Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
588 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 588 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχχχ κοριτσάκια καλησπερούδια!Μπηκα να σας διαβάσω λίγο και να γράψω δυο λόγια βιαστικά,γιατί η μπουμπού θα ξυπνήσει σε λίγο.Κατ'αρχήν μαρκέλλα να σου ζήσει το μπεμπάκι!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 50580 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 50580 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 50580 Αυξάνονται τα μικρουλίνια!!!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 654316 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 654316 Άντε καλή υπομονή και στις εγκυούλες μας!!!!Λίγο έμεινε και αλλάζουμε γκρουπάκι σε Μανούλες! I love you cheers Εμείς ξεκινήσαμε σιροπάκι για τους κολικούς,κάνει δουλίτσα αλλά ακόμα τραβάμε πολλά ζόρια και ώρες ώρες πολύ τη λυπάμαι την καημενούλα!Και μένα άρχισε να βγάζει πολύ πράμα σε γουλιές,αφού σκέφτομαι μήπως βγάζει ό,τι τρώει;;;Και ρεύεται και συχνά πυκνά!Τι λαιμαργία κι αυτή.Επίσης μου πονάνε οι θηλές μου...με έχει καταδιαλύσει!!!!Τι να κάνω,να βάζω κρέμα?Δεν έχουνε σκάσει,ούτε είναι ξερές,απλά ΠΟΝΑΝΕ σαν να είναι...μασημένες! pale Που να βγάλει κάνα δόντι!Τζενάκι μου μπράβο για τον άντρακλα,νομίζω κι εμείς λίγο νταρντάνες θα μαστε έτσι όπως πήρε φόρα με το γάλα!Τι ΔΕΝ τρως τώρα που θηλάζεις?Μαζεύω απόψεις.Εγώ φοβάμαι πολύ με την διατροφή τώρα και τρώω μόνο σούπες και βραστά ή στον ατμό....Προς το παρόν αυτά είχα να πω,θα ξαναμπώ στον επόμενο ύπνο για να σχολιάσω κι εγώ αυτά που είδα Laughing Laughing Φιλάκια στις κοιλίτσες και στα πατουσάκια!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρηκα Laughing Laughing Laughing Laughing
γιατρο στο τζανειο. του εξηγησα την κατασταση και μου ειπε να παρω τις εξετασεις μου και να παω την πεμπτη να με δει και να μιλησουμε απο κοντα. βεβαιως και με αναλαμβανει μου ειπε. η κοπελα που με συστησε μου ειπε οτι δεν ζηταει φακελακι.αν θελω θα δωσω και οοοσα θελω. υπομονη μεχρι την πεμπτη πρωι. μου εφυγε ενα μεγαααααλο αγχος.
η πλακα ειναι που βρηκε και η αδελφη μου εναν στο αλεξανδρας, οποτε δεν μπορει κατι καπου με καποιον αλλον θα κατσει.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:και επειδη μεχρι ημουν στεναχωρεμενη, αλλα σημερα την ειδα πολεμικα-πολυ ομως ψαχνω να βρω αλλο γιατρο-αν θα του δωσω χρηματα η οχι εξαρταται απο εμενα. δεν ανεχομαι να με βαζουν σε καλουπια. θα την βρω σημερα κιολας την ακρη που θα μου παει. ουτε να την ακουσω στο τηλ δεν θελω την 'κυρια'. με απογοητευσε 1000%.

ειρηνη ποτε εχεις πητ κοριτσι? αν δεν ειμαστε μαζι φερε το παιδι να στο κρατησω.αληθεια ειναι για κλωτσιες η γυναικα.....εχω και τα νευρα μου ακουω και τετοια. να δω ποιος θα την πληρωσει σημερα?????ποιος θα ειναι ο τυχερος οεο?
αθανασια εχω πητ στις 21/12.αυτη θα φυγει απο της 1η μεχρι της 7-8 δεκεμβριου.απλα σκεφτομαι μηπως σκασει μυτη πιο νωρις το μπεμπε και δεν εχω που να τον αφησω.σε ευχαριστω παντως.η μαμα μου μου ειπε οτι αν φυγει μπορει να ερθει απο δευτερα και να ειναι εδω.μονο κλωτσιες αθανασια.και μπουνιες μαζι.κατα τα αλλα αυτη μας αγαπαει πολυ.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:βρηκα Laughing Laughing Laughing Laughing
γιατρο στο τζανειο. του εξηγησα την κατασταση και μου ειπε να παρω τις εξετασεις μου και να παω την πεμπτη να με δει και να μιλησουμε απο κοντα. βεβαιως και με αναλαμβανει μου ειπε. η κοπελα που με συστησε μου ειπε οτι δεν ζηταει φακελακι.αν θελω θα δωσω και οοοσα θελω. υπομονη μεχρι την πεμπτη πρωι. μου εφυγε ενα μεγαααααλο αγχος.
η πλακα ειναι που βρηκε και η αδελφη μου εναν στο αλεξανδρας, οποτε δεν μπορει κατι καπου με καποιον αλλον θα κατσει.
μην ανησυχεις σιγουρα θα βρεις καποιον να σε εξυπηρετησει χωρις λεφτα.μην συγχιζεσαι κι εσυ σαν κι εμενα απο χτες.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρηκα...στο τζανειο. εχω ραντ μαζι του την πεμπτη το πρωι. του εξηγησα την κατασταση και αναλαμβανει τον τοκετο. δεν παιρνει φακελακι, μαλλον δεν ζηταει, αν καποιος θελει δινει. μου τον συστησε μια κοπελα που δεν του εδωσε τιποτα.του πηρε δωρο μια πενα.
για να δουμε. ουτε ενα σεντ δεν δινω, την ειδα λεμε πολεμικα......

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε;Εμεις σημερα πηγαμε στον γιατρο και ο μπεμπης μας απο 2690 που βγηκαμε απ'το μαιευτηριο πηγε 3140!Πηρε 450 γραμ.!Ολα ειναι πολυ καλα.Αρχισαν οι κολικοι βεβαια και ταλαιπωρουμαστε και ιδιαιτερα ο μικρος που κλαιει ολη την ωρα.Τι μαρτυριο κι αυτο να βλεπεις το παιδι σου να κλαιει και να μην μπορεις να κανεις κατι αμεσα για να σταματησει και να ηρεμησει Crying or Very sad .

Ρε Αθανασια τι μακακιες ειναι αυτες που διαβαζω;Φακελακια και αηδιες;Ελλαδα τι περιμενεις.Τελευταια στιγμη περιμενε για να στο πει ο μ@@@@@ς;;Καλα κανεις και πας αλλου ακου εκει.Αααα τα πηρα τωρα...

Υ.Γ μιας και ειχαμε την πρωτη μας εξοδο την αποθανατησαμε μια μια φωτο του μπεμπη..Δειτε φατσονι.Μας εχει ξετρελλανει......



Έχει επεξεργασθεί από τον/την evi86 στις Τρι Νοε 27, 2012 6:02 am, 1 φορά

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσάκια γλυκά!!!

Το πρωί κάναμε τον καρδιοτοκογράφο, μια χαρά όλα και καλούς παλμούς έχει και κουνιέται μια χαρά!!
Το ραντεβού μας οριστικοποιήθηκε για την άλλη Τρίτη, 4/12/12, ωραία ημερομηνία μου ακούγεται έτσι στρογγυλή και ζυγή
(αχ, μια εβδομάδα μου έμεινε.... μπρρρρρρ).

Κατα τ άλλα η γυναικολόγος-φίλη μου με άγχωσε λίγο γιατί είχα καταλήξει στον αποκλειστικό θηλασμό κι αυτή άρχισε να μου λέει οτι θα ταλαιπωρηθείς κι εσύ και το παιδί και δεν κατεβαίνει γάλα τις πρώτες 1-2 μέρες και μπορεί να κάνει ίκτερο, και δεν παθαίνει τίποτα να του δώσουν ξένο το πρώτο διήμερο κλπ. κλπ. Τι λέτε εσείς?

Αθανασία sorry αλλά αν ήταν να δώσεις κοντά 1,5 χιλιάρικο πήγαινες και σε ιδιώτη γιατρό πες της τα χαιρετίσματα. Επίσης μπορείς πολύ ωραία να πεις "δε μου είχατε πει κάτι τόσο καιρό κι εγώ ξέρω οτι στα δημόσια δεν πληρώνονται εξτρα οι γιατροί, πρώτη φορά το ακούω, οπότε ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ, ΛΥΠΑΜΑΙ".

Όσο για πεθερούς αλλά και γονείς (μην τους βγάζουμε απέξω γιατί κι αυτοί τα ίδια κάνουν και χειρότερα), δυστυχώς αντί να βάλουν σε προτεραιότητα τις ανάγκες του παιδιού τους τώρα που είναι σε αυτή τη φάση και που μπορεί να τους χρειαστεί περισσότερο απο ποτέ, κοιτάνε πρώτα το πώς θα βολεύονται αυτοί...
Κι απ την άλλη στραβώνουν κιόλας αν πεις οτι δε θες τη βοήθειά τους (με τους δικούς τους όρους..)

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Μπαίνω λίγο στα γρήγορα καθώς περιμένω τη μικρή να ξυπνήσει!

Αθανασία μου τι πράγματα είναι αυτά που διαβάζω...! Απαράδεκτη η γιατρός, να σου ζητάει τόσα λεφτά για μια προγραμματισμένη καισαρική σε δημόσιο! Και μόνο που σου μ@μησε την ψυχολογία, αυτό είναι αρκετό!!! Τι να πω κοπέλα μου, ίσως όλα γίνονται για κάποιο λόγο τελικά και να είναι καλύτερα έτσι! Το καλό είναι ότι βρήκες άλλο γιατρό και θα το λύσεις το πρόβλημά σου!!!

Ειρήνη μου ουδέν σχόλιο για την πεθερά σου! Κι εγώ πεθερόπληκτη και λέω να μην ανοίξω το στόμα μου!!! Απλά χαλάρωσε και σκέψου πως ο,τι και να γίνει θα τη βρείτε εσείς την άκρη, δεν πρόκειται να τον παρατήσετε το μικρό!

Εύη μου κουκλάκι ο μικρούλης σου!!! Άντε, μεγαλώνετε σιγά-σιγά!

Μαρία μου (κρητικιά) μάλλον το μπέρδεψα με το Χριστινάκι αλλά απ' ότι βλέπω και η Εύη μας έχει τρεχάματα με κολικούς! Κουράγιο κορίτσια μου, τα έχω περάσει με τη Δανάη η οποία είχε φοβερούς κολικούς (μας άκουγε όλη η γειτονιά) και ξέρω πόσο δύσκολη είναι αυτή η περίοδος... Αλλά κάποια στιγμή θα περάσει κι αυτό! Και η δικιά μου πού και πού ξεκίνησε να κάνει κάτι περίεργα, όπως να δυσκολεύεται να ενεργηθεί και έχει λίγη γκρίνια, αλλά τίποτα φοβερό σε σχέση με τη Δανάη!

Κλεπάτρα μου κι εσύ κοντεύεις λοιπόν! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 215994 Μια χαρά η ημ/νια και τη γυναικολόγο-φίλη σου να την αγνοήσεις καλύτερα! Αν θέλεις να καταφέρεις να θηλάσεις αποκλειστικά, σίγουρα είναι λίγο πιο ζόρικα στην αρχή αλλά θα πρέπει να αποφύγεις όσο το δυνατόν το ξένο γάλα. Αυτό γιατί πρέπει το μωρό να μπαίνει συνεχώς στο στήθος (πώς θα μπαίνει άμα είναι φαγωμένο από το μπιμπερόWink ώστε να δώσει το ερέθισμα στο στήθος σου να ξεκινήσει την παραγωγή. Το κανονικό γάλα θα κατέβει από την 3η μέρα και μετά, μέχρι τότε θα έχεις το υπερπολύτιμο πρωτόγαλα το οποίο καλό θα ήταν να πάρει όσο γίνεται περισσότερο το μπεμπάκι. Αν και λίγο σε ποσότητα είναι φοβερά θρεπτικό (η φύση έχει προνοήσει να επαρκεί για το βρεφάκι) και παρέχει πολλά αντισώματα. Το μωράκι σου μπορεί να δείχνει πεινασμένο αυτές τις πρώτες μέρες, αλλά ο λόγος είναι ότι πρέπει να μπαίνει στο στήθος για να ξεκινήσει η παραγωγή και όχι ότι το γάλα σου δεν αρκεί και τελικά να δώσεις ξένο. Ο πειρασμός είναι μεγάλος βέβαια, γι' αυτό και σου λέω πως είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλά αν έχεις πίστη και επιμονή να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις! Αυτά και για ο,τι άλλο χρειάζεσαι μη διστάσεις να ρωτήσεις! Πάντως θα σου έλεγα να εμπιστευτείς τους ειδικούς (σύμβουλοι θηλασμού ή μαμάδες έμπειρες από θηλασμό) και όχι τον καθένα στον περίγυρο. Οι γυναικολόγοι δεν έχουν εξειδικευτεί στο θηλασμό...

Εμείς τελικά βγήκαμε και το Σάββατο αλλά και την Κυριακή που είχε τέλειο καιρό να δει το παιδί λιγάκι ο ήλιος, γιατί κάνει καλό! Τη ντύσαμε καλά και κούρνιασε μια χαρά, ξεράθηκε για 4 ώρες! Αύριο ή μεθαύριο λογικά θα τη δει και η παιδίατρος, να δούμε πού βρισκόμαστε!

Αυτά, σας αφήνω γιατί το γατί σκούζει πάλι, αγαπάμε αγκαλιά και ζιζάκι!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 401147

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Πω πω Εύη τι νινι είναι αυτο;γιαωφαγωμα!
Αθανασια πολυ καλα κανείς και αλλαζεις γιατρο αιϊ σιχτιρ πια!Απατεώνες..εμένα το παιδι μου αδηλωτο ακόμα..όταν τελειώσει η κατάληψη θα περάσει και περιοδευον να παει φαντάρος!
Ειρήνη αυτές δεν έχουν το άγχος μας..τους λες 21 περιμένουν 21 !νωρίτερα δεν υπάρχει..
Χριστινακι ξεκίνησαν οι κολικοι; Εμάς μας είπε ότι είναι αέρια και ότι ξεκινάνε γύρω στο μήνα!
Ποιο φαρμακακι σου είπε;
Κλεοπατρα μην ακούς χαζομαρες.αυτα που λέει η Αλίκη κανε!εγω ούτε γιατρο δεν ακούω!αυτα που ξέρω δεν τα άκουσα απο κανένα γιατρο και μόνο μια μαία τα ήξερε στην κλινικη!Οι άλλες την τυφλά τους!
Αλίκη τι καλα που την εβγλες...εγω ακόμα μόνο στο μπαλκόνι!Η Μελίνα απο χθες άρχισε να επιστρέφει στον καλο εαυτό της!ουφ είχα αρχίσει να τρελενομαι!
Ήρθε ο γιατρός σπίτι μας σήμερα!
Ο μπεμπουλης απο τη μέρα που βγήκαμε 3150 πήγε στα 3700 χωρίς συμπλήρωμα στην κλινικη.όλα καλα τα βρήκε δόξα τω θεω!
Το στήθος μου άρχισε να ρυθμίζεται.Χριστίνα θα συνηθίσουν οι θηλές υπομονή..εγω μετα το μπάνιο βάζω αυτη την Purelan οπότε θυμάμαι βέβαια!

Σας φιλω!θα τα πόυμε!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε?βλεπω αρχισανε τα πονακια στα μπεμπακια ωχχχχχχ ποσο τα φοβαμαι αυτα και τα λυπαμαι που δεν μπορουν να κανουν κατι αχχ αγαπες μου....απο τα λιγα που ξερω ειναι οτι πρεπει να αεριστει το μπεμπε για να ηρεμησει τωρα εαν τα καταφερετε με τα ποδαρακια αν τα κουνατε μπορει να βοηθησει ....
συμπεθερα μου αγαπη μου καλα εκανες και εγω το ιδιο θα εκανα ....βουρ και μην υπολογισεις τιποτα ..σε ευχαριστω αγαπη αλλα ποναειιιιιιι δεν μπορω αλλο πονο η γυναικα ελεος πια....
σημερα μπηκαμε στον καρδιοτοκογραφο καναμε κατι συσπασεις μικρες καλο ειναι αυτο την παρασκευη μπορει να παω στον γιατρο να μας δει κιολας...αυτα τα δικα μας!!! Very Happy Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευη ενα κουκλακι ο γιος σου.για φαγωμα ειναι.
κλεοπατρα μην ακους κανεναν αν δωσεις συμπληρωμα παει ο θηλασμος μετα.
αντε ζωη σιγα σιγα κι εσυ ανπερνεις σειρα.
τελικα η πεθερα μου ειπε οτι μπορει να μην φυγει(αφου τις ειπε ο αντρας μου καποια πραγματα) και να ερθει απο την δευτερα να με βοηθαει εδω.και οταν της ειπα οτι αν φυγει θα ερθει η μαμα μου ειπε θα το σκεφτει τι θα κανει.ο,τι να ναι

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρια θηριακι ο μικρος!Πηρε μπολικα κιλακια με την βοηθεια της μανουλας βεβαια.Χριστινα κι εμενα με πονανε οι θηλες και γενικως ολο το στηθος.Ουτε να ξαπλωσω δεν μπορω καλα καλα.Ειρηνη αυτη η πεθερα σου ειναι οτι να'ναι.Μια θα φυγω,μια θα κατσω μετα θα το σκεφτω...Πεσ'της αντε θα γεννησουμε μεχρι να αποφασισεις.Ζωουλα μου πλησιαζεις κι εσυ.Λιγος πονος ακομη..αξιζει,δεν αξιζει για το μπεμπε σου τι λες;Αλικακι κι εμεις σημερα βγαλαμε τον μπεμπουλη εξω για να παμε στον γιατρο και λεμε και αυριο να κανουμε το ιδιο για εδω εξω τουλαχιστον μιας και λενε πως θα ειναι καλος ο καιρος γιατι μετα θα αρχισει να χαλαει οποτε κομμενο το εξω.Κλεοπατρα 1 εβδομαδα ακομη;;;Αντε κοριτσι μου τιποτα δεν εμεινε!Σε 7 ημερες θα εχεις το μπεμπε αγκαλια!Φιλια σε ολα τα κοριτσια μου!Ωρα για την αγαπημενη μας συνηθεια πλεον ζιζακια και μαμ Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 401147 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 401147 χιχι

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακια μου καλησπερα.
Μπηκα για λιγο να διαβασω τα νεα σας και να δωσω και γω το παρον.
Εγω σημερα το μεσημερι βγηκα απο το μαιευτηριο, αλλα δυστυχως χωρις το μπεμπη μας. Χθες το βραδυ μας ενημερωσαν οτι εκανε εμετους και τα κακακια του ηταν πρασινα και του εκαναν καποιες εξετασεις. Βρεθηκε μια τιμη ανεβασμενη, μας εξηγησαν οτι πιθανον να οφειλεται σε καποια λοιμωξη του εντερου, μας τον εφεραν για λιγο να τον δουμε και τον κατεβασαν στη ΜΕΝΝ. Σημερα το μεσημερακι πηγαμε να τον δουμε. Επαθα σοκ. Ορο στο κεφαλακι, καθετηρακι στο ποδι, καλωδιωμενος ολοκληρος. Μας ειπαν οτι ξεκινησε απο χθες αντιβιωση προληπτικα, χωρις γαλα, μονο με ορο και θα συνεχισει μια σειρα εξετασεων. Ο γιατρος μου μου ειπε να φυγω εγω για το σπιτι και να μην πηγαινω στα επισκεπτηρια γιατι φοβαται για επιλοχειες λοιμωξεις. Πηγε ο Μιχαλης τωρα το απογευμα και τον ξαναειδε. Δεν ειχαν νεοτερα. Αυριο θα κανει εναν υπερηχο και θα ξεκινησει να τρεφεται για να δουν πως λειτουργει το εντερο με το γαλα.
Αυτα προς το παρον τα νεα μας.
Εγω δεν ειμαι καθολου καλα, δεν ηθελα να γυρισω καν σπιτι χωρις το παιδι. Τριγυρναω σαν φαντασμα και δεν ξερω τι να κανω. Η εικονα του με ολα αυτα τα καθετηρακια, σωληνακια, μηχανηματα δεν μου βγαινει απο το μυαλο. Υποτιθεται πως δεν ειναι κατι ανησυχητικο, αλλα αντε βαλτο στο μυαλο του γονιου που παει σπιτι χωρις το παιδι του αυτο.
Τελος παντων. Δεν θελω να σας βαραινω. Επρεπε να σας ενημερωσω ομως. Συγχωρειστε με, αλλα δεν εχω καλη διαθεση. Θα μαθαινετε νεα μας βεβαια. Θα μπαινω να σας λεω οταν θα ξερω κατι περισσοτερο. Ελπιζω πολυ πολυ συντομα να σας πω οτι τον φεραμε σπιτι απολυτα υγιη.
Φιλια πολλα σε ολες. Τις καλυτερες ευχες μου σε ολες, μανουλες και εγκυουλες.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκελλα μου περαστικά σας!
Νομίζω πως κι αυτοί θέλουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους και προληπτικά κάνουν καινπερισσοτερα..
Κουραγιο και υπομονη σε λιγες μέρες θα το έχεις κοντα σου!Καταλαβαίνω άλλο να το λες και άλλο να το ζεις...
αλλα πρέπει να προσπαθήσεις!
Σου στέλνω πολλα φιλια και αγάπη!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκέλλα μου ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και να έιναι όλα περαστικά.
Ολα καλά θα πάνε κορίτσια. Όλα καλά!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια μου,κοιλίτσες κ γλυκά μπεμπάκια..διάβασα πάνω κάτω τα νέα σας,αλλά ειδικά σήμερα,παρόλο που το κοριτσάκι μου ήταν ήσυχο και βολικό,δεν πρόλαβα να μπώ..πλάκωσε πολύς κόσμος,τώρα που πάμε στις 40 μέρες..Ζωή όπως το λένε τα άλλα κορίτσια,μόλις δεις το παιδί ξεχνάς κάθε πόνο..Εύη και Μαρία,οι μπέμπηδες όλα τα λεφτάααα,όλα τα μωράκια μας ειναι σούπερ..Αλίκη μου συμφώνω απόλυτα μαζί σου,τόσο απλά,αν και χρειάζεται να δίνω μια στο τόσο συμπλήρωμα,το παλεύω πάντως στο να κοπεί..πόνους εμείς δεν έχουμε τώρα,τις 2 προηγούμενες μέρες ήταν ανήσυχη..σήμερα μου την κάνανε μπαλάκι από την μια αγκαλιά στην άλλη,μαμώ τα σόγια μου μαμώ και την μακάκω την πεθερά..έπρεπε και η προγιαγιά της με το Αλτσχαιμερ να την πάρει αγκαλιά κ η 2 προγιαγια 84 χρονών,γκρρρ ...επειδη μένουμε στο σπίτι τους(όχι γειτονιά κ περιοχή,ένα ιδιόκτητο τους) πρέπει να κάνω τον μακάκα μερικες φορές κ τα παίρνω,μου αναστατώσανε το νινι..την άλλαξε κιόλας χωρίς να με ρωτήσει,κ τσαπατσούλικα κιόλας,ίσως να ειμαι υπερβολική τέσπα..Μαρκέλλα μου σε νιώθω απόλυτα,όταν γύρισα σπίτι χωρίς την κόρη μου έκλαιγα όλη μέρα,αν κ δεν ήταν καωδιωμένη,παρά ΄μονο ορό κ καρδιογραφημα την πρω΄τη μέρα..πήγαινα εκεί ανα 3 ώρες κ όταν έφευγα πονούσε η ψυχή μου..δεν θέλω καν αυτό το κομμάτι να το θυμάμαι..αισιοδόξια κ το συντομοτερο δυνατόν να τον έχετε στην αγκαλιά σας.. Very Happy όπου να ναι θα ξυπνήσει η ζουζού μου,οπότε σας στέλνω τα φιλιά μουμκαι καλό υπόλοιπο στις εγκυούλες,η ουρά έμεινε! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 12 328109

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσακια μου πως είστε;;; Τώρα κοιμήθηκε η μπεμπα κ μπήκα να δώ τα νέα σας ... Μαρκελλα μου υπομονή κοπέλα μου κ εύχομαι να έρθει όσο πιο γρήγορα γίνεται το μωρακι σας στο σπιτι καταλαβαίνω πόσο πολύ πονάει να μην το έχεις τώρα μαζί σου αλλα σκέψου ότι αυτο γίνεται για το καλό του... Αθανασία καλά έκανες κ αλλαξες γιατρό έστω κ τελευταία στιγμή να πανε να μαμηθουνε που θέλουνε κ φακελάκι 1200 ευρώ σε δημόσιο εδώ εγω στο ιδιωτικό κ έδωσα 1000 στο γιατρό μου κ με απόδειξη κανονικά, εκεί τώρα τους βγαίνει να τους κανείς 1 κατεγγελεια που να τρέχουν κ να μην φτάνουν, τόσα λεφτά παίρνουν κ βρίσκουν 1 άνθρωπο πάνω στην ανάγκη κ τα κάνουν ... Εγω ξέρω ότι στα δημόσια νοσοκ δεν πληρώνεις παρά μόνο αν θες δίνεις κάτι του γιατρού κ ότι μπορείς να δώσεις ... Κορίτσια δεν θυμάμαι να σχολιάσω κάτι άλλο γιατι κ εγω είμαι χάλια απο εχθές, η μπεμπα μου δεν μπορεί να κάνει κακακια της κ όλη μέρα σπρώχνει κ προσπαθεί κ πονάει κ κλαίει , πονάει η ψυχή μου να την βλέπω έτσι κ να μην μπορώ να κάνω τίποτα ... Εχθές της έδωσα χαμομηλι που μου είπε ο παιδιατρος κ σήμερα γάλα ειδικό για αυτή την περίπτωση αλλα τίποτα ακόμα πονάει πολύ το παιδάκι μου κ έχω τρελαθεί ... Κρυωσε κ άντρας μου κ τον έχω κ κυκλοφορεί με μάσκα στο σπιτι μετακόμισε κ σε άλλο δωμάτιο αλλα ακόμα τρεμω μήπως κ κολλήσει η μπεμπα μου ... Ευτυχώς έχω την μαμα μου που έρχεται κάθε μέρα κ με βοηθάει γιατι μονη μου δεν θα τα καταφερνα με το μωρό κ τις δουλειές του σπιτιού ... Αυτά ειναι τα δικά μου νέα ...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχου μωρέ Μαρία τι πλάσμα είναι αυτό!! πάει πάλι τα ζουμιά με πήρανε...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε λίγο καιρό θα κρατάς κι εσυ αγκαλιτσα το μωρό σου κ εκεί να δεις πως θα τρέχουν τα ζουμια θα το κοιτάς κ δεν θα το πιστεύεις ότι ειναι δικό σου, αυτο έχω πάθει εγω το κοιτάζω με τις ώρες ακόμα κ όταν κοιμάται κ κλαίω απο ευτυχία... Ειναι το ομορφότερο κομμάτι της ζωής μου!!! Η ψυχή μου ολόκληρη ....

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρκελλα????????αμαν βρε παιδι μου...μια χαρα θα ειναι ο μπεμπης το θεμα ειναι να εισαι και εσυ καλα. μωρε τι μουντζα ειναι αυτη που εφαγε η ομαδα μας?
εχω τον ταριφα -εχω νευρα μαζι του για αυτο τον λεω ετσι- να λεει να παμε στο αττικο και δεν τον νοιαζουν τα λεφτα και μπουρδες.αμ εχω και την μανα μου που τον υποστηριζει.ο πεθερος βεβαια ερχεται τελευταιος αλλα θερμος υποστηρικτης ολων αυτων. τους ειπα αποψε, οταν γεννησετε εσεις πηγαινετε εσεις στην ντοκ, εγω ουτε να την δω μπροστα μου.
αφου γεννησω πρωτα ο θεος και πανε ολα καλα, σκεφτομαι να της κανω καταγγελια στον διοικητη του νοσοκομειου επωνυμα και την ιδια καταγγελια να την παω και στο υπουργειο υγειας.ξερω οτι δεν της κανουν τιποτα, αλλα ετσι για το γαμωτο και να γινει και ενα σουσουρο μηπως και ταρακουνηθουνε.....
ευη ο γιος ειναι φατσονι μεγαλο.
μαρια αλλαξε και αλλο γαλα για την δυσκοιλιοτητα.κατα προτιμηση δοκιμασε humana hr. εμας μας εσωσε στην ιωαννα.
τα λεμε το πρωι κοριτσακια

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
μαρκελλα περαστικα στον μπεμπυλη.ευχομαι να μην ειναι τιποτα.συντομα θα τον εχεις στο σπιτι.
εγω ευτυχως ειμαι καλυτερα σημερα.ξερω οτι και να φυγει η πεθερα μου θα ερθει η μαμα μου απο δευτερα.μου ειπε οτι θελει να ερθει να μου κανει και δουλειες απο δευτερα να με βοηθαει και να ειναι εδω η πεθερουλα αλλα οταν της ειπα οτι η μαμα μου θα ερθει επειδη θα φυγει αυτη με ρωτουσε τι να κανει και της ειπα να κανει ο,τι θελει.δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι της.χτες βραδυ κοιμηθηκα ολη νυχτα/σηκωθηκα μονο 1 φορα για τουαλετα.ισως επειδη ημουν κουρασμενη δεν ειχα κοιμηθει και καλα το προηγουμενο βραδυ λογω πεθερας.
αθανασια κανε ο,τι νομιζεις καλυτερο για σενα και το παιδι.ας τους αλλους να λενε.
μαρια ειναι μια γλυκα η μικρη σου.να την χαιρεσαι.κι εμεις οταν ειχαμε προβλημα με τα κακακια του ειχα αλλαξει γαλα και του εβαζα μεσα στο γαλα χαμομηλι.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γκουντ μορνιγκ ειρηνη!
ειπα του μπεμπη εχθες να κανει υπομονη μεχρι αυριο τουλαχιστον.να κανονισω με τον αλλο γιατρο τα διαδικαστικα και μετα ας κανει οοοοοτι θελει. Wink
και εγω ξεραθηκα εχθες το βραδυ.ηρθε και η ιωαννα και εκτοπισαμε τον μπαμπα στο κρεβατι της χιχιχι. την βλεπω μετα να θελει να ερχεται να κοιμαται μαζι μου.κατι πεταξε χθες οτι να στειλουμε τον μπεμπη στο δωματιο της με τον μπαμπα για να ειμαστε τα κοριτσια μονα μας.ωχ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:γκουντ μορνιγκ ειρηνη!
ειπα του μπεμπη εχθες να κανει υπομονη μεχρι αυριο τουλαχιστον.να κανονισω με τον αλλο γιατρο τα διαδικαστικα και μετα ας κανει οοοοοτι θελει. Wink
και εγω ξεραθηκα εχθες το βραδυ.ηρθε και η ιωαννα και εκτοπισαμε τον μπαμπα στο κρεβατι της χιχιχι. την βλεπω μετα να θελει να ερχεται να κοιμαται μαζι μου.κατι πεταξε χθες οτι να στειλουμε τον μπεμπη στο δωματιο της με τον μπαμπα για να ειμαστε τα κοριτσια μονα μας.ωχ...
μια χαρα θα καλοπερασεις κι εσυ με την ιωαννα.να δω τι θα κανει ο δικος μου οταν ερθει το μωρο στο σπιτι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις