Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
642 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 642 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με πηρε τηλεφωνο η πεθερουλα και μου ειπε να πω στην μαμα μου να μην ερθει γιατι τελικα δεν ειναι αναγκη μεγαλη να παει στο χωριο.ευτυχως που μιλησα για να το σκεφτει τη μα......ια εκανε.μου ειπε οτι θα ερθει απο δευτερα να με βοηθησει με τις δουλειες και της ειπα να ερθει τριτη να σκουπισουμε για την γιορτη του νικολακη μου την αλλη βδομαδα και οτι εγω δεν την θελω συνεχεια εδω(μενει σαλαμινα) απλα να ξερω οτι εχω καποιον εδω κοντα ανα πασα στιγμη να ερθει αν με πιασουν οι πονοι να κρατησει το παιδι.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα εγκυουλες, μανουλιτσες κ μωράκια ... Καλα έκανες Ειρήνη κ της ξεκαθαρισες ότι δεν την θες παρά μόνο όταν γεννήσεις για να προσέχει το μικρό , για φαντάσου να ερχόταν απο τώρα σπιτι σου κ να έφευγε μετα που θα είχες γεννήσει να την έχεις συνέχεια μέσα στα πόδια σου ... Αθανασία εμένα μου έδωσε ο παιδιατρος το frisolac comfort κ ευτυχώς έκανε δουλειά κ έκανε κακακια η μπεμπα σήμερα κ ούτε σπρώχνει τώρα ούτε πονάει ...

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μου καλησπερα τι μου κανετε????
εχετε απολυτο δικιο σε ολα λετε μπορει να γκρινιαζω αλλα κατα βαθος σκεφτομαι μονο την μπεμπα μου να ειναι καλα...σημερα δεν ειμαι κ πολυ καλα σαν να κρυωσα αλλα θα δουμε μεσα στην ημερα γιατι ειμαι κ λιγο αυπνη.....
μαρκελα μου ολα θα πανε τελεια μην το βαζεις κατω ο θεος ειναι εκει και για το δικο σου το μπεμπε και το βοηθαει να γινει ακομα πιο δυνατος αντρας για να ερθει σπιτι και να σας τρελανει...
συμπεθερα μου καλα θα κανεις και εγω μαζι σου ειμαι αστους να λενε γιατι να μην τα φας εσυ αυτα τα λεφτα δεν καταλαβα...αυτα αγαπες μου τα νεα μου!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κ από μένα. πολλά τα νέα, τι να πρωτοσχολι΄σασω;
Μαρκέλλα, περαστικά σας. ελπίζω σύντομα να τον πάρετε σπίτι.
για κολικούς/πονάκια εγώ ένα φάρμακο εμπιστεύομαι, σίγουρα πράματα : στήθος κ πάλι στήθος. ο δικός μου ζορίζεται, αερίζεται, κάνει κ τα κακά του κ αν δεν ηρεμήσει με αγκαλιά τον βάζω στήθος κ τέλος. οι θηλές βέβαια πονάνε συχνά πυκνά αλλά το παλεύω με κρεμούλα σχεδόν μετά από κάθε θηλασμό.
χθες με πήραν απ'τον παιδικό, να κρατήσω προληπτικά τον μεγάλο σπίτι γιατί είχαν 2 κρούσματα στο τμήμα του πιθανόν της νόσου κοξάκι. μέχρι να δω τι είναι αυτό κ να μιλήσω κ με τον παιδίατρο είδα κ έπαθα. δεν είναι σοβαρό αλλά λόγω νεογέννητου πρέπει να προσέχω. από δευτέρα βλέπουμε.
αυτά για την ώρα.
φιλάκια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα εγκυούλες και μανούλες!!! Πώς είστε;

Καταρχήν Μαρκέλλα μου να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!! Αν και δεν το έχω ζήσει, ξέρω ότι είναι απαίσιο για τη μανούλα να επιστρέφει σπίτι χωρίς το μωράκι, ανεξαρτήτως λόγου κι αιτίας, οπότε κουκλίτσα μου σου εύχομαι καλό κουράγιο! Όπως και να 'χει, είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε πολύ καλά και πολύ σύντομα θα τον πάρετε σπιτάκι! Ίσως και να είναι λίγο υπερβολικοί οι γιατροί, αλλά καλύτερα έτσι για να είστε και σίγουροι!

Αθανασία μου μην μασάς και μην ακούς τους άλλους. Άκου (όπως πολύ καλά κανείς) μονάχα το ένστικτό σου, δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει!

Ειρήνη μου τέλος καλό, όλα καλά! Αν και έπρεπε να την κάνει πρώτα τη μ@κακία της η πεθερά για να σε σκάσει..!

Κανένα νέο από τη Δημητρούλα; Λογικά θα πρέπει να γύρισε σπιτάκι, σωστά;

Εγκυούλες μου υπομονή!!!!! Αυτά τα απαίσια πονάκια που δεν τα θέλουμε και γκρινιάζουμε όλη την ώρα (και με τα δίκια μας!!!) στην πραγματικότητα τα θέλουμε για να γεννήσουμε κάποια στιγμή!

Κι εμείς κάπου-κάπου δυσκολευόμαστε να ενεργηθούμε αλλά θηλάζω αποκλειστικά κι έτσι δε θα δώσω ούτε χαμομήλι ούτε κάποιο άλλο γάλα! Όπως λέει και το Τζενάκι τη βάζω στο στήθος και με πολλή υπομονή έρχεται η ώρα που τα κάνει και ηρεμεί. Τουλάχιστον δε γκρινιάζει το καημένο! Αύριο τελικά θα δούμε και την παιδίατρο, να δούμε πώς θα μας βρει!

Όσο για μένα, θα έπρεπε να έχω ξεκινήσει και πάλι σίδηρο, κατά τις οδηγίες του γιατρού. Αλλά δεν το τολμάω γιατί με ξαναθυμήθηκαν οι άτιμες οι αιμορροίδες..

Σήμερα έχω και τη μεγάλη με βήχα και πώς τρέμει η ψυχή μου να μην κολλήσει το μωρό! Αυτά, σας φιλώ!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κοριτσάρες ,μαμαδες,μπεμπάκια κ κοιλίτσες..Μια που ξέχασα να σχολιάσω χτες ( κ τι έγινε θα μου πείς Very Happy ),Αθανασία καλά εξηγείσαι και γράφτους,μια και γέννησα σε δημόσιο το ίδιο θα έκανα στην θέση σου..εμένα δεν ζήτησε τίποτα ο δικός μου..ήρθε ο πατέρας μου μαζί μου όταν έβγαλα τα ράμματα να δώσει το κατιτίς ,αν κ ήμουν αντίθετη με το θέμα,μου έπαιρνε κανονικά τα 50αρια στις επισκέψεις,και πρίν παέι να δώσει ο μπαμπάς μου,του ανέφερε πως είναι καθηγητής,λες και δεν το ξέραμε..ενώ η πρώτη του κουβέντα ήταν πως δεν ζήτησε κάτι..ε τότε μην τα παίρνεις ρε φίλε,μια χαρά τα δέχτηκε κ σχολιάσε..μια και είμαι του χώρου ξέρω για πόσες σφαλιάρες ειναι οι πιο πολλοί.. Smile Shocked μαρκέλλα μου,και πάλι να σου πω πως σε νιώθω όσο δε πάει..βγάλε τις κακές σκέψεις από το μυαλό,δεν βοηθάνε,έτσι αγχωνομουν κ στην αρχή είχα λίγο γάλα,συν το ότι το μπιμπερό εκεί πάει σύννεφο,ο αποκλειστικός θηλασμός γίνεται αγώνας..πήραμε εμείς χτες πολλά δωράκια κ είμαστε χαρούμενες..πήρα κ ένα μαξιλάρι θηλασμού και μ βόλεψε πάααρα πολύ κ την μικρή κ εμένα..Ζωούλα η ουρά έμεινε..Μαρία και Εύη ελπίζω να σας τελειώσουν γρήγορα οι κολικοί και η δυσκοιλιότητα να φύγει οριστικά..Μόλις κοιμήθηκε η ζουζού μου απο τις 10 που ήταν ξύπνια ,με διάλλειμα μισης ώρας,οπότε τρέχω να προλάβω να φάω..μάκιαααα Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!!
Σήμερα είχα πάλι χαρτούρα πήγα στα ΚΕΠ για να ζητήσω πιστ οικ κατάστασης αλλά δεν μπορώ να πω μου δίνουν την σειρά τους παντού!
Πήγα και στο ταχυδρομείο και παρέλαβα από Ιρλανδία ρούχα και κορδέλες και καπέλα σαν χαζή έκανα από την χαρά μου!!

Μαρκέλλα μου σε σκέφτομαι συνέχεια!!

Αθανασία γουερ αρ γιου νταρλινγκ?

φιλιά στα μπεμπέ σας !!

αααα δεν σας είπα! Λέω να σταματήσω την δουλειά από Δευτέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλησπέρα εγκυούλες και μανούλες!!! Πώς είστε;

Καταρχήν Μαρκέλλα μου να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!! Αν και δεν το έχω ζήσει, ξέρω ότι είναι απαίσιο για τη μανούλα να επιστρέφει σπίτι χωρίς το μωράκι, ανεξαρτήτως λόγου κι αιτίας, οπότε κουκλίτσα μου σου εύχομαι καλό κουράγιο! Όπως και να 'χει, είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε πολύ καλά και πολύ σύντομα θα τον πάρετε σπιτάκι! Ίσως και να είναι λίγο υπερβολικοί οι γιατροί, αλλά καλύτερα έτσι για να είστε και σίγουροι!

Αθανασία μου μην μασάς και μην ακούς τους άλλους. Άκου (όπως πολύ καλά κανείς) μονάχα το ένστικτό σου, δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει!

Ειρήνη μου τέλος καλό, όλα καλά! Αν και έπρεπε να την κάνει πρώτα τη μ@κακία της η πεθερά για να σε σκάσει..!

Κανένα νέο από τη Δημητρούλα; Λογικά θα πρέπει να γύρισε σπιτάκι, σωστά;

Εγκυούλες μου υπομονή!!!!! Αυτά τα απαίσια πονάκια που δεν τα θέλουμε και γκρινιάζουμε όλη την ώρα (και με τα δίκια μας!!!) στην πραγματικότητα τα θέλουμε για να γεννήσουμε κάποια στιγμή!ι

Κι εμείς κάπου-κάπου δυσκολευόμαστε να ενεργηθούμε αλλά θηλάζω αποκλειστικά κι έτσι δε θα δώσω ούτε χαμομήλι ούτε κάποιο άλλο γάλα! Όπως λέει και το Τζενάκι τη βάζω στο στήθος και με πολλή υπομονή έρχεται η ώρα που τα κάνει και ηρεμεί. Τουλάχιστον δε γκρινιάζει το καημένο! Αύριο τελικά θα δούμε και την παιδίατρο, να δούμε πώς θα μας βρει!

Όσο για μένα, θα έπρεπε να έχω ξεκινήσει και πάλι σίδηρο, κατά τις οδηγίες του γιατρού. Αλλά δεν το τολμάω γιατί με ξαναθυμήθηκαν οι άτιμες οι αιμορροίδες..

Σήμερα έχω και τη μεγάλη με βήχα και πώς τρέμει η ψυχή μου να μην κολλήσει το μωρό! Αυτά, σας φιλώ!!!


Πως σε νιώθω με τις αιμοραιδες κι εγω έπρεπε απο τότε που βγήκα απο το μαιευτήριο να είχα ξεκινήσει το σίδηρο αλλα ούτε γι αστείο αν δεν περάσουν εντελώς ...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία στην φώτο είναι στην κούνια της?
και φοράει μπουφάν και παπουτσάκια?? ΠΕΘΑΙΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!
Σήμερα είχα πάλι χαρτούρα πήγα στα ΚΕΠ για να ζητήσω πιστ οικ κατάστασης αλλά δεν μπορώ να πω μου δίνουν την σειρά τους παντού!
Πήγα και στο ταχυδρομείο και παρέλαβα από Ιρλανδία ρούχα και κορδέλες και καπέλα σαν χαζή έκανα από την χαρά μου!!

Μαρκέλλα μου σε σκέφτομαι συνέχεια!!

Αθανασία γουερ αρ γιου νταρλινγκ?

φιλιά στα μπεμπέ σας !!

αααα δεν σας είπα! Λέω να σταματήσω την δουλειά από Δευτέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.


Αχ τι ωραία δωράκια ... Ειναι τέλεια να παίρνεις αυτά τα μικροσκοπικά ρουχαλακια ... Αντε να σταματήσεις κ εσύ την δουλειά να ξεκουραστεις λίγο κ να απολαύσεις τις τελευταίες μέρες τις εγκυμοσύνης σου... Κι εμείς είχαμε σήμερα το πρωί επισκέψεις κ μας έφεραν δωράκια κουβερτακι κ διάφορα αλλα είδη προικος...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Καλημέρα εγκυουλες, μανουλιτσες κ μωράκια ... Καλα έκανες Ειρήνη κ της ξεκαθαρισες ότι δεν την θες παρά μόνο όταν γεννήσεις για να προσέχει το μικρό , για φαντάσου να ερχόταν απο τώρα σπιτι σου κ να έφευγε μετα που θα είχες γεννήσει να την έχεις συνέχεια μέσα στα πόδια σου ... Αθανασία εμένα μου έδωσε ο παιδιατρος το frisolac comfort κ ευτυχώς έκανε δουλειά κ έκανε κακακια η μπεμπα σήμερα κ ούτε σπρώχνει τώρα ούτε πονάει ...
μαρια ουτως η αλλως μονο για να κρατησει τον μεγαλο την θελω.στο νοσοκομειο θα εχω την μαμα μου οπως και μετα για λιγες μερες στο σπιτι.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:καλημέρα κ από μένα. πολλά τα νέα, τι να πρωτοσχολι΄σασω;
Μαρκέλλα, περαστικά σας. ελπίζω σύντομα να τον πάρετε σπίτι.
για κολικούς/πονάκια εγώ ένα φάρμακο εμπιστεύομαι, σίγουρα πράματα : στήθος κ πάλι στήθος. ο δικός μου ζορίζεται, αερίζεται, κάνει κ τα κακά του κ αν δεν ηρεμήσει με αγκαλιά τον βάζω στήθος κ τέλος. οι θηλές βέβαια πονάνε συχνά πυκνά αλλά το παλεύω με κρεμούλα σχεδόν μετά από κάθε θηλασμό.
χθες με πήραν απ'τον παιδικό, να κρατήσω προληπτικά τον μεγάλο σπίτι γιατί είχαν 2 κρούσματα στο τμήμα του πιθανόν της νόσου κοξάκι. μέχρι να δω τι είναι αυτό κ να μιλήσω κ με τον παιδίατρο είδα κ έπαθα. δεν είναι σοβαρό αλλά λόγω νεογέννητου πρέπει να προσέχω. από δευτέρα βλέπουμε.
αυτά για την ώρα.
φιλάκια
τζενη κρατα τον στο σπιτι οσο χρειαστει.το ξερω οτι ειναι δυσκολο με 2 παιδια αλλα σκεψου αν αρρωστησει το μπεμπακι.

crazymommy έγραψε:Καλησπέρα εγκυούλες και μανούλες!!! Πώς είστε;

Καταρχήν Μαρκέλλα μου να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!! Αν και δεν το έχω ζήσει, ξέρω ότι είναι απαίσιο για τη μανούλα να επιστρέφει σπίτι χωρίς το μωράκι, ανεξαρτήτως λόγου κι αιτίας, οπότε κουκλίτσα μου σου εύχομαι καλό κουράγιο! Όπως και να 'χει, είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε πολύ καλά και πολύ σύντομα θα τον πάρετε σπιτάκι! Ίσως και να είναι λίγο υπερβολικοί οι γιατροί, αλλά καλύτερα έτσι για να είστε και σίγουροι!

Αθανασία μου μην μασάς και μην ακούς τους άλλους. Άκου (όπως πολύ καλά κανείς) μονάχα το ένστικτό σου, δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει!

Ειρήνη μου τέλος καλό, όλα καλά! Αν και έπρεπε να την κάνει πρώτα τη μ@κακία της η πεθερά για να σε σκάσει..!

Κανένα νέο από τη Δημητρούλα; Λογικά θα πρέπει να γύρισε σπιτάκι, σωστά;

Εγκυούλες μου υπομονή!!!!! Αυτά τα απαίσια πονάκια που δεν τα θέλουμε και γκρινιάζουμε όλη την ώρα (και με τα δίκια μας!!!) στην πραγματικότητα τα θέλουμε για να γεννήσουμε κάποια στιγμή!

Κι εμείς κάπου-κάπου δυσκολευόμαστε να ενεργηθούμε αλλά θηλάζω αποκλειστικά κι έτσι δε θα δώσω ούτε χαμομήλι ούτε κάποιο άλλο γάλα! Όπως λέει και το Τζενάκι τη βάζω στο στήθος και με πολλή υπομονή έρχεται η ώρα που τα κάνει και ηρεμεί. Τουλάχιστον δε γκρινιάζει το καημένο! Αύριο τελικά θα δούμε και την παιδίατρο, να δούμε πώς θα μας βρει!

Όσο για μένα, θα έπρεπε να έχω ξεκινήσει και πάλι σίδηρο, κατά τις οδηγίες του γιατρού. Αλλά δεν το τολμάω γιατί με ξαναθυμήθηκαν οι άτιμες οι αιμορροίδες..

Σήμερα έχω και τη μεγάλη με βήχα και πώς τρέμει η ψυχή μου να μην κολλήσει το μωρό! Αυτά, σας φιλώ!!!
αλικη περαστικα στην κορη σου.αν δεν μιλουσα δεν θα το σκεφτοταν.θα πηγαινε κανονικα στο χωριο.τελοςπαντων.

Maryanastasia έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!
Σήμερα είχα πάλι χαρτούρα πήγα στα ΚΕΠ για να ζητήσω πιστ οικ κατάστασης αλλά δεν μπορώ να πω μου δίνουν την σειρά τους παντού!
Πήγα και στο ταχυδρομείο και παρέλαβα από Ιρλανδία ρούχα και κορδέλες και καπέλα σαν χαζή έκανα από την χαρά μου!!

Μαρκέλλα μου σε σκέφτομαι συνέχεια!!

Αθανασία γουερ αρ γιου νταρλινγκ?

φιλιά στα μπεμπέ σας !!

αααα δεν σας είπα! Λέω να σταματήσω την δουλειά από Δευτέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
πως και το αποφασισες να σταματησεις την δουλεια?κατσε λιγο ακομη.μπορει και να γεννησεις στο φροντιστηριο.χαχαχαχαχα

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χι χι χι

ε δεν μπορώ άλλο πονάω παντού!!!!! Ε καλά μη νομίζεις θα πετάγομαι να βλέπω το γίνεται με τα παιδάκια μου!!!

Καλό κουράγιο με την πεθερά. Εμένα η καλή μου άντε να έρθει το Πάσχα αχχααχ πλάκα κάνω καλή είναι δεν έχω παράπονο!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:χι χι χι

ε δεν μπορώ άλλο πονάω παντού!!!!! Ε καλά μη νομίζεις θα πετάγομαι να βλέπω το γίνεται με τα παιδάκια μου!!!

Καλό κουράγιο με την πεθερά. Εμένα η καλή μου άντε να έρθει το Πάσχα αχχααχ πλάκα κάνω καλή είναι δεν έχω παράπονο!!!
βαρεθηκα να ασχολουμαι μαζι της πλεον.εχω εναν αντρα και 2 παιδια να ασχοληθω.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
από μακριά και αγαπημένοι είναι το δικό μου ρητό!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πετάχτηκα να φάω (ουφ πρόλαβα!) και εμφανιστήκατε όλες σας τσούπρες!!! Very Happy

Μαρία μου (κρητικιά) ούτε στον εχθρό μου να μη νιώσει αυτό τον πόνο από αιμορροΐδες... Είναι ένα από τα κουσούρια που μου άφησε ο φυσιολογικός τοκετός (από την 1η μου γέννα), λόγω της πίεσης από την εξώθηση προφανώς... Ποτέ πριν δεν είχα θέμα...! Κι εγώ δεν πρόκειται να αρχίσω σίδηρο αν δεν περάσει, ούτε να το σκέφτομαι κι ας κοντεύω να καταρρεύσω..!
Με την ευκαιρία, Μαράκι μου δείχνει μεγαλύτερο το μωράκι σου στη φωτο! Κάθεται κιόλας; Shocked Κουκλίτσα είναι και λατρεύω αυτό το φραουλί χρωματάκι, χιχιχι!

Ειρήνη μου μην ασχολείσαι άλλο! Και μη χαλιέσαι για πάρτη της! Πάει πέρασε, θετική σκέψη από εδώ και μπρος!

Μαίρη μου καλά σου λένε, χιχιχι, γιατί να σταματήσεις από τώρα τη δουλειά; Laughing Αλλά είσαι κι εσύ σαν κι εμένα που πήγα να γεννήσω το πρωί για να μην ξυπνήσω κανένα μέσα στη νύχτα (στο τσακ πρόλαβα) και πριν πάω στο μαιευτήριο πέρασα να αφήσω και τη μικρή στον παιδικό... σα να μην τρέχει τίποτα!!! Κάπως έτσι σε βλέπω, από το φροντιστήριο κατευθείαν στο μαιευτήριο!!! Wink

Τώρα θα πάρω τηλέφωνο στον παιδικό να δω πώς είναι η μικρή (ευχαριστώ για τα περαστικά!). Ομολογώ βρε Τζενάκι πως τρόμαξα λιγάκι τώρα, κυκλοφορεί ακόμα το κοξάκι; Και ποια είναι τα συμπτώματα είπαμε; Rolling Eyes Καλά δεν το συζητώ να τον κρατήσεις σπίτι!

Αθανασία μου ξέχασα να σχολιάσω πριν, αυτό με τη ζήλεια, λογικά θα το περάσετε κι εσείς! Λίγο δύσκολα στην αρχή, αλλά πρέπει να γίνει κι αυτό!

Σας φιλώ!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλίκη μου φαίνεται μεγαλύτερο κ φταίνε τα ρούχα αλλα εμένα μου αρέσουν καλύτερα οι φόρμες απο τα φορμακια την κάνουν κοπέλα κ με τρελαινουν αλλιώς ειναι μικρουλικο το παιδάκι μου 49 εκατοστά γεννήθηκε ... Δεν κάθεται μόνο του στο μαξιλάρι το έβαλα να ακουμπήσει μόνο κ μόνο για να βγάλω την φωτό .... Κανείς τίποτα για τις αιμμοροιδες για να περάσει ο πόνος ;;; Εγω βάζω αλοιφη κ πλενομαι με χλιαρό νερό αλλα που κ που πινω κανένα ντεπον γιατι δεν αντέχω ούτε να κάτσω δεν μπορώ...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κοριτσάκια μου! Σήμερα γυρίσαμε! Η τοσοδούλα ανέβασε λίγο ίκτερο κ μείναμε μέσα για λίγο ακόμα! Κουράζομαι πολύ αλλά γουστάρω... Επίσης θέλω να ακούω συνέχεια την αναπνοή της...
Θηλάζουμε αμέεεεεεεεεεεεεεε!!!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες και τα μωράκια μας να είναι γερά και τυχερά! Τρέχωωωωωωωωωωωω!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demmy29 έγραψε:Γειά σας κοριτσάκια μου! Σήμερα γυρίσαμε! Η τοσοδούλα ανέβασε λίγο ίκτερο κ μείναμε μέσα για λίγο ακόμα! Κουράζομαι πολύ αλλά γουστάρω... Επίσης θέλω να ακούω συνέχεια την αναπνοή της...
Θηλάζουμε αμέεεεεεεεεεεεεεε!!!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες και τα μωράκια μας να είναι γερά και τυχερά! Τρέχωωωωωωωωωωωω!!!
μπραβο δημητρουλα που ολα ειναι καλα με την μικρουλα σου.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημητρουλα μου να σου ζήσει το μωρακι σου , πως νιώθεις τώρα που έγινες κ εσύ μανούλα το έχεις πιστέψει η ακόμα ;;; Δεν πειράζει που μείνατε λίγο παραπάνω μέσα αρκεί τώρα που γυρισατε σπιτι σας κ ειναι όλα καλα .... Σου εύχομαι να έχεις κ εσυ καλή λοχεια !

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάκια!!!!

Δήμητρα, μπράβο, μια χαρά μεγαλώνει η τοσοδούλα.

Μαρκέλλα μου, καταλαβαίνω οτι θα αισθάνεσαι απαίσια αλλά λιιιγο υπομονή και όλα καλά θα πάνε!!

Εντωμεταξύ όλα τα μωρά μας είναι τρομερές φάτσες!!!! Για ρούφηγμα!!!

Εγώ τίποτα καινούριο, εδώ στην αναμονή, ευτυχώς οι δουλειές κι οι εκκρεμότητες κοντεύουν να τελειώσουν, είμαστε (σχεδόν) πανέτοιμοι για τη μεγάλη μέρα!

Α, Αθανασία, δεν ξέρω αν βοηθάει σε κάτι αλλά για κάνε check κι αυτό το site
http://www.edosafakelaki.org/

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Αλίκη μου φαίνεται μεγαλύτερο κ φταίνε τα ρούχα αλλα εμένα μου αρέσουν καλύτερα οι φόρμες απο τα φορμακια την κάνουν κοπέλα κ με τρελαινουν αλλιώς ειναι μικρουλικο το παιδάκι μου 49 εκατοστά γεννήθηκε ... Δεν κάθεται μόνο του στο μαξιλάρι το έβαλα να ακουμπήσει μόνο κ μόνο για να βγάλω την φωτό .... Κανείς τίποτα για τις αιμμοροιδες για να περάσει ο πόνος ;;; Εγω βάζω αλοιφη κ πλενομαι με χλιαρό νερό αλλα που κ που πινω κανένα ντεπον γιατι δεν αντέχω ούτε να κάτσω δεν μπορώ...

Ωχ κι εσύ τόσο χάλια! Εγώ έτσι ήμουν μετά την 1η γεννά, ευτυχώς τώρα μέχρι στιγμής είναι πιο υποφερτό! Μου είχε δώσει ο ντοκτ μια αλοιφή με ξυλοκαίνη αλλά θυμάμαι δε μου είχε κάνει και τίποτα! Τώρα θα το ξανακοιτάξω το θέμα, εσύ είδες βελτίωση;

Όσο για τα ρουχάκια μια χαρά βρε συ, όπως βολεύεται ο καθένας! Απλά με ξεγέλασε η φωτο!!! Πάντως μικρούλα αλλά κουκλίτσα!!!

demmy29 έγραψε:Γειά σας κοριτσάκια μου! Σήμερα γυρίσαμε! Η τοσοδούλα ανέβασε λίγο ίκτερο κ μείναμε μέσα για λίγο ακόμα! Κουράζομαι πολύ αλλά γουστάρω... Επίσης θέλω να ακούω συνέχεια την αναπνοή της...
Θηλάζουμε αμέεεεεεεεεεεεεεε!!!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες και τα μωράκια μας να είναι γερά και τυχερά! Τρέχωωωωωωωωωωωω!!!

Καλώς τη Δημητρούλα μας, σήμερα ρωτούσα για σένα καλέ! Να σου ζήσει και πάλι να τη χαίρεσαι την τοσοδούλα σου!!! Είδες που τελικά πήγαν όλα καλά; Καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κουκλες μου!Τι κανετε;Μαρκελλακι μου ευχομαι πολυ γρηγορα να ερθει στο σπιτι το μπεμπε.Μην ανησχυχεις ολα καλα θα ειναι.Καλυτερα να τον κρατησουν λιγο για να μην υπαρξει προβλημα και μετα θα ειναι ολος δικος σας βρε!Μαρια τι κουκλι ειναι αυτο;;Φτου φτου τελεια η μπεμπουλα!Τελικα εχουμε την ομαδα με τα πιο ομορφα μωρα και επετε συνεχεια...Δημητρουλα μου να σου ζησει και παλι η μικρη!Χαιρομαι που ολα πανε καλα!Ετσι να συνεχισετε και καλους θηλασμους!

Οσο για τους κολικους που μας επισκεφτηκαν θελω να πω πως δεν τους θελουμε.Το απογευμα και ολο το βραδυ υποφερει.Για φαρμακο εχω κι εγω το στηθος.Εχω βρει κι ενα κολπακι με τον αποροφητηρα στην κουζινα οποτε ηρεμει .Οσο τον ακουω να κλαει σκεφτομαι τι δεν κανω καλα..

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κ από μένα!!!!!
Μαρκέλλα μου μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε!!!!!!
Αθανασία, τι κουλό ήταν αυτό? Εγώ λέω να μην ακούς τους άλλους κ αφού βρήκες άλλο γιατρό, να γεννήσεις με αυτόν.

Κορίτσια σορυ που δεν μπαίνω αλλά δεν προλαβαίνω.
Η μπέμπα κλαίει αρκετά συχνά, κ δεν ξέρω γιατί. Δυσκολεύεται πολύ να ρευτεί, βγάζει κ εμένα συνέχεια γουλίτσες ειδικά οταν την αλλάζω. Εχει επίσης πολύ συχνά λόξυγγα, με εχουν καταμπερδέψει κ οι 'συμβουλάτορες' που όλοι διαφωνούν στο τι κάνω κ είμαι κάπως χαμένη.

Πρέπει να ξαναβγώ, ελπίζω να τα καταφέρω να μπω αύριο να τα πούμε.
Φιλάκια!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελενη ακου μονο τον παιδιατρο και το ενστικτο σου. καννεναν άλλον κοριτσακι. θα την βρεις την ακρη εσυ..

δημητρα μπραβο που καταφερατε να θηλασετε! Very Happy δωστης ενα μεγαααααλο φιλι απο εμας.

αιμοραιδες. πικρη ιστορια.εγω δεν περιμενα τοκετο για να τις αποκτησω. απο το 1998 μετα απο μια γαστρεντεριτιδα -ακομα θυμαμαι και τη νημερομηνια- τις απεκτησα και απο τοτε ζουμε μαζι. εκανα και χειρουγειο. σκατουλες. μετα απο 3 μηνες να τες παλι. εχω μαθει και ζω μαζι τους.
χλιαρο νερο-οχι κρυο, οχι ζεστο
πλυσιμο μετα την τουαλετα-οχι στα τσισα- Embarassed με μπολικο σκετο νερο. καθολου σαπουνι, αφρολουτρα κτλ κτλ
σκουπισμα με σιδερωμενη πετσετα, οχι χαρτι υγειας.αν ειστε εκτος σπιτιου βρεγμενο χαρτι.
δεν τρωμε οτιδηποτε εχει σπορια.πχ αγγουρι, φραουλες,ακτινιδιο. οχι καφε νες η φραπε και αν πιειτε ελαφρυς με γαλα.
θανατος τα αλκοολ. επιτρεπονται μονο τα λευκα ποτα.
κοκκινο κρασι=θανατος
νερο =βαλσαμο
εννοειται οχι καυτερα φαγητα.
ελαιολαδο σε βαμβακι και ταμποναρουμε την περιοχη Embarassed
δεν χρειαζεστε αλοιφες-ειδικα μια σε κιτρινο σωληναριο-οταν την σταματησετε θα υποφερετε. ντεπον για τον πονο.
περαστικα μανουλες....εχει και τα καλα η καισαρικη χιχιχιχι


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις