπει να ασχολήσαι και μ' αυτό, αλλά και τι να κανείς...!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αστα ρε Αλικη με τον αθλιο που εμπλεξα. Εχει αφησει την εταιρια εντελως στον "αυτοματο". Φαντασου οτι εκτος των αλλων, την εχει αφησει και χωρις λογιστη απο 1η Οκτωβρη. Εδιωξε τον παλιο γιατι ξαφνικα δεν του ηταν αρκετος και ποτε δεν πηρε αλλον.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:Αστα ρε Αλικη με τον αθλιο που εμπλεξα. Εχει αφησει την εταιρια εντελως στον "αυτοματο". Φαντασου οτι εκτος των αλλων, την εχει αφησει και χωρις λογιστη απο 1η Οκτωβρη. Εδιωξε τον παλιο γιατι ξαφνικα δεν του ηταν αρκετος και ποτε δεν πηρε αλλον.

Δυστυχώς δεν είναι καθόλου θετικά αυτά τα σημάδια.. Δηλαδή τώρα η εταιρία δεν έχει λογιστή; Σόρρυ αλλά πολύ κακό αυτό.. Πραγματικά εύχομαι να τα πάρεις τα λεφτά σου, εδώ που φτάσαμε προσευχόμαστε και για τα προφανή! :-/

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκελλα κι έλεγα ότι ήμουν η μόνη που άρρωστη έχω όρεξη!
Εγω είχα εύκολη ανάρρωση στις καισαρικες μου αλλα δεν έτρωγα σούπες..το κανονικό που έτρωγαν και οι άλλες!
Στην πρώτη δε δεν μου αρεσε το φαγητο και πήρα απο έξω!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω είχα πολύ εύκολη ανάρρωση μετα την καισαρικη... Πόνο δεν ένιωσα σχεδόν καθόλου , σηκωθηκα αμέσως μόλις πέρασε η επίδραση της επισκληριδιου , μπάνιο έκανα μονη μου... Μόνο οταν γελουσα με πόνους αν τα ράμματα ...

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
περαστικα στα κοριτσακια μας!
εμεις παλι τα ιδια.ολη μερα ειναι τελεια και το βραδυ θελει συνεχεια αγκαλια και βυζακι!
Κιεγω ειχα καλη αναρρωση και στις δυο καισαρικες μου.Αλλα η δευτερη μου φανηκε ποιο δυσκολη.

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μου μπηκα στα γρηγορα μιας και τωρα κοιμαται λιγο η μπεμπα μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχουλα σας να ειστε καλα !!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
αχ κοριτσια μου απο εχθες ταλαιπωρειτε η μπεμπα μου δεν μπορει να ενεργηθει τις αλλαξαμε γαλα σημερα τις δινουμε και χαμομηλακι μπας και κανει δουλεια καθε φορα που ειναι να κανει κλαει το μαναρακι μου και δεν μπορει με τιποτα ....εγω τις δινω και απο το δικομου το βγαζω με θυλαστρο δεν επιανε καλα την θηλη για να φαει και ειχαμε θεμα ..ελπιζω να περασει γρηγορα και αυτο γιατι δεν μπορω να το βλεπω ετσι το μαναρακι μου....περαστικα στης μανουλες!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Είμαστε αγκαλίτσα πάλι :-)

Ειρήνη μου έκανες καισαρική; Σόρρυ, τα έχω μπλέξει! Αν ναι, τότε λογικό που έτρωγες σούπες, όντως σπαστικό. Αλλά θα είναι ακόμα πιο σπαστικό να σου συμβαίνει αυτό κι ενώ είχες διαβήτη κύησης, σωστά; Υπομονή λίγες μέρες είναι και μετά πάλι θα τρως κανονικά! Εγώ να σου πω με το που γέννησα μου ψιλοκόπηκε η όρεξη και έτρωγα με το ζόρι γιατί έπρεπε. Το ίδιο είχα πάθει και μετά την 1η γέννα..

Μαρκέλλα μου εύχομαι να πάρεις αυτά που δικαιούσαι! Και φυσικά να τα διεκδικήσεις! Τι μακακία και αυτή να έχεις τώρα τα δικά σου και να πρέπει να ασχολήσαι και μ' αυτό, αλλά και τι να κανείς...!
αλικη ετρωγα σουπες επειδη μου ειχσν βγαλει και τις αιμορροιδες μετα που γεννησα και ημουν ραμμενη απο μπροστα μεχρι πισω.ουτε ζαχαρο ειχα.απλα δεν εκανε να ζοριστω για να ενεργηθω και μου εδιναν σουπες και επινα και το ντουφαλακ.αλλα οι σουπες του νοσοκομειου ξερεις πως ειναι.νεροζουμι.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zooula1985 έγραψε:κοριτσια μου μπηκα στα γρηγορα μιας και τωρα κοιμαται λιγο η μπεμπα μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχουλα σας να ειστε καλα !!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
αχ κοριτσια μου απο εχθες ταλαιπωρειτε η μπεμπα μου δεν μπορει να ενεργηθει τις αλλαξαμε γαλα σημερα τις δινουμε και χαμομηλακι μπας και κανει δουλεια καθε φορα που ειναι να κανει κλαει το μαναρακι μου και δεν μπορει με τιποτα ....εγω τις δινω και απο το δικομου το βγαζω με θυλαστρο δεν επιανε καλα την θηλη για να φαει και ειχαμε θεμα ..ελπιζω να περασει γρηγορα και αυτο γιατι δεν μπορω να το βλεπω ετσι το μαναρακι μου....περαστικα στης μανουλες!!

Ζωή κ εμένα την αρχή δεν έπιανε το στήθος μου αλλα εκεί την παλευα κ τα κατάφερα οταν ήταν σχεδόν 10 ημερών ... Οσο για την δυσκιλιοτητα οταν έχει κ εμένα της δίνω το φριζολακ το γάλα μαζι με το φριζολακ το κομφορτ μισή μιση η αναλογία κ ενεργείται σχεδόν αμέσως ...

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koritsia mou ti kanete???? Sas exasa!!! Den fantazeste ti sugkinhsh eniwsa twra poy mpika meta apo toso kairo pou sas eixa afisei me koilitses kai twra eida ta mwrakia sas!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Hen Hen έγραψε:Koritsia mou ti kanete???? Sas exasa!!! Den fantazeste ti sugkinhsh eniwsa twra poy mpika meta apo toso kairo pou sas eixa afisei me koilitses kai twra eida ta mwrakia sas!!!!

Που χάθηκες βρε κοριτσάκι μου; Πες μας καλέ τα νέα σου, γέννησες;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini2 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Είμαστε αγκαλίτσα πάλι :-)

Ειρήνη μου έκανες καισαρική; Σόρρυ, τα έχω μπλέξει! Αν ναι, τότε λογικό που έτρωγες σούπες, όντως σπαστικό. Αλλά θα είναι ακόμα πιο σπαστικό να σου συμβαίνει αυτό κι ενώ είχες διαβήτη κύησης, σωστά; Υπομονή λίγες μέρες είναι και μετά πάλι θα τρως κανονικά! Εγώ να σου πω με το που γέννησα μου ψιλοκόπηκε η όρεξη και έτρωγα με το ζόρι γιατί έπρεπε. Το ίδιο είχα πάθει και μετά την 1η γέννα..

Μαρκέλλα μου εύχομαι να πάρεις αυτά που δικαιούσαι! Και φυσικά να τα διεκδικήσεις! Τι μακακία και αυτή να έχεις τώρα τα δικά σου και να πρέπει να ασχολήσαι και μ' αυτό, αλλά και τι να κανείς...!
αλικη ετρωγα σουπες επειδη μου ειχσν βγαλει και τις αιμορροιδες μετα που γεννησα και ημουν ραμμενη απο μπροστα μεχρι πισω.ουτε ζαχαρο ειχα.απλα δεν εκανε να ζοριστω για να ενεργηθω και μου εδιναν σουπες και επινα και το ντουφαλακ.αλλα οι σουπες του νοσοκομειου ξερεις πως ειναι.νεροζουμι.

Το ξέρω βρε ότι δεν έχεις διαβήτη κύησης, το είπα για παράδειγμα! :-P
Τελικά έτρωγες σούπες μόνο για τις αιμορροΐδες ή έκανες και καισαρική; Στην καισαρική δεν τρώνε σούπες, μιας και το ανέφερε η Μελινομαρία που έτρωγε κανονικά αν δεν απατώμαι;
Ναι, ξέρω πως είναι οι σούπες νοσοκομείου, αλλά φαντάζομαι αυτό θα είναι το λιγότερο, χοχο!

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεννησα κοριτσια!!!! Γεννησα 29-11 τελικα, το μωρακι μου δεν ηθελε να βγει με τιποτα!!! χαχαχα Ζοριστηκα παρα πολυ και ταλαιπωρηθηκα επισης!! Πηγα με ραντεβου στις 28-11 Τεταρτη βραδυ δηλαδη και ξεκινησαμε με τεχνιτους πονους. Ταλαιπωρηθηκα περιπου 11 ωρες χωρις κανενα αποτελεσμα! Δεν ειχα καθολου διαστολη ουτε λιγο. Το μωρακι μου δεν χωρουσε να γυρισει να παρει θεση και 10:30 το πρωι ο γιατρος μου αποφασισε αμεσως για καισαρικη για την υγεια του μωρου μου. Τελικα γεννησα στις 11:30 ενα μωρακι γιγαντακι!!! 4040κ και 55 εκατοστα! Αξιζε μολις ειδα τα ματακια του τα ξεχασα ολα!!!!

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ka;hspera sas koritsia!Eimai kainoyrgia sthn parea k perimenw to prwto mou paidaki exw polu agxos k thelw thn boithia sas!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Hen Hen έγραψε:Γεννησα κοριτσια!!!! Γεννησα 29-11 τελικα, το μωρακι μου δεν ηθελε να βγει με τιποτα!!! χαχαχα Ζοριστηκα παρα πολυ και ταλαιπωρηθηκα επισης!! Πηγα με ραντεβου στις 28-11 Τεταρτη βραδυ δηλαδη και ξεκινησαμε με τεχνιτους πονους. Ταλαιπωρηθηκα περιπου 11 ωρες χωρις κανενα αποτελεσμα! Δεν ειχα καθολου διαστολη ουτε λιγο. Το μωρακι μου δεν χωρουσε να γυρισει να παρει θεση και 10:30 το πρωι ο γιατρος μου αποφασισε αμεσως για καισαρικη για την υγεια του μωρου μου. Τελικα γεννησα στις 11:30 ενα μωρακι γιγαντακι!!! 4040κ και 55 εκατοστα! Αξιζε μολις ειδα τα ματακια του τα ξεχασα ολα!!!!

Καλώς ήρθε και το μωράκι σου λοιπόν!!! Συγχαρητήρια, να σου ζήσει!!! Δεν πειράζει για την καισαρική, κρίμα που ταλαιπωρήθηκες, αλλά όπως είπες κι εσύ ήταν γιγαντάκι! Very Happy Καλή λοχεία από εδώ και πέρα και καλό κουράγιο!!! Α, και να μπαίνεις καλέ να μη σε χάνουμε!!! Wink

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maria_90 έγραψε:Ka;hspera sas koritsia!Eimai kainoyrgia sthn parea k perimenw to prwto mou paidaki exw polu agxos k thelw thn boithia sas!

Καλωσήρθες Μαρία! Μην έχεις άγχος (τι λέω τώρα, χαχα), πότε περιμένεις να γεννήσεις; Άσχετο αλλά είσαι και μικρούλα απ' ότι βλέπω! Με το καλό!

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kalhspera k Se euxaristw polu!einai na gennhsw se 2 meres...nai apo mikrh sta basana alla den peirazei!hthela na rwthsw pws tha katalabw oti plhsoazw ston toketo...ti sumptwmata uparxoun.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις