Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
624 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 624 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:μαααααααααααααααααααιρη γεννας σε μι εβδομαδα????????
γιατι ομως να στην παρει ρε συ πιο νωρις? ε και τι εγινε αν ειναι πιο μεγαλη. εμενα η ιωαννα γεννηθηκε 3360 στις 39 εβδ, χωρις προκληση. γιατι δεν αφηνει το μωρο να ερθει οταν νομιζει? τι σε ρωταω και σε αγχωνω τωρα?αφου το λεει ο γοατρος σου κοριτσι, ακου τον και ασε εμενα να λεω μακακιες.ε γιατρος ειναι κατι ξερει παραπανω ε??
αντε ετοιμασε βαλιτσα και ψυχολογια. θα γινεις μαμα , θα γινεις μαμα...

οχι δεν θα την πάρει.Μόνο αν έχει παρει πολύ βάρος θα την πάρει αν όχι θα την αφήσει στην ησυχία της !!!!
Επειδή είμαι στα όρια διαβήτη αν πχ την άλλη εβδομάδα από 3350 πάει 3800 τότε θα την πάρει (αν δηλαδή φέρεται σα να έχω διαβήτη).

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαιρη θυμασαι ποσο σακχαρο ειχες και λες οτι εισαι στα ορια? δεν καταλαβα καλα....ειπαμε ξανθια καποτε.... Embarassed

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:
mariaro έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:πήγαμε γιατρό. η μπέμπα είναι καλά αλλά συνεχίζει να είναι μεγάλη. Ειναι 3350. θα ξαναπάμε την Τετάρτη σε μια εβδομάδα και αν έχει πάρει πολύ βάρος ακόμα θα πάμε την Πέμπτη με πρόκληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλο κοριτσαρα μου!!
Πολυ μεγαλη εεε?? Να σου πω για τον δικο μου μπεμπη να παρηγορηθεις...? Την προηγουμενη Τεταρτη ηταν 3100 κιλα και ειμαι μια εβδομαδα μικροτερη απο σενα... Γερα να ειναι μονο αυτο μετραει. Τι τοσοδουλικα, τι γεματουλικα δεν εχει σημασια.
μαριαρο εσυ ποτε εχεις πητ? 23/12 θυμαμαι καλα?

Συμφωνα με την πριοδο ειναι 29/12 αλλα συμφωνα με τον τελευαιο κολπικο υπερηχο (πριν την αυχενικη) ειναι 23/12.
Παντως και η δικη μου γυναικολογος δεν θα αφησει να παρω ολο τον μηνα, γενικα δεν θελουν βαρια παιδια...

Με τον καρδιοτοκογραφο τι παιζει? Δεν με εχει βαλει ακομα και δεν εχω ρωτησει...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariaro έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:
mariaro έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:πήγαμε γιατρό. η μπέμπα είναι καλά αλλά συνεχίζει να είναι μεγάλη. Ειναι 3350. θα ξαναπάμε την Τετάρτη σε μια εβδομάδα και αν έχει πάρει πολύ βάρος ακόμα θα πάμε την Πέμπτη με πρόκληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλο κοριτσαρα μου!!
Πολυ μεγαλη εεε?? Να σου πω για τον δικο μου μπεμπη να παρηγορηθεις...? Την προηγουμενη Τεταρτη ηταν 3100 κιλα και ειμαι μια εβδομαδα μικροτερη απο σενα... Γερα να ειναι μονο αυτο μετραει. Τι τοσοδουλικα, τι γεματουλικα δεν εχει σημασια.
μαριαρο εσυ ποτε εχεις πητ? 23/12 θυμαμαι καλα?

Συμφωνα με την πριοδο ειναι 29/12 αλλα συμφωνα με τον τελευαιο κολπικο υπερηχο (πριν την αυχενικη) ειναι 23/12.
Παντως και η δικη μου γυναικολογος δεν θα αφησει να παρω ολο τον μηνα, γενικα δεν θελουν βαρια παιδια...

Με τον καρδιοτοκογραφο τι παιζει? Δεν με εχει βαλει ακομα και δεν εχω ρωτησει...

κοιτα εμενα που κανονικα η πητ ηταν 22/12 με ειχε βαλει στην 35η.αλλα ξερω οτι με εβαλε νωρις.αν ξερω σωστα μετα την 36η εβδ ξεκιναν με ενα κτγ καθε εβδομαδα. ποτε εχεις γιατρο παλι?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία το όριο λέει είναι 180 και εγώ εχω 179 άρα λέει παθολογικά μεν δεν έχω αλλά με έβαλε σε διατροφή μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα με ξαναδεί

και εγώ μαριαρο 27/12 ήμουν και μετα το κάνανε 22/12

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επ[ίσης μου ζητησε καλλιέργεια κολπικού υγρού Crying or Very sad

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια πηγαμε στον γιατρο.ολα καλα ο μπεμπης 3100 και μου ειπε ο γιατρος εκτος απροοπτου σε 2 βδομαδες να με ξαναδει.αυτη τη φορα μου εδωσε ημερομηνια 23/12.απ`οτι βλεπω τελευταια θα γεννησω.μαιρη ελπιζω να μην εχει παρει παρα πολυ βαρος για να σου κανει προκληση.ειναι καλυτερα να σε πιασουν οι πονοι.αλλα αν χρειαζεται τι θα κανεις.την καλλιεργεια στην ζητησε για να δει μηπως εχεις καποιο μικροβιο για να σου δωσει υποθετο.εγω επειδη εχω τους μηκυτες απο το σεπτεμβριο εβαλα 3 υποθετα στον 8ο και αλλα 3 τωρα στον 9ο οπως μου ειχε πει ο γιατρος.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Σας διαβάζω αλλα δεν έχω χρόνο να γρ´αψω!
Ο μπεμπουλης κοιμηθηκε κσι είπα να τεμπελιασω!
Το πρωι εφτιαξα και μια φουστιτσα με τουλια που είδα εδω στο είμαι μαμα για τη χριστουγεννιατικη γιορτή της Μελίνας έγινε ωραία χάρηκε και η μικρη!
Εύη μπράβο για τουςκολικους!
Πάντως συγκρινοντας αγοράκι κοριτσάκι τα κοριτσάκια είναι σαφώς πιο τσαχπινογαργαλιαρικα ηή εγωετυχα σε σοβαρό γιο!
Είναι όμως καλοβολο και δεν κλαίει κυρίως γκρινιαζει!
Το μόνο που φοβάμαι είναι η αλλεργία.μακαριννα ηταν τυχαίο...
Μαιρη πες δεν γενναω γι αυτο το λόγο κάτσε ναξεκουραστεις λίγο!
Κλεοπατρα να σου ζήσει πάλι!
ΤονΣαββατο θα στολισουμε!
Δώρα θα παραγγειλω απο το Ίντερνετ.
Ξύπνησε για μαμ!

Φιλακια πολλα!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρααααααααααααα!!!Κομμάτια η φιλενάδα σας! Δεν την παλεύω όρθια! Κοιμάμαι ή μάλλον πολύ θα το ήθελα να κοιμάμαι! Τι κάνετε; Μαιρούλα ότι σου λέει ο γιατρός καλό μου! Αυτοί ξέρουν! Κιεγώ ξενέρωσα που έπρεπε να βγει στις 37 εβδ. αλλά τέλος καλό όλα καλά! Φιλάκια σε όλες σας!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!
Πάλι δεν κοιμηθήκαμε απόψε.
Ετρωγε ανα μια ώρα κανα 5λεπτο 10λεπτο, κοιμόταν άλλο ένα 10λεπτο κ μετά άρχιζε τα βογγιτά. Ολο το βράδυ αγκομαχούσε. Η μύτη της είναι καθαρή, έλπίζω να μην είναι κρύωμα απλά πονάκι...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα

Δήμητρα δεν με πειράζει 38 και 5 θα είμαι απλά αγχώθηκα μωρέ!!!


Αθανασία που είσαι?

Μαρκέλλα τι έγινε με το μπέμπη???


Ειρήνη μου κοιμήθηκες καθόλου??


Οι υπόλοιπες μάλλον τα έχετε παίξει δεν κοιμάστε κτλ...πως είναι τα μπεμπέ σας???

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα, επιτέλους, κ από μένα. Πρόβλημα με λαπτοπ, κολήσαμε ιό, κ εδώ κ καμιά βδομάδα ήμασταν χωρίς. Απ'το κινητό 'εμπαινα, διάβαζα τα νέα αλλά δε μπορούσα να γράψω. Είχα κ τον μεγάλο 1 βδομάδα σπίτι, πήγε χθες παιδικό, σήμερα δεν ήθελε, αύριο με το ζόρι, πρέπει να πάω οαεδ για το επίδομα ανεργίας,τελευταία ημ/νία να μην το χάσω. Οπότε δε σχολιάζω τίποτα, θα πρέπει να γράφω με τις ώρες. Μόνο να μας ζήσουν τα νέα μπεμπάκια, της Βαρβάρας, Ζωής, Κλεοπάτρας, έτσι; Γερά κ καλότυχα να είναι.
Αυτά για την ώρα. Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 28 379767

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalhmera kai sugnwmh gia greeklish eimai apo to ipod!Kat arxhn na mas zhsoune ta beboulinia!Kata defteron Elenh ta idia pername panw katw :/ Ade na 40soume na strwsei to enteraki kai to stomaxaki mas!Kalo kouragio!Emeis epistratefsame mama kai pe8era gia na boroume na koimh8oume to vradu gia na sunel8w meta tous puretous...exw xasei kila polla kai niw8w adunamia kai sunexeia agxwnomai gia to gala...H mikrh do3a to 8eo kala einai alla arxise kai trwei polu to manaraki m!Kai egw fovamai oti den thn prolavainw!Polu upomonh 8elei o 8hlasmos kai me to agxos den ginontai 8avmata! :/ Tespa....8a prospa8hsw na bw kai pio meta pou 8a einai h mama na krathsei thn beba,giati 8elw na sxoliasw tosa kai tosa kai sto ipod den borw na grafw!Filia se oooooooles,mou leipete polu!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια γεια σας.
καταρχην χρονια πολλα στους νικους και τις νικολετες και ιδιαιτερα στον αντρουλη μου που γιορταζει σημερα.
μαιρη ευτυχως κοιμαμαι τα τελευταια βραδυα.μονο για τσισα μου σηκωνομαι.εσυ πως εισαι?αν εξαιρεσεις οτι με ποναει ολο μου το σωμα ειμαι μια χαρα.ο γιατρος χτες μου ειπε και μπραβο που δεν εχω παρει πολλα κιλα.11 μεχρι τωρα.
μαρκελλα τι εγινε με τον μπεμπη?τον πηρατε στο σπιτι?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες σήμερα!!!!

Τις τελευταίες 2 μέρες η μικρή όλο θέλει αγκαλιά και δε με αφήνει ούτε να φάω (τώρα είναι μία σπάνια στιγμή!). Χτες έκλαιγε γιατί μετά από 2 ώρες που την είχα ξύπνια στην αγκαλιά μου (στην αγκαλιά όμως δεν κλαίει, χα!) την άφησα στο πορτ-μπεμπέ για να μαγειρέψω κάτι γρήγορο - ταυτόχρονα έφτιαξα κι ένα κέικ επιτέλους, χοχο - και να φάω. Ε, αυτό ήταν έσκουζε όλη την ώρα, παρόλο που κάθε 3 και λίγο διέκοπτα για να την πάρω αγκαλιά να την ηρεμήσω. Τελικά όταν έφαγα την πήρα πάλι αγκαλιά και μου έκανε ένα βαρβάτο εμετό όλο πάνω και στις 2 μας. Αλλά λέω θα ήταν από το ζόρι της, γιατί ταυτόχρονα αμόλησε κι ένα επικό χέσιμο. Επίσης το βράδυ στη 1 τα ξημερώματα μου έκανε άλλον ένα εμετό πάνω στο σελτεδάκι της αλλαξιέρας, μόλις την είχα αλλάξει. Αλλά κι εκεί λέω θα φταίει που την τάισα και από βιασύνη δεν κάθισα να ρευτεί, ξέρω εγώ; Ελπίζω μονάχα να μην είναι τίποτα άλλο, αν και δύσκολο αφού κανείς μας δεν έχει συμπτώματα γαστρεντερίτιδας... Μόνο μήπως κρύωσε αλλά δεν είναι και ζεστή!

Εσείς τι κάνετε; Βλέπω μωράκια που μεγαλώνουν μέσα σε κοιλίτσες και ετοιμάζονται να βγούνε!!! Μαίρη μου μην ανησυχείς, στις 38,5 εβδομάδες είναι μια χαρά. Αλλά αν πας για φ.τ. κάνε και λίγο σεξάκι να βοηθήσεις την κατάσταση! Wink

Λοιπές εγκυούλες - λίγες μείνατε - κουράγιο, πλησιάζετε!!! Ειρηνάκι μη νομίζεις θα περάσουν οι μέρες γρήγορα! Έρχονται και Χριστούγεννα...

Μαρκέλλα μου περιμένουμε τα νέα σας!!!!!

Χριστινάκι και Ελένη μου είπαμε υπομονή! Αν και δεν είναι στάνταρ ότι στις 40 μέρες θα υποχωρήσουν οι κολικοί (σόρρυ δε θέλω να σας κάνω την καρδιά περιβόλι, αλλά το λέω εκ πείρας κι αυτό), στα περισσότερα μωράκια αρχίζουν να υποχωρούν σταδιακά.

Δημητρούλα μου όλα καλά, η τοσοδούλα σου βλέπεις είναι πολύ δυνατή! Αχ να της τσιμπήσεις το μαγουλάκι της, χιχιχι!

2μανούλες υπομονή! Χτες είχαμε άλλο ένα ξέσπασμα της Δανάης γιατί καθόμουν μαζί της όταν άρχισε να κλαίει το μωρό. Σηκώθηκα να το πάρω και άρχισε να κλαίει και η Δανάη γιατί δεν ήθελε να πάρω το μωρό αλλά εκείνη! Έριξε κλάμα και μας είπε και ότι δεν το θέλει και δεν το αγαπάει και θέλει να είναι μόνη της. Και πέταξε και άλλο ένα παιχνίδι της με σκοπό να το χαλάσει... Πφφφ πια, πότε θα το συνηθίσουν; Γιατί κι εμένα σπαράζει η καρδιά μου να το βλέπω αυτό και να μην μπορώ να κάνω και τίποτα! Της μιλάω και της δείχνω πόσο την αγαπάω και την παίρνω κι εκείνη μαζί αγκαλιά. Αλλά τόσο καιρό είχε μάθει να έχει την αποκλειστικότητα... Rolling Eyes

Τι άλλο ξεχνάω; Rolling Eyes

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας εγκυουλες,μανουλες και μωρακια!Τι κανετε;Εγω εχω εξαντληθει και κοιμαμαι με καθε ευκαιρια.Οι κυκλοι στα ματια μου ελλο πραγμα.Ο μικρος ομως ειναι μια χαρα,στα ντουζενια του!Μαμ κακα και νανι.Το φαγητο μας το απολαμβανουμε και με το παραπανω.Εγκυουλες που εχετε μεινει με το δωρο εκπληξη χαρειτε το γιατι φτανετε στο τελος.Ουφφ παω για υπνο γιατι κουτουλαω..Φιλια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evi86 έγραψε:Γεια σας εγκυουλες,μανουλες και μωρακια!Τι κανετε;Εγω εχω εξαντληθει και κοιμαμαι με καθε ευκαιρια.Οι κυκλοι στα ματια μου ελλο πραγμα.Ο μικρος ομως ειναι μια χαρα,στα ντουζενια του!Μαμ κακα και νανι.Το φαγητο μας το απολαμβανουμε και με το παραπανω.Εγκυουλες που εχετε μεινει με το δωρο εκπληξη χαρειτε το γιατι φτανετε στο τελος.Ουφφ παω για υπνο γιατι κουτουλαω..Φιλια

Καλό κουράγιο Εύη μου!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Ειρήνη μου

να χαίρεσαι τον καλό σου!!

και εγώ 12 έχω πάρει αλλά τα στήθη μόνο και μόνο να είναι 10 αχαχαχααα


και εγώ δεν μπορώ καν να σηκωθώ!!! Και στον ύπνο παιδέυομαι Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 28 215994

Μαρκέλλα για πες μας!!!

Αθανασία γεννάς καλέ που είσαι όλη μέρα"""??

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες σήμερα!!!!

Τις τελευταίες 2 μέρες η μικρή όλο θέλει αγκαλιά και δε με αφήνει ούτε να φάω (τώρα είναι μία σπάνια στιγμή!). Χτες έκλαιγε γιατί μετά από 2 ώρες που την είχα ξύπνια στην αγκαλιά μου (στην αγκαλιά όμως δεν κλαίει, χα!) την άφησα στο πορτ-μπεμπέ για να μαγειρέψω κάτι γρήγορο - ταυτόχρονα έφτιαξα κι ένα κέικ επιτέλους, χοχο - και να φάω. Ε, αυτό ήταν έσκουζε όλη την ώρα, παρόλο που κάθε 3 και λίγο διέκοπτα για να την πάρω αγκαλιά να την ηρεμήσω. Τελικά όταν έφαγα την πήρα πάλι αγκαλιά και μου έκανε ένα βαρβάτο εμετό όλο πάνω και στις 2 μας. Αλλά λέω θα ήταν από το ζόρι της, γιατί ταυτόχρονα αμόλησε κι ένα επικό χέσιμο. Επίσης το βράδυ στη 1 τα ξημερώματα μου έκανε άλλον ένα εμετό πάνω στο σελτεδάκι της αλλαξιέρας, μόλις την είχα αλλάξει. Αλλά κι εκεί λέω θα φταίει που την τάισα και από βιασύνη δεν κάθισα να ρευτεί, ξέρω εγώ; Ελπίζω μονάχα να μην είναι τίποτα άλλο, αν και δύσκολο αφού κανείς μας δεν έχει συμπτώματα γαστρεντερίτιδας... Μόνο μήπως κρύωσε αλλά δεν είναι και ζεστή!

Εσείς τι κάνετε; Βλέπω μωράκια που μεγαλώνουν μέσα σε κοιλίτσες και ετοιμάζονται να βγούνε!!! Μαίρη μου μην ανησυχείς, στις 38,5 εβδομάδες είναι μια χαρά. Αλλά αν πας για φ.τ. κάνε και λίγο σεξάκι να βοηθήσεις την κατάσταση! Wink

Λοιπές εγκυούλες - λίγες μείνατε - κουράγιο, πλησιάζετε!!! Ειρηνάκι μη νομίζεις θα περάσουν οι μέρες γρήγορα! Έρχονται και Χριστούγεννα...

Μαρκέλλα μου περιμένουμε τα νέα σας!!!!!

Χριστινάκι και Ελένη μου είπαμε υπομονή! Αν και δεν είναι στάνταρ ότι στις 40 μέρες θα υποχωρήσουν οι κολικοί (σόρρυ δε θέλω να σας κάνω την καρδιά περιβόλι, αλλά το λέω εκ πείρας κι αυτό), στα περισσότερα μωράκια αρχίζουν να υποχωρούν σταδιακά.

Δημητρούλα μου όλα καλά, η τοσοδούλα σου βλέπεις είναι πολύ δυνατή! Αχ να της τσιμπήσεις το μαγουλάκι της, χιχιχι!

2μανούλες υπομονή! Χτες είχαμε άλλο ένα ξέσπασμα της Δανάης γιατί καθόμουν μαζί της όταν άρχισε να κλαίει το μωρό. Σηκώθηκα να το πάρω και άρχισε να κλαίει και η Δανάη γιατί δεν ήθελε να πάρω το μωρό αλλά εκείνη! Έριξε κλάμα και μας είπε και ότι δεν το θέλει και δεν το αγαπάει και θέλει να είναι μόνη της. Και πέταξε και άλλο ένα παιχνίδι της με σκοπό να το χαλάσει... Πφφφ πια, πότε θα το συνηθίσουν; Γιατί κι εμένα σπαράζει η καρδιά μου να το βλέπω αυτό και να μην μπορώ να κάνω και τίποτα! Της μιλάω και της δείχνω πόσο την αγαπάω και την παίρνω κι εκείνη μαζί αγκαλιά. Αλλά τόσο καιρό είχε μάθει να έχει την αποκλειστικότητα... Rolling Eyes

Τι άλλο ξεχνάω; Rolling Eyes


να με δω να κάνω σεξ και τι στον κόσμο!!! χι χι χι χ!!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η περιγραφή σου όλα τα λεφτά με το μπεμπέ αχαχαχαχαχαχαχαχααχαχ

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ευχαριστω μαιρη για τις ευχες.
αλικη υπομονη.οταν πεταει τα παιχνιδια της τι κανεις εσυ?γιατι εμενα τα πεταει και τωρα και τον μαλωνω αλλα μετα που θα ειναι και το μωρο αν μου κανει τετοια τι θα κανω?και πρεπει να τον καλοπιανω λογω του μωρου και να μην τον μαλωνω τοσο πολυ για να μην ξεσπασει στο μωρο

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχαχαχ! Ρε τι τραβάμε!!!!!

Ειρήνη μου πετάει πράγματα προσπαθώντας να εκτονώσει τα νεύρα της, όχι για να μας χτυπήσει. Οπότε δεν τα πετάει προς τα εμάς αλλά προς το πάτωμα. Τι να την κάνω, δεν της λέω τίποτα και την κοιτάω ψυχρά για να καταλάβει ότι δεν εγκρίνω αυτό που κάνει και ούτε θα με λυγίσει έτσι. Άμα το σπάσει της λέω τώρα που το χάλασες δεν έχει άλλο. Την αφήνω όμως να εκτονωθεί διότι μια άλλη μέρα που πήγε να σκίσει ένα κάλυμμα από τα νεύρα της (πάλι λόγω του μωρού γιατί ποτέ πριν δεν είχαμε τέτοια) και δεν την αφήσαμε με τον πατέρα της, μιλάμε έβραζε από τα νεύρα της! Έβγαλε έξω το κάτω χείλος, είχε γίνει παντζάρι, σχεδόν έτρεμε και σηκώθηκε μόνη της και πήγε στο δωμάτιό της χωρίς να πει τίποτα. Προφανώς για να ηρεμήσει. Αλλά εγώ στενοχωριέμαι πολύ που τη βλέπω έτσι..!

Μαίρη μου δε φαντάζεσαι τι μπορείς να κανείς, χαχαχαχ! Για δοκίμασε και πες του ψηλού πως είναι η ευκαιρία του γιατί μετά..!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, είχα προσπαθήσει να την καλοπιάσω αλλά δεν πέτυχε! Δεν ηρεμούσε αν δε γινόταν το δικό της, είναι και πεισματάρα. Δοκίμασε έτσι για αρχή και πράξε αναλόγως. Αλλά μην αφήσεις να σας κάνει ο,τι θέλει. υπάρχουν και κανόνες! Εννοείται πως κι εγώ την αφήνω να εκτονωθεί και μόλις ηρεμήσει της εξηγώ όμορφα το λάθος της και την παίρνω και αγκαλίτσα και της δείχνω πως την αγαπάω πολύ..

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Α, είχα προσπαθήσει να την καλοπιάσω αλλά δεν πέτυχε! Δεν ηρεμούσε αν δε γινόταν το δικό της, είναι και πεισματάρα. Δοκίμασε έτσι για αρχή και πράξε αναλόγως. Αλλά μην αφήσεις να σας κάνει ο,τι θέλει. υπάρχουν και κανόνες! Εννοείται πως κι εγώ την αφήνω να εκτονωθεί και μόλις ηρεμήσει της εξηγώ όμορφα το λάθος της και την παίρνω και αγκαλίτσα και της δείχνω πως την αγαπάω πολύ..
να δουμε τι θα κανει ο δικος μας.ελπιζω να μην φτασει σε σημειο να σπαει τα παιχνιδια.ειναι και οι ορμονες μας ακομη αυξημενες οποτε μια χαρα.στο σχολειο πηγαινει με χαρα?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini2 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Α, είχα προσπαθήσει να την καλοπιάσω αλλά δεν πέτυχε! Δεν ηρεμούσε αν δε γινόταν το δικό της, είναι και πεισματάρα. Δοκίμασε έτσι για αρχή και πράξε αναλόγως. Αλλά μην αφήσεις να σας κάνει ο,τι θέλει. υπάρχουν και κανόνες! Εννοείται πως κι εγώ την αφήνω να εκτονωθεί και μόλις ηρεμήσει της εξηγώ όμορφα το λάθος της και την παίρνω και αγκαλίτσα και της δείχνω πως την αγαπάω πολύ..
να δουμε τι θα κανει ο δικος μας.ελπιζω να μην φτασει σε σημειο να σπαει τα παιχνιδια.ειναι και οι ορμονες μας ακομη αυξημενες οποτε μια χαρα.στο σχολειο πηγαινει με χαρα?

Γενικά ευτυχώς δεν έχει καταφέρει να σπάσει και πολλά, είναι ανθεκτικά τα άτιμα, χοχοχο!
Όπως και να χει ελπίζω εσένα να αντιδράσει καλύτερα! Όσο για το σχολείο, υπήρξαν μέρες που δεν ήθελε να πάει στην αρχή κυρίως αλλά ήμαστε ανένδοτοι. Μάλλον το έχει καταλάβει. Πάντως με το που πάει εκεί τα ξεχνάει όλα και περνάει πολύ καλά. Γυρίζει πάντα μέσα στην καλή χαρά!

Ευτυχώς αν και είμαι πιο ευαίσθητη δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις ορμόνες μου και έχω συνέλθει τελείως από τη γεννά. Πάλι καλά! Ελπίζω κι εσύ το ίδιο όταν γεννήσεις!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις