Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
613 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 613 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια πως είστε σήμερα ;;; Εγω εντελώς νυσταγμενη αλλα δεν με νοιάζει , αρκεί που θυλαζω το παιδάκι μου ... Τώρα ετοιμαζόμαστε να στολισουμε το δέντρο μας κ γίνεται ένας πανικός , κούτες, σακούλες , στολίδια όλα στη μέση του σπιτιού.... Υπομονή κορίτσια με τα παιδάκια σας λογικό ειναι να ζηλεύουν αφού μέχρι τώρα είχαν την αποκλειστικότητα ... Δείξτε τους όλη την αγάπη σας κ σιγά σιγά θα συνηθίσουν τα μωράκια σας ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Γεια σας κορίτσια πως είστε σήμερα ;;; Εγω εντελώς νυσταγμενη αλλα δεν με νοιάζει , αρκεί που θυλαζω το παιδάκι μου ... Τώρα ετοιμαζόμαστε να στολισουμε το δέντρο μας κ γίνεται ένας πανικός , κούτες, σακούλες , στολίδια όλα στη μέση του σπιτιού.... Υπομονή κορίτσια με τα παιδάκια σας λογικό ειναι να ζηλεύουν αφού μέχρι τώρα είχαν την αποκλειστικότητα ... Δείξτε τους όλη την αγάπη σας κ σιγά σιγά θα συνηθίσουν τα μωράκια σας ...

Καλά στολίσματα Μαρία μου!!! Εμείς δε στολίσαμε ακόμη!!!
Α, ήθελα να σε ρωτήσω - επειδή ανέφερες ότι σε είδε σύμβουλος θηλασμού και τελικά δεν έχεις πολύ γάλα - σου μίλησε καθόλου για το ενδεχόμενο να έπαιρνες μαγιά μπύρας; Σε συγκεκριμένες δοσολογίες είναι αποδεδειγμένο ότι αυξάνει την παραγωγή γάλατος, αλλά αν δεν υπάρχει οργανικό πρόβλημα από τη θηλάζουσα συνήθως προτείνουν να αποφεύγεται για να μην υπάρξει κίνδυνος υπερπαραγωγής και τελικά μαστίτιδας. Αλλά νομίζω σε περιπτώσεις όπως η δικία σου ίσως και να βοηθούσε...

Όσο για τα παιδάκια μας, έχεις δίκιο, ο,τι μπορούμε κάνουμε! Αλλά δυστυχώς δεν είναι και τόσο εύκολο! Τουλάχιστον βλέπω ότι εξωτερικεύει τα συναισθήματά της και αυτό θεωρείται πολύ καλό (από τους ειδικούς). Ελπίζω κάποια στιγμή να συνηθίσει και να κάνουν και παρέα αφού είναι και τα 2 κοριτσάκια και σε κοντινή ηλικία!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου είπε να πινω μπύρα χωρίς αλκοόλ , έχω πάρει τώρα κ πινω 2 μέρες αλλα προς το παρών δεν βλέπω διάφορα . Ευτυχώς να λέω που έχω έστω κ λίγο κ της δίνω κ δεν μου κόπηκε κ αυτο ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οσο για το ότι θα κάνουν παρέα να είσαι σίγουρη , έτσι ειναι τα κορίτσια κ οταν μεγαλώσουν κιόλας θα κάνουν συμμαχία κ θα υπερασπίζεται κ θα προστατεύει η 1 την άλλη ! Θα ειναι 2 αγαπημένες αδερφουλες...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαιρη εδω ειμαι καλε....ειπαμε γενναω την τριτη 11/12. ηθελα τεταρτη ρε φουστη μου 12/12/12, αλλα...
πηγαμε για κτγ σημερα και οδηγιες.
στεναχωριεμαι ρε γαμωτο. ο μπεμπης εχει εμπεδωθει. θα μπορουσα να γεννησω φυσιολογικα. μου το ειπε μια μαια. αλλα ο γιατρος δεν αναλαμβανει να κανει φτ μετα απο καισαρικη. κριμα, αλλα δεν θα σκασω κιολας.
μου ειπε η ιδια μαια να κανω κυκλικο μασαζ στις θηλες με αμυδγαελαιο.της ειπα για κεραλοιφη-αυτην διαθετω- και μυο ειπε οτι δεν το εχει ξανακουσει.ξερει καμια?
εχω προπαρασκευαστικους πονους αρκετους, αλλα την παλευ. μου ειπε πολυ ξεκουραση μεχρι την δευτερα που θα παω για καρδιογραφημα. ναι καλα το σκ εχουμε σκοπο να παμε το ιωαννακι σε χριστουγεννιατικα γιατι μετα δεν....του χρονου πρωτα ο θεος.
αλικη και εμενα εχθες εκανε κατι νευρα, σαν την δικια σου. αστα.εσκασα. καθομουν και εκλαιγα μονη μου μετα που κοιμηθηκε. μου μιλησε πολυ αποτομα και εγω μονο την κοιτουσα. ας ελπισω οτι θα ξεσπασει τωρα και μετα θα ηρεμησει εστω και λιγο.
καποια εγραψε οτι γιορταζει ο αντρουλης της.δεν θυμαμαι ποιοα Embarassed . να τον χαιρεσαι κοριτσι.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ, ένα θεματάκι με τη ζήλεια το έχουμε κ μεις. πολλά ξεσπάσματα, δεν παίρνει με το καλό, αναγκάζομαι να αγριεύω κ να απειλώ( ότι πετάς θα το μαζεύω σε σακούλα κ δε θα το ξαναδείς), ρίχνω κ καμιά μπατσούλα. μετά αρχίζει τις μαλαγανιές, μαμά σ'αγαπάω, δε θέλω να το κάνω, δε θα το ξανακάνω, κ άλλα τέτοια, και μετά τα ξεχνάει όλα κ φτου κ απ'την αρχή. σήμερα το μεσημέρι έφτασα στα όριά μου κ για να μην ξαναφωνάξω ξέσπασα σε λυγμούς. στην αρχή νόμιζε πως γελούσα κ μόλις κατάλαβε πως έκλαιγα έλεγε μην κλαις μαμά με παράπονο, μου'πιασε το χέρι κ αποκοιμήθηκε δίπλα μου. τι θα κάνω; έτσι θα πάει; και για πόσο; Sad

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:Αχ, ένα θεματάκι με τη ζήλεια το έχουμε κ μεις. πολλά ξεσπάσματα, δεν παίρνει με το καλό, αναγκάζομαι να αγριεύω κ να απειλώ( ότι πετάς θα το μαζεύω σε σακούλα κ δε θα το ξαναδείς), ρίχνω κ καμιά μπατσούλα. μετά αρχίζει τις μαλαγανιές, μαμά σ'αγαπάω, δε θέλω να το κάνω, δε θα το ξανακάνω, κ άλλα τέτοια, και μετά τα ξεχνάει όλα κ φτου κ απ'την αρχή. σήμερα το μεσημέρι έφτασα στα όριά μου κ για να μην ξαναφωνάξω ξέσπασα σε λυγμούς. στην αρχή νόμιζε πως γελούσα κ μόλις κατάλαβε πως έκλαιγα έλεγε μην κλαις μαμά με παράπονο, μου'πιασε το χέρι κ αποκοιμήθηκε δίπλα μου. τι θα κάνω; έτσι θα πάει; και για πόσο; Sad

τζενη καταλαβαινω ποσο δυσκολα παιρνας. κοριτακι μου ομως προσπαθησε να μην κλαις μπροστα του. προσπαθησε τουλαχιστον. κουραγιο. πφ τι με περιμενει οεο????

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωχ βρε κορίτσια! Φαίνεται είναι τελικά κλασικές αυτές οι αντιδράσεις! Μου δίνετε κουράγιο που αντιμετωπίζετε κι εσείς τα ίδια! Είναι πολύ δύσκολο ψυχολογικά και για εμάς τις μανούλες! Κάθε πρωί που λείπει η Δανάη τη σκέφτομαι και γεμίζω τύψεις! Και κάθε απόγευμα πάλι τα ίδια - οκ κάποια απογεύματα είναι πιο ήρεμη η μεγάλη αλλά εγώ νιώθω ότι δεν της δίνομαι όσο θα ήθελα! Τεσπα, να μη σας μαυρίζω άλλο! Αθανασία μου εσύ ποτέ δεν ξέρεις, έχεις ακόμα ελπίδες, είναι και λίγο μεγαλύτερη και ίσως καταλαβαίνει περισσότερο αυτά που της λες. Τζενάκι εμείς οι 2 στο κλαμπ.. Να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη και οποία άλλη πίστη..!

Μαρία μου λέω για μάγια μπύρας σε χαπάκια διότι χρειάζεται μεγαλύτερη ποσότητα. Κάπου είχα διαβάσει για 7 χαπάκια (της lanes) επί 3 φορές τη μέρα να φανταστείς. Μικρότερες ποσότητες δεν κάνουν τη δουλειά που θέλουμε. Αυτά τα έχουν γράψει σύμβουλοι θηλασμού. Αν θέλεις να το κοιτάξεις πες μου να σου στείλω πμ. Καλή και η μπύρα αλλά δεν αρκεί για το σκοπό αυτό.
Κατά τ' αλλά σ' ευχαριστώ, μακάρι να γίνουν φιλαράκια, όπως τα λες. Αλλά προς το παρόν αυτό μου φαίνεται πολύ μακρινό..!

Σας φιλώ!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:μαιρη εδω ειμαι καλε....ειπαμε γενναω την τριτη 11/12. ηθελα τεταρτη ρε φουστη μου 12/12/12, αλλα...
πηγαμε για κτγ σημερα και οδηγιες.
στεναχωριεμαι ρε γαμωτο. ο μπεμπης εχει εμπεδωθει. θα μπορουσα να γεννησω φυσιολογικα. μου το ειπε μια μαια. αλλα ο γιατρος δεν αναλαμβανει να κανει φτ μετα απο καισαρικη. κριμα, αλλα δεν θα σκασω κιολας.
μου ειπε η ιδια μαια να κανω κυκλικο μασαζ στις θηλες με αμυδγαελαιο.της ειπα για κεραλοιφη-αυτην διαθετω- και μυο ειπε οτι δεν το εχει ξανακουσει.ξερει καμια?
εχω προπαρασκευαστικους πονους αρκετους, αλλα την παλευ. μου ειπε πολυ ξεκουραση μεχρι την δευτερα που θα παω για καρδιογραφημα. ναι καλα το σκ εχουμε σκοπο να παμε το ιωαννακι σε χριστουγεννιατικα γιατι μετα δεν....του χρονου πρωτα ο θεος.
αλικη και εμενα εχθες εκανε κατι νευρα, σαν την δικια σου. αστα.εσκασα. καθομουν και εκλαιγα μονη μου μετα που κοιμηθηκε. μου μιλησε πολυ αποτομα και εγω μονο την κοιτουσα. ας ελπισω οτι θα ξεσπασει τωρα και μετα θα ηρεμησει εστω και λιγο.
καποια εγραψε οτι γιορταζει ο αντρουλης της.δεν θυμαμαι ποιοα Embarassed . να τον χαιρεσαι κοριτσι.


Κρίμα βρε συ να μην αναλαμβάνει ο γιατρός σου vbac, αφού έχει εμπεδώσει μάλλον θα γεννούσες εύκολα και γρήγορα! Αλλά τι λέω, στην Ελλάδα βρισκόμαστε, αν ήσουν σε άλλη χώρα της Ευρώπης ούτε καν θα σου είχαν συζητήσει για καισαρική! Αλλά τεσπα, σημασία έχει να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειμαστε σπιτι!!!!!!! Ηρθαμε!!!!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 654316 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 654316

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρηνη, να χαιρεσαι τον αντρα σου κοριτσακι μου.

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!

Μεγαλη γιορτη σημερα και μεγαλη η Χαρη Του!! Θα την θυμαμαι αυτη τη μερα παντα!!!

Το μωρο μας ειναι μια χαρουλα!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο βρε Μαρκέλλα μου!!! Τι ωραία νέα είναι αυτά!!! Άντε τώρα να τον τρελάνεις στις αγκαλίτσες!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109

Ευχαριστω μωρο μου!!! Και συ με το καλο!!!!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Μαρκελλα καλώς το δεχτηκατε το παιδάκι σας στο σπιτι σας... Απο εδω κ πέρα μόνο χαρές εύχομαι !!! Αλίκη μου στείλε μου αυτο που είπες με τα χαπακια κ θα ρωτήσω να δώ τι θα μου πει ο γιατρός μου κ η σύμβουλος ...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Μπράβο βρε Μαρκέλλα μου!!! Τι ωραία νέα είναι αυτά!!! Άντε τώρα να τον τρελάνεις στις αγκαλίτσες!!!

Ναι, ναι, τελεια!!!!!
Τον εχω ηδη τρελανει και θα συνεχισω!!!

Μεγαλη υπομονη με τη Δαναη πρεπει να δειξεις!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Μπράβο Μαρκελλα καλώς το δεχτηκατε το παιδάκι σας στο σπιτι σας... Απο εδω κ πέρα μόνο χαρές εύχομαι !!! Αλίκη μου στείλε μου αυτο που είπες με τα χαπακια κ θα ρωτήσω να δώ τι θα μου πει ο γιατρός μου κ η σύμβουλος ...

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!
Υπομονη με το θηλασμο. Μην χαλιεσαι. Προσπαθησε το οσο μπορεις και οτι γινει.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλώς τα δέχτηκες Μαρκέλλα Smile
2μανούλες υπομονή με τα μεγαλύτερα. Απλά δε θέλω να του δημιουργήσω κάνα ψυχολογικό. Μιας φίλης το έβγαλε όταν το 2ο ήταν 1,5 χρονών κ σε συνδιασμό με αλλαγή γιαγιάς που τον πρόσεχε άρχισε να έχει τρομερούς εφιάλτες, τρέχανε σε παιδοψυχολόγο κλπ. Ίσως τραβηγμένη περίπτωση αλλά καμιά φορά άθελά μας μπορεί να κάνουμε ζημιά. Αυτό με το κλάμα πρώτη φορά συνέβη, ούτε στις εγκυμοσύνες είχα ξεσπάσματα, ούτε στην 1η λοχεία. Χθες βράδυ ζορίστηκα είναι η αλήθεια, έλειπε ο μπαμπάς σε ένα φίλο που μας έφτιαξε το λάπτοπ κ μέχρι τις 12 παρά που γύρισε πάσχιζα να κοιμήσω τουλάχιστον τον έναν για να ασχοληθώ με τον άλλον κ κανένας δε μου έκανε τη χάρη, όλο το πρωί μια απ'τα ίδια και με τους 2 να κρέμονται από πάνω μου, λίγο ήθελε να με πιάσουν κ οι ορμόνες; Ελπίζω να μη ξανασυμβεί. Για αύριο το αποφάσισα, θα πάει σχολείο έστω κ με κλάματα. Αφού με το που μπαίνει στο σχολικό ούτε γάτα ούτε ζημιά, εκεί περνάει πολύ καλά, ας κλάψει κ λίγο το πρωί. Τον μικρό θα τον πάρω μαζί μου στον οαεδ, μόνο να μη βρέχει, όλοι θα λείπουν αύριο, δεν έχω άλλη επιλογή.
Καλό βράδυ συμπάσχουσες κ μη

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στησαμε το λικνο του μπεμπη. ε πειτε μου αν ζηλευει η οχι...μαμα αυτο ειναι πιο ωραιο απο το κρεβατι μου, θελω να μπω μεσα. την επιασε ο ταριφας και χωρις να την αφησει-μην σπασει και ειναι και δανεικο- την εβαλε μεσα. το εκλεισα-ειναι σαν πτυσομενο γιατι φοβαμαι μηπως παει οταν δεν θα ειμαι εκει να μπει μεσα και γκρεμοτσακιστει. την βλεπωνα δει τον μπεμπη μεσα και παει να ξαλπωνει διπλα του.....καλα η ενδοεπικοινωνια θα με φανει σωτηρια αυτη την φορα θεωρω.

αλικη ναι αυτο σκεφτηκα και εγω,αν ημουν σε αλλη χωρα δεν θα συζητουσαμε καισαρικη. ας οψεται...\

μαιιιιιιιιρη τι κανεις παπια μου?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες!
Μία ίσως απο τις πιο ωραίες ώρες της μανουλας είναι όταν τα παιδάκια της ταϊσμενα,καθαρά κοιμούνται στα κρεβατακια τους και τα καμαρώνει και ηρεμεί και η ίδια!
Μαρκελλα μου επιτέλους!
Καλώς τον δεχτηκες τον 2ο αντρουλη σου σπίτι!
Να τον φιλησεις κι απο μένα!
Τζένη μια φορα που σε είδε να κλαις δεν πειράζει!πρέπει να αντιληφθούν κάποια στιγμη κι αυτα ότι ο κόσμος δεν γυρίζει γύρω τους και ότι όλοι έχουν αισθήματα!Κορίτσια έτσι κι χειρότερα και η δικιά μου!
Μας εκβιάζει με ότι βρει κυρίως δεν τρώει!
Κάνει ζημιές,αντιμιλαει, βγάζει γλώσσα,ειρωνευεται,μας λέει ότι δεν την αγαπάμε,ότι θα φύγει απο το σπίτι Laughing Και αλλα τετοι χαριτωμένα!Το πρωι είναι εφιάλτης.Σήμερα πήγα την πήρα εγω και χάρηκε!15 μέρες όλοι μαζι στο σπίτι τα χριστούγεννα δεν θα την βγαλουμε καθαρή!
Ειρήνη να χαίρεσαι τον άντρα σου!
Χριστίνα υπομονη ..όλα θα πάρουν το δρομοτους!
Εύη κι εγω τρώω πολυ ειδικά μετα το θηλασμο!ένα κεικ εφαγες θηρίο?εγω εκοψα γαλακτοκομικά μήπως έχει αλλεργία το νινι και δεν τρώω τίποτα αγαπημένο Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 534787
Αθανασία κι εμάς έτσι έκανε μπήκε στο λίκνο!
Είναι ένα δείγμα ζηλιας!
Τώρα κάθεται στο ρηλαξ!

Αυτα...πάω να ετοιμαστω για νανι!
Φιλακια!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου,τι κάνετε?Όλο διαβάζω τα νέα σας στα γρήγορα,κ όλο κάτι γίνεται όταν προσπαθώ να γράψω..μια θα κλαίει το παιδί,μια θα πέφτει η σύνδεση κ μια θα τρέχω με δουλειές σπιτιού,καθότι δεν έχω κ βοήθεια από μαμαδοπεθέρες-έρχονται 1 φορά η πεθερά την εβδομάδα με κανένα τάπερ,η μάνα μου 2 με 3 φορές με τα αντίστοιχα συν κανα δώρο για την μικρή..Καταρχήν καλως τον δέχτηκες Μαρκέλλα μου,υγεία κ χαμόγελο.. Very Happy Ειρήνη να χαίρεσαι τον άντρα σου Smile Μαγιά μπύρας αίρνω κ εγλω Μαρία,είναι της Lanes,2 εως 4 χαπάκια μετά από κάθε γεύμα λέει..έιδα διαφορά,όχι τεράστια,αλλά κάτι έγινε..εμείς εμ τον θηλασμό καλά πάμε,αλλά που κ που χρειάζεται κ συμπλήρωμα,2 μέρες που δεν πήρα την μαγιά είδα ελάττωση της ποσότητας στο γάλα μου,οπότε ξανά μανά..εευτυχώς από κολικούς είμαστε καλά,τους περνά ελαφρά,ξώφατσα με κανένα κλαματάκι που κ που..Δεν θυμάμαι αν σας είπα πως πήγα γυναικόλογο την Δευτέρα κ είναι όλα οκ,σε κανα 3μηνο τεστ Παπ,μου κράτησε η πεθερά το παιδί..είναι κ κέντρο πόλης ο ντοκ κ χάζεψα βιτρίνες ταυτόχρονα,της πήρα κ μια στολή τιγράκι από τον Winnie the Pooh,μια κ είναι ένα από τα βασικά θέματα στο δωμάτιο μας..αν τα είπα σορρυ για το αλτσχάιμερ Very Happy Very Happy Κατά τα άλλα όλα οκ,βγάλαμε οφ όκα τα φορμάκια νεογέννητου κ φορά ηλικίας 3 μηνών τώρα,είμαστε καλοφαγούδες Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 328109 Αθανασία στο Ελλαδιστάν περιμένεις να έχουν σχέση με vbac?Ας κάνουν τα βασικά Very Happy Very Happy Σχετικά με τα παιδάκια κ την διαχείριση της ζήλιας,μια κ είμαι πρωτομαμά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη,ίσως να ρωτήσω τους γονείς μου αν θέλετε,2 πρώην εκπαιδευτικοί δάσκαλος μπαμπας νηπιαγωγός μάνα..αλλά κάθε μαμά γνωρίζει πιο καλά το παιδί της..φουσκωτούλες μου καλό λίγο υπόλοιπο..κάτι ακούω στην κούνια..την έκανα με ελαφρά παλι,φιλούμπες..

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αντε μωρέ Αθανασία μου τι καλή!!! Καλά έκανες και το έκλεισες πάντως!!

Εμας ήρθε ολλοοοο το απόγευμα η κολλήτη μου κ νονά μας και μας έφερε μια καλαθούνα ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!! Αφού το σαλόνι είναι σαν το αλού φαν πάρκ

Φωτεινή και εγώ έχω μια τρέλλα με το Γουίνι ειδικά με τον Πίγκλετ βέβαια!!! Η άλλη κολλητή μου είναι ζωγράφος και μας ετοιμάζει καμβά τεράστιο με γουινι για το δωμάτιό της θα βάλω φώτο να δεις!!!


Μαρκέλλα πόσο μα πόσο χαρούμενη είσαι απόψε??

Αθανασία δεν σου είπα με έβαλε σεδιατροφή για αυτήν την εβδομάδα ΚΑΙ ΠΕΙΝΑΩ ΗΔΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ ΟΛΕΣ!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης αν καμιά μανούλα το δει αυτό και γέννησε σε ιδιωτικό με ρουμινκ ιν τους επισκέπτες πότε τους βλέπεις >?????

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy
μια χαρα κοιμηθηκα. μονο που ξυπνησα απο τις 6 Twisted Evil
μαιρη τις ωρες επισκεπτηριου βρε συ θα εχεις επισκεψεις. αν εσυ θελεις εκεινη την ωρα ζητας να παρουν το μωρο, αλλα βασικα γιατι να την παρουν? ας θαυμασει την κορακλα σου καλε ο λαος χιχιχι......
εδω και 2 βραδια βλεπω στον υπνο μου οτι θηλαζω τον μπεμπη κανονικα. τοσο μεγαλη η επιθυμια....ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται χιχιχι.
κατα ενα περιεργο τροπο εχω αποβαλλει ολο το αγχος μου. ελπιζω μονο μην με πιασει τελευταια στιγμη.
σημερα θα παμε και το αστερι μου-το ιχ μου ντε- για πλυσιμο και θα βαλουμε και το 2 καθισματακι μεσα. αχ μου εχει λειψει ενα σχεδον χρονο το αμαξακι μου. μεχρι και η ιωαννα το σχολιασε Laughing
κανονισα να παω και ενα μεροκαματακι ανημερα πρωτοχρονιας μεσημερι Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 29 215994
οχι πολλες ωρες, κανα 3ωρο θα λειψω, θα βγαλω γαλα με το θηλαστρο και θα το βαλω ψυγειο Wink
ανυπομονω να επιστερψω στους ρυθμους μου, στην ζωη μου λεμε......
με εχει κατακλισει ενα αισθημα αισιοδοξιας, ευτυχιας να πω, ολα τα βλεπω απο ενα ροζ συννεφακι-επιστερφω στην παλια καλη αθανασια νομιζω. μεχρι και ο σαραντακος το καταλαβε.....αντε μου ειπε εχθες φερε την γυναικα μου πισω. φανταστειτε τι εχει τραβηξει ο καημενος και αυτος......
παω να απλωσω το τελ πλυντηριο προ γεννας. οτι μαζευτει απο σημερα και μετα, ας τα πλυνουν οι γιαγιαδες η εγω οταν γυρισω. 2 ωρες σιδερωνα παααααααλι εχθες. μα ηθελα να ξερα γιατι δεν εχουν ανακαλυψει τα ρουχα μιας χρησης. βαλε, λερωσε, πετα ανθρωπινα πραγματα καλε.
πολλα ειπα παλι. τα λεμε μετα Very Happy

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιλησα με την ζωη μαςε εχθες.
ειναι μια χαρα και αυτη και η μπουμπου της. δεν προλαβαινει να μπει να μας πει νεα. μου ειπε να σας στειλω τα φιλια της και τις ευχαριστιες της. οταν μπορεσει θα μπει να μας τα πει αναλυτικα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις