Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
315 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 315 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Patsie έγραψε:Κορίτσια έχω ένα δίλημμα-τρίλημμα, αν μπορείτε να μου πείτε καμμιά γνώμη.

Μια παρέα φίλες μου θα μου κάνουν ομαδικό δώρο, οπότε έχει μαζευτεί αρκετό ποσό και το βασικό θα είναι κάτι σε ρηλάξ ή κούνια (συν κάτι άλλο συμπληρωματικό).

Και υπάρχουν οι εξής επιλογές:
- Κούνια, δηλαδή αυτό που έχει καθισματάκι με ηλεκτρική κίνηση
Αυτό ήταν αρχικά η πρώτη τους επιλογή γιατί η μια φίλη την είχε βολευτεί πολύ. Αλλά όταν πήγε η κουμπάρα μου στο μαγαζί της φάνηκαν οτι πιάνουν πολύ χώρο αυτά, μαζί με τη βάση που έχουν κλπ. και οτι μπορεί να μη μας βολέψει για το σπίτι μας που δεν έχουμε και άπλετο χώρο, συν οτι δεν μεταφέρεται εύκολα και οτι επειδή δεν έχει μεγάλη ανάκλιση μάλλον δεν είναι κατάλληλο για λιγότερο απο 3 μηνών

- Ρηλάξ, τα κλασσικα με λειτουργίες δόνησης κλπ.

- Αυτό το ειδικό ρηλάξ της Babybjorn
http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=1179&ct=1110219&itmid=1367163
που ουσιαστικά κουνιέται μόνο με την κίνηση του μωρού και είναι πολύ ελαφρύ και διπλώνει και γίνεται flat για μεταφορά, που την κουμπάρα μου την είχε βολέψει πολύ

Και δεν ξέρω τι απ αυτά θα κάνει πιο πολύ κλικ στο μωρό, εννοώ τι θα ευχαριστηθεί περισσότερο. Βέβαια έχω ακούσει οτι είναι και στο μωρό, άλλα κάθονται με τις ώρες και άλλα δεν τα θέλουν καθόλου.
Θα πάμε μάλλον αύριο το απόγευμα να τα δούμε κι εμείς απο κοντά, αλλά έχω μπερδευτεί.

Χμμ.. Δεν είναι εύκολη η απάντηση γιατί προφανώς όπως λες κι εσύ το μωράκι θα ξέρει καλύτερα τι του αρέσει! Την 3η επιλογή δεν την ξέρω καθόλου βασικά. Αν δεν έχετε πολύ χώρο ίσως καλύτερα ένα ριλάξ με δόνηση το οποίο θα μπορείτε να μεταφέρετε παντού μέσα στο σπίτι. Από την άλλη, εμείς είχαμε δανειστεί κούνια (εξετάστε και το ενδεχόμενο να δανειστείτέ κάτι από αυτά ώστε να μη χρειαστεί να το αγοράσετε) και όταν ήταν σε θέση να μπει το μωρό ομολογουμένως μας είχε φανεί σωτήρια καθώς ηρεμούσε το μωρό για πολλή ώρα. Αλλά η κούνια λόγω όγκου ήταν πάντα σε σταθερό σημείο του σπιτιού..

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:καλημέρα σε όλες εγκυούλες και μανούλες!!
συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν Δημητρούλα, Μαρκέλλα, Ζωούλα και υπομονή σε όσες αναμένουν..
Δήμητρα μου κι εμένα τοσοδούλης είναι, πήρε το αρχικό του βάρος αλλά είναι ακόμη τόσο μικρός..θηλάζω αποκλειστικά πλέον κάθε 3 ώρες και όλα μια χαρά.
αφού δεν γκρινιάζει σημαίνει ότι χορταίνει, άρα το γάλα λογικά επαρκεί, τι να πω δεν ξέρω πόσο τρώει αλλά φαντάζομαι όλα καλά!!
διβάζω τα νεά σας, Μαρκέλλα μου με το καλό να πάρεις το γιο σπίτι αύριο!!
φιλιά σε όλες, καλή Κυριακή!!
με βροχή εδώ αλλά είναι τόσο ωραία!!

Ειρηνη μου, ευχαριστω κοριτσακι μου.
Τι καλα που τα καταφερνετε και τρωει καλα ο μικρος και χορταινει και δεν γκρινιαζει. Καλη Κυριακη και σε σενα κοριτσι μου!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Fotini77 έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια μου..πιαστήκαμε με το μαμαδοπεθεροθέμα..μόνο να σας πω πως σήμερα το πρωί είχα 4πλη επίθεση..πετύχανε να έρθουν περίπου την ίδια ώρα οι γονείς μου,με τα πεθερικά μου..και δεν πολυσυμπαθιούνται κιόλας μεταξύ τους,αλλά με το μωρό παίζανε..σχολιάστε μου όποτε κ αν θέλετε ένα θέμα..ένας παπούς που βλέπει πρώτη φορά το εγγονάκι του,κ πλησιάζουν κ Χριστούγεννα,δεν του φέρνει δώρο κατι τις?Δεν το λέω επειδή το έχω ανάγκη,ειμαι ματζίρης κτλ..αλλά σαν ανθρώπινη κίνηση..του το σχολίασε ο αντρας μου κ του απάντησε"πρέπει να με ευχαριστείς 100 χρόνια που σ αφησα να μείνεις στο σπίτι ¨"..ούτε ενα παιχνιδάκι ο μακακας,και ειναι κ οι 2 δημοσιοι υπάλληλοι σε ιδιοκτητο σπίτι..τα υπόλοιπα τα φανταζεστε,το μωράκι πήγαινε πέρα δώθε,όπως και οι ερωτήσεις κ συμβουλεες,,πάω γιατι ξανακλαιει,τα λεμε αργότερα,μακια Very Happy

Δηλαδή για να καταλάβω δε σου πήραν τίποτα για το μωρό οι γονείς του άντρα σου;

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Fotini77 έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια μου..πιαστήκαμε με το μαμαδοπεθεροθέμα..μόνο να σας πω πως σήμερα το πρωί είχα 4πλη επίθεση..πετύχανε να έρθουν περίπου την ίδια ώρα οι γονείς μου,με τα πεθερικά μου..και δεν πολυσυμπαθιούνται κιόλας μεταξύ τους,αλλά με το μωρό παίζανε..σχολιάστε μου όποτε κ αν θέλετε ένα θέμα..ένας παπούς που βλέπει πρώτη φορά το εγγονάκι του,κ πλησιάζουν κ Χριστούγεννα,δεν του φέρνει δώρο κατι τις?Δεν το λέω επειδή το έχω ανάγκη,ειμαι ματζίρης κτλ..αλλά σαν ανθρώπινη κίνηση..του το σχολίασε ο αντρας μου κ του απάντησε"πρέπει να με ευχαριστείς 100 χρόνια που σ αφησα να μείνεις στο σπίτι ¨"..ούτε ενα παιχνιδάκι ο μακακας,και ειναι κ οι 2 δημοσιοι υπάλληλοι σε ιδιοκτητο σπίτι..τα υπόλοιπα τα φανταζεστε,το μωράκι πήγαινε πέρα δώθε,όπως και οι ερωτήσεις κ συμβουλεες,,πάω γιατι ξανακλαιει,τα λεμε αργότερα,μακια Very Happy

No comments, απαράδεκτος ο πεθερός. Και δεν είναι μόνο το τσιφούτης, είναι και αυτός ο τύπος που θεωρεί οτι τα παιδιά του πρέπει να του χρωστάνε αιώνια ευγνωμοσύνη για τα αυτονόητα... Μου τη δίνει πολύ (και απο προσωπική εμπειρία που έχω) όταν το δόσιμο του γονιού στο παιδί του, γίνεται θέμα σου δίνω - άρα μου χρωστάς χάρη

Μαρκέλλα, άντε με το καλό να το πάρεις στη φωλίτσα σας το μπεμπάκι σου!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:
Χμμ.. Δεν είναι εύκολη η απάντηση γιατί προφανώς όπως λες κι εσύ το μωράκι θα ξέρει καλύτερα τι του αρέσει! Την 3η επιλογή δεν την ξέρω καθόλου βασικά. Αν δεν έχετε πολύ χώρο ίσως καλύτερα ένα ριλάξ με δόνηση το οποίο θα μπορείτε να μεταφέρετε παντού μέσα στο σπίτι. Από την άλλη, εμείς είχαμε δανειστεί κούνια (εξετάστε και το ενδεχόμενο να δανειστείτέ κάτι από αυτά ώστε να μη χρειαστεί να το αγοράσετε) και όταν ήταν σε θέση να μπει το μωρό ομολογουμένως μας είχε φανεί σωτήρια καθώς ηρεμούσε το μωρό για πολλή ώρα. Αλλά η κούνια λόγω όγκου ήταν πάντα σε σταθερό σημείο του σπιτιού..

Ευχαριστώ πολύ Αλίκη μου. Μα εκεί κολλήσανε, στον όγκο, γιατί για την κούνια πηγαίνανε. Καλά δε συζητώ να αγοράσω κάτι τέτοιο, ένα απ όλα αυτά θα μου το πάρουν δώρο όπως συμφωνήσαμε και that's it. Και νάθελα δηλαδή δεν έχω και το χώρο να γεμίσω το σπίτι και με κούνια και με ρηλάξ κλπ.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρκέλλα μου μπράβο στο αντράκι σου, λίγες ώρες απέμειναν!!!

Κοριτσάκια μου για να είστε σίγουρες ότι τα μωράκια τρώνε καλά από το ζιζάκι θα πρέπει να ελέγχετε τις πάνες τους. Αν λερώνουν 6-8 πάνες ημερησίως τότε είναι όλα μια χαρά! Και αφήστε τις ζυγαριές για τους παιδιάτρους, έτσι κι αλλιώς δε ζυγίζουμε καθημερινά.

Μαρκέλλα μου αν το βάζεις πιο συχνά στο στήθος τότε επειδή θα είναι λιγότερο πεινασμένος θα πίνει και μικρότερες ποσότητες, αυτό δε θέλετε;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Patsie έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Χμμ.. Δεν είναι εύκολη η απάντηση γιατί προφανώς όπως λες κι εσύ το μωράκι θα ξέρει καλύτερα τι του αρέσει! Την 3η επιλογή δεν την ξέρω καθόλου βασικά. Αν δεν έχετε πολύ χώρο ίσως καλύτερα ένα ριλάξ με δόνηση το οποίο θα μπορείτε να μεταφέρετε παντού μέσα στο σπίτι. Από την άλλη, εμείς είχαμε δανειστεί κούνια (εξετάστε και το ενδεχόμενο να δανειστείτέ κάτι από αυτά ώστε να μη χρειαστεί να το αγοράσετε) και όταν ήταν σε θέση να μπει το μωρό ομολογουμένως μας είχε φανεί σωτήρια καθώς ηρεμούσε το μωρό για πολλή ώρα. Αλλά η κούνια λόγω όγκου ήταν πάντα σε σταθερό σημείο του σπιτιού..

Ευχαριστώ πολύ Αλίκη μου. Μα εκεί κολλήσανε, στον όγκο, γιατί για την κούνια πηγαίνανε. Καλά δε συζητώ να αγοράσω κάτι τέτοιο, ένα απ όλα αυτά θα μου το πάρουν δώρο όπως συμφωνήσαμε και that's it. Και νάθελα δηλαδή δεν έχω και το χώρο να γεμίσω το σπίτι και με κούνια και με ρηλάξ κλπ.

Σαφώς κούκλα μου! Θέλω να πω πως αν έχετε τη δυνατότητα να σας δανείσουν κάτι από αυτά, τότε ποιος ο λόγος να το αγόρασετε; Έτσι κι αλλιώς όλα αυτά για λίγους μήνες χρειάζονται..

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Μαρκέλλα μου μπράβο στο αντράκι σου, λίγες ώρες απέμειναν!!!

Κοριτσάκια μου για να είστε σίγουρες ότι τα μωράκια τρώνε καλά από το ζιζάκι θα πρέπει να ελέγχετε τις πάνες τους. Αν λερώνουν 6-8 πάνες ημερησίως τότε είναι όλα μια χαρά! Και αφήστε τις ζυγαριές για τους παιδιάτρους, έτσι κι αλλιώς δε ζυγίζουμε καθημερινά.

Μαρκέλλα μου αν το βάζεις πιο συχνά στο στήθος τότε επειδή θα είναι λιγότερο πεινασμένος θα πίνει και μικρότερες ποσότητες, αυτό δε θέλετε;

Αυριο που θα παω και γω θα ξερω λεπτομερειες. Αλλα, ναι, ουσιαστικα το θεμα ειναι να τρωει συχνα και λιγοτερο. Εκει απο σημερα πινει 60 καθε δυο ωρες. Το οποιο θα αναπροσπαρμοζεται κατα καιρους και μεγαλωνοντας συμφωνα με τις οδηγιες του παιδιατρου. Οποτε, ναι, νομιζω πως αν τον ταιζω καθε δυο ωρες, θα πινει και την επιθυμητη ποσοτητα, αφου θα πειναει λιγοτερο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Μαρία μου εγώ πάλι θα σου έλεγα να απευθυνθείς σε σύμβουλο θηλασμού. Γενικά να ξέρεις ότι είναι μύθος το δεν έχω πολύ γάλα διότι είναι πραγματικά ελάχιστες οι γυναίκες στον κόσμο που έχουν όντως πρόβλημα. Όλες οι υπόλοιπες στην πραγματικότητα ξεγελιόμαστε από το γεγονός ότι το μωράκι περνάει φάσεις ανάπτυξης, δηλαδή ζητάει περισσότερο γάλα από πριν κι εμείς νομίζουμε πως φταίει το στήθος μας. Σε αυτές τις περιπτώσεις μια είναι η λύση: βάζουμε το μωρό συνεχώς στο στήθος για να δώσει το ερέθισμα να αυξηθεί η παραγωγή. Είναι δύσκολες αυτές οι φάσεις αλλά ευτυχώς αντιμετωπίζονται! Αν δώσεις συμπλήρωμα τότε το μωρό δε θα δώσει το ερέθισμα στο στήθος να αυξήσει την παραγωγή και συνήθως αυτό είναι η αρχή του τέλους του θηλάσου (το γάλα όσο πάει θα μειώνεται). Όλα αυτά σου τα λέω εμπειρικά αλλά και έχοντας ενημερωθεί αρκετά πάνω στο θέμα, προς Θεού, το τι θα επιλέξεις να κανείς είναι καθαρά δικό σου θέμα κι ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις που σου τα λέω αυτά!..

Δημητρούλα μου με τη γλυκιά τοσοδούλα σου που αφρατεύει (μπράβο το κορίτσι μου, σου είπαμε είναι μαχητής) είναι απίστευτο το πόσο αλλάζουν τα μωράκια μας μεγαλώνοντας!!! Να της δώσεις άλλο ένα φιλάκι και μια ζεστή αγκαλίτσα κι από εμένα!!!

Την βάζω σχεδόν κάθε 2 ώρες που πειναει αλλα πιπιλιζει κανένα τέταρτο απο κάθε μεριά κ μετα σταματάει το γάλα μου... Το μωρο πειναει κι άλλο γιατι συνεχίζει με μανία να τραβάει το στήθος μου αλλα δεν έχει τίποτα να πιει κ έτσι γκρινιαζει ... Την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γυναικολογο μου κ θα το συζήτηση μαζί του να δώ τι θα μου πει κ αυτός ... Οσο γάλα έχω το πίνει ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mην κάνω κ εγω την έξυπνη,αλλα Μαρακι,δοκίμασες να κάνεις αντλήσεις με ηλεκτρικο θήλαστρο,έστω κ αν δεν έχεις πολυ,μηπως αυξηθεί έτσι σιγα σιγά η παραγωγή?Όσο κοιμάται το νινι,έστω και να μην βγάλεις,απλά για να υπάρξει ερεθισμός στην γαλακτοφορία?Πάω να ξαπλαρω λιγο,μια που κοιμάται το παιδι,μακια Very Happy

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δοκίμασα κ με θυλαστρο αλλα τίποτα μου το τελειώνει όλο το μωρο κ μετα κάνω 2 ώρες να ξαναβγαλω αλλα κ πάλι βγαίνει λίγο ... Αύριο θα πάω τελικά να μιλήσω με 1 σύμβουλο απο την ομάδα υποστήριξης θυλασμου να δώ τι θα μου πει κ αυτή ..:

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες!!!

Μαρκέλλα μου αντε αγάπη μου λίγες ώρες έμειναν!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ γράφω ελέγχους για το Α τρίμηνο όλη μέρα σήμερα μάλλον 20 θα βάλω σε όλα τα παιδάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ετσι Μαίρη σε όλα 20 να βάλεις , μου θύμησες τότε που πήγαινα κ εγω στα αγγλικά κ είχα αγωνία για το πρώτο τρίμηνο γιατι ήταν κοντά στα Χριστούγεννα κ ήθελα λέει να έχω καλούς βαθμούς για να μου πάρουν καλύτερο δώρο ...,

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Ετσι Μαίρη σε όλα 20 να βάλεις , μου θύμησες τότε που πήγαινα κ εγω στα αγγλικά κ είχα αγωνία για το πρώτο τρίμηνο γιατι ήταν κοντά στα Χριστούγεννα κ ήθελα λέει να έχω καλούς βαθμούς για να μου πάρουν καλύτερο δώρο ...,


Respect Respect Respect
μαιρη 20, αντε βαλε 19, 18 το πιο χαμηλο ε..... σκουποξυλο-για τα παιδακια ρε γαμωτο-

ηρθαν τα πεθερικα μου σημερα για φαγητο και η μαμα μου. θα την στραγγαλισω λεμε και ας ειναι μανα μου. και μετα εχει παραπονα οτι δεν βλεπει πολυ την ιωαννα....σε μια δεκαετια παλι της ειπα.,...και ολα αυτα μπροστα στα πεθερικα μου. ω θεε μου Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 21 679259 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 21 679259

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχααχ τι σου εκανε ρε η γυναικα?

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:
maria1984 έγραψε:Ετσι Μαίρη σε όλα 20 να βάλεις , μου θύμησες τότε που πήγαινα κ εγω στα αγγλικά κ είχα αγωνία για το πρώτο τρίμηνο γιατι ήταν κοντά στα Χριστούγεννα κ ήθελα λέει να έχω καλούς βαθμούς για να μου πάρουν καλύτερο δώρο ...,


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
μαιρη 20, αντε βαλε 19, 18 το πιο χαμηλο ε..... σκουποξυλο-για τα παιδακια ρε γαμωτο-

ηρθαν τα πεθερικα μου σημερα για φαγητο και η μαμα μου. θα την στραγγαλισω λεμε και ας ειναι μανα μου. και μετα εχει παραπονα οτι δεν βλεπει πολυ την ιωαννα....σε μια δεκαετια παλι της ειπα.,...και ολα αυτα μπροστα στα πεθερικα μου. ω θεε μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

γιατι αθανασια τι σου εκανε η γυναικα?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα τι σου έκανε ρε φιλενάδα??


θα σας στείλω την μαμά μου κορίτσια είναι Ιρλανδέζα στην κοσμάρα της!! πιο ήρεμος άνθρωπος δεν υπάρχει!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καθομαστε να φαμε. η ιωαννα για ακομη φορα μετα τις 2 μπουκιες, λεει δεν θελω αλλο μαμα χορτασα. της λεω δεν θα φας τιποτα αλλο σημερα εκτος αν αδειασεις το πιατο σου. 1 μπιφτεκακι και 3 πατατουλες φουρνου της ειχα βαλει. φευγει απο το τραπεζι η κυρια. δεν μιλαω γιατι αληθεια εχωβαρεθει να τσακωνομαι μαζι της για το φαι.αφου τελειωνουμε οι υπολοιποι δινω σε ολους απο ενα σοκολατακι οχι ομως της ιωαννας και της λεω εσυ φαε το φαι σου πρωτα και μετα θα παρεις σοκολατακι. και τι κανει η μανα μου? Twisted Evil της δινει το δικο της. ε πειτε μου να μην τα παρω????? 2η φορα που γιενται αυτο σε διαστημα 3 ημερων. ελεος δηλαδη ρε φουστη μου.ενταξει εχω νευρα, οι ορμονες κανουν παρτυ, αλλα μην προκαλεις την τυχη σου....

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:καθομαστε να φαμε. η ιωαννα για ακομη φορα μετα τις 2 μπουκιες, λεει δεν θελω αλλο μαμα χορτασα. της λεω δεν θα φας τιποτα αλλο σημερα εκτος αν αδειασεις το πιατο σου. 1 μπιφτεκακι και 3 πατατουλες φουρνου της ειχα βαλει. φευγει απο το τραπεζι η κυρια. δεν μιλαω γιατι αληθεια εχωβαρεθει να τσακωνομαι μαζι της για το φαι.αφου τελειωνουμε οι υπολοιποι δινω σε ολους απο ενα σοκολατακι οχι ομως της ιωαννας και της λεω εσυ φαε το φαι σου πρωτα και μετα θα παρεις σοκολατακι. και τι κανει η μανα μου? Twisted Evil της δινει το δικο της. ε πειτε μου να μην τα παρω????? 2η φορα που γιενται αυτο σε διαστημα 3 ημερων. ελεος δηλαδη ρε φουστη μου.ενταξει εχω νευρα, οι ορμονες κανουν παρτυ, αλλα μην προκαλεις την τυχη σου....
εχεις δικιο κι εσυ αλλα οι γιαγιαδες ετσι κανουν.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχα ντα στη μαμα Αθανασια, ντα και παλι ντα.

Συγνωμη που γελαω ρε φιλεναδα, εχεις δικιο μεν, αλλα δεν ξερω καμμια γιαγια που δεν θα το εκανε αυτο!!! Ολες ειναι ιδιες σε κατι τετοια.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λετε ε? πιο πολυ με πειραξε που ηταν μπροστα τα πεθερικα μου.οχι τιποτα αλλο θα παρουν και αυτοι αερα και μετα αντε να τους μαζεψω.....τεσπα.
μαρκελα δεν σε πηρα τηλ καθολου καθοτι νιωθω καπως....κουρασμενη, ποναει μεση σημερα ειμαι κακοκεφη γενικως.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν πειραζει κοριτσακι μου, το φανταστηκα.
Θα βρουμε χρονο μωρε να βρεθουμε.

Μαιρη, Ειρηνη, τι κανετε?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xaaxaxaxa ρε Αθανασία καλά μωρέ!! δεν εχω παιδιά ακόμα δεν ξέρω!!!

πάντως η γυναικα του αδελφού μου δεν δίνει στα παιδιά σοκολάτες και κόκα κόλα και εμένα ο μπαμπάς μου τους τα δίνει κρυφά τον έχω δει με τα μάτια μου!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμείς καλά έιμαστε καθόμαστε στον καναπέ κ βαζουμε τραγούδια να δούμε αν η μπέμπα κλωτσέι πιο πολύ στα ελληνικά ή στα ιρλανδέζικα !!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:εμείς καλά έιμαστε καθόμαστε στον καναπέ κ βαζουμε τραγούδια να δούμε αν η μπέμπα κλωτσέι πιο πολύ στα ελληνικά ή στα ιρλανδέζικα !!!!

να μας πεις αποτελεσματα....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις