Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
511 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 511 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι απο την παγωμένη Θεσσαλονικη!

Πολυ κρύο λέμε!
Μαίρη έκανα rooming in και το παίρνουνε τις ώρες του επισκεπτηριου αυστηρά,την ώρα του μπανοιυ και του παιδιατρου.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Εγώ είμαι πτώμα με 4 ώρες ύπνο και αυτές σπάστες, οπότε τώρα αν μ' αφήσει το γατί θα την ξαναπέσω! Δεν είχαμε εμετό χτες ευτυχώς, αλλά είχαμε μια Δανάη η οποία αρνείται να πιει το γάλα της.. 10ml χτες το βράδυ και άλλα τόσα το πρωί! Καλά το πάμε.. για το Δαφνί! Δεν ξέρω, εκεί θα με στείλει από τα νεύρα μου! Το πρωί την πήρε ο μπαμπάς της να φύγουνε και δεν την χαιρέτισα καν.. μετανιώνω αλλά εκείνη την ώρα δεν την πάλευα..

Αθανασία μου τι ωραία ηρεμία και αισιοδοξία που έχεις! Μακάρι να ήμουν κι εγώ έτσι..

Μαίρη μου εγώ γέννησα στο μητέρα με rooming in και το επισκεπτήριο ήταν ίδιο για όλους. Αλλά δεν σου παίρνανε υποχρεωτικά το μωρό, παρά μόνο αν το ζητήσεις! Το τελευταίο βράδυ εγώ το ζήτησα γιατί ήταν Σάββατο και είχε μαζευτεί μέσα στο δωμάτιο η Σάρα και η Μάρα από τη διπλανή μου. Η μαία που ήρθε να πάρει το μωρό τους έβαλε τις φωνές, αλλά; τι να το κανείς, εκεί μέσα οποίος ήθελε έμπαινε κι έβγαινε ο,τι ώρα ήθελε!

Μαρία μου (κρητικιά) έχεις μήνυμα στο φεης!

Σας φιλώ!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεραααααααααααααααααααααα
Εμεις ειμαστε μια χαρα!!!!!

Να ρωτησω ρε παιδια....
Για το συμπληρωματικο επιδομα απο τον ΟΑΕΔ.... Ειχατε βιβλιοαριο στην Εθνικη Τραπεζα με το ονομα σας πρωτο? Αν οχι, ανοιξατε λογαριασμο? Ποσα λεφτα χρειαζονται για να ανοιξεις λογαριασμο?

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικη ασε και εμενα με το γαλα ,με το φαι, με τα φρουτα, με οοοολα εχουμε μεγααααααλο θεμα. σηκωσα χερια ψηλα και ειπα ας κανει οτι θελει. καποια στιγμη θα πεινασει δεν μπορει. και την παω εχθες στην πεθερα να παμε στον γιατρο....γυρισα και ειχε φαει τι δεν μπορειτε να φανταστειτε.η πεθερα εφριξε-εχει και ενα θεμα με το φαγητο και τα κιλα-. εμ βεβαια 4 μερες εδω δεν τρωει, πηγε εκει και λιγδωσε το εντερακι της....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:Καλημεραααααααααααααααααααααα
Εμεις ειμαστε μια χαρα!!!!!

Να ρωτησω ρε παιδια....
Για το συμπληρωματικο επιδομα απο τον ΟΑΕΔ.... Ειχατε βιβλιοαριο στην Εθνικη Τραπεζα με το ονομα σας πρωτο? Αν οχι, ανοιξατε λογαριασμο? Ποσα λεφτα χρειαζονται για να ανοιξεις λογαριασμο?
τελικα ισχυει ακομα αυτο? πες μου ναι, να σε φιλησω διαδυκτιακα Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 30 215994
εμενα μου το ανοιξανε με 10ευρω, το 2007 που το ειχα χρειαστει. τωρα εν ετη 2012 και εν μεσω κρισης ειναι ικανοι να σου ζητησουν απο τιποτα εως 50ε...ελλαδισταν ολε ολε ολες Very Happy
καλημερα φιλεναδα. φιλια στον μπεμπη και στην παρασκευουλα Very Happy

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ έχω 2 με το όνομάμου, ο ένας ήταν μισθοδοσίας κ τον άλλο αν θυμάμαι καλά τον άνοιξα για το επίδομα. Σε κανένα δε μου ζήτησαν να έχει μάσα χρήματα, τώρα αν άλλαξε κάτι δεν το γνωρίζω.
Ψόφο σήμερα στη σαλονίκη. ευτυχώς βόλεψε κ άφησα το μωρό με την πεθερά, πήγα οαεδ, ξεμπέρδεψα πολύ γρήγορα, κ τώρα στη ζεστούλα με χυμό κ κουλούρι θεσσαλονίκης μέχρι να ξυπνήσει ο υιός τζούνιορ. ο μπιγκ μπραδερ πήγε σχολείο ευτυχώς χωρίς δράματα.
αυτό με τους εμετούς ρε κορίτσια τι θα γίνει; χθες μεσάνυχτα μόνο άλλαξα φανελάκι, πιτζάμες κ παπλωματοθήκη. ααα, κ κανα δυο σαλιάρες και κανα δυο πανάκια ρεψίματος κ μια πάνα. πόσα πλυντήρια να βάλω πια; ευτυχώς δε σιδερώνω. του μωρού απ'το στεγνωτήριο τα χρησιμοποιώ κατευθείαν κ τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει κυρίως η πεθερά αλλιώς δεν την πάλευα με τίποτα. χθες όλη μέρα η μόνη δουλειά που πρόλαβα να κάνω ήταν ξεσκόνισμα κ για φαί χυλοπίτες. κ τι να μαγειρέψεις κάθε μέρα που να κάνει να φας; η πεθερά έχει λαχανόρυζο αλλά καλό είναι να μη φάω. φασολάκια,αρακά που μ'αρέσουν κ είναι κ εύκολα πάλι καλό είναι να τα αποφεύγω. το ρύζι είναι όσπριο; μάλλον κάνα τηγανητό αυγό θα κάνω με μια τζούρα σαλάτα μαρούλι.
Άιντε πάλι, λογοδιάροια...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!! Νυστάζωωωωωωω!!! Πότε τα μωράκια κοιμούνται όλο το βράδυ; στους 8 μήνες; Στους 6; Θα σβήνω τις γραμμούλες σαν τους κατάδικους! Να 'ναι καλά η τοσοδούλα μου κι ας γκρινιάζω εγώ!!!
Μαρκέλλα θέλω πατουσοφιλάκι στο αντράκι σου! Δευτερομανούλες είναι θέμα χρόνου. Μη στεναχωριέστε! Έτσι είναι, λίγο θα ζηλέψουν και μετά... θα γίνουν οι καλύτεροι φίλοι! Υπομονή! Φιλάκια πολλά σε όλες!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζενη, οχι και οσπριο το ρυζι αγαπη μου!!!! χαχαχαχα

Δημητρουλα καλημερα. Τι κανει το θηριακι μας? Και γω θελω πατουσοφιλακι.

Αθανασια, να μου φιλησεις και συ τη φιλεναδα μου τη ζηλιαρογατα!!!
Ρε συ, με παιδιατρο τι θα κανεις τελικα? Εγω δεν ειμαι σιγουρη για αυτον που σου ελεγα. Ειναι καθετος στο οτι πρεπει να σταματησει για τουλαχιστον 2 μηνες το παιδι το μεγαλο απο το σχολειο και εγω αρνουμαι!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και στις υπόλοιπες!
Αλίκη πόσο σε καταλαβαίνω....Για την Δαναη εννοώ!
Ναι κι εμείς απεργία πείνας έχουμε!
Τζένη επίσης πόσο σε νιώθω με τα πλυντήρια...απλά κυρίως εγω λερωνω πολλα που τρέχει σαν βρύση το στήθος όλη μέρα!
Υπερκατανάλωση όχι σε παμπερς αλλα σε επιθεματα και απορρυπαντικά.
Κι εγω είχα λογαριασμό στην Εθνικη απο τη προηγουμενη ´φορα και δεν θυμάμαι!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ψοφο και στην Αθηνα σημερα!!!
Ωραια, Χριστουγεννιατικα αλλα παραμονευει και η ΔΕΗ γμτ....

Αθανασια, δεν ξερω αν και τι θα βγει αλλα μου ειπαν απο το ΙΚΑ να παω να καταθεσω και οταν ειχε παει ο Μιχαλης να ρωτησει στον ΟΑΕΔ πριν γεννησω του εδωσαν και τα απαραιτητα χαρτια με τα δικαιολογητικα και την αιτηση. Ειδωμεν...

Εχω προβλημα ομως. Δεν υπαρχει εταιρια οεο... Το αφεντικο δεν παταει το ποδι του και ολα δουλευουν (για λιγο μονο φανταζομαι) στον αυτοματο. Ενας οδηγος μας παει μονο στη δουλεια, κανει οτι μπορει, δουλευει 3ωρο. Τις αλλες ωρες δεν λειτουργει τιποτα. Και φοβαμαι οτι ο μακακας εχει διωξει και τον λογιστη... Ποιος θα μου φτιαξει τα χαρτια μου οεο? Τα λεφτα μου? Τα ενσημα μου? Παει, καταστραφηκα!!!
Τον πηρα τηλεφωνο σημερα στο σταθερο γιατι το κινητο το εχει κλειστο εδω και κανα δυο βδομαδες. Το σηκωσε και μολις με ακουσε εκανε πως δεν ακουει, φωναζε, "ναι... ναι... εμπρος..... παρακαλω..... ποιος ειναι.... δεν ακουω...." και μου το κλεινει μετα. Το ΜΥΔΙ......
Τι θα κανω ρε σεις?

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:Τζενη, οχι και οσπριο το ρυζι αγαπη μου!!!! χαχαχαχα

Δημητρουλα καλημερα. Τι κανει το θηριακι μας? Και γω θελω πατουσοφιλακι.

Αθανασια, να μου φιλησεις και συ τη φιλεναδα μου τη ζηλιαρογατα!!!
Ρε συ, με παιδιατρο τι θα κανεις τελικα? Εγω δεν ειμαι σιγουρη για αυτον που σου ελεγα. Ειναι καθετος στο οτι πρεπει να σταματησει για τουλαχιστον 2 μηνες το παιδι το μεγαλο απο το σχολειο και εγω αρνουμαι!!

και δεν με λες ρε φιλη, αν η παρασκευουλα ηταν δημοτικο παλι θα την σταματουσε? μην τρελαθω τωρα. λεω να βρω αυτην που σου ελεγα απο το ικα κολοκυνθους. βασικα ελεγα να την επαιρνα και ενα τηλ σημερα να ην ρωταγα ποτε πρεπει να ερθει σπιτι και να φιξαρουμε το ραντεβου=πτρωτα ο θεος να πανε ολα καλα-. αν θες να σου στειλω το τηλ της. εμενα καλη μου φανηκε, ο δικος σου παλι θυμασαι δεν.....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενακι το ρυζι το τρωμε στον θηλασμο. απλα κοιτα μην σε ΄σφιξει' και πονας μετα. Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκελλα αν είναι αυτο Μυδι και συ στρείδι στενός κορσές μεχρι να πάρεις όσα δικαουσαι ..!μα τι άνθρωποι!
Άκου να κάνει τον κουφο!πες του πάρε το μηδέν!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ευχαριστω για τις ευχες σας.αλίκη,μαρια μελινας,αθανασια και τζενη καλυτερα που την εκδηλωνουν την ζηλεια τους απο το να κανουν κατι αλλο κρυφα.θελουν κι αυτα λιγο χρονο να προσαρμοστουν με το μωρο στο σπιτι.
μαρκελλα τωρα θα μπορεις να το κανεις πολλες αγκαλιτσες το μωρακι σου.με το θηλασμο πως τα πατε?
αθανασια κοντευεις κι εσυ.αυτα τα ονειρα πριν την γεννα ειναι συνηθισμενα.εγω χτες εβλεπα στον υπνο μου οτι ειχα αιμα και λεω πρεπει να παρω το γιατρο τηλεφωνο να παω να γεννησω.
μαιρη γιατι σου εδωσε διατροφη αφου δεν εχεις ζαχαρο?για να μην μεγαλωσει πολυ η μπεμπα?ουτως η αλλως τα κιλα που βγαζουν ειναι στο περιπου.
δεν θυμαμαι αν ξεχασα καμια.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μη γελάς ρε συ Μαρκέλλα, κάπου νομίζω το διάβασα για το ρύζι, δεν το'βγαλα απ'το μυαλό μου. Ευτυχώς δε 'σφίγγω' εύκολα, οπότε βουρ στο ρύζι...
Με τους εμετούς μου τη δίνει πολύ που αγκαλιάζεις το μωρό κ αντί για μωρουδίλα μυρίζει ξυνίλα μέχρι να το αλλάξεις Mad
Υπομονή στις λοιπές κοιλίτσες, 2-3 βδομάδες μείναν για όλες.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:Μη γελάς ρε συ Μαρκέλλα, κάπου νομίζω το διάβασα για το ρύζι, δεν το'βγαλα απ'το μυαλό μου. Ευτυχώς δε 'σφίγγω' εύκολα, οπότε βουρ στο ρύζι...
Με τους εμετούς μου τη δίνει πολύ που αγκαλιάζεις το μωρό κ αντί για μωρουδίλα μυρίζει ξυνίλα μέχρι να το αλλάξεις Mad
Υπομονή στις λοιπές κοιλίτσες, 2-3 βδομάδες μείναν για όλες.

Έτσι ακριβώς..

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα προσπαθησω να βαλω μια φωτο του μπεμπη, αλλα δεν θα την αφησω, θα την ξαναλλαξω, γιατι σε λιγο θα ερθει η μεγαλη απο το σχολειο και ποιος την ακουει. 0ταν εβλεπε φωτο απο τα δικα σας μωρα της αρεσαν πολυ. Αλλα της υποσχεθηκα οτι εμεις θα βαλουμε φωτο και με τους δυο. Και ειπε οτι ειμαι καλυτερη μανουλα απο εσας που "ξεχασατε τα μεγαλα σας παιδακια μολις κανατε το μωρο" Οποτε μαυρο φιδι που μ' εφαγε αν δει φωτο του μπεμπη μονο του.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κορίτσια μου και πάλι! Κοιμήθηκα ξανά και τώρα ευτυχώς είμαι λίγο καλύτερα. αν και μου λείπει ακόμα ύπνος!

Καταρχήν Μαρκέλλα μου είναι κούκλος!!! Τι πανέμορφο μωράκι είναι αυτό; Πάλι καλά πρόλαβα τη φωτο γιατί η μεγάλη σου δεν αστειεύεται, χοχοχο! Για μένα πάλι που έχω αφήσει τα.. πόδια της Δανάης στη φωτο σκέψου τι θα λέει!
Επίσης το αφεντικό σου είναι Α Θ Λ Ι Ο !!! Άκου να κάνει πως δεν ακούει! Καλά σου λέει, μύδι εκείνος, στρείδι εσύ!!! Ελπίζω να βγάλεις άκρη!
Για τον ΟΑΕΔ είχα ήδη λογαριασμό της εθνικής αλλά νομίζω πως άμα ανοίξεις και τους σεις ότι είναι για τον ΟΑΕΔ δεν χρειάζεται να βάλεις κάποιο πόσο.
Κι εμένα η παιδίατρος ζήτησε να διακόψω τη Δανάη για 1-2 μήνες (δεδομένου ότι είναι και ο 1ος χρόνος ουσιαστικά αφού ξεκίνησε παιδικό το Μάιο) αλλά όταν ήρθε επίσκεψη της εξήγησα ότι τη συνεχίζω γιατί δεν έχω καμιά βοήθεια και αδυνατώ να την κουμανταρω - μόνο την 1η μέρα κόντεψε να τσακιστεί 4 φορές από τον καναπέ κι εγώ κρατάω το μωρό, αδύνατον να την προλάβω. Το σεβάστηκε φυσικά αν και κάτι ψέλλισε για αρρώστειες. Δε λέω, έχει δίκιο αλλά ακολούθησα το ένστικτο μου. Τώρα το πώς θα την παλέψουμε τα Χριστούγεννα που ο παιδικός θα κλείσει για μια εβδομάδα είναι άλλο θέμα. Θα προσπαθήσουμε να πάρει άδεια και ο άντρας μου.

Ειρήνη και Αθανασία μου κι εγώ όταν γεννούσά (με είχαν πιάσει ήδη οι πόνοι) ονειρεύτηκα ότι γέννησα εύκολα και γρήγορα. Και κάπου εκεί ξύπνησα για να διαπιστώσω ότι δεν είχα γεννήσει και βρισκόμουν ακόμα στο.. κρεβάτι του πόνου, αχαχαχ!

Τζενάκι κι εσείς εμετούς; Ευτυχώς χτες δε μου έκανε κανέναν γιατί αν τη μυρωδιά από τα κακά την αντέχω, την εμετήλα δεν την αντέχω καθόλου. Αυτή την ξυνήλα που λέτε.. Αν γίνει πολύ χάλια τη βάζω κατευθείαν για μπάνιο! Εσύ Μελινομαρία έχεις άλλο θέμα, μήπως δοκίμασες να βγάζεις λιγάκι από θήλαστρο που σου είχα πει; Έτσι κάνουμε και όταν θέλουμε να αποθηλάσουμε, δηλαδή να μειώσουμε σταδιακά το γάλα, γι' αυτό στο προτείνω, μέχρι να φτάσει το γάλα σου στην ποσότητα που θέλεις!

Κλείνοντας γιατί σας ζαλισα πάλι διαπιστώνω οτη η άρνηση για γάλα ή φαγητό τελικά είναι στάνταρ έτσι; Κι εμένα στον παιδικό αλλά και στην πεθερά τρώει τα πάντα και μάλιστα σαν να έχει παχύνει τελευταία, αλλά το γάλα της το δίνω μόνο εγώ, πώς θα γίνει που πρέπει να το πίνει;

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρκελλα ειναι κουκλακι το αντρακι σου.αντε βαλε μια φωτογραφια με τον μπεμπη και την παρασκευη για να μην εχεις προβλημα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες κ εγκυουλες... Μπήκα γρήγορα γρήγορα να δώ τα νέα σας τώρα που κοιμάται η μπουμπου μου κ μετα να πάω να κάνω καμμια δουλίτσα !!! Μαρκελλα κουκλος ο γιος σου, καλα το λέω τελικα ότι όλα τα μωράκια μας ειναι κουκλακια , ειναι για πολλα γουτσου γουτσου.... Α με τον λογαριασμό της εθνικής που ρωτήσες εγω είχα ανοίξει πέρυσι βιβλιάριο που το χρειαζομουν για τον ΟΑΕΔ κ δεν μου ζήτησαν να βάλω καθόλου χρήματα μέσα ... Δευτερομανουλες υπομονή με τα μεγάλα παιδάκια σας θέλουν τον χρόνο τους να συνηδητοποιησουν ότι δεν ειναι πια μόνα τους ...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑρκέλλα μου τι πλάμα είναι αυτό σας έστειλα και μήνυμα εχθές Wink να το χαίρεστε!!!


Ειρήνη μου εγώ δεν εχω διαβήτη παθολογικά μεν αλλά είμαι στα όρια δε και η μπεμπα φερεται σα να έχω διαβήτη είμαι περίπτωση σου λέω εξού κ η διατροφή!!!

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΛΕΦΤΑ για να ανοίξεις λογ στην Εθνική ΣΙΓΟΥΡΑ. Αυτό μας έλειπε...


Δεν μπορώ να κουνηθώ αλήθεια είμαι ένα ερείπιο.....

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκέλλα να τον ξαναπάρεις δεν κατάλαβα...τι σημαίνει δεν άκουγα?

θεε΄μου κάτι βόιδια που γινονται αφεντικά στην χώρα...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:ΜΑρκέλλα μου τι πλάμα είναι αυτό σας έστειλα και μήνυμα εχθές Wink να το χαίρεστε!!!


Ειρήνη μου εγώ δεν εχω διαβήτη παθολογικά μεν αλλά είμαι στα όρια δε και η μπεμπα φερεται σα να έχω διαβήτη είμαι περίπτωση σου λέω εξού κ η διατροφή!!!

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΛΕΦΤΑ για να ανοίξεις λογ στην Εθνική ΣΙΓΟΥΡΑ. Αυτό μας έλειπε...


Δεν μπορώ να κουνηθώ αλήθεια είμαι ένα ερείπιο.....

το οτι μπορει να μην φταιει το ζαχαρο και απλα μεγαλωνει η μπεμπα σου αυτο δεν το εχει σκεφτει?κι εγω ποναω παντου.τετοιο πραγμα δεν το ειχα στην 1η εγκυμοσυνη.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini2 έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:ΜΑρκέλλα μου τι πλάμα είναι αυτό σας έστειλα και μήνυμα εχθές Wink να το χαίρεστε!!!


Ειρήνη μου εγώ δεν εχω διαβήτη παθολογικά μεν αλλά είμαι στα όρια δε και η μπεμπα φερεται σα να έχω διαβήτη είμαι περίπτωση σου λέω εξού κ η διατροφή!!!

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΛΕΦΤΑ για να ανοίξεις λογ στην Εθνική ΣΙΓΟΥΡΑ. Αυτό μας έλειπε...



ναι Ειρήνη μου απλά σου λέει αν μέχρι την άλλη Τετάρτη έχει φτάσει τα 6 κιλά ε την Πέμπτη να κάνουμε πρόκληση.
Και εγώ Ειρηήνη ότι μου λένε οι γιατροί κάνω. Μην ξεχνάς το παιδάκι μου έχει μονήρη και μου είχαν πει πως θα γεννηθεί στον 8 μάξινουμ και μάξιμουμ 2 κιλά.....


Δεν μπορώ να κουνηθώ αλήθεια είμαι ένα ερείπιο.....

το οτι μπορει να μην φταιει το ζαχαρο και απλα μεγαλωνει η μπεμπα σου αυτο δεν το εχει σκεφτει?κι εγω ποναω παντου.τετοιο πραγμα δεν το ειχα στην 1η εγκυμοσυνη.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εν τω μεταξύ σου λέω συνέχεια πως πονάω γιατί πραγματικά υποφέρω. Στα πλάγια, τα πόδια μου, το στήθος μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα και λέω αα οκκαι η Ειρήνη έτσι είναι χι χι χι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις